تلاش صلیب سرخ برای انتقال کمک‌های مالی بین‌المللی به ایران

گروه جهان الف،   3990120050 ۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران از تلاش کمیته برای ایجاد کانال مالی دریافت کمک های بشردوستانه بین المللی به ایران خبر داد.

تلاش صلیب سرخ برای انتقال کمک‌های مالی بین‌المللی به ایران

به خبرگزاری مهر، کریم همتی رئیس جمعیت در دیدار با رئیس دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران، با اشاره به اثرات منفی تحریم‌های یکجانبه آمریکا بر اقدامات بشردوستانه گفت: تحریم‌های آمریکا در حوزه درمان و سلامت پیش از شیوع ویروس کرونا، فشار زیادی به مردم ایران وارد می‌کرد اما با وقوع بحران شیوع این ویروس، اثرات منفی و فشار ناشی از تحریم‌ها بر سلامت مردم ایران چند برابر شده است.

وی افزود: در حال حاضر برای دریافت کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی؛ چه کمک‌های مالی و چه کمک‌های غیر مالی، واردات دارو و تجهیزات مورد نیاز برای درمان بیماران مبتلا به کرونا از جمله دستگاه‌های ونتیلاتور با مشکل مواجه هستیم و انتظار داریم آقای مائورر رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با تلاش برای ایجاد کانال مالی دریافت کمک‌های بین‌المللی، از جمعیت هلال احمر ایران در این زمینه به عنوان یک سازمان بشردوستانه حمایت کند تا سلامت مردم ایران از تحریم‌های آمریکا بیشتر از این آسیب نبیند.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه به تشریح عملکرد هلال احمر ایران در بحران‌های اخیر پرداخت و گفت: در زمینه مقابله با ویروس کرونا، هلال احمر ایران علاوه بر فعالیت‌های متنوع در زمینه آموزش همگانی مقابله با ویروس کرونا، برپایی پست‌های غربالگری و فعالیت روزانه ۳۴۰۰ نفر / روز اعضای هلال احمر در این طرح و …، حدود ۵۰۰ هزار بسته بهداشتی ویژه مبتلایان به سرطان و بیماران خاص نیز تهیه و توزیع خواهد کرد. ضمن اینکه امدادگران جمعیت هلال احمر ایران در حوادث طبیعی مثل وقوع سیل و آب‌گرفتگی در روزهای اخیر در ۲۵ استان کشور در حال خدمت رسانی به مردم حادثه دیده بوده‌اند.

کمک ۵۰۰ هزار فرانکی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به هلال احمر ایران در مرحله اول

باربارا ریزولی؛ رئیس دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران نیز در این دیدار مراتب همدردی و تسلیت خود را به خاطر جان باختن تعدادی از مردم ایران از جمله کارکنان درمانی و امدادی که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند، ابراز کرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه سابقه تخصصی و سابقه فعالیت دکتر همتی در جمعیت هلال احمر در سال‌های گذشته، مطمئناً به این جمعیت برای مدیریت بیماری کرونا کمک می‌کند، افزود: کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در حمایت از فعالیت‌های هلال احمر ایران در مواجهه با ویروس کرونا، ۵۰۰ هزار فرانک سوئیس برای کمک به این جمعیت در نظر گرفته و مراحل اهدای این کمک به عنوان نخستین گام برای کمک رسانی در شرایط شیوع ویروس کرونا، در حال انجام است.

ریزولی اظهار کرد: درخواست هلال احمر ایران برای ایجاد کانال مالی دریافت کمک‌های بشردوستانه، یک درخواست منطقی و پایه برای کمک به مردم ایران به ویژه در شرایط خاص شیوع ویروس کرونا است و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در همکاری با فدراسیون جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر تمام تلاش خود را از دفتر کمیته در تهران تا سطح ریاست کمیته در ژنو در راستای پاسخگویی به این درخواست به کار خواهد بست.

رئیس دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران گفت: ما نگرانی‌های جدی در خصوص تأثیر تحریم‌ها بر واردات دارو و تجهیزات پزشکی به ایران را درک می‌کنیم. طبیعتاً تأمین داروها باید از تحریم‌ها معاف باشد اما گاهی انتقال هزینه دریافت دارو از کانال‌های بانکی با مشکل مواجه است. در این خصوص، گفت وگوهای کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، نه تنها در منطقه، بلکه در ژنو و میان سازمان‌های مرتبط در جریان است. بنابراین تمام گزینه‌ها و راهکارها را بررسی می‌کنیم و هیچ راهکاری را از قلم نخواهیم انداخت.

