روحانی: ما در شرایط صلح قول دادیم نه در شرایط جنگی امروز/ مردم به‌خوبی می‌فهمند چه کسی به آنها فشار آورده است

گروه سیاسی الف،   3981009051 ۴۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس‌جمهور گفت: برخی‌ها خطاب به دولت دوازدهم می‌گویند که چرا عین قول‌هایی را که اول دولت دادید، نمی‌توانید عمل کنید؛ ما در شرایط صلح آن قول‌ها را داده بودیم و بعد وارد شرایط جنگ شدیم و این جنگ را هم ما انتخاب و شروع نکرده و حتی بهانه را هم ما به دست دشمنان ندادیم.

روحانی: ما در شرایط صلح قول دادیم نه در شرایط جنگی امروز/ مردم به‌خوبی می‌فهمند چه کسی به آنها فشار آورده است

به گزارش الف به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار با فعالان صنعت پتروشیمی که به مناسبت گرامیداشت روز صنعت پتروشیمی ایران برگزار شد، با بیان اینکه دشمنان از سال 97 جنگ همه جانبه اقتصادی علیه ایران راه انداخته اند که تاکنون در همه عرصه ها ناموفق بوده اند، اظهار داشت: روند رشد شاخص ها و آمارها به رغم فشارهای اقتصادی شدید، نشان می دهد در سایه تلاش بی وقفه سرداران جبهه اقتصاد  و اگاهی و حضور شجاعانه و هشیارانه مردم همیشه در صحنه، دشمنان در پیشبرد طرحهای خود ناکام مانده اند.

روحانی گفت: خوشبختانه گزارش‌ها و توضیحاتی که در این جلسه و در نمایشگاه دستاوردهای صنعت پتروشیمی از سوی مدیران این عرصه ارایه شد، نشان داد مسیر و راهی که صنعتگران و کارآفرینان ما در این عرصه و به رغم فشار و تحریم دشمنان انتخاب کرده اند، مسیری درست بوده و توانسته‌اند به خوبی در این راه گام بردارند و این افتخاری بزرگ برای تاریخ کشور است.

رئیس جمهور اظهارداشت: به صراحت می‌گویم که دوران تحریم و فشار علیه ملت ایران روزی به سر خواهد آمد، چرا که بدخواهان و دشمنان متوجه شدند که با فشار حداکثری نمی‌توانند ما را وادار به تسلیم کنند.

روحانی با بیان اینکه همه هدف دشمنان از اعمال فشار و تحریم این بوده که سر میز مذاکره‌ای برویم که هر چه آنها گفته‌اند، قبول کنیم، افزود: این کار در ایران اسلامی نشدنی است و خوشبختانه ملت ایران در سال 97 و 98 بویژه از 13 آبان سال گذشته که فشارهای حداکثری تحریم اعمال شد، به خوبی ایستادگی و مقاومت کردند.

وی با بیان اینکه شرایط عادی با شرایط جنگ متفاوت است، گفت: برخی‌ها خطاب به دولت دوازدهم می‌گویند که چرا عین قول‌هایی را که اول دولت دادید، نمی‌توانید عمل کنید؛ ما در شرایط صلح آن قول‌ها را داده بودیم و بعد وارد شرایط جنگ شدیم و این جنگ را هم ما انتخاب و شروع نکرده و حتی بهانه را هم ما به دست دشمنان ندادیم.

رئیس جمهور ادامه داد: دشمنان جنگ را علیه ملت ایران شروع کردند تا قامت استوار ملت بزرگ و فرهیخته ایران را بشکنند و این حرف منطقی نیست که برخی‌ها که با دولت خرده فرمایش دارند، بگویند که در سال 95 و در فروردین 96 قولی داده‌اید و در فروردین 98 لحن شما فرق کرده است، چرا که آن در شرایط صلح بود و امروز در شرایط جنگ قرار داریم و در همه دنیا شرایط جنگ یک شرایط ویژه است.

