براندازی و استدلال‌های متناقض

علیرضا دلدار، گروه تعاملی الف،   3980923009 ۳۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
براندازی و استدلال‌های متناقض

اپوزسیون خارج نشین چه آن کسانی که در همان حوالی انقلاب و در رکاب شاه رفتند و چه افرادی که به تدریج در سال‌های بعد به بهانه‌های سیاسی و غیرسیاسی در خارج ماندنی شدند وجوه مشترکی دارند که که نشان می‌دهد هیچ صداقتی ندارند. البته حساب مخالف شرافتمند که به هر علت با نظام سیاسی داخل کشور موافق نیست اما به اعتلای کشور و مردم می اندیشد جداست، مخالفی که کمر به براندازی و انهدام و جنگ نبسته، بلکه خواستار اصلاح نارسایی‌ها است.

تناقض‌های رفتاری اپوزسیون در موارد ذیل آشکار می‌شود:
اول: دوران پهلوی. همه می‌دانند که علیرغم برخی اقدامات اقتصادی و زیربنایی، ظلم و ستم رژیم شاهنشاهی، بی توجهی به فرهنگ دینی مردم و برخورد آتشین با مخالفان و هیولای ساواک از جمله دلایلی بود که موجب شد مردم ایران در همه شهرهای کشور به خیابانها بیایند و مردمی ترین قیام قرن شکل بگیرد. آنقدر مستند از این موضوع هست که هیچ مورخی نمی تواند آن را انکار کند. اما می بینیم اپوزسیون به ویژه آنهایی که به سلطنت طلبان گرایش دارند هرگز نمی توانند و نمی خواهند چنین واقعیتی را بپذیرند. مردم را شورشی و انقلاب را در سطح چند شلوغی خلاصه می کنند. می بینیم که هر مشکلی هست از همان روز اول پیروزی انقلاب شروع شده و 40 سال است که زندگی ها دگرگون شده، گویی پیش از آن بهشت بود و به یکباره سیل آمد و همه نعمت ها را برد. این وقاحت آشکار در چشم پوشی و حتی زیبانمایی دوران شاه و تحریف و تخفیف و تحقیر انقلاب مردم ایران نشان می دهد که این افراد و جریانها اصلا صداقتی در رفتار و بیان ندارند.

دوم: اسلام. دین اکثریت مردم ایران اسلام است. مردم طبق شریعت اسلام زندگی می کنند و حتی آنهایی که تقید کاملی به اجرای واجبات ندارند به قرآن و اساس دین اعتقاد قلبی دارند. اما اپوزسیون که هر نوع دین گرایی را طرفداری از حکومت تفسیر کرده در تناقض دوم گرفتار می شود. آنها عملا با کوبیدن روحانیت، مسخره کردن و دروغ پردازی در مورد مسائل دینی و گاهی اتهام جهل و خرافه تلاش دارند تا جنبه دینی و نقطه قوت حکومت را تضعیف کنند اما نمی دانند با دین مردم چه کنند. برای مثال فحاشی، پخش موسیقی های تند، رقص، پوشیدن لباس قرمز و سر و صدای بلند از جمله اقدامات ایشان برای ممانعت و تخریب راهپیمایی کاملا دینی عاشورا در کانادا بوده است. 

سوم: دموکراسی. یکی از شعارهای بلند اپوزسیون تحقق خواست اکثریت یا همان دموکراسی است اما ملاحظه می کنیم که آنها با وسواس موارد کوچک مشکلات یا بر سر چوب کردن روسری توسط چند نفر را یک حرکت ملی می دانند اما در عوض اگر میلیونها نفر در یک انتخابات حاضر شوند آن را به رسمیت نمی شناسند. این تناقض بزرگ سوم برای آنهاست که عملا هر اقدام و حرکتی که به نفع آنها باشد را مردمی و هر چه نباشد حکومتی می دانند. اگر نیک بنگریم چنین کسانی خودشان دیکتاتورهای تمام عیار هستند.

