تمجید مطهری از احمدی‌نژاد با انتقاد از روحانی و لاریجانی/شخصیت کاریزماتیکی که از خاتمی ساخته بودند از بین رفته/نمایندگان مجلس چقدر حقوق می‌ گیرند؟

گروه سیاسی الف،   3990222138 ۳۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

تمجید مطهری از احمدی‌نژاد با انتقاد از روحانی و لاریجانی/شخصیت کاریزماتیکی که از خاتمی ساخته بودند از بین رفته/نمایندگان مجلس چقدر حقوق می‌ گیرند؟

 سانحه برای شناور کنارک و شهادت 19 تن از نیروی دریایی ارتش

عصر روز یکشنبه بیست و یکم اردیبهشت در حین انجام تمرین دریایی توسط تعدادی از شناورهای نیروی دریایی ارتش در آبهای جاسک و چابهار، شناور پشتیبانی سبک کنارک دچار حادثه شد و تعدادی از دریادلان نیروی دریایی به فیض شهادت نائل آمدند. پس از این حادثه تیم‌های امداد و نجات دریایی در فاصله کوتاه در محل حضور یافته مجروحان و شهدا را از شناور تخلیه و به مراکز درمانی منتقل کردند.

گفتنی است نیروهای مستقر در شناور مذکور رشادت مثال‌زدنی در نجات جان همرزمان خود به‌خرج دادند.

 تعداد شهدای این حادثه 19تن بوده و تعداد مجروحان نیز 15نفر است که در وضعیت مناسبی به‌سر می‌برند.

بیشتر بخوانید:

سانحه برای شناور کنارک نیروی دریایی ارتش/ اعلام آمار شهدا و نجات تعدادی از خدمه/ ناوچه کنارک در اسکله پهلو گرفت

 ***

آخرین آمار کرونا در کشور

دکتر کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت در توضیح آخرین وضعیت بروز و فوتی های ناشی از کووید۱۹ در کشور گفت: از دیروز تا امروز ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۶۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

وی گفت: به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۰۹۲۸۶ نفر رسید.

جهانپور افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۶۸۵ نفر رسید.

وی ادامه داد: خوشبختانه تا کنون ۸۷۴۲۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

بیشتر بخوانید:

۱۶۸۳ ابتلا و ۴۵ فوتی جدید کرونا در کشور

معاون وزیر بهداشت: منطقه "بی خطر" کرونا نداریم

***

در شرایط عادی به سر نمی‌بریم/ محدودیت‌های مکان‌های تجمعی ادامه دارد 

علی ربیعی، سخنگوی دولت گفت: فاصله گذاری هوشمند و اقدامات دیگری که انجام شده به این انجامیده که کیس‌های سرپایی افزایش یابد و  این ناشی از برنامه بیماریابی وزارت بهداشت با همکاری دیگر دستگاه‌هاست.

ربیعی با تاکید بر اینکه شاهد افزایش بیماریابی در کشور هستیم، گفت: دو منحنی با شیب آرام روبه پایین در حال حرکت هستند و افزایش تولید مواد ضد عفونی و ماسک و تکمیل تجهیزات بیمارستانی به علاوه برنامه غربالگری و بیماریابی همه این عوامل رمز موفقیت ما در گذر از آثار ناشی از کرونا است.

 ***

وزیر صنعت برکنار شد /رئیس جمهور سرپرست وزارت صمت را تعیین کرد

رئیس جمهور با صدور حکمی مهندس حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد. 

بیشتر بخوانید:

حکم روحانی برای سرپرستی «مدرس خیابانی»

