چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

گروه سیاسی الف،   3981029146 ۲۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟

 امیرعلی ابوالفتح، کارشناس مسائل آمریکا در اعتماد نوشت: «به دليل فقدان اطلاعات كافي نمي‌توان به روشني نيت‌خواني كرد كه آيا رييس‌جمهور امريكا عامدانه در مقابل دوربين‌هاي زنده تلويزيوني در مورد تلفات امريكا در پايگاه عين‌الاسد دروغ گفته است يا در زمان اين ادعا، اطلاعات كافي در اختيار نداشته است. اما مي‌توان حدس زد كه دونالد ترامپ، براي اينكه مجبور به اجراي تهديدهاي خود در برابر ايران نشود و پاسخي به اقدام نظامي ايران ندهد، مدعي شده است كه هيچ نظامي امريكايي در حمله به عين‌الاسد آسيب نديده است...همه قرائن و شواهد حاكي از آن بود كه امريكايي‌ها به ازاي ضربه سخت نظامي كه در عين‌الاسد خورده‌اند، مجبور به واكنش و تلافي خواهند بود.

دونالد ترامپ، ساعت ۱۱ صبح روز بعد از حمله به وقت واشنگتن در مقابل تريبون كاخ سفيد قرار گرفت و ادعا كرد كه هيچ سرباز امريكايي در اين عمليات آسيب نديده است. اين اظهارنظر به شكل قطعي مشخص كرد كه امريكايي‌ها پرونده اين زد و خورد نظامي را كاملا بسته شده مي‌بينند و قصد ندارند هيچ واكنشي به آن نشان دهند. واقعيت اين است كه براي ترامپ بسيار مشكل بود كه تلفات نظامي امريكا را در اين عمليات تاييد كند، اما در عين حال قبول كند كه هيچ اقدامي در اين زمينه انجام نمي‌دهد...

اما هر آنچه در پشت پرده اتفاق افتاده باشد، اينكه ترامپ بي‌اطلاع بود يا دروغ گفت، انگيزه اصلي ترامپ از اين ادعا اين بود كه اين رويارويي را ادامه ندهد. وگرنه بلافاصله در پي حمله با انتشار گزارش‌هاي رسانه‌اي از اطراف و بعد از آن از درون عين‌الاسد، مي‌شد با اطمينان گفت كه امكان ندارد چنين حجمي از تخريب در محل تجمع تعداد زيادي نظامي ايجاد شود، اما تلفاتي بر جا نماند...

امريكايي‌ها زماني كه عمليات تروريستي عليه سردار سليماني را عملي كردند، انتظار داشتند كه ايران بر اثر شنيدن تهديدهاي امريكا، دست به اقدامي تلافي‌جويانه نزند و از حق خود براي مقابله به مثل صرف‌نظر كند. اين موضوع چه در توييت‌هاي دونالد ترامپ و چه در نامه‌اي كه ايالات متحده امريكا از طريق سفارت سوييس در تهران به عنوان حافظ منافع واشنگتن در ايران فرستاد مشخص بود كه امريكايي‌ها انتظار دارند، ايران رويارويي را تمام ‌شده فرض كند و دست به اقدامي متقابل نزند. چه پيام ديپلماتيك از طريق سفارت سوييس و چه تهديد ترامپ در مورد حمله به ۵۲ محل در ايران، با اين هدف انجام شد كه ايران از حق خود براي مقابله به مثل صرف نظر كند، اما اين اقدامات به جايي نرسيد و ايران با حمله به عين‌الاسد، عمليات متقابل خود را انجام داد. به گمان من، امريكايي‌ها حتي بعد از دريافت پاسخ نظامي ايران باز هم تلاش كردند هر شكل كه شده بهانه‌اي براي تمام شده تلقي كردن اين رويارويي پيدا كنند و ادعاي فقدان تلفات نظامي بر اثر اين حمله نيز با همين هدف مطرح شد.»

