بایدن با ۱۰ درصد اختلاف از ترامپ پیش است

گروه جهان الف،   3990507041 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

تازه‌ترین نظرسنجی نشان داد که نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ با اختلاف ۱۰ درصد از رئیس جمهور کنونی این کشور که نامزد جمهوری‌خواهان محسوب می‌شود پیشتاز است، به طوری که اکثریت قاطع شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نامزد دموکرات‌ها را برای رهبری آمریکا در جریان پاندمی ویروس کرونا و ناآرامی‌های نژادی مناسب‌تر می‌دانند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، تازه‌ترین نظرسنجی دانشگاه هاروارد-پایگاه نظرسنجی هریس نشان‌ داد که میزان حمایت‌ها از جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات نوامبر ۵۵ درصد است در حالی که میزان حمایت‌ها از دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا و نامزد جمهوری‌خواهان ۴۵ درصد است. این آمار به طور موثر از ماه ژوئن که بایدن با اختلاف ۱۲ درصد پیشتاز بود، تغییر نکرده است.

بایدن از حمایت ۹۱ درصد از دموکرات‌ها برخوردار است در حالی که ترامپ از حمایت ۸۷ درصد از جمهوری‌خواهان برخوردار می‌باشد. اما میزان حمایت از بایدن و ترامپ در بین افراد مستقل به ترتیب ۵۶ و ۴۴ درصد است اگرچه ۳۸ درصد از افراد مستقل گفتند که ممکن است نظرشان در ۱۰۰ روز باقیمانده به انتخابات ۲۰۲۰ تغییر کند.

نرخ تایید شغلی ترامپ ۴۴ درصد است که سه درصد نسبت به نظرسنجی‌های پیشین افزایش داشته است. ۶۰ درصد از افراد مستقل عملکرد شغلی ترامپ را تایید نمی‌کنند. ۴۷ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی دید مثبتی به بایدن دارند، درحالی که این آمار درخصوص ترامپ ۴۲ درصد است.

به طور کلی، دو سوم از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از جمله ۸۳ درصد از دموکرات‌ها و ۶۹ درصد از افراد مستقل می‌گویند که آمریکا در مسیر نادرستی قرار دارد. ۵۰ درصد از جمهوری‌خواهان معتقدند که آمریکا در مسیر درستی قرار دارد و ۵۰ درصد دیگر می‌گویند که این کشور در مسیر نادرستی قرار دارد.

ویروس کرونا با اختلاف زیاد اصلی‌ترین دغدغه شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی است به طوری که ۵۴ درصد، این بیماری را یکی از سه موضوع مهمی که آمریکا با آن رو به رو است می‌دانند. ۳۲ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اقتصاد را به عنوان اصلی‌ترین موضوع نام برده‌اند در حالی که ۲۵ درصد خدمات درمانی و ۲۲ درصد روابط نژادی را اصلی‌ترین موضوع کشورشان می‌دانند.

ترامپ در روزهایی اخیر استراتژی خود پیرامون ویروس کرونا را تغییر داده و هشدار داده که باید این ویروس مرگبار را جدی گرفت و روزهای سختی پیش رو قرار دارد. ترامپ در حال حاضر از مردم خواسته تا ماسک بزنند. وی کنوانسیون حزب جمهوری‌خواه در جکسونویل را لغو کرد و نشست‌های روزانه خود پیرامون ویروس کرونا را از سرگرفته است.

اما درخصوص اینکه چه کسی کشور را در دوران ویروس کرونا بهتر رهبری می‌کند، بایدن با کسب ۵۵ درصد آرا در مقابل ترامپ با ۴۵ درصد آرا با یک اختلاف ۱۰ درصدی پیشتاز است.

مارک پن، مدیر این نظرسنجی گفت: همزمان با کاهش نرخ تایید عملکرد ترامپ در مبارزه با ویروس کرونا، جایگاه انتخاباتی او نیز متزلزل می‌شود. او در چند ماه گذشته ۱۰ درصد از میزان تایید عملکردش در مدیریت ویروس کرونا را از دست داد. آمار بدست آمده از اینکه چه کسی در مدیریت ویروس کرونا بهتر عمل می‌کرد دقیقا نشان دهنده نتایج انتخابات است و تاکید می‌کند که ویروس کرونا اصلی‌ترین موضوع کشور است و باقی مسائل در مقایسه با آن اهمیتی ندارند.

جمهوری‌خواهان کاخ سفید و سنا در تلاشند تا طی چند روز آتی پس از تلاش فراوان برای دستیابی به یک توافق درخصوص چندین موضوع کلیدی، بسته کمکی ویروس کرونا را نهایی کنند.

