براندازی و استدلال‌های متناقض

علیرضا دلدار، گروه تعاملی الف،   3980923009 ۳۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
براندازی و استدلال‌های متناقض

اپوزسیون خارج نشین چه آن کسانی که در همان حوالی انقلاب و در رکاب شاه رفتند و چه افرادی که به تدریج در سال‌های بعد به بهانه‌های سیاسی و غیرسیاسی در خارج ماندنی شدند وجوه مشترکی دارند که که نشان می‌دهد هیچ صداقتی ندارند. البته حساب مخالف شرافتمند که به هر علت با نظام سیاسی داخل کشور موافق نیست اما به اعتلای کشور و مردم می اندیشد جداست، مخالفی که کمر به براندازی و انهدام و جنگ نبسته، بلکه خواستار اصلاح نارسایی‌ها است.

تناقض‌های رفتاری اپوزسیون در موارد ذیل آشکار می‌شود:
اول: دوران پهلوی. همه می‌دانند که علیرغم برخی اقدامات اقتصادی و زیربنایی، ظلم و ستم رژیم شاهنشاهی، بی توجهی به فرهنگ دینی مردم و برخورد آتشین با مخالفان و هیولای ساواک از جمله دلایلی بود که موجب شد مردم ایران در همه شهرهای کشور به خیابانها بیایند و مردمی ترین قیام قرن شکل بگیرد. آنقدر مستند از این موضوع هست که هیچ مورخی نمی تواند آن را انکار کند. اما می بینیم اپوزسیون به ویژه آنهایی که به سلطنت طلبان گرایش دارند هرگز نمی توانند و نمی خواهند چنین واقعیتی را بپذیرند. مردم را شورشی و انقلاب را در سطح چند شلوغی خلاصه می کنند. می بینیم که هر مشکلی هست از همان روز اول پیروزی انقلاب شروع شده و 40 سال است که زندگی ها دگرگون شده، گویی پیش از آن بهشت بود و به یکباره سیل آمد و همه نعمت ها را برد. این وقاحت آشکار در چشم پوشی و حتی زیبانمایی دوران شاه و تحریف و تخفیف و تحقیر انقلاب مردم ایران نشان می دهد که این افراد و جریانها اصلا صداقتی در رفتار و بیان ندارند.

دوم: اسلام. دین اکثریت مردم ایران اسلام است. مردم طبق شریعت اسلام زندگی می کنند و حتی آنهایی که تقید کاملی به اجرای واجبات ندارند به قرآن و اساس دین اعتقاد قلبی دارند. اما اپوزسیون که هر نوع دین گرایی را طرفداری از حکومت تفسیر کرده در تناقض دوم گرفتار می شود. آنها عملا با کوبیدن روحانیت، مسخره کردن و دروغ پردازی در مورد مسائل دینی و گاهی اتهام جهل و خرافه تلاش دارند تا جنبه دینی و نقطه قوت حکومت را تضعیف کنند اما نمی دانند با دین مردم چه کنند. برای مثال فحاشی، پخش موسیقی های تند، رقص، پوشیدن لباس قرمز و سر و صدای بلند از جمله اقدامات ایشان برای ممانعت و تخریب راهپیمایی کاملا دینی عاشورا در کانادا بوده است. 

سوم: دموکراسی. یکی از شعارهای بلند اپوزسیون تحقق خواست اکثریت یا همان دموکراسی است اما ملاحظه می کنیم که آنها با وسواس موارد کوچک مشکلات یا بر سر چوب کردن روسری توسط چند نفر را یک حرکت ملی می دانند اما در عوض اگر میلیونها نفر در یک انتخابات حاضر شوند آن را به رسمیت نمی شناسند. این تناقض بزرگ سوم برای آنهاست که عملا هر اقدام و حرکتی که به نفع آنها باشد را مردمی و هر چه نباشد حکومتی می دانند. اگر نیک بنگریم چنین کسانی خودشان دیکتاتورهای تمام عیار هستند.

