نظر عباس عبدی درباره سخنان علم‌الهدی/ توضیحات صادقی درباره دستگیری مدعیان نفوذ در شورای نگهبان/ نظر آشنا درباره شباهت شخصیت دولتی فیلم حاتمی‌کیا

گروه سیاسی الف،   3981119122 ۲۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

نظر عباس عبدی درباره سخنان علم‌الهدی/ توضیحات صادقی درباره دستگیری مدعیان نفوذ در شورای نگهبان/ نظر آشنا درباره شباهت شخصیت دولتی فیلم حاتمی‌کیا

نظر عباس عبدی درباره سخنان علم‌الهدی

عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب در کانال خود نوشت: «در خبرها آمده بود که اقای علم‌الهدی در نمازجمعه مشهد و در مقام رد منتقدان شورای نگهبان اظهار داشته‌اند که: "فقهای شورای نگهبان به اندازه وزن برخی آقایان نماز شب خوانده‌اند."

در حال فکر کردن درباره چگونگی کیفیت این واحد اندازه‌گیری نماز شب بودم که تلفن زنگ زد. آقای سعید لیلاز بود. بطور معمول هر کسی از تماس او خوشحال می‌شود. چون حتما یک جوکی و لطیفه‌ بکری در چنته دارد که خنده را به لبان بیاورد. جالب بود که می‌خواست در باره همین موضوع نکته‌ای را تذکر دهد! گفت به نظر تو نتیجه نماز شبی که "کیلویی" خوانده شود چه خواهد بود؟ پاسخ معلوم است. همین وضع.

بهتر دانستم که این نکته را جهت اطلاع اقای علم‌الهدی منتشر کنم بلکه برای نماز شب‌های دیگران واحد اندازه‌گیری مناسب‌تری را به کار برند.»

***

مجلس پیش‌بینی ناپذیر خطرناک است

ناصر ایمانی، تحلیلگر سیاسی درباره استراتژی اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات به ایران گفت: «قهر با انتخابات را عقلای اصلاح‌طلبان هم قبول ندارند. اگر کسی را ندارند شاید بهتر باشد لیست بدهند و بگویند این تعداد اصلاح‌طلب مشهور مثلاً ۱۰۰ نفر در حوزه تهران ثبت نام کردند و ۵ نفر تأیید شدند. بعد همان ۵ نفر را به مردم معرفی کنند. در مجلس آینده فراکسیون اقلیت می‌شویم اما می‌توانیم از عملکرد خودمان در پیشگاه ملت دفاع کنیم. نه مثل الان که اکثریت هستند و هیچ پاسخی ندارند بدهند. بر همین قیاس فراکسیون اصلاح‌طلبان در مجلس نهم به مراتب از فراکسیون پر تعداد امید در مجلس دهم تأثیرگذارتر بود.  بنابر این اگر واقعاً نمی‌توانند اکثریت باشند می‌توانند یک اقلیت منسجم قوی باشند.»

ایمانی درباره احتمال پیروزی اصوبگرایان در انتخابات گفت: «واقعیت این است که در درون اصولگرایان طیف‌های مختلفی هستند. اما در این انتخابات بحث ما اصلاح‌طلب و اصولگرا نیست. در خارج از حیطه این دو جریان طیف‌های دیگری هستند.

مثلاً افرادی که به جریان آقای احمدی‌نژاد قرابت دارند که ممکن است در انتخابات نه به شکل یک لیست مشخص بلکه به  صورت نامحسوس حضور پیدا کنند و اتفاقاً آمارشان هم کم نخواهد بود. اینها نه اصولگرا هستند و نه اصلاح‌طلب. دسته دیگری از افراد هستند که اساساً گرایش سیاسی روشنی ندارند و در حوزه‌های کوچک‌تر اتفاقاً احتمال انتخاب شدن‌شان بیشتر است.

این افراد هیچ هویت مشخص سیاسی ندارند و از روی اقتضا تصمیم‌گیری می‌کنند. احتمال زیادی وجود دارد که با توجه به جو سیاسی کشور و روگردانی مردم از جریان‌های سیاسی اتفاقاً در مجلس آینده تعداد افراد بدون شناسنامه سیاسی مشخص بیشتر باشد. این به باور من برای کشور آسیب‌زا است. زیرا حتی مجلسی که همه اش اصولگرا یا اصلاح‌طلب باشد مجلس شناسنامه‌داری است و خدا نکند در مجلسی اکثریت نمایندگان شناسنامه سیاسی نداشته باشند. این برای کشور اتفاق خوبی نیست و حتی خطرساز است.

