نظر عباس عبدی درباره سخنان علم‌الهدی/ توضیحات صادقی درباره دستگیری مدعیان نفوذ در شورای نگهبان/ نظر آشنا درباره شباهت شخصیت دولتی فیلم حاتمی‌کیا

گروه سیاسی الف،   3981119122 ۲۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

نظر عباس عبدی درباره سخنان علم‌الهدی/ توضیحات صادقی درباره دستگیری مدعیان نفوذ در شورای نگهبان/ نظر آشنا درباره شباهت شخصیت دولتی فیلم حاتمی‌کیا

نظر عباس عبدی درباره سخنان علم‌الهدی

عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب در کانال خود نوشت: «در خبرها آمده بود که اقای علم‌الهدی در نمازجمعه مشهد و در مقام رد منتقدان شورای نگهبان اظهار داشته‌اند که: "فقهای شورای نگهبان به اندازه وزن برخی آقایان نماز شب خوانده‌اند."

در حال فکر کردن درباره چگونگی کیفیت این واحد اندازه‌گیری نماز شب بودم که تلفن زنگ زد. آقای سعید لیلاز بود. بطور معمول هر کسی از تماس او خوشحال می‌شود. چون حتما یک جوکی و لطیفه‌ بکری در چنته دارد که خنده را به لبان بیاورد. جالب بود که می‌خواست در باره همین موضوع نکته‌ای را تذکر دهد! گفت به نظر تو نتیجه نماز شبی که "کیلویی" خوانده شود چه خواهد بود؟ پاسخ معلوم است. همین وضع.

بهتر دانستم که این نکته را جهت اطلاع اقای علم‌الهدی منتشر کنم بلکه برای نماز شب‌های دیگران واحد اندازه‌گیری مناسب‌تری را به کار برند.»

***

مجلس پیش‌بینی ناپذیر خطرناک است

ناصر ایمانی، تحلیلگر سیاسی درباره استراتژی اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات به ایران گفت: «قهر با انتخابات را عقلای اصلاح‌طلبان هم قبول ندارند. اگر کسی را ندارند شاید بهتر باشد لیست بدهند و بگویند این تعداد اصلاح‌طلب مشهور مثلاً ۱۰۰ نفر در حوزه تهران ثبت نام کردند و ۵ نفر تأیید شدند. بعد همان ۵ نفر را به مردم معرفی کنند. در مجلس آینده فراکسیون اقلیت می‌شویم اما می‌توانیم از عملکرد خودمان در پیشگاه ملت دفاع کنیم. نه مثل الان که اکثریت هستند و هیچ پاسخی ندارند بدهند. بر همین قیاس فراکسیون اصلاح‌طلبان در مجلس نهم به مراتب از فراکسیون پر تعداد امید در مجلس دهم تأثیرگذارتر بود.  بنابر این اگر واقعاً نمی‌توانند اکثریت باشند می‌توانند یک اقلیت منسجم قوی باشند.»

ایمانی درباره احتمال پیروزی اصوبگرایان در انتخابات گفت: «واقعیت این است که در درون اصولگرایان طیف‌های مختلفی هستند. اما در این انتخابات بحث ما اصلاح‌طلب و اصولگرا نیست. در خارج از حیطه این دو جریان طیف‌های دیگری هستند.

مثلاً افرادی که به جریان آقای احمدی‌نژاد قرابت دارند که ممکن است در انتخابات نه به شکل یک لیست مشخص بلکه به  صورت نامحسوس حضور پیدا کنند و اتفاقاً آمارشان هم کم نخواهد بود. اینها نه اصولگرا هستند و نه اصلاح‌طلب. دسته دیگری از افراد هستند که اساساً گرایش سیاسی روشنی ندارند و در حوزه‌های کوچک‌تر اتفاقاً احتمال انتخاب شدن‌شان بیشتر است.

