رئیسی علیه مکتب لواسان/ القاب احمدی‌نژاد به بن‌سلمان/ رقابت مومنانه‌‌ای که به روایت قالیباف برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات شکل گرفت

گروه سیاسی الف،   3990506117 ۵۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنانکه اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

رئیسی علیه مکتب لواسان/ القاب احمدی‌نژاد به بن‌سلمان/ رقابت مومنانه‌‌ای که به روایت قالیباف برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات شکل گرفت

آخرین آمار کرونا در ایران

دکتر سیما سادات لاری،سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز دوشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس گفت: از دیروز تا امروز ۶ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۴۳۶ نفر از آنها بستری شدند.

وی گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۹۳ هزار و ۶۰۶ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۵ هزار و ۹۱۲ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم شست وشوی مداوم دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، گفت: همانند روزهای گذشته استانهای مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گفت: ایمنی جمعی یا جمعیتی یا گله‌ای به قدری ترویج یافت که انگلیس و برخی کشورهای دیگر از جمله سوئد به صورت جدی به سمت ایمنی گله‌ای حرکت کردند، اما مشخص شد که در مورد ویروس کرونا، امکان ایمنی گله‌ای با توجه به انتشار بیماری وجود ندارد و حتما باید موضوع دارو یا واکسن مورد نظر قرار گیرد. 

بیشتر بخوانید:

آمار تازه کرونا در ایران: ۳۸۱۹ بیمار در وضعیت شدید بیماری/ ۲۱۲ فوتی و شناسایی ۲۴۳۴ مبتلا

دفن ۲۳۴ بیمار مبتلا به کرونا طی دو روز گذشته در بهشت‌زهرا تهران/ اگر مردم مراقب نباشند، دیگر جایی برای بستری نیست

تبلیغ و انجام تست کرونا در منزل ممنوع شد

***

مسئولین کشور اوضاع را رها کرده‌اند 

عماد افروغ، جامعه شناس مصاحبه ای با جماران داشته که در ادامه بخش هایی از آن آمده است:

* روشن است که محدودیت‌های اعمال شده در فاصله فیزیکی، ضرر و زیان‌هایی برای اقشار پایین جامعه ایجاد کرده است و تقریبا تمام پیمایش‌های انجام شده بر مشکلات و هزینه‌های اقتصادی این اقشار تأکید دارند. اقشاری که معیشت روزانه آن‌ها ایجاب می‌کند تا فاصله فیزیکی را کمتر رعایت کنند. مسئولین باید تمهیداتی بیندیشند و کمک خرجی آبرومندانه را برای این طیف در نظر گیرند. در واقع باید سیاست‌های رفاهی‌ای در نظر گرفته شود تا این اقشار کمتر آسیب ببینند.

* اتفاقاتی که بعد از کرونا افتاد، می‌توانست در ابعاد مختلفی مدیریت شده‌تر باشد. نه اینکه یک مرتبه مردم با موجی از گرانیِ رها شده و البته برنامه ریزی شده روبه رو شوند. این گرانی بلاتوجیه درباره تمام اقلام «مبتلا به» زندگی مردم دیده می‌شود. از اقلام مصرفی روزانه گرفته تا زمین و ماشین و ... وظایف کنترلی و نظارتی دولت در دوره کرونا سنگین‌تر می‌شود. به نظرم مسئولین کشور اوضاع را رها کرده اند و نقش کنترلی و نظارتی خود را نادیده گرفته اند.

* نمی‌توان به مردم گفت مراسم عزاداری امام حسین (ع) را برپا نکنند. چنین امری شدنی نیست. ولی می‌توان این مسأله را مدیریت کرد. باید برپایی مراسم و حفظ موارد بهداشتی را با یکدیگر جمع و ادغام کرد. نباید این موضوع را رها کرده یا اینکه بگویند مراسمی نباشد. مخصوصا درباره عزاداری‌های امام حسین (ع) که تاریخ می‌گوید اگر منعی برایش وجود داشته باشد، واکنش‌های تندی به همراه خواهد داشت. در اینجا علما باید وارد قضیه شده و آگاهی بخشی کنند و شرایط خاص کرونایی را برای رعایت فاصله فیزیکی و موازین بهداشتی و همنوا با مسئولان بهداشتی کشور، گوشزد کنند.

***

رقابت مومنانه‌ای در انتخاب رییس دیوان محاسبات شکل گرفت

محمدباقر قالیباف در مراسم تودیع و معارفه رئیس و دادستان دیوان محاسبات کشور که صبح امروز برگزار شد خطاب به مهرداد بذرپاش رییس دیوان محاسبات گفت: هر چه بود گذشت از امروز عمل شما مهم است. مردم براساس عمل شما قضاوت می‌کنند شما در عمل ثابت کنید از فرزندان گام دوم انقلاب هستید.

