نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

گروه سلامت الف،   3990417163 ۳۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر بهداشت گفت: متاسفانه عده زیادی حرف‌های ما را گوش نکردند و موج تازه‌ای از بیماری کرونا گرفتارمان کرد، دلم نمی‌خواست مردم با چنین تاوانی عرایض من را جدی بگیرند.

نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

به گزارش مهر، سعید نمکی با اشاره به پیک جدید کرونا در برخی استان‌ها گفت: این درحالیست که در مرحله اول بیماری توانستیم دستاورد بزرگی را خلق کنیم و مرگ‌های ناشی از این بیماری را به حدود ۳۰ نفر برسانیم و برای تک رقمی شدن مرگ‌ومیر این بیماری برنامه‌ریزی کرده و برای مهار بیماری در کشور امیدهای زیادی در دل ما و همکاران‌مان بود.

وی افزود: به یاد دارید که در آن روزها تقاضاها و تمناهای زیادی از مردم کردیم؛ هم از مردم شریف و هم آنهایی که برای تسریع در برخی بازگشایی‌ها فشار زیادی می‌آوردند؛ از اصناف و مشاغل و هنرمندان و مراکز فرهنگی و مذهبی که همواره ما آنها را به حوصله بیشتر و وقت مناسب‌تر توصیه می‌کردیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: این عرایضم را حتماً عده زیادی از مردم به یاد دارند که بارها گفتم ممکن است در دقایق ۹۰ از گوشه‌های زمین گل بخوریم، ما با ویروسی خطرناک کشتی می‌گیریم و البته امتیازات زیادی گرفته‌ایم و ممکن است، اما در دقایق آخر ممکن است مقابل ویروس ضربه فنی شویم. بارها عرض کردم با این ویروس ناشناخته شطرنج بازی می‌کنیم و ممکن است در دقایقی ما را کیش و مات کند. بارها عرض کردم که این عادی انگاری شرایط و اینکه فکر کنیم ویروس کرونا تمام شد، یکی از خطرناک‌ترین اندیشه‌هایی است که ممکن است ما را گرفتار کند.

نمکی گفت: متأسفانه عده زیادی حرف‌های ما را گوش نکردند و عده‌ای زیادی حرف‌های من و همکارانم را جدی نگرفتند و موج تازه‌ای از بیماری گرفتارمان کرد؛ بویژه در استان‌هایی بسیار مهم به خصوص استان‌های مرزنشین که سال‌ها غیورانه در مقابل امواج حمله‌های دشمن ایستاده بودند. به همین دلیل هم استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، ایلام، خوزستان، هرمزگان، بوشهر و سیستان و بلوچستان دفعتا گرفتار شد.

وی با انتقاد از برگزاری مراسم عروسی و عزا در شرایط کرونا افزود: متأسفانه مراسم عروسی، زنجیره‌ای از عزا را پس از خود خلق کرد و مراسم عزاداری نیز زنجیره‌ای از سیاه پوشی و عزای مستمر را برای مردم این سرزمین رقم زد.

وزیر بهداشت افزود: متأسفانه سفرهایی انجام شد و در جریان آن بمب ویروس را با خود حمل کردیم و دیگران و خودمان را گرفتار کردیم. هیچ وقت نمی‌توانم غم سنگینی که در این مدت بر دل بنده و همکارانم سنگینی کرد را فراموش کنم؛ اینکه کودک ۱۰ ساله‌ای که با پدر و مادر به قشم رفت و در بندرعباس به جای بازگشت به آغوش پدر و مادر، به خاک سپرده شد. نمی‌توانم بار سنگینی که در این مدت همکاران من تحمل کردند آن هم در لباس‌های سخت و سنگین و در دمای طاقت فرسای استان‌های گرمسیری را فراموش کنم و اینکه عده‌ای از همکاران و هموطنان را از دست دادیم غم‌های سنگینی است بر سینه ما و همکاران‌مان.