زیرا مشخص نیست این افراد تا چه حد به ساختار حکومت و قانون اساسی اعتقاد دارند و چه رویکردی را پیگیری می‌کنند.  به هر حال حتماً تعداد قابل توجهی اصولگرا به مجلس خواهند رفت. اینکه تعداد آنها چند درصد کرسی‌های مجلس است قابل پیش‌بینی نیست. زیرا می‌دانیم که الان مردم نظر مناسبی نسبت به هر دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا ندارند و احتمال زیادی هست که به سمت افراد ناشناس روی بیاورند و بعد یک مجلس غیرقابل پیش‌بینی شکل بگیرد که این بسیار خطرناک است.»

بیشتر بخوانید:

ناصر ایمانی: اصولگرایان با دو لیست وارد میدان خواهند شد/ مردم دل خوشی از عملکرد اصلاح‌طلبان ندارند

***

غیر از جبهه پایداری، سایر اصولگرایان هم خواستار ارائه لیست جداگانه شده‌اند 
 
فارس نوشت: به دنبال خروج جبهه پایداری و پافشاری این حزب برای ارائه لیست جداگانه از سایر گروهها و احزاب نیروهای جبهه انقلاب، برخی احزاب و چهره های دیگر نیز در اعتراض به این موضوع خواستار لیست جداگانه شدند.

در همین رابطه خبرنگار فارس باخبر شده است که برخی افراد با فشار بر روی محمدباقر قالیباف، خواستار ارائه لیست جداگانه توسط وی شدند.

این خبرگزاری در ادامه از قول قالیباف مدعی شده که  «عدم وحدت نیروهای انقلاب منجر به شکست این جبهه در انتخابات مجلس خواهد شد.»

گفتنی است ائتلاف نیروهای انقلاب از چندی قبل با سازوکاری که رسما اعلام کرده بود، لیست ۹۰ نفره خود را مشخص کرد و قرار بود تا امروز جمعه فهرست نهایی ۳۰ نفره را اعلام کند.

***

توضیحات صادقی درباره دستگیری مدعیان نفوذ در شورای نگهبان

عصر چهارشنبه دادستانی تهران از دستگیری ۱۲ نفر خبر داد که با ادعای نفوذ در شورای نگهبان از برخی از نامزدها کلاهبرداری می‌کردند. محمود صادقی، نماینده تهران که از مدتی پیش پیگیر این ماجرا بود در گفت‌وگو با ایرنا از جزئیات این دستگیری پرده برداشت.

 صادقی پس از توضیح سابقه این اتفاق در انتخابات گذشته مجلس گفت: پس از اعلام ردصلاحیت‌های شورای نگهبان در هفته‌های اخیر مجددا شاهد تماس‌هایی با تعداد بسیار زیادی از نامزدهای ردصلاحیت شده بودیم. جالب بود که ارقام مبالغ پیشنهادی بازه بسیار گسترده‌ای را هم شامل می‌شد و از ۵۰ میلیون تومان تا ۴ میلیارد تومان را به نامزدهای ردصلاحیت شده پیشنهاد کرده بودند.

صادقی درباره پیگیری تماس‌های گرفته شده خاطرنشان کرد: بعد از اطلاعاتی که گرفتم، با اطلاعات سپاه هماهنگی لازم را انجام دادم و آن‌ها هم اهتمام کردند و به نیروهای تحت امر دستور پیگیری دادند و با حفاظت اطلاعات شورای نگهبان هم هماهنگی‌های لازم انجام شد. در ادامه با کمک نامزدهایی که افراد مدعی به ارتباط با شورای نگهبان با آن‌ها تماس گرفته بودند، مانند آقای اعلمی نماینده سابق تبریز، ماموران امنیتی توانستند برخی از این افراد سودجو را در تله بیندازند.