تنها ۴۱ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی عملکرد جمهوری‌خواهان کنگره را تایید می‌کنند در حالی که میزان تایید عملکرد دموکرات‌ها در کنگره ۴۸ درصد است.

بایدن همچنین درخصوص مساله نژادی و حفظ نظم و آرامش با ۵۹ درصد آرا در مقابل ترامپ با ۴۱ درصد آرا پیشتاز است. بایدن متحدسازتر دیده می‌شود به طوری که ۶۱ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند وی در متحد کردن مردم آمریکا بهتر عمل می‌کند.  

اما اختلاف و دودستگی در بین شرکت‌کنندگان در خصوص موضوع نظم و قانون زیاد است به طوری که ۵۲ درصد می‌گویند بایدن رهبر بهتری است در حالی که ۴۸ درصد می‌گویند ترامپ رهبر بهتری است.  

ترامپ برای رسیدگی به اعتراضات سراسری نیروهای فدرال را به شهرهایی که اعتراضات و رویدادهای خشونت‌آمیز را تجربه می‌کنند، اعزام کرد.

این مساله یک موضوع نگران‌کننده در بین شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی محسوب می‌شود. ۷۷ درصد گفتند که نسبت به افزایش جرم و جنایت در شهرها نگرانند. ۴۲ درصد از شرکت‌کنندگان این جنایت‌ها را به اعتراضات نسبت دادند در حالی که ۲۸ درصد آنها را به سرخوردگی‌ها از بیکاری، ۱۴ درصد به ترس پلیس از درگیر شدن با شهروندان، ۱۰ درصد به کاهش بودجه پلیس و هفت درصد به عقب‌نشینی عمدی پلیس نسبت دادند.

با این حال ترامپ درخصوص مساله اقتصاد با ۵۳ درصد نسبت به بایدن با ۴۷ درصد پیشتاز است. اما درخصوص مدیریت مسائل با چین، بایدن با ۵۴ درصد آرا در مقابل ترامپ با ۴۶ درصد آرا نامزد قوی‌تری محسوب می‌شود، اگرچه کمپین انتخاباتی ترامپ چین را یکی از موضوعات اصلی برای انتخابات مجدد وی اعلام کرده است.

این نظرسنجی بین ۲۱ تا ۲۳ ژوئیه انجام شده و در آن ۱۹۳۲ تن شرکت داشتند. نتایج کامل این نظرسنجی طی روزهای آتی منتشر خواهد شد.

پربحث‌های هفته

 1. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 2. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

 3. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 4. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 5. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 6. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 7. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 8. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

 9. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 10. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 11. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 12. گرانی خودرو تا کجا!؟

 13. انقلابی‌گری و دنا پلاس

 14. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

 15. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 16. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 17. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 18. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

 19. آتش‌سوزی گسترده در شهر لبنیات میهن

 20. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

 21. بهترین تک تیرانداز دنیا با ۳۰۰۰ شلیک موفق

 22. واکنش سخنگوی هیات رئیسه مجلس به تحویل خودروی دناپلاس: برخی نمایندگان خودروی مناسبی برای سرکشی ندارند

 23. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

 24. دانشگاه یا آکواریوم ماهی‌های تزئینی؟!

 25. داروی جدید کرونا در داروخانه‌های کشور

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

  2. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

  3. آمریکا: تمام تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران فعال شد/ تحریم‌ها متعاقب فرایند مکانیسم ماشه بازگشته‌اند

  4. حجاب دانشجوی محجبه جلسه پارلمان فرانسه را به هم ریخت+فیلم

  5. تصویری که آمریکایی‌ها میخواهند از ایران ارايه دهند !+ فیلم

  6. انتظار برای پیروزی بایدن، وقت‌کشی است

  7. ظریف: ۲۰ سپتامبر هیچ اتفاق جدیدی رخ نمی‌دهد

  8. ترامپ: برجام توافقی احمقانه بود/ ۸ تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کردیم اما به جایی نرسیدیم

  9. ظریف: آمریکایی‌ها از روش قلدری استفاده می‌کنند/ برای ایران تفاوتی نمی‌کند چه کسی رئیس جمهور آمریکا شود

  10. سرلشکر سلامی: قادریم منافع آمریکا در منطقه را به آتش بکشیم و اشغال کنیم/ فروپاشی نظام سیاسی آمریکا تاوان ترورحاج قاسم

  11. ان بی سی نیوز: این توافق ِ صلح نیست، پیمان سرکوب مردم در کشورهای عربی است

  آخرین عناوین