آیا «کرونا» جنگ بیولوژیک آمریکا ضد چین است؟

 3981127066 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

با توجه به علائم و چگونگی شیوع ویروس «کرونا» و شباهت آن با بیماریهای میکروبی گذشته٬ ظن و گمان‌هایی مبنی بر اینکه آن یک ویروس عادی نیست مطرح شده است.

آیا «کرونا» جنگ بیولوژیک آمریکا ضد چین است؟

به گزارش الف به نقل از پایگاه خبری المیادین٬ وحشت٬ واقعی‌ترین تعبیری است که می توان با آن احساس مردم جهان را از صحنه‌های خیابان‌های خالی از مردم در چین به دلیل انتشار ویروس «کرونا» توصیف کرد.این صحنه‌ها ذهن‌ها را به سمت کشتار میلیون‌ها انسان در دوره‌های گذشته برده و بار دیگر صحبت از «جنگ بیولوژیک» یا «جنگ میکروبی» و احتمال مداخله انسان در گسترش این فاجعه به میان آمده است.

المیادین می‌نویسد که با آغاز سال جاری میلادی٬ وحشت از انتشار اخبار ابتلای روزافزون افراد به ویروس کرونا در چین که تا این لحظه در ده‌ها کشور دیگر نیز اتفاق افتاده٬ همه‌گیر شده است. همه کشورها در حالت هشدار نسبت به ورود این ویروس از طریق مسافرانی که از چین می‌آیند و یا از راه‌های دیگر٬ قرار دارند. کلیپ‌های ویدئویی که از خیابان‌های خالی در شهر ووهان چین (مرکز انتشار ویروس کرونا) منتشر می‌شود٬ به معنای واقعی کلمه ترسناک است. این وضعیت بحرانی موجب شده تا این فکر به ذهن همه خطور کند که ویروس کرونا نمی‌تواند یک ویروس عادی باشد و بحث یک «جنگ بیولوژیک» در میان است.

سابقه استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سالهای اخیر

به گزارش المیادین٬ در جنگ کثیف سوریه که از سال ۲۰۱۱ آغاز شد٬ چندین مورد از استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط گروه‌های تروریستی ثابت شد و پس از آن ظن و گمان‌‌هایی مبنی بر اینکه این مواد به خارج از سوریه منتقل و در سطح گسترده‌ای ضد غیرنظامیان استفاده می‌شود مطرح شد.

المیادین خاطرنشان می کند که جنگ بیولوژیک به معنای استفاده عمدی از میکروب‌ها و و یا ویروس‌ها و یا سایر موجودات زنده و سموم آنها با هدف انتشار بیماری‌های و «وبائیات» میان انسان و حیوانات و گیاهان است. این نوع از جنگ‌ها برای انسان تازگی ندارد و بسیاری از ملت ها در گذشته برای ضربه زدن به اقتصاد و تولیدات یک کشور و اهداف دیگر٬ به سمی کردن منابع غذایی و نوشیدنی‌ها روی می‌آوردند.

طبق اطلاعات پایگاه خبری المیادین٬در چارچوب جنگ بیولوژیک می‌توان بسیاری از گونه‌ها را مورد استفاده قرار داد (باکتری‌ها٬ قارچ‌ها٬ ویروس‌ها٬ سموم گیاهی و حیوانی٬ گیاهان مضر و یا حیوان‌های ناقل عفونت). این عفونت‌ها از طریق لمس کردن و خوراکی و آب و هوا و یا ناقلان پیشرفته مانند راکت‌ها و موشک‌ها و..منتقل می‌شوند.