قالیباف ادامه داد: من مکلف هستم از قانون دفاع و مو به مو قانون را اجرا کنم. فرآیند انتخاب رییس و دادستان دیوان محاسبات براساس قانون پیش رفت. تعداد نامزدها در این دوره بیشتر بود و رقابت جدی مومنانه‌ای شکل گرفت. من موظف هستم انتخاب مجلس شورای اسلامی را پاس بدارم و از آن حمایت کنم. ان‌شاء‌الله دو برادر عزیز هم با کار و تلاش‌شان به انتخاب درست مجلس شورای اسلامی صحه بگذارند.

 

محمدسعید احدیان، دستیار سیاسی و رسانه‌ای رییس مجلس در صفحه شخصی خود درباره ابهامات به وجود آمده در خصوص انتخاب رئیس جدید دیوان محاسبات در  توییتر نوشت: ‌بر اساس قانون، بررسی تطبیق شرایط نامزدهای رییس دیوان محاسبات از جمله آقای بذرپاش توسط کمیته دیوان محاسبات و ⁧‫کمیسیون بودجه‬⁩ صورت گرفته، سپس آقای بذرپاش در صحن علنی مجلس ۱۵۸ رای آورده است. رییس مجلس حق ندارد قانون مجلس را نادیده گرفته و مصوبه مجلس و رأی نمایندگان محترم را کنار بگذارد. ‌کمیسیون بودجه موظف است بر اساس اصل ⁧‫شفاف‌سازی‬⁩ نسبت به ابهامات و سوالات موجود، پاسخگو باشد و افکار عمومی را قانع کند.

***

ودیعه مجلس باید در اختیار نمایندگانی قرار گیرد که در تهران مسکن ندارند

زهره سادات لاجوردی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس گفت: مجلس تعدادی واحد مسکونی در منطقه سعادت‌آباد در اختیار جمعی از نمایندگان مجلس دهم قرار داده بود که تا پایان دوران نمایندگی در آنجا ساکن باشند که تعدادی از این نمایندگان با وجود پایان دوران نمایندگی‌شان این واحدهای مسکونی را ترک نمی‌کنند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: به نظر من ودیعه مسکن مجلس باید در اختیار نمایندگانی قرار گیرد که در تهران مسکن ندارند. اما  مجلس این کمک هزینه‌ را در اختیار همه قرار داده مگر نمایندگانی که خودشان عنوان کردند که ما نمی‌خواهیم.

بیشتر بخوانید:

برخی نمایندگان مجلس دهم خانه‌های سعادت‌آباد را ترک نمی‌کنند

***

«بی قدرتی» اصلاح‌طلبی به دليل«درقدرتی» است

محمد‌رضا تاجیک، تئوریسین جریان اصلاحات گفت و گویی با روزنامه آرمان ملی انجام داده که در ادامه بخش هایی از آن آمده است: 

*شعار جریان رسمی (در/ با قدرت) اصلاح‌طلبی همواره این بوده که: «بی‌همه‌چیز به‌سر شود، بدون قدرت به‌سر نمی‌شود». این جریان، دیری است که حیات و ممات اصلاح‌طلبی را به بندِ ناف قدرت گره زده است، که چون پاره گردد رگ حیاتی او نیز، پاره‌پاره می‌گردد. شاید همین «درقدرتی» راز و رمز «بی‌قدرتی» امروز جریان اصلاح‌طلبی است. 

*در این سالیانِ «درقدرتی»، اصلاح‌طلبانِ قدرت‌محور سرمایۀ نمادین و گفتمانی و اندیشگی اصلاح‌طلبی را سخت و سنگین هزینه کردند، و آن را در شرایط تعلیق و وانهادگی و بحرانِ سرمایۀ نمادین، سرمایۀ اجتماعی و سرمایۀ انسانی قرار دادند، به‌گونه‌ای که اکنون این سرمایۀ «خیلی‌کم... تقریبا هیچ» امکانِ سرمایه‌گذاری در هیچ بازار اندیشگی و نظری و عملی، یا حتی خرید سهامی کوچک در بورس گفتمانی ندارد.

*جریان اصلاح‌طلبی از همان آغاز در هیبت یک «بدن بدون اندام» یا «اندام‌های بدون بدن» شکل گرفت، لذا از همان بدو تولد فاقد استعداد و سازوکار یا ارگانی به‌نام واسازی و بازسازی مستمر بود. به بیان دیگر، جریان اصلاحات از همان آغاز در را روی خود بست و اصلاحات (صیرورت و شدنِ دائمی) را در/ بر خود نپسندید، و به همین علت، به‌طور فزاینده‌ای در قاب و قالب نوعی ایدئولوژی قرار گرفت و «قدرتِ مواجهۀ انتقادی و مقابلۀ واساختی با خود» را از دست داد، و تمامی پیکرۀ آن به رنگِ انسداد و تصلب و انجماد آلوده شد. زین‌پس، جریانِ اصلاح‌طلبی دچار سترونی و اختگی شد و امکان زایش و آفرینش مدام خود را از دست داد، و زین‌پس، روح و جسم جریان اصلاح‌طلبی اسیر جویندگان قدرتی گشت که به ظاهر واعظ احکام اصلاح‌طلبی، اما در باطن صفیر و دام آن بودند؛ کسانی که بر سر هر کوی و برزن اصلاح‌طلبی فریاد بر‌آورده‌: بهر اصلاح‌طلبی جان سپاریم، سر دهیم، صد هزاران منتش بر خود نهیم. 