وی درباره نحوه بازداشت این افراد گفت: مثلا برخی از این افراد در صحنه مبادله، چک و پول دستگیر شدند. به این صورت که نامزدها با هماهنگی نیروهای امنیتی در محل قرار با کلاهبردار حاضر شده و اسباب دستگیری در صحنه جرم را فراهم می‌کردند. همچنین برخی از این افراد در یک هتل دستگیر شدند و البته جزئیات دیگری هم هست که به تدریج مشخص خواهد شد.

عضو فراکسیون امید ادامه داد: بعد از این مسائل، چند روز پیش نامه‌ای به رییس قوه قضاییه نوشتم که در رسانه‌ها هم منتشر شد و درخواست کردم قوه قضائیه به این موضوع ورود کنند. چرا که احساس می‌کردم تا این موضوع از حالت غیررسمی خارج شده و دستگاه قضایی به شکل رسمی به مساله این افراد رسیدگی کند. البته قبل از ارسال این نامه، از برخی از مقامات قضایی که پیگیر مساله بودند هم به صورت پیامکی این درخواست را داشتم.

صادقی خاطرنشان کرد: به هر حال دیروز دیدیم که خوشبختانه دادستانی به فاصله ۲۴ ساعت بعد از نامه‌ای که برای آقای رئیسی ارسال کردم، وارد عمل شد و برخی از این افراد را به صورت رسمی بازداشت کرد و در حال حاضر مسئولان قضایی در حال تحقیقات روی این مساله مهم هستند.

وی گفت: دیروز اعلام شد که افراد بازداشت شده با شورای نگهبان ارتباط نداشته‌اند و این مساله که حفاظت اطلاعات شورای نگهبان هم در این قضیه پیگیر بوده است را قرینه این ادعا گرفته‌اند. ممکن است واقعا این افراد کلاهبردارانی باشند که هیچ ارتباطی هم با شورای نگهبان نداشته باشند. بنابراین باید این مساله با شفافیت، حساسیت و ضمن رعایت دقت‌های حقوقی پیگیری شود.

***

نظر آشنا درباره شباهت شخصیت منفی فیلم حاتمی‌کیا به خودش

حسام‌الدین آشنا مشاور رییس جمهور روز جمعه برای تماشای دو فیلم «لباس شخصی» و «خروج» به پردیس سینمایی «ملت» محل برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر آمده بود.

آشنا در حاشیه برگزاری نشست پرحاشیه فیلم «خروج» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شباهت کاراکتر مشاور رییس جمهور با بازی محمدرضا شریفی‌نیا در فیلم «خروج» با خودش گفت: از این مشاورها زیاد پیدا می‌شود. شخصاً معتقدم برای این فیلم خیلی زحمت کشیده شده است و این فیلم به معنای واقعی خودِ ابراهیم حاتمی‌کیاست.

وی افزود: همانطور که ابراهیم حاتمی‌کیا خودش نیز توضیح داد به نظرم منظورش از نشان دادن این کاراکتر، یک مشاور خاص نبوده و همه مشاورها را در بر می‌گیرد.

آشنا در پایان گفت: من این موضوع را به خودم نگرفتم. آقای حاتمی‌کیا بزرگ‌تر از این حرف‌هاست که به کسی کنایه بزند.

***

احتمال ارائه لیست از جانب شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان

به گزارش فارس، دیروز سه شخصیت شاخص اصلاح‌طلبان یعنی محمدعلی افشانی شهردار سابق تهران و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، محمدمحسین مقیمی استاندار سابق تهران و فعال سیاسی اصلاح‌طلب و افشین اعلا از فعالان فرهنگی این طیف سیاسی تائید صلاحیت شدند.

درست ۴ روز قبل از اعلام تائید صلاحیت این سه شخصیت اصلاح‌طلب، شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه اعلام کرده بود که بنا ندارد در تهران لیست انتخاباتی ارائه دهد و به احزاب اختیار داده بود تا به صورت حزبی از نامزدهای تائید صلاحیت شده خود در تهران حمایت کنند.

اسماعیل گرامی‌مقدم سخنگوی حزب اعتماد ملی در گفت‌و گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس اما می گوید اگر تائید صلاحیت نامزدهای اصلاح‌طلب ادامه داشته باشد به نحوی که امکان ارائه لیست باشد، شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان می‌تواند ارائه لیست را مورد بررسی مجدد قرار دهد.