روحانی با بیان اینکه از سال 97 جنگ شدید و همه جانبه اقتصادی علیه ایران شروع شد، اظهار داشت: دشمنان می‌خواستند این جنگ سیاسی هم بشود، یعنی همه دنیا را وادار کنند که پشت سر آنها و روبروی ایران بایستند؛ آنها می‌خواستند این جنگ حقوقی نیز بشود، یعنی سازمان ملل و نهادهای بین‌المللی ایران را محکوم کنند که در این امر ناموفق بودند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه آنچه هدف دشمنان در جنگ اقتصادی بوده، حاصل نشده و نخواهد شد، افزود: امروز در شرایطی نیستیم که ملت ما در زندگی روزمره و نیازمندی‌های ضروری خود دچار مشکل شود.

روحانی با اشاره به اینکه براساس آمار ارایه شده در بهار و تابستان، روند اشتغال علیرغم فشارها و تحریم‌ها در مسیری درست قرار داشته و وقتی اشتغال روند خود را به درستی طی کند، به معنای این است که تولید در مسیر درستی قرار گرفته است.

رئیس جمهور تصریح کرد: وقتی توانستیم آن تورم شدیدی که پایان سال گذشته شروع شد را تا حدی در بهار امسال مهار کنیم، یعنی دشمن ناموفق بوده است؛ حتی در زمینه رشد اقتصادی نیز که سال گذشته منفی بود، امسال شرایط متفاوتی داریم و امید ما این است که در سال آینده رشد منفی نداشته باشیم و این به معنای ناموفق بودن دشمنان در طراحی‌شان بوده است.

روحانی با بیان اینکه تقریباً همه رهبران سیاسی جهان که با آنان ملاقات داریم، عنوان می‌کنند که آمریکا اشتباه کرده و در مواجهه با ایران ناموفق بوده است، گفت: حتی نزدیک‌ترین دوستان آمریکا این موضوع را بیان کرده و می‌گویند که خود آمریکایی‌ها در جلسات خصوصی می‌گویند که محاسبات ما درباره ایران غلط بوده است؛ تصور می‌کردیم با فشاری 5 الی 6 ماهه مردم در مقابل نظام قرار می گیرند و ما را دعوت به ایران کرده و برای ما فرش قرمز پهن می‌کنند که این، نهایت نادانی و محاسبه غلط است.

رئیس جمهور اظهار داشت: مردم ما به خوبی می‌فهمند چه کسی به آنها فشار آورده است. اگر ما آغازگر جنگ بودیم، درست بود که امروز مورد سوال قرار بگیریم که چرا تعهد خود را زیر پا گذاشتیم.

روحانی ادامه داد: ما تعهدات خود را به خوبی انجام دادیم.

رئیس جمهور حضور شجاعانه، آگاهانه و هوشیارانه مردم در صحنه را اولین عامل در مسیر موفقیت در برابر دشمنان برشمرد و گفت: مردم راه را به خوبی انتخاب کرده و دوست را از دشمن به خوبی تشخیص دادند و این همه وسایل، ابزار و امکانات تبلیغاتی دشمنان نتوانست ملت را منحرف کند.

روحانی حضور سرداران و سربازان جبهه اقتصادی را گام دوم موفقیت در برابر توطئه دشمنان دانست و گفت: سرداران و سربازان جبهه اقتصاد به میدان آمدند و این بار را بر دوش گرفتند.

رئیس جمهور افزود: دشمنان فکر کردند که اگر درآمدهای نفتی کشور را کاهش دهند، درآمد ارزی کشور دچار اختلال می‌شود و بر همین اساس روی نفت خام فشار آوردند.

روحانی افزود: از سوی دیگر همه صنعتگران و کارآفرینان از جمله صنعتگران پتروشیمی کشور که در خط مقدم بودند، وارد میدان شده و فعالیت کردند به گونه‌ای که در میان درآمدهای صادراتی غیرنفتی کشور پتروشیمی مقدم است.

رئیس جمهور با اشاره به گزارش رئیس کل بانک مرکزی در این نشست، گفت:‌ بر این اساس 20 درصد نیازهای ارزی کشور و بیش از 50 درصد ارز سامانه نیما توسط این صنعت تأمین می‌شود و این نشان می‌دهد که امروز پتروشیمی در خط مقدم است.

