آیا «کرونا» جنگ بیولوژیک آمریکا ضد چین است؟

 3981127066 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

با توجه به علائم و چگونگی شیوع ویروس «کرونا» و شباهت آن با بیماریهای میکروبی گذشته٬ ظن و گمان‌هایی مبنی بر اینکه آن یک ویروس عادی نیست مطرح شده است.

آیا «کرونا» جنگ بیولوژیک آمریکا ضد چین است؟

به گزارش الف به نقل از پایگاه خبری المیادین٬ وحشت٬ واقعی‌ترین تعبیری است که می توان با آن احساس مردم جهان را از صحنه‌های خیابان‌های خالی از مردم در چین به دلیل انتشار ویروس «کرونا» توصیف کرد.این صحنه‌ها ذهن‌ها را به سمت کشتار میلیون‌ها انسان در دوره‌های گذشته برده و بار دیگر صحبت از «جنگ بیولوژیک» یا «جنگ میکروبی» و احتمال مداخله انسان در گسترش این فاجعه به میان آمده است.

المیادین می‌نویسد که با آغاز سال جاری میلادی٬ وحشت از انتشار اخبار ابتلای روزافزون افراد به ویروس کرونا در چین که تا این لحظه در ده‌ها کشور دیگر نیز اتفاق افتاده٬ همه‌گیر شده است. همه کشورها در حالت هشدار نسبت به ورود این ویروس از طریق مسافرانی که از چین می‌آیند و یا از راه‌های دیگر٬ قرار دارند. کلیپ‌های ویدئویی که از خیابان‌های خالی در شهر ووهان چین (مرکز انتشار ویروس کرونا) منتشر می‌شود٬ به معنای واقعی کلمه ترسناک است. این وضعیت بحرانی موجب شده تا این فکر به ذهن همه خطور کند که ویروس کرونا نمی‌تواند یک ویروس عادی باشد و بحث یک «جنگ بیولوژیک» در میان است.

سابقه استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سالهای اخیر

به گزارش المیادین٬ در جنگ کثیف سوریه که از سال ۲۰۱۱ آغاز شد٬ چندین مورد از استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط گروه‌های تروریستی ثابت شد و پس از آن ظن و گمان‌‌هایی مبنی بر اینکه این مواد به خارج از سوریه منتقل و در سطح گسترده‌ای ضد غیرنظامیان استفاده می‌شود مطرح شد.

المیادین خاطرنشان می کند که جنگ بیولوژیک به معنای استفاده عمدی از میکروب‌ها و و یا ویروس‌ها و یا سایر موجودات زنده و سموم آنها با هدف انتشار بیماری‌های و «وبائیات» میان انسان و حیوانات و گیاهان است. این نوع از جنگ‌ها برای انسان تازگی ندارد و بسیاری از ملت ها در گذشته برای ضربه زدن به اقتصاد و تولیدات یک کشور و اهداف دیگر٬ به سمی کردن منابع غذایی و نوشیدنی‌ها روی می‌آوردند.

طبق اطلاعات پایگاه خبری المیادین٬در چارچوب جنگ بیولوژیک می‌توان بسیاری از گونه‌ها را مورد استفاده قرار داد (باکتری‌ها٬ قارچ‌ها٬ ویروس‌ها٬ سموم گیاهی و حیوانی٬ گیاهان مضر و یا حیوان‌های ناقل عفونت). این عفونت‌ها از طریق لمس کردن و خوراکی و آب و هوا و یا ناقلان پیشرفته مانند راکت‌ها و موشک‌ها و..منتقل می‌شوند.