وی افزود: باید فضای انتخاباتی را باز گذاشت و اصلاح طلبان نیز به فعالیت بپردازند. شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان از ابتدا بنا بر مشارکت در انتخابات داشت اما فضا به گونه‌ای پیش رفت که این اختیار و امکان از آنها گرفته شده است. به هر حال اصلاح‌طلبان طرفدارانی دارند، بنابراین اگر این انگیزه حضور از آنها گرفته شود مسئولیت آن بر عهده کیست؟

گرامی مقدم در عین حال خاطرنشان کرد: اگر بنا است اصلاح‌طلبان در انتخابالت حضور فعال داشته باشند باید در مورد صلاحیت نامزدهای آنها تجدید نظر صورت گیرد. تصمیم روز سه شنبه اصلاح‌طلبان نیز بر مبنی این بود که آنها نمی توانند لیستی قابل دفاع ارائه دهند.

***

کاندیداها متناسب با اختیارات نماینده مجلس به مردم وعده بدهند

حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره چگونگی تبلیغات انتخاباتی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: با توجه به تجربه ۱۶ ساله‌ای که در این زمینه دارم، نامزدهای مجلس نباید به مردم وعده‌هایی دهند که در محدوده اختیارات آنها و مجلس نیست، چرا که در این صورت جامعه دچار ناامیدی و بی‌اعتمادی به نظام می‌شود.

او افزود: نمایندگان باید در شیوه تبلیغات خود دقت کنند تا قول‌ها و وعده‌های آنها مبتنی بر اختیارات قوه مققنه باشد و از ارائه وعده‌هایی که در اختیارات یک شخص نیست، بپرهیزند.

نماینده مردم اصفهان بیان کرد: یک نماینده می‌تواند پیگیر مشکلات حوزه انتخابیه خود باشد، اما قطعا نمی‌تواند در حوزه یک مقام اجرایی عالی رتبه عمل کند، پس بهتر است که نامزدها به مردم بگویند که مطالبات آنها را با توجه به وظایف و اختیارات خود پیگیری می‌کنند تا مردم  دچار یأس و بی‌اعتمادی نشوند.

فولادگر با اشاره به برخی قضاوت‌های نادرست و یک‌طرفه درباره عملکرد مجلس، گفت: وقتی افراد می‌خواهند عملکرد کلی مجلس در چهار سال گذشته را مورد بررسی قرار دهند، نباید تنها به عملکرد یک یا چند نماینده بپردازند چرا که قوه مقننه قانون‌های بسیار سودمندی را به تصویب رسانده و نظارت‌های جامعی را در طول چهارسال گذشته اعمال کرده است.