روحانی با بیان اینکه صنعت پتروشیمی در خط مقدم است، گفت: وقتی صنعتی در خط مقدم است و بار مسئولیت سنگین کشور را بر دوش دارد، وظیفه همه ما حمایت است، مردم، افکار عمومی و همه از جمله دستگاه اجرایی، قوه قضائیه و مجلس باید از کسانی که این افتخار بزرگ را نصیب کشور کردند، حمایت کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه کلمه جهش لایق حرکت صنعت پتروشیمی است، گفت: جهش یعنی اینکه از روندعادی سریع‌تر حرکت کنیم و شتابان و با سرعت به مسیر ادامه دهیم. وقتی از جهش‌های دوم و سوم در صنعت پتروشیمی صحبت می‌کنیم، آمار و ارقام به ما نشان می‌دهد تا پایان جهش دوم محصولات پتروشیمی ما به 100 میلیون تن می‌رسد. یعنی اینکه تولید حدود 2 برابر خواهد شد. از سال 92 و آغاز فعالیت این دولت که تولید محصولات پتروشیمی 52 میلیون تن بوده در پایان جهش دوم در سال 1400 این میزان به 100 میلیون تن خواهد رسید.

روحانی اظهار داشت: اینکه بتوانیم در صنعتی در عرض 8 سال تولید را 2 برابر کنیم این همان جهش است.

رئیس جمهور با بیان اینکه آماده‌سازی برای انجام جهش سوم نیز در حال انجام است، گفت: آماده‌سازی صنعت قدم اول است، توسعه قدم دوم، جهش گام سوم و  قدم چهارم نیز آماده کردن شرایط برای جهش بعدی است و ریل‌گذاری برای جهش و موفقیت بعدی است که این کار در صنعت پتروشیمی در دستور کار قرار دارد.

روحانی با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه دستاوردهای صنعت پتروشیمی کشور، گفت: آمارهای ارایه شده در این نمایشگاه نشان می‌دهد که حرکت در این صنعت برای جهش سوم هم آغاز شده و تکمیل این حرکت برای بعد از سال 1400 دیده شده تا تولید ما از 100 میلیون تن به 130 میلیون تن در جهش سوم برسد که این کار یک کار بزرگ و ارزشمند است.

رئیس جمهور در ادامه به درآمد حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی در کشور اشاره کرد و گفت: امروز درآمد محصولات پتروشیمی 17 میلیارد دلار است که در جهش دوم در سال 1400 به 25 میلیارد دلار می‌رسیم و در جهش بعدی ارزش محصولات پتروشیمی 37 میلیارد دلار برآورد می‌شود که البته در صورت افزایش قیمت جهانی نفت و محصولات پتروشیمی این رقم قابل افزایش است.

روحانی خاطر نشان کرد: این موفقیت در شرایط معمولی نبوده و ما در شرایط تحریم و فشارهای سنگین اقتصادی در این مسیر موفق قرار داشته‌ایم و در شرایطی که بخاطر تحریم‌های ناعادلانه و ظالمانه برای جذب سرمایه، صادرات محصول و برگشت ارز حاصل از صادرات با مشکلات زیادی مواجه هستیم این موفقیت‌ها حاصل شده که از افتخارات صنعت پتروشیمی کشور است.

رئیس جمهور تصریح کرد: اینکه در تولید محصولات پتروشیمی امروز در منطقه در رده دوم قرار داریم و با جهش سوم تولیدکننده اول منطقه خواهیم شد، افتخار کشور و صنعت پتروشیمی است.

روحانی با بیان اینکه به عنوان نماینده مردم و از طرف ملت ایران بخاطر کسب این افتخارات بزرگ از همه مدیران، کارآفرینان و واحدهای مختلف پتروشیمی از غرب تا جنوب کشور و همه فعالان در این صنعت تشکر می‌کنم، گفت: وقتی 20 درصد از واردات کشور به پتروشیمی متکی می‌شود و بازار نیما 50 درصد متکی به این صنعت است، باید از این صنعت که در سطح ملی و اقتصاد ملی تلاش می‌کند، حمایت کنیم.

رئیس جمهور در ادامه افزود: اینکه بخش عمده ارز صادراتی این صنعت در سامانه نیما وارد شود و همین که نیازهای ارزی این صنعت در اختیار خودش قرار گیرد، قابل بررسی است و نیاز به همفکری و هماهنگی بین بانک مرکزی، دولت و ارگان‌های دیگر وجود دارد.