***

واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در جلسه علنی روز یکشنبه در نطق پیش از دستور مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از هیات‌های مرکزی و نظارت در انتخابات در مورد نظرات این هیئات در مورد رد صلاحیت بعضی نمایندگان فعلی و ادوار مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از جانب سخنگوی شورای نگهبان مطلبی در رسانه‌ها منتشر شد که عمده ردصلاحیت‌ها را مربوط به سوء‌استفاده‌های اقتصادی می‌دانست. این مطلب درست نیست چرا که نامه‌های ارسال شده هیات نظارت به نمایندگان به بندهایی اشاره دارد که اقتصادی نیستند. البته برای بعضی نمایندگان اینگونه بوده است، چرا باید مطلب درست منعکس نشود که بیگانگان از آن سوء‌استفاده کرده و نظام را متهم به فساد کند.

رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به فقهای شورای نگهبان و حقوق‌دانان گفت: از شما درخواست می‌کنم که در این بخش داوری لازم را داشته باشید تا حقوق افراد نادیده گرفته نشود. براساس قانون، نظرات مرجع چهارگانه می‌تواند ملاک باشد و گزارش‌های غیر از این مسیر می‌تواند از جانب افراد و با اغراض خاصی ارائه شود و تشخیص صحت آن نیازمند زمان است که در این مقطع کوتاه عملی نیست، ولی می‌تواند فضای قضاوت را مشوش کند.

وی ادامه داد: تردیدی نیست که اگر محکمه‌ای در مورد فساد در پرونده کسی چه مالی و چه غیر از آن نظر داده باشد، همگان تابع آن خواهند بود، اما اگر صرف گزارش از مرجعی باشد باید اتقان آن را بررسی کرد تا گزارش اولیه و خامی نباشد و با آبروی افراد بازی نشود. از طرف دیگر اگر سیستم‌های اطلاعاتی در مورد نمایندگان مجلس مطلبی داشتند بهتر آن بود که در طول این چهار سال اطلاعات را در میان می‌گذاشتند تا اصلاح شود نه این‌که نزدیک انتخابات آن را یک جا مطرح کنند. البته وزارت اطلاعات در چند مورد که شاید در حد انگشتان دست هم نباشد، مطالبی را درباره‌ی برخی به اینجانب دادند و بنده هم به افراد متذکر شدم و آنان نیز از طریق وزارت اطلاعات پیگیری کردند تا صحت مطالب روشن شود.

بیشتر بخوانید:

لاریجانی: علت رد صلاحیت بسیاری از نمایندگان فعلی و ادوار مجلس اقتصادی نبوده/ عدم احراز صلاحیت برخی از نمایندگان به صلاح نیست

اما سخنان لاریجانی با واکنش کدخدایی روبه‌رو شد. به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی گفت: اعضای شورای نگهبان، نمایندگان رد صلاحیت شده را پذیرفتند و جزئیات پرونده‌ها یکایک برای آنان روشن شد.

وی افزود: در قانون انتخابات مباحث مربوط به سوءاستفاده‌های اقتصادی، اخلاقی و مقابله با حاکمیت را داریم و  مواد ۲۸، ۲۹ و ۳۰ قانون انتخابات خارج از اینها نیست. انتظار این است نمایندگانی که در شورای نگهبان حضور پیدا می‌کنند و از جزییات پرونده‌شان مطلع می‌شوند اطلاعات را در اختیار مقامات قرار دهند.

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به صحبت‌های امروز رییس مجلس درباره رد صلاحیت‌ها گفت: اگر رییس محترم مجلس در جریان قرار نگرفته اشکال از نمایندگانی است که مراجعه کردند، اما جزئیات را اعلام نکرده‌اند. ما به عنوان شورای نگهبان از جهت قانونی ممنوعیت داریم که جزئیات پرونده‌ها را به افکار عمومی اعلام کنیم.

بیشتربخوانید: واکنش کدخدایی به اظهارات رئیس مجلس

***

درخواست جدید روحانی از صدا و سیما

مشرق نوشت: در پی انتشار خبری از قول آقای واعظی رییس دفتر ریاست جمهوری مبنی بر تذکر آقای روحانی به ریاست سازمان صدا وسیما در حاشیه جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت، یک منبع مطلع جزئیات بیشتری از این موضوع را منتشر کرد.