المیادین می‌افزاید که از آنجایی که کنترل و محدود کردن سلاح‌های شیمیایی بسیار دشوار و تقریبا غیر ممکن است؛ این سلاح‌ها و یا سلاح‌های بیولوژیک و میکروبی به سرعت از کنترل سازندگان و استفاده کنندگان آن خارج شده و به سلاحی ضد خودشان تبدیل می‌شود؛ زیرا این سلاح‌ها برعکس سلاح‌های سنتی٬ میان مبدا انتشار و مقصدشان تفکیک قائل نمی‌شوند. هرچند بسیاری از کشورها به خطرناک بودن این مواد اقرار و معاهداتی به منظور مقابله با انتشار آن را امضا کرده‌اند؛ اما آمریکا و رژیم صهیونیستی همچنان از پیوستن به توافق «ژنو» که به منظور ممنوعیت استفاده از این سلاح‌‌ها تنظیم شده٬ خودداری می‌کنند.

آمریکا و جنگ بیولوژیک

به نوشته المیادین٬ در مطبوعات بین‌المللی اخبار زیادی درباره کشورهایی که به گسترش سلاح‌های بیولوژیک برای استفاده از آنها ضد دشمنانشان روی ‌آورده‌اند منتشر شده است. رژیم صهیونیستی در محور این اخبار قرار دارد. در سال ۱۹۹۸ روزنامه انگلیسی «ساندی تایمز» گزارشی از یک پروژه اسرائیلی برای تولید یک بمب ژنتیکی نژادپرستانه برای کشتار اعراب منتشر کرد. در این گزارش آمده که این پروژه رژیم صهیونیستی بسیار سری بوده و بر مبنای مباحث پزشکی است که می‌تواند ژن‌های اعراب را تفکیک دهد. کار این پروژه در موسسه تحقیقات بیولوژیک در «نیس تزیونا» معتبرترین مرکز اصلی تحقیقات متعلق به زرادخانه  سری از سلاح‌‌های شیمیایی ومیکروبی اسرائیل انجام شد.

به گزارش المیادین٬ انتشار بیماری‌های کشنده‌ای مانند ایدز و سارس و ابولا و آنفولانزای مرغی و آنفولانزای خوکی و آنتراکس (سیاه زخم) موجب شد تا جهان بار دیگر در برابر احتمالاتی مبنی بر مداخله انسان درانتشار این بیماری‌ها قرار بگیرد؛ به ویژه اینکه این بیماری‌ها پیش از این و زمانی که بیماری‌هایی همچون سل و طاعون میلیون‌ها انسان را می‌کشت٬ شناخته شده نبودند.

المیادن تصریح می کند که اما استفاده رژیم صهیونیستی از مواد بیولوژ‌یکی مربوط به زمان اخیر نیست و گزارش ها نشان می‌دهد که اسرائیل این ابزار کشنده را از زمان پیدایش آن استفاده می‌کرد. روزنامه «الحیاه» لندن در ۱۶ ژانویه ۲۰۰۳ مقاله‌ای منتشر کردکه نشان می‌داد رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۴۸ و قبل از پیدایش سلاح‌های میکروبی به منظور نابود کردن فلسطینیان و جلوگیری از بازگشت آنها به کشورشان٬ از این سلاح‌ها استفاده می‌کرد. اسناد بین‌المللی صلیب سرخ نشان می‌دهد که پس از سقوط شهر حیفا در سال ۱۹۴۸ و سرازیر شدن هزاران نفر از آوارگان این شهر به عکا٬ باندهای صهیونیستی مواد بیولوژیکی را در کانال‌‌های آبی منتهی به این شهر ریختند تا ساکنان و آوارگان این شهر به بیماری تب حصبه آلوده شوند.

المیادین اضافه می کند که «دیلیانا پتروفا» روزنامه‌نگار بلغارستانی در مستندی که شبکه المیادین تحت عنوان «ویروس‌های دیپلماتیک» ساخته است٬ مستندات محرمانه‌ای از سفارت آمریکا در «تفلیس» پایتخت گرجستان درباره فعالیت‌های « مركز آزمايشات بيولوژيكي ريچار لوگار آمريكا» در این منطقه ارائه داده که نشان می‌دهد ایالات متحده چگونه بیماری‌ها را به صورت «بارهای دیپلماتیک» منتشر می‌کند.

