کچوئیان: بیانیه ۷۷ نفر تکرار حرفهای پمپئو بود /آمریکا بر روی خشونت و غارت، سرمایه‌گذاری کرده‌است

گروه سیاسی الف،   3980905101
کچوئیان: بیانیه ۷۷ نفر تکرار حرفهای پمپئو بود /آمریکا بر روی خشونت و غارت، سرمایه‌گذاری کرده‌است

برنامه جهان‌آرا دوشنبه‌شب با موضوع معمای حمایت مردم از جمهوری اسلامی، با حضور حسین کچوئیان، عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و با اجرای امیرحسین ثابتی روی آنتن شبکه افق رفت.

 به گزارش الف کچوئیان یکی استثنائات انقلاب اسلامی ایران را نوع پیوند مردم با انقلاب و نظام دانست و گفت: درست است که در اصل، هیچ انقلابی بدون حضور مردم شکل نمی‌گیرد، امّا در همه انقلاب‌ها مردم بعد از مدتی از صحنه خارج می‌شوند. جریان بازرگان نیز می‌گفتند مردم انقلاب کرده‌اند و حالا دیگر به خانه‌هایشان برگردند.

وی با بیان اینکه یکی از درخواست‌های آمریکایی‌های از روز اول این بوده که انقلاب محدود به داخل مرزهای خود باشد، گفت: آن‌ها می‌دانند که اگر بُردارهای انقلاب به داخل برگردد، انقلاب نابود می‌شود. مثل انقلاب فرانسه، روسیه و برخی انقلاب‌های دیگر.

 استاد دانشگاه، همراهی مردم با انقلاب‌ها را در عین انجام سیاست‌های اصلاحی، امری دشورار خواند و اظهار داشت: با این وجود، شاهد این هستیم که مردم ایران همچنان در صحنه‌ هستند.

کچوئیان در ارزیابی این موضوع که وقوع فتنه‌های مختلف در کشور و متعاقب آن حضور مردم در دفع آن‌ها، نشانه قوت جمهوری اسلامی است یا ضعیف شدن آن، گفت: باید منحنی قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی را از جهات مختلف و در طول زمان مورد بررسی قرار دهیم.

وی، ایجاد نظم اجتماعی و نسل‌سازی را یکی از مولفه‌های قدرت و اقتدار یک نظم دانست و گفت:    هر انقلابی اگر نتواند نسل تازه بسازد و آن را جایگزین نسل قبلی نکند، از حرکت می‌ایستد. با این حال، انقلاب اسلامی توانسته نسل‌های جدیدی را ایجاد کند که انقلاب را پیش ببرند، و این موضوع بسیار مهمی است.

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، ضمن اذعان به وجود مشکلات اقتصادی و برخی نابرابری‌ها در کشور گفت: انقلاب، ظرفیت‌هایی ایجاد کرده‌ که متناسب با ایجاد جهش اقتصادی در است. تنها کافی است یک مدیریت خوب در راس این ظرفیت‌ها قرار گیرد.

استاد جامعه‌شناسی دانشگاه تهران، حضور چهل‌ساله مردم ایران در خیابان‌ها در حمایت از انقلاب را مورد اشاره قرار داد و پرسید: آیا می‌توانیم بگوییم مردم ایران در حالی که جز بدبختی و رنج، چیزی نمی‌بینند، اینطور به خیابان می‌آیند؟ اصلاً آیا چنین چیزی، ممکن است؟ قطعاً اینطور نیست، و باید گفت که در ناخوادآگاه مردم، یک ارزیابی مثبت نسبت به نظام وجود دارد که آن‌ها را به حمایت وا می‌دارد.

کچوئیان، حضور مردم در حمایت از انقلاب را امری بی‌نظیر در دنیا توصیف کرد و گفت: مگر می‌شود یک کشور در حالی که رو به ضعف حرکت می‌کند و در حال شکست است، مردم آن هرسال در صحنه حاضر شوند؟! این همان عاملی است که دشمنان انقلاب را کلافه کرده است.

وی، پیشرفت‌های کشور در عرصه‌های مختلف ازجمله علم و فن‌آوری را مورد اشاره قرار داد و در مقایسه ایران با کشورهایی چون عربستان گفت: عربستان و امارات هرچه دارند وابسته به پول است. همه می‌دانند که این کشورها با قطع ارتباط از دنیای غرب، هیچ نیستند. دوبی، کازینویی است که غربی‌ها برای خود ایجاد کرده‌اند.

استاد دانشگاه، ریشه اغتشاشات اخیر را فرابنزینی دانست و با بازخوانی شورش‌ها از دهه ۶۰ تا کنون گفت: از دولت دوم هاشمی رفسنجانی که ما کنترل خود بر فضای داخلی را از دست دادیم و مدیریت آن را در اختیار بیگانگان قرار دادیم، در وضعیت استثنایی قرار گرفتیم.