چهارم: ایرانی یا غربی بودن: در حالی که مردم ایران نه صرفا به خاطر سرزمین با مرزهایی خاص بلکه به علت فرهنگ و رسوم مشترک شناخته می‌شوند. ملاحظه می‌شود که اپوزسیون عملا افراد غربی هستند که فارسی حرف زدن می‌دانند. مشروب می‌خورند، بساط کریسمس دارند، فرزندانشان بیشتر انگلیسی حرف می‌زنند. شاید اگر از ایشان سایه و ته مانده یکی دو رسم ایرانی را مثل سفره هفت سین (آن هم بدون قرآن و نشانه‌های دینی) بگیریم و آن مقدار زبان فارسی که بلد هستند، عملا از ایرانی بودن چیزی نداشته باشند. شاید بسیاری از ایشان به ویژه کسانی که یکی دو دهه هست در خارج زندگی می کنند اصولا حاضر به زندگی با شرایط ایران نباشند. یکی آسم ش عود می کند و دیگری بیزینسش از دست می رود و آن یکی در ایران دیگر دوست و فامیل قابل اعتنایی ندارد و... بنابراین اگر جز برای کاسبی و گرفتن مواجب باشد، دلسوزی و وطن دوستی ایشان بی معناست.

پنجم: پرچم. پرچم رسمی کشور پس از انقلاب تغییر کرد و هم اکنون در همه مجامع بین المللی این پرچم به رسمیت شناخته می شود اما از همان ابتدا مخالفان پرچم را نماد جمهوری اسلامی گرفته و علیرغم رای مردم به این شکل حکومت و هشت سال جنگ با رژیم عراق زیر این پرچم، ایشان هرگز حاضر به پذیرش آن نشده اند. این امر خود دیکتاتورمآبی آنها را نشان می دهد.

ششم: حقوق بشر و حق انتخاب: این حق هر کسی است که از نوعی از حکومت رضایت داشته یا دین خود را داشته باشد اما توابع این افراد در شبکه های اجتماعی گشت زنی می کنند و هر کسی حتی از دین خود دفاع کند با پرخاش گری و توهین مواجه و وی را حکومتی و ساندیس خور و ... معرفی و مجال حرف زدن را از شخص می گیرند. مطلع هستید که اینها همان کسانی هستند که دلشان برای فقدان آزادی بیان در ایران سوخته است! اینها همان کسانی هستند که از حقوق بشر و حق انتخاب دم می زنند ولی عملا نشان داده اند که هیچ اعتقادی به به این حقوق نمی دهند و همان شعار را تکرار می کنند که اگر با ما نیستی پس ضد مایی.
تلاش این افراد و گروهها برای افروختن آتش جنگ، برای تحریم بیشتر و فشار حداکثری زشت ترین و غیرانسانی ترین کاری است که یک فرد می تواند در حق هموطن خود روا دارد. آنها می خواهند با بدبخت کردن مردم و رنج طبقه فقیر و متوسط کاری کنند که این طبقات آنقدر سختی ببینند و درد زن و فرزند ببینند که شورش کنند و همه چیز را بسوزانند تا آنها بتوانند جشن پیروزی بگیرند. راه آنها نه از آگاهی مردم و ارتقای فرهنگ و انتخاب آزاد بلکه از جنگ و تحریم و شورش عبور می کند.