***

نمایندگان مجلس چقدر حقوق می‌ گیرند؟
شرق نوشت: مجموع پرداختی به یک نماینده مجلس از دو بخش تشکیل می‌شود؛ تمامی نمایندگان مجلس یک حقوق ماهانه دریافت می‌کنند و یک‌دریافتی دیگر نیز به جز حقوق ماهانه برای سایر هزینه‌هایشان دارند. حقوق ماهانه سال گذشته نمایندگان مجلس ۹میلیون‌و ۲۸۰ هزار تومان بود و امسال، میزان حقوق ماهانه مجلسی‌ها به ۱۱میلیون‌و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. تمامی نمایندگان مجلس اعم از هیئت رئیسه و سایر نمایندگان حقوق ماهانه یکسانی دریافت می‌کنند و تفاوتی در میزان حقوق ماهانه ندارند. اما بخش دوم دریافتی نمایندگان تحت عنوان ردیف‌های دیگری به آنها تعلق می‌گیرد؛ هزینه ایاب و ذهاب، استخدام منشی، اجاره دفتر، اجاره منزل در تهران و قبض موبایل. نمایندگان مجلس با توجه به تعداد دفاترشان عدد متفاوتی را برای پرداخت هزینه دفاتر دریافت می‌کنند.

یک نماینده مجلس برای پرداخت هزینه دفاتر مبلغ سه میلیون تومان ماهانه دریافت می‌کند... میزان دریافتی هم که برای استخدام سه نیروی کار به هر نماینده تعلق می‌گیرد، ۹ میلیون تومان است. در اینجا هم ممکن است نمایندگان به اصطلاح کار به صرف اقتصادی انجام دهند. مثلا به جای سه نیرو، فقط یک نفر را استخدام کنند... نمایندگان مجلس برای اقامت در تهران هم اجاره ماهانه پنج‌میلیون‌تومانی دریافت می‌کنند. همچنین هر نماینده ماهانه مبلغ دومیلیون‌و ۲۰۰ تومان برای هزینه‌های ایاب و ذهاب خود دریافت می‌کند... در مجموع هر کدام از نمایندگان مجلس به جز حقوق ماهانه، بین ۱۹ تا ۲۲ میلیون تومان بابت پرداخت هزینه‌های جاری و مواردی که در بالا اشاره شد، دریافت می‌کنند. به تعبیر دیگر هر نماینده مجلس از دو محل حقوق ماهانه و پرداخت هزینه‌ها، ماهانه بین ۳۱ تا ۳۴ میلیون و در مجموع امسال بین ۳۷۲ تا ۴۰۸میلیون تومان دریافتی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

نمایندگان چقدر حقوق دریافت می‌کنند و بودجه کل مجلس چقدر است؟

***

تحلیل رسانه ها درباره مجلس یازدهم

محمود عباس‌زاده، منتخب مردم مشکین‌شهر در مجلس یازدهم در گفت‌وگو با ایلنا گفت: مردم مطالبات به حقی دارند و من به شخصه امیدوارم دولت فعالانه عمل کند تا مجلس مجبور نشود از آخرین ابزار خود در این راستا که به تعبیری استیضاح رییس‌جمهور است، استفاده کند. اگر دولت پای کار نیاید، در خصوص عملکرد خود پاسخگو نباشد، انضباط اقتصادی نداشته باشد و برای اداره کشور برنامه ارائه نکند، مجلس مجبور است تکلیف خود را با دولت روشن کند.

عباس زاده گفت: از کاندیداهای ریاست مجلس انتظار دارم با صراحت نظر خود را درخصوص ساختار مدیریت مجلس اعلام کنند چرا که ما معتقدیم ساختار کنونی، این نهاد را در راس امور قرار نمی‌دهد و آن را به یک مجلس ضعیف تبدیل می‌کند. درست نیست که این ۲۹۰ نفر تمام اختیارات خود را جمع کنند و به یک نفر اختصاص دهند.

عباس‌زاده در خصوص تشکیل فراکسیونی از مدیران دولت‌های نهم و دهم در مجلس یازدهم گفت: اگر دوستانی که در دولت‌ نهم و دهم باهم کار کردند بخواهند براساس داشتن سابقه همکاری در این دولت یک مجموعه را ذیل جریان اصولگرایی تشکیل دهند به نظر من سنگین‌ترین بلوک سیاسی در مجلس آینده خواهند بود... .