وی افزود: کمیته بین‌المللی صلیب سرخ ۲ راهکار را در زمینه تأمین داروهای مورد نیاز ایران مد نظر دارد؛ راهکار اول، مدافعه گری از درخواست جمعیت هلال احمر ایران برای تسهیل واردات دارو از جمله در دیدار با مسئولان ذیربط در واشنگتن است. راهکار دیگر تعامل با شرکت‌های سوئیسی برای تأمین بخشی از داروهای خاص مورد نیاز ایران است که در صورت تمایل هلال احمر ایران، این موضوع می‌تواند از طریق کانال تبادل مالی سوئیس پیگیری شود. در این خصوص قدم‌هایی برداشته و فهرست داروهای مورد نیاز در ایران که تأمین آنها با مشکل مواجه است به دفتر کمیته در ژنو ارسال شده تا امکان تأمین آنها از طریق شرکت‌های دارای نمایندگی در سوئیس بررسی شود.

رئیس دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران گفت: علاوه بر حمایت‌های مالی و تلاش برای فعال سازی کانال سوئیس، ما تمایل داریم با جمعیت هلال احمر ایران در زمینه ارتباطات و به اشتراک گذاشتن تجربه دیگر کشورها در زمینه مقابله با ویروس کرونا همکاری کنیم. همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی در خصوص معلولیت و شمول معلولیت، مشارکت و مسئولیت پذیری جوامع، مباحث مربوط به مهاجرت، باز پیوند خانواده، افزایش آگاهی در خصوص خطرات ناشی از مین و… از جمله مواردی است که می‌توانیم همکاری خود را با هلال احمر ایران گسترش دهیم.

رئیس دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران افزود: این سازمان همچنین در زمینه پزشکی قانونی و مدیریت اجساد در بحران‌هایی همچون شیوع ویروس کرونا ظرفیت‌ها و تجربیاتی دارد که در صورت تمایل سازمان‌های مربوطه می‌تواند این تجربیات را در اختیار آنها قرار دهد.

وی با تقدیر از تمام مسئولان و اعضای هلال احمر ایران برای کار ویژه ای که در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا انجام می‌دهند، افزود: ما از نزدیک در جریان عملیات‌های هلال احمر ایران همچون کمپین‌های اطلاع رسانی و حمایت از نیازمندان، فعالیت‌های امدادی و تب سنجی در جاده‌ها، و سایر تلاش‌ها برای حفظ سلامت ایرانیان در زمان شیوع کرونا و سایر حوادث هستیم و دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ژنو را نیز از این خدمات مطلع می‌کنیم.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۰۶۳۶۶۱۲:۰۵:۲۶ ۱۳۹۹/۱/۲۰
میخوان بیان جاسوسی خون آلوده ..
ناشناس۱۴۰۶۴۱۲۱۲:۳۲:۵۷ ۱۳۹۹/۱/۲۰
مقامات ایران چرا همش دنبال گرفتن پول هستند تا کمک های دیگر !
ناشناس۱۴۰۶۴۲۹۱۲:۴۴:۵۴ ۱۳۹۹/۱/۲۰
ایران احتیاج به پول ندارد بلکه دارو و لوازم پزشکی احتیاج دارد دارو هم که در ناصر خسرو هر چه قدر که بخواهید موجود است حالا چه جوری است که در داروخانه نیست ولی در ناصرخسرو هست بماند
ناشناس۱۴۰۶۷۰۵۱۶:۱۳:۵۳ ۱۳۹۹/۱/۲۰
ما کمک نياز نداريم و خودمون به مردم بدبخت و فلک زده و فقير آمريکا کمک کرديم
ناشناس۱۴۰۶۷۲۰۱۶:۳۰:۳۸ ۱۳۹۹/۱/۲۰
آقا ما .. فقط تجهیزات مقابله با کرونا
ناشناس۱۴۰۶۷۹۵۱۷:۲۱:۱۲ ۱۳۹۹/۱/۲۰
کمک مالی نکن فقط لوازم،..
ناشناس۱۴۰۶۹۵۹۲۰:۲۲:۱۱ ۱۳۹۹/۱/۲۰
پانصد هزار فرانک یعنی چیزی حدود هشت میلیارد تومان کمک ؟ بدون شرح
ناشناس۱۴۰۷۰۵۲۲۱:۴۱:۵۷ ۱۳۹۹/۱/۲۰
نکنه جاسوس باشند بخوان با پول دادن به ایران ژنوم ایرانی رو سرقت کنند؟؟؟

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 3. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 4. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 5. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 6. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

 7. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 8. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 9. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 10. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 11. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 12. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 13. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

 14. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 15. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 16. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 17. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 18. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

 19. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 20. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

 21. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

 22. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

 23. غیزانیه از نمای نزدیک

 24. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

 25. وامی‌ برای آشنا، آشنایی برای وام !

آخرین عناوین