دفن ۲۳۴ بیمار مبتلا به کرونا طی دو روز گذشته در بهشت‌زهرا تهران/ اگر مردم مراقب نباشند، دیگر جایی برای بستری نیست

گروه اجتماعی الف،   3990506062 ۱۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از دفن ۲۳۴ نفر طی دو روز گذشته در بهشت زهرا(س) به دلیل ابتلا به کرونا خبر داد و گفت: احتمالا بیمارستان‌های موقت، دوباره در پایتخت فعال می‌شود.

دفن ۲۳۴ بیمار مبتلا به کرونا طی دو روز گذشته در بهشت‌زهرا تهران/ اگر مردم مراقب نباشند، دیگر جایی برای بستری نیست

ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در گفت‌وگو با فارس، درباره وضعیت کرونا در پایتخت و اقدامات مدیریت شهری جهت مقابله و پیشگیری از این بیماری، اظهار داشت: تصمیمات کلان بر عهده ستاد ملی مقابله با کرونا است و شهرداری نمی‌تواند در این راستا تصمیم‌گیری کند.

وی افزود: ضدعفونی مکان‌های مختلف در سطح شهر از جمله اقداماتی است که شهرداری انجام داده و مدیریت شهری از هیچ اقدامی جهت مقابله با کرونا دریغ نمی‌کند.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ادامه داد: نظرات کمیسیون سلامت شورای شهر به ستاد ملی مقابله با کرونا منتقل شده است و به صورت مداوم با علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای تهران در ارتباط هستیم تا مسائلی که نیاز است جهت پیشگیری از کرونا در سطح شهر انجام گیرد مدنظر قرار دهند.

خداکرمی با بیان اینکه متأسفانه برخی مسؤولین در ستاد کرونا حالت کرختی نسبت به موضوع ویروس کووید ـ 19 پیدا کرده‌اند، گفت:‌این کرختی سبب شده که تنها در لحظه جهت مقابله با کرونا تصمیم‌گیری شود در حالی که باید به فکر روزهای آینده نیز بود.

وی بیان داشت: اینکه موضوع کرونا در تهران مدیریت شود بر عهده شهرداری نیست تصمیم‌گیر نهایی و اصلی در این زمینه ستاد کرونا است ما در حوزه شهری نگرانی در مورد مراسم عید قربان و وضعیت کشتارگاه‌های سیار داشتیم بنابر این تصمیم گرفته شد که کشتارگاه‌های سیار امسال فعالیت‌شان در عید قربان لغو شود.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: اینکه بازار و کسب و کارها را تعطیل کنیم یا ممنوعیت تردد در مکان‌های اجتماعی باشد بر عهده شهرداری نیست ولی رعایت پروتکل‌های ابلاغی به شدت مورد توجه مدیریت شهری است.

خداکرمی اعلام کرد: روز گذشته 116 نفر و روز قبل از آن 118 نفر در بهشت‌زهرا (س) تهران به دلیل کرونا دفن شده‌اند که این آمار بسیار زیاد است و تقریباً آمار مشابه هفته اول فروردین بوده است. همچنین همه تخت‌های مراقبت‌های ویژه در پایتخت ظرفیت تکمیل دارد و اگر مردم مواظب خودشان نباشند، دیگر جایی برای بستری نیست.

وی اعلام کرد: ممکن است در صورت ادامه افزایش مبتلایان به کرونا بیمارستان‌های موقت را در مکان‌هایی دوباره فعال کنیم که این خبر خوبی نیست.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که بیمارستان‌های موقت در پیک اول چقدر مورد استفاده قرار گرفت، گفت:‌این بیمارستان‌ها که بسیاری از آنها متعلق به ارتش و سپاه بود در پیک اول کرونا مورد استفاده قرار گرفت ولی بعد از اینکه همه گمان می‌کردند کرونا فروکش کرده و وضعیت به حالت عادی بازگشته است این بیمارستان‌ها دیگر مورد استفاده قرار نگرفت.