محمود احمدی بیغش، منتخب مردم شازند نیز به مهر گفت: در چند دوره گذشته شاهد رئیس محوری در مجلس بودیم و فاصله بین رئیس مجلس و نمایندگان مجلس بسیار زیاد بود و همین مسئله باعث ناکارآمدی مجلس دهم شد. این در حالی است که وظیفه رئیس مجلس اعمال قدرت بر نمایندگان نیست بلکه رئیس مجلس باید بین نمایندگان هماهنگی ایجاد کند.

بیغش گفت: متأسفانه رئیس مجلس طی سال‌های اخیر نقش خود را با مدیر مدرسه اشتباه گرفته بود و فقط نمایندگان را امر و نهی می‌کرد و بعضاً اجازه نمی‌داد نمایندگان اظهارات خود را مطرح کنند و تریبون آنها را قطع می‌کرد که این رفتار دور از شأن نمایندگان مجلس است...دولتی که هفت سال فشل باشد، در سال آخر هم قطعاً کاری انجام نمی‌دهد اما ما از ابزارهای نظارتی خود برای ایجاد تحرک در دولت استفاده می‌کنیم.

***

کَک قدرت به‌جان اصلاح‌طلبان افتاده/دوران کسوف اصلاح‌طلبیست

 محمدرضا تاجیک، مصاحبه ای با خبرآنلاین داشته که در ادامه بخش هایی از آن آمده است:

*در فردای پیروزی جریان اصلاح‌طلبی و تبدیل آن به گفتمان مسلط، اصلاح‌طلبان چندان به رخداد اصلاح‌طلبی و نظام آکسیومی آن وفادار نماندند. بی‌تردید، نفوذ و رخنه‌ی خودآگاه و ناخودآگاه عشق به قدرت در این بی‌وفایی تاثیری شگرف داشت. در فردای تبدیل پادگفتمان اصلاح‌طلبی به گفتمان مسلط و مستقر، سوبژکتیویته‌ قدرت و بقا در قدرت جای سوبژکتیویته‌ی نقد و اصلاح مستمر قدرت را گرفت.

*روایت اصلاح‌طلبان، روایت واحد و یگانه‌ای نیست و در ساحت فراخ جریان اصلاح‌طلبی، رقص تفاوت‌ها و تمایزها و تکثرها (بازی‌های زبانی و گفتمانی گونه‌گون) برپاست. چون نیک بنگریم بسیاری از اصلاح‌طلبان امروز را در «هیچ‌کجا» و «هرکجا»ی نظری و عملی می‌بینیم. اینان، اصلاح‌طلبی را دقیقا در همان موقف و موضعی تعریف می‌کنند که قدرت و منفعت‌شان اقتضا می‌کند. این عده، برای رسیدن به قدرت آرام و قرار ندارند. کک قدرت افتاده توی تن و جان‌شان و آرامش و قرار را از آنان ربوده است.

*امروز بسیاری از دقایق گفتمانی اصلاح‌طلبی از معنای اصیل خود، و از حقیقت‌شان، تهی شده‌اند، منسوخ و سرانجام از کار افتاده‌اند. این دقایق مفهومی، به گفته آگامبن، امروز واقعیتی را دربرمی‌گیرند که دیگر هیچ ربطی با آن واقعیتی ندارد که در ابتدا و در اصل این مفاهیم تبیین می‌کردند. لذا اصلاح‌طلبان ضرورتا باید دقایق گفتمانی خود را دوباره بازبینی کنند، بازاندیشند و حتا آن‌ها در صورت لزوم کنار گذارند و یا نسخ کنند.

* امروز، جریان اصلاح‌طلبی دوران برزخ یا به گفته‌ی آگامبن کسوف خود را می‌گذراند، زیرا که از رویارویی با چالش‌های نظری و عملی تاریخ اکنون خود، که مقوله‌ها و مفهوم‌های‌ مالوف و مرسوم اصلاح‌طلبی را به تدریج از درون تهی کرده‌اند، سر باز می‌زند، و به تبع، به لحاظ کنشی نیز دچار نوعی پرتاب‌شدگی از مرحله‌ی کنش اکنون خود شده است. اما کاملا معتقدم که وجه زمانیِ اصلاح‌طلبی آینده است، یعنی قرار است همواره در حال آمدن باشد.

