درخواست توکلی از اعضای کمیسیون تحقیق مجلس: به اعتبارنامه تاجگردون رأی ندهید

گروه سیاسی الف،   3990331059 ۸۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به اعضای کمیسیون تحقیق دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از آنان خواست تا به اعتبارنامه تاجگردون رأی ندهند.

درخواست توکلی از اعضای کمیسیون تحقیق مجلس: به اعتبارنامه تاجگردون رأی ندهید

به گزارش الف، احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به اعضای کمیسیون تحقیق دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از آنان خواست تا به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب مردم گچساران در مجلس رأی ندهند.

وی دلایل مخالفت خود را در 9 بند توضیح داده است.

متن این نامه بدین شرح است: 

بسم الله الرحمن الرحیم
اعضای محترم کمیسیون تحقیق دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

در مورد پرونده آقای غلامرضا تاجگردون نماینده سابق گچساران و باشت و منتخب دوره یازدهم؛ اعتراضات، به طور بی‌سابقه‌ای بالاگرفته است. بخشی از اعتراضات به تعلل‌ها و تخلفاتی مربوط است که در مرحله بررسی صلاحیت نامبرده رخ داده است. اگرچه این امور اهمیت بسیار دارند ولی چون فعلاً در مرحله بعد از آن هستیم، به آن نمی‌پردازیم.

در روزهای اخیر به دنبال اعتراض 9 نماینده به اعتبارنامه آقای تاجگردون، نائب‌رئیس مجلس طی نامه‌ای با انعکاس اعتراضیه نمایندگان مزبور، از شورای نگهبان می‌پرسد: «آیا آن شورا اسناد و مدارک ضمیمه اعتراضیه را پیشتر در اختیار داشته و همه آنها را بررسی کرده است؟» این کار در انجام وظیفه قانونی مذکور در تبصره 1 ماده 28 قانون اصلاح برخی از مواد قانون انتخابات مصوب 1395، صورت گرفته است. طبق این تبصره شعبه موظف است اسنادی را از معترض یا معترضین بپذیرد که شورای نگهبان آنها را رسیدگی نکرده یا اساساً مربوط به اموری باشد که پس از اعلام صحت انتخابات اتفاق افتاده باشد. ابن موضوع باید برای شعبه محرز شود. در مورد آقای تاجگردون، این الزامات رعایت نشده است. چرا که شورای نگهبان اساساً جلسه‌ای در اجرای ماده 28 آئین نامه داخلی مجلس نداشته است. تنها یکی از حقوقدانان که مسئولیت اجرایی نیز در شورا دارد، طی نامه‌ای به تاریخ 20/03/1399 به طور اجمالی گفته است که همه اسناد موجود نزد معترضان، بررسی شده است به جز اسناد مربوط به سوءاستفاده از عنوان دکتری و اعمال نفوذ برای یارگماری. در حالی که شما آقایان، اعضای محترم کمیسیون تحقیق به درستی اطلاع دارید که شورای نگهبان هیچ جلسه‌ای برگزار نکرده تا اسناد را بررسی کند. بدین ترتیب، برای کمیسیون تحقیق محرز است که اسناد موجود را مرجع قانونی موظف به رسیدگی، بررسی نکرده است. به ویژه آنکه برخی از اسناد قطعاً بعد از تائید صحت انتخابات، به دست معترضان رسیده است، به همین دلایل، کمیسیون تحقیق می‌تواند تمام اسناد در اختیار خود را مستند تصمیم‌گیری خویش قرار دهد.

اما اسناد چه می‌گویند؟

 1. آقای تاجگردون به عنوان کارمند عالی‌رتبه سازمان برنامه و بعد نماینده و رئیس کمیسیون بودجه و رئیس کمیسیون تلفیق بودجه و رئیس کمیسیون تلفیق برنامه از قدرت زیادی در تأمین نظرات متقاضیان اعتبارات برخوردار بود. متأسفانه وی از این قدرت برای تأمین منافع شخصی خویش بهره می‌برد. آقای تاجگردون از یک‌سو، برای جلب پشتیبانی مراکز قدرت، همه ترفندهای بودجه‌ریزی، تصویب، تخصیص و پرداخت را به کار می‌گرفت و از سوی دیگر با کاهش اعتبارات طرح‌هایی که قانوناً اولویت داشتند، اعتبارات مدنظر خودش را افزایش می‌داد.

برای نمونه آقای تاجگردون طرح آب‌رسانی امامزاده جعفر را از سال 1392 به پیوست بودجه اضافه می‌کند. این طرح در هیئت دولت مصوب نشده بود و توسط وی به بودجه اضافه شده بود. اعتبارات آن هم با کاهش اعتبارات سه طرح آب‌رسانی دیگر از شهرهای محروم‌تر استان (تنگ سرخ یاسوج، دهدشت غربی، لیلک بهمئی) که اولویت قانونی داشتند، انجام می‌شد. آقای تاجگردون کاش تنها به هم استانی مستضعف‌تر خویش ظلم و جور روا داشته بود، مسئله تنها این نبود؛ بلکه هدف اصلی وی کاملاً شخصی و برای آبرسانی به 400 هکتار زمین‌های کشاورزی خود و خانواده‌اش بود.

وی در این مسیر، مواد 32 برنامه چهارم و 215 قانون برنامه پنجم توسعه زیرپا گذاشت تا متقلبانه طرح امامزاده جعفر را بدون تصویب هیئت وزیران، در پیوست بودجه بگنجاند. بعد نوبت گنجاندن دو طرح آب‌رسانی خان احمد و دشت مور که دو طرح مجزا هستند و ارتباطی با امامزاده جعفر ندارند به طرح امام‌زاده جعفر و تغییر اسامی ردیف‌های سند بودجه بدون مجوزهای قانونی بود. افزایش غیرقانونی و در نتیجه بی‌حساب‌وکتاب تعداد و مبلغ طرح‌ها، میلیاردها تومان زیان در پی دارد که به دلالت ذیل ماده (598) قانون مجازات اسلامی، ارتکاب آن برای آقای تاجگردون جرم و وی شخصاً ضامن آن است. ماده (532) قانون مجازات اسلامی مصوب 1375، دست بردن در اسناد و اوراق رسمی و الحاق کلمه‌ای بدان‌ها یا تغییر اسامی موجود در آن‌ها را جرم شناخته است که مرتکب، به مجازات‌های اداری، جبران خسارت، حبس و جزای نقدی محکوم می‌گردد. این جرائم را نیز آقای تاجگردون بارها مرتکب شده است.