این افراد هیچ هویت مشخص سیاسی ندارند و از روی اقتضا تصمیم‌گیری می‌کنند. احتمال زیادی وجود دارد که با توجه به جو سیاسی کشور و روگردانی مردم از جریان‌های سیاسی اتفاقاً در مجلس آینده تعداد افراد بدون شناسنامه سیاسی مشخص بیشتر باشد. این به باور من برای کشور آسیب‌زا است. زیرا حتی مجلسی که همه اش اصولگرا یا اصلاح‌طلب باشد مجلس شناسنامه‌داری است و خدا نکند در مجلسی اکثریت نمایندگان شناسنامه سیاسی نداشته باشند. این برای کشور اتفاق خوبی نیست و حتی خطرساز است.

زیرا مشخص نیست این افراد تا چه حد به ساختار حکومت و قانون اساسی اعتقاد دارند و چه رویکردی را پیگیری می‌کنند.  به هر حال حتماً تعداد قابل توجهی اصولگرا به مجلس خواهند رفت. اینکه تعداد آنها چند درصد کرسی‌های مجلس است قابل پیش‌بینی نیست. زیرا می‌دانیم که الان مردم نظر مناسبی نسبت به هر دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا ندارند و احتمال زیادی هست که به سمت افراد ناشناس روی بیاورند و بعد یک مجلس غیرقابل پیش‌بینی شکل بگیرد که این بسیار خطرناک است.»

بیشتر بخوانید:

ناصر ایمانی: اصولگرایان با دو لیست وارد میدان خواهند شد/ مردم دل خوشی از عملکرد اصلاح‌طلبان ندارند

***

غیر از جبهه پایداری، سایر اصولگرایان هم خواستار ارائه لیست جداگانه شده‌اند 
 
فارس نوشت: به دنبال خروج جبهه پایداری و پافشاری این حزب برای ارائه لیست جداگانه از سایر گروهها و احزاب نیروهای جبهه انقلاب، برخی احزاب و چهره های دیگر نیز در اعتراض به این موضوع خواستار لیست جداگانه شدند.

در همین رابطه خبرنگار فارس باخبر شده است که برخی افراد با فشار بر روی محمدباقر قالیباف، خواستار ارائه لیست جداگانه توسط وی شدند.

این خبرگزاری در ادامه از قول قالیباف مدعی شده که  «عدم وحدت نیروهای انقلاب منجر به شکست این جبهه در انتخابات مجلس خواهد شد.»

گفتنی است ائتلاف نیروهای انقلاب از چندی قبل با سازوکاری که رسما اعلام کرده بود، لیست ۹۰ نفره خود را مشخص کرد و قرار بود تا امروز جمعه فهرست نهایی ۳۰ نفره را اعلام کند.

***

توضیحات صادقی درباره دستگیری مدعیان نفوذ در شورای نگهبان

عصر چهارشنبه دادستانی تهران از دستگیری ۱۲ نفر خبر داد که با ادعای نفوذ در شورای نگهبان از برخی از نامزدها کلاهبرداری می‌کردند. محمود صادقی، نماینده تهران که از مدتی پیش پیگیر این ماجرا بود در گفت‌وگو با ایرنا از جزئیات این دستگیری پرده برداشت.

 صادقی پس از توضیح سابقه این اتفاق در انتخابات گذشته مجلس گفت: پس از اعلام ردصلاحیت‌های شورای نگهبان در هفته‌های اخیر مجددا شاهد تماس‌هایی با تعداد بسیار زیادی از نامزدهای ردصلاحیت شده بودیم. جالب بود که ارقام مبالغ پیشنهادی بازه بسیار گسترده‌ای را هم شامل می‌شد و از ۵۰ میلیون تومان تا ۴ میلیارد تومان را به نامزدهای ردصلاحیت شده پیشنهاد کرده بودند.