***

اگر آقاي احمدي‌نژاد بود، اجازه نمي‌داد کسي در کارش دخالت کند

علی مطهری مصاحبه ای با روزنامه شرق داشته که در ادامه بخش هایی از آن آمده است:
*تحمل‌نکردن مخالف و خارج‌کردن او از دايره انقلاب و کوچک‌کردن اين دايره، روشي بوده که متأسفانه به کار رفته و انقلاب را هم در معرض خطر قرار داده است.

*سياست ورود نيروهاي نظامي در جايي که شرکت‌هاي خصوصي قادر به اجرا نيستند، مي‌تواند سياست خوبي باشد و باعث شود تا از توان آنها استفاده شود؛ ولي اينکه آنها پروژه‌ها را بين شرکت‌هاي مختلف تقسيم کنند، به نظرم مشکل ايجاد مي‌کند و خطرناک است؛ چون آنها را از هدف اصلي‌ خود باز‌مي‌دارد.

*اگر من جاي آقاي لاريجاني بودم، قبول نمي‌کردم که در شوراي هماهنگي اقتصادي سران تصميماتي بگيرند که مجلس بايد بگيرد. از آن‌طرف مجلس نبايد در کار اجرائي دخالت کند. اصلا آقاي روحاني چرا بايد اين شورا را قبول کند و از اختيارات خود بکاهد؟ اگر آقاي احمدي‌نژاد بود، اجازه نمي‌داد کسي در کارش دخالت کند. همين‌طور بايد از حق مجلس دفاع کنند و نپذيرند. در قضيه گراني بنزين چه اتفاقي افتاد؟ حق مجلس ضايع شد.

*از چند ماه قبل در فکر تأسيس حزب صداي ملت بوديم و شايد همان را ادامه دهيم. درواقع بخشي از کار انجام شده و احتمالا کار را جلو ببريم. به طور فردي هم هرجا احساس کنم که بايد اظهارنظر کنم، اين کار را انجام مي‌دهم. فرقي ندارد که نماينده باشم يا نه. قبل از نمايندگي هم در جايي که لازم مي‌ديدم اظهارنظر و مصاحبه مي‌کردم يا مقاله مي‌نوشتم. کار جمعي هم ممکن است به شکل حزبي ادامه  پيدا کند.

***

شخصیت کاریزماتیکی که از خاتمی ساخته بودند از بین رفته است

ناصر ایمانی، تحليل گر اصولگرا مصاحبه اي با فرهيختگان درباره نقش آفريني محمد خاتمي و اصلاح طلبان داشته كه در ادامه بخش هايي از آن آمده است:  

*برخی افراد و سران موثر اصلاح‌طلب نسبت به مبانی فکری خود درمورد انقلاب و نظام دچار تغییر نگرش شدند و برخی از آنها بر همان دیدگاه باقی ماندند، لذا همین دوگانگی باعث شد جریان اصلاحات دچار تنش‌های درونی شود. 

* وقتی افرادی اساسا ماهیت نظام سیاسی را قبول نداشته باشند، علی‌القاعده نباید در آن قدرت حضور پیدا کنند، چراکه دوگانگی بین حضور در قدرت و قبول نداشتن ماهیت آن قدرت، نوعی دوگانگی است، اما این جریان این کار را کردند. 

*فضاسازی‌های شدید روانی، دوگانه‌سازی و دوقطبی کردن جامعه ابزار این جریان برای پیروزی است. تعبیر آقای روحانی از دیوارکشی که منظور همان دوقطبی شدن جامعه بود تلاش برای دیو و دلبرسازی بود تا از این مسیر امکان رای‌آوری آنها تسهیل شود.

* جریان اصلاحات دچار فروپاشی ایدئولوژیک شده و آثار آن ریزش اجتماعی بدنه آنها شده است. 

سیدشهاب‌الدین طباطبایی، سخنگوی حزب ندای ایرانیان نیز می گوید: بنده درباره آقای خاتمی تعبیری به‌کار بردم که بازهم آن را تکرار می‌کنم که آقای خاتمی چاه‌نفت جریان اصلاحات بوده است و برداشت بی‌رویه از چاه‌نفت خاتمی از سال ۷۷ شروع شد و نقطه عطف برداشت از آن نیز مربوط به‌سال ۹۶ است... 