***

رئیسی علیه لواسانیزم

جوان آنلاین نوشت: حالا دیگر لواسان فقط اسم یک مکان نیست، یک ایدئولوژی جدا بافته متبلور شده در یک مکان خوش آب و هوا است. در «مکتب لواسان» نه خبری از روستا و روستایی است و نه حتی فرهنگ ایرانی در آنجا یافت می‌شود. با تأسف بسیار باید نوشت که اساس این مکتب، قانون است؛ یعنی قانون در کشور ما طوری وضع‌شده است که جمعی مرفه بی‌درد را از جامعه جدا کرده، به آن‌ها امکانات ویژه داده، نازپرورده‌شان کرده و حالا هم به قدری همه این مجموعه فربه شده‌است که کسی یا حتی نهادی به راحتی نمی‌تواند جلودار این «مکتب لوکس» باشد... شاید اگر دختر وزیر و داماد دبیر در لواسانات با تخلفات گسترده ویلای چند ده میلیاردی نمی‌ساختند، به این زودی‌ها پلشتی «لواسانیزم» معلوم نمی‌شد.

اگر چند دانشجو به باستی‌هیلز نمی‌رفتند و تصاویری از این منطقه جدا بافته اشرافی بیرون نمی‌آمد، هنوز هم زالوصفتان بی‌سر و صدا به چپاول قانونی خویش ادامه می‌دادند و آب هم از آب تکان نمی‌خورد؛ همان‌طور که چندین سال است آب از آب تکان نخورده‌است. هرچند بخشی از تخلفات ساختمانی دو، سه ویلای چند ده‌میلیاردی رسانه‌ای شده تخریب شد، اما چندین هزار ویلای ساخته‌شده با تخلف دیگر در سراسر کشور هست که هنوز بدون خراشی پابرجاست! مهمتر از این، فرهنگی است که حول این اشرافی‌گری، جا خوش کرده‌است؛ برخورد با گستاخی افسارگسیخته «لواسانیزم» عزمی جدی‌تر می‌خواهد. ورود رئیس قوه قضائیه به محل این مکتب پر رو، یک شروع خوب است.

***

۸ کاندیدای احتمالی اصولگرایان برای انتخابات ۱۴۰۰

روزنامه اعتماد نوشت: يك عضو « شاجا» (شورای ائتلاف جریان ارزشی انقلاب) از تدوين فهرست 8 نفره كانديداهاي انتخابات 1400 خبر داد... جالب آنكه آنها در اين مسير گام‌هاي مهمي هم برداشته‌اند و حالا فهرستي 8نفره روي ميز يكي از اين چند نهاد اجماع‌ساز جناح راست قرار گرفته و فراتر از آن، حتي نسبتا مشخص شده كداميك از اين 8 مرد خوشبخت، از رقباي ديگر خوش‌شانس‌ترند و از اقبال بيشتري براي معرفي به عنوان گزينه اصلي برخوردارند؛ «سيدابراهيم رييسي، محمدباقر قاليباف، سعيد جليلي، پرويز فتاح، عليرضا زاكاني، مهرداد بذرپاش، علي نيكزاد و محمد قمي.»

بنابر نتايج پيگيري‌ها ... از جلسات يكي از نهادهاي اجماع‌ساز به عنوان «شوراي ائتلاف جريان ارزشي انقلاب» يا همان «شاجا»، يك عضو اين شورا كه ازجمله نمايندگان ادوار و فعلي مجلس شوراي اسلامي است، از اين 8 نفر به عنوان 8 گزينه جناح راست براي انتخابات رياست‌جمهوري خبر داده است. اين عضو شاجا كه به‌شرط عدم اشاره به نامش، از اين مهم سخن گفته، همچنين تاكيد كرده كه تاكنون، دو، سه جلسه نيز به اين منظور تشكيل شده و اعضاي حاضر در اين جلسات، فعلا درمورد اين 8 گزينه به اتفاق‌نظر رسيده‌اند.