به گفته این منبع آگاه آقای دکتر روحانی از آقای علی عسگری خواسته است از این پس صرفا بسته های خبری تهیه شده در نهاد ریاست جمهوری عینا، بدون هرگونه دخل و تصرف و دقیقا آنگونه که در معاونت ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور تهیه می شود، باید از صدا وسیما پخش شود.

این منبع اضافه کرد رییس صدا وسیما در جواب با تاکید بر اینکه صدا وسیما تاکنون کمال همکاری را با دولت داشته و این امر برای همه مخاطبان مشهود است، با این درخواست مخالفت کرده و گفته است که چنین درخواستی در دوره هیچ یک از روسای جمهوری پیشین سابقه ندارد و با هویت رسانه و آرامش جامعه در شرایط فعلی نیز ناسازگار است.

آقای علی عسکری همچنین تاکید کرده چنین اقدامی به نفع خود دولت هم نیست و اعتبار فعالیت های رسانه ای دولت را به شدت نزد مخاطبان زیرسوال برده و آن را کم اثر می‌کند.

بیشتر بخوانید:

ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

***

آزمون برای تعیین عیار شفافیت شورای نگهبان

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان همفته گذشته گفت: «از حدود ۲۴۷ نفر نماینده فعلی مجلس، ۹۰ نفر صلاحیت شأن عمدتا به خاطر مسایل مالی تایید نشده است.» تابناک در این زمینه نوشت: «خبر‌هایی است که به صورت جسته و گریخته در محافل سیاسی در باره تایید صلاحیت دو نفر از روسای کمیسیون رد صلاحیت شده شنیده می‌شود.

خبر‌هایی که در صورت صحت، این پرسش را در بین افکار عمومی برمی انگیزد که چگونه است شورای نگهبان در یک فرایند چند ده روزه به رد صلاحیت این دو به دلیل مسائل مالی رای داده است، اما در فاصله چند روز از اعلام، از نظرش برگشته و مجددا آنان را تایید صلاحیت کرده است.

ناشی از این پرسش گمانه زنی‌هایی در این باره در بین مردم بالا گرفته است که یا مستندات اولیه شورای نگهبان آنقدر که باید محکم و متقن نبوده است که این شورا بلافاصله از نظرش برگشته است و یا این دو رئیس کمیسیون با لابی و اعمال فشار شورای نگهبان را در شرایطی قرار داده اند و تایید صلاحیت خود را گرفته اند.

اگر چه طبیعتا هر دو گمانه دور از شان شورای نگهبان است؛ اما با این وجود شایعه تایید صلاحیت این دو رئیس کمیسیون، مورد توجه افکار عمومی قرار گرفته و به نظر می‌رسد شورا لازم است در این مورد شفاف سازی کند که اولا این شایعه تایید صلاحیت این دو صحت دارد یا خیر و اگر دارد چه فرایندی درباره این دو رخ داده است.

مساله مهمتر ورود قوه قضائیه به مسائل مالی این نود نماینده کنونی مجلس شورای اسلامی است... اگر شورای نگهبان مستنداتی درباره مسائل مالی این نود نماینده کنونی مجلس را در اختیار دارد که آنقدر قوی و متقن است که سبب رد صلاحیت آنان برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی شده است، بر این شورا واجب است که این مستندات را بدون فوت وقت در اختیار قوه قضائیه قرار دهد و از آنجا که مستندات قانونی هم برای رسیدگی قوه قضائیه به این مسائل حتی در دوره کنونی نمایندگی این افراد، وجود دارد، لازم است مدعی العموم با استناد به این مدارک، این نمایندگان را فراخوانده و در صورت وجود مدارک متقن، علیه آنان کیفرخواست صادر کند؛ چرا که در این باره نمایندگان کنونی مجلس با افرادی که در یک سال اخیر در دادگاه‌های مسائلی اقتصادی محاکمه شدند، هیچ تفاوتی ندارند.