اگر مسئولی چنین تبعیض و خیانتی به حوزه انتخابیه شما آقایان بکند، شما تحمل می‌کنید؟

اگر کمیسیون محترم تحقیق، به رد اعتبارنامه رأی ندهد چه توضیحی برای این رفتار قانون‌شکنانه و زیان بار دارد؟

 1. متاسفانه، برای هیچ کدام از جدول‌ها در قانون بودجه رأی‌گیری نمی‌شود، بلکه تنها در کمیسیون تلفیق روی ارقام بزرگ بحث و رأی گرفته می‌شود. در شب‌های آخر بررسی بودجه که نمایندگان سرشان به تبصره‌ها و تغییر عبارات آنها گرم بوده، همه ارقام جدول‌ها با نظر شخص آقای تاجگردون، پس از تغییرات دلبخواه، تائید می‌شد و پای تک تک جدول‌ها را امضا می‌کرد. اگر فرد دیگری، نه سلمان و ابوذر، بلکه حتی یک انسان وطن‌دوست قانون‌گرا، مسئول این کار بود آیا به این روش اموی دست می‌زد؟

 2. ماجرای اعمال‌نفوذ برای انعقاد قرارداد شرکت پتروامید آسیا در سال ۱۳۸۹ با شرکت ملی نفت ایران جهت احداث و اجاره مخازن نفت خام با ظرفیت حدود ۱۰ میلیون بشکه در گناوه به براورد دیوان محاسبات که نزدیک به 1500 میلیارد تومان خسارت به وزارت نفت وارد کرده است، این داستان غم‌انگیز درخور توجه جدی شما است. احراز صلاحیت به معنای کسب اطمینان از سلامت فرد است.

وقتی فردی با چنین اتهاماتی در دادسرای دیوان محاسبات پرونده مفتوح دارد، چگونه می‌تواند امین مردم باشد؟

 1. زمین‌خواری نیز داستان غم‌انگیزی دارد. اسناد متقن نشان می‌دهد که ظفر تاجگردون پدر نماینده گچساران، 400 هکتار زمین در تصرف داشت که 350 هکتار آن را دادگاه انقلاب مصادره کرده بود ولی عجیب این است که خانواده تاجگردون هنوز نزدیک به 500 هکتار زمین دارد. نکته بسیار مهم در اینجا پیشنهادی است که در کمیسیون تلفیق که آقای تاجگردون آن را کنترل و مدیریت می‌کند و به لایحه بودجه 97 دولت اضافه می‌گردد. در این لایحه به تبصره (11) اضافه می‌شود که زمین‌هایی که قبلاً تصرف شده‌اند و يا به هر شکل واگذار شده‌اند و کاری روی آنها انجام نشده، در صورتی که دارای مستحدثات باشند با قيمت کارشناسی به متصرفان واگذار شود. این حکم به متصرفانی امثال آقای تاجگردون فرصت می‌دهد تا به متصرفات غاصبانه، لباس قانون بپوشانند. در واقع این دقیقاً همان فساد قانونی است که رهبر فرزانه انقلاب چند سال پیش نسبت بدان هشدار داد. اين ماده، با وجود مخالفت سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور، کارشناسان مستقل و برخی نمايندگان مجلس، متأسفانه با ۱۳۱ رأی تصويب می‌شود. شورای نگهبان آن را تایید نمی‌کند و پس از اصرار مجلس به مجمع تشخیص رفته است. البته امید است در آنجا رد شود.

 2. وی پیش از این مدعی بوده است که مدرک دکترای مدیریت اقتصادی خود را طی سال‌های 2005 تا 2008 به شکل ترددی از مؤسسه گلوبال بیزینس آکادمی بروکسل بلژیک اخذ کرده است. موسسه‌ای که به این عنوان دکترا بدهد اصلاً وجود ندارد. وزارت علوم مدرک وی را بی‌اعتبار شناخته است. وی در این باره از هر دروغی که لازم دیده، فرو نگذاشته است. تاجگردون یکجا مدعی است دکترای مدیریت اقتصادی دارد. در جای دیگر، دکتری برنامه‌ریزی سیستم‌های اقتصادی و در جای سوم دکتری اقتصاد گرفته است. آقای تاجگردون در سایت مجلس، دکتری تخصصی دارد (1394)، در فرم دیوان محاسبات، دکتری اقتصاد (1395)، در فرم مرکز پژوهش‌های مجلس، دکتری اقتصاد (1398)، در فرم مؤسسه عالی پژوهش در مدیریت و برنامه‌ریزی دارای دکتری برنامه‌ریزی سیستم‌های اقتصادی از دانشگاه تهران! که سال فارغ‌التحصیلی 1392 ذکر شده است!

پس از این، در خرداد 1398 آقای دکتر نهاوندیان، رئیس مؤسسه عالی پژوهش در مدیریت و برنامه‌ریزی، از وزیر علوم، آقای دکتر غلامی درخواست می‌کند که آقای تاجگردون به عنوان دانشجوی پژوهشی، در آن مؤسسه مشغول تحصیل شود که وزارت علوم به دلایل قانونی با آن مخالفت می کند. شگفت‌آور اینکه آقای تاجگردون در فرم همین مؤسسه که در سال 1386 پر شده است، خود را دانشجوی دکتری معرفی می‌کند!

قریب 15 سال است که این فرد با دروغ‌گویی از مواهب مالی، منصبی و سیاسی این عنوان سوءاستفاده کرده است. از جمله در تدریس دانشگاه و در تبلیغات انتخاباتی. شما کمیسیون تحقیقی‌ها از تأثیر این ترفندها باخبرید.

این افعال در ماده (556) قانون مجازات اسلامی جرم انگاری شده و مجازات آن بین 3 ماه تا یک سال حبس یا جزای نقدی است. کمیسیون تحقیق نمی‌تواند از این جرائم چشم بپوشد.

