نوبخت: اگر به یکدیگر رحم کنیم مشکلات حل می‌شود/ ارز ۴۲۰۰ تومانی سال۹۹ حذف نمی‌شود/ تشریح دلایل گرانی بنزین

گروه اقتصادی الف،   3980903023 ۷۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس سازمان برنامه و بودجه دلایل گران‌کردن بنزین توسط دولت را تشریح کرد و گفت: کسانی که یارانه معیشتی نگرفتند ولی درخواست این یارانه را دارند، به وزارت کار اعلام کنند.

نوبخت: اگر به یکدیگر رحم کنیم مشکلات حل می‌شود/ ارز ۴۲۰۰ تومانی سال۹۹ حذف نمی‌شود/ تشریح دلایل گرانی بنزین

به گزارش صدا و سیما، محمدباقر نوبخت در برنامه نگاه یک ابراز کرد: همان‌طور که پیشتر هم اعلام کرده بودیم، مبالغ حاصله از فروش و صادرات بنزین در سه مرحله به حساب 60 میلیون نفر تحت 18 میلیون خانوار واریز خواهد شد و شب گذشته مرحله سوم این اتفاق انجام پذیرفت.

او ادامه داد: طرح واریز یارانه سوخت (بنزین) برای 60 میلیون نفر (18 میلیون خانوار) بود، اما با تأکید آقای رئیس جمهور قرار شد هر کسی که از 60 میلیون تا حدود 84 میلیون جمعیت کشور متقاضی دریافت این یارانه بنزین باشند با توجه به سازوکار تعریف‌شده از سوی متولی این امر یعنی وزارت کار می‌توانند به‌صورت سامانه‌ای و غیرحضوری درخواست خود را اعلام کنند. پس از بررسی‌ها و کمتر از یک ماه نتیجه به سازمان برنامه و بودجه اعلام می‌شود و واجدین شرایط مشمول دریافت یارانه خواهند بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: برای آن دسته افرادی که پس از بررسی مجدد مشمول دریافت یارانه بنزین می‌شوند در ماه آینده دو نوبت واریز صورت می‌پذیرد تا با دریافت کنندگان قبلی در یک سطح قرار بگیرند.

نوبخت گفت: در نظر داریم برای ایجاد نظم در پرداخت‌های یارانه‌ای و حقوق به مردم، ماه را به سه بخش تقسیم و در 10 روز اول یارانه‌های حمایتی معیشتی را پرداخت کنیم، 20 هر ماه یارانه‌های هدفمندی را پرداخت کنیم و حقوق‌ها را هم 28 هر ماه بپردازیم البته زمان دقیق پرداخت‌ها به مردم اعلام خواهد شد.

او با بیان اینکه بحمدالله تورم کاهش یافته است ادامه داد: این جمله بدان معناست که روند افزایش تورم کند و آهسته شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اگر درآمد دولت از محل آزادسازی نرخ سوخت بیشتر از 31 هزار میلیارد تومان شد بدون آنکه ریالی از آن به بودجه وارد شود مستقیم به حساب مردم واریز خواهد شد.

نوبخت با بیان اینکه مصرف روزانه بنزین در کشور حدود 89 میلیون لیتر است افزود: حدود 63 میلیون لیتر روزانه به‌صورت سهمیه‌ای با نرخ هزار و 500 تومان عرضه می‌گردد آنچه باقی می‌ماند و با نرخ 3 هزار تومان آزاد عرضه می‌شود 25 میلیون لیتر می‌باشد که با اجرای طرح سوخت یارانه‌ای می‌توانیم روزانه 6 میلیون لیتر صرفه‌جویی کنیم.

او تصریح کرد: در حال حاضر مصرف بنزین در کشور به‌صورت تصاعدی رو به افزایش است در سال 95 مصرف روزانه بنزین 74 میلیون لیتر بود که در سال 96 به 77 میلیون لیتر افزایش یافت، سال 97 هم به 88 میلیون لیتر و امسال هم به بیش از 90 میلیون لیتر رسیده است پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان سال به 96 میلیون لیتر هم برسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: مردم باید بدانند که انگیزه دولت از اجرای طرح بنزین یارانه‌ای، جبران کسری بودجه نبود، زیرا آقای روحانی به این شرط طرح را پذیرفت که ریالی از درآمد طرح به بودجه واریز نشود.

