قیام و قیامت یک سرباز!

  محمدکاظم انبارلويي،   3981016181 ۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
قیام و قیامت یک سرباز!

 
مردم تهران يک روز به‌يادماندني را در تاريخ ايران به ثبت رساندند. مردم تهران به تکريم و تعظيم فردي قيام کردند که امام خامنه‌اي در نماز بر پيکر مطهر او سه بار به نمايندگي از کل ملت ايران و ملت‌هاي منطقه فرمودند: «اللَّهُمَّ إِنَّا لَا نَعْلَمُ مِنْهُ إِلَّا خَيْرا».


رسانه‌ها از مردم تهران يک سيماي متفاوت به جهان مخابره کردند. تهران در قاب دوربين خبرگزاري‌هاي جهان فقط تصوير قيام و قيامت يک سرباز بود. تهران به خونخواهي سردار سليماني بپا خاست.


به جرئت مي‌توان گفت تهران پس از تشييع امام(ره) و نيز روز ورود ایشان به وطن، چنين جمعيتي را به خود نديده بود. ميليون‌ها تن از مردم در ام‌القراي اسلام، تهران، از ميدان امام‌حسين(ع) تا ميدان انقلاب و از ميدان انقلاب تا ميدان آزادي و خيابان‌ها و ميدان‌هاي اطراف به طور فشرده تمام‌قد ايستاده بودند تا از رشادت، پهلواني، تواضع و فروتني سيدالشهداي مقاومت اسلامي تجليل کنند.

فرياد مرگ بر آمريکاي اين جمعيت ميليوني، کاخ‌هاي ستمگران را در منطقه به لرزه درآورده بود. تاريخ ايران و جهان هيچ‌گاه در خاطره خود سراغ ندارد يک ملت به احترام يک سرباز شهيد، با اين گستره ميليوني اينگونه ايستاده اداي احترام کند.


چهره‌هاي مصمم و غرورآميز ديدني بود. هرکس در گوشه چشمش «نمي» از اشک به عنوان ابراز ارادت داشت. اشک، اشک و اشک، زباني که هرگز دروغ نمي‌گويد. مردم آمده بودند تا از نماد مبارزه با تروريسم جهاني تقدير کنند.
جهان مبهوت اين قيام و قيامت مردم تهران بود. البته همين بهت و حيرت قيام و قيامت ملت ايران اين روزها حکايت از شکل‌گيري يک همبستگي ملي و اتحاد پولادين اقشار مختلف دارد. بدرقه شهدا در نجف، کربلا و کاظمين مقوم اتحاد ملت ايران و عراق شد.


بايد اين غنيمت بزرگ که حاصل خون شهداي مقاومت به‌ويژه سيدالشهداي مقاومت اسلامي، سردار سپهبد شهيد قاسم سليماني است، پاس داشت و اجازه ندهيم اغيار آن را مخدوش کنند.


دومين روز عزاي شهيد حاج‌قاسم سليمانی بود که در فضاي مجازي بخشي از وصيتنامه او دست به دست مي‌چرخيد. او در وصيت خود نوشته روي قبرم بنويسيد «سرباز، قاسم سليمانی»!


امروز در انديشکده‌هاي نظامي جهان بحث و بررسي روي تاکتيک‌ها و راهبردهاي جنگي فردي است که از او به عنوان «ژنرال» ياد مي‌کنند. حاج‌قاسم سليماني مدارج نظامي را از سربازي شروع و تا آخرين درجه يعني سپهبدی را طي کرد، اما هنوز خود را يک «سرباز» مي‌دانست. سرّ اين «دانسته» چيست؟


​​​​​​​سربازي يعني سرسپاري. اين سرسپاري يا بايد به «الله» باشد يا به «شيطان». ملت ما سرسپار الله است و از سرسپاري به شيطان ابا دارد. آمريکا شيطان بزرگ است. از همان زماني که ما شعار، ما همه سرباز توايم خمينی سر داديم، عده‌اي با وقاحت تمام سرسپاري به شيطان بزرگ را فرياد زدند و به عضويت منافقين و سرويس‌هاي سيا و جريان‌هاي الحادي درآمدند. 40 سال است اين صف‌آرايي در نبرد نرم و سخت در ايران و منطقه وجود دارد و نتايج نبرد هميشه با غلبه و پيروزي سربازان ولايت بوده است.