صادقی درباره پیگیری تماس‌های گرفته شده خاطرنشان کرد: بعد از اطلاعاتی که گرفتم، با اطلاعات سپاه هماهنگی لازم را انجام دادم و آن‌ها هم اهتمام کردند و به نیروهای تحت امر دستور پیگیری دادند و با حفاظت اطلاعات شورای نگهبان هم هماهنگی‌های لازم انجام شد. در ادامه با کمک نامزدهایی که افراد مدعی به ارتباط با شورای نگهبان با آن‌ها تماس گرفته بودند، مانند آقای اعلمی نماینده سابق تبریز، ماموران امنیتی توانستند برخی از این افراد سودجو را در تله بیندازند.

وی درباره نحوه بازداشت این افراد گفت: مثلا برخی از این افراد در صحنه مبادله، چک و پول دستگیر شدند. به این صورت که نامزدها با هماهنگی نیروهای امنیتی در محل قرار با کلاهبردار حاضر شده و اسباب دستگیری در صحنه جرم را فراهم می‌کردند. همچنین برخی از این افراد در یک هتل دستگیر شدند و البته جزئیات دیگری هم هست که به تدریج مشخص خواهد شد.

عضو فراکسیون امید ادامه داد: بعد از این مسائل، چند روز پیش نامه‌ای به رییس قوه قضاییه نوشتم که در رسانه‌ها هم منتشر شد و درخواست کردم قوه قضائیه به این موضوع ورود کنند. چرا که احساس می‌کردم تا این موضوع از حالت غیررسمی خارج شده و دستگاه قضایی به شکل رسمی به مساله این افراد رسیدگی کند. البته قبل از ارسال این نامه، از برخی از مقامات قضایی که پیگیر مساله بودند هم به صورت پیامکی این درخواست را داشتم.

صادقی خاطرنشان کرد: به هر حال دیروز دیدیم که خوشبختانه دادستانی به فاصله ۲۴ ساعت بعد از نامه‌ای که برای آقای رئیسی ارسال کردم، وارد عمل شد و برخی از این افراد را به صورت رسمی بازداشت کرد و در حال حاضر مسئولان قضایی در حال تحقیقات روی این مساله مهم هستند.

وی گفت: دیروز اعلام شد که افراد بازداشت شده با شورای نگهبان ارتباط نداشته‌اند و این مساله که حفاظت اطلاعات شورای نگهبان هم در این قضیه پیگیر بوده است را قرینه این ادعا گرفته‌اند. ممکن است واقعا این افراد کلاهبردارانی باشند که هیچ ارتباطی هم با شورای نگهبان نداشته باشند. بنابراین باید این مساله با شفافیت، حساسیت و ضمن رعایت دقت‌های حقوقی پیگیری شود.

***

نظر آشنا درباره شباهت شخصیت منفی فیلم حاتمی‌کیا به خودش

حسام‌الدین آشنا مشاور رییس جمهور روز جمعه برای تماشای دو فیلم «لباس شخصی» و «خروج» به پردیس سینمایی «ملت» محل برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر آمده بود.

آشنا در حاشیه برگزاری نشست پرحاشیه فیلم «خروج» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شباهت کاراکتر مشاور رییس جمهور با بازی محمدرضا شریفی‌نیا در فیلم «خروج» با خودش گفت: از این مشاورها زیاد پیدا می‌شود. شخصاً معتقدم برای این فیلم خیلی زحمت کشیده شده است و این فیلم به معنای واقعی خودِ ابراهیم حاتمی‌کیاست.

وی افزود: همانطور که ابراهیم حاتمی‌کیا خودش نیز توضیح داد به نظرم منظورش از نشان دادن این کاراکتر، یک مشاور خاص نبوده و همه مشاورها را در بر می‌گیرد.

آشنا در پایان گفت: من این موضوع را به خودم نگرفتم. آقای حاتمی‌کیا بزرگ‌تر از این حرف‌هاست که به کسی کنایه بزند.

***

احتمال ارائه لیست از جانب شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان

به گزارش فارس، دیروز سه شخصیت شاخص اصلاح‌طلبان یعنی محمدعلی افشانی شهردار سابق تهران و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، محمدمحسین مقیمی استاندار سابق تهران و فعال سیاسی اصلاح‌طلب و افشین اعلا از فعالان فرهنگی این طیف سیاسی تائید صلاحیت شدند.