او ادامه داد: اگر با همین روند افزایش مصرف روزانه بنزین پیش برویم سال 1400 به واردکننده بنزین تبدیل می‌شویم تا آن زمان هم که دیگر دولت فعلی به انتهای خود رسیده است، اما دولت بعدی هم برادران ما هستند و نباید کار را برایشان دشوار سازیم.

نوبخت ادامه داد: دشمن خبیث ما (آمریکا) بعد از سال 1400 اجازه واردات بنزین به ما نمی‌دهد تصور کنید اگر دشمنان ما به همین شدت که گوشت و دارو را تحریم کرده‌اند بنزین را هم تحریم می‌کردند چه اتفاقی رخ می‌داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: ما اگر بنزین را 50 سنت بفروشیم درآمد حاصله را به حساب مردم واریز می‌کنیم، ولی دیگر واردکننده نخواهیم بود به این ترتیب کشور را هم از عوارض واردات بنزین نجات داده‌ایم.

وی افزود: آنچه در راستای افزایش نرخ سوخت در کشور عملی شد اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بود در ضمن به‌قدر کافی هم رسانه‌ها از جمله رسانه ملی از ضرورت و چگونگی افزایش نرخ بنزین صحبت کردند ضمناَ این طرح دوباره در برنامه ششم توسعه تکرار شد و طی آن نمایندگان مردم به دولت اجازه دادند قانون هدفمندی را در سال‌های برنامه ششم توسعه اجرایی کند.

گفتنی است نمایندگان طبق قانون هدفمندی یارانه‌ها اجازه افزایش دیگر حامل‌های انرژی مانند برق و آب و... را هم داده‌اند ما فعلاً این قانون را در قیمت بنزین اعمال کرده‌ایم.

نوبخت گفت: دولت آقای روحانی در دو نوبت و در سال‌های 93 و 94 افزایش قیمت‌ها را انجام داد دولت قبل نرخ بنزین را از 100 تومان به 400 تومان و دولت ما این رقم را یک‌بار به 700 و سپس به 1000 تومان افزایش داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: وقتی دولت قبلی نرخ بنزین را از 100 به 400 تومان رساند حدود 30 هزار میلیارد تومان درآمد نصیب دولت کرد که باید در سیستم هدفمندی یارانه‌ها توزیع می‌نمود، اما طبق قانون 50 درصد این رقم می‌بایست میان مردم توزیع شود، 30 درصد به کار و اشتغال اختصاص یابد و 20 درصد هم نصیب خزانه دولت گردد، اما دولت نهم و دهم هر سال 12 هزار میلیارد تومان از خزانه دولت برداشت کرد و به این 30 هزار میلیارد تومان افزود و حدود 42 هزار میلیارد تومان به‌عنوان یارانه میان مردم تقسیم کرد به این ترتیب ما هم فکر کردیم باید سالانه 12 هزار میلیارد تومان از خزانه دولت برداریم و به مردم بدهیم.

او افزود: دولت 11 و 12، برای بحث یارانه‌ها، عمده تمرکز خود را به‌روی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قرار داد و حتی سعی کرد که یارانه این دهک از جامعه را افزایش دهد.

نوبخت تصریح کرد: پس از دومین مرحله افزایش نرخ بنزین به 1000 تومان در سال 95، مجلس در سال 96 اجازه افزایش دوباره را به دولت نداد سال 97 هم وضع و اوضاع واردات و صادرات و تأمین کالا‌های ضروری با مشکلات و ناهماهنگی‌هایی همراه بود، چنین شد که امسال را برای اصلاح قیمت مناسب دیدیم.

اگر به یکدیگر رحم کنیم مشکلات حل می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اگر در کشورمان به یکدیگر رحم کنیم دیگر نیازی نیست بالا سر هر فرد یک مأمور و بازرس قرار دهیم.

محمدباقر نوبخت  اضافه کرد: در کشورمان به‌اندازه کافی ظرفیت و توان نظارتی وجود دارد، دولت هم به‌قدر کافی برای جلوگیری از تورم و افزایش قیمت‌ها اراده منسجم دارد.