آیا کرونا یک جنگ بیولوژیک ضد چین است؟

طبق گزارش پایگاه خبری المیادین روزنامه «دیلی میل» انگلیس گزارش داد که کارشناسان بهداشت آمریکایی ۳ ماه قبل از انتشار ویروس کرونا در چین برای شناخت راه برخورد مقامات چینی با شیوع این ویروس در سراسر جهان٬ یک شبیه‌ساز طراحی و پیش بینی کردند که این ویروس ۶۵ میلیون نفر را می‌کشد؛ اما آنچه که موجب شد تا ظن و گمان‌ها به این سو برود که آمریکا عامل انتشار کرونا است٬ اظهارات ولادیمیر ژیرینوفسکی، رهبر حزب لیبرال دمکرات روسیه بود که معتقد است کرونا یک «تحریک آمریکایی» ضد چین است.

به نوشته المیادین٬ ژیرینوفسکی ویروس کرونا را در چارچوب جنگ اقتصادی کنونی میان ایالات متحده و چین دانسته و تصریح کرد که آمریکایی‌ها می ترسند که نتوانند چین را دور بزنند و یا حداقل در یک موقعیت مساوی با آن باقی بمانند. او با یادآوری آنفولانزای مرغی و جنون گاوی معتقد است که همه چیز در طول یک ماه پایان می‌یابد.

دیدگاه کاربران

امریکا۱۳۳۳۱۶۷۱۱:۴۴:۵۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
اگر هم کار امریکا باشه مشخص میشه آنقدر قدرتمنده که چین رو اینطور زمین میزنه پس کجا هستند اونهایی که میگن امریکا هر روز ضعیف تر میشه
ناشناس۱۳۳۳۱۷۹۱۱:۵۷:۵۰ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
نزدیک ووهان چین بزرگترین آزمایشگاهای ویروس شناسی چین وجود داره! احتمال اینکه از این ازمایشگاه به عمد یا غیر عمد درز کرده باشه بیشتره، چین روی سلاحهای بیولوژیک کار میکرده!
ناشناس۱۳۳۳۱۹۸۱۲:۰۸:۵۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
انسانيت در دنياي غرب مرده وكشتن إنسانها بخاطر اعمال سياست هاوتسلط هاي گسترده تر در جهان صورت ميگيرد
ناشناس۱۳۳۳۲۰۰۱۲:۱۴:۱۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
نه ناشی از مذاکرات تجاری بود.
ناشناس۱۳۳۳۲۶۹۱۳:۱۱:۳۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
تردید نباید کرد که این کار کار امریکا است و به هر شکل ممکن تلاش دارد مانع طرح جاده ابریشم چینی شود. و این ابتدای کار است.
ناشناس۱۳۳۳۲۹۹۱۳:۳۷:۴۹ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
ساخت پراید و آمار کشته شدگان مردم بی گناه ایران گردن کیه؟
ناشناس۱۳۳۳۳۶۲۱۴:۱۷:۴۰ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
چین خودش ویروس است
مهران۱۳۳۳۴۸۹۱۶:۳۴:۱۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
یک سوال ساده آیا چینی ها تو این چند ماه روی به خوردن خفاش آوردن که بگیم این ویروس از خوردن خفاش هست؟ در گذشته خفاش نمیخوردند؟یا خفاش های گذشته جنس بهتری داشته که خفاش های جدید باعث بیماری شدند؟
ناشناس۱۳۳۳۵۱۲۱۷:۰۰:۴۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
پست‌ترین در دنیای فعلی هستند این امریکایی ها
ناشناس۱۳۳۳۶۲۳۱۹:۴۲:۱۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
چین و علما چین همچین ادعا نکردن شبکه ایرانی عربی زبان المیادین ثابت کرد
پیری که درون خشت خام را میبیند۱۳۳۳۶۴۲۲۰:۰۲:۴۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
یکی از یکی پرسید روباه بچه میزاد یا تخم میزاره اون یکی گفت از این دم بریده هر کاری بگی بر میاد حالا بعید هم نیست ویروس توی آزمایشگاه تولید و شیوع داده شده باشد برای فلج کردن اقتصاد چین و به تبع آن سایر کشورها که با چین مراوده زیاد دارند
ناشناس۱۳۳۳۷۱۸۲۲:۰۴:۵۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
بعید نیست.