وی ادامه داد: روزهای سختی بر ما گذشت و امروز ما در استان‌هایی مثل کردستان، خوزستان و بعضاً سیستان و بلوچستان و هرمزگان و بوشهر و کرمانشاه به وضع مطلوب‌تری رسیده‌ایم، اما این به معنای آن نیست که بر بیماری فائق آمده‌ایم و بیماری را مهار کردیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: باز هم از مردم تقاضا می‌کنم ماسک را به عنوان یکی از ارزنده‌ترین فاکتورهای پیشگیری از بیماری جدی بگیرند و کرونا را جدی بگیرند؛ کرونا یکی از خطرناک‌ترین و هنوز هم ناشناخته‌ترین ویروس‌هایی است که در عرصه بشری پا به میدان بیماری‌زایی گذاشته است و هنوز هم آینده آن ارزیابی نشده است. تقاضا می‌کنم از مردم که بیماری کرونا را جدی بگیرند و ماسک را جدی بگیرند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: ماسک می‌تواند بالای ۸۰ درصد با رعایت فاصله گذاری ما را در پیشگیری از بیماری موفق کند و این موضوع بسیار جدی و مهم است. البته می‌دانم که فراهم کردن ماسک با قیمت بالای ۱,۵۰۰ تومان برای خانواده تنگدست میسر نیست، اما ماسک خانگی آموزش داده شده و می‌تواند با نازل‌ترین قیمت یکی از عوامل بسیار مؤثر در پیشگیری باشد.

وی همچنین گفت: البته با مسئولان محترم حرف‌هایی دارم که از این تریبون نمی‌زنم و قطعاً به آنها نامه می‌نویسم؛ اینکه چگونه ناوگان حمل و نقل شهری را تقویت کنیم و در برخی موارد چگونه به هم کمک کنیم تا امور مردم تسهیل شود و … را در ستاد ملی کرونا و طی مکاتبات با مسؤولان پیگیری می‌کنم.

نمکی با تاکید دوباره بر لزوم رعایت فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی و خطر مهمانی رفتن‌ها و انتقال بیماری از کودکان ناقلِ بدون علامت، به مسن‌ترها از جمله پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، گفت: این موضوع را جدی بگیرید و مسافرت‌ها را بی‌جهت گسترش ندهید.

وی بر لزوم اجرای پروتکل‌های بهداشتی از سوی کسبه تاکید کرد و گفت: کسبه برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی که در روزهای اول بالای ۸۵ درصد رعایت می‌شد و اکنون به زیر ۲۰ تا ۱۰ درصد رسیده، همکاری کنند. بدانند اگر خدایی ناکرده بیماری با شدت بروز کند، حتی اگر رستوران‌شان هم باز باشد، مشتری نخواهند داشت و هر چه در شیپور گردشگری بدمیم اما در چنین وضعیتی توریست نخواهیم داشت. خواهشم آن است که کسبه پروتکل‌ها را جدی بگیرند و ناظرین ما نیز بیشتر نظارت کنند.

وزیر بهداشت گفت: باز هم امیدوارم با همدلی و وفاق و رعایت اصول بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک این فاز را نیز با عزت و سربلندی پشت سر بگذاریم.