هيچ ارتشي در جهان نه در عصر ما و نه در اعصار گذشته نمي‌تواند سربازي در تراز حاج‌قاسم سليماني به تاريخ نشان دهد. کسي که در مرتبت سپهبدي خود را سربازي کوچک براي ملت بداند.پاکي، اخلاص، تواضع، شجاعت و مهرباني در فعل و قول او موج مي‌زد. مردم اين را مي‌فهمند و درک مي‌کنند. ارتش و سپاه ايران هزاران سرباز در تراز قاسم سليماني دارد.


شهيد حاج‌قاسم سليمانی سرباز واقعي امام، رهبري و ولايت بود و به اين افتخار مي‌کرد. شهيد حاج‌قاسم سليماني سرباز همين ملت قهرمان بود که با دليري و اقتدار در برابر آمريکا سينه سپر کرد و از بذل جان خود دريغ نداشت. ذره‌اي در چهره و نگاه او تفاخر، تکبر و خودبزرگ‌بيني وجود نداشت. او سرباز سرافراز اسلام در ايران بود،‌ اما هميشه سربه‌زير بود. اين تواضع و سربه‌زيری، او را به نقطه‌ای از اوج رساند که امروز دل هر ايرانی، عراقی، سوری، لبنانی، يمنی، افغانستانی، پاکستانی و هر مسلمان آزاده‌اي در جهان اسلام و... براي او مي‌تپد و نام و ياد او را زنده نگاه مي‌دارد.


هنوز مردم ما و مردم منطقه و جهان نمي‌دانند او چه شرّي را از سر بشريت دفع کرده است. اعدام‌هاي دسته‌جمعي، سر بريدن‌هاي قساوت‌آميز و سر به نيزه کردن شنيع که در فضاي مجازي، داعش براي ايجاد رعب و وحشت مي‌پراکند، به خاطر شنيع بودن، کامل ديده نشد. ستم داعش در اسارت زنان و تجاوز به نواميس ملت‌هاي عراق وسوريه و به حراج گذاشتن آن‌ها در بازار به عنوان برده، کمر پاسداران واقعي حقوق بشر و حقوق زنان را شکست.
حاج‌قاسم سليماني قهرمان پيروز مبارزه با داعش است که وحشي‌گري‌هاي آنان بدتر از قوم مغول و خونخواران قديم و جديد تاريخ بشر بود.


اين که امروز از هر تيره و طايفه‌‌اي و از هر سليقه و حوصله‌اي در غم از دست دادن حاج‌قاسم، عاشقانه اشک مي‌ريزند، ادراک مقام فداکاري‌ها و جانفشاني‌هاي اوست.
او بود که خيابان به خيابان و کوچه به کوچه و بيابان به بيابان به دنبال جنايتکاران تروريست داعش در شهرهاي سوريه و عراق بود و آخر سر، او بود که ختم غائله داعش را در جهان اعلام کرد. او تروريسم را در منطقه نابود کرد. امروز دولت آمريکا و برخي دولت‌هاي اروپايي در قامت زشت تروريسم ظاهر شده‌اند و مي‌خواهند جاي گروه‌هاي تروريستي در منطقه را پر کنند.


حيات حاج‌قاسم سليماني به ممات تروريسم ختم شد. شهادت غرورآميز او هم به دفن حضور آمريکا و ناتو در منطقه منجر خواهد شد. حاج‌قاسم سليماني مظهر غرور، عظمت و اقتدار ملت ايران است. نام او با امنيت ملي ما و امنيت منطقه مترادف است. کساني که داراي زندگي امن هستند،‌ به حاج‌قاسم سليماني مديون هستند و اين دين را بايد ادا کنند.


با شهادت شهيد بين‌الملل اسلام، حاج‌‌قاسم سليماني عضوگيري در سپاه قدس شتاب مي‌گيرد. امروز سپاه قدس، علمدار آزادي قدس شريف در جهان اسلام شناخته مي‌شود. هر کس که در سر آرزوي آزاد کردن قبله اول مسلمين دارد، عضو سربازخانه و پادگان سپاه قدس است. به قول اسماعيل هنيه، شهيد سليماني، شهيد قدس است.