***

سؤال از رئیس‌جمهور به معنای کارشکنی نیست

ناصر ایمانی، تحلیلگر مسائل سیاسی باور دارد که پیگیری عملکرد دولت در قالب سوال به هیچ وجه به معنای کارشکنی نیست. او درباره این موضوع به نامه‌نیوز گفت: «درخواست رسیدگی به تخلفات دولت نظر یکی از نمایندگان بوده است و باور دارم که چنین خواسته‌ای نظر اکثریت و حتی اقلیت مجلس نیست اما در کنار این گزاره فراموش نکنیم که سوال از رئیس‌جمهور هیچ منعی ندارد و به هیچ وجه به معنای کارشکنی نیست. به فرض که حتی اکثریت نمایندگان هم خواستار سوال از رئیس‌جمهور باشند، هیچ اتفاق عجیبی رخ نخواهد داد. در آن صورت رئیس‌جمهور به مجلس می‌رود و بخشی از نمایندگان از پاسخ‌های او قانع می‌شوند و برخی هم نمی‌شوند. آنچه رهبر انقلاب تأکید کردند، منع استیضاح و برکناری دولت بود اما سوال از رئیس‌جمهور که برکناری دولت نیست و اتفاقا در راستای انجام وظیفه نمایندگی است».

***

چه کسی جانشین عارف می‌شود؛ چریک پیر یا مارتین لوتر انقلاب؟

باشگاه خبرنگاران نوشت: داستان بی سر و سامانی این روزهای اصلاح طلبان از رفتن عارف یا شاید هم از کمی قبل تر شروع شد، شاید از رفتن موسوی لاری. با رفتن دو نفر از بزرگان شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان حالا ستون‌های این شورا بیش از پیش سست شده بود؛ از همین رو نیز برخی به تکاپو افتادند تا نگذارند چراغ شورای عالی خاموش شود و به فکر جانشینی برای عارف افتادند...

عبدالله نوری که روزگاری به دلیل پیروی از امام خمینی و رهبری انقلاب، از نگاه رسانه‌های بیگانه مستحق هر گونه توهین و دشنام بود، به یک باره به یک قهرمان درخور تجلیل و ستایش تبدیل شد...او از دید این رسانه‌ها به «سمبل آزادی خواهی و نوگرایی نسل جدید» لقب گرفته بود. برای مثال روزنامه «نیویورک تایمز» از نوری به عنوان «مارتین لوتر انقلاب ایران» و اصلاح گر دینی یاد می‌کرد.

و گزینه دوم اصلاحات برای جانشینی عارف یعنی بهزاد نبودی؛ او که از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و از فعالان سیاسی پیش و پس از انقلاب به‌شمار می رفت و در عرصه سیاست از او با نام «چریک پیر» یاد می‌شود. 

بیشتر بخوانید:

چه کسی جانشین عارف می‌شود؟!

***

نامه احمدی‌نژاد به بن ‌سلمان

باشگاه خبرنگاران نوشت: انتشار متن نامه محمود احمدی‌نژاد به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، در فضای مجازی با واکنش‌های گسترده کاربران همراه بود. احمدی‌نژاد در آغاز، بن سلمان را «عالیجناب» خطاب کرده و در انتها نامه را با لفظ «برادر» به پایان رسانده است.

پس از انتشار این نامه، کاربران فضای مجازی که چند سالی است جنایت‌های آل سعود علیه زنان و کودکان یمنی را در شبکه‌های اجتماعی منعکس می‌کنند، با انتشار بخش‌هایی از نامه احمدی‌نژاد، به کار بردن چنین واژه‌هایی را برای خطاب قرار دادن کسی که از نگاه دولت آمریکا «گاو شیردهی» بیش نیست نسنجیده دانستند و آن را تقبیح کردند.

بیشتر بخوانید:

نامه احمدی نژاد به بن سلمان به روایت نیویورک تایمز

دیدگاه کاربران

mostafa.kamali95@yahoo.com۱۵۳۹۳۶۷۲۰:۵۰:۰۰ ۱۳۹۹/۵/۶
از جناب رییسی درخواست میشود به وعده خویش عمل فرمایند و قانون از کجا اورده ای را برای تمامی ثروت های کلان در دست هر بخش و هر فردی هست اجرایی نمایند ثروت های کلان که ۹۹.۹۹۹۹۹ آنها حرام و نامشروع و یا باد اورده بوده باید جهت تعدیل اقتصادی ملی گردد و با تصاحب کنندگان آن برخورد شدید شود اجرای قانون از کجا اورده ای مادر تمامی مبارزات با فساد است ان لیس للانسان الا ما سعی
نوید۱۵۳۹۳۸۲۲۱:۰۱:۲۰ ۱۳۹۹/۵/۶
چرا فقط ساختمان ها را خراب میکنید و با مسئولینی که جلو اینکار ها رو نگرفتند تا حالا هیچ برخوردی نشده !!!!!!!!!!
ناشناس۱۵۳۹۴۱۱۲۱:۱۸:۳۲ ۱۳۹۹/۵/۶
سلام اقای قالیباف لطفا برای رقابت در یک انتخابات از لفظ مومنانه استفاده نکنید . همان لفظ قانونی بهتر است چون مقابل آن غیر قانونی است . ولی مقابل مومنانه چه لفظی است ؟؟
ناشناس۱۵۳۹۹۰۹۱۰:۳۹:۵۱ ۱۳۹۹/۵/۷
مومنانه علاوه بر قانونی، اخلاقی و رو به پیشرفت هم هست
ناشناس۱۵۳۹۴۱۷۲۱:۲۵:۲۹ ۱۳۹۹/۵/۶
كشور بسرعت بسمت سرمايه داري ميرود مردم فراموش شده اند وقتي زمان انتخابات مي رسد نياز به مردم مي شود حكومت هوشمند نيست وقتي شرايط بسيار بد مي شود آقايان دنبال چاره مي گردند
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۵۳۹۴۲۸۲۱:۳۲:۰۳ ۱۳۹۹/۵/۶
به آقای دکتر محمود احمدی نژاد باید تذکر داده شود که فعلا که مسئولیتی ندارند نباید با سران و مسولان سیاسی سایر کشورها مکاتبه داشته باشند دو پادشاه در اقلیمی نخسبند و دو درویش در پوستینی بخسبند زنو نابین محمود جان
ناشناس۱۵۳۹۸۹۰۱۰:۲۷:۰۶ ۱۳۹۹/۵/۷
کاری به هدف ایشان ندارم ولی در تمام دنیا بر خلاف ایران از تجربه و شناخت رئیس جمهور های پیشین نهایت استفاده میشود.
ناشناس۱۵۳۹۹۱۱۱۰:۴۱:۱۱ ۱۳۹۹/۵/۷
فکر کنم دلش میخواد تو سازمان ملل یه پستی بهش بدن مثلا ناظر حقوق بشر یا شبیه این
ناشناس۱۵۳۹۴۴۲۲۱:۳۹:۴۴ ۱۳۹۹/۵/۶
در سالی که به سال جهش تولید نامگذاری شده است بانک تجارت به پرسنل بازنشسته خود نفری ۵۰ میلیون تومان وام از منابع بانکی شعب خود داده است این یعنی تاراج منابع و بعد هم ساختن آمار برای دستگاه ها که ما اینقدر تسهیلات به مشتریان داده ایم به چه حقی منابع بانکی که حاصل سپرده های مردم است باید اینگونه تاراج و خاصه خرجی شود سازمان بازرسی وام های کارکنان شاغل و بازنشسته این بانک و کل سیستم بانکی را بازرسی کنند
ناشناس۱۵۳۹۴۴۷۲۱:۴۳:۳۲ ۱۳۹۹/۵/۶
همانطور که میشود به مردم گفت مراسم عزای عزیزان خود را برپا نکنند ، همانگونه میتوان به مردم گفت که در شرایط کنونی مراسم محرم را نیز برپا نکنند . همانگونه که مراسم واجب حج تمتع برگزار نمیگردد . والسلام .
ناشناس۱۵۳۹۴۵۰۲۱:۴۷:۲۱ ۱۳۹۹/۵/۶
روحانی ! حفظ سلامتی مردم از اوجب واجبات است . باید به مردم گفته شود که به دلیل شرایط خاص همه گیری بیماری کرونا از برگزاری هر گونه تجمع و عزاداری در ایام محرم اجتناب بورزند .
ناشناس۱۵۳۹۹۷۷۱۱:۱۷:۲۳ ۱۳۹۹/۵/۷
دم وزارت بهداشت گرم . امروز مخالفت کرده با نسخه غیرکارشناسی روحانی در مورد برپایی مراسم عزاداری محرم توسط مردم . مخالفت خودش رو با اعلام شعار ، هر خانه یک حسینه اعلام کرده .