وزیر بهداشت گفت: دلم نمی‌خواست مردم با چنین تاوانی عرایض من را جدی بگیرند. روزی که تمنا و خواهش می‌کردم، شاید برای برخی‌ها این هشدارها زیاده‌گویی بود، اما اصلاً دلم نمی‌خواست اثبات عرایض ما با تاوانی چنین سنگین و مرگ‌هایی چنین تلخ برای مردم بروز کند. امیدوارم این حرف‌ها را جدی بگیرند و در آینده نزدیک با همدلی و وفاق و رعایت پروتکل‌ها بتوانیم این مرحله سنگین را پشت سر بگذاریم.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۱۳۰۸۷۱۸:۵۰:۲۴ ۱۳۹۹/۴/۱۷
هنوز هم مردم و بسياري از مسئولين جدي نگرفتند ..
ناشناس۱۵۱۳۳۵۲۰۰:۴۴:۰۱ ۱۳۹۹/۴/۱۸
روحانی صبح جمعه مطلع خواهد شد
ناشناس۱۵۱۳۷۲۰۱۰:۳۵:۰۴ ۱۳۹۹/۴/۱۸
مسئولین هفته آینده امتحان کنکور دکترا را برگزار میکنند.اکثر استانهای قرمز , کل استان فقط یک حوزه دارند.آخر تدبیر.
ناشناس۱۵۱۳۹۰۹۱۲:۲۲:۵۲ ۱۳۹۹/۴/۱۸
باز شدن صد در صدی ادارات ، زنگ شروع جدی نگرفتنها بود که از خود دولت زده شد
ناشناس۱۵۱۳۰۹۲۱۸:۵۹:۱۸ ۱۳۹۹/۴/۱۷
کی شرایط و عادی کرد؟؟مردم؟؟اونی که هر هفته یه محدودیت و لغو کرد.اونی که امامزاده ها و پاساژهارو باز کرد .اونی که طرح ترافیک و لغو کرد .اونی که ساعات کاری و شیفت بندی رو عادی کرد مردم بود؟؟؟وقتی شما پالس عادی شدن میدین مردم هم عادی میگیرن دیگه.بازم انداختید گردن مردم؟؟؟مگه بعد طرح ترافیک نگفتی اگه یه درصد روند صعودی باشه با احدی شوخی ندارم و طرح و لغو میکنم پس کو؟؟؟
ناشناس۱۵۱۴۲۸۰۱۵:۱۲:۴۱ ۱۳۹۹/۴/۱۸
این بنده خدا که مقصر نبود مقصر اصلی اون آقا بالاسر کلیددار هست که میگفت از شنبه همه چی عادی میشه
ناشناس۱۵۱۳۰۹۶۱۹:۰۲:۳۲ ۱۳۹۹/۴/۱۷
حرف حساب
شهاب۱۵۱۳۱۰۱۱۹:۱۱:۲۷ ۱۳۹۹/۴/۱۷
مطابق اخبار صدا و سیما وضع کرونا در آمریکا ناشی از سیاستهای اشتباه دولتشون و بی کفایتی ترامپه، این قضیه چرا اینجا صدق نمی کنه؟
ناشناس۱۵۱۳۴۴۲۰۶:۴۱:۵۵ ۱۳۹۹/۴/۱۸
اونجا یه دولت وجود داره، اینجا ..
ناشناس۱۵۱۳۱۰۳۱۹:۱۳:۴۴ ۱۳۹۹/۴/۱۷
درود فراوان بر دکتر نمکی عزیز. رییس جمهور و همراهان ایشان باید پاسخگو این خسارت سنگین باشند.این دولت هم سلامت اقتصادی و هم سلامت تندرستی این ملت شریف را به بازی گرفته.
ناشناس۱۵۱۳۱۱۷۱۹:۳۴:۰۶ ۱۳۹۹/۴/۱۷
جان مردم مهمتر بود یا پست وزارت نتیجه کار و مدیریت شما همین است و آن روز که با غرور میگفتی بهداشت جهانی از شما کمک میخواد را فراموش کردید و حالا تقصیر مردم است مردمی که نه دولت و نه شما کوچکترین امکانات را در اختیارشان نگذاشتید حتی ماسک را خجالت بکشید.
ناشناس۱۵۱۳۱۲۵۱۹:۴۴:۰۶ ۱۳۹۹/۴/۱۷
یک واقعیت را باید دید: بدلیل طولانی شدن کرونا و وضعیت شدید بحران اقتصادی ایران بدلیل تحریمها انتظار این موج دوم قطعا بود. ولی باید فاصله گذاری اجتماعی و ماسک زدن و شستن دستها و احداث تختهای بیشتر آی سی یو انجام شود.
ناشناس۱۵۱۳۱۳۶۱۹:۵۶:۱۱ ۱۳۹۹/۴/۱۷
مرحله اولش هم نتونستی دست آورد بزرگی خلق کنی ! راستی کو ماسک مجانی ؟!
ناشناس۱۵۱۳۱۳۷۲۰:۰۳:۴۰ ۱۳۹۹/۴/۱۷
این تاوان حرفهاهای شماست که به مردم گفتید .همان .. که در روزهای اول شیوع کرونا اطمینان دادید که کروونا از ویروس انفلوانزای h1n1 خطرناکتر نیست.
ناشناس۱۵۱۳۱۴۲۲۰:۰۶:۱۶ ۱۳۹۹/۴/۱۷
هر کسی میتونه حرف بزنه. مهم اعمال شماست
ناشناس۱۵۱۳۱۴۸۲۰:۰۹:۱۷ ۱۳۹۹/۴/۱۷
والله ما هم که حرفتان را جدی گرفتیم همین الانش هم از مردمان بی خیال حرف می شنویم که وسواس داریم و آزار و تمسخر می شویم خواهشا اهرم های نظارتی تقویت کنید که اقلا ما بتوانیم با آرامش بهداشت فردی خود را حفظ کنیم بعضی ها را جون به جونشان بکنید کار خودشان را می کنند
ناشناس۱۵۱۳۲۰۵۲۱:۱۲:۴۶ ۱۳۹۹/۴/۱۷
آقای نمکی چرا امریکا با اینکه آمار روزانه بسیار بالاتری داره، دایم فوتی ها کمتر میشن.
ناشناس۱۵۱۳۲۱۲۲۱:۱۷:۲۰ ۱۳۹۹/۴/۱۷