اولين پاسخ سخت ملت ايران، ملت عراق و ملت‌هاي منطقه به آمريکا و اذنابش همين حضور ده ها ميليوني مردم در تشييع، تکريم و تعظيم شهيد قاسم سليماني و شهيد ابومهدي المهندس و همراهان اين دو شهيد بزرگوار است که در قاب دوربين‌هاي خبري جهان و صفحات اول روزنامه‌ها ثبت و ضبط شده و مي‌درخشد، قيامتي که در اين پاسداشت و حضور به پا شده است حکايت يک خيزش منطقه‌اي و جهاني عليه مظالم استکبار و استبداد جهاني به رهبري آمريکا مي‌کند.

گفتمان مقاومت فعال امروز به عنوان يک گفتمان مسلط در ملت‌هاي اسلامي و عامل شتابزاي بيداري اسلامي خودنمايي مي‌کند. آمريکا نمي‌تواند جلوي بسط اين گفتمان را با هيچ اقدامي ولو ترور بگيرد. رهبران پنتاگون و سيا بارها براي حاج‌قاسم سليماني پيام فرستادند و تقاضاي گفت‌وگو داشتند.

او حتي گوشه‌چشمي هم به اين پيام‌ها نداشت. نامه‌هاي ارسالي آن‌ها را توسط برخي مقامات منطقه حتي باز نکرد. او مظهر قهر، استقامت و پايداري در برابر کفر و شرک جهاني بود. او سرباز ولايت و سرباز ملت بود و به اين سربازي و سرسپاري افتخار مي‌کرد. به همين دليل در وصيت خود اصرار دارد حتما کلمه «سرباز» روي مزار او حک شود.


او سربازي از خطه کوير بود. خون او چون باراني بر کوير دل‌هاي خشکيده ماست و آن را سيراب از خضوع و فروتني در برابر عظمت الهي خواهد کرد.


يزيديان زمان بدن مطهر او را همانند بدن مولاي او حضرت عباس سلام‌الله‌عليه تکه‌تکه کردند، دست او را بريدند تا علم آزادي قدس را زمين بگذارد، اما ميليون‌ها تن از ايرانيان پاکباز و عاشق، اين پرچم را برمي‌دارند و راه او را ادامه خواهند داد. حاج‌قاسم يک انسان «مرگ‌آگاه» بود. به خيلي‌ها خبر مرگ خود را داده بود و حتي کفن خود را به امضاي مراجع تقليد رسانده بود. شايد اين سال آخر اين شعر را با خود زمزمه مي‌کرد:


عشق مي‌گويد به گوشم پست پست
صيد بودن خوشتر از صيادي است


آن که ارزد صيد را عشق است و بس
ليک او کي گنجد اندر دام کس


آمريکايي‌ها مرتکب حماقت عظيمي شدند. شهادت حاج‌قاسم سليماني يک باتلاق بزرگ براي آن‌هاست. آن‌ها فکر مي‌کنند حاج‌قاسم را کشتند، اما اين حاج‌قاسم بود که مرگ را «ميراند». او با حيات جاودانه و ابدي خود دست از گريبان آمريکا برنخواهد داشت. تحولات آينده نشان مي‌دهد اين باتلاق چيست و مخاطرات آن کدام است.