خداکرمی اعلام کرد: کادر درمان هم در حال حاضر با یک جنگ فرسایشی مواجهند و یک تنه طی 5 ماه اخیر مقابل کرونا ایستاده‌اند و ما نگران هستیم که تاب و توان کادر درمان نیز به اتمام برسد. روز گذشته طی صحبت با مسؤولین یکی از مراکز درمانی تهران متوجه شدم که هر دو متخصص ریه در یک مرکز درمانی مبتلا به کرونا شده‌اند و این مسأله نشان می‌دهد که باید اقدامی عاجل جهت مقابله با کرونا انجام شود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۳۸۵۰۰۱۱:۵۱:۳۸ ۱۳۹۹/۵/۶
وقتی همه جا باز همین میشه
ناشناس۱۵۳۸۵۰۶۱۱:۵۴:۱۲ ۱۳۹۹/۵/۶
وقتی دولت نه تنها هزینه ای نمی کند بلکه دنبال در آمد است از مردم چه انتظاری دارید با کدام پول پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند یا در خانه بمانند
ناشناس۱۵۳۸۶۶۰۱۳:۰۱:۱۸ ۱۳۹۹/۵/۶
يك سئوال را يك نفر جواب بده اگر در طي دو روز در تهران 234 نفر بر اثر كرونا فوت كرده اند يعني روزي 117 نفر و اگر بر فرض 10 كلان شهر در ايران به جز تهران وجود داشته باشد كه هر كدام روزي 20 مرگ و مير كرونائي داشته باشند ( به غير از شهر هاي كوچك و شهرستان ها ) چگونه وزارت بهداشت آمار ميدهد كه بر فرض 216 مورد فوتي در سرتا سر ايران وجود دارد ؟
ناشناس۱۵۳۸۶۸۸۱۳:۱۰:۱۳ ۱۳۹۹/۵/۶
برقراری طرح ترافیک قتل عام مردم است
ناشناس۱۵۳۸۹۵۰۱۵:۱۴:۲۱ ۱۳۹۹/۵/۶
مبارک دولت روحانی با این مدیریتش باشه. قوه قضاییه باید روحانی را به .. ..محاکمه کند
ناشناس۱۵۳۸۹۸۳۱۵:۴۰:۳۹ ۱۳۹۹/۵/۶
دولت شل،دولت ..،دولت پیر و خموده،دولت فربه بی ..، باید شصت میلیون کرونایی بشن تا بفکر بیفته
ناشناس۱۵۳۹۰۴۵۱۶:۳۷:۰۵ ۱۳۹۹/۵/۶
پزشکان عزیز مانند سربازان وطن برای چنین روزهایی تربیت شده اند، مگر اینکه تصور همه این باشد که پزشک باید زیر باد کولر بنشیند و پول بشمرد که البته ظاهرا تا کنون..
ناشناس۱۵۳۹۱۲۹۱۷:۲۳:۳۳ ۱۳۹۹/۵/۶
آهای مدیریت شهری تعداد قطار مترو اتوبوس رو بیشتر کن مردم با فاصله جا باشد بایستند . سالهاست دارید میخورید از طشت رسیدید به عرش . یه یکسال نخورید
همشهری۱۵۳۹۱۶۳۱۷:۳۸:۱۷ ۱۳۹۹/۵/۶
جایی برای بستری بیمار کرونایی نیست .‌پس مستقیم راهی قبرستان میشویم اگر مراقب سلامت خودنباشیم
محسن۱۵۳۹۱۶۸۱۷:۴۰:۳۷ ۱۳۹۹/۵/۶
خدا لعنت کند مسببان این افزایش مرگ و میر را از مسئولین تا خود مردم که تافته جدا بافته هستند و کل پروتکل ها از سفر گرفته تا جشن ،پارتی ، ویلا و باغ را دورهمی میگذرانند و با داشتن پول درمان و موجب مرگ مردم بی کس شده‌اند. ما هم خدایی داریم
ناشناس۱۵۳۹۱۸۹۱۷:۵۴:۱۳ ۱۳۹۹/۵/۶
ایشان چرا در مورد اجرای طرح ترافیک علی رغم تاکید ستاد کرونا بر لغو اجرا، هیچ حرفی نزدند؟
ناشناس۱۵۳۹۲۱۲۱۸:۰۹:۵۰ ۱۳۹۹/۵/۶
برای بستری مسئولین جا هست ولی برای مردم جا نیست؟
ناشناس۱۵۳۹۲۱۶۱۸:۱۰:۵۴ ۱۳۹۹/۵/۶
دولت تا همه مردم رو نکشه کاری نمیکنه!!!
ناشناس۱۵۳۹۲۵۰۱۸:۴۴:۱۶ ۱۳۹۹/۵/۶
ربطی به مردم نداره با دهان ماسک زده میشه نشست تو غذا خوری غذا خورد با دهان ماسک زده میشه استخر رفت و متاسفانه عدم لغو طرح ترافیک و استفاده مردم از مترو و اتوبوس باعث تشدید بیماری است می شود .چون تجربه فروردین و اردیبهشت نشان داد که تصمیمات اتخاذ شده در پایان این دو ماه رئیس ستاد مبارزه با کرونا که وزیر بهداشت هستند درست بوده .ولی به جهت دخالت غیر اصولی و مد نظر قرار دادن اقتصادی که فقط یک طرف برنده که همان دولت و سیاسیون و مقامات بلند پایه کشور می باشد که باعث این همه گیری ویروس کرونا و مرض مردم می باشد که باعث و پاسخ گو فقط مسئولین بی کفایت می باشند . خداوند ظهور منجی عالم بشریت مهدی موعود صاحب العصر و زمان را تعجیل بفرماید.
ناشناس۱۵۳۹۳۲۸۲۰:۰۸:۵۹ ۱۳۹۹/۵/۶
چرا دولت دو هفته تعطیل نمیکنه
ناشناس۱۵۳۹۳۶۱۲۰:۴۳:۱۳ ۱۳۹۹/۵/۶
.. لغو طرح ترافیک به عهده کیه؟ ستاد مقابله با کرونا که گفته تعطیل بشه
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