او ادامه داد: برخی معتقدند دولت با اجرای فلان کار می‌خواهد کسری بودجه خود را جبران کند، حقیقت این است که دولت هیچ نیازی به ریالی ندارد و رقمی عاید دولت نمی‌شود و هر آنچه هست به مردم برمی‌گرداند حال چه در طرح‌های عمرانی‏، چه طرح‌های تولیدی یا حقوق و درآمد‌های کارمندی، یکی از عوامل مؤثر بر افزایش حقوق و دستمزد کارمندان افزایش درآمد دولت از طریق مالیات است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 29 هزار میلیارد تومان از بودجه صرف طرح‌های عمرانی شده است افزود: اگر درآمد دولت از مالیات بیشتر می‌شد می‌توانست ارقام بالاتری را به بخش‌های عمرانی و آبادانی کشور اختصاص دهد تا افراد بیشتری مشغول به کار و اشتغال شوند پس یکی از درآمد‌های سالم دولت، مالیات است.

نوبخت با اعلام اینکه "تا پایان سال امسال کسری بودجه نخواهیم داشت" عنوان کرد: امروز پیش‌نویس بودجه سال 99 را تقدیم دولت کردیم.

او با اشاره به اوضاع ارز و ثبات بازار گفت: با توجه به همت دوستان ما در بانک مرکزی امید می‌رود که باز هم بتوان نرخ ارز را کنترل و ثبات بازار ارز را حفظ نمود خوشبختانه از حیث ارزی وضع خوبی داریم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد‌: آنچه گفته شد که قرار است با تک‌نرخی کردن ارز، رقم ارز 4 هزار و 200 تومانی را بالا ببریم صحت ندارد، آقای رئیس جمهور دستور داد که سال آینده هم همه اقلام اساسی کشور با ارز 4 هزار و 200 تومانی وارد گردد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۰۰۳۳۷۰۹:۲۰:۱۳ ۱۳۹۸/۹/۳
باعث بدبختیهای ملت تویی ،تو. با افکار.. ،فقط برو.
محمد۱۲۰۰۳۶۳۰۹:۲۷:۴۹ ۱۳۹۸/۹/۳
خیلی خوب از خودتون شروع کنید و به مردم رحم کنید حقوق تمام کارمندان دولت رو به ۳ میلیون تومان در ماه کاهش بدین! فشار اقتصادی رو بدوش مردم میندازین میگین رحم کن!
ناشناس۱۲۰۰۳۶۶۰۹:۲۸:۴۵ ۱۳۹۸/۹/۳
مگه بیرحم تر از دولت شما وجود داره؟ روی .. و .. سفید کردید.
علی۱۲۰۰۳۷۵۰۹:۳۳:۰۴ ۱۳۹۸/۹/۳
آقای نوبخت عزیز نمیدانم چطور داری فکر میکنی فقط میتونم بگم اول..دلم میخواد چند نکته بگم که تناقض آشکاری ایجاد کرده دولت دلش میخواد ماشین های با تکنولوژی ۵۰ سال پیش همچنان در بازار فروش بره ولی مصرف بنزین کم بشه !!!! آخه چطور میشه شما هر روز همون ماشین های پر مصرف رو تولید کنی ولی مصرف سوخت رشد نکنه ؟ میشه اینو توضیح بدی ؟ دوم ایا مدیریت مصرف سوخت از نظر شما یعنی کم کردن میزان مصرف ؟ یا فقط دنبال توجیهی هستی که کارتو موجه جلوه بدی ؟ سوم اگه بحث صرفه جویی مطرح بود باید میگفتی به هر کسی فلان مقدار بنزین با همون قیمت داده میشه و دیگه بنزینی نیست که بخواد با قیمت بالا بزنه شما هم قیمت بنزین سهمیه رو گران کردی هم بنزین غیر سهمیه اینقدر هم شهامت نداری بگی که دولت تو دخل و خرجش مونده و دستشو کرده تو جیب مردم فقط بهانه مدیریت مصرف سوخت میاری اقای نوبخت مردم فهم و درک بالایی دارن اونا رو دست کم نگیر و با صداقت با اونها صحبت کن لطفا