کچوئیان در توضیح سخن خود گفت: ما در در عصر پسا استعمار هستیم که استعمار در ظاهر وجود ندارد، اما همچنان قدرت‌های بزرگ در کشورها مداخله می‌کنند.

وی به باز شدن پای ماهواره و اینترنت به کشور در دولت هاشمی اشاره کرد و با انتقاد از اینکه مدیریت این فضاها در اختیار غربی‌ها قرار گرفت، گفت: این دغدغه که مدیریت این تکنولوژی‌ها و امکانات در داخل کشور باشد، فقط مربوط با ایران نیست؛ فرانسه و کشورهای اروپایی هم چنین دغدغه‌ای دارند.

کچوئیان ادامه داد: به دلیل ضعف ما در تجهیزات و نیز تعمدی که برخی‌ها به خاطر پیشبرد منافع جناحی خود داشتند، مدیریت تکنولوژی‌های نوین در اختیار غرب قرار گرفت. این در حالی است که خود آمریکایی‌ها، اجازه نمی‌دهند هیچ مسیری از خارج به‌سمت آن‌ها ایجاد شود. هیچ کشوری مثل ما کل جامعه را دو دستی در اختیار دشمن قرار نداده است.

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه انتخابات‌های ما همگی تحت کنترل غرب بوده و  هیچ کدام از انتخاب‌ها، انتخاب مردم نبوده، اظهار داشت: مگر آمریکایی‌ها حرف از دخالت روسیه در انتخابات‌شان نمی‌زنند؟! چگونه است که آن‌ها از دخالت بیگانه در انتخابات‌شان  می‌ترسند اما ما نترسیم؟

کچوئیان در همین زمینه با انتقاد از برخی محتواهای تولیدشده در فضای مجازی گفت: فیلمی که دعوت به آنارشیسم می‌کند را در فضای مجازی ترویج می‌کنند و همه می‌گویند عالی است.

وی عقبه داخلی غربی‌ها در کشور را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه بدیل‌های داخلی بیگانگان  هر روز بیشتر در خدمت غرب قرار می‌گیرند، گفت: اعلامیه ۷۷ نفر را ببینید؛ اگر پمپئو می‌خواست حرفی بزند، آیا چیزی غیر از محتوای این اعلامیه می‌گفت؟! این حد از آزادی در یک کشور در شرایطی که انگیزه براندازی آن کشور وجود دارد، عجیب است.

استاد جامعه‌شناسی دانشگاه تهران افزود: بسیاری از افرادی که در داخل، اهداف دشمن را پیش می‌برند در مطبوعات و رسانه‌های وابسته به دولت بوده و هستند.

کچوئیان نقش بی‌نظیر مردم ایران در انقلاب را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای مردم ایران،  انقلاب همچنان ادامه دارد.

وی در پاسخ به ادعای برخی افراد مبنی بر اینکه مردم به حضور در خیابان عادت کرده‌اند، گفت: چرا در کشورهای دیگر مردم چنین عادت نمی‌کنند؟

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی درباره یکی دیگر از ویژگی‌های استثنایی انقلاب اسلامی گفت: در هیچ جای دنیا پیدا نمی‌کنید که حکومت‌ها با مردم شورش‌ها را سرکوب کنند. در ایران، نفس حضور مردم، بسیاری از اتفاقات را می‌خواباند.

کچوئیان به یاس و سرخوردگی جریان معارض جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: یکی از عوامل این سرخوردگی این است که آن‌ها بدیلی برای جمهوری اسلامی ندارند. بدیل دشمنان برای جمهوری اسلامی، افرادی چون حسینی و مصی علی‌نژاد هستند که دارای رفتار معقول نیستند و هیچ تصوری از ایجاد انقلاب ندارد و با اقداماتی چون ری‌استارت می‌خواهند انقلاب کنند. این نهایت عجز دشمن است.

وی ادامه داد: بدیل دشمن برای جمهوری اسلامی، ربع پهلوی است که خود، اسباب خنده است و برای ادامه زندگی دست در جیب مادرش می‌کند.

استاد دانشگاه تهران با اشاره به سرمایه‌گذاری آمریکا بر روی اراذل و اوباش گفت: اوباش در همه حرکت‌های اجتماعی حضور دارند، اما میدان‌دار انقلاب‌ها نیستند. اینکه آمریکا بر روی خشونت و غارت سرمایه‌گذاری می‌کند یعنی آنها از اینکه یک اقدام درست و حسابی در جمهوری اسلامی انجام دهند مایوس هستند و فقط به‌دنبال هرج و مرج و گسیختگی هستند.