عدم ورود قوه قضائیه به مسائل مالی مورد ادعای شورای نگهبان در خصوص این نود نفر، این ظن را تقویت می‌کند که اگر چه قانون این اختیار را به این قوه داده است، اما ملاحظاتی در میان است که با این نود نفر مانند شهروندان عادی برخورد نمی‌کند.

در روز‌های آینده برای اقناع افکار عمومی دو نهاد مهم و تاثیر گذار جمهوری اسلامی، یعنی شورای نگهبان و قوه قضائیه، رسالت مهمی در امر شفاف سازی و همچنین برخورد شفاف و بدون هر گونه ملاحظه با صاحبان قدرتی که شائبه مسائل مالی، صلاحیت نمایندگی مجلس را از آنان سلب کرده، بر عهده دارند. افکار عمومی ناظری دقیق و قدرتمند است که می‌بینند و به قضاوت می‌نشینند.
 
تردید نباید داشت که مردم قانع نخواهند شد مگر اینکه یا شورای نگهبان اعلام کند در مورد این نود نفر اشتباه قضاوت کرده است و یا قوه قضائیه باید مستندات مسائل مالی این نود نفر را گرفته و آنان را احضار و روند رسیدگی به مستندات را برای مردم به شفافیت اعلام کند.»

عناوین مرتبط

۷ اسفند ۱۳۹۸بیانیه دولت و ادامه ماجرای FATF/ امیدواری کرباسچی به نمایندگان جوان مجلس یازدهم/ برنامه اصولگرایان برای تعامل با دولت در مجلس آینده چیست؟
۶ اسفند ۱۳۹۸آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند
۵ اسفند ۱۳۹۸ادعای جنجالی امیرآبادی درباره کرونا/ نقش قالیباف در آینده جریان اصولگرا/ زیباکلام: زمام مجلس یازدهم در اختیار طرفداران احمدی‌نژاد است
۴ اسفند ۱۳۹۸علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟
۳ اسفند ۱۳۹۸ پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست
۳۰ بهمن ۱۳۹۸وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟
۲۹ بهمن ۱۳۹۸نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۹۹۶۹۸۲۰:۴۱:۴۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
شورای نگهبان تا رسیدگی کامل نباید اسامی نمایندگان رد صلاحیت شده را اعلام کند اما پس از اعلام اگر مجددا انها را تایید کند نشان از وجود لابی گری است
ناشناس۱۲۹۹۷۰۱۲۰:۴۲:۴۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
ترامپ در مورد تلفات عین الاسد دروغ گفت زیرا جرئت پاسخگویی به حملات موشکی ایران را نداشت و میدانست که پاسخ متقابل ایران سخت تر خواهد بود.
ناشناس۱۲۹۹۸۳۳۲۳:۰۷:۰۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
1500 نیرو تو عین الاسد بود جدیدا گفتن 90 نظامی تو رزمایش مردن میخان تلفات انسانی ماست مال کنن
ناشناس۱۳۰۰۰۱۰۰۵:۵۷:۲۳ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
عجله نکنید به مرور اخبار و تصاویر را خواهید دید
ناشناس۱۳۰۰۰۳۸۰۷:۱۹:۳۱ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
خودش اعتراف کرد که حرام... است .
ناشناس۱۳۰۰۱۰۷۰۸:۳۱:۴۸ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
انشا ا..منتظر "عين الاسد گيت" و سقوط ترامپ جنايتکار
ناشناس۱۳۰۰۲۱۸۰۹:۳۷:۵۴ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
این منفی ها خیلی برام جالبن. آدم در حیرت میماند از این همه وطن پرستی و غیرت ملی یک عده
ناشناس۱۳۰۰۸۸۶۱۶:۳۹:۰۲ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
چیزهای جالب تر تو جعبه سیاه هواپیمای اکراین است
ناشناس۱۲۹۹۷۰۴۲۰:۴۴:۴۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
بسیار بسیار مایه تاسف است که رییس مجلس از نمایندگان فاسد رد صلاحیت شده حمایت کرده قطعا اگر خود لاریجانی کاندید شده بود رد صلاحیت میشد
ناشناس۱۲۹۹۷۰۵۲۰:۴۵:۰۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
مگر می شود با این حجم گسترده از تخریب ها از پایگاه عین الاسد که در تصاویر منتشر شد یانکی ها کشته نداده باشند ؟!
ناشناس۱۲۹۹۹۳۳۰۰:۴۹:۳۵ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