 1. نام آقای تاجگردون در کیفرخواست و دادنامه پرونده فساد بانک سرمایه به عنوان فردی که از موقعیت خود برای متهمان ردیف اول سوء استفاده کرده است آمده است. شورای محترم نگهبان که بسیاری از چهره‌های محترم، اساتید دانشگاه و حوزه را به دلیل عدم شناخت، با عنوان عدم احراز، رد صلاحیت کرده است، اگر کمیسیون تحقیق مجلسی که عنوان انقلابی را برای خویش برگزیده است،

اعتبارنامه چنین فردی با جرائم و اتهامات گوناگون در پرونده‌های مختلف را تائید کند، چه پاسخی برای مردم دارد؟

 1. یکی از مراجع چهارگانه قابل استناد، در گزارشی به امور انتخابات شورای نگهبان، سوابق منفی پررنگی برای آقای تاجگردون می‌شمارد. ارتباط آقای تاجگردون و منصوبین وی با منافقین، ضد انقلاب و خانواده‌های معدومین به خصوص در ایام انتخاباتی؛ استعفا از معاونت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای همراهی با متحصنین مجلس ششم از آن جمله آن‌ها است. تاکنون چند نفر به خاطر حمایت از متحصنین مجلس ششم و شرکت در تظاهرات غیرقانونی فتنه 88 رد صلاحیت شده‌اند؟ اکنون که به آقای تاجگردون رسیده‌اید اگر اعتبارنامه وی تائید شود، شما که اکثراً خود را اصولگرا می‌خوانید به این نتیجه رسیده‌اید که شخصی با این سابقه که مرجع مزبور تصویر می‌کند برای نمایندگی مردم ایران صلاحیت دارد؟

 2. توزیع مناصب بین بستگان و دوستان، یعنی تبارگماری و ایل سالاری به جای شایسته‌سالاری در موارد زیادی در اطراف وی دیده می‌شود؛ مثلاً، در ازای تأمین اعتبار برای نخستین بودجه پژوهشکده سازمان محیط‌زیست و توسعه پایدار، آقای تاجگردون عضو هیئت امنای این پژوهشکده می‌شود. آقای جلیل بادام فیروز، دوست آقای تاجگردون که با پشتیبانی وی، مدیرکل محیط‌زیست استان کهکیلویه و بویراحمد بوده است و بعد با تلاش حراست از سمت مدیرکلی برکنار شده بود، به دلیل دوستی با وی به عنوان رئیس پژوهشکده در تهران منصوب می‌شود.

آیا در استان کهگیلویه و بویراحمد شایسته‌تر از برادرش ساسان تاجگردون و دامادش محمد نبی محمدی وجود ندارد که فقط این دو نفر در حد معاون وزیر سمت می‌گیرند؟ ایشان شرکت بزرگ نفت و گاز گچساران را به یک شرکت خانوادگی تبدیل نموده است و اکثر مدیران و روسا را از بستگان خویش گمارده‌اند. آقای تاجگردون مسئول دفتر خویش آقای یاسر فرزین را نیز بی‌نصیب نمی‌گذارد. وی بدون هیچ سابقه کاری و تحصیلات مرتبط به عنوان مدیر فروش شرکت نفت پاسارگاد نصب می‌شود، همسر آقای فرزین نیز در حالی که جنین‌شناسی خوانده، در پژوهشکده محیط‌زیست استخدام می‌شود. این مشی اموی به صراحت در نامه به مالک اشتر، ظلم به مردم و جنگ با خدا و سریع‌ترین عامل سرنگونی حکومت اعلام می‌شود و در اقتصاد سیاسی جدید، از عوامل اصلی پیدایش و گسترش فساد شناخته می‌شود، فردی گرفتار این ویژگی‌ها، صلاحیتش تائید می‌گردد و زمانی که در مجلس عده‌ای با غیرت برمی‌خیزند تا به حکم عقل و دین و وصیت‌نامه امام -رحمت خدا بر او باد- مانع شوند، برخی از صاحب‌منصبان، با دلخوری، از مفسدان دفاع می‌کنند.

 1. در اوضاع و احوالی که برخی نمایندگان مجلس دهم (بر اساس اعلان کتبی به آنها)، به خاطر برخی موضعگیری‌ها، مانند اظهارنظر، درباره هواپیمای اوکراینی، یا اظهارنظر درباره مرحوم ابراهیم یزدی، غیر ملتزم به نظام جمهوری اسلامی خوانده می‌شوند و صلاحیتشان رد می‌گردد، حالا اگر اعتبارنامه کسی تائید شود که از متحصنین ساختارشکن در مجلس ششم، با استعفا و شرکت در تحصن در صف اول، اقدام عملی می‌کند، در ارتباط با بیت‌المال ستم روا می‌دارد، اغراض مالی شخصی را تعقیب می‌کند و از دروغ‌گویی پروا ندارد. در این وضعیت، پاسخ این تناقضات گیج‌کننده جوانان را چه کسی می‌دهد؟ اگر این اتفاق خدای ناکرده بیفتد، الفاظ انقلابی، ولایی و اصولگرا چقدر توخالی خواهد شد؟ سهم شما در این ارزش سوزی چقدر خواهد بود؟ بیش از 220 نماینده مجلس جدید خود را اصولگرا معرفی کرده‌اند. اصولگرایان همواره و به حق از نظارت استصوابی دفاع کرده‌اند.

اگر ثمره اصولگرایی و نظارت استصوابی این باشد، مجلس جدید می‌تواند به راحتی از مرام خود دفاع کند؟