چهارم: ایرانی یا غربی بودن: در حالی که مردم ایران نه صرفا به خاطر سرزمین با مرزهایی خاص بلکه به علت فرهنگ و رسوم مشترک شناخته می‌شوند. ملاحظه می‌شود که اپوزسیون عملا افراد غربی هستند که فارسی حرف زدن می‌دانند. مشروب می‌خورند، بساط کریسمس دارند، فرزندانشان بیشتر انگلیسی حرف می‌زنند. شاید اگر از ایشان سایه و ته مانده یکی دو رسم ایرانی را مثل سفره هفت سین (آن هم بدون قرآن و نشانه‌های دینی) بگیریم و آن مقدار زبان فارسی که بلد هستند، عملا از ایرانی بودن چیزی نداشته باشند. شاید بسیاری از ایشان به ویژه کسانی که یکی دو دهه هست در خارج زندگی می کنند اصولا حاضر به زندگی با شرایط ایران نباشند. یکی آسم ش عود می کند و دیگری بیزینسش از دست می رود و آن یکی در ایران دیگر دوست و فامیل قابل اعتنایی ندارد و... بنابراین اگر جز برای کاسبی و گرفتن مواجب باشد، دلسوزی و وطن دوستی ایشان بی معناست.

پنجم: پرچم. پرچم رسمی کشور پس از انقلاب تغییر کرد و هم اکنون در همه مجامع بین المللی این پرچم به رسمیت شناخته می شود اما از همان ابتدا مخالفان پرچم را نماد جمهوری اسلامی گرفته و علیرغم رای مردم به این شکل حکومت و هشت سال جنگ با رژیم عراق زیر این پرچم، ایشان هرگز حاضر به پذیرش آن نشده اند. این امر خود دیکتاتورمآبی آنها را نشان می دهد.

ششم: حقوق بشر و حق انتخاب: این حق هر کسی است که از نوعی از حکومت رضایت داشته یا دین خود را داشته باشد اما توابع این افراد در شبکه های اجتماعی گشت زنی می کنند و هر کسی حتی از دین خود دفاع کند با پرخاش گری و توهین مواجه و وی را حکومتی و ساندیس خور و ... معرفی و مجال حرف زدن را از شخص می گیرند. مطلع هستید که اینها همان کسانی هستند که دلشان برای فقدان آزادی بیان در ایران سوخته است! اینها همان کسانی هستند که از حقوق بشر و حق انتخاب دم می زنند ولی عملا نشان داده اند که هیچ اعتقادی به به این حقوق نمی دهند و همان شعار را تکرار می کنند که اگر با ما نیستی پس ضد مایی.
تلاش این افراد و گروهها برای افروختن آتش جنگ، برای تحریم بیشتر و فشار حداکثری زشت ترین و غیرانسانی ترین کاری است که یک فرد می تواند در حق هموطن خود روا دارد. آنها می خواهند با بدبخت کردن مردم و رنج طبقه فقیر و متوسط کاری کنند که این طبقات آنقدر سختی ببینند و درد زن و فرزند ببینند که شورش کنند و همه چیز را بسوزانند تا آنها بتوانند جشن پیروزی بگیرند. راه آنها نه از آگاهی مردم و ارتقای فرهنگ و انتخاب آزاد بلکه از جنگ و تحریم و شورش عبور می کند.