اما خوشبختانه این مردم ایران هستند که تصمیم می‌گیرند و می‌دانند حرف چه کسی را باور کنند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۳۹۰۴۲۰۸:۵۰:۳۱ ۱۳۹۸/۹/۲۳
اگر مسئولان و حاکمان موجود ، مردمی عمل کنند و به فکر مردم باشند و ریاکاری رو بذارن کنار و صداقت داشته باشن و دروغ نگن و حقوق نجومی برندارن و به اطرافیانشون سند و کلید ویلاهای آنچنانی در لواسون و باستی هیلز هدیه ندن و اموال باد آورده خودشون رو به کیسه بیت المال برگردونن ؛ بر اندازی ، توسط هیچ جریان و گروه و فرد و شخصی امکان نخواهد داشت
روزبه۱۲۴۰۲۲۸۲۲:۲۴:۱۳ ۱۳۹۸/۹/۲۳
محمدرضا پهلوی بعد فرار از کشور به اطرافیانش گفته من به آمریکایی ها بدبین هستم و مقصر سرنگونی من همین آمریکاییها هستن، حالا ربع پهلوی بگه اگه پدرش درست گفته که چرا الان تو آمریکا تشریف داره و قدرت رو از آمریکاییها گدایی میکنه؟ نه اگه دروغ گفته که پسر کو ندارد نشان از پدر.. موضوع بعدی چجوریه که آمریکاییها هم از فرقه رجوی حمایت میکنند و هم از پهلویها؟ بالاخره تا کجا باید با حماقت به امریکاییها امید بست؟
ناشناس۱۲۳۹۰۵۳۰۸:۵۷:۱۷ ۱۳۹۸/۹/۲۳
در اینکه رضا پهلوی و عده‌ای دیگر در پی دوختن کلاهی برای خود از نمدِ معترضین هستند شکی نیست ولی بی‌زحمت ممکنه شما بفرمایید چرا از ظرفیتِ آن عده که هم شرافتمند هستند و هم به اعتلای کشور و مردم می‌اندیشند در داخل استفاده نمی‌شود و این‌قدر خودی و غیرخودی به راه انداخته‌اید تا کشور به چنین روزی بیفتد که رضا پهلوی هم به طمع بیفتد.
ناشناس۱۲۳۹۲۱۷۱۰:۵۷:۲۰ ۱۳۹۸/۹/۲۳
بر خلاف تصور شما ان هایی که دلسوز هستند و دنبال کار چاق کنی برای خارجی ها نباشند می ایند مگر اینکه خودش نخواهد بیاید در ضمن کسی درست کار باشد هیچ وقت کسی به او خودی و غیر. خودی نمی گوید مگر اینکه دنبال چیزهای دیگر باشد
ناشناس۱۲۳۹۰۹۴۰۹:۲۰:۱۷ ۱۳۹۸/۹/۲۳
چرا یک کشور باید این همه اپوزوسیون داشته باشد؟؟؟
ناشناس۱۲۳۹۱۴۶۰۹:۵۶:۲۶ ۱۳۹۸/۹/۲۳
به همین دلیل که این همه دشمن قسم خورده داره
ناشناس۱۲۴۰۲۳۳۲۲:۲۹:۳۵ ۱۳۹۸/۹/۲۳
چرا کشورهای دیگه این همه دشمن ندارند ؟؟؟
ناشناس۱۲۳۹۱۶۱۱۰:۰۷:۴۷ ۱۳۹۸/۹/۲۳
رضا ربع پهلوی باید پاسخگو باشد که چرا پدرش 50 درصد نفت ایران را مُفت به یانکی ها می داد و چرا هزینه فاضلاب شهر لندن از خزانه ایران تامین شد ؟!
ناشناس۱۲۳۹۲۳۱۱۱:۱۰:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۲۳
هر کسی باید پاسخگوی اعمال خودش باشه
ناشناس۱۲۳۹۲۹۹۱۲:۰۱:۲۳ ۱۳۹۸/۹/۲۳
هرکس پاسخ گوی اعمال خودش است!!! ان وقت با این پول هایی که بیرون بردن و دارند با ان زندگی می کنند از نظر شما چه کسی پاسخگو است؟ حتما عمه من!
ناشناس۱۲۳۹۳۶۷۱۲:۳۲:۲۰ ۱۳۹۸/۹/۲۳
روحانی باید پاسخگو باشد که چطور ترامپ بی هیچ هزینه ای از برجام خارج شد ؟!
ناشناس۱۲۳۹۲۴۹۱۱:۲۶:۲۰ ۱۳۹۸/۹/۲۳
الان نفت رو به چه قیمتی میفروشند؟
حق۱۲۳۹۲۶۳۱۱:۳۷:۴۴ ۱۳۹۸/۹/۲۳
وچرا بحرین را شوهر داد
ناشناس۱۲۳۹۱۸۳۱۰:۲۶:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۲۳
چون دولت های دشمن این ها را تغذیه می کنند وگرنه اکثر این ها درحد گارسون هم نبودن
ناشناس۱۲۳۹۳۶۳۱۲:۳۱:۰۰ ۱۳۹۸/۹/۲۳
امریکا و انگلیس چرا از شاه مخلوع دیکتاتور ایران حمایت می کردند ؟!
شهاب۱۲۳۹۳۴۸۱۲:۲۵:۱۲ ۱۳۹۸/۹/۲۳
همه کشورها از ترکیه و عراق و افغانستان گرفته تا روسیه و چین جدای از نوع حکومتشان دارای اپوزیسیون هستند که توسط غرب هدایت میشه ،مسئله بسیار روشنه و نیازی به توضیح نداره اپوزیسیونها ابزار فشار غرب بر حکومتها هستند.بسیار ساده لوحانه است اگر فکر کنیم مثلا نظام عوض بشود آمریکا برای نظام جدید اپوزیسیون ایجاد نخواهد کرد و این یعنی هر دولتی به خاطر فشار مخالفانی که آمریکا پشت آنهاست یا باید باج بدهد و یا فشار را تحمل کند نمونه بارز آن حمایت از فتح اله گولن ترک تبار در آمریکا یا عدم فشار به عربستان با حربه به رسمیت نشناختن مخالفین در قبال قراردادهای میلیارد دلاری!این آگاهی ملتهاست که میتواند موجب اصلاح از درون وقطع دست باج خواهی غرب بشود،
