کدام کشورهای عربی اقدام آلمان علیه حزب‌الله را محکوم کردند؟

گروه جهان الف،   3990213007 ۱۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

در میان استقبال گرم ریاض از اقدام دولت آلمان برای تروریستی خواندن حزب‌الله لبنان، تمامی جریان‌های ضد رژیم صهیونیستی در منطقه تصمیم برلین را محکوم کردند.

کدام کشورهای عربی اقدام آلمان علیه حزب‌الله را محکوم کردند؟

به گزارش فارس، وزارت کشور آلمان روز پنجشنبه یازدهم اردیبهشت در بیانیه‌ای انچه شاخه نظامی حزب‌الله لبنان نامید، یک سازمان تروریستی معرفی کرد. این اقدام آلمان، با استقبال مقامات رژیم صهیونیستی، دولت سعودی و آمریکا همراه بود و در مقابل گروهها و کشورهای محور مقاومت این اقدام را بشدت محکوم کردند.

به گزارش شبکه المیادین، علاوه بر محکومیت شدید این اقدام از طرف بسیاری از مقامات ایرانی، در اولین موضع صادره از کشور عراق، «حسن سالم» نماینده پارلمان این کشور گفت: «آلمان با قرار دادن حزب‌الله در لیست تروریستی، ذلیلانه در برابر آمریکا و اسرائیل کرنش کرد.»

او با ابراز تعجب از اقدام دولت آلمان، گفت که این کشور مدعی مبارزه با تروریسم را دارد و چنین تصمیمی را در خصوص مقاومت که همواره در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد، گرفته است.

حسن سالم، حزب‌الله را حامی لبنان در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی دانست.

اما در فلسطین، «حازم قاسم» سخنگوی حماس روز جمعه (دیروز) در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: «اقدام آلمان در تروریستی اعلام کردن حزب‌الله نشان دهنده جانبداری آشکار از روایت اشغالگران است که همچنان تجاوز و ترور مداوم خود علیه ملت‌های عربی را ادامه می‌دهند.»

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز با صدور بیانیه‌ای، حزب الله را یکی از ارکان اصلی مقاومت مشروع در برابر توطئه‌های مکرر رژیم صهیونیستی برای حمله به خاک لبنان دانست و تأکید کرد که این تصمیم آلمان در پاسخ به فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی اتخاذ شده است.

کمیته مقاومت فلسطین نیز در بیانیه خود آورده است که تصمیم آلمان، دشمنی جدید علیه امت اسلامی و کمک به دشمنان است. جنبش «المجاهدین» فلسطین هم اقدام دولت برلین را انکار حق ملت‌ها برای مقاومت در برابر اشغالگری دانست.

در یمن نیز علاوه بر دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) بسیاری از گروهها و احزاب این کشور، به محکومیت تصمیم دولت آلمان پرداخته‌اند.

«ضیف الله الشامی» سخنگوی دولت نجات ملی یمن در بیانیه‌ای این اقدام را «ظالمانه» توصیف کرد و گفت که در چارچوب خواسته آمریکا و اسرائیل با هدف ضربه به مقاومت گرفته شده است.

او با تقدیر از نقش حزب‌الله لبنان در مقاومت علیه رژیم صهیونیستی، تصمیم دولت آلمان را موجب اثرات منفی برای این کشور در جهان عرب دانست و از برلین خواست تا در اقدام خود تجدید نظر کند.

دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن هم در بیانیه‌ای ضمن تأکید بر ایستادگی خود در کنار حزب‌الله، اقدام دولت آلمان را در راستای «پروژه شیطانی و ویرانگر آمریکا» در منطقه خواند.

شوراِی «همبستگی مردمی قبیله‌ای» یمن نیز روز جمعه از تمامی قبائل و «ملت‌های آزاده» خواست تا مخالفت خود را با تصمیم دولت برلین اعلام کنند.

اما در سوریه، وزارت خارجه این کشور در واکنش به این اقدام آلمان گفت که تصمیم برلین به وضوح نشان می‌دهد که آلمان زیر بار دیکته‌های صهیونیسم جهانی رفته و از سیاست‌های آمریکا که در حمایت از رژیم اشغالگر صهیونیست است، به صورت خفت‌باری تبعیت می‌کند.

دمشق گفت که این تصمیم بیانگر آن است که آلمان فاقد حاکمیت و استقلال در سیاست داخلی و خارجی خود است و این مسئله از جنگ جهانی دوم به بعد وجود دارد.

اما در مقابل، دولت سعودی اولین و تنها کشور عربی است که پس از تل آویو و دولت آمریکا، به گرمی از اقدام آلمان استقبال کرده و همزمان از دیگر کشورها نیز خواسته تا اقدام مشابه انجام دهند. دولت مستعفی منصورهادی در یمن نیز در تبعیت از ریاض از این مسأله استقبال کرد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه گزارش کردند که این رژیم با دادن اطلاعات به آلمان، به این کشور کمک کرده است تا حزب الله را سازمان تروریستی اعلام کند. 