ناشناس۱۲۰۰۳۸۶۰۹:۳۴:۴۳ ۱۳۹۸/۹/۳
اتفافا این شما هستید که به مردم رحم نمی کنید نه بر عکسش
علی 671۱۲۰۰۳۹۲۰۹:۳۶:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۳
چرا اینقدر دروغ شما به مردم ایران رحم می کنید که با دروغ سر کارشان می گذارید .عمداً سه نوبت را انتخاب کردید تا زمان بخرید ولی ماه برای همیشه پشت ابر باقی نمی ماند .مرحله ی سوم مشخص شدکه کلاً برای 20 میلیون هم واریز نکرده اید و همش دروغ بود ه چون از همه قشر که سوال شد گفتند دولت چیزی برایشان نریخته .من دبیر باز نشسته آموزش و پرورش یارانه می گیرم ولی کمک معیشت ریخته نشده با حقوق 2200000هزار تومان در ماه و چها ر سر عایله چرا .کار گر و کارمند نیز همین حرف را زدند .. نریخته اند و تلفن اعلام شده معتبر نیست
ناشناس۱۲۰۰۴۰۰۰۹:۳۹:۰۲ ۱۳۹۸/۹/۳
اگر رحم کنید و قیمت دلار را به ارزش واقعی آن (کمتر از سه هزار تومن) برگردانید بیشتر مشکلات اقتصادی حل می شود.
ناشناس۱۲۰۰۴۱۲۰۹:۴۲:۳۷ ۱۳۹۸/۹/۳
چرا توپ رو توی زمین مردم میاندازید؟چهارسال توی این کشور نرخ ارز تکون نخورد و ثبات قیمتی بود..آیا دیدید حرفی از بی انصافی یا گران فروشی مردم به هم باشه؟سرمنشا همه گرانیها خود دولت هست چون نرخ ارز را برای درآمدهای بیشتر خودش چندبرابر کرد و حالا هم بنزین رو برد بالا.دولت اگر به مردم رحم کنه همه چیز حله نیم ساعت به دوازده شب غافلگیرانه بنزین رو سه برابر میکنید و با مالیات و عوارضهای مختلف افتادید به جون مردم اون موقع حرف از رحم میزنید؟یه چیزی بگید که بهتون بیاد.
مختار۱۲۰۰۴۱۵۰۹:۴۳:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۳
نوبخت: اگر به یکدیگر رحم کنیم مشکلات حل می‌شود/ ارز ۴۲۰۰ تومانی سال۹۹ حذف نمی‌شود!!! کاملا درسته. همانطور که فرموده بودید بنزین امسال به هیچ عنوان گران نمی شود و نشد!!!
ناشناس۱۲۰۰۴۵۴۰۹:۵۴:۰۴ ۱۳۹۸/۹/۳
ببینید چه کسانی از رحم و مروت صحبت می کنند
ناشناس۱۲۰۲۹۱۴۲۲:۰۳:۳۳ ۱۳۹۸/۹/۳
صد رحمت به ..،..! اونها بیشتر از دولت روحانی رحم کردن حالیشون بود.
ناشناس۱۲۰۰۴۵۷۰۹:۵۴:۴۸ ۱۳۹۸/۹/۳
فعلا که شما فقط به خودتان رحم می کنید ! و ملت بیچاره حتی به اندازه یک اطلاع رسانی برایتان ارزش نداره !
محمد۱۲۰۰۴۶۶۰۹:۵۷:۲۶ ۱۳۹۸/۹/۳
اول شما به ملت رحم کنید بعد ملت به ملت
ناشناس۱۲۰۰۵۰۶۱۰:۰۸:۲۷ ۱۳۹۸/۹/۳
در حال حاضر تنها کسی که به مردم رحم نمیکنه دولت تدبیر و امید هستش آقای نوبخت شما خودت یکی از آن سه "نون" معروفی سه نون معروفی که کمر اقتصاد رو شکستند ..
تقی۱۲۰۰۵۱۹۱۰:۱۳:۲۶ ۱۳۹۸/۹/۳