المیادین می‌افزاید که از آنجایی که کنترل و محدود کردن سلاح‌های شیمیایی بسیار دشوار و تقریبا غیر ممکن است؛ این سلاح‌ها و یا سلاح‌های بیولوژیک و میکروبی به سرعت از کنترل سازندگان و استفاده کنندگان آن خارج شده و به سلاحی ضد خودشان تبدیل می‌شود؛ زیرا این سلاح‌ها برعکس سلاح‌های سنتی٬ میان مبدا انتشار و مقصدشان تفکیک قائل نمی‌شوند. هرچند بسیاری از کشورها به خطرناک بودن این مواد اقرار و معاهداتی به منظور مقابله با انتشار آن را امضا کرده‌اند؛ اما آمریکا و رژیم صهیونیستی همچنان از پیوستن به توافق «ژنو» که به منظور ممنوعیت استفاده از این سلاح‌‌ها تنظیم شده٬ خودداری می‌کنند.

آمریکا و جنگ بیولوژیک

به نوشته المیادین٬ در مطبوعات بین‌المللی اخبار زیادی درباره کشورهایی که به گسترش سلاح‌های بیولوژیک برای استفاده از آنها ضد دشمنانشان روی ‌آورده‌اند منتشر شده است. رژیم صهیونیستی در محور این اخبار قرار دارد. در سال ۱۹۹۸ روزنامه انگلیسی «ساندی تایمز» گزارشی از یک پروژه اسرائیلی برای تولید یک بمب ژنتیکی نژادپرستانه برای کشتار اعراب منتشر کرد. در این گزارش آمده که این پروژه رژیم صهیونیستی بسیار سری بوده و بر مبنای مباحث پزشکی است که می‌تواند ژن‌های اعراب را تفکیک دهد. کار این پروژه در موسسه تحقیقات بیولوژیک در «نیس تزیونا» معتبرترین مرکز اصلی تحقیقات متعلق به زرادخانه  سری از سلاح‌‌های شیمیایی ومیکروبی اسرائیل انجام شد.

به گزارش المیادین٬ انتشار بیماری‌های کشنده‌ای مانند ایدز و سارس و ابولا و آنفولانزای مرغی و آنفولانزای خوکی و آنتراکس (سیاه زخم) موجب شد تا جهان بار دیگر در برابر احتمالاتی مبنی بر مداخله انسان درانتشار این بیماری‌ها قرار بگیرد؛ به ویژه اینکه این بیماری‌ها پیش از این و زمانی که بیماری‌هایی همچون سل و طاعون میلیون‌ها انسان را می‌کشت٬ شناخته شده نبودند.

المیادن تصریح می کند که اما استفاده رژیم صهیونیستی از مواد بیولوژ‌یکی مربوط به زمان اخیر نیست و گزارش ها نشان می‌دهد که اسرائیل این ابزار کشنده را از زمان پیدایش آن استفاده می‌کرد. روزنامه «الحیاه» لندن در ۱۶ ژانویه ۲۰۰۳ مقاله‌ای منتشر کردکه نشان می‌داد رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۴۸ و قبل از پیدایش سلاح‌های میکروبی به منظور نابود کردن فلسطینیان و جلوگیری از بازگشت آنها به کشورشان٬ از این سلاح‌ها استفاده می‌کرد. اسناد بین‌المللی صلیب سرخ نشان می‌دهد که پس از سقوط شهر حیفا در سال ۱۹۴۸ و سرازیر شدن هزاران نفر از آوارگان این شهر به عکا٬ باندهای صهیونیستی مواد بیولوژیکی را در کانال‌‌های آبی منتهی به این شهر ریختند تا ساکنان و آوارگان این شهر به بیماری تب حصبه آلوده شوند.

المیادین اضافه می کند که «دیلیانا پتروفا» روزنامه‌نگار بلغارستانی در مستندی که شبکه المیادین تحت عنوان «ویروس‌های دیپلماتیک» ساخته است٬ مستندات محرمانه‌ای از سفارت آمریکا در «تفلیس» پایتخت گرجستان درباره فعالیت‌های « مركز آزمايشات بيولوژيكي ريچار لوگار آمريكا» در این منطقه ارائه داده که نشان می‌دهد ایالات متحده چگونه بیماری‌ها را به صورت «بارهای دیپلماتیک» منتشر می‌کند.