روحانی افزود: ما به فکر آینده هستیم و فقط به دنبال چیدن محصول نیستیم. می‌خواهیم برای فردا و پس فردا هم کار کنیم و آیندگان هم باید از این صنعت استفاده کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه مهندس زنگنه وزیر نفت را به عنوان مسئول هماهنگی و ساماندهی صنعت پتروشیمی تعیین کرده است، افزود: مهندس زنگنه کار بزرگی در این حوزه انجام داده و حضور ایشان اطمینان بخش بود. ایشان هم تأکید می‌کنند که صنعت پتروشیمی خوب عمل کرده و نگرانی‌هایی که در زمینه فعالیت پتروشیمی‌ها مطرح می‌شود، درست نیست.

روحانی با اشاره به آمارهای ارایه شده در نشست با مدیران هلدینگ‌های پتروشیمی در رابطه با موفقیت این صنعت تأکید کرد: وقتی مردم این آمارها را بشنوند و ببینند که این صنعت در مقابل بدخواهان نظام و کشور ایستادگی کرده است، خوشحال می‌شوند. این موفقیت‌ها خبرهای خوب و خوشی برای ملت است. ایستادگی، قهرمانی، پیشرفت و خودکفایی مردم را خوشحال می‌کند.

رئیس جمهور افزود: اینکه همه خوراک این صنعت توسط خودش تأمین می‌شود و بخش اعظم و بزرگ نیاز وارداتی ما در این صنعت از جمله کاتالیست‌ها، امروز در کشور خودمان تولید می‌شود و نیازهای داخلی و خارجی را تأمین می‌کند، یعنی صنعت پتروشیمی یک صنعت عظیم و قدرتمند است.

روحانی تأکید کرد: وقتی می‌گوییم دنبال خام‌فروشی در نفت و گاز نباشیم، یکی از راه‌ها توسعه صنعت پتروشیمی است و اینکه اعلام شد، در جهش سوم به جایی خواهیم رسید که خوراک صنعت پتروشیمی معادل 2 میلیون بشکه نفت در روز خواهد بود، موضوع بسیار مهمی است و نشان می‌دهد که صنعت پتروشیمی، انرژی را به ارزش افزوده تبدیل می‌کند.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با تأکید بر انجام اقدامات پایین‌دستی در صنعت پتروشیمی، گفت: صنعت پتروشیمی یک زنجیره است و خوراک برخی از بخش‌های تولیدی خود را تأمین می‌کند. تولیدات این صنعت در بخش‌های مختلف از جمله نساجی، بسته‌بندی، کشاورزی، و اگر صنایع پایین‌دستی آن تکمیل شود، باعث اشتغال‌زایی بیشتر و ارزش افزوده بالاتر خواهد بود.

روحانی همچنین از کسانی که در پتروشیمی و صنایع پایین دستی که محصولات مختلفی را تولید می‌کند، سرمایه‌گذاری می‌کنند، قدردانی کرد.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به موضوعات مطرح شده از سوی نمایندگان شرکت‌های پتروشیمی از جمله در زمینه استفاده از خوراک مایه، گفت: باید در این زمینه گام‌هایی برداشته شود و ما می‌توانیم برای این منظور مشوق‌هایی را تعیین کنیم.

روحانی افزود: اینکه وزیر نفت اعلام کرد زمستان امسال بخاطر خوب بودن وضعیت گاز به پتروشیمی‌ها فشاری وارد نشده و گاز آنها قطع نشده، خبر بسیار خوشحال‌کننده‌ای است که امیدوارم سال آینده هم به همین شکل باشد.

رئیس جمهور همچنین به موضوع صادرات محصولات پتروشیمی اشاره کرد و گفت: در زمینه صادرات این محصولات نیز باید گام‌های مؤثری برداشته شود که موضوع تعرفه‌های ترجیحی با کشورها از آن جمله است. برای این منظور با کشورهای مختلف صحبت‌هایی انجام شده است.باید همه تلاش خود را انجام دهیم تا بتوانیم زمینه را برای صادرات آسان‌تر و پرسودتر محصولات خود فراهم کنیم.

