آیا «کرونا» جنگ بیولوژیک آمریکا ضد چین است؟

 3981127066 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

با توجه به علائم و چگونگی شیوع ویروس «کرونا» و شباهت آن با بیماریهای میکروبی گذشته٬ ظن و گمان‌هایی مبنی بر اینکه آن یک ویروس عادی نیست مطرح شده است.

آیا «کرونا» جنگ بیولوژیک آمریکا ضد چین است؟

به گزارش الف به نقل از پایگاه خبری المیادین٬ وحشت٬ واقعی‌ترین تعبیری است که می توان با آن احساس مردم جهان را از صحنه‌های خیابان‌های خالی از مردم در چین به دلیل انتشار ویروس «کرونا» توصیف کرد.این صحنه‌ها ذهن‌ها را به سمت کشتار میلیون‌ها انسان در دوره‌های گذشته برده و بار دیگر صحبت از «جنگ بیولوژیک» یا «جنگ میکروبی» و احتمال مداخله انسان در گسترش این فاجعه به میان آمده است.

المیادین می‌نویسد که با آغاز سال جاری میلادی٬ وحشت از انتشار اخبار ابتلای روزافزون افراد به ویروس کرونا در چین که تا این لحظه در ده‌ها کشور دیگر نیز اتفاق افتاده٬ همه‌گیر شده است. همه کشورها در حالت هشدار نسبت به ورود این ویروس از طریق مسافرانی که از چین می‌آیند و یا از راه‌های دیگر٬ قرار دارند. کلیپ‌های ویدئویی که از خیابان‌های خالی در شهر ووهان چین (مرکز انتشار ویروس کرونا) منتشر می‌شود٬ به معنای واقعی کلمه ترسناک است. این وضعیت بحرانی موجب شده تا این فکر به ذهن همه خطور کند که ویروس کرونا نمی‌تواند یک ویروس عادی باشد و بحث یک «جنگ بیولوژیک» در میان است.

سابقه استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سالهای اخیر

به گزارش المیادین٬ در جنگ کثیف سوریه که از سال ۲۰۱۱ آغاز شد٬ چندین مورد از استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط گروه‌های تروریستی ثابت شد و پس از آن ظن و گمان‌‌هایی مبنی بر اینکه این مواد به خارج از سوریه منتقل و در سطح گسترده‌ای ضد غیرنظامیان استفاده می‌شود مطرح شد.

المیادین خاطرنشان می کند که جنگ بیولوژیک به معنای استفاده عمدی از میکروب‌ها و و یا ویروس‌ها و یا سایر موجودات زنده و سموم آنها با هدف انتشار بیماری‌های و «وبائیات» میان انسان و حیوانات و گیاهان است. این نوع از جنگ‌ها برای انسان تازگی ندارد و بسیاری از ملت ها در گذشته برای ضربه زدن به اقتصاد و تولیدات یک کشور و اهداف دیگر٬ به سمی کردن منابع غذایی و نوشیدنی‌ها روی می‌آوردند.

طبق اطلاعات پایگاه خبری المیادین٬در چارچوب جنگ بیولوژیک می‌توان بسیاری از گونه‌ها را مورد استفاده قرار داد (باکتری‌ها٬ قارچ‌ها٬ ویروس‌ها٬ سموم گیاهی و حیوانی٬ گیاهان مضر و یا حیوان‌های ناقل عفونت). این عفونت‌ها از طریق لمس کردن و خوراکی و آب و هوا و یا ناقلان پیشرفته مانند راکت‌ها و موشک‌ها و..منتقل می‌شوند.

المیادین می‌افزاید که از آنجایی که کنترل و محدود کردن سلاح‌های شیمیایی بسیار دشوار و تقریبا غیر ممکن است؛ این سلاح‌ها و یا سلاح‌های بیولوژیک و میکروبی به سرعت از کنترل سازندگان و استفاده کنندگان آن خارج شده و به سلاحی ضد خودشان تبدیل می‌شود؛ زیرا این سلاح‌ها برعکس سلاح‌های سنتی٬ میان مبدا انتشار و مقصدشان تفکیک قائل نمی‌شوند. هرچند بسیاری از کشورها به خطرناک بودن این مواد اقرار و معاهداتی به منظور مقابله با انتشار آن را امضا کرده‌اند؛ اما آمریکا و رژیم صهیونیستی همچنان از پیوستن به توافق «ژنو» که به منظور ممنوعیت استفاده از این سلاح‌‌ها تنظیم شده٬ خودداری می‌کنند.

