۲ طرح لیکود برای به شکست کشاندن رقبا

گروه جهان الف،   3981229076

لیکود قصد دارد با مصادره شعارهای انتخاباتی دو رقیب خود یعنی ائتلاف آبی- سفید و لیبرمن، این دو رقیب قدرتمند را که نتانیاهو را شکست داده و مأمور تشکیل دولت شده‌اند منزوی کند.

به گزارش تسنیم، پس از آنکه ائتلاف کاحول-لاوان( آبی- سفید) با حمایت آویگدور لیبرمن ائتلافی را برای تشکیل کابینه به وجود آوردند و بنی گانتس از سوی رئیس رژیم صهیونیستی مأمور تشکیل کابینه شد حالا حزب لیکود که با وجود به دست آوردن بیشترین کرسی در کنست(پارلمان) نتوانست مأمور تشکیل کابینه شود در تلاش است با ارائه دو طرح برای تصویب دو قانون در کنست رژیم صهیونیستی ائتلاف آبی- سفید و حزب «یسرائیل بیتینیو» به ریاست آویگدور لیبرمن را به منزوی کند.

طرح نخست، علیه گانتس

نخستین طرحی که لیکود به دنبال تصویب آن به عنوان قانونی در کنست رژیم صهیونیستی است، طرح الحاق منطقه دره رود اردن ، شمال «بحرالمیت» و منطقه موسوم به صحرا در کرانه باختری به سرزمین های سال 1948 است تا این مناطق تحت سیطره رژیم صهیونیستی قرار گیرند.

این طرح همان وعده ای است که نتانیاهو با پیگیری آن طی 2 ماه گذشته خود را از رده های پایین در نظرسنجی ها به بالای فهرست انتخابات کشاند و توانست در حالی که در فاصله انتخابات سپتامبر 2019 تا مارس 2020 از رقیب خود آبی- سفید عقب بود، در انتخابات پیروز میدان شود. حالا لیکود می خواهد با قانون کردن این طرح در کنست رژیم صهیونیستی، خود را بیشتر از قبل بالا بکشد.

امید لیکود به این است که با شکست بنی گانتس در تشکیل دولت با این طرح ها بتواند نظر چند نفر از اعضای کنست در رقبای خود را برای ائتلاف کابینه به سمت خود بکشاند. نکته مهم در بخش این است که گانتس و ائتلاف متبوعش نیز از این طرح حمایت کرده بودند اما لیکود در حال حاضر می خواهد با قانون کردن این طرح در کنست آن را به نفع خود مصادره و به نام خود ثبت کند تا گانتس و همراهانش بهره ای از آن نبرند. در حقیقت تلاش نتانیاهو، ایجاد یک دو قطبی است که طی آن احزاب رقیب نتوانند از نقاط مشترک بین دو طرف رقیب بهره ببرند و بازی برد برد در این میان وجود نداشته باشد.

طرح دوم، علیه لیبرمن

براساس خبری که روزنامه «یسرائیل هیوم» چاپ سرزمین های اشغالی منتشر کرده، طرح دوم لیکود برای منزوی کردن ائتلاف آبی- سفید و لیبرمن، تصویب قانون اعدام برای فلسطینیانی است که عملیات فردی یا شهادت طلبانه انجام داده اند. لیکود قصد دارد با تصویب این قانون تمام زندانی فلسطینی زندان های رژیم صهیونیستی را که به اتهام اجرای عملیات فردی و شهادت طلبانه در زندان هستند به مجازات اعدام محکوم کند. این طرح را پیش از این آویگدور لیبرمن وحزب متبوعش دنبال می کردند.

منبع خبر، مهمتر از خبر 

مهمترین نکته ای که در نشر خبر فوق نباید از آن غافل شد منبع انتشار این خبر است. این خبر توسط روزنامه صهیونیستی «یسرائیل هیوم» منتشر شده است. این روزنامه متعلق به «شلدون آدلسون» سرمایه دار صهیونیست ساکن آمریکا است. آدلسون همان کسی است که حامی مالی دونالد ترامپ در انتخابات سال 2016 آمریکا بود و در انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس، تمام هزینه های این انتقال را پرداخت کرد.

روزنامه آدلسون، «یسرائیل هیوم» در 3 انتخابات اخیر از بنیامین نتانیاهو حمایت می کرد و در تمامی نظرسنجی هایی که در این روزنامه درج می شد نتایج به نحوی معنا دار در راستای حمایت نتانیاهو تغییر می کرد. این روزنامه را می توان پیکان جنگ روانی لیکود و نتانیاهو در رژیم صهیونیستی توصیف کرد.

به نظر می رسد روزنامه آدلسون در پی عقب افتادن نتانیاهو از روند کسب قدرت، در تلاش است در راستای ادامه جنگ روانی و رسانه ای فضایی را برای نتانیاهو و هم پیمانانش به وجود آورد که برای آنها موقعیت های بعدی کسب قدرت را در کابینه رژیم صهیونیستی زمینه سازی کند.

جمع بندی

براساس خبری که روزنامه «یسرائیل هیوم»- که اهرم جنگ روانی و رسانه ای حزب «لیکود» به ریاست بنیامین نتانیاهو محسوب می شود- منتشر کرده است لیکود قصد دارد با ارائه 2 طرح در کنست رژیم صهیونیستی 2 قانون را به تصویب برساند که هر کدام از این دو طرح و قانون بخشی از شعارهای انتخاباتی و وعده های رقبای نتانیاهو در انتخابات 2 مارس 2020 بوده اند. در حقیقت لیکود می خواهد با در اختیار گرفتن سلاح رقبایش ، آنها را خلع سلاح کرده، موقعیت جدیدی را در فضای سیاسی جدید به وجود آمده در رژیم صهیونیستی، در سایه مأمور شدن بنی گانتس برای تشکیل کابینه، برای خود خلق کند.

با این اوصاف به نظر می رسد شانس لیکود برای پیروزی در این مرحله کم است و در صورتی می تواند موفق شود که گانتس در تشکیل کابینه شکست بخورد اما اگر توافق گانتس با لیبرمن به قوت خود باقی باشد باید از هم اکنون نتانیاهو را شکست خورده این میدان توصیف کرد.

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 3. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 4. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 5. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 6. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 7. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 8. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 9. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 10. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 11. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 12. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 13. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 14. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 15. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 16. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

 17. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 18. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 19. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 20. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

 21. اعتبارنامه‌ها و انتظار از مجلس انقلابی

 22. نماینده مجلس: تخلفات تاجگردون به ۱۰ محور رسیده است/ تهدیدها را هنوز به تخلفات اضافه نکرده‌ایم

 23. اعتراض به برخی اعتبارنامه ها/ آغاز گروکشی برخی منتخبان

 24. موتلفه به دنبال چیست؟

 25. دست کارگران کوتاه و سبد معیشت بر نخیل !

آخرین عناوین