واقعا دیگر حرفهای شما قابل اعتماد است؟.از مردم بزور بگیرید که می خواهید صدقه به مردم بدهید.
ناشناس۱۲۰۰۵۲۳۱۰:۱۴:۱۳ ۱۳۹۸/۹/۳
فقط به تو نباید.. عجیبی هستی.. بپرس ببین به حساب چه کسی مرحمتی شما و دولت ملون واریز شده؟
ناشناس۱۲۰۰۵۶۸۱۰:۳۰:۱۹ ۱۳۹۸/۹/۳
بی رحمترین دولت تاریخ و ..ترین دولت میگویید که به یکدیگر رحم کنید.
ناشناس۱۲۰۰۵۷۳۱۰:۳۳:۲۲ ۱۳۹۸/۹/۳
مگر شما به ما رحم کردید?
سید۱۲۰۰۵۷۸۱۰:۳۷:۲۳ ۱۳۹۸/۹/۳
خسته نباشید
ناشناس۱۲۰۰۶۳۸۱۰:۴۹:۴۵ ۱۳۹۸/۹/۳
این آقا فقط خوب حرف میزنه. کاش نصف توانایی خوب حرف زدنش توانایی خوب کار کردن داشت.
ناشناس۱۲۰۰۶۷۵۱۰:۵۷:۰۴ ۱۳۹۸/۹/۳
احسنت دولت تدبیر هم اصلا تو کار رحم کردن! 1400 کی میایی!
ناشناس۱۲۰۰۶۸۶۱۱:۰۰:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۳
خدايي اين حرفشون (بهم رحم کنيم) که خيلي درست هست ولي شما يک جوري باز نوشتيد مثلا اشتباهه! اکثرا ميخوان سر هم کلاه بزارن انگار نه انگار مسلمان هستيم. در ضمن با وجود تمام مشکلات صد روز با مشکلات اين دوران رو با يک روز زمان احمدي نژاد عوض نميکنم! دورانش خيلي بد بود.
مسعود۱۲۰۰۷۰۴۱۱:۰۴:۲۷ ۱۳۹۸/۹/۳
تو رحم حالیت میشه ..
ناشناس۱۲۰۰۷۰۷۱۱:۰۵:۱۴ ۱۳۹۸/۹/۳
دولت از مجلس بی تدبیرتر، مجلس از دولت بی ..!!!!!!!!!!!! نفرین خدا بر سرکرده گروه اصلاحات که با حیله و مکر و دروغ و عوام فریبی در این شرایط حساس شما ها رو آورد راس امور.
ناشناس۱۲۰۰۷۲۲۱۱:۰۹:۰۰ ۱۳۹۸/۹/۳
ايشان وقتي براي مردم ميخواهند هزينه كنند قطره چكاني مخصوصا براي بازنشستگان ولي براي اطرافيان ماشاا.. دست ودل باز وهيچ مشكلي با حقوقهاي نجومي ندارد
ناشناس۱۲۰۰۷۲۷۱۱:۰۹:۲۶ ۱۳۹۸/۹/۳
آقای نوبخت الان شما به درستی متوجه مسئله شدی. چراکه شماها به همدیگر رحم میکردید این همه دزدی و اختلاس و دلال بازی در مملکت صورت نمیگرفت.
علی۱۲۰۰۷۲۸۱۱:۰۹:۴۹ ۱۳۹۸/۹/۳
از مدل رحم شما ، ۱ - ارز ۴۲۰۰ بدیم ، کالاش تو بازار ۱۲ هزاری بفروش بره ؟! ۲ - کالامون اگر مشتری نداشت ( بنزین ) ، از آخری ( مردم ) ۳ برابر بگیریم ؟! درضمن لازم نیست مامور بزارید ، از همون مدل نظارت ها که تموم کشورهای پیشرفته دارند برای جلوگیری از اختلاس و فرار مالیاتی استفاده کنید . البته اگر به مردم جامعه رحم کنید، و جلوی این کار ها را بگیرید .
ملت۱۲۰۰۷۳۳۱۱:۱۰:۳۳ ۱۳۹۸/۹/۳
وزرای اشرافی دراین دولت فقط به فکرجیب خودهستن پس مالیات ازخانه های خالی، مالیات ازپزشکان و وکلا ، مالیات برعایدی سرمایه به ضرر این قشر مرفه بی درد هست
ناشناس۱۲۰۰۷۹۸۱۱:۲۴:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۳
**** اگر به یکدیگر رحم کنیم مشکلات حل می‌شود **** مگه دولت به ملت رحم ميكنه
ناشناس۱۲۰۰۸۰۳۱۱:۲۵:۰۹ ۱۳۹۸/۹/۳
یارانه کمک معیشتی برای 6 میلیون نفر هم پرداخت نشده است چرا دروغ می گویید !