آمریکا و جنگ بیولوژیک

به نوشته المیادین٬ در مطبوعات بین‌المللی اخبار زیادی درباره کشورهایی که به گسترش سلاح‌های بیولوژیک برای استفاده از آنها ضد دشمنانشان روی ‌آورده‌اند منتشر شده است. رژیم صهیونیستی در محور این اخبار قرار دارد. در سال ۱۹۹۸ روزنامه انگلیسی «ساندی تایمز» گزارشی از یک پروژه اسرائیلی برای تولید یک بمب ژنتیکی نژادپرستانه برای کشتار اعراب منتشر کرد. در این گزارش آمده که این پروژه رژیم صهیونیستی بسیار سری بوده و بر مبنای مباحث پزشکی است که می‌تواند ژن‌های اعراب را تفکیک دهد. کار این پروژه در موسسه تحقیقات بیولوژیک در «نیس تزیونا» معتبرترین مرکز اصلی تحقیقات متعلق به زرادخانه  سری از سلاح‌‌های شیمیایی ومیکروبی اسرائیل انجام شد.

به گزارش المیادین٬ انتشار بیماری‌های کشنده‌ای مانند ایدز و سارس و ابولا و آنفولانزای مرغی و آنفولانزای خوکی و آنتراکس (سیاه زخم) موجب شد تا جهان بار دیگر در برابر احتمالاتی مبنی بر مداخله انسان درانتشار این بیماری‌ها قرار بگیرد؛ به ویژه اینکه این بیماری‌ها پیش از این و زمانی که بیماری‌هایی همچون سل و طاعون میلیون‌ها انسان را می‌کشت٬ شناخته شده نبودند.

المیادن تصریح می کند که اما استفاده رژیم صهیونیستی از مواد بیولوژ‌یکی مربوط به زمان اخیر نیست و گزارش ها نشان می‌دهد که اسرائیل این ابزار کشنده را از زمان پیدایش آن استفاده می‌کرد. روزنامه «الحیاه» لندن در ۱۶ ژانویه ۲۰۰۳ مقاله‌ای منتشر کردکه نشان می‌داد رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۴۸ و قبل از پیدایش سلاح‌های میکروبی به منظور نابود کردن فلسطینیان و جلوگیری از بازگشت آنها به کشورشان٬ از این سلاح‌ها استفاده می‌کرد. اسناد بین‌المللی صلیب سرخ نشان می‌دهد که پس از سقوط شهر حیفا در سال ۱۹۴۸ و سرازیر شدن هزاران نفر از آوارگان این شهر به عکا٬ باندهای صهیونیستی مواد بیولوژیکی را در کانال‌‌های آبی منتهی به این شهر ریختند تا ساکنان و آوارگان این شهر به بیماری تب حصبه آلوده شوند.

المیادین اضافه می کند که «دیلیانا پتروفا» روزنامه‌نگار بلغارستانی در مستندی که شبکه المیادین تحت عنوان «ویروس‌های دیپلماتیک» ساخته است٬ مستندات محرمانه‌ای از سفارت آمریکا در «تفلیس» پایتخت گرجستان درباره فعالیت‌های « مركز آزمايشات بيولوژيكي ريچار لوگار آمريكا» در این منطقه ارائه داده که نشان می‌دهد ایالات متحده چگونه بیماری‌ها را به صورت «بارهای دیپلماتیک» منتشر می‌کند.

آیا کرونا یک جنگ بیولوژیک ضد چین است؟

طبق گزارش پایگاه خبری المیادین روزنامه «دیلی میل» انگلیس گزارش داد که کارشناسان بهداشت آمریکایی ۳ ماه قبل از انتشار ویروس کرونا در چین برای شناخت راه برخورد مقامات چینی با شیوع این ویروس در سراسر جهان٬ یک شبیه‌ساز طراحی و پیش بینی کردند که این ویروس ۶۵ میلیون نفر را می‌کشد؛ اما آنچه که موجب شد تا ظن و گمان‌ها به این سو برود که آمریکا عامل انتشار کرونا است٬ اظهارات ولادیمیر ژیرینوفسکی، رهبر حزب لیبرال دمکرات روسیه بود که معتقد است کرونا یک «تحریک آمریکایی» ضد چین است.