فعلا که شده. جز همان که خود آمریکا گفته یعنی آسیب احتمالی مغزی در اثر موج انفجار. چیزی که در هر انفجاری خیلی معموله.
ناشناس۱۲۹۹۷۱۰۲۰:۴۸:۴۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
آقای روحانی بسته های خبری باید در صدا و سیما آماده بشوند نه نهاد ریاست جمهوری
ناشناس۱۲۹۹۷۱۴۲۰:۵۰:۲۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
مگه می شود در یک پایگاه نظامی 4000 نفر نیروی نظامی حضور داشته باشند و کشته نداشته باشند ؟!
ناشناس۱۳۰۰۱۶۰۰۹:۰۲:۱۴ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
۳۰۰ نفر آمریکایی نه ۴۰۰۰ لطفا اطلاعات صحیح اعلام کنید
ایرانی۱۳۰۰۲۸۵۱۰:۱۸:۰۷ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
این سئوال خیلی بجاست ولی پاسخ ها گوناگونی و دلایلی زیادی می تواند داشته باشد
ناشناس۱۲۹۹۷۱۵۲۰:۵۲:۰۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
رد صلاحیت ها درست و قانونی بوده از شورای نگهبان قاطعانه حمایت می کنیم.
ناشناس۱۲۹۹۷۱۷۲۰:۵۴:۰۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
اصلاح طلبان اقتصاد کشور و معیشت مردم را نابود کردند و باید از سیاست کناره گیری نمایند.
ناشناس۱۲۹۹۷۱۸۲۰:۵۵:۵۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
برنامه های ثریا و جهان آراء و عصرانه دیگر زنده پخش نخواهد شد ! روحانی حق ندارد برای صدا و سیما تعیین تکلیف بکند.
خرم۱۲۹۹۷۱۹۲۰:۵۶:۳۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
مادر سرباز آمریکایی عین الاسد: چند روز است از پسرم بیخبرم ترامپ خدا لعنتت کنه
ناشناس۱۳۰۰۰۶۹۰۷:۵۵:۴۴ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
سند این صحبت کجاست؟
امید۱۲۹۹۷۳۵۲۱:۰۳:۱۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
بسم الله الرحمن الرحیم باید در کشور قانونی تصویب شود که شورای نگهبان افرادی را که قبلاً مسئول بوده اند و دیگر دارای صلاحیت نیستند به ملت معرفی کند تا مردم اینها را که اصولاً دارای فساد هستند بشناسند و دیگر جایگاهی در بین مردم نخواهند داشت و اگر مواردی هم هست که شورای نگهبان به هر دلیلی اشتباهی را انجام داده است چه در تایید و چه در عدم تایید صلاحیت افراد قبول کند و اعلام کند .
ناشناس۱۲۹۹۷۵۰۲۱:۱۸:۰۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
این آقای ابوالفتح که مدعی کارشناسی در امور امریکاست اگر کوچکترین شناختی از رسانه در این کشور داشت که دو روز نامه نگار معمولی چگونه توانستند با پیگیری فقط یک دروغ معمولی رئیس جمهوری را مجبور به استعفا کنند این تحلیل را نمیکردند منظورم ریچارد نیکسون است . این اصطلاح در میان امریکائیان خیلی رایج است مارکت کردن مطلبی یعنی خبری دارد که گمان میکند جامعه از آن استقبال میکند خبر میتواند از روابط خصوصی چهره ها باشد تا مکالمه تلفنی ترامپ با فلان سیاستمدار .
ناشناس۱۲۹۹۷۸۶۲۲:۰۳:۵۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
شورای نگهبان نباید در برابر هجمه ها و فشارهای باند ثروت و قدرت تسلیم بشود مردم از تصمیمات این شورا حمایت می نمایند.
ناشناس۱۲۹۹۹۸۷۰۳:۳۳:۰۹ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
این تعداد هم بخاطر موج انفجار مصدوم شدند.
ناشناس۱۳۰۰۰۱۶۰۶:۳۸:۵۴ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
دو رئيس قوه مجريه ومقننة از نحوه بررسي صلاحيت ها انتقاد دارند چه نتيجه اي بايد گرفت
ناشناس۱۳۰۰۱۲۳۰۸:۴۵:۲۳ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
آقای لاریجانی نمایندگان ادوار شهر ما مولتی میلیاردر هستند به نظرتان چطوری اینقدر ثروتمند شده اند ؟ و جالبه همه هم رد صلاحیت شده اند .
مهدي۱۳۰۰۱۳۹۰۸:۵۱:۳۴ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
البته طبق استانداردهاي ج ا دروغ نگفته بايد مراحل اداريش طي ميشده. احتمالا هون اول هم به مسوولينشون اطلاع داده بودن.