ناشناس۱۲۰۰۸۲۲۱۱:۳۱:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۳
اگه شما به مردم و به خصوص کارگرها و کارمندها رحم میکردید و بکنید همه چیز درست میشه
ناشناس۱۲۰۰۸۲۷۱۱:۳۳:۰۵ ۱۳۹۸/۹/۳
کی چی میگه !!!!!!!!!!!!!!!
بیگی29۱۲۰۰۸۴۱۱۱:۳۷:۵۳ ۱۳۹۸/۹/۳
آقای نوبخت،چپاولگران عموما خودی و وابسته.. هستند که به مردم رحم نمیکنند و در نهایت هم چوب آنها را ..خواهد خورد.
ناشناس۱۲۰۰۸۴۴۱۱:۳۸:۴۶ ۱۳۹۸/۹/۳
.. ! تورم ما یا تورم شما کاهش یافته ؟
ناشناس۱۲۰۰۸۴۶۱۱:۳۸:۵۷ ۱۳۹۸/۹/۳
آیا شما با این برنامه ریزی هایتان به مردم رحم میکنید؟ این تورم 41 درصدی (رسمی اعلام شده بانک مرکزی) را با افزایش 15درصدی حقوق جبران میکنید؟ چرا سال به سال کارمندان و کارگران را ضعیفتر میکنید. آیا این رحم کردن است که حجم نقدینگی بالا کشور را با پرداخت مستقیم پول به مردم بالا ببرید و عنقریب با همان استدلالهایی که خودتان دکترایش را گرفته اید تورم را تشدید کنید؟ آیا به مردم میگویید که با آنها چه میکنید؟
ناشناس۱۲۰۰۸۵۲۱۱:۴۰:۴۹ ۱۳۹۸/۹/۳
می خواستم بنویسم که ما شما را انتخاب کردیم که رحم کنید اما (تکرار) کردید دوران احمدی نژاد را
ناشناس۱۲۰۰۸۶۶۱۱:۴۵:۲۶ ۱۳۹۸/۹/۳
به هم رحم کنیم یا فقط به دولت دروغ گو .
عباس اکبری۱۲۰۰۸۷۲۱۱:۴۷:۱۵ ۱۳۹۸/۹/۳
جناب نوبخت شما یک شبه قیمت بنزین سه برابرکردیدرحم کردید؟هرکس به فکرخانواده خودش هست وچیزاضافه نداره ببخشه؟چراهزینه های دولت وتشریفاتش این قدرشده دچارکسری شده؟رحم کردن از صداق هم ریشه دارددولت و شماگفتیدتمامی درآمدبنزین صرف اقشارضعیف میشه درحالی که چندروزپیش سخنگودولت گفتندبخاطرکسری بودجه دولت است کسری بودجه دولت بایدمردم پرداخت کنند؟ دولت تدبیروامید هرگونه بودجه برای اشتغال رابست و برای عمران وتوسعه استانهاقطره چکانی منابع ترزیق میکنه پس چرادولت دچارکسری بودجه شده است؟
گورخواب۱۲۰۰۸۹۶۱۱:۵۴:۳۰ ۱۳۹۸/۹/۳
الملک لایبقی مع الظلم چرا باید سهم من از یارانه پنهان یک صدم شما و سه دهک برخوردار جامعه (..) باشد؟
ناشناس۱۲۰۰۹۱۳۱۱:۵۹:۴۴ ۱۳۹۸/۹/۳
جمع کنید بابا برای 20 میلیون نفر هم کمک معیشتی نریختید هرکی رو میبینی میگه برای ما نریختن دروغگوها
ناشناس۱۲۰۰۹۱۴۱۲:۰۰:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۳
بهتره اول از همه از خودت شروع کنی
ناشناس۱۲۰۱۰۰۳۱۲:۲۲:۲۳ ۱۳۹۸/۹/۳
به ذخايرتون در انقلاب بگوييد رحم كنند.
ناشناس۱۲۰۱۰۲۶۱۲:۲۷:۱۸ ۱۳۹۸/۹/۳
نوبخت و سیف و واعظی را محاکمه کنید.
ناشناس۱۲۰۱۰۲۸۱۲:۲۷:۵۲ ۱۳۹۸/۹/۳
چرا نوبخت دادگاهی نمی شود.
ن.د۱۲۰۱۰۴۶۱۲:۳۱:۰۲ ۱۳۹۸/۹/۳
وا.. شمایید که به کسی رحم نمی کنید ، ما ملت ایران با انواع مذهب ها ، زبان و فرهنگ مختلف با هم هیچ مشکلی نداریم .
ناشناس۱۲۰۱۰۵۶۱۲:۳۳:۰۱ ۱۳۹۸/۹/۳