***

هر دو جريان اصلاح‌طلب و اصولگراي ما گرفتار يک بيماري سياسي جدي هستند

آرمان ملی مصاحبه اي با امیر محبیان، تحلیل گر اصولگرا داشته كه در ادامه بخش هايي از آن آمده است: 

*با شناختي که از اختلاف ديدگاه‌هاي درون جريان اصولگرا وجود دارد؛ هيچ‌قدرتي نمي‌تواند آنها را در موضوعات مختلف تماما به يک موضع برساند...آنچه که نامطلوب است چالش‌هاي افراطي و مساله‌سازي و حاشيه‌پردازي‌هاي بيهوده و اتلاف وقت نمايندگان با بازي‌هاي پوچ و وقت گير دعواهاي جناحي و کاهش کارآمدي و به حاشيه بردن مطالبات مردم و منافع ملي و نگاه تخصصي به طرح‌ها و لوايح و دور شدن از وظايف حقيقي نمايندگان مردم است.

* متاسفانه حضور نه چندان مفيد اصلاح‌طلبان در مجلس دهم و مجالس پيش از آن، زمينه‌ساز کنار گذاشته شدنشان در انتخابات مجلس يازدهم شد. هر دو جريان اصلاح‌طلب و اصولگراي ما گرفتار يک بيماري سياسي جدي هستند؛ يعني نديدن مطالبات حقيقي مردم و عدم ارزيابي دلايل رويگرداني مردم از آنها.

* در انتخابات رياست جمهوري امکان اينکه مثلا قاليبافي که تازه بر مسند رياست مجلس تکيه زده به سوي سکوي رياست جمهوري بجهد اگر نامحتمل نباشد ولي بسيار کم است؛ اگر در رسيدن به کرسي رياست مجلس هم ناتوان باشد به نحو اولي کرسي رياست جمهوري فعلا از او دورتر خواهد بود...