دیدگاه کاربران

حسام۱۴۳۳۴۳۰۰۹:۰۱:۰۴ ۱۳۹۹/۲/۱۳
کلا چهار تا کشور عربی مخالفت کردن..
علی۱۴۳۳۴۹۳۱۰:۳۸:۵۳ ۱۳۹۹/۲/۱۳
خدایی اینایی که محکوم کردن کشور درست و سرپا بودن که اعتراض شون جایی شنیده بشه!!؟
ناشناس۱۴۳۳۵۴۵۱۱:۵۴:۱۷ ۱۳۹۹/۲/۱۳
اکثر کشورهای عربی از اقدام آلمان،حمایت کردند حالا چه خوب چه بد
هیتلر نازی۱۴۳۳۵۵۵۱۲:۰۱:۰۶ ۱۳۹۹/۲/۱۳
همان که بعلاوه 5 حسابش کردند برای همه واضح است که او را آدم حساب نمی کنند و حالا مجبوره برایشان خوش رقصی کنه تا تکه استخوانی برایش پرت کنند .
ناشناس۱۴۳۳۶۴۰۱۳:۰۲:۰۵ ۱۳۹۹/۲/۱۳
غير از سوريه و يمن و لبنان کدام کشورها محکوم کردن؟
ناشناس۱۴۳۳۷۲۰۱۴:۰۴:۲۱ ۱۳۹۹/۲/۱۳
چرا در آلمان باید فعالیت کنه
ناشناس۱۴۳۳۷۵۶۱۴:۳۰:۲۷ ۱۳۹۹/۲/۱۳
با خواندن این خبر متوجه میشویم که تقریبا هیچ کشور عربی اقدام آلمان را محکوم نکرده و فقط گروههای خاص در منطقه آن را محکوم کرده اند.
ناشناس۱۴۳۳۸۴۶۱۵:۲۱:۵۰ ۱۳۹۹/۲/۱۳
حتى عراق هم محكوم نكرده، يكى از نمايندگان مجلسش محكوم كرده
ناشناس۱۴۳۳۹۱۷۱۶:۳۲:۱۴ ۱۳۹۹/۲/۱۳
عربستان عملاً دیگه شده عمله اسرائیل و آمریکا. واقعاً بعضی اعراب ، بدشون نیاد هموطنان عرب زبان ما که این عزیزان زبانشون عربی ست ، حقیقتاً برخی بویی از تعصب و غرور و شخصیت نبردن! تا این اندازه زبونی .. ندیدیم!
ناشناس۱۴۳۳۹۵۳۱۷:۰۱:۳۷ ۱۳۹۹/۲/۱۳
دولتهاي منطقه اقدام دولت آلمان را نه محكوم كردند ونه تاييد كردند تنها گاو شيرده امريكا از اقدام آلمان پشتيباني كرده است كه آنهم بدستور امريكا واسراييل است

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. عملکرد مجلس دهم ؛ شما چه فکر می‌کنید؟

  2. اسباب تمسخر دینداری نشویم ...

  3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

  4. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

  5. اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد‌

  6. پرونده مدیران سایپا ؛ محکومیت دو نماینده به حبس و اثبات دوباره یک ناکارآمدی

  7. با زوج خودرویی محکوم به اعدام بیشتر آشنا شوید

  8. چه زمانی سیلی بحران جمعیت را می خوریم؟!

  9. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

  10. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

  11. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

  12. محکومیت «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» به حبس/ حکم اعدام برای دو متهم پرونده شرکت سایپا/ استعفای وکلای پرونده طبری/ خبر تازه از پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی

  13. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

  14. «دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو» توسط خودروسازان «احتکار» نیست؟ + تصاویر

  15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

  16. «عادی سازی» در شرایط کرونایی و سه شنبه‌های «جوج» در شمال !

  17. روایت روح الامینی از فاصله معنادار بین رقبای ریاست مجلس/دفاع آقاتهرانی از صادق محصولی/واپسين ماموريت فراكسيون اميد/ ائتلاف لاریجانی با اصلاح طلبان در راه است؟

  18. مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

  19. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

  20. نامه توکلی به دادستان تهران درباره کشت و صنعت مغان: حمایت برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت را انتظار می‌کشیم/ از انجام تشریفات جدید پیش از نتیجه اعلام جرم دیده‌بان در دادگاه خودداری کنید

  21. قیمت‌های جدید شورای رقابت برای خودروهای داخلی اعلام شد + جدول

  22. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

  23. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

  24. ادعای برایان هوک: ایران بین مذاکره با ترامپ یا فروپاشی اقتصادی یکی را انتخاب کند/ ایران را مهار کرده‌ایم

  25. با این تناقض ها جواب مردم را چه باید داد؟

  آخرین عناوین