آقای نوبخت مردم به حرف شما اعتمادی ندارند دولت حاضر دولت ناصادق است. مابه التفاوت فروش دلار به نرخ 4200 به 12 هزار تومان به جیب چه کسانی می رود. مگر ارزش پول ملی 4200 تومان نیست؟!!!!! افزایش مصرف بنزین هم کار مردم نیست همین ..، .. بصورت حرفه ای و به میزان بالا بنزین قاچاق می کنند. مگر می شود در روز چند میلیون لیتر را با گالن قاچاق کرد؟ چرا کارت بنزین را حذف کردین. شفافیت باعث رو شدن تخلفات می شود
منصور۱۲۰۱۰۹۰۱۲:۴۱:۳۷ ۱۳۹۸/۹/۳
با سلام آقای نوبخت اعلام فرمودند روزانه 63 میلیون لیتر بنزین سهمیه ای درکشور مصرف میشود . 63 میلیون لیتر در روز ، معادل یک میلیارد و هشتصد و نود میلیون لیتر درماه است . 63،000،000*30=1،890،000،000 باتوجه به اینکه هر ماشین 60 لیتر سهمیه ماهیانه دارد. 1،890،000،000/60= 31،500،000 بعبارتی سی و یک میلیون و پانصدهزار ماشین در ماه بنزین مصرف میکنند. لطفا آمار ماشینهای درحال بهره برداری را مطالعه فرمایند.
حمید۱۲۰۱۱۱۰۱۲:۴۶:۱۸ ۱۳۹۸/۹/۳
اگر شما رحم داشتید بنزینو اینجوری گرون نمیکردید. اگر شما رحم داشتید حقوق ها پاداش های نجومی رو قطع میکردید. راستی آقای نوبخت دریافتی شنا چقدر هست؟ لیست اموالتون رو منتشر کنید مردم بدانند شما انشاالله چقدر اهل رحم هستید
ناشناس۱۲۰۱۱۳۳۱۲:۵۵:۳۷ ۱۳۹۸/۹/۳
والله شما به ملت رحم نمی کنید.
احد۱۲۰۱۱۸۰۱۳:۰۶:۴۹ ۱۳۹۸/۹/۳
اول شما رحم کنید و بفرمائید اولاد مکرم از امریکا و فرنگ برگردند تا در مصرف دلار صرفه جوئی شود !!
ناشناس۱۲۰۱۲۳۸۱۳:۲۲:۴۷ ۱۳۹۸/۹/۳
اگر مسئولین به بیت المال رحم کنند مشکلات حل میشود
ناشناس۱۲۰۱۲۵۱۱۳:۲۵:۲۹ ۱۳۹۸/۹/۳
آقای نوبخت ما همه فدایی نظام و رهبری هستیم اگر شما رحم کنید مردم حرفی ندارند بببین هرچه گفتین عملی نشد و بدتر از قبل شد گفتین نظام هماهنگ حقوق و دستمزد را اجرا میکنید اما نتیجه این شد که در قانون دایمی شده نظام هماهنگ در وزارتخانه ای مثل وزار ت صنعت معدن و تجارت چند سازمان زیر مجموعه اش را .. مستثنی کردید چرا؟تفاوت و شکاف حقوق و دستمزد در این وزارتخانه طوری است که 90 درصد کارکنان زیر .. میلیون تومان حقوق میگیرند و در عوض کارکنان .. بالای .. میلیون تومان، پس شما با تصمیم درست به مردم رحم کنید نیازی نیز نصیحت کنید
بی نام۱۲۰۱۲۵۳۱۳:۲۶:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۳
با این توضیحات اصلا من از طرف مردم از شما عذرخواهی میکنم پدر توجیه ایران
ناشناس۱۲۰۱۲۶۴۱۳:۲۷:۳۵ ۱۳۹۸/۹/۳
اول دولت و مجلس به ملت رحم کند و قیمت بنزین را به 1000 ت برگرداند بعد هم ملت به دولت رحم میکند
ناشناس۱۲۰۱۲۶۹۱۳:۲۸:۳۶ ۱۳۹۸/۹/۳