و آخر دعوانا ان الحمد لله رب العالمین

با تشکر

احمد توکلی
رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۸۹۹۳۵۱۱:۴۶:۰۹ ۱۳۹۹/۳/۳۱
تاجگردون باید رییس مرکز پژوهش های مجلس شود.
ناشناس۱۴۹۰۰۸۸۱۳:۰۹:۳۲ ۱۳۹۹/۳/۳۱
بهتر است شما به ساخت و ساز 4000 متری آقای روحانی در نیاوران بپردازید. این واجب تر است!!!
ناشناس۱۴۹۰۳۵۶۱۵:۴۲:۵۵ ۱۳۹۹/۳/۳۱
عضو شورای شهر ساخت بنای غیر قانونی 4000 متری حسن روحانی (رییس جمهور) در جماران را تایید کرد.
ناشناس۱۴۹۰۳۶۳۱۵:۴۶:۵۳ ۱۳۹۹/۳/۳۱
احمدی نژاد خانه قدیمی و کوچک خود در نارمک را خراب کرد و سه واحد آپارتمان در آن احداث کرد. اما روحانی 4000 متر فضای سبز را تخریب کرده تا در آن خانه بسازد که مورد ایراد شورای شهر قرار گرفته است. آن هم در زمانی که قیمت مسکن و زمین سر به فلک کشیده است.
ناشناس۱۴۹۰۷۴۹۲۱:۰۴:۲۲ ۱۳۹۹/۳/۳۱
مدعی العموم باید هرچه مسکن مازاد است و خالی از سکنه احتکار کالای مصرفی محسوب کند و مصادره کند حالا مال هرکس که میخواهد باشد.
ناشناس۱۴۹۰۰۹۵۱۳:۱۳:۱۹ ۱۳۹۹/۳/۳۱
دلار 19,090 سکه 7,950,000 مشکل کشور این است، نه تا جگردون
کامران۱۴۹۰۲۹۳۱۵:۰۶:۲۵ ۱۳۹۹/۳/۳۱
دلیل اصلی گرانی و قیمت دلار و سکه نیز مدیریت های فاسدی از این دست می باشد. تا ریشه فساد و مدیریت های فاسد خشک نشود، آش همین آش و کاسه همین کاسه است.
ناشناس۱۴۹۰۳۶۸۱۵:۴۸:۴۴ ۱۳۹۹/۳/۳۱
چنبره‌ی تاجگردون‌ها و فریدون‌ها و اسحاق‌ها بر مدیریت کشور از مهم‌ترین دلایل فساد است ___ کامنت‌هایی که از فساد تاجگردون جانب‌داری میکنند در عواقب فساد شریک و سهیمند
ناشناس۱۴۹۰۱۲۲۱۳:۳۴:۰۰ ۱۳۹۹/۳/۳۱
ایشان نه تنها نباید نماینده باشد بلکه باید مطابق قانون محاکمه شود.
ناشناس۱۴۹۰۱۳۶۱۳:۳۹:۵۲ ۱۳۹۹/۳/۳۱
بیچاره مجلس
ناشناس۱۴۹۰۱۸۲۱۳:۵۸:۱۷ ۱۳۹۹/۳/۳۱
تهمت ناروا به افراد زدن معصیت دارد.
ناشناس۱۴۹۰۱۹۱۱۴:۰۴:۲۶ ۱۳۹۹/۳/۳۱
با این همه تخلفات گسترده در طی بیش از 15 سال، چطوری اینا سر کار هستند!!؟؟ طبری هم با بیش از 20 سال تخلف حساسترین مشاغل را داشت! اگه رد صلاحیت نشه، دیگه چه اعتمادی باقی میمونه
ناشناس۱۴۹۰۲۸۴۱۵:۰۴:۰۹ ۱۳۹۹/۳/۳۱
احتمالا این نطر رو خود تاجگردون نوشته! معلومه کسایی که سیبیلشون توسط این آقا چرب شده
ناشناس۱۴۹۰۴۲۸۱۶:۳۹:۰۱ ۱۳۹۹/۳/۳۱
تاجگردان کشور ومجلس را به بازیچه وتمسخر خود در اورده وکهگلویه وبویر احمد را فقط برای خانواده ودوستان خود در اورده
ناشناس۱۴۹۰۶۴۶۱۸:۵۷:۴۷ ۱۳۹۹/۳/۳۱
حداقل آزاده باشید برای لقمه نانی ( بندگی غیر خدا ) را نکنید
ناشناس۱۴۹۱۹۴۷۱۹:۲۴:۲۱ ۱۳۹۹/۴/۱
بهتر است به وضعیت سایر نمایندگان کهکیلوئیه بویراحمد هم از نزدیک رسیدگی شود ظاهرا برخی وضعیت بهتری نسبت به تاج گردون ندارند
ناشناس۱۴۸۹۹۴۷۱۱:۴۹:۵۵ ۱۳۹۹/۳/۳۱
تاجگردون نور چشم مردم گچساران و جنوب است.
ناشناس۱۴۹۰۱۳۴۱۳:۳۹:۰۳ ۱۳۹۹/۳/۳۱
تاجگردون نور چشم رانتخواران است
ناشناس۱۴۹۰۱۶۲۱۳:۵۲:۰۴ ۱۳۹۹/۳/۳۱
دنبال رانتخواران جای دیگر بگردید! تاجگردون مورد تایید وزارت کشور، شورای نگهبان و مردم گچساران است.
رضا۱۴۹۰۳۸۳۱۶:۰۱:۲۴ ۱۳۹۹/۳/۳۱
نه، یک فاسد که با رأی مردم، تیشه به ریشه مردم زده و سؤاستفاده کلان کرده نمی تواند نور چشم ما مردم گچساران باشد بلکه لکه ننگینی برای ماست.
ناشناس۱۴۸۹۹۴۹۱۱:۴۹:۵۷ ۱۳۹۹/۳/۳۱
در صورت رای مثبت به اعتبارنامه‌ی تاجگردون اعتبار مجلس شورا از بین خواهد رفت ______ با رد اعتبارنامه‌ی تاجگردون راه برای محاکمه‌ی ایشان هم هموار خواهد شد انشاءالله
ناشناس۱۴۸۹۹۵۸۱۱:۵۳:۳۱ ۱۳۹۹/۳/۳۱
از نمایندگان خواهش بفرمایید اصول بهداشتی را رعایت کنند. آنها الگوی مملکت هستند. این از اعتبارنامه تاجگردون بسیار مهم تر است.
ناشناس۱۴۹۰۱۴۲۱۳:۴۳:۳۱ ۱۳۹۹/۳/۳۱
با این حرفها نمیشه به تلجگردون و فریدون اعتبار بخشید ___________
ناشناس۱۴۹۰۷۸۹۲۱:۳۶:۰۴ ۱۳۹۹/۳/۳۱
صحبت اعتبار بخشی نیست. صحبت اهم و مهم است که دکتر توکلی فراموش کرده اند.
ناشناس۱۴۸۹۹۶۷۱۱:۵۷:۲۹ ۱۳۹۹/۳/۳۱
اقای توکلی سفت ومحکم بچسب به ق ق واین 20 سالی که برای اقایون محرز نمی شده
ناشناس۱۴۸۹۹۷۰۱۲:۰۰:۱۸ ۱۳۹۹/۳/۳۱
با این همه فضائل چه طوری تایید صلاحیت شده؟؟ شورای نگهبان باید حتما فرایند تایید صلاحیت ها را شفاف کند تا دیگر این مشکلات پیش نیاید
ناشناس۱۴۹۰۱۵۶۱۳:۴۸:۴۷ ۱۳۹۹/۳/۳۱
مجلس باید زودتر تاجگردون رو مرخصش کنه دلیلی نداره برای کسیکه تخلفات و جرائمش محرزه اینقدر وقت تلف کنن
ناشناس۱۴۹۰۱۹۳۱۴:۰۷:۵۹ ۱۳۹۹/۳/۳۱
معلوم نیست ایشان از صافی شورای نگهبان چطوری رد شده از مدعی العموم می خواهیم برای نمایندگان مفسد اقتصادی رد صلاحیت شده و سایر مفسدین دادگاه ویژه تشکیل دهند در ضمن باید از بکار گیری این مفسدین در مناصب دولتی جلوگیری شود