اما خوشبختانه این مردم ایران هستند که تصمیم می‌گیرند و می‌دانند حرف چه کسی را باور کنند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۳۹۰۴۲۰۸:۵۰:۳۱ ۱۳۹۸/۹/۲۳
اگر مسئولان و حاکمان موجود ، مردمی عمل کنند و به فکر مردم باشند و ریاکاری رو بذارن کنار و صداقت داشته باشن و دروغ نگن و حقوق نجومی برندارن و به اطرافیانشون سند و کلید ویلاهای آنچنانی در لواسون و باستی هیلز هدیه ندن و اموال باد آورده خودشون رو به کیسه بیت المال برگردونن ؛ بر اندازی ، توسط هیچ جریان و گروه و فرد و شخصی امکان نخواهد داشت
روزبه۱۲۴۰۲۲۸۲۲:۲۴:۱۳ ۱۳۹۸/۹/۲۳
محمدرضا پهلوی بعد فرار از کشور به اطرافیانش گفته من به آمریکایی ها بدبین هستم و مقصر سرنگونی من همین آمریکاییها هستن، حالا ربع پهلوی بگه اگه پدرش درست گفته که چرا الان تو آمریکا تشریف داره و قدرت رو از آمریکاییها گدایی میکنه؟ نه اگه دروغ گفته که پسر کو ندارد نشان از پدر.. موضوع بعدی چجوریه که آمریکاییها هم از فرقه رجوی حمایت میکنند و هم از پهلویها؟ بالاخره تا کجا باید با حماقت به امریکاییها امید بست؟
ناشناس۱۲۳۹۰۵۳۰۸:۵۷:۱۷ ۱۳۹۸/۹/۲۳
در اینکه رضا پهلوی و عده‌ای دیگر در پی دوختن کلاهی برای خود از نمدِ معترضین هستند شکی نیست ولی بی‌زحمت ممکنه شما بفرمایید چرا از ظرفیتِ آن عده که هم شرافتمند هستند و هم به اعتلای کشور و مردم می‌اندیشند در داخل استفاده نمی‌شود و این‌قدر خودی و غیرخودی به راه انداخته‌اید تا کشور به چنین روزی بیفتد که رضا پهلوی هم به طمع بیفتد.
ناشناس۱۲۳۹۲۱۷۱۰:۵۷:۲۰ ۱۳۹۸/۹/۲۳
بر خلاف تصور شما ان هایی که دلسوز هستند و دنبال کار چاق کنی برای خارجی ها نباشند می ایند مگر اینکه خودش نخواهد بیاید در ضمن کسی درست کار باشد هیچ وقت کسی به او خودی و غیر. خودی نمی گوید مگر اینکه دنبال چیزهای دیگر باشد
ناشناس۱۲۳۹۰۹۴۰۹:۲۰:۱۷ ۱۳۹۸/۹/۲۳
چرا یک کشور باید این همه اپوزوسیون داشته باشد؟؟؟
ناشناس۱۲۳۹۱۴۶۰۹:۵۶:۲۶ ۱۳۹۸/۹/۲۳
به همین دلیل که این همه دشمن قسم خورده داره
ناشناس۱۲۴۰۲۳۳۲۲:۲۹:۳۵ ۱۳۹۸/۹/۲۳
چرا کشورهای دیگه این همه دشمن ندارند ؟؟؟
ناشناس۱۲۳۹۱۶۱۱۰:۰۷:۴۷ ۱۳۹۸/۹/۲۳
رضا ربع پهلوی باید پاسخگو باشد که چرا پدرش 50 درصد نفت ایران را مُفت به یانکی ها می داد و چرا هزینه فاضلاب شهر لندن از خزانه ایران تامین شد ؟!
ناشناس۱۲۳۹۲۳۱۱۱:۱۰:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۲۳
هر کسی باید پاسخگوی اعمال خودش باشه
ناشناس۱۲۳۹۲۹۹۱۲:۰۱:۲۳ ۱۳۹۸/۹/۲۳
هرکس پاسخ گوی اعمال خودش است!!! ان وقت با این پول هایی که بیرون بردن و دارند با ان زندگی می کنند از نظر شما چه کسی پاسخگو است؟ حتما عمه من!
ناشناس۱۲۳۹۳۶۷۱۲:۳۲:۲۰ ۱۳۹۸/۹/۲۳
روحانی باید پاسخگو باشد که چطور ترامپ بی هیچ هزینه ای از برجام خارج شد ؟!
ناشناس۱۲۳۹۲۴۹۱۱:۲۶:۲۰ ۱۳۹۸/۹/۲۳
الان نفت رو به چه قیمتی میفروشند؟
حق۱۲۳۹۲۶۳۱۱:۳۷:۴۴ ۱۳۹۸/۹/۲۳
وچرا بحرین را شوهر داد
ناشناس۱۲۳۹۱۸۳۱۰:۲۶:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۲۳
چون دولت های دشمن این ها را تغذیه می کنند وگرنه اکثر این ها درحد گارسون هم نبودن
ناشناس۱۲۳۹۳۶۳۱۲:۳۱:۰۰ ۱۳۹۸/۹/۲۳
امریکا و انگلیس چرا از شاه مخلوع دیکتاتور ایران حمایت می کردند ؟!
شهاب۱۲۳۹۳۴۸۱۲:۲۵:۱۲ ۱۳۹۸/۹/۲۳
همه کشورها از ترکیه و عراق و افغانستان گرفته تا روسیه و چین جدای از نوع حکومتشان دارای اپوزیسیون هستند که توسط غرب هدایت میشه ،مسئله بسیار روشنه و نیازی به توضیح نداره اپوزیسیونها ابزار فشار غرب بر حکومتها هستند.بسیار ساده لوحانه است اگر فکر کنیم مثلا نظام عوض بشود آمریکا برای نظام جدید اپوزیسیون ایجاد نخواهد کرد و این یعنی هر دولتی به خاطر فشار مخالفانی که آمریکا پشت آنهاست یا باید باج بدهد و یا فشار را تحمل کند نمونه بارز آن حمایت از فتح اله گولن ترک تبار در آمریکا یا عدم فشار به عربستان با حربه به رسمیت نشناختن مخالفین در قبال قراردادهای میلیارد دلاری!این آگاهی ملتهاست که میتواند موجب اصلاح از درون وقطع دست باج خواهی غرب بشود،