پربحث‌های هفته

 1. آقای ظریف؛ دوگانه های درون دولت را دریابید!

 2. چرا ظریف از مردم عصبانی است؟

 3. گفتار ظریف؛ اختلال‌‌‌ فهمِ فردی یا بحران دانش سیاسی در ایران؟!

 4. پایانی بر جنجال یک فایل صوتی

 5. اندکی مسئولیت‌پذیر باشیم!

 6. توضیحات عجیب غرضی درباره خانه هزارمتری اش در دروس !

 7. جهانگیری: به خاطر مردم در دولت ماندم / ضعف این دولت، لکنت زبان است، شرم می کنیم دستاوردهایمان را بگوییم

 8. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

 9. متنِ بدتر از گناه حسام‌الدین آشنا!

 10. الگوی بزرگ میدان

 11. سیاستمداران باتقوا یا سیاستمداران نابغه؟!

 12. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

 13. چه کسی رئیس جمهور شود؟

 14. چرا بن سلمان کم آورد؟!

 15. اولین پس لرزه انتشار فایل صوتی محرمانه ظریف / علی ربیعی جانشین حسام الدین آشنا شد

 16. علیرضا معزی: به دکتر حسام‌الدین آشنا خداقوت می‌گویم

 17. تلاش احمدی نژاد برای نزدیک شدن به رئیسی/به بعضی‌ها گفته‌اند نیا!

 18. شورای رقابت با مردم !

 19. دولت اگر اختیار ندارد، چرا دوباره بر سر کار آمد؟

 20. بیژن مقدم:  جهانگیری همان روحانی است 

 21. عذر خواهی ایرنا از انتشار جدول جعلی بودجه ۱۴۰۰

 22. نامه سعید محمد به رقبایش: متهم سفره‌های خالی مردم کارگزاران هستند نه انقلاب/ کاهش اعتماد عمومی نتیجه ناکارآمدی‌هاست

 23. اولین واکنش حسام الدین آشنا بعد از استعفا از دولت

 24. زحمات دانشمندان ایرانی به ثمر نشست/تولید واکسن "کوو ایران برکت" از اردیبهشت‌

 25. مطهری: افرادی را برای معاون اولی و وزارت در نظر دارم

ابر آروان

آخرین عناوین