ناشناس۱۴۸۹۹۷۵۱۲:۰۳:۲۳ ۱۳۹۹/۳/۳۱
لابی گری حرف آخر را میزند
ناشناس۱۴۹۰۰۷۶۱۳:۰۲:۰۸ ۱۳۹۹/۳/۳۱
سفارش حرف آخر را می زند!!!
علی۱۴۸۹۹۹۰۱۲:۱۲:۵۳ ۱۳۹۹/۳/۳۱
خدا پدر آقا توکلی را بیامرزد. آقای تاجگردون در انتصابات استان فارس نیز دخالت دارد. خواهر ایشان معاون محیط زیست استان فارس می باشد. برادارش ساسان تاجگردون رئیس برنامه و بودجه استان فارس بود که الان معاون میراث فرهنگی و گردشگری شده.
ناشناس۱۴۹۰۰۱۱۱۲:۲۳:۳۰ ۱۳۹۹/۳/۳۱
احسنت. مجلس باید خودش از تمام فسادها مبرا باشد.
جانبازجنگ تحمیلی۱۴۹۰۰۲۱۱۲:۲۸:۳۴ ۱۳۹۹/۳/۳۱
جناب دکترتوکلی شیرمادرت حلالت باشدبخداحرف دل مارازدی خداوندسایه حضرتعالی راازسرماکم نکند.انشاالله
علی 671۱۴۹۰۰۲۲۱۲:۲۸:۵۸ ۱۳۹۹/۳/۳۱
خدایی با این برنامه ها و اتفاقاتی که ظرف این هشت سال ریاست روحانی در مملکت افتاده و این همه بدوزد ،بدوزد ما به اسلام و مسلمانی و انقلاب خودمان شک کرده ایم که به راستی ما انقلاب کردیم و حکومت پابرهنه ها و مضتضعفان که رهبر کبیر انقلاب نامش را گذاشت بوجود آوردیم .
ناشناس۱۴۹۰۰۲۹۱۲:۳۰:۳۷ ۱۳۹۹/۳/۳۱
اگر این سخنان صحت داشته باشد، که بنظر میرسد متاسفانه درست باشند چون توکلی آنها را بیان میکند، تاجگردون "مفسد فی الارض" است و باید محاکمه و اعدام شود. ولی بحث اصلی اینجاست که چرا شورای نگهبان، تاجگردون با این کارنامه سیاه را تایید صلاحیت کرده، در حالی که مطهری و صادقی که جزء نمایندگان واقعی مردم هستند را فقط برای چند تا حرف ، رد صلاحیت کرده است؟؟؟؟؟
ناشناس۱۴۹۰۰۳۵۱۲:۳۳:۵۵ ۱۳۹۹/۳/۳۱
آقای توکلی اصلا فرمایش شما درست: اینکه آقای تاجگردون متهم به سواستفاده از شان نمایندگی هست رو می پذیریم. اما اینکه بعد از تایید صلاحیت ایشون توسط شورای نگهبان، رای مردم شریف گچساران، تایید سلامت انتخابات این حوزه، بررسی مجدد مستندات و تایید دوباره‌ی شورای نگهبان و در نهایت تایید اعتبارنامه ایشان در شعبه 12 باز هم عده ای از نمایندگان این بحث رو در صحن مطرح کردند و اصرار به بررسی در کمیسیون تحقیق داشتند و حالا شما از کمیسیون بخواید به اعتبار نامه رای ندن هم اشتباهه. قطعا ورود به حواشی مجلس رو از وظایف اصلی خودش باز می داره. اگر قرار باشه هرکسی رو که به هر دلیل تایید نمی کنیم بخوایم از جایگاهی که قانونی بهش رسیده به زیر بکشیم پس اینجوری جایگاه شورای نگهبانی که تاییدش کرده چی میشه؟ جایگاه رای مردم چی میشه؟ اگر واقعا تاجگردون مجرم هست چرا علیه اش اعلام جرم نمی کنین دیگه این همه حاشیه سازی و موازی کاری برای چی هست؟ مگه مملکت قانون نداره؟
اری۱۴۹۰۰۴۷۱۲:۴۰:۲۵ ۱۳۹۹/۳/۳۱
تاجگردون توبه کن
ناشناس۱۴۹۰۱۶۶۱۳:۵۴:۱۴ ۱۳۹۹/۳/۳۱
حق نداری به منتخب مردم یک شهر توهین کنی.
ناشناس۱۴۹۰۲۲۲۱۴:۲۵:۱۲ ۱۳۹۹/۳/۳۱
از اقوام تشریف دارن؟
خالقی۱۴۹۰۰۶۶۱۲:۵۷:۵۶ ۱۳۹۹/۳/۳۱
درود بر دکتر تاجگردون اگر یک نماینده پاک دست ، باسواد ، مدیر و مدبر در مجلس باشه ، کسی نیست جز دکتر حاج غلامرضا تاجگردون میزان رای ملت است . امام خمینی (ره) با احساسات مردم بازی نکنید .
ناشناس۱۴۹۰۳۷۷۱۵:۵۴:۵۴ ۱۳۹۹/۳/۳۱
با همین روحیه و استدلال‌ها به روحانی رای دادی؟ سلبریتی که میگن تویی! سلبریتی‌ها ادای تو رو در میارن!!
ناشناس۱۴۹۰۰۸۵۱۳:۰۸:۳۳ ۱۳۹۹/۳/۳۱
ولی خداوکیلی خیلی مرده
ناشناس۱۴۹۰۰۸۷۱۳:۰۹:۳۰ ۱۳۹۹/۳/۳۱
شما الان دلسوز کهگیلویه و بویراحمد شدید ؟ایشون از قدرت و نفوذش در محرومیت زدایی از منطقه خود استفاده کرده است و این دقیقا موضوعیست که موکلان ایشان لز او طلب کردند و چه زیبا است که انسان برای نجات و محرومیت زدایی از مردمش محاکمه شود.
ناشناس۱۴۹۱۷۷۴۱۶:۴۰:۵۱ ۱۳۹۹/۴/۱
به قیمت حق خوری از مناطق دیگر به قیمت لاب گری و خاندان بازی؟؟
ناشناس۱۴۹۰۰۹۴۱۳:۱۲:۴۹ ۱۳۹۹/۳/۳۱
این آقا با این تخلفات جاش زندان هست نه مجلس...تعجب می کنم نمایندگان چی رو دارند بررسی می کنند.....البته همه ی نمایندگان باید اینطوری ریز بررسی شوند
ناشناس۱۴۹۰۱۱۱۱۳:۲۸:۵۴ ۱۳۹۹/۳/۳۱
دکتر توکلی توضیح دهند ،چرا اطلاعات فوق را در اختیار نهادهای نظارتی و البته شورای نگهبان قرار نداده بودند .
سهان۱۴۹۰۱۱۲۱۳:۲۹:۵۴ ۱۳۹۹/۳/۳۱
به فرض مثال مدرک دکترا جعلی است حتما فردا و پس مدرک فوق لیسانس و لیسانس جعلی میشود
ناشناس۱۴۹۰۱۱۸۱۳:۳۳:۰۷ ۱۳۹۹/۳/۳۱
آقا اگه تایید نشه سر از کانادا در می اره. قوه قضائیه حواستون باشه!!! نگیبی خبر بودیم.
بی طرف۱۴۹۰۱۲۸۱۳:۳۶:۰۳ ۱۳۹۹/۳/۳۱
زمانی مردم پای صندوق رای آمدند قانون بود اما زمانی مردم پیگیری مطالبات خود میشوند غیر قانونی است اما درخواست از نمایندگان کمیسیون اعتبارنامه رای نیاورد قانونی است
ناشناس۱۴۹۰۱۳۲۱۳:۳۷:۲۶ ۱۳۹۹/۳/۳۱
دست تاجگردانها باید قطع شود.