درست ۴ روز قبل از اعلام تائید صلاحیت این سه شخصیت اصلاح‌طلب، شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه اعلام کرده بود که بنا ندارد در تهران لیست انتخاباتی ارائه دهد و به احزاب اختیار داده بود تا به صورت حزبی از نامزدهای تائید صلاحیت شده خود در تهران حمایت کنند.

اسماعیل گرامی‌مقدم سخنگوی حزب اعتماد ملی در گفت‌و گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس اما می گوید اگر تائید صلاحیت نامزدهای اصلاح‌طلب ادامه داشته باشد به نحوی که امکان ارائه لیست باشد، شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان می‌تواند ارائه لیست را مورد بررسی مجدد قرار دهد.

وی افزود: باید فضای انتخاباتی را باز گذاشت و اصلاح طلبان نیز به فعالیت بپردازند. شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان از ابتدا بنا بر مشارکت در انتخابات داشت اما فضا به گونه‌ای پیش رفت که این اختیار و امکان از آنها گرفته شده است. به هر حال اصلاح‌طلبان طرفدارانی دارند، بنابراین اگر این انگیزه حضور از آنها گرفته شود مسئولیت آن بر عهده کیست؟

گرامی مقدم در عین حال خاطرنشان کرد: اگر بنا است اصلاح‌طلبان در انتخابالت حضور فعال داشته باشند باید در مورد صلاحیت نامزدهای آنها تجدید نظر صورت گیرد. تصمیم روز سه شنبه اصلاح‌طلبان نیز بر مبنی این بود که آنها نمی توانند لیستی قابل دفاع ارائه دهند.

***

کاندیداها متناسب با اختیارات نماینده مجلس به مردم وعده بدهند

حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره چگونگی تبلیغات انتخاباتی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: با توجه به تجربه ۱۶ ساله‌ای که در این زمینه دارم، نامزدهای مجلس نباید به مردم وعده‌هایی دهند که در محدوده اختیارات آنها و مجلس نیست، چرا که در این صورت جامعه دچار ناامیدی و بی‌اعتمادی به نظام می‌شود.

او افزود: نمایندگان باید در شیوه تبلیغات خود دقت کنند تا قول‌ها و وعده‌های آنها مبتنی بر اختیارات قوه مققنه باشد و از ارائه وعده‌هایی که در اختیارات یک شخص نیست، بپرهیزند.

نماینده مردم اصفهان بیان کرد: یک نماینده می‌تواند پیگیر مشکلات حوزه انتخابیه خود باشد، اما قطعا نمی‌تواند در حوزه یک مقام اجرایی عالی رتبه عمل کند، پس بهتر است که نامزدها به مردم بگویند که مطالبات آنها را با توجه به وظایف و اختیارات خود پیگیری می‌کنند تا مردم  دچار یأس و بی‌اعتمادی نشوند.

فولادگر با اشاره به برخی قضاوت‌های نادرست و یک‌طرفه درباره عملکرد مجلس، گفت: وقتی افراد می‌خواهند عملکرد کلی مجلس در چهار سال گذشته را مورد بررسی قرار دهند، نباید تنها به عملکرد یک یا چند نماینده بپردازند چرا که قوه مقننه قانون‌های بسیار سودمندی را به تصویب رسانده و نظارت‌های جامعی را در طول چهارسال گذشته اعمال کرده است.