به نوشته المیادین٬ ژیرینوفسکی ویروس کرونا را در چارچوب جنگ اقتصادی کنونی میان ایالات متحده و چین دانسته و تصریح کرد که آمریکایی‌ها می ترسند که نتوانند چین را دور بزنند و یا حداقل در یک موقعیت مساوی با آن باقی بمانند. او با یادآوری آنفولانزای مرغی و جنون گاوی معتقد است که همه چیز در طول یک ماه پایان می‌یابد.

دیدگاه کاربران

امریکا۱۳۳۳۱۶۷۱۱:۴۴:۵۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
اگر هم کار امریکا باشه مشخص میشه آنقدر قدرتمنده که چین رو اینطور زمین میزنه پس کجا هستند اونهایی که میگن امریکا هر روز ضعیف تر میشه
ناشناس۱۳۳۳۱۷۹۱۱:۵۷:۵۰ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
نزدیک ووهان چین بزرگترین آزمایشگاهای ویروس شناسی چین وجود داره! احتمال اینکه از این ازمایشگاه به عمد یا غیر عمد درز کرده باشه بیشتره، چین روی سلاحهای بیولوژیک کار میکرده!
ناشناس۱۳۳۳۱۹۸۱۲:۰۸:۵۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
انسانيت در دنياي غرب مرده وكشتن إنسانها بخاطر اعمال سياست هاوتسلط هاي گسترده تر در جهان صورت ميگيرد
ناشناس۱۳۳۳۲۰۰۱۲:۱۴:۱۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
نه ناشی از مذاکرات تجاری بود.
ناشناس۱۳۳۳۲۶۹۱۳:۱۱:۳۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
تردید نباید کرد که این کار کار امریکا است و به هر شکل ممکن تلاش دارد مانع طرح جاده ابریشم چینی شود. و این ابتدای کار است.
ناشناس۱۳۳۳۲۹۹۱۳:۳۷:۴۹ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
ساخت پراید و آمار کشته شدگان مردم بی گناه ایران گردن کیه؟
ناشناس۱۳۳۳۳۶۲۱۴:۱۷:۴۰ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
چین خودش ویروس است
مهران۱۳۳۳۴۸۹۱۶:۳۴:۱۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
یک سوال ساده آیا چینی ها تو این چند ماه روی به خوردن خفاش آوردن که بگیم این ویروس از خوردن خفاش هست؟ در گذشته خفاش نمیخوردند؟یا خفاش های گذشته جنس بهتری داشته که خفاش های جدید باعث بیماری شدند؟
ناشناس۱۳۳۳۵۱۲۱۷:۰۰:۴۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
پست‌ترین در دنیای فعلی هستند این امریکایی ها
ناشناس۱۳۳۳۶۲۳۱۹:۴۲:۱۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
چین و علما چین همچین ادعا نکردن شبکه ایرانی عربی زبان المیادین ثابت کرد
پیری که درون خشت خام را میبیند۱۳۳۳۶۴۲۲۰:۰۲:۴۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
یکی از یکی پرسید روباه بچه میزاد یا تخم میزاره اون یکی گفت از این دم بریده هر کاری بگی بر میاد حالا بعید هم نیست ویروس توی آزمایشگاه تولید و شیوع داده شده باشد برای فلج کردن اقتصاد چین و به تبع آن سایر کشورها که با چین مراوده زیاد دارند
ناشناس۱۳۳۳۷۱۸۲۲:۰۴:۵۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
بعید نیست.