ناشناس۱۴۹۰۱۳۵۱۳:۳۹:۰۴ ۱۳۹۹/۳/۳۱
جناب آقای دکتر توکلی عزیز. ضمن تشکر از پیگیری جنابعالی سوال مهمتر از نظر من این است وقتی شورای محترم نگهبان پس از اعتراض جلسه ای تشکیل نداده و صلاحیت آقای تاجگردون را تایید نموده دیگر چه میتوان گفت؟خدا داند چند نفر دیگر که فعلا تخلفشان آشکار نشده تایید شده اند و بر این صندلیهای نه که خدمت بلکه مکنت و نه که آرمیده اند بلکه خوابیده اند؟
ناشناس۱۴۹۰۱۵۸۱۳:۴۹:۲۳ ۱۳۹۹/۳/۳۱
درود بر توکلی دلسوز که خارج از غرض ورزی شخصی ،برای حفظ بیت المال ،از خود مایه میگذارد. ایشان شایسته رییس جمهوریست
ناشناس۱۴۹۰۱۷۶۱۳:۵۶:۴۶ ۱۳۹۹/۳/۳۱
آقای تاجگردان این همه مال و اموال برای که؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۴۹۰۱۹۰۱۴:۰۴:۱۱ ۱۳۹۹/۳/۳۱
اگر اینهمه مدرک و مستند علیه تاجگردون دارید پس چرا از اعضای کمیسیون تحقیق درخواست عاجزانه دارید که به اعتبارنامه تاجگردون رای ندهید پس دلیل درخواست کردن مفهوم و معنی ندارد
ناشناس۱۴۹۰۱۹۷۱۴:۱۰:۱۰ ۱۳۹۹/۳/۳۱
آقای تاجگردان, این همه مال برای چه کسی اندوخته ای؟؟ براای فرزندانت؟؟ آیا میدانی آنها ۳۰ سال دیگر چه کاره اند و کجا هستند؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
حق۱۴۹۰۱۹۹۱۴:۱۰:۵۲ ۱۳۹۹/۳/۳۱
در داوری و قضاوت در مورد دیگران تا جایی که یادم هست سفارش دادن و وادار کردن دیگران قانونی نیست
ناشناس۱۴۹۰۲۱۵۱۴:۲۳:۲۸ ۱۳۹۹/۳/۳۱
شما حق ندارید توی این مرحله که کمیسیون تحقیق در حال بررسی هست چنین مطالبی رو بگید با این کارتون دارید تحریک میکنید که چی بشه ، مطالبتون همش بی دلیل و بی اساسه هزارتا بند و قانون میارید که بگید خلاف کرده و کسی هم سر در نمیاره از قانون و تبصره زود قضاوت میکنه بگه اره درست میگید
ناشناس۱۴۹۰۲۲۹۱۴:۳۰:۱۲ ۱۳۹۹/۳/۳۱
من يك لرم از استان لرستان استاندار ومديران لرستان از عوامل تاج گردو ن مي باشند و استان به فقر و فلاكت و بدبختي كشانده اند شديم اول در كشور از نظر فقر و .... مديراني غير متعهد و متخصص و ناكار امد اميدوارم راي نياورد با تشكر از دكتر توكلي
ناشناس۱۴۹۰۲۳۳۱۴:۳۵:۲۴ ۱۳۹۹/۳/۳۱
جناب توكلي چقدر به اقاي تاجگردون گيرداديد اگر تاجگردون خلافي داشت كه شوراي نگهبان اورا تاييد نمي كرد مگر سخنگوي شوراي نگهبان اعلام نكرد ٩٠نفر از نماينده هاي مجلس دهم بخاطر فساد مالي رد صلاحيت شدند پس اقاي تاجگردون مشكل مالي نداشته كه تاييد شده
ناشناس۱۴۹۰۲۵۵۱۴:۴۹:۵۲ ۱۳۹۹/۳/۳۱
تاجگردون باید رئیس جمهور شود
ناشناس۱۴۹۰۳۱۷۱۵:۱۶:۲۱ ۱۳۹۹/۳/۳۱
تاجگردانهااا باید محاکمه و اعدام شوند. این است خواسته مردم.
بتی خسروی۱۴۹۰۳۲۳۱۵:۲۰:۳۹ ۱۳۹۹/۳/۳۱
تاج گردون یه مدیر توانمد و برنامه ریز و اقتصاد دان هست...چیه خیلی فشار روتون زیاد شده؟ساسان هم از روی توانمندی خودش معاون شده....تاج گردون شیر مرد لر..همیشه نور چشم ما می مونه...شما هم هرچی می خوایدبگید...زنده باد برادران تاج گردون
ناشناس۱۴۹۰۳۲۴۱۵:۲۱:۰۴ ۱۳۹۹/۳/۳۱
طرف اشتهای یک اژدها رو بتنهایی داشته... اخه چخبرته
کارمند اداره.... یاسوج۱۴۹۰۳۲۵۱۵:۲۳:۱۱ ۱۳۹۹/۳/۳۱
تمام فامیل های آقای تاجگردان در ادارات دولتی استخدام هستند. فامیل ها هم وقتی در ادارات قدم میزنند انگار زمین میخواهد شکاف بر دارد و کسی جرات اعتراض به تصمیمات آنها را ندارد.!! باید تمام فامیل هایشان از دستگاههای اجرایی اخراج شوند.
ناشناس۱۴۹۰۳۲۶۱۵:۲۳:۲۴ ۱۳۹۹/۳/۳۱
تمام فامیل های آقای تاجگردان در ادارات دولتی استخدام هستند. فامیل ها هم وقتی در ادارات قدم میزنند انگار زمین میخواهد شکاف بر دارد و کسی جرات اعتراض به تصمیمات آنها را ندارد.!! باید تمام فامیل هایشان از دستگاههای اجرایی اخراج شوند.
علی۱۴۹۰۳۳۵۱۵:۲۷:۳۷ ۱۳۹۹/۳/۳۱
مثل همیشه آقای توکلی در صف مقدم مبارزه با فساد هستند. خداقوت و نگهدار افرادی مثل شما باشه که خار چشم مفسدین هستید. آقای تاجگردون باید محاکمه بشه.
خنده۱۴۹۰۳۸۲۱۵:۵۹:۰۹ ۱۳۹۹/۳/۳۱
مقاومت و ایستادگی را از آن درختان بلوط آموخت که با اینهمه اتهامات دست از غرور برداشت و مثل برخی از مسئولین دست التماس به طرف نمایندگان کمیسیون دراز نکرد
زاگرس۱۴۹۰۳۹۷۱۶:۱۰:۲۳ ۱۳۹۹/۳/۳۱
کمیسیون باید نگاه منصفانه بی طرفانه مبتی بر قانون داشته باشند
حیدرزاده از گچساران۱۴۹۰۳۹۸۱۶:۱۰:۳۴ ۱۳۹۹/۳/۳۱
این کامنتهای مخالف کار یک یا دو نفره .تاجگردون استوار همچون دنا خواهد ماند . توکلی جایگاهی نداره .
کیان۱۴۹۰۴۱۴۱۶:۲۵:۰۷ ۱۳۹۹/۳/۳۱
عیار مجلس به اصطلاح انقلابی به زودی مشخص میشود...!
میثم۱۴۹۰۴۳۹۱۶:۴۷:۴۸ ۱۳۹۹/۳/۳۱
به قول آقای اژه ای ایشان یک توبه کنن برگردن به خدمت رسانی، درهای نظام برای این فرد توانمند باز خواهد شد وجود ایشان برای این سیستم ضروریست.