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۴۵۰۸۰۲۰:۴۰:۲۹ ۱۳۹۹/۲/۲۲
این چه سری است که وقتی برای مهار کرونا تصمیم می‌گیرند بلافاصله اجرا می‌شود و حتی در مساجد و حرم‌ها را هم می‌بندند اما برای مهار گرانی و تورم و... موفق نیستند؟؟؟
ناشناس۱۴۴۵۶۶۹۰۹:۴۵:۳۹ ۱۳۹۹/۲/۲۳
مجلس جدید قانون از کجا اورده ای را که شامل همه بشود تصویب کند اجرای آن برای دولتمردان ضروری است
ناشناس۱۴۴۵۰۸۵۲۰:۴۲:۳۵ ۱۳۹۹/۲/۲۲
خاتمی یک فرد بسیار محترم و رییس جمهوری توانا و دلسوز بوده است که یکی از محبوب ترین سیاستمدار زنده ایران می باشد. کاریزماتیک بودنشان هم امری ذاتی است. تخریب ایشان کار ناجوانمردانه و ناپسندیست.
ناشناس۱۴۴۵۰۹۵۲۰:۴۶:۲۷ ۱۳۹۹/۲/۲۲
با توجه به تهدیدات واعظی به وزیر سمت و رو شدن روابط پنهان لابی های صورت گرفته در ابن چند سال بین دولت و رییس مجلس نمایندگان باید سریعا طرح استیضاح دولت را آماده و اجرایی کنند
ناشناس۱۴۴۵۱۱۴۲۱:۰۷:۲۴ ۱۳۹۹/۲/۲۲
۳ عامل موثر در مرگ و میر بالا در ایران ، پراید کرونا موشک
ناشناس۱۴۴۵۱۲۸۲۱:۱۶:۰۷ ۱۳۹۹/۲/۲۲
دمش گرم حداقل گفت محمود راست میگفت
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۴۴۵۱۴۸۲۱:۳۱:۵۰ ۱۳۹۹/۲/۲۲
طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی پس از سال ها تلاش گروهی از نمایندگان در اردیبهشت ۹۸در صحن مجلس تصویب شد ولی از آنجا که رییس مجلس با تبانی با دولت جلوی اجرایی شدن این تفحص مهم و اثر گذار در سرنوشت کشور گرفته شد مجلس جدید باید از الویت های اولش اجرای طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی از حداقل ۱۰ سال قبل تا حالا باشد که تخلفات و فساد های هم دولت گذشته و هم دولت فعلی مشخص گردد و فساد های مدیران بانکی
ناشناس۱۴۴۵۱۵۳۲۱:۳۵:۲۷ ۱۳۹۹/۲/۲۲
نامه وزیر سمت مبنی بر تهدید از سوی دولت چهره از نقاب این دولت مافیایی برداشت مجلس برای اینکه حیثیت از دست رفته خوبش را باز یابد در این روزهای پایانی استیضاح دولت را کلید بزند
ناشناس۱۴۴۵۱۶۰۲۱:۳۸:۳۱ ۱۳۹۹/۲/۲۲
وزیر صمت با نامه خویش به روحانی پرده از نقاب دولت تدبیر و امیدبرداشت روحانی سریعا برای عملکرد واعظی به ملت پاسخگو باشد
محسن۱۴۴۵۲۰۵۲۲:۲۱:۰۰ ۱۳۹۹/۲/۲۲
مجلس يازدهم اصلاح طلب ترين مجلس ايران خواهد شد چون مجبورند اصلاحات بپذيرند حرفهاي اصولگرايان مقايسه كنيد با بيست سال قبل.گفتمان اصلاحات گفتمان حاكم است و كسي نميتواند خارج ان عمل كند.تغييرات زيادي در گفتمان داشتند و مجبور هستند داشته باشند
ناشناس۱۴۴۵۲۴۶۲۳:۰۵:۵۸ ۱۳۹۹/۲/۲۲
وزیر صنعت سابق، رضا رحمانی دانش‌آموخته کارشناسی حقوق از دانشگاه آزاد اسلامی تبریز بود! آیا همچین کسی شایسته وزارت صنعت ایران بود؟ آیا روحانی و مجلس انتخاب درستی کردند؟ یعنی در این کشور قحطی آدم لایق است؟ چرا مردم باید تاوان بدهند؟
ناشناس۱۴۴۵۲۴۸۲۳:۰۶:۵۷ ۱۳۹۹/۲/۲۲
دولت روحانی خیلی وقته متلاشی شده
ناشناس۱۴۴۵۲۷۷۲۳:۲۸:۵۷ ۱۳۹۹/۲/۲۲
ده ساله دارم حرفهای اقای مطهری را میخوانم در رسانه ها و به این نتیجه رسیدم که هر چیز به نفعشان باشد خوب است و اگر به نفعش نباشد آن را غلط و بد مینامد.
ناشناس۱۴۴۵۲۹۷۲۳:۴۷:۲۵ ۱۳۹۹/۲/۲۲
وزیر صمت پرده کوچکی از اسرار پشت پرده دولت را رسوا کرد وزیر اقتصاد هم در رابطه با بورس خدا میداند چه اطلاعات پشت پرده ای دارد و خدا میداند چه خواب هایی برای سرمایه های مردم کشیده اند
علی۱۴۴۵۳۲۶۰۰:۰۰:۵۶ ۱۳۹۹/۲/۲۳
سخنان آقای مطهری در تمجید از احمدی نژاد نیست. در مذمت آقای لاریجانی و روحانی است.
ناشناس۱۴۴۵۸۲۹۱۱:۳۳:۳۰ ۱۳۹۹/۲/۲۳
شما هر طور میتوانید برداشت کنید و راحت باشید
ناشناس۱۴۴۵۳۷۱۰۰:۳۹:۲۷ ۱۳۹۹/۲/۲۳
تمجيد مطهري از احمدي نژاد ...