ناشناس۱۲۴۳۱۸۸۲۳:۱۵:۵۱ ۱۳۹۸/۹/۲۵
خوب دقت کن! تعداد اپوزیسیون حکومت‌ها نسبت مستقیم با مخالفت آن‌ها با امریکا داره. کوبا، ونزوئلا، شیلی، شوروی سابق، چین، ایران، همگی اپوزیسیون فراوان تحت حمایت امریکا داشته یا دارند. سوریه هم دیدید، همینکه با خواست امریکا برای جدا شدن از محور مقاومت مخالفت کرد، هزاران اپوزیسیون مسلح در دهها گروه مثل قارچ سبز شدن تا پدر سوریه را دربیاورند. هنر امریکایی اینکه هزاران تبعه خارجی هم در نقش اپوزیسیون داخلی سوریه وارد شدند!!! عراق هم که شاهدید. ساده اندیش نباشیم! همه جانبه فکر کنیم! بی طرفانه شواهد را بررسی کنیم، بعد قضاوت کنیم!
علی کریمی۱۲۳۹۰۹۷۰۹:۲۱:۳۸ ۱۳۹۸/۹/۲۳
جناب آقای دلدار 1- شش بندی که نوشته اید اگر عین واقعیت باشد هیچ قدرتی نمی تواند کوچکترین خللی در مسیر اداره کشور وارد کند. 2- آیا نارسایی های مورد نظر مخالفان شرافتمند مورد توجه مسئولان رده بالای نظام قرار می گیرد؟
ناشناس۱۲۳۹۱۰۵۰۹:۲۴:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۲۳
ملاک سنجش کشور رضا پهلوی ها نیستند... ملاک سنجش کشور عملکرد مسئولین است.
ناشناس۱۲۳۹۲۶۸۱۱:۴۱:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۲۳
احسنت هموطن
ناشناس۱۲۳۹۲۴۳۱۱:۲۳:۳۵ ۱۳۹۸/۹/۲۳
اپوزیسیون مشتی مزدور جیره بگیر هستن که البته به زودی کارشون تموم می شه
فرحناد۱۲۳۹۲۸۳۱۱:۵۵:۳۱ ۱۳۹۸/۹/۲۳
توجه نویسنده مطلب را به اظهار نظر اولی و دومی جلب مینمایم و انتظار دارم پاسخ خود را بفرمایند .
نویسنده۱۲۳۹۸۴۵۱۷:۱۹:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۲۳
اصلی در فلسفه هست که میگه اثبات شی نفی ماعدا نمی کند. یعنی اگر مشخص شد اپوزسیون خارج نشین نیت سوء و دیکتاتورمآبانه دارن و هیچ دلشون به حال مردم نسوخته، به معنی این نیست که ما مشکلی در داخل نداریم. این که بگیم چون سر ما شکسته پس اشکالی نداره دست و پا و گردن ما هم بشکنه حرف درستی نیست. بالا رفتن دانش سیاسی مردم باعث خواهد شد که نه فقط خارج نشینان فرصت طلب طمع خودشون رو قطع کنند بلکه در داخل هم مشکلات کمتر بشه.
ناشناس۱۲۳۹۴۰۳۱۲:۴۹:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۲۳
ملاک رای ملت است
ناشناس۱۲۳۹۴۵۲۱۳:۱۳:۴۱ ۱۳۹۸/۹/۲۳
چرا ما به اینجا رسیدیم؟ چی شده؟ جامعه رو خودی و غیر خودی کردن، تبعیض، بیکاری شدید در جوانان، ...
ناشناس۱۲۴۰۰۲۴۱۹:۳۶:۲۰ ۱۳۹۸/۹/۲۳
همه جامعه‌ها خودی و غیرخودی دارند دشمن و هموطنانی که آب به آسیاب دشمن میریزند غیرخودی‌اند و این مخصوص ایران نیست
علی کریمی۱۲۴۱۱۶۸۱۵:۱۵:۳۲ ۱۳۹۸/۹/۲۴
در کره جنوبی و ژاپن خودی و غیر خودی ها چه کسانی هستند؟
ناشناس۱۲۴۰۸۹۶۱۳:۰۲:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۲۴
هموطن عزیز ۴۰ سال تحریم اونم با درخواست ذوق زده های خارج و داخل نشین ها بعد از سال ۸۸ ، بر افزایش طاقت فرسای اون نتیجه اش همین رانت و دزدی و بیکاری و .. است دیگه اون بنده خدا ها اینقدر پول خرج می کنند و شبکه های خوب خوب برای ما درست می کنند و زحمت می کشن تحریم وضع می کنند تا ما به جون و مال همدیگه رحم نکنیم
ناشناس۱۲۳۹۹۷۸۱۹:۰۲:۰۱ ۱۳۹۸/۹/۲۳
نه تندرویهای زمان شاه و بی توجهی به سنت و مذهب در اون زمان درست بود و نه وضعیت الان. باید بپذیریم همه مردم یکجور فکر نمیکنند یک عده مذهبی و مقید هستند یک عده معتقد هستند ولی چندان مقید نیستند و یک عده هم اصلا به هیچ دینی اعتقاد ندارند. یک بخشی هم به ادیان دیگه اعتقاد دارند و یا مسلمان غیرشیعه هستند. ما میتونیم با گفتگو مشکلاتمون رو حل کنیم و یک راه منصفانه پیدا کنیم. باید کاری کنیم همه بخشهای جامعه چه مذهبی و چه غیرمذهبی حداقلی از رضایت رو داشته باشند.
ناشناس۱۲۴۱۲۰۱۱۵:۳۹:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۲۴
چرا اختلاس و دزدی برخی مسئولین اینقدر در ایران زیاد است این که ربطی به خارج نشینان ندارد همین به اصطلاح خودی ها هستند که این همه میخورند و آنهمه میبرند و به کسی هم حساب پس نمی دهند