دیدگاه کاربران

اقای ایمانی مجلس کنونی سه فراکسیون هم وزن دارد و میشود گفت تقریبا اصولگرا اکثریت هستند۱۳۲۴۴۳۴۲۱:۱۷:۴۴ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
اقای ایمانی مجلس کنونی سه فراکسیون هم وزن دارد و میشود گفت تقریبا اصولگرا اکثریت هستند
ناشناس۱۳۲۴۷۳۲۰۸:۵۸:۲۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
برای جلب اعتماد عمومی قوه قضاییه طی اطلاعیه ای رسمی لیست رد صلاحیت شده های اقتصادی را جهت بررسی از شورای نگهبان درخواست رسیدگی و اعمال قانون و اطلاع رسانی عمومی بفرمایند
ناشناس۱۳۲۴۸۰۴۰۹:۴۹:۱۹ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
ردصلاحیت اصولگراها در برخی استانها بیشتر از اصلاح طلبان است لطفا بجای جوسازی کار کنید
ناشناس۱۳۲۴۴۳۶۲۱:۲۱:۲۱ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
نماز شب مگه کیلوییه ؟!!!!
ناشناس۱۳۲۴۷۴۱۰۹:۰۱:۴۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
نمایندگانی را هم که کاندید نشده اند بررسی صلاحیت بفرمایید در میان آنها هم مفسدین اقتصادی ممکن است وجود دارد مدعی العموم نگذارد آنها به ریش همه بخندند
ناشناس۱۳۲۴۴۴۰۲۱:۲۶:۲۹ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
از قوه قضاییه انتظار میرود بر حسب وظیفه ذاتی و مدعی العموم بودن به پرونده فساد های نمایندگان رد صلاحیت شده اقتصادی ورود و پس از احضار انها پرونده های انان را بررسی و آندسته را که نیز به رسیدکی در دادگاه می باشد به دادگاه معرفی و اطلاع رسانی لازم را به مردم بنمایند در ضمن در بین نمایندگان فعلی که کاندید نشده اند هم احتمال وجود مفاسد اقتصادی وجود دارد که انها را نیز باید بررسی کرد
ناشناس۱۳۲۴۴۴۲۲۱:۳۱:۵۱ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
هیچ مفهوم کیلویی ارزشمند نیست!
ناشناس۱۳۲۴۴۴۴۲۱:۳۴:۴۱ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
نمایندگانی را که کاندید نشده اند باید بررسی نمود که پس از مجلس به دستگاه های دولتی و هیت مدیره شرکت ها وارد نشوند و یا اگر سمت هایی در شرکت ها مختلف دارند از آنها گ فته شود
ناشناس۱۳۲۴۷۶۱۰۹:۱۸:۳۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
مگه چنین چیزی داریم؟
ناشناس۱۳۲۴۸۶۴۱۰:۱۷:۴۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
ها کا این نمایندگان با دولت معامله کرده اند بجای نمایندگی ملت و از پیش دولت برای انها مناصب در نظر گرفته مدعی العموم باید این نمایندگان را زیر نظر داشته باشد که بعد از نمایندگی به چه کاری مشغول میشوند
دینا۱۳۲۴۴۴۶۲۱:۴۳:۰۵ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
باسلام اگه واقعا درست باشه وصحت داشته باشه به ذهنم اومد اینها واسطه ودلال چه کسانی بودند وبعداز اخذ پول تایید صلاحیت رو از کجامی گرفتند؟
ناشناس۱۳۲۴۴۶۸۲۲:۱۴:۴۹ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
پس لابد منی که ۶۰ سالمه و در مجموع نیم کیلو هم نماز شب نخوندم کلا نباید نظر بدم ! : --)
ناشناس۱۳۲۴۴۷۲۲۲:۱۹:۱۵ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
به بعضیا باید گفت : بابا ! حرف زدن بلد نیستی ؛ حرف نزدن که بلدی
ناشناس۱۳۲۴۴۸۴۲۲:۳۱:۳۷ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
حقوق نجومی برای حرفای اینچنینی !!!!!
