۱۸۷ شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی

گروه اجتماعی الف،   3990425094

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ۱۵ استان در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند، گفت: ویروس کرونا بسیار پیچیده است از این رو کوچکترین غفلت باعث بازگشت کرونا می‌شود.

۱۸۷ شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی

به گزارش فارس، ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ۱۵ استان در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند، گفت: ویروس کرونا بسیار پیچیده است از این رو کوچکترین غفلت باعث بازگشت کرونا می‌شود.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به نگرانی‌های وزیر بهداشت از استان‌هایی که کمتر به ویروس کرونا آلوده شده اند، افزود: ۴۶ درصد مبتلایان به ویروس کرونا در یک استان را زنان تشکیل داده اند که این موضوع به دو دلیل اتفاق افتاده است یکی به دلیل حضور آن‌ها در مراسم‌های عروسی، عزا و دورهمی و دیگری اینکه همسران آن‌ها از محل کار این ویروس را به خانه منتقل کرده‌اند.

۱۸۷ شهرستان در وضعیت قرمز

وی با اشاره به اینکه امروز ۱۸۷ شهرستان قرمز، ۹۲ شهرستان نارنجی، ۵۹ شهرستان سفید و یک شهرستان سبز بود و این مایه نگرانی است، گفت : باید بدانیم که این ویروس عجیب و غریب است و شهرها و استان هایی که دوام آورده بودند و ویروس را به شهر خودشان راه ندادند با کوچکترین غفلت ممکن است ویروس به این شهرها نفوذ پیدا کند.

ابتلای ۴۱ درصد مردم همدان به کرونا به دلیل حضور در عروسی و عزا

حریرچی با اشاره به اینکه در استان همدان ۴۱ درصد به دلیل حضور در دورهمی ها ،عروسی ها و مجالس ترحیم به بیماری مبتلا شده اند، افزود: ۵۱ درصد در درون خانواده ها و ۸ درصد به دلیل مواجهات شغلی به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا دشمن مشترک جهان است، خاطرنشان کرد: وزیر بهداشت اعلام کرده است که تا آینده پیش بینی شرایط عادی ممکن نیست.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در جهان پیش بینی ها مناسب نیست، افزود: امروز و دیروز رئیس سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که بسیاری از کشورها برای مقابله با کرونا در مسیر اشتباه حرکت می کنند ، انتظار این که واکسن در ماه‌های آینده بتواند کرونا را ریشه‌کن کند کاملا غیر واقعی است.

وی با اشاره به اینکه ویروس دشمن اول همه ماست، اظهار داشت: وضعیت آمریکا ،برزیل، پاکستان ،عراق و هند نامناسب است، در روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه در اوج بیماری قرار داشتیم و الان به طور متوسط موارد ابتلا به اندازه فروردین ماه شده است.

حریرچی تصریح کرد: کسانی که علامت دار می شوند در عرض سه ماه سطح آنتی بادی خونشان که ضد ویروس است به سرعت کاهش پیدا می‌کند، البته ممکن است ایمنی سلولی ایجاد شود که هیچ جایی نمی تواند آن را اندازه گیری کند لذا هیچ منبع معتبری وجود ندارد ، تا افرادی که مبتلا شده‌اند بتوانند خودشان را ایمن و پاک از بیماری تلقی کنند.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه با جنگ همه جانبه با ویروس منحوس کرونا مواجه هستیم، ادامه داد: مقام معظم رهبری در هر سخنرانی که در طی ۵ ماه اخیر داشتند به ویروس کرونا اشاره فرموده اند.

با وحدت سیاسی باید با کرونا مقابله کنیم

او بیان کرد: برای ما تاسف آور است زیرا میزان مرگ به ۳۲ نفر کاهش پیدا کرده بود اما الان به حدود ۲۲۰ و ۱۸۰ افزایش یافته است. باید بتوانیم این ویروس را از بین ببریم، واقعیت این است که مقام معظم رهبری از کادر درمان در همه سخنرانی هایشان قدردانی کردند و چندین بار به عدد ۳۲ و ۳۴ فوتی اشاره داشتند، باید با وحدت سیاسی و وحدت ملت و دولت به مبارزه با این ویروس منحوس بپردازیم ،ناجوانمردانه است که بخواهیم انگشت اشاره را یک بار به سمت دولت و یک بار هم به سمت ملت نشانه کنیم.

حریرچی با اشاره به اینکه در سال ۳۸۰ هزار فوتی داریم، گفت : اگر حتی در روز ۱۰۰ هزار نفر فوت کنند، ۳۶ هزار فوتی در سال می شود که از زلزله بم بیشتر است، باید به تک تک فوت ها توجه داشته باشیم ،اکثر کسانی که فوت کردند بالای ۶۰ سال سن داشتند، امید به زندگی افراد ۶۰ سال را باید مورد توجه قرار داد به طوری که امید به زندگی در آنها ۲۴ سال است یعنی کسی که در ۶۰ سالگی فوت می کند ۲۴ سال امید با زندگی اش را از دست می دهد.