آیا کرونا یک جنگ بیولوژیک ضد چین است؟

طبق گزارش پایگاه خبری المیادین روزنامه «دیلی میل» انگلیس گزارش داد که کارشناسان بهداشت آمریکایی ۳ ماه قبل از انتشار ویروس کرونا در چین برای شناخت راه برخورد مقامات چینی با شیوع این ویروس در سراسر جهان٬ یک شبیه‌ساز طراحی و پیش بینی کردند که این ویروس ۶۵ میلیون نفر را می‌کشد؛ اما آنچه که موجب شد تا ظن و گمان‌ها به این سو برود که آمریکا عامل انتشار کرونا است٬ اظهارات ولادیمیر ژیرینوفسکی، رهبر حزب لیبرال دمکرات روسیه بود که معتقد است کرونا یک «تحریک آمریکایی» ضد چین است.

به نوشته المیادین٬ ژیرینوفسکی ویروس کرونا را در چارچوب جنگ اقتصادی کنونی میان ایالات متحده و چین دانسته و تصریح کرد که آمریکایی‌ها می ترسند که نتوانند چین را دور بزنند و یا حداقل در یک موقعیت مساوی با آن باقی بمانند. او با یادآوری آنفولانزای مرغی و جنون گاوی معتقد است که همه چیز در طول یک ماه پایان می‌یابد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

امریکا۱۳۳۳۱۶۷۱۱:۴۴:۵۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
اگر هم کار امریکا باشه مشخص میشه آنقدر قدرتمنده که چین رو اینطور زمین میزنه پس کجا هستند اونهایی که میگن امریکا هر روز ضعیف تر میشه
ناشناس۱۳۳۳۱۷۹۱۱:۵۷:۵۰ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
نزدیک ووهان چین بزرگترین آزمایشگاهای ویروس شناسی چین وجود داره! احتمال اینکه از این ازمایشگاه به عمد یا غیر عمد درز کرده باشه بیشتره، چین روی سلاحهای بیولوژیک کار میکرده!
ناشناس۱۳۳۳۱۹۸۱۲:۰۸:۵۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
انسانيت در دنياي غرب مرده وكشتن إنسانها بخاطر اعمال سياست هاوتسلط هاي گسترده تر در جهان صورت ميگيرد
ناشناس۱۳۳۳۲۰۰۱۲:۱۴:۱۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
نه ناشی از مذاکرات تجاری بود.
ناشناس۱۳۳۳۲۶۹۱۳:۱۱:۳۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
تردید نباید کرد که این کار کار امریکا است و به هر شکل ممکن تلاش دارد مانع طرح جاده ابریشم چینی شود. و این ابتدای کار است.
ناشناس۱۳۳۳۲۹۹۱۳:۳۷:۴۹ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
ساخت پراید و آمار کشته شدگان مردم بی گناه ایران گردن کیه؟
ناشناس۱۳۳۳۳۶۲۱۴:۱۷:۴۰ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
چین خودش ویروس است
مهران۱۳۳۳۴۸۹۱۶:۳۴:۱۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
یک سوال ساده آیا چینی ها تو این چند ماه روی به خوردن خفاش آوردن که بگیم این ویروس از خوردن خفاش هست؟ در گذشته خفاش نمیخوردند؟یا خفاش های گذشته جنس بهتری داشته که خفاش های جدید باعث بیماری شدند؟
ناشناس۱۳۳۳۵۱۲۱۷:۰۰:۴۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
پست‌ترین در دنیای فعلی هستند این امریکایی ها
ناشناس۱۳۳۳۶۲۳۱۹:۴۲:۱۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
چین و علما چین همچین ادعا نکردن شبکه ایرانی عربی زبان المیادین ثابت کرد
پیری که درون خشت خام را میبیند۱۳۳۳۶۴۲۲۰:۰۲:۴۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
یکی از یکی پرسید روباه بچه میزاد یا تخم میزاره اون یکی گفت از این دم بریده هر کاری بگی بر میاد حالا بعید هم نیست ویروس توی آزمایشگاه تولید و شیوع داده شده باشد برای فلج کردن اقتصاد چین و به تبع آن سایر کشورها که با چین مراوده زیاد دارند
ناشناس۱۳۳۳۷۱۸۲۲:۰۴:۵۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
بعید نیست.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