روحانی مسأله گمرکات و مشکلات برخی شرکت‌های پتروشیمی در این زمینه را یادآور شد و افزود: از مهندس زنگنه می‌خواهم این موضوع را در دولت مطرح کند تا بررسی‌های لازم انجام شود، وقتی صنعت مهمی اینطور در کشور فعالیت می‌کند باید مشکلات آن را از جمله مشکلات گمرک، مالیات و ارزش افزوده را حل و فصل کنیم.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به درخواست نماینده یکی از شرکت‌ها در خصوص دریافت وام اعم از ارزی و ریالی از بانک مرکزی، گفت: این مشکل باید با کمک صندوق و بانک مرکزی حل و فصل شود.این صنعت جای اعتماد و اطمینان است و بانک‌ها نباید برای برگشت پول خود از این شرکت‌ها دغدغه خاطر داشته باشند. برای سرمایه‌گذاری در صنعت اگر هزینه زیاد نشود نمی‌توانیم با دنیا رقابت کنیم.

روحانی افزود: این حرکت پرشور در صنعت پتروشیمی به غیر از بحث صنعت یک افتخار ملی برای ما به جا می‌گذارد و اینکه در این شرایط سخت با این روحیه کار می‌کنیم و اعتماد ملی و امید به آینده را تقویت می‌کنیم، بسیار ارزشمند است.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه صدا و سیما، ‌رسانه‌ها و روزنامه‌ها باید در مورد این موفقیت‌ها و جهش سوم در صنعت پتروشیمی کار کنند، گفت: مردم جامعه، دانشجویان، مهندسان، کارگران و همه اقشار که نگران هستند وقتی حس کنند در یک صنعت بزرگ کشور جهش بزرگی اتفاق افتاده و ادامه دارد و تولید محصولات در این صنعت 2 برابر شده، امیدوار خواهند شد و این شرایط نشان می‌دهد که این بخش محیط کار بسیار بزرگ و مناسبی است.

روحانی با بیان اینکه خودکفایی در این صنعت معنایش این است که شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در این زمینه کار کنند، گفت: خودکفایی بسیار ارزشمند است و باید جوانان و شرکت‌های دانش‌بنیان را دعوت کنیم که در این عرصه فعالیت کنند.