 
 منبع: رسالت

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۷۳۴۵۲۰۰:۰۳:۳۱ ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
خدا کند سودجویان این عشق بازی ملت با فرزند خلف ایران عزیز را مصادره به مطلوب نکرده و یا از آن سوء استفاده جناحی نشود و اجازه دهند این عزیز و این خروش مستانه ملی به عنوان عامل وحدت در ذهن ها و برای همیشه در قلبها به یادگار بماند . .
ناشناس۱۲۷۳۴۶۰۰۰:۰۸:۰۱ ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
نه دعوتی شد . نه از قبل در صدا و سیما تبلیغی صورت گرفت و نه از بیت المال برای تبلیغ بنر چاپ شد . مردم کسی را که قلبا دوست بدارند اینگونه از وی تشکر میکنند . بعد از وداع با امام رحمت الله علیه، تهران هرگز جمعیتی به این اندازه ندیده بود . یادش گرامیباد .
ناشناس۱۲۷۳۵۲۳۰۱:۱۱:۴۷ ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
فقط انتقام نه یک کلمه کم نه زیاد بدون قید و شرط
ناشناس۱۲۷۳۵۶۰۰۴:۱۸:۱۰ ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
حاج قاسم نبود امروز منطقه را جنگ شیعه و سنی، عرب و عجم، ترک و کرد، تکفیری و انسانی فرا گرفته بود، بشریت بدهکار حاج قاسم است. کاش عباس میرزا یک حاج قاسم داشت تا ترکمنچای و گلستان تحمیل نشود، کاش رضا شاه یک حاج قاسم داشت تا کشور را روس و انگلیس اشغال نکند.
محمد۱۲۷۳۶۱۱۰۷:۲۶:۴۴ ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
ماشاءالله. آفرین بر این قلم و متن زیبا.طیبه الله
ناشناس۱۲۷۳۶۵۸۰۸:۲۲:۲۸ ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
کسی که برای خدا خالصانه کار کنه، از خودش بگذره، مردم دار باشه یقینا خدا بهش عزت و آبرو میده و عزیزش میکنه
ناشناس۱۲۷۳۶۹۳۰۸:۴۹:۲۳ ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
انتقام خواهیم گرفت
ناشناس۱۲۷۳۸۵۵۱۰:۵۰:۵۵ ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
به گمانم شهادت حاج قاسم در حقیقت ما را با واقعیت فطری خودمان روبرو کرد همه دریافتیم که در نهانگاه قلب هایمان همه می دانیم که راه درست همانی است که قاسم سلیمانی در پیش گرفته بود یعنی مقابله صریح و جدی با غرب تروریست به سرکردگی آمریکا ولی زنگار و غبار رسانه ای و گذشت سالها و تحلیل های مختلفی که به اسم دوراندیشی و عقلانی بودن به خورد ماها داده بودند ما را از واقعیت درونی و فطری خودمان که جبهه باطلی وجود دارد که تنها با مقابله جدی با آن می توان آن را ناکام گذاشت، دور ساخته بود و شهادت حاج قاسم این زنگار و غبار را کمی کنار زد تا ببینیم همه در نهاد خویش به بطلان آمریکا و حقانیت مقابله با آن گرایش فطری دارند زیرا در نهاد همه انسانها بیزاری از باطل و ظلم وجود دارد این دنیا و تحلیها و توجیهات است که این حقیقت را کناری می نهد ما نیز در این سالهای متمادی چرب و شیرین دنیا کاری کرده بود که توهم داشته باشیم می توان همراهی و همزیستی میان حق و باطل ایجاد کرد و کاری کرد که نه سیخ بسوزد و نه کباب توهم داشتیم که مگر می شود همه دنیا اشتباه کنند و ما درست بگوییم؟؟ همه ما دیده و خوانده ایم که هر چیزی می شد می گفتیم مگر ما درست می گوییم چطور در فلان مسئله همه دارند همین کار را می کنند و تنها ما درست می گوییم؟؟ یعنی دقیقا سرکوب گرایش فطری مقابله با ظلم مشهود را با وسوسه های وسواس های بیرونی و درونی مورد تشکیکک قرار داده و می دهیم و یقین بدانید این شهادت فرصت مجددی به ما داد که بدانیم علیرغم کژی هایی که باز هم به واسطه تعالیم و فطرت خودمان آنها را بد می دانیم ولی حقانیت مسیری که امام ره آغازگر آن در دوران معاصر بوده است را درک کنیم و به آن ندای درونی خویش رجعت کنیم اما چنین حالتی تا زمانی است که دو باره خناس های درونی و بیرونی مجددا محاسبات دنیوی را بر ما وارد نکنند و مجددا غبار سنگین سالیان سال دنیانگری و دنیااندیشی بر ما مستولی نشود
یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

  2. این یک یادداشت سیاسی نیست...

  3. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

  4. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

  5. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

  6. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

  7. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

  8. ضعیف‌کشی !

  9. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

  10. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

  11. اهمیت شفاف‌سازی درباره امضای قرارداد قرارگاه خاتم با یک متهم اقتصادی

  12. ورود دستگاه قضایی به موضوع تخریب منزل یک زن سرپرست خانوار در بندرعباس

  13. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

  14. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

  15. ملک زاده استعفا کرد

  16. روحانی: خدا را شکر شرِ ترامپ کم شد

  17. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

  18. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

  19. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

  20. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

  21. مهریه ۱۰۰۰ میلیاردی برای جوانی که ۵۰ میلیون هم سرمایه ندارد، باطل و خلاف شرع است

  22. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

  23. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

  24. جزئیات افزایش کارمزد خدمات بانکی از امروز + جدول

  25. ترامپ کوتاه آمد/ رئیس جمهور آمریکا با انتقال قدرت به بایدن موافقت کرد

  آخرین عناوین