دیدگاه کاربران

اقای ایمانی مجلس کنونی سه فراکسیون هم وزن دارد و میشود گفت تقریبا اصولگرا اکثریت هستند۱۳۲۴۴۳۴۲۱:۱۷:۴۴ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
اقای ایمانی مجلس کنونی سه فراکسیون هم وزن دارد و میشود گفت تقریبا اصولگرا اکثریت هستند
ناشناس۱۳۲۴۷۳۲۰۸:۵۸:۲۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
برای جلب اعتماد عمومی قوه قضاییه طی اطلاعیه ای رسمی لیست رد صلاحیت شده های اقتصادی را جهت بررسی از شورای نگهبان درخواست رسیدگی و اعمال قانون و اطلاع رسانی عمومی بفرمایند
ناشناس۱۳۲۴۸۰۴۰۹:۴۹:۱۹ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
ردصلاحیت اصولگراها در برخی استانها بیشتر از اصلاح طلبان است لطفا بجای جوسازی کار کنید
ناشناس۱۳۲۴۴۳۶۲۱:۲۱:۲۱ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
نماز شب مگه کیلوییه ؟!!!!
ناشناس۱۳۲۴۷۴۱۰۹:۰۱:۴۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
نمایندگانی را هم که کاندید نشده اند بررسی صلاحیت بفرمایید در میان آنها هم مفسدین اقتصادی ممکن است وجود دارد مدعی العموم نگذارد آنها به ریش همه بخندند
ناشناس۱۳۲۴۴۴۰۲۱:۲۶:۲۹ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
از قوه قضاییه انتظار میرود بر حسب وظیفه ذاتی و مدعی العموم بودن به پرونده فساد های نمایندگان رد صلاحیت شده اقتصادی ورود و پس از احضار انها پرونده های انان را بررسی و آندسته را که نیز به رسیدکی در دادگاه می باشد به دادگاه معرفی و اطلاع رسانی لازم را به مردم بنمایند در ضمن در بین نمایندگان فعلی که کاندید نشده اند هم احتمال وجود مفاسد اقتصادی وجود دارد که انها را نیز باید بررسی کرد
ناشناس۱۳۲۴۴۴۲۲۱:۳۱:۵۱ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
هیچ مفهوم کیلویی ارزشمند نیست!
ناشناس۱۳۲۴۴۴۴۲۱:۳۴:۴۱ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
نمایندگانی را که کاندید نشده اند باید بررسی نمود که پس از مجلس به دستگاه های دولتی و هیت مدیره شرکت ها وارد نشوند و یا اگر سمت هایی در شرکت ها مختلف دارند از آنها گ فته شود
ناشناس۱۳۲۴۷۶۱۰۹:۱۸:۳۳ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
مگه چنین چیزی داریم؟
ناشناس۱۳۲۴۸۶۴۱۰:۱۷:۴۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
ها کا این نمایندگان با دولت معامله کرده اند بجای نمایندگی ملت و از پیش دولت برای انها مناصب در نظر گرفته مدعی العموم باید این نمایندگان را زیر نظر داشته باشد که بعد از نمایندگی به چه کاری مشغول میشوند
دینا۱۳۲۴۴۴۶۲۱:۴۳:۰۵ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
باسلام اگه واقعا درست باشه وصحت داشته باشه به ذهنم اومد اینها واسطه ودلال چه کسانی بودند وبعداز اخذ پول تایید صلاحیت رو از کجامی گرفتند؟
ناشناس۱۳۲۴۴۶۸۲۲:۱۴:۴۹ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
پس لابد منی که ۶۰ سالمه و در مجموع نیم کیلو هم نماز شب نخوندم کلا نباید نظر بدم ! : --)
ناشناس۱۳۲۴۴۷۲۲۲:۱۹:۱۵ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
به بعضیا باید گفت : بابا ! حرف زدن بلد نیستی ؛ حرف نزدن که بلدی
ناشناس۱۳۲۴۴۸۴۲۲:۳۱:۳۷ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
حقوق نجومی برای حرفای اینچنینی !!!!!
ناشناس۱۳۲۴۴۹۶۲۲:۴۱:۵۷ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
وقتی نماز شب کیلویی خونده شه اوضاعمون میشه اینی که هست
ناشناس۱۳۲۴۵۲۳۲۳:۱۷:۳۹ ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
چرا خیلی از ما موقع صحبت کردن، اول حرف هایمان را زیر زیان مزه مزه نمی کنیم؟
ناشناس۱۳۲۴۵۶۶۰۰:۳۵:۵۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
کاندیداها متناسب با اختیارات نماینده مجلس به مردم وعده بدهند هیچ
ناشناس۱۳۲۴۶۰۲۰۵:۴۶:۵۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
اقاي حاتمي كيا اعلام كرده من حرفهايم را با ساخت فيلم مي زنم يعني دقيقا بر عكس انچه اقاي آشنا گفته اقاي حاتمي كيا در فيلم خودبه مشاوري ايشان كنايه زده است
ناشناس۱۳۲۴۶۱۹۰۷:۰۳:۴۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
مجلس پیش‌بینی ناپذیر خطرناک است ! خطرناک برای چه و برای که ؟
محسن۱۳۲۴۶۵۲۰۷:۵۷:۳۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
وقتی امثال اقای محمودصادقی رد صلاحیت میشن یا خانم سلحشور اصلا شرکت نمیکنند .هیچ رقابتی وجود ندارد من که رای نمیدم.اخه برم به کی رای بدم .کی از درد مردم مطلع هست؟ اکثرا به فکر جیب خودشونن
ناشناس۱۳۲۴۸۴۱۱۰:۰۶:۰۹ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
این لیست امیدی که سال 94 رای داد نتیجش چی شد؟ یعنی تایید میشدن هم رای میدادی؟
ناشناس۱۳۲۵۱۵۷۱۳:۰۷:۰۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
زیباکلام: مردم از رای دادن به اصلاح طلبان سرخورده شده اند.
میلاد حمیدی۱۳۲۴۶۸۶۰۸:۳۳:۲۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
البته آقای عباس عبدی خوب منظور حجت الاسلام علم الهدی را فهمیده و ترجیح داده فرافکنی کرده و خود را به کوچه علی چپ بزند. این طریقه سیاسیون است که سخنان با مفهوم را با مغلطه ی کلام به حاشیه ببرند.
ناشناس۱۳۲۴۷۸۷۰۹:۳۹:۴۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
چون طیف شماهستند هرچه برزبان جاری سازند عین ثواب هست ولی جناح مخالف حرف حقیقت را بزند متهم میشود بروید ساختار دینی خودتان را درست کنید وبیش از این دین را مستمسک قدرت خودتان نکنید
ناشناس۱۳۲۵۱۶۳۱۳:۰۹:۳۸ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
اصلاح طلبانی که در سال 88 حرمت عاشورا را شکستن و به عزاداران حسینی حمله و توهین کردند ادعای دین داری نکنند که خنده دار است.
ناشناس۱۳۲۴۸۹۳۱۰:۳۲:۳۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
اگر با نماز خواندن با هر واحدی ، مشکلی از مردم حل میشدالان طالبان و القاعده مشکلات تمام کهکشان را حل کرده بودند ، كاش شب که نماز میخوانند کمی هم صبح برای ملت کار کنند ، با هر واحد سنجشی که خود باور دارند .
میلاد حمیدی۱۳۲۴۹۹۴۱۱:۴۶:۵۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
مشکل شما در فهم مطلب است تقصیری ندارید.
اشکان۱۳۲۴۹۴۶۱۱:۱۲:۴۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
کاش آقای عبدی از سعید آقای لیلاز درباره افزایش سی درصدی قیمت های ایران خودرو دیزل علیرغم تاکید بزرگشون مبنی بر عدم افزایش قیمت هم سوالی می کردن و البته تحلیل اقتصادی ایشون که کاملا متخصص هستن در این خصوص . نکنه این هم پوپولیستی هست!!!