ناشناس۱۲۴۳۱۸۸۲۳:۱۵:۵۱ ۱۳۹۸/۹/۲۵
خوب دقت کن! تعداد اپوزیسیون حکومت‌ها نسبت مستقیم با مخالفت آن‌ها با امریکا داره. کوبا، ونزوئلا، شیلی، شوروی سابق، چین، ایران، همگی اپوزیسیون فراوان تحت حمایت امریکا داشته یا دارند. سوریه هم دیدید، همینکه با خواست امریکا برای جدا شدن از محور مقاومت مخالفت کرد، هزاران اپوزیسیون مسلح در دهها گروه مثل قارچ سبز شدن تا پدر سوریه را دربیاورند. هنر امریکایی اینکه هزاران تبعه خارجی هم در نقش اپوزیسیون داخلی سوریه وارد شدند!!! عراق هم که شاهدید. ساده اندیش نباشیم! همه جانبه فکر کنیم! بی طرفانه شواهد را بررسی کنیم، بعد قضاوت کنیم!
علی کریمی۱۲۳۹۰۹۷۰۹:۲۱:۳۸ ۱۳۹۸/۹/۲۳
جناب آقای دلدار 1- شش بندی که نوشته اید اگر عین واقعیت باشد هیچ قدرتی نمی تواند کوچکترین خللی در مسیر اداره کشور وارد کند. 2- آیا نارسایی های مورد نظر مخالفان شرافتمند مورد توجه مسئولان رده بالای نظام قرار می گیرد؟
ناشناس۱۲۳۹۱۰۵۰۹:۲۴:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۲۳
ملاک سنجش کشور رضا پهلوی ها نیستند... ملاک سنجش کشور عملکرد مسئولین است.
ناشناس۱۲۳۹۲۶۸۱۱:۴۱:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۲۳
احسنت هموطن
ناشناس۱۲۳۹۲۴۳۱۱:۲۳:۳۵ ۱۳۹۸/۹/۲۳
اپوزیسیون مشتی مزدور جیره بگیر هستن که البته به زودی کارشون تموم می شه
فرحناد۱۲۳۹۲۸۳۱۱:۵۵:۳۱ ۱۳۹۸/۹/۲۳
توجه نویسنده مطلب را به اظهار نظر اولی و دومی جلب مینمایم و انتظار دارم پاسخ خود را بفرمایند .
نویسنده۱۲۳۹۸۴۵۱۷:۱۹:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۲۳
اصلی در فلسفه هست که میگه اثبات شی نفی ماعدا نمی کند. یعنی اگر مشخص شد اپوزسیون خارج نشین نیت سوء و دیکتاتورمآبانه دارن و هیچ دلشون به حال مردم نسوخته، به معنی این نیست که ما مشکلی در داخل نداریم. این که بگیم چون سر ما شکسته پس اشکالی نداره دست و پا و گردن ما هم بشکنه حرف درستی نیست. بالا رفتن دانش سیاسی مردم باعث خواهد شد که نه فقط خارج نشینان فرصت طلب طمع خودشون رو قطع کنند بلکه در داخل هم مشکلات کمتر بشه.
ناشناس۱۲۳۹۴۰۳۱۲:۴۹:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۲۳
ملاک رای ملت است
ناشناس۱۲۳۹۴۵۲۱۳:۱۳:۴۱ ۱۳۹۸/۹/۲۳
چرا ما به اینجا رسیدیم؟ چی شده؟ جامعه رو خودی و غیر خودی کردن، تبعیض، بیکاری شدید در جوانان، ...
ناشناس۱۲۴۰۰۲۴۱۹:۳۶:۲۰ ۱۳۹۸/۹/۲۳
همه جامعه‌ها خودی و غیرخودی دارند دشمن و هموطنانی که آب به آسیاب دشمن میریزند غیرخودی‌اند و این مخصوص ایران نیست
علی کریمی۱۲۴۱۱۶۸۱۵:۱۵:۳۲ ۱۳۹۸/۹/۲۴
در کره جنوبی و ژاپن خودی و غیر خودی ها چه کسانی هستند؟
ناشناس۱۲۴۰۸۹۶۱۳:۰۲:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۲۴
هموطن عزیز ۴۰ سال تحریم اونم با درخواست ذوق زده های خارج و داخل نشین ها بعد از سال ۸۸ ، بر افزایش طاقت فرسای اون نتیجه اش همین رانت و دزدی و بیکاری و .. است دیگه اون بنده خدا ها اینقدر پول خرج می کنند و شبکه های خوب خوب برای ما درست می کنند و زحمت می کشن تحریم وضع می کنند تا ما به جون و مال همدیگه رحم نکنیم
ناشناس۱۲۳۹۹۷۸۱۹:۰۲:۰۱ ۱۳۹۸/۹/۲۳
نه تندرویهای زمان شاه و بی توجهی به سنت و مذهب در اون زمان درست بود و نه وضعیت الان. باید بپذیریم همه مردم یکجور فکر نمیکنند یک عده مذهبی و مقید هستند یک عده معتقد هستند ولی چندان مقید نیستند و یک عده هم اصلا به هیچ دینی اعتقاد ندارند. یک بخشی هم به ادیان دیگه اعتقاد دارند و یا مسلمان غیرشیعه هستند. ما میتونیم با گفتگو مشکلاتمون رو حل کنیم و یک راه منصفانه پیدا کنیم. باید کاری کنیم همه بخشهای جامعه چه مذهبی و چه غیرمذهبی حداقلی از رضایت رو داشته باشند.
ناشناس۱۲۴۱۲۰۱۱۵:۳۹:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۲۴
چرا اختلاس و دزدی برخی مسئولین اینقدر در ایران زیاد است این که ربطی به خارج نشینان ندارد همین به اصطلاح خودی ها هستند که این همه میخورند و آنهمه میبرند و به کسی هم حساب پس نمی دهند