بویر احمدی۱۴۹۰۴۴۷۱۶:۵۲:۲۶ ۱۳۹۹/۳/۳۱
دست دزدان ونژادپرستان از بیت المال باید کوتاه شود،احسنت از اقتدار مجلس یازدهم
ناشناس۱۴۹۰۷۴۷۲۱:۰۲:۰۴ ۱۳۹۹/۳/۳۱
حیف است این همه حرف از این بزرگ مرد زاگرس ایزنیدشماها چقدر حسود هستید
سجاد۱۴۹۰۴۸۸۱۷:۱۱:۵۵ ۱۳۹۹/۳/۳۱
ضمن خداقوت به آقای توکلی عزیز از نمایندگان اصول گرا فقط و فقط رد صلاحیت آقای تاجگردون را می خواهیم تا بدینوسیله ۹۹ درصد فساد اداری در استان محرم کهگیلویه و بویراحمد خشکانده شود
دماوند۱۴۹۰۵۱۵۱۷:۲۷:۳۷ ۱۳۹۹/۳/۳۱
کار مجلس تفسیر قوانین عادی کشور نه سند و مدرک جمع کردن علیه نماینده پس دیگه مردم بدبخت پا صندوق رای نیاورید یه عده آچار فرانسه هست
ناشناس۱۴۹۰۵۱۸۱۷:۲۸:۳۸ ۱۳۹۹/۳/۳۱
درود بر شرفت مرد میدان عدالت که به هیچ ملاحظه ای عدالت علی(ع) و عمل به وصیت امام انقلاب را فریاد می زنی درود بر شما شیر پاک مادرت گوارایت باد
دانش۱۴۹۰۵۵۳۱۷:۴۶:۳۱ ۱۳۹۹/۳/۳۱
من خودم کارمند اداره دو تا از خواهرم معلم و سه برادر کارمند بانک هستند این دلیل بر رانت خواری نمیشه اگر به مسئولین یه نگاهی بندازیم ممکن است سه بردار در پست اصلی مملکت قرار گرفته اند جای تعجب ندارد که تنها تاجگردون گناهکار باشد
محمد۱۴۹۰۵۸۳۱۸:۰۳:۰۵ ۱۳۹۹/۳/۳۱
این همه تخلف ! چطور شورای نگهبان آنها را ندیده است شورای نگهبان چه می کند؟!
dayani۱۴۹۰۶۰۸۱۸:۳۱:۴۹ ۱۳۹۹/۳/۳۱
چه خوش است تا محک تجربه آیا به میان تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد.
ناشناس۱۴۹۰۶۷۸۱۹:۳۳:۴۵ ۱۳۹۹/۳/۳۱
جناب توكلي اگر تاجگردون از مجلس برود ايا مابقي نماينده هاي مشكل فساد مالي،اخلاق وغيره را ندارندوواقعا با رفتن تاجگردون مجلسي پاكدست خواهيم داشت؟
....۱۴۹۰۷۰۶۲۰:۱۰:۳۳ ۱۳۹۹/۳/۳۱
عامو اگر راست میگید بقیه رو هم بگیرین افتادین دنبال این بدبخت همتون یکی هستین
ناشناس۱۴۹۰۷۵۸۲۱:۱۸:۱۲ ۱۳۹۹/۳/۳۱
نکته بسیار مهم در اینجا پیشنهادی است که در کمیسیون تلفیق که آقای تاجگردون آن را کنترل و مدیریت می‌کند و به لایحه بودجه 97 دولت اضافه می‌گردد. در این لایحه به تبصره (11) اضافه می‌شود که زمین‌هایی که قبلاً تصرف شده‌اند و يا به هر شکل واگذار شده‌اند و کاری روی آنها انجام نشده، در صورتی که دارای مستحدثات باشند با قيمت کارشناسی به متصرفان واگذار شود. این حکم به متصرفانی امثال آقای تاجگردون فرصت می‌دهد تا به متصرفات غاصبانه، لباس قانون بپوشانند. ....... خطبه ۱۵ :از سخنان حضرت علی(ع) است در رابطه با برگرداندن املاك بيت المال: وَ اللَّهِ لَوْ وَجَدْتُهُ قَدْ تُزُوِّجَ بِهِ النِّسَاءُ وَ مُلِكَ بِهِ الْإِمَاءُ لَرَدَدْتُهُ فَإِنَّ فِي الْعَدْلِ سَعَةً وَ مَنْ ضَاقَ عَلَيْهِ الْعَدْلُ فَالْجَوْرُ عَلَيْهِ أَضْيَقُ . به خدا قسم اگر آن املاك را بيابم به مسلمين بر مى‏ گردانم گر چه مهريه زنان شده باشد، يا با آن كنيزها خريده باشند. زيرا گشايش امور با عدالت است، كسى كه عدالت او را در مضيقه اندازد ظلم و ستم مضيقه بيشترى براى او ايجاد مى‏ كند.
Asvar.mehr@gmail.com۱۴۹۰۸۱۷۲۲:۱۹:۲۳ ۱۳۹۹/۳/۳۱
شما حق ندارید به منتخب ما مردم گچساران تهمت بزنید تاجگردون منتخب مردم گچساران است و محبوب تکلیف رای مردم چی میشه شما دنبال حذف بهترین نماینده مجلس هستید و حق کشی مردم گچساران
ناشناس۱۴۹۰۸۶۲۲۳:۴۰:۲۷ ۱۳۹۹/۳/۳۱
برادرشان هم در وزارت میراث معاون شده
ناشناس۱۴۹۰۹۱۵۰۰:۵۹:۰۳ ۱۳۹۹/۴/۱
اگر انقدر بد بوده چرا زندان نیفتاده چرا شورای نگهبان تاییدش کرده نمیگم خوبه یا بد میگم نظارتی نیست دادخواهی نیست
لر۱۴۹۱۰۳۵۰۷:۵۱:۳۰ ۱۳۹۹/۴/۱
ارزش خواندن متن ندیدم آقای تاجگردون در قلب مردم محروم باشت و گچساران است آقای تاجگردون بزرگتر از آن است که تو بخواهی در دیدملت ایران خرابش کنید.من متاسفم برای مجلس حزبی وجناحی
ناشناس۱۴۹۱۰۷۷۰۸:۴۲:۲۶ ۱۳۹۹/۴/۱
به جناب توکلی بفرمایید با این همه تخلف که شمردید ،شورای نگهبان چرا باید تایید صلاحیت می کرد ،
ناشناس۱۴۹۱۷۷۱۱۶:۳۸:۰۲ ۱۳۹۹/۴/۱
شیر مادر حلالت آقای توکلی. واقعا دل شیر میخواهد کسی این حرفها رو بزند و از دارو دسته تاج گردون نترسد از فشار رسانه ها که توی این مدت یک باند مخوف درست کرده اند. این لابی گری و قوم بازی دیگر نمایندها تیشه به ریشه عدالت زده و اقوامی که دستشان از جاهای دیگر کوتاه هست اسیر امثال اینها میشود. حتی به شرکت نفت نیز رحم نمیکنند. یک آدم شجاع و پاک تحقیق کند تو این مدت 15 سال چقدر از فک و فامیل خود وارد این باند کرده حق بقیه رو خورده و مردم و وادار کرده که جهت رفتن به قله های بالاتر باید همین مسیر خم و راست شدن و لابی گری مقابل باند اینها را طی کند
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