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی افزود: این نکته بسیار مهمی است که کشوری مثل آمریکا که به راحتی قدرت‌ها سرنگون می‌کند درباره جمهوری اسلامی، به ایجاد هرج و مرج، روی آورده است.

انتهای پیام/

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 2. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 3. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 4. وزیر اقتصاد نرخ واقعی دلار را اعلام کرد

 5. جهانگیری: برخورد با فساد و مفسدین به‌ تنهایی کافی نیست/ توکلی: مبارزه با فساد باید بدون تبعیض انجام شود

 6. رفتارهایی که در کشورهای دیگر بی ادبی محسوب می‌شود

 7. موجه سازی یارانه پنهان خصولتی-رانتی ها توسط مدعیان اقتصاد آزاد و رقابتی

 8. دژپسند: افشاکنندگان فساد از وزارت اقتصاد جایزه می‌گیرند

 9. قالیباف: خدا همان خدای زمان جنگ است؛ اگر در اقتصاد درست حرکت کنیم

 10. گلوبال ریسرچ: ایران را رها کنید؛ اسرائیل تهدید علیه بشریت

 11. شرط عجیب برانکو برای ایران

 12. آن‌ها که آمدند و آن‌ها که نیامدند؛‌ مجلس آینده را چه کسانی اداره ‌می‌کنند؟

 13. اتباع ایران بخصوص نخبگان و دانشمندان از سفر به آمریکا اجتناب کنند

 14. خسارت ۳۶ میلیاردی ویلموتس به کشور!

 15. فرصت طلبی با وکالت مردم...

 16. رفع فیلتر تلگرام تکذیب شد

 17. پرونده "پسر آخوندی" به دادگاه ارسال شد/ پای ۵۰۰ میلیارد تومان در وسط است!

 18. لاریجانی: عده‌ای با منفی‌بافی ‌دل مردم را خالی می‌کنند/ مسئولان به مکان‌هایی بروند که مشکلات مردم بیشتر است

 19. خودداری وزیر اقتصاد از اظهارنظر درباره معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها

 20. افزایش بودجه ارتش و سپاه/ کاهش بودجه ستاد کل نیروهای مسلح

 21. دلار در صرافی‌ها به ۱۳۹۰۰ تومان رسید

 22. شرط استراماچونی پذیرفته شد/ استقلال در انتظار بازگشت سرمربی

 23. انتقاد حجت الاسلام قرائتی به تعطیلی ۵شنبه‌ها

 24. سردار جعفری: تنها راه خروج مردم از بن‌بست تغییر انتخاب‌هایشان است/ مشکل اصلی ما ساختار نیست

 25. تصویب افزایش سقف وام مسکن تا ۲ هفته دیگر

پربحث‌های هفته

 1. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 2. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 3. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 4. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 5. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 6. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 7. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 8. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 9. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 10. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 11. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 12. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 13. توضیحات رامبد جوان درباره مهاجرت و خندوانه

 14. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 15. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 16. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 17. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 18. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 19. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 20. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 21. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 22. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 23. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 24. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 25. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 2. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 3. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 4. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 5. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 6. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 7. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 8. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 9. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 10. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

 11. پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟

 12. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

 13. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

 14. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

 15. فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

 16. احمد توکلی: سال ۹۶ نسبت به طغیان فرودستان هشدار دادم/ تکذيب‌های مکرر زنگنه درباره افزایش قیمت بنزین فريب جامعه بود

 17. بازداشت رئیس مستعفی هلال احمر تایید شد

 18. قالیباف: کلید روحانی قلابی است؛ دنبال کلید واقعی باشید/ ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره است

 19. طبیعی بودن افزایش قیمت‌ها به روایت وزیر کشور/ تکذیب سخنان علی مطهری توسط واعظی و ربیعی/توکلی: افزایش قیمت بنزین پس از چند بار تکذیب، فریب مردم بود

 20. روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟

 21. آذری‌جهرمی: پنجشنبه برای مردم سورپرایز خواهیم داشت

 22. روحانی: پاسخ تلفن اوباما را دادم و در کمتر از ۱۰۰ روز به توافق رسیدیم/ مذاکره ظریف و جان کری کار عظیمی بود

 23. هجوم داوطلبان نمایندگی مجلس؛ فرصت یا تهدید؟

 24. موجه سازی یارانه پنهان خصولتی-رانتی ها توسط مدعیان اقتصاد آزاد و رقابتی

 25. پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم‌شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ روایت جهانگیری از مبارزه با فساد در دولت روحانی/ دلیل عدم ثبت‌نام لاریجانی در انتخابات از نظر زیباکلام

آخرین عناوین