پربحث‌های هفته

 1. اين فريبكاری برای مجلس يازدهم جواب نمی دهد!

 2. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 3. عروسی میلیاردی به سبک سیندرلا در لواسان!

 4. تاملی در نامه موسوی خوئينی‌ها

 5. مغالطه عجیب تاجگردون درباره «شیشه کثیف و دستمال تمیز» 

 6. توکلی: یقه سفیدها در حال نابود کردن کشور هستند/ مجلس، تصمیم‌گیری دشواری را درباره تاجگردون پیش روی خود دارد

 7. جهانگیری: رای ۲۴ میلیونی مردم در انتخابات تایید کارنامه اقتصادی دولت روحانی بود/ ۳.۵ میلیون شغل ایجاد کردیم

 8. ازدواج دختر سردار سلیمانی با فرزند مقام ارشد حزب‌الله لبنان

 9. اگر خوب نشم، می‌کشمت!

 10. جنگنده تهاجمی پیشرفته «قاهر۳۱۳» چه پیامی به آمریکا و روسیه داد؟

 11. حمله به حشد شعبی؛ زنگ خطر فتنه داخلی درعراق

 12. مرامنامهٔ انقلابیون ساده انگار ...

 13. جزئیات جدید بسته حمایت ازمستاجران/چرا سقف اجاره ۲۵ درصد تعیین شد؟

 14. پایان داستان غم انگیز زم

 15. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 16. مجلس «مچ‌گیری» نکند،‌ دولت هم «وظیفه» ‌اش را انجام دهد

 17. سیروس گرجستانی درگذشت

 18. تخریب ویلای لوکس داماد شمخانی

 19. عیار ناکارآمدی دولت الکترونیک؛ بلاتکلیفی صدور ۱۰ میلیون کارت ملی

 20. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 21. کرونا هنوز تنوره می‌زند/ فکری هم به حال جامعه پزشکی کنید

 22. روحانی: زمان دعوای سه قوه نیست/ ماسک زدن از ۱۵ تیر الزامی می‌شود/ سال ۹۹ سخت‌ترین سال از لحاظ فشار اقتصادی است

 23. واکنش مداخله‌جویانه فرانسه به حکم اعدام "روح‌الله زم"

 24. رهبر انقلاب: تنها راه مقابله با ویروس فساد، قطع دست مفسد است/ امنیت گزارشگران فساد را حفظ کنید

 25. حکم اعدام زم صادر شد

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. حمله به حشد شعبی؛ زنگ خطر فتنه داخلی درعراق

  2. عیار ناکارآمدی دولت الکترونیک؛ بلاتکلیفی صدور ۱۰ میلیون کارت ملی

  3. واکنش مداخله‌جویانه فرانسه به حکم اعدام "روح‌الله زم"

  4. ظریف: آمریکا باید خسارات وارده بر مردم ایران را جبران کند

  5. پوتین، پیروز همه‌پرسی/ پوتین تا ۱۶ سال آینده رئیس جمهور باقی می‌ماند!

  6. نژادپرستی به شیوه اعراب خاورمیانه

  7. جزئیات سقوط موصل/ آمریکا گفت سلاح نمی‌دهیم؛ ایران انبار خود را باز کرد

  8. رژیم‌های عربی در کدام نقطه از رویای شوم صهیونیست‌ها ایستاده‌اند؟

  9. ترامپ احتمال شکست در انتخابات آینده آمریکا را تایید کرد

  10. اظهارات ضد ایرانی فرزند شاه سعودی

  11. قالیباف: تلاش برخی برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی خطای راهبردی است

  12. نشنال اینترست: نابرابری، گریبان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را خواهد گرفت

  13. عراقچی با کنایه به عکس هوک و گروسی: بهتر است هم فاصله اجتماعی را رعایت کنید و هم فاصله سیاسی

  14. جزئیاتی از زندگی دختران پوتین + عکس

  آخرین عناوین