  2. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

  3. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

  4. واکنش وزیر ارتباطات به یک طرفه شدن تلفن مجری صداوسیما

  5. مقتدی صدر: کرونا پیام آسمان علیه همجنس گرایی است

  6. سردار غلامرضا سلیمانی: به‌زودی شاهد مهار کامل کرونا خواهیم بود

  7. واعظی: طرح فاصله گذاری اجتماعی مطمئن تر از قرنطینه سنتی است

  8. کاهش قیمت نفت در جهان / نگرانی فراتر از کرونا

  9. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

  10. آیا شهرسازی نامناسب در آمریکا، بحرانِ شیوع ویروس کرونا را بدتر کرد؟

  11. اجرای طرح محدودیت تردد در عوارضی قم - تهران

  12. بزرگترین بسته مالی نجات در تاریخ آمریکا و پرداخت یارانه نقدی

  13. مخالفت واشنگتن با آزادسازی دارائی‌های ایران جهت مقابله با کرونا

  14. رونمایی از نخستین آزمایشگاه سیار کرونا

  15. موسوی: نامه ۸ کشور به سازمان ملل برای رفع تحریم ایران اقدامی بی‌نظیر است

  16. دفاع مسیح مهاجری از نقدهایش به سریال پایتخت

  17. مخالفت ستاد ملی کرونا با پیشنهاد تعطیلی مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی در تهران

  18. ۱۱ سناتور آمریکایی خواستار معافیت ۹۰ روزه ایران از تحریم‌ها شدند

  19. طعم کرونا به کام کودکان

  20. تحلیلگر آمریکایی: ویروس کرونا ساختِ آمریکا و یک سلاح بیولوژیک است

  21. آمار ابتلا به کرونا در کشور به ۳۵۴۰۸ نفر رسید/ غربالگری بیش از ۷۰درصد مردم

  22. «رستم امامعلی» نماینده مجلس ملی تاجیکستان شد

  23. اختصاص ۷۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکها به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا

  پربحث‌های هفته

  1. اعتراض به حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان/ احتمال ارتباط این پزشکان با سازمانهای جاسوسی

  2. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

  3. هنگامه حیرانی است...!

  4. گزارش میدل ایست آی از رسوایی برخی خوانندگان لس آنجلسی در جشنواره بن سلمان

  5. انتقادات تند مسیح مهاجری از سریال پایتخت

  6. وزارت بهداشت: حضور پزشکان بدون مرز در ایران منتفی شد

  7. وزیر سابق بهداشت: از اواخر آذر نگرانی خود را از کرونا به رییس جمهور رسانده ام؛ اکثر تلاشهایم کم ثمر بوده

  8. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

  9. سفرهای نوروزی و شیوع کرونا؛ چرا فقط خواهش و تمنا؟

  10. نوبخت:نرخ بیکاری به ۱۰ درصد رسید

  11. طلبه جهادگر که مورد حمله جوان مست قرار گرفت، زیر تیغ جراحان است

  12. شریعتمداری: پزشکان ظاهراً بدون مرز از کدام مرز اجازه ورود گرفته‌اند

  13. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

  14. ترامپ برای مبارزه با کرونا دست به دامن کره جنوبی شد/ دست رد کره به ترامپ

  15. ایران و آمریکا در پیچ کرونا

  16. تلاش مذبوحانه آمریکا برای مقصر جلوه دادن ایران در تشدید بحران کرونا

  17. زیر پوست پایتخت...