ناشناس۱۵۳۹۴۵۷۲۱:۵۵:۳۵ ۱۳۹۹/۵/۶
از قاضی القضات میخواهیم به اطلاع رسانی و سوت زنی میرسلیم در بیان تخلفات اتفاق افتاده ، توجه شود
ناشناس۱۵۳۹۴۶۸۲۲:۰۳:۰۶ ۱۳۹۹/۵/۶
من امسال برای عزاداری ماه محرم ، فقط توی همون هیئتی میرم که روحانی میره . از بقیه مردم هم میخوام همین کار رو بکنن
ناشناس۱۵۳۹۸۷۴۱۰:۱۷:۱۲ ۱۳۹۹/۵/۷
منم میرم همون هیئتی که عماد افروغ میره برای سینه زنی . ببینم کجا میخواد بره محرم !
ناشناس۱۵۳۹۹۷۸۱۱:۱۸:۱۱ ۱۳۹۹/۵/۷
آقای روحانی به عنوان رئیس اجرایی کشور فقط اعلام کننده این تصمیم بوده اند ولی تصمیم را ایشون نگرفته اند
ناشناس۱۵۳۹۴۷۳۲۲:۱۲:۴۳ ۱۳۹۹/۵/۶
به تمام مسلمانان جهان گفته شده که مراسم حج تمتع امسال به دلیل کرونا برپا نمیشود آقای افروغ ! چطور نمیتوان به مردم گفت که مراسم امسال محرم را برپا نکنند ؟!
ناشناس۱۵۳۹۸۹۷۱۰:۳۵:۲۳ ۱۳۹۹/۵/۷
افروغ و روحانی برای مسائل شخصی مردم نسخه نپیچند
ناشناس۱۵۳۹۴۷۷۲۲:۱۸:۲۸ ۱۳۹۹/۵/۶
آقای افروغ و روحانی بدانند که : امسال بنده به دستور و توصیه پزشکان محترم و دلسوز و جهت حفظ سلامتی خودم و خانواده ام و دیگران از حضور در مراسم و تجمعات در محرم خودداری میکنم .
حسنعلی سبد سبد گل یاس۱۵۳۹۴۸۲۲۲:۲۳:۱۷ ۱۳۹۹/۵/۶
کل منطقه باستی هیلز را حصار کشی کنید و از آن برای سرای سالمندان و آسایشگاه بیماران روانی استفاده کنید و کسانی را که ادعای مالکیت دارند بجای دستگیری و زندان مجازات جایگزین قرار داده و از آنها برای نظافت و نگهداری مجموعه استفاده کنید
ناشناس۱۵۳۹۴۸۴۲۲:۲۵:۱۱ ۱۳۹۹/۵/۶
نمیشود به مردم گفت که مراسم عزاداری و عزا و عروسی عزیزان خود را تعطیل کنند و کنکور و دانشگاه و کلاس و درس و مدرسه را تعطیل کنند و رستوران و سینما و تئاتر و نماز جماعت رو تعطیل کنند و آنوقت مراسم محرم را حتی در شهرهای قرمز برپا کنند !!!!
ناشناس۱۵۳۹۴۹۶۲۲:۳۷:۳۷ ۱۳۹۹/۵/۶
نامه مموتی به بن سلمان خوب بود . خوشم اومد . دوست داشتم ! همه بدن ، فقط ما خوبیم ؟!
ناشناس۱۵۴۰۰۷۳۱۲:۰۶:۳۹ ۱۳۹۹/۵/۷
انتقاد یا تحسین به جای خود ولی استفاده از این کلمه به جای محمود بی ادبی است.
ناشناس۱۵۳۹۴۹۹۲۲:۳۹:۱۱ ۱۳۹۹/۵/۶
عزاداری امام حسین(ع) تعطیل بردار نیست ان شاءالله این مراسم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی با شکوه تر از سالهای قبل برگزار می شود.
ناشناس۱۵۳۹۹۲۱۱۰:۴۵:۲۰ ۱۳۹۹/۵/۷
آنچه تعطیل بردار نیست ، فقط عقلانیت است
ناشناس۱۵۳۹۹۷۳۱۱:۱۳:۱۲ ۱۳۹۹/۵/۷
عقلانیت اصلاح طلبان را در قضیه برجام دیدیم ! خخ
ناشناس۱۵۳۹۹۲۵۱۰:۴۶:۵۹ ۱۳۹۹/۵/۷
همه عزاداری امام حسین (ع) رو دوست دارند.ولی گاهی دو موضوع یکجا جمع شدنی نیست.فردا هم عده ای میگویند برپایی مراسم های دیگر با رعایت پروتکل بهداشتی .که عملا فقط شعار میشود.
ناشناس۱۵۳۹۵۰۰۲۲:۴۰:۲۹ ۱۳۹۹/۵/۶
کاخ های مفسدان اقتصادی در لواسانات باید تخریب بشود.
ناشناس۱۵۳۹۵۰۱۲۲:۴۱:۴۰ ۱۳۹۹/۵/۶
در نامه احمدی نژاد ، ادب رعایت شده است . یک گام رو به جلو بی ادبی مشکلی را از انبوه مشکلات ما کم نمیکند .
ناشناس۱۵۳۹۸۴۲۰۹:۴۶:۱۸ ۱۳۹۹/۵/۷
چی شده حالا با ادب شده؟
ناشناس۱۵۳۹۵۰۲۲۲:۴۲:۵۱ ۱۳۹۹/۵/۶
تاجیک : جریان اصلاح طلبی نیازمند یک تعطیلات تاریخی است.