پربحث‌های دیروز

 1. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 2. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 3. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 4. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 5. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 6. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 7. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 8. ابتلای ۹۵ نفر به بیماری کرونا در کشور / فوتی‌ها ۱۵ نفر شدند

 9. کدام کشورها اجازه پرواز به هواپیما‌های ایرانی را نمی‌دهند؟

 10. واکنش دبیر شورای عالی امنیت ملی به اظهارات امیرآبادی فراهانی

 11. محققان چینی واکسن خوراکی برای کرونا ساختند

 12. حریرچی: من هم کرونایی شدم/ کرونا را شکست می‌دهیم

 13. جدول/ سکه ارزان شد

 14. روحانی: حرکت به سمت کنترل ویروس کرونا است

 15. توزیع‌ ماسک در داروخانه های قم

 16. روحانی: ایران به دشمن التماس نخواهد کرد/ همه درآمدهای کسب شده از قطعه یک آزادراه تهران-شمال، صرف ساخت قطعه دوم خواهد شد/ ما نسبت به زندگی سالم و شادی مردم متعهدیم

 17. نتیجه تست کرونای آیت‌الله شبیری زنجانی اعلام شد

 18. تست کرونا «محمود صادقی» مثبت اعلام شد

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. چرا می‌گویند ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا است؟!

 5. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 6. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 7. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 8. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 9. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 10. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 11. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 12. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 13. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 14. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 15. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 16. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 17. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 18. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 19. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 20. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 21. یک پیشنهاد به وزارت بهداشت درباره آمار فوتی‌های کرونا 

 22. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 23. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 24. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 25. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 5. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 6. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 7. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 8. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 9. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 10. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 11. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 12. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 13. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 14. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 15. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 16. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

 17. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 18. حسین شریعتمداری: با تفنگ خالی FATF تهدید نکنید

 19. ربیعی: حتی با رفتن به لیست سیاه FATF اتفاق خاصی برای اقتصاد رخ نخواهد داد/ اختصاص سهمیه بنزین نوروزی با مشکل روبرو است

 20. ادعای جنجالی امیرآبادی درباره کرونا/ نقش قالیباف در آینده جریان اصولگرا/ زیباکلام: زمام مجلس یازدهم در اختیار طرفداران احمدی‌نژاد است

 21. انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سراسر کشور/موسوی در پاسخ به الف: پس از پایان انتخابات و آغاز شمارش، میزان مشارکت به تدریج اعلام میشود/در حال بروز رسانی+ تصاویر و حاشیه ها

 22. کوتاهی وزارت کشور در اعلام نام انصرافی‌ها

 23. اعلام نتایج انتخابات در برخی حوزه‌ها / شهرهای بزرگ روز یکشنبه

 24. نامه مشترک حدادعادل و آقاتهرانی به مردم تهران پس از وحدت نیروهای انقلاب

 25. چرا لیست کامل؟

آخرین عناوین