  18. رهبر انقلاب: اگر صادقانه عمل کنیم و کوته‌بینی نکنیم می‌توانیم ایران را به قلّه حکومت اسلامی برسانیم

  19. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

  20. راهکار حجت‌الاسلام رئیسی برای تحقق جهش تولید

  21. ارتش کاری کرد،کارستان/افتتاح نقاهتگاه بی‌نظیر ارتش

  22. اعلام جرم دیده بان علیه خریدار کشت و صنعت مغان و برخی دیگر از مسئولان مرتبط با این واگذاری غیرقانونی+ متن کامل شکایت

  23. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

  24. کرونا چگونه ممکن است نظم جهانی را تغییر دهد؟ / چین جای آمریکا را می گیرد؟

  25. مطهری: اگر رئیسی رأی آورده بود شاید FATF به اینجا نمی‌رسید

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. ترامپ برای مبارزه با کرونا دست به دامن کره جنوبی شد/ دست رد کره به ترامپ

   2. تلاش مذبوحانه آمریکا برای مقصر جلوه دادن ایران در تشدید بحران کرونا

   3. کرونا چگونه ممکن است نظم جهانی را تغییر دهد؟ / چین جای آمریکا را می گیرد؟

   4. تمام دروغ های ترامپ درباره کرونا

   5. پیش بینی برنده جایزه نوبل از غلبه زودهنگام بر کرونا

   6. روایت فارین پالیسی از واکنش "هردمبیل" ترامپ به کرونا

   7. در تایوانِ چسبیده به چین، چندان خبری از کرونا نیست؛ چرا؟!

   8. مقتدی صدر: کرونا پیام آسمان علیه همجنس گرایی است

   9. واکنش مادورو به تعیین جایزه برای دستگیری اش: ترامپ موجودی بدبخت و یک گاوچران نژادپرست است  

   10. اتحادیه اروپا: ارسال کمک‌های بشردوستانه به ایران را افزایش می‌دهیم

   11. عملیات ناموفق هلی‌برن ارتش آمریکا برای اسارت فرماندهان مقاومت در عراق

   12. چرا ایتالیا رکورددار در آمار فوتی‌های کروناست؟

   13. امریکن کانسروتیو: آمریکا در جنگ و ویرانگری بسیار توانمند است اما در بهداشت بسیار ناتوان

   14. تحریم‌های جدید وزارت خزانه داری آمریکا علیه ۲۰ فرد و نهاد مرتبط با ایران

   15. آمریکا: هیچ تغییر یا کاهش در تحریم ایران وجود ندارد

   16. گاردین به نقل از یک گزارش ویژه: سیستم بهداشت و درمان انگلیس به زودی مقهور کرونا

   17. درخواست سازمان ملل برای کمک ۲ میلیارد دلاری به کشورهای درگیر کرونا/ ایران در فهرست دریافت کنندکان

   18. آمریکا در تعداد مبتلایان به کرونا از چین پیشی گرفت

   19. آیا شهرسازی نامناسب در آمریکا، بحرانِ شیوع ویروس کرونا را بدتر کرد؟

   20. چرا ایران با کمک آمریکا برای مقابله با کرونا مخالفت کرد؟

   21. بزرگترین بسته مالی نجات در تاریخ آمریکا و پرداخت یارانه نقدی

   22. دو کشوری که بیشترین ضرر اقتصادی را از کرونا دیده اند را بشناسید

   23. وزارت خارجه آمریکا: از آزاد شدن «جلال روح‌الله نژاد» عمیقاً متأسفیم

   24. مخالفت واشنگتن با آزادسازی دارائی‌های ایران جهت مقابله با کرونا

   25. بوریس جانسون به کرونا مبتلا شد / وزرای بهداشت و دارایی به قرنطینه رفتند

   آخرین عناوین