ناشناس۱۵۳۹۵۰۴۲۲:۴۴:۰۲ ۱۳۹۹/۵/۶
دولت روحانی مملکت را ته دره برده است استیضاح یک مطالبه عمومی است.
ناشناس۱۵۳۹۸۶۷۱۰:۱۲:۵۳ ۱۳۹۹/۵/۷
از ته دره باید تا روز آخر کار کنه !!!!!!
ناشناس۱۵۳۹۵۰۶۲۲:۴۸:۰۷ ۱۳۹۹/۵/۶
در یک رقابت سالم مومنانه ، یک گزینه متخصص و بدون حاشیه و اصلح باید انتخاب شود
ناشناس۱۵۳۹۵۱۲۲۲:۵۷:۳۰ ۱۳۹۹/۵/۶
برای جلوگیری از برادر کشی و سو استفاده آمریکا و اسرائیل از این ماجرا احمدی نژاد بهترین کار ممکن را کرده است
ناشناس۱۵۳۹۵۱۸۲۳:۰۳:۰۴ ۱۳۹۹/۵/۶
احمدی نژاد بدنبال صلح در یمن است در واقع ایشان جور تعلل و کم کاری ظریف و وزارت خارجه را می کشد.
ناشناس۱۵۳۹۵۴۴۲۳:۴۱:۲۳ ۱۳۹۹/۵/۶
انسان های تندرو معمولاً چپه می کنند و آقای احمدی نژاد هم مستثنی از این قضیه نیست .
ناشناس۱۵۳۹۹۲۸۱۰:۴۹:۵۶ ۱۳۹۹/۵/۷
تندرو سران فتنه 88 هستن که 8 ماه مملکت را به آشوب کشیدند.
ناشناس۱۵۳۹۶۶۰۰۴:۰۴:۱۵ ۱۳۹۹/۵/۷
خداوکیلی علی قمی عصر جدید رو بیارین از همه اینا رییس جمهور بهتریه!
ناشناس۱۵۳۹۶۷۰۰۵:۰۷:۳۵ ۱۳۹۹/۵/۷
احمدی نژاد تعادل روحی روانی ندارد به همین جهت آزادش گذاشتند تا خودش با کارهای عجیب و غریبش خسته بشود . او شیفته ی دیده شدن است .
ناشناس۱۵۳۹۹۲۷۱۰:۴۸:۳۵ ۱۳۹۹/۵/۷
حمایت از ملت مظلوم یمن و تلاش برای صلح و آرامش در منطقه وظیفه انسانی و شرعی همه است.
ناشناس۱۵۳۹۶۷۲۰۵:۳۱:۱۷ ۱۳۹۹/۵/۷
نامه‌ی احمدی ‌نژاد به قاتل زن‌ها و بچه‌های بیگناه یمن و زائران مظلوم ‌مکه دل مردم آزاده را جریحه دار کرد متاسفیم
ناشناس۱۵۳۹۹۲۰۱۰:۴۵:۱۹ ۱۳۹۹/۵/۷
وزیر برجام (ظریف) چرا برای صلح در یمن هیچ تلاشی نمی کند ؟!
ناشناس۱۵۳۹۷۱۷۰۷:۵۱:۳۷ ۱۳۹۹/۵/۷
مکتب های زیادی وجود دارد که باید بر علیه آنان بود
ناشناس۱۵۳۹۷۲۱۰۷:۵۷:۴۹ ۱۳۹۹/۵/۷
افروغ میتوان به مردم گفت مراسم محرم را امسال برپا نکنند و این امر کاملا شدنی و در شرایط بحرانی فعلی و بنابر توصیه پزشکان محترم کاملا منطقی است
ناشناس۱۵۳۹۷۲۶۰۸:۰۰:۰۹ ۱۳۹۹/۵/۷
افروغ و روحانی امسال به اتفاق هم ، در یک مکان ، جهت مراسم عزاداری محرم شرکت کنند
ناشناس۱۵۳۹۷۲۸۰۸:۰۲:۱۶ ۱۳۹۹/۵/۷
جان مردم در خطر است روحانی و افروغ هم ادای افراد مذهبی دو آتشه را در نیاورند . افراطی گری نیز حد و حدودی دارد
مهدی۱۵۳۹۷۵۹۰۸:۳۰:۲۰ ۱۳۹۹/۵/۷
راجع به نامه ی احمدی نژاد باید بگم که کسی که برای اصلاح بین دو طرف درگیر جنگ پا پیش میزاره اصولا باید احترام هردوطرف رو نگه داره. این چه انتظاری هست که احمدی نژاد برای اصلاح جنگ یمن حتما باید به بن سلمان فحش بده. این انتظاری کاملا غیرمنطقی هست و دکتر احمدی نژاد به نظرم کار بسیار هوشمندانه ای انجام داده
ناشناس۱۵۳۹۸۸۷۱۰:۲۵:۰۰ ۱۳۹۹/۵/۷
چطور روزه که از فروع دین و واجب شرعی است درصورتیکه برای انسان ضرر داشته باشد، واجب نیست و حتی ممکن است حرام باشد اما عزاداری مستحب با وجود این بیماری و خطر جانی باید برگزار شود؟
ناشناس۱۵۴۰۰۹۹۱۲:۲۱:۲۹ ۱۳۹۹/۵/۷
یعنی آقای احمدی نژاد بجای رعایت ادب نامه نگاری مانند نامه نگاری به زبان انگلیسی که اول آن DEAR SIR, میاد چی بگه بگه هوی یارو ببین چی میگم؟ یعنی اگر کسی بیاد نامه نگاری کنه برای صلح بده؟ بد اومدن از یک نفر یا عده ای یا قومی نباید منجر به بی انصافی بشود