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

  2. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

  3. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

  4. فرمانده بسیج دارخوین شادگان ترور شد

  5. توماس فریدمن درنیویورک تایمز: ترامپ مثل آب خوردن دروغ  می‌گوید !

  6. عامل تخریب تصویر سردار سلیمانی دستگیر و آزاد شد

  7. همتی: عملیات بازار باز برای پیش‌بینی‌پذیر کردن بازار پول است/ کسی نمی‌تواند در بازار ارز تأثیر جدی بگذارد

  8. پیشنهاد پرداخت یارانه ۷۵ هزار تومانی به تمامی مردم

  9. ترامپ: مجروح شدن نیروهایمان در عین‌الاسد خیلی جدی نبود/ درباره تعداد مجروحین از پنتاگون سوال کنید

  10. آیت‌الله جنتی: رئیس‌جمهور اظهاراتی نداشته باشد که مورد سوءاستفاده دشمنان قرار گیرد/ شورای نگهبان از تائید یا رد صلاحیت هیچ فردی متنفع یا متضرر نمی‌شود

  11. اخطار دیده‌بان شفافیت و عدالت به عدم حمایت وزارت نفت از تولید داخلی لوله‌های ترش

  12. مکرون خواستار توافق با ایران بر سر برنامه موشکی بالستیک شد

  13. اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در تکاپوی رسیدن به فهرست انتخاباتی

  14. «ترانه علیدوستی» به دادسرا احضار شد

  15. کاهش نفوذ غربی ها در خاورمیانه به روایت روزنامه مصری

  پربحث‌های هفته

  1. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

  2. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

  3. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

  4. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

  5. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

  6. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

  7. پاسخ شهاب حسینی به هجمه‌ها: منتقد اتفاقات تلخ هستم/ در فیلم‌ با بودجه دولتی بازی می‌کنید اما از فجر انصراف می‌دهید؟

  8. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

  9. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

  10. شهاب حسینی: انصراف از جشنواره فجر دامن‌زدن به افتراق‌هاست/پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم

  11. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

  12. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

  13. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

  14. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

  15. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

  16. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

  17. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

  18. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

  19. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

  20. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

  21. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

  22. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

  23. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

  24. کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم ضدایرانی خود عقب‌نشینی کرد + جزئیات

  25. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

  آخرین عناوین