رئیس جمهور در پایان سخنان خود همفکری و هماهنگی بین شرکت‌های فعال در حوزه پتروشیمی و دولت را خوشحال‌کننده عنوان کرد و افزود: امید شما به آینده و تحرک شما بسیار ارزشمند و امیدوارکننده است و امیدوارم قدم‌های خوبی با روحیه بهتر و بیشتر برای کشور و ملت در آینده برداشته شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۶۱۷۱۵۱۱:۳۱:۳۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
چرا مردم باید تاوان ناکارآمدی دولت وفساد گسترده دولتمردان را بدهند. حمله اقتصادی امریکا تخریبش از فساد دولتی کمتر است
ناشناس۱۲۶۲۲۷۶۱۵:۵۱:۳۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
پس اون کلید چه بود ؟ زبان دنیا را ما می فهیم چه بود ؟ کی بود کی بود من نبودم شد نتیجه 6 سال رئیس جمهوری شما ؟!!!!
ناشناس۱۲۶۲۴۵۳۱۷:۳۷:۲۸ ۱۳۹۸/۱۰/۹
بی انصاف نباشیم. رو شدن فساد اقتصادی برادراشون هم در شرایط جنگی بوده :)))
ناشناس۱۲۶۱۷۱۷۱۱:۳۲:۴۶ ۱۳۹۸/۱۰/۹
اقای روحانی ایا اکنون وقت معذرت خواهی و استعفا است؟ یا زمان توجیه خطا ها؟ مگر شما سه سال کشور را بخاطر برجام معطل نگذاشتید؟ مگر حتی رفتگران شهرداری نگفتند امریکا قابل اعتماد نیست؟ مگر هنوز هم خود را به در ودیوار برای امریکا نمی زنید؟
ناشناس۱۲۶۱۷۴۲۱۱:۴۴:۲۴ ۱۳۹۸/۱۰/۹
آقای روحانی بهتره با مردم رو راست باشی.
ناشناس۱۲۶۱۷۶۸۱۱:۵۴:۲۵ ۱۳۹۸/۱۰/۹
اقای روحانی من خودم بهت رای دادم پشیمونم به شدت
ناشناس۱۲۶۱۷۸۴۱۱:۵۸:۳۸ ۱۳۹۸/۱۰/۹
مگه همتون گوش مردم را کر نکرده اید که تحریم تأثیری ندارد
حسین۱۲۶۱۸۰۵۱۲:۰۹:۳۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
جناب رییس جمهور، شما در شرایطی قول دادید که تحریم‌های سنگین وجود داشت و ایران زیر بدترین فشارهای اقتصادی کشورهای غربی بود. لطفا طور دیگری عملکرد بد دولتتان را توجیه کنید.
ناشناس۱۲۶۱۸۳۹۱۲:۲۳:۴۵ ۱۳۹۸/۱۰/۹
ناکارآمدی خود را گردن دشمن خارجی نیاندازید، در شرایط صلح ، کبینه فچل شما بود که اقتصاد را خواباند، نمونه بارز آن وزیر مسکن قبلی که خیلی هم از او دفاع کردید
ناشناس۱۲۶۱۸۶۷۱۲:۳۶:۴۶ ۱۳۹۸/۱۰/۹
روزی بی‌کفایتی‌هایش را به دکتراحمدی‌نژاد عزیز نسبت میداد ، حالا به کدخدا
ناشناس۱۲۶۱۸۷۰۱۲:۳۷:۴۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
ما می دانستیم که با سرکوب ارزی در طول چند سال ، یک روزی فاجعه اقتصادی رخ خواهد داد لطفا فرار رو به جلو نکنید
علی کریمی۱۲۶۱۹۰۶۱۲:۵۲:۱۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
جناب آقای روحانی ما بیش از 40 سال است که بادشمنان مردم ایران در جنگ هستیم. لطفا بفرمایید در چه مقطعی ما در وضعیت صلح بودیم؟
omid۱۲۶۱۹۱۶۱۲:۵۵:۳۴ ۱۳۹۸/۱۰/۹
اولا همان موقع که جنابعالی قول دادید ،اوضاع گل و بلبل نبود،شما قول دادید که بیایید اوضاع را درست کنید ولی همه چیز را دیگر نابود کردید. ثانیا شما از ابتدای انقلاب در سطوح عالی کشور پست داشته اید انهم پستهای امنیتی ، نمی دانستید که بقول خودتان "کسانی وجود دارند که به مردم فشار می آورند" وشما نمی توانید کاری کنید؟ نه اینها همه بقول معروف بهانه های بنی اسراییلی است،شما از ابتدا نباید به این عرصه پا میگذاشتید و صد البته مردم هم نباید به شما امثال شما در مجلس رای میداند لا اقل در سال 96 با توجه به کارنامه دوره اول دولت شما نباید چشم بسته انتخاب میکردند،حال که دیگر کار از کار گذشته همه پشیمانند.
سیدرضا۱۲۶۱۹۲۳۱۳:۰۰:۰۷ ۱۳۹۸/۱۰/۹
با سلام واحترام ما که در بین مردم عادی هستیم مشاهده می کنیم که روز به روز وضعیت اقتصادی بدتر وفشار بر مردم بویژه قشر کارگر بیشتر میشود وبرتعداد بی کاران افزوده میشود. ما نمیدانیم رئیس جمهور از کدام بخش ازجامعه صحبت می کنند .احتمالا از مسئولین ومدیران صحبت می کنند که تحریم ها بر زندگی آنها اثری نکرده است.ایشان می گویند "روزی" تحریم ها پایان خواهد یافت. سوال مردم همین جاست " چه روزی بعبارتی چند روز یا ماه یا سال دیگر"
محمد۱۲۶۱۹۲۵۱۳:۰۰:۵۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
دشمن هیچگاه با ما در صلح نبوده ومتأسفانه شما نمی توانید و یا نمی خواهید شرائط صلح وجنگ را از هم تشخیص دهید