ناشناس۱۳۲۴۴۹۶۲۲:۴۱:۵۷ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
وقتی نماز شب کیلویی خونده شه اوضاعمون میشه اینی که هست
ناشناس۱۳۲۴۵۲۳۲۳:۱۷:۳۹ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
چرا خیلی از ما موقع صحبت کردن، اول حرف هایمان را زیر زیان مزه مزه نمی کنیم؟
ناشناس۱۳۲۴۵۶۶۰۰:۳۵:۵۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
کاندیداها متناسب با اختیارات نماینده مجلس به مردم وعده بدهند هیچ
ناشناس۱۳۲۴۶۰۲۰۵:۴۶:۵۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
اقاي حاتمي كيا اعلام كرده من حرفهايم را با ساخت فيلم مي زنم يعني دقيقا بر عكس انچه اقاي آشنا گفته اقاي حاتمي كيا در فيلم خودبه مشاوري ايشان كنايه زده است
ناشناس۱۳۲۴۶۱۹۰۷:۰۳:۴۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
مجلس پیش‌بینی ناپذیر خطرناک است ! خطرناک برای چه و برای که ؟
محسن۱۳۲۴۶۵۲۰۷:۵۷:۳۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
وقتی امثال اقای محمودصادقی رد صلاحیت میشن یا خانم سلحشور اصلا شرکت نمیکنند .هیچ رقابتی وجود ندارد من که رای نمیدم.اخه برم به کی رای بدم .کی از درد مردم مطلع هست؟ اکثرا به فکر جیب خودشونن
ناشناس۱۳۲۴۸۴۱۱۰:۰۶:۰۹ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
این لیست امیدی که سال 94 رای داد نتیجش چی شد؟ یعنی تایید میشدن هم رای میدادی؟
ناشناس۱۳۲۵۱۵۷۱۳:۰۷:۰۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
زیباکلام: مردم از رای دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند.
میلاد حمیدی۱۳۲۴۶۸۶۰۸:۳۳:۲۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
البته آقای عباس عبدی خوب منظور حجت الاسلام علم الهدی را فهمیده و ترجیح داده فرافکنی کرده و خود را به کوچه علی چپ بزند. این طریقه سیاسیون است که سخنان با مفهوم را با مغلطه ی کلام به حاشیه ببرند.
ناشناس۱۳۲۴۷۸۷۰۹:۳۹:۴۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
چون طیف شماهستند هرچه برزبان جاری سازند عین ثواب هست ولی جناح مخالف حرف حقیقت را بزند متهم میشود بروید ساختار دینی خودتان را درست کنید وبیش از این دین را مستمسک قدرت خودتان نکنید
ناشناس۱۳۲۵۱۶۳۱۳:۰۹:۳۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
اصلاح طلبانی که در سال 88 حرمت عاشورا را شکستن و به عزاداران حسینی حمله و توهین کردند ادعای دین داری نکنند که خنده دار است.
ناشناس۱۳۲۴۸۹۳۱۰:۳۲:۳۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
اگر با نماز خواندن با هر واحدی ، مشکلی از مردم حل میشدالان طالبان و القاعده مشکلات تمام کهکشان را حل کرده بودند ، كاش شب که نماز میخوانند کمی هم صبح برای ملت کار کنند ، با هر واحد سنجشی که خود باور دارند .
میلاد حمیدی۱۳۲۴۹۹۴۱۱:۴۶:۵۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
مشکل شما در فهم مطلب است تقصیری ندارید.
اشکان۱۳۲۴۹۴۶۱۱:۱۲:۴۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
کاش آقای عبدی از سعید آقای لیلاز درباره افزایش سی درصدی قیمت های ایران خودرو دیزل علیرغم تاکید بزرگشون مبنی بر عدم افزایش قیمت هم سوالی می کردن و البته تحلیل اقتصادی ایشون که کاملا متخصص هستن در این خصوص . نکنه این هم پوپولیستی هست!!!
یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. پوپولیسم برجامی !