ناشناس۱۴۴۵۴۱۹۰۱:۲۳:۵۲ ۱۳۹۹/۲/۲۳
《 هر دو جریان ........... گرفتار یک بیماری جدی هستند 》 سالهای سال است آنهایی که غم خوار مملکت و ملت هستند این موضوع را گوشزد کرده اند اما گوش شنوا پیدا نمی شود .
مرتضی۱۴۴۵۴۳۴۰۱:۴۷:۴۳ ۱۳۹۹/۲/۲۳
خاتمی دیگر یک شخص نیست یک اندیشه است ...
ناشناس۱۴۴۵۶۵۷۰۹:۲۶:۳۸ ۱۳۹۹/۲/۲۳
زیباکلام: اصلاحات در 2 اسفند ماه مُرد.
ناشناس۱۴۴۵۶۹۸۱۰:۱۲:۴۶ ۱۳۹۹/۲/۲۳
همش حرفهای چرت و پرتی که دوره اش تموم شده. این اندیشه بیاد جواب افتضاح این دولت لیبرال مسلک رو که نقش اساسی در روی کار اومدنش داشت و زندگی ملت ایران رو نابود کرد بده
ناشناس۱۴۴۵۴۴۲۰۱:۵۴:۴۹ ۱۳۹۹/۲/۲۳
حقوق یک کارگر از زمان روی کار آمدن دولت روحانی را مقایسه کنید با افزایش یکساله حقوق یک نماینده مجلس. همینطور ارزش بر سر کار حاضر بودن یک کارگر با یک نماینده مجلس!
ناشناس۱۴۴۵۴۸۳۰۲:۵۸:۵۹ ۱۳۹۹/۲/۲۳
اقای مطهری شما خودتان چکار کردید برای ملت ارزانی یا صلح جهانی ویا اختلاسگران را گرفتید چکاره مثبتی انجام دادید فقط حرف حرف شعار نشد نون واب با احترام به خادمین مملکت التماس دعا
ناشناس۱۴۴۵۶۴۱۰۹:۱۳:۴۵ ۱۳۹۹/۲/۲۳
این ایراداتی که به آقای مطهری گرفتی از وظایف نمایندگان مجلس نیست !
ناشناس۱۴۴۵۸۵۱۱۱:۴۶:۱۹ ۱۳۹۹/۲/۲۳
دوست عزیز جلوی اختلاس را باید دستگاه قضای توبگیرد نه مطهری دوم اینکه مجلس قانونگذارهست نه مجری سوم اینکه ازطیف خودتم بپرس درمجلس 7-8چه بلایی برسرکشورملت اوردند
کمیل۱۴۴۵۵۱۵۰۴:۵۴:۲۶ ۱۳۹۹/۲/۲۳
هان مطهری گفته!!!!! اینا که تا دیروز مانع کار احمدی نژاد میشدند
ناشناس۱۴۴۵۵۶۷۰۷:۴۷:۱۳ ۱۳۹۹/۲/۲۳
پول این مردم رو از این بیشتر حیف و میل نکنید از بالا تا پائینتون خودتون رو بازنشسته کنید و برید خونه هاتون تا نخبه های دانشگاهی و جوان بدور از این جنگولک بازیها فقط بواسطه تخصصشون بیان بی شک این رویه ادامه پیدا کنه این مملکت روزهای سختی در پیش داره و خدایی ناکرده وارد چند دستگی و قومی مذهبی میشه...
فرهاد۱۴۴۵۵۷۷۰۸:۰۱:۳۷ ۱۳۹۹/۲/۲۳
خوب این نماینده می تواند درک کند که یک کارگر در سال بیش از ۳۰ میلیون درامد ندارد یعنی چی
ناشناس۱۴۴۵۵۹۹۰۸:۳۰:۰۸ ۱۳۹۹/۲/۲۳
دولت و مجلس بیاید یک شهرک سیصد واحدی برای مجلس بسازد و هر نماینده ای که وارد مجلس می شود تا پایان نمایندگی در آن شهرک یک واحد تحویل بگیرد و زندگی کند و بعد از پایان نمایندگی به منتخب بعدی تحویل گردد. این برای دولت مقرون بصرفه تر است.
بانو۱۴۴۵۷۹۳۱۱:۱۴:۲۹ ۱۳۹۹/۲/۲۳
حقوق مادام العمر هم بگیرن؟
ناشناس۱۴۴۵۶۰۱۰۸:۳۲:۳۵ ۱۳۹۹/۲/۲۳
و باز هم از استعفا خبری نیست
علی 671۱۴۴۵۷۳۳۱۰:۳۲:۱۸ ۱۳۹۹/۲/۲۳
مطهری تا پریروز دشمن احمدی نژاد بود و علیه او سخن می گفت حالا که تایید نشده و کم آورده احمدی نژاد برایش قهرمان شده .وای از این دورنگی های عاشق پست و مقام که ثانیه ای رنگ عوض می کنند .دست شورای نگهبان درد نکند که دانسته عمل کرد و ایشان را رد صلاحیت نمود .که به مرور علت ها نمایان می شود .
یاسین توکلی۱۴۴۵۷۷۹۱۰:۵۹:۵۸ ۱۳۹۹/۲/۲۳
با تشکر از الف که شفاف سازی می کنند و بهتر بود حقایقی دیگری نیز در این مورد درج می کردند. 1- معلوم می شود که برای کلیه ی هزینه های نماینده پول داده می شود اما آیا نمایندگان درست و در جایی خود آن هزینه ها را دارند. نه 2- نماینده شهرستان ما دفاتر خود را از آموزش و پرورش گرفته و ریالی هم نمی دهد. 3- ماشین خود را از جهاد و یا ادرات دیگر می گیرد و قس علی هذا در نتیجه یک نماینده همه آن ملبغ با کم و بیش بالا و پایین می کند این هم از قانون گذاران ما که هزارو یک بی قانونی، فرا قانی و د.... انجام می دهند.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