ناشناس۱۲۶۱۹۵۴۱۳:۱۵:۵۰ ۱۳۹۸/۱۰/۹
مردم به خوبی میدانند که عامل همه مشکلات ریشه فاسد هستش !!!!
علی۱۲۶۱۹۵۸۱۳:۱۷:۲۹ ۱۳۹۸/۱۰/۹
اگر منظور جناب روحانی از جنگ اقتصادی تحریم های امریکاست باید بگویم از بعد از انقلاب ما در شرایط جنگی بوده اییم و در هیچ برهه ایی در شرایط صلح نبوده اییم ...
ناشناس۱۲۶۱۹۸۲۱۳:۲۵:۰۱ ۱۳۹۸/۱۰/۹
الودگی هوا هم مربوط به شرایط جنگی است گران شدن بنزین چطور ؟
العبد۱۲۶۱۹۹۰۱۳:۲۹:۴۹ ۱۳۹۸/۱۰/۹
پس اون مرحوم مغروق چی میگفت که اکنون میتوانم با خیال راحت بمیرم که سایه جنگ از کشور دور شده است؟ یعنی شما کشور رو در شرایط صلح تحویل گرفتید و در شرایط جنگ تحویل میدهید؟ این بود تدبیرتان؟ اینگونه زبان دنیا را بلد بودید؟
sahatabar۱۲۶۱۹۹۳۱۳:۳۱:۰۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
بزرگداشت و یادآوری روز نه دی چی شد آقای رئیس‌جمهور؟!!!!!!!!
حسن۱۲۶۲۰۲۰۱۳:۳۹:۴۶ ۱۳۹۸/۱۰/۹
باشه عزیزم. استعفا بده و برو.اگه جنگه و شما هم نمیتونی به وعده هات عمل کنی خو استعفا بده.کاری که خیلی از روسای جمهور انجام دادن.
ناشناس۱۲۶۲۰۵۱۱۳:۵۵:۱۰ ۱۳۹۸/۱۰/۹
شعور ما به اینجا میرسه که بی تدبیری شما ملت را به اینجا رساند
حمید۱۲۶۲۰۵۶۱۳:۵۷:۰۹ ۱۳۹۸/۱۰/۹
همین شما نبودید که ادعا میکردید ما سایه جنگ رو از سر مملکت برداشتیم د
حمید۱۲۶۲۰۶۲۱۴:۰۰:۳۹ ۱۳۹۸/۱۰/۹
شما گفتید اگر ما رای نیاریم حتما شرایط جنگ به ما تحمیل میشه حالا توجیه میکنید !؟
ناشناس۱۲۶۲۰۶۷۱۴:۰۲:۵۶ ۱۳۹۸/۱۰/۹
عجب اظهار نظری واقعا آدم از این همه سیاست و زیرکی روحانی به وجد میاد
ناشناس۱۲۶۲۰۸۵۱۴:۱۱:۵۹ ۱۳۹۸/۱۰/۹
یعنی قبل از برجام ما در صلح بسر میبردیم بعد از برجام در جنگ هستیم؟؟!!
ناشناس۱۲۶۲۳۳۲۱۶:۲۵:۴۰ ۱۳۹۸/۱۰/۹
ای گفتی از این,تناقضات تا بخوای در حرفای,فریدون هست
ناشناس۱۲۶۲۰۹۹۱۴:۱۹:۱۵ ۱۳۹۸/۱۰/۹
خب بالاخره به جایی رسیدیم که مردم می فهمند!!
ناشناس۱۲۶۲۱۰۶۱۴:۲۴:۳۷ ۱۳۹۸/۱۰/۹
هنر شما هم در شرایط صلح تجربه شده هم در شرایط فعلی!!! ضمنا در زمانی که وعده می دادید تهدید ها در خصوص برجام شروع شده بود
ناشناس۱۲۶۲۱۱۲۱۴:۲۸:۵۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
آقاي روحاني ...خسته نشدين از بس با بي تدبيري سخن گفتيد ؟
zhik۱۲۶۲۱۵۳۱۴:۴۳:۱۴ ۱۳۹۸/۱۰/۹
جناب رییس دولت با امید به اینکه برجام را امضا میکند و بعد همه پولهای بلوکه شده سرازیر میشود و ایشان با یک امضا کشور را غرق ناز و نعمت میکنند ؛یک خیالبافی بیش نبود که رهبری چندین دفعه گوشزد کردند اما اعتقاد دولت به حمایت غرب و اروپا بیشتر بود تا به رهبری و مردم ؛اکنون تاوان خوش خیالی تیم سیاسی و اقتصادی امنیتی دولت را مردم باید بدهند و شما هم برنامه ...بلدنبود ... میگفت زمین کج است
ناشناس۱۲۶۲۱۶۴۱۴:۴۶:۲۰ ۱۳۹۸/۱۰/۹
ما هم در شرایط صلح رای دادیم حالا که شرایت عوض شده بفرما تشریف ببر
ناشناس۱۲۶۲۲۰۶۱۵:۱۲:۲۰ ۱۳۹۸/۱۰/۹
یکی از وعدهای شما این بود که سایه جنگ رو از سر ملت کوتاه خواهید کرد جناب روحانی
ناشناس۱۲۶۲۲۲۳۱۵:۱۹:۵۷ ۱۳۹۸/۱۰/۹
بعد که دیدین شرایط به سمت جنگ پیش می‌رود، چرا نگفتید آقا کلید تدبیر ما برای شرایط صلح است و کنار نکشیدید؟ نقش خود شما در سوق پیدا کردن به سمت جنگ چیست؟
ناشناس۱۲۶۲۶۴۰۱۹:۱۹:۵۳ ۱۳۹۸/۱۰/۹
هر کس بجای ایشون بود به نطر من بهتر از حالا نبودیم هر چند انتقادهای برای ایشون دارم
بازنشسته۱۲۶۲۲۶۰۱۵:۴۴:۳۰ ۱۳۹۸/۱۰/۹
آقای روحانی شما جلو بریزوبپاش دولتی وحقوقهای انچنانی روبگیر بقیه خودش درست میشه بخدا تیم اقتصادی سوپرمیلیاردر شما درد مردم رو احساس نمیکنن بسه دیگه خسته شدیم
ناشناس۱۲۶۲۳۸۱۱۷:۰۳:۴۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
آقای روحانی بینی و بین الله حرفهای خودت قبول داری که فکر میکنید مردم باور کنند
ناشناس۱۲۶۲۴۱۷۱۷:۲۵:۱۲ ۱۳۹۸/۱۰/۹
مردم به‌خوبی می‌فهمند چه کسی به آنها فشار آورده است!!!!!!
آرش۱۲۶۲۴۷۲۱۷:۴۸:۴۴ ۱۳۹۸/۱۰/۹
حداقل با استعفا دادنت مردم رو به آینده امیوار کنید
ناشناس۱۲۶۲۴۷۹۱۷:۵۳:۰۹ ۱۳۹۸/۱۰/۹
توکه وقتی اومدی گفتی الان جنگه ومن میخوام صلح برقرار کنم چی شد پس؟بازی برد بردت چی شد؟