پربحث‌های دیروز

 1. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 2. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 3. تهران پنجمین شهر گران دنیا در مسکن

 4. قیمت خودرو همچنان صعودی است/ قیمت پژو ۴۰۵ به ۱۴۲ میلیون رسید

 5. روحانی: تا روزی که صندوق رای و انتخابات هست، جمهوری اسلامی ایران با همین قدرت می ماند

 6. جزئیات انفجار عظیم بیروت، موارد مشابه در جهان و واقعیت‌سنجی گازهای سمی

 7. چه کسانی از انفجار بیروت سود می‌برند؟

 8. جدیدترین مدل کوییک آر پلاس رونمایی شد

 9. تصاویر منتشر شده از حال و روز شهر بیروت

 10. فرصت ۲ ماهه برای ثبت کدملی و کدپستی مسکن بر اساس طرح مجلس

 11. حجت الاسلام روحانی: با وجود تحریم‌ها و سنگ‌اندازی وضعیت بهتری داریم

 12. تعیین ساز و کار اخذ مالیات از خانه‌های خالی در مجلس

 13. لحظه انفجار مهیب بیروت

 14. افکار عمومی در انتظار مصوبه مجلس در طرح شفافیت آرای نمایندگان

 15. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 16. نیترات آمونیوم، آشنایی با سوخت جهنمی انفجار بندر بیروت

 17. تشکر «دیده‌بان شفافیت و عدالت» از قوه قضاییه برای تقویت تولید و مبارزه با رباخواری

 18. کاهش ۸۵ درصدی قیمت میوه های نوبرانه نسبت به فروردین ماه

پربحث‌های هفته

 1. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

 2. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 3. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

 4. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 5. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 6. ساده‌انگاری پیری‌ جمعیت حتما عیب است

 7. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 8. روحانی درباره کالاهای اساسی چه گفت؟

 9. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 10. چرا کره جنوبی پول‌های ایران را پس نمی‌دهد؟

 11. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 12. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

 13. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 14. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 15. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 16. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 17. ترس و تردیدهای برگزاری کنکور در کرونا رنگ باخت اما ...

 18. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

 19. پایانی بر یک مجادله درباره عزاداری محرم امسال

 20. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 21. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

 22. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 23. واقفین دماوند و جنگل‌های هیرکانی چه کسانی هستند؟

 24. تازه‌ترین قیمت خودروها در بازار / پراید ۹۳ میلیون تومان شد!

 25. آبروریزی جدید پسر ترامپ

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

  2. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

  3. چرا کره جنوبی پول‌های ایران را پس نمی‌دهد؟

  4. آبروریزی جدید پسر ترامپ

  5. کارشناسان زنگ خطر رآکتورهای هسته‌ای امارات را به صدا درآوردند...

  6. ظریف: اشتباهات محاسباتی ابرقدرتها تبعات فاجعه‌بار بدنبال داشته است

  7. کشوری که به اندازه تاریخش سابقه سوت زنی دارد

  8. جزئیات انفجار عظیم بیروت، موارد مشابه در جهان و واقعیت‌سنجی گازهای سمی

  9. یک رسانه کره جنوبی: تهران و سئول کارگروه تجارت کالاهای پزشکی تشکیل می‌دهند

  10. شرایط مصیبت بار نتانیاهو در سایه فساد کابینه و اعتراضات شهرک‌نشینان

  11. چه کسانی از انفجار بیروت سود می‌برند؟

  12. ترامپ خواستار تعویق انتخابات شد

  13. آمریکا دامنه تحریم‌های فلزات ایران را گسترش داد

  14. یک شرکت عراقی به دست داشتن در ترور شهید سلیمانی متهم شد

  15. ایران دستیار سابق جان بولتون را تحریم کرد

  16. کرونا کمر ایرباس را شکست

  17. ترامپ: نتیجه انتخابات باید همان شب معلوم شود/ برنده می‌شوم

  18. پاسخ توییتر به اسراییل درباره انتشار پیام‌های آیت‌الله خامنه‌ای

  19. هدیه ویژه فرستادۀ رئیس دومای ‌روسیه به قالیباف

  20. مقام سابق کاخ سفید: «بایدن» خواهان مذاکرات فراتر از هسته‌ای با ایران خواهد بود

  21. امارات چه خوابی برای عمان دیده است؟

  22. آیا عناصر اروپایی، هسته جدید داعش را تشکیل خواهند داد؟

  23. استراتژی روانشناختی اسرائیل در به دام انداختن رژیم‌های عربی

  24. واکنش امارات به تهدید ترکیه

  25. تحلیل رسانه چینی از رزمایش اخیر سپاه: پایگاه‌های آمریکا در تیررس موشک‌های ایران

  آخرین عناوین