پربحث‌های دیروز

 1. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 2. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 3. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 4. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 5. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 6. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 7. وزیر اقتصاد: سهامی برای جاماندگان سهام عدالت نداریم

 8. نیوزلندی‌ها برق بی‌سیم اختراع کردند

 9. دستورالعمل وزارت بهداشت برای محرم: جلسات به فضای باز می‌رود/ افراد مسن در مجالس عمومی شرکت نکنند

 10. ریچارد گلدبرگ کیست و چرا ایران او را تحریم کرد؟ + تصاویر

 11. ظریف: اشتباهات محاسباتی ابرقدرتها تبعات فاجعه‌بار بدنبال داشته است

 12. هفت عامل که مانع فرزندآوری می‌شود

 13. طرح سوال از رئیس جمهور تا فردا تعیین تکلیف می شود

 14. خبر خوش برای بازنشستگان تامین اجتماعی

 15. افتتاح موزه و سراسرنمای سردار قاسم سلیمانی

 16. مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس

 17. چراغ سبز کره‌ای‌ها برای پرداخت بدهی ایران

 18. علت برچیده نشدن بزرگ‌ترین داروخانه غیرقانونی کشور

 19. بورس به کانال سه میلیون واحد می‌رسد؟!

 20. کلیات «طرح شفافیت آرا» در کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس تصویب شد

 21. چگونه گوشی موبایلی که خیس شده را نجات دهیم

 22. ارتباط مستقیم شیوع مجدد کرونا و افزایش تعداد مبتلایان، با رشد سفرها + نمودار

پربحث‌های هفته

 1. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

 2. آقای حدادیان زودتر تکذیب کنید !