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. چرا می‌گویند ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا است؟!

 5. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 6. نیروگاه هسته‌ای امارات

 7. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 8. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 9. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 10. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 11. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 12. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 13. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 14. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 15. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 16. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 17. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 18. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 19. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 20. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 21. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 22. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 23. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

 24. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

 25. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 5. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 6. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 7. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 8. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 9. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 10. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 11. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 12. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

 13. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 14. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 15. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 16. حسین شریعتمداری: با تفنگ خالی FATF تهدید نکنید

 17. ربیعی: حتی با رفتن به لیست سیاه FATF اتفاق خاصی برای اقتصاد رخ نخواهد داد/ اختصاص سهمیه بنزین نوروزی با مشکل روبرو است

 18. ادعای جنجالی امیرآبادی درباره کرونا/ نقش قالیباف در آینده جریان اصولگرا/ زیباکلام: زمام مجلس یازدهم در اختیار طرفداران احمدی‌نژاد است

 19. انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سراسر کشور/موسوی در پاسخ به الف: پس از پایان انتخابات و آغاز شمارش، میزان مشارکت به تدریج اعلام میشود/در حال بروز رسانی+ تصاویر و حاشیه ها

 20. کوتاهی وزارت کشور در اعلام نام انصرافی‌ها

 21. اعلام نتایج انتخابات در برخی حوزه‌ها / شهرهای بزرگ روز یکشنبه

 22. نامه مشترک حدادعادل و آقاتهرانی به مردم تهران پس از وحدت نیروهای انقلاب

 23. چرا لیست کامل؟

 24. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

 25. توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری بر روی انتشار یک لیست مشترک

آخرین عناوین