پربحث‌های دیروز

 1. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 2. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 3. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 4. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 5. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 6. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

 7. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

 8. پیروز جدال اخیر برجامی بین آمریکا و ایران

 9. وزیر نفت: برای صدمین بار افزایش قیمت گازوئیل را تکذیب می‌کنم

 10. جزییات تازه از اقدام ایران برای پیش‌خرید واکسن کرونا/ روایت رفیق ۴۰ ساله از قاسم سلیمانی/ دلایل عجیب زیباکلام برای حمایت از بایدن/ احتمال حضور نزدیکان روحانی در انتخابات وجود دارد

 11. آشنابازی و بازار سیاه دامن واکسن آنفلوآنزا را هم می‌گیرد؟

 12. تحقیر محمدرضا پهلوی در زمان جنگ جهانی دوم

 13. باید ابرقدرت شویم ؛ امپراتوری مستضعفین

 14. زندگی زیر سایه آسمان‌خراش‌های ریاض

 15. ترامپ: برجام توافقی احمقانه بود/ ۸ تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کردیم اما به جایی نرسیدیم

 16. ارزش یک میلیارد تومان در بازار مسکن چقدر است؟

 17. ماجرای مستند "کودتای خزنده" بی‌بی‌سی‌ فارسی

 18. رهبر انقلاب: دفاع مقدس بخشی از هویت ملی ما است/ پذیرش قطعنامه از سوی امام (ره) مبتنی بر عقلانیت و تدبیر بود/ امسال زیارت اربعین را در منزل بخوانیم

 19. ماجرای حاشیه‌ساز «دناپلاس»/ نمایندگان درباره تحویل خودرو به بهارستان‌نشینان چه نظراتی دارند؟

 20. ۷ راهکار برای زندگی در شرایط گرانی و کرونا

پربحث‌های هفته

 1. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 2. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

 3. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 4. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 5. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 6. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

 7. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 8. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 9. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 10. گرانی خودرو تا کجا!؟

 11. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

 12. وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است

 13. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

 14. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 15. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 16. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

 17. جهانگیری: امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود

 18. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 19. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

 20. اطلاعیه دادگستری استان فارس درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده «نوید افکاری»

 21. مقصر سونامی افزایش قیمت خودرو کیست

 22. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 23. داروی جدید کرونا در داروخانه‌های کشور

 24. خیز دوباره کرونا/ورود نواب رئیس به انتخابات ریاست جمهوری/کنایه رسانه اصلاح‌طلب به روحانی/ ربیعی: رنج مردم با تک تک سلول‌های اعضای هیات دولت حس می‌شود

 25. گرداندن اراذل و اوباش در محله تهران‌پارس

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 2. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 3. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 4. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

 5. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 6. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 7. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

 8. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 9. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

 10. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 11. خیز دوباره کرونا/ورود نواب رئیس به انتخابات ریاست جمهوری/کنایه رسانه اصلاح‌طلب به روحانی/ ربیعی: رنج مردم با تک تک سلول‌های اعضای هیات دولت حس می‌شود

 12. مطالبه از مجلس انقلابی...

 13. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

 14. پیروز جدال اخیر برجامی بین آمریکا و ایران

 15. روحانی: نحوه خرید و فروش خودرو به نفع مصرف‌کننده باید اصلاح شود

 16. ایزدی: واکنش صحیح به فعال‌شدن مکانیسم ماشه، خروج از NPT است/ خروج از برجام برای ما سودی ندارد

 17. جزئیات تازه از پرونده نوید افکاری/ماموریت جدید جهانگیری/روایت زیباکلام از دلیل حمایت کارگزاران از لاریجانی/روحانی: چرا مردم در فشار قرار می‌گیرند؟ 

 18. واکنش سخنگوی هیات رئیسه مجلس به تحویل خودروی دناپلاس: برخی نمایندگان خودروی مناسبی برای سرکشی ندارند

 19. افزایش نگران‌کننده مبتلایان به کرونا/حرکت زیرپوستی یار دیرین احمدی‌نژاد به سمت پاستور/لاریجانی ناطق‌ ۷۶ می‌شود؟/ روحانی: امروز آمریکا شکست خورد

 20. جزییات تازه از اقدام ایران برای پیش‌خرید واکسن کرونا/ روایت رفیق ۴۰ ساله از قاسم سلیمانی/ دلایل عجیب زیباکلام برای حمایت از بایدن/ احتمال حضور نزدیکان روحانی در انتخابات وجود دارد

 21. حسین شریعتمداری: دست‌مریزاد سردار سلامی

 22. قوی تر از سالهای دفاع مقدسیم

 23. باید ابرقدرت شویم ؛ امپراتوری مستضعفین

 24. زنان می‌توانند کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شوند؟

 25. رهبر انقلاب: دفاع مقدس بخشی از هویت ملی ما است/ پذیرش قطعنامه از سوی امام (ره) مبتنی بر عقلانیت و تدبیر بود/ امسال زیارت اربعین را در منزل بخوانیم

آخرین عناوین