آقای وزیر کل مردم ایران لیاقت یک عدد ماسک مجانی ..را ندارد ولی..
ناشناس۱۵۱۳۲۲۶۲۱:۳۹:۵۲ ۱۳۹۹/۴/۱۷
شماها که همه جا رو باز کردید حالا طلب کار هستید ؟ طرح ترافیک رو کی راه انداخت ؟
حکیمه۱۵۱۳۵۰۷۰۸:۳۲:۵۰ ۱۳۹۹/۴/۱۸
نمکی از همون اول مخالف بسیاری از این بازگشایی ها بود.می گفت دائم دارن به من فشار می یارن.اونی که می گفت از شنبه همه چی به روال عادی برمی گرده رئیس جمهور بود نه نمکی
صالحی۱۵۱۳۲۳۸۲۲:۰۵:۳۴ ۱۳۹۹/۴/۱۷
انشالله به موقع محاکمه ..بشی ، نمکی
ناشناس۱۵۱۳۳۱۵۲۳:۵۸:۳۱ ۱۳۹۹/۴/۱۷
عید نوروز بهترین وقت برای قرنطینه و ممنوع بودن سفر بود. ولی آقای روحانی گفتند به قرنطینه اعتقادی ندارد.اوایل نه الکل بود و نه ماسک. الان ماسک اجباری شد ولی بازگشایی بی محابای مراکز شلوغ مانند تالارها و سینماها بخاطر جیب برخی ها موجب خطر برای مردم شد. شهرداری تهران هم هیچ اهمیتی به جان مردم نمی دهد و فقط فکر درآمدش از طرح ترافیک است. متاسفانه تا وقتی هر مرجعی فقط به فکر خودش و درآمد خودش باشد و جهت اینکار به ستاد کرونا فشار بیاورد هیچ نتیجه ای نمیگیریم.خدا بهمون رحم کند.
ناشناس۱۵۱۳۳۱۹۰۰:۰۳:۲۱ ۱۳۹۹/۴/۱۸
با همين تاوان هم جدي نگرفتند چون خود دولت جدي نيست
شهروند۱۵۱۳۳۳۸۰۰:۲۸:۲۲ ۱۳۹۹/۴/۱۸
دريغ از يك ذره حمايت از مردم حداقل ماسك را در خونه ها به مردم بديد مثل چين تا حالا ميگفتيد ما فلان كرديم و بهمان دنيا متحيرند كه ما چگونه كنترل كرديم اما حالا مردم مقصرند؟ ول كرديد كه ايمنى گله اى اتفاق بيفتد دولت و وزارت بهداشت بايد از اين وضع خجالت بكشند
ناشناس۱۵۱۳۴۲۹۰۶:۰۰:۴۲ ۱۳۹۹/۴/۱۸
کی شرایط و عادی کرد؟؟مردم؟؟اونی که هر هفته یه محدودیت و لغو کرد.اونی که امامزاده ها و پاساژهارو باز کرد .اونی که طرح ترافیک و لغو کرد .اونی که ساعات کاری و شیفت بندی رو عادی کرد مردم بود؟؟؟وقتی شما پالس عادی شدن میدین مردم هم عادی میگیرن دیگه.بازم انداختید گردن مردم؟؟؟مگه بعد طرح ترافیک نگفتی اگه یه درصد روند صعودی باشه با احدی شوخی ندارم و طرح و لغو میکنم پس کو. به شعور مردم توهین نکنید
محسن۱۵۱۳۴۶۰۰۷:۴۲:۱۳ ۱۳۹۹/۴/۱۸
بزرگترین خطر عدم اطلاع مردم است ، چرا ارائه آمار استانی و شهرستانی را ممنوع کردید و با ارائه یک آمار کشوری ..، احساس عادی شدن را به مردم تزریق کردید آمار بیماران با آمار مرگ و میر همخوانی ندارد و این مشخص می کند که این آمار یا عمدا" یا سهوا" بدلیل محدودیت های تست ، غیر واقعی است اولین شرط موفقیت در این عرصه صداقت با مردم است و بیان واقعیت ها هر چقدر تلخ
حکیمه۱۵۱۳۵۱۳۰۸:۳۶:۳۸ ۱۳۹۹/۴/۱۸
به نظر من نمکی مقصر نیست..چون همش می گفت در بازگشایی ها تعجیل نکنین.همش می گفت به من فشار می یارن..خب کی می تونه غیر از یک مقام مافوق (رئیس جمهور) به وزیر فشار بیاره.رئیس جمهور می گفت هم باید اقتصاد بچرخه هم سلامت مردم ولی دیدیم نه سلامت مردم تأمین شد نه اقتصاد کشور. وقتی هم که نمکی درباره بازگشایی مراکز مذهبی هشدار داد هم برخی مذهبی های .. .. هی بهش انگ نفهمیدن دین زدند. مقصران در جای دیگه ای هستند.
سلیمانی۱۵۱۳۶۲۸۰۹:۴۶:۵۸ ۱۳۹۹/۴/۱۸
شما که اینقدر نگران مردمی چرا جهانپور که به مراتب به نسبت شما نگران حال مردم بود رو برکنار کردی؟ ..
ناشناس۱۵۱۳۷۳۱۱۰:۴۰:۵۵ ۱۳۹۹/۴/۱۸
دولت اگرچه راه های ساده و بی خرج مثل منع مراسم عروسی و عزا رو داره هنوز هم ازش استفاده نمی کنه. میشد مسافرت ها رو بین استانی از اول منع کرد و آسیب خاصی هم به جز برای حیطه گردشگری نداشت ولی در کل آسیبش نسبت به آنچه الان می بینیم کمتر می بود ولی دولت نکرد
ناشناس۱۵۱۴۱۰۴۱۴:۰۰:۱۳ ۱۳۹۹/۴/۱۸
این همه بودجه مملکت سرازیر کردید تو حوزه بهداشت الان که باید نتیجه بده،نتیجه شده تقریبا هیچ. حیف این همه پول .