  2. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

  3. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

  4. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

  5. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

  6. شاخ «غول» هم شکستنی است...

  7. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

  8. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

  9. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

  10. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

  11. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

  12. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

  13. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

  14. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

  15. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

  16. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

  17. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

  18. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

  19. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

  20. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

  21. غیزانیه از نمای نزدیک

  22. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

  23. وامی‌ برای آشنا، آشنایی برای وام !

  24. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

  25. جزئیات عملکرد شبکه فساد خودرویی با مشارکت ۲ نماینده مجلس و مدیرعامل وقت سایپا

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

   2. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

   3. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

   4. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

   5. شاخ «غول» هم شکستنی است...

   6. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

   7. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

   8. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

   9. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

   10. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

   11. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

   12. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

   13. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

   14. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

   15. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

   16. جزئیات عملکرد شبکه فساد خودرویی با مشارکت ۲ نماینده مجلس و مدیرعامل وقت سایپا

   17. لطفاً مردم را پشت درهای مجلس نگه ندارید

   18. محمد عزیزی بازداشت شد

   19. گزینه‌های نهایی فراکسیون انقلاب برای هیئت رئیسه/دیدار امام جمعه اهواز با نوجوانی از غیزانیه/روایت روزنامه اصلاح‌طلب از ائتلاف طرفداران احمدی‌نژاد با پایداری‌/دولت نگران مجلس است؟

   20. رشوه ۶۵ میلیارد تومانی به نماینده مجلس برای جلوگیری از یک طرح

   21. اقتدار در دریای کارائیب؛ صدای پای ایران در حیاط خلوت آمریکا

   22. آغاز مجلس یازدهم ؛ رئیس مجلس فردا مشخص می شود

   23. روحانی: در زمینه کرونا از سه مرحله عبور کرده‌ایم/ همه کارمندان از ۱۰ خرداد در ادارات حاضر می‌شوند

   24. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرا رسانه‌های بیگانه قم را عامل شیوع کرونا دانستند/زلزله‌های خفیف گسل مشا پیش زمینه زلزله بزرگی است/آقای روحانی حاضرند فقط یک روز با مترو سفر کنند؟

   25. رئیس سنی پارلمان: مجلس یازدهم وکیل‌الدوله و معاندالدوله نیست/ می‌خواهیم در زندگی مردم تأثیرگذار باشیم

   آخرین عناوین