 3. ماجرای عضویت دختر رئیس جمهور در هیئت علمی دانشگاه/در سفر احمدی‌نژاد به قم چه گذشت؟/ تحلیل لیلاز از قرارداد ایران و چین/روحانی: اقتصاد کشور در حداقل ضرورت مردم به خوبی اداره شده است

 4. جزئیاتی از طرح مالیات خانه‌های خالی/ مالیات ۴۰ میلیون تومانی از یک خانه خالی

 5. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 6. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

 7. ساده‌انگاری پیری‌ جمعیت حتما عیب است

 8. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 9. روحانی درباره کالاهای اساسی چه گفت؟

 10. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 11. چرا کره جنوبی پول‌های ایران را پس نمی‌دهد؟

 12. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

 13. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 14. رصد پایگاه آمریکایی العدید با ماهواره نور + تصاویر

 15. ترس و تردیدهای برگزاری کنکور در کرونا رنگ باخت اما ...

 16. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 17. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

 18. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 19. پایانی بر یک مجادله درباره عزاداری محرم امسال

 20. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

 21. روحانی: زندگی مردم در حد ضرورت به خوبی اداره شد/ صادرکنندگان در ده روز اخیر ۲.۵ میلیارد دلار ارز را بازگرداندند

 22. پیشگیری از گره کوری که به دندان هم باز نمی‌شود!

 23. واقفین دماوند و جنگل‌های هیرکانی چه کسانی هستند؟

 24. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 25. تازه‌ترین قیمت خودروها در بازار / پراید ۹۳ میلیون تومان شد!

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. ماجرای عضویت دختر رئیس جمهور در هیئت علمی دانشگاه/در سفر احمدی‌نژاد به قم چه گذشت؟/ تحلیل لیلاز از قرارداد ایران و چین/روحانی: اقتصاد کشور در حداقل ضرورت مردم به خوبی اداره شده است

 2. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 3. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

 4. روحانی درباره کالاهای اساسی چه گفت؟

 5. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 6. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

 7. رصد پایگاه آمریکایی العدید با ماهواره نور + تصاویر

 8. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 9. روحانی: زندگی مردم در حد ضرورت به خوبی اداره شد/ صادرکنندگان در ده روز اخیر ۲.۵ میلیارد دلار ارز را بازگرداندند

 10. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 11. قالیباف: تعویق زمان کنکور ضروری است/ دوره پیگیری مشکلات اقتصادی آغاز شده/ سلامت دانش آموزان، خط قرمز است

 12. رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی به جیب چه کسانی می‌رود؟!

 13. نظرات برگزیده مخاطبین الف: اتهام میرسلیم به قالیباف علنی رسیدگی شود/ تا انحصار در بازار خودرو باشد مردم ضرر می‌کنند/ باید سایه تهدید را بر سر آمریکا نگه داریم

 14. رهبر انقلاب: افسار پاره کردن قیمت ارز برای کشور مضر است/ در عزاداری‌های محرم معیار آن چیزی است که ستاد ملی کرونا اعلام می‌کند/ در برجام خسارت فراوان به ما وارد شد

 15. توضیح حناچی درباره عدم حضورش در جلسات هیات دولت/ ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پسندم

 16. روحانی: برای حل مشکلات مردم باید همه دست‌به‌دست هم دهیم/ می‌خواهم برنامه های شنبه و پنجشنبه هر هفته، خاری در چشم دشمنان اسلام و ایران باشد

 17. ضرغامی: برخی اصولگراها، استاد پیاده کردن آدم‌ها از قطار هستند

 18. رمزگشایی از مزرعه موشکی سپاه + تصاویر

 19. دلنوشته ربیعی در روزهای ابتلا به کرونا

 20. ریچارد گلدبرگ کیست و چرا ایران او را تحریم کرد؟ + تصاویر

 21. وزیر اطلاعات: دشمنان باور نمی‌کنند شارمهد در داخل ایران دستگیر شده باشد

 22. سرکرده یک گروه تروریستی مستقر در آمریکا در دستان وزارت اطلاعات+فیلم

 23. نامه وزیر بهداشت درباره کرونا به رهبر انقلاب/ تحلیل جهانگیری از بازار بورس/ فرار داماد وزیر سابق با پاسپورت دیگری/ سلیمی نمین: اصلاح‌طلبان باید عناصر تندرویی مثل تاجزاده را مهار کنند

 24. روزنامه جوان: جمشید شارمهد ۱۰ مرداد در تاجیکستان دستگیر شده است

 25. طرح سوال از رئیس جمهور تا فردا تعیین تکلیف می شود

آخرین عناوین