 2. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 3. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 4. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

 5. ضعیف‌کشی !

 6. انتقاد تند نماینده بافق از رئیس مجلس

 7. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 8. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 9. پندارهای طبری!

 10. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 11. سناریوهای هالیوودی علیه ایران

 12. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

 13. جهانگیری: عده‌ای در تلاش‌اند به جامعه القا کنند دولت ضعیف است/ اقتصاد ایران با بیماری‌های مزمن روبرو است

 14. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

 15. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 16. چرا ماجرای «ترامپ» تازه شروع شده است؟

 17. ملک زاده استعفا کرد

 18. وزیر بهداشت: خواهید دید در عرصه تولید واکسن چه معرکه ای رقم می زنیم

 19. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 20. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 21. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

 22. بررسی امکان حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران ظرف هفته‌های آینده از سوی ترامپ

 23. ظریف: بایدن با سه فرمان اجرایی می‌تواند همه تحریم‌ها را لغو کند/ بیش از ۳۰ سال است که بایدن را می‌شناسم

 24. مهریه ۱۰۰۰ میلیاردی برای جوانی که ۵۰ میلیون هم سرمایه ندارد، باطل و خلاف شرع است

 25. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. شیرجه دولت در مسابقه خدمت !

  2. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

  3. پندارهای طبری!

  4. سناریوهای هالیوودی علیه ایران

  5. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

  6. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

  7. برندگان و بازندگان مناقشه اخیر قره‌باغ

  8. ظریف: بایدن با سه فرمان اجرایی می‌تواند همه تحریم‌ها را لغو کند/ بیش از ۳۰ سال است که بایدن را می‌شناسم

  9. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

  10. ویژگی‌های ناو اقیانوس‌پیمای سپاه + تصاویر

  11. انتقاد سلیمی نمین از مقایسه ترامپ و میرحسین موسوی/ اصلاح‌طلبان از ائتلاف ظریف و لاریجانی حمایت می‌کنند؟/ نظر علی مطهری درباره رئیس‌جمهور نظامی

  12. محسن رضایی: یک قطعه زمین حق همه مردم است/ ناله‌های بانوی بندرعباسی، روح قانون اساسی را جریحه‌دار کرد

  13. نماینده مجلس: رئیس جمهور می‌تواند اما نمی‌خواهد مشکلات را حل کند/ در دادگاه صالحه انقلابی باید پاسخگوی عملکرد خود باشید

  14. وصول شکایت از ملک‌زاده به‌دلیل "ارائه اطلاعات به بیگانگان"

  15. روحانی: دولت به‌دنبال کاهش قیمت‌ها است/ آمریکا به دنبال ایجاد قحطی در کشور بود

  16. واکنش‌ اصلاح‌طلبان به فهرست محسن هاشمی برای انتخابات ۱۴۰۰/ حسام‌الدین آشنا مجرم شناخته شد/ احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف منتفی است؟

  17. واکنش امام جمعه بندرعباس نسبت به تخریب خانه یک بانو در این شهر

  18. بیادی: ترامپ رأی آورد، اما دموکرات‌ها تقلب کردند/ پایان آذر ورق سیاسی برمی‌گردد

  19. انتقاد علی مطهری از بی‌تدبیری دولت در آبان ۹۸/ طبری: در منزل آملی لاریجانی بازداشت شدم/ روایت قوچانی از دیدار با کروبی/ منصوبان رهبری از نامزدی در انتخابات منع شده‌اند؟

  20. ذوالنور: آقای روحانی برای دشمن فرش قرمز پهن نکنید/ به حضرت عباس هیچ‌کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست

  21. نظر صریح سردار قاآنی درباره مذاکره ایران با آمریکا /گذشت زمانی که آنان بزنند و ما دفاع کنیم

  22. علی مطهری: رئیس جمهور نظامی یعنی قحط الرجال/ فکر نمی‌کنم ریاست جمهوری نظامیان مورد اقبال مردم باشد

  23. ماهشهر، یک سال پس از وقایع اعتراضی/ مردم اعتراض‌شان برای کار بود

  24. طرح الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی اصلاح شد

  25. قالیباف:‌ به دنبال آن بودیم که کالاهای اساسی راحت‌تر و ارزان‌تر به مردم برسد/ مهم نیست این کار از سوی مجلس انجام می‌شود یا دولت

  آخرین عناوین