پربحث‌های دیروز

 1. تعدیل‌تان کردیم ؛ اشک ما بدرقه راهتان!..

 2. بازی با طرح فاصله‌گذاری در وضعیت قرمز !

 3. ترامپ سازمان جهانی بهداشت را به توقف تامین مالی تهدید کرد

 4. پایتخت۶ و سندروم دست بی‌قرار !..

 5. نحوه پرداخت وام ۱ میلیونی به یارانه بگیران/ متقاضیان باید در سایت ثبت نام کنند

 6. آمار به روز جهانی درباره کرونا/ کاهش چشمگیر مبتلایان در ایران

 7. المانیتور: آمریکا با درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول مخالفت کرده است

 8. تبلیغ «منکر» و سانسور «معروف»

 9. روایت رئیسی از کروناهای اقتصادی و اخلاقی/محاکمه معتمد دو رئیس قوه پیشین دستگاه قضا/ روحانی: می‌گویند تعطیل باشد و حقوق هم صد‌در‌صد بگیریم

 10. توصیۀ آقا مجتبی تهرانی به قرائت دعای شب نیمه‌ شعبان برای دفع بلا

 11. غسالخانه بهشت زهرا (س) در روزهای مبارزه با کرونا

 12. یک سناتور آمریکایی: شهروندان ایرانی به خاطر تحریم‌های آمریکا جان خود را از دست می‌دهند

 13. کلاغ و قناری

 14. کروناویروس در آزمایشگاه‌های آمریکا تولید شده است؟

 15. تلاش صلیب سرخ برای انتقال کمک‌های مالی بین‌المللی به ایران

 16. آیت الله رئیسی: قضات مراقبت کنند جامعه به کروناهای مجرمانه مبتلا نشود

 17. اعلام آمادگی سپاهان برای بازی با پرسپولیس حتی در آزادی!

 18. توئیت مشترک ۶ نماینده در واکنش به رد طرح سه فوریتی قرنطینه یک ماهه کشور

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 3. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 4. خرید کردن بوریس جانسون از سوپرمارکت ایرانی با دوچرخه

 5. عشق تلویزیون به سلبریتی‌ها کی پایان می‌پذیرد؟

 6. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

 7. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 8. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 9. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 10. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 11. تعدیل‌تان کردیم ؛ اشک ما بدرقه راهتان!..

 12. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 13. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 14. گزارش پولیتیکو از تراژدی مرگ گروهی در خانه های سالمندان آمریکا

 15. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 16. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 17. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 18. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 19. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 20. بازگشت روحانی به پاستور/نقطه داغ کرونا در کشور/ زاکانی: تجربه ناموفق مجلس دهم، برای نابودی هر مجلسی کافی است

 21. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 22. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

 23. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 24. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 25. وزیر بهداشت: مژده رسید که گشایشی حاصل می شود

آخرین عناوین