  2. مقایسه در آمد اعضای هیات علمی در ایران با کشورهای پیشرفته غربی چه می گوید؟

  3. بازداشت رئیس یکی از ادارات به دلیل رفتار غیر اخلاقی در محیط اداری

  4. میراث اقتصادی پر دردسر رئیس‌جمهور منتخب

  5. مکالمه عاشقانه پدر و دختر ایرانی که میلیون‌ها بار دیده شد

  6. آقای مهندس ، آقای دکتر!

  7. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

  8. سعیدی: امروز روز تلخی برای مجلس بود، از مردم عذرخواهی می کنم

  9. عکسی زیبا از جواد فروغی

  10. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

  11. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

  12. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

  13. کارِ کیست؟!

  14. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

  15. دو كلمه با ظريف و روحانی

  16. یک نفر در کرج به اتهام انتشار تصاویر خالکوبی دستگیر شد

  17. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

  18. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

  19. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

  20. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

  21. نوبخت رئیس مرکز پژوهش آینده‌نگر را عزل کرد/ داماد رئیس جمهور عضو هیات علمی شد

  22. مردان اقتصادی دولت دوازدهم در قاب تاریخ

  23. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

  24. سخنگوی دولت: ما کارنامه سیاهی به جای نگذاشته‌ایم

  25. اندیشکده آمریکایی: قطع روابط امارات و عربستان حتمی است

  ابر آروان

  آخرین عناوین