پربحث‌های دیروز

 1. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدهاکشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 2. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 3. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 4. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 5. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 6. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 7. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 8. متن شکایت جمعی از نمایندگان مجلس از وزیر نفت به رؤسای سه قوه

 9. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 10. وزیر اقتصاد: سهامی برای جاماندگان سهام عدالت نداریم

 11. نیوزلندی‌ها برق بی‌سیم اختراع کردند

 12. دستورالعمل وزارت بهداشت برای محرم: جلسات به فضای باز می‌رود/ افراد مسن در مجالس عمومی شرکت نکنند

 13. ریچارد گلدبرگ کیست و چرا ایران او را تحریم کرد؟ + تصاویر

 14. ظریف: اشتباهات محاسباتی ابرقدرتها تبعات فاجعه‌بار بدنبال داشته است

 15. هفت عامل که مانع فرزندآوری می‌شود

 16. طرح سوال از رئیس جمهور تا فردا تعیین تکلیف می شود

 17. خبر خوش برای بازنشستگان تامین اجتماعی

 18. افتتاح موزه و سراسرنمای سردار قاسم سلیمانی

 19. مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس

 20. چراغ سبز کره‌ای‌ها برای پرداخت بدهی ایران

 21. علت برچیده نشدن بزرگ‌ترین داروخانه غیرقانونی کشور

 22. بورس به کانال سه میلیون واحد می‌رسد؟!

 23. کلیات «طرح شفافیت آرا» در کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس تصویب شد

 24. چگونه گوشی موبایلی که خیس شده را نجات دهیم

 25. ارتباط مستقیم شیوع مجدد کرونا و افزایش تعداد مبتلایان، با رشد سفرها + نمودار

پربحث‌های هفته

 1. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

 2. آقای حدادیان زودتر تکذیب کنید !

 3. ماجرای عضویت دختر رئیس جمهور در هیئت علمی دانشگاه/در سفر احمدی‌نژاد به قم چه گذشت؟/ تحلیل لیلاز از قرارداد ایران و چین/روحانی: اقتصاد کشور در حداقل ضرورت مردم به خوبی اداره شده است

 4. جزئیاتی از طرح مالیات خانه‌های خالی/ مالیات ۴۰ میلیون تومانی از یک خانه خالی

 5. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 6. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

 7. ساده‌انگاری پیری‌ جمعیت حتما عیب است

 8. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدهاکشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 9. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 10. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 11. روحانی درباره کالاهای اساسی چه گفت؟

 12. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 13. چرا کره جنوبی پول‌های ایران را پس نمی‌دهد؟

 14. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 15. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

 16. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 17. رصد پایگاه آمریکایی العدید با ماهواره نور + تصاویر

 18. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 19. ترس و تردیدهای برگزاری کنکور در کرونا رنگ باخت اما ...

 20. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 21. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

 22. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 23. پایانی بر یک مجادله درباره عزاداری محرم امسال

 24. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

 25. روحانی: زندگی مردم در حد ضرورت به خوبی اداره شد/ صادرکنندگان در ده روز اخیر ۲.۵ میلیارد دلار ارز را بازگرداندند

ابر آروان

آخرین عناوین