بالاترین میزان بستری کرونا در زنجان

وی با اشاره به اینکه زنجان بالاترین میزان بستری را دارد، گفت: بستری روزانه به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در زنجان حدود ۷ نفر است و خراسان جنوبی حدود ۶ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بستری دارد.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ویروس در حال گردش در اجتماعات است، خاطرنشان کرد: آمریکا دچار پیک دوم شده است، مطمئنا تا یک سال آینده در هیچ کجای دنیا با واکسن فراگیر مواجه نخواهیم بود،پس مجبوریم با این ویروس رفتار تهاجمی و شدید داشته باشیم تا نوسانات رخ ندهد، قم، اردبیل و بوشهر گاهی به وضعیت سفید رسیده اند اما با کوچکترین غفلت به وضعیت هشدار و قرمز رسیدند.

وی ادامه داد: از اول اسفند تا کنون رنگ های مختلفی را در همه استانها می بینیم و لذا احتیاج به هوشیاری داریم.

حریرچی با اشاره به تغییر رفتاری که در مردم رخ داد افزود: بازگشایی های اقتصادی ،کارخانجات، ادارات و محل های کسب و کار به دلیل معیشت مردم ضروری است و چاره‌ای جز بازگشایی آنها نداریم، وقتی بازگشایی صورت گرفت مردم فکر کردند به شرایط عادی بازگشتند ،استان همدان جزو استان های پاک بود که در تعطیلات چهاردهم و پانزدهم خرداد ۱۷۰ هزار نفر یعنی حدود ۱۰ درصد جمعیت به این استان مسافرت کرده بودند و مسافرت ها به صورت دسته جمعی رخ داد.کولرهای ماشین ها تشدید کننده ویروس است.

وی با اشاره به اینکه غلبه بر ویروس کرونا وحدت دولت و مردم را می طلبد افزود: کسی که در سن ۵۰ سالگی بر اثر ابتلا به کرونا فوت کند بیش از ۳۰ سال از امید به زندگی اش را از دست داده است.

حریرچی گفت: اگر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم در این صورت می توانیم به تدریج شاهد کاهش بیماری و کنترل اپیدمی باشیم.

لزوم برخورد قاطع با کسبه متخلف

معاون کل وزارت بهداشت گفت: وظیفه حکومت فقط نصیحت نیست و باید با کسبه‌ای که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند برخورد قاطع شود، در کشور‌هایی که استفاده از ماسک را اجباری کرده اند شاهد کاهش بیماری بوده ایم.

یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 2. مالیات بر خانه‌های خالی در ایستگاه آخر/ ایرادات شورای نگهبان رفع شد

 3. تصاویری از محل شهادت و ترور شهید فخری زاده

 4. پرویز پورحسینی چشم از جهان فروبست/ وداع با بازیگر «کشتی آنجلیکا»

 5. اینفوگرافیک /شهید فخری‌زاده در یک نگاه

 6. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

 7. جو بایدن و چالش آمریکای پساترامپ

 8. رئیس سازمان اداری و استخدامی: هفته آینده اصل بر تعطیلی ادارات است

 9. حمله لفظی ترامپ به خبرنگار در کنفرانس خبری

 10. دستاوردهای ارزشمند متخصصان ‌ایرانی در اوج تحریم‌ / ایران جزو ‌بزرگ‌ترین تولیدکنندگان اوره جهان ‌شد‌

 11. کشوری که خشونت علیه زنان به وفور در آن یافت می‌شود!

 12. سکانس بی نظیر از فیلم روز فرشته با بازی پرویز پورحسینی

 13. تغییر روند حضور کارکنان/ آیا تعطیلی برای همه است؟

 14. وزیر کار به رهبر انقلاب نامه نوشت: برنامه ایجاد نظام متمرکز تامین اجتماعی فوراً تقدیم رئیس جمهوری می‌شود

 15. صدای عادل فردوسی‌پور به تلویزیون برگشت

 16. رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: بیشترین امضاهای طلایی در وزارت جهاد صورت گرفته است/ ۲میلیون و ۳۰۰هزار تن نهاده دامی در کشور کمبود داریم

 17. بدترین و غیراخلاقی‌ترین سلفی دنیا؛ وقتی به پیکر مارادونا بی‌احترامی شد!

پربحث‌های هفته

 1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

 2. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 3. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 4. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

 5. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 6. پرسش های بی پاسخ در ترور شهید فخری زاده

 7. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 8. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 9. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 10. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 11. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 12. چرا عربستان به صلح مجانی با اشغالگران تن داد؟

 13. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 14. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 15. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 16. ملک زاده استعفا کرد

 17. روحانی: خدا را شکر شرِ ترامپ کم شد

 18. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 19. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 20. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 21. استانداری تهران: فروش مرغ بالاتر از ۲۰۴۰۰ تومان تخلف است

 22. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 23. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 24. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

 25. جزئیات افزایش کارمزد خدمات بانکی از امروز + جدول

آخرین عناوین