1- مردم می گویند یارانه ای دریافت نکردند پس لطفا دروغ نگویید. 2-مردم به هم رحم دارند مشکل اینجاست که دولت به مردم رحم نمی کند! 3-کسری بودجه ندارید را قبول می کنم چون با گران کردن نرخ بنزین کسری بودجه تان تامین شد. پس برگشت پول به مردم هم یک دروغ دیگرتان است. 4- روزانه ..،..حرف می گویید جناب نوبخت!!!!
ناشناس۱۲۰۱۲۷۹۱۳:۳۱:۵۵ ۱۳۹۸/۹/۳
آقای نوبخت فقط حرف از دولت قبل و کارهای دولت قبل میزنید توضیح اضافه ندید که همش به فکر جیب خودتون و آقازاده ها هستید
ناشناس۱۲۰۱۳۳۵۱۳:۴۶:۰۱ ۱۳۹۸/۹/۳
همش دروغ برای مستمری بگیر حداقلی، کارگر روزمزد، معلم بازنشسته و کارگر ساده واریز نشده مجلس ورود کنه لطفا
ناشناس۱۲۰۱۳۳۹۱۳:۴۶:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۳
ما آماده ایم شما چطور آقای نوبخت ؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۲۰۱۳۷۱۱۳:۵۱:۴۶ ۱۳۹۸/۹/۳
آخه دولت شما به مردم رحم کرد مرد مومن
ناشناس۱۲۰۱۳۷۳۱۳:۵۲:۳۷ ۱۳۹۸/۹/۳
با لبخند های حرص در آر ایشون این حرفها رو میشنوه آدم میخواد سر شو بکوبه به دیوار
ناشناس۱۲۰۱۳۹۹۱۳:۵۷:۵۴ ۱۳۹۸/۹/۳
من که دیگه یک کلمه از حرفهای اقای نوبخت راباور نمی کنم. ایشان منتقد شدید سیاستهای یارانه ای دولت قبل بود ولی حالا خودش طرفدار ش شده ،،آخر برادر بزرگوار اگر قرار است این اضافه قیمت بنزین را که بسیار تورم زاست به خود مردم بدید تنها چیزی که عاید مردم خواهد شد همون تورم افسار گسیخته ایست که خودتان با اینکار موجبش میشوید
ناشناس۱۲۰۱۴۰۵۱۳:۵۹:۰۹ ۱۳۹۸/۹/۳
آقای نوبخت میشه بفرمایید چطور مردم باید رحم کنند ؟ رحم کردن یکطرفه نیست نبایدکه فقط مردم صبوری کنند و شما بجای درک آن و جبران پرگازتر برانی .
000۱۲۰۱۴۴۶۱۴:۰۷:۴۸ ۱۳۹۸/۹/۳
واريز هاي اخير از سوي سازمان بازرسي كنترل شود ظاهرا از هر كه ميپرسيم واريز نشده مراقب باشيد دولت خطا نكند و باعث تنش نشود كه اينبار احتمال شديد تر شدن اعتراضات دارد
ناشناس۱۲۰۱۴۹۱۱۴:۱۹:۰۰ ۱۳۹۸/۹/۳
خودتون رحم می کنید؟؟؟؟؟
محی الدین۱۲۰۱۴۹۳۱۴:۱۹:۱۹ ۱۳۹۸/۹/۳
دولت .. نهاد های نظارت پیگیر باشند و چک کنند که این 18 میلیون خانوار چه کسانی هستند و آیا به حساب های آنها واریز شده است
ناشناس۱۲۰۱۵۴۸۱۴:۳۴:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۳
امان از بعضی ..
ناشناس۱۲۰۱۵۶۶۱۴:۴۱:۱۲ ۱۳۹۸/۹/۳
واقعا نمیفهمم ارسال یک پیامک به سرپرستان خانوار مبنی بر واریز یارانهٔ سوخت (معیشتی)، برای دولت یا بانک های عامل چقدر هزینه یا زحمت داره که بنده و بسیاری از افراد مجبور شدیم پرینت حساب یک هفتهٔ اخیر رو بگیریم تا بفهمیم آیا این مبلغ بحسابمون واریز شده یا خیر !؟
ناشناس۱۲۰۱۵۶۹۱۴:۴۱:۵۷ ۱۳۹۸/۹/۳
آیا غارتگران بیت المال و نجومی بگیران به مردم رحم می کنند که شما آنها را ذخیره های نظام می دانید ؟
رضا۱۲۰۱۵۹۳۱۴:۵۰:۲۶ ۱۳۹۸/۹/۳
چه کسی حرف از رحم کردن میزنه!
ناشناس۱۲۰۱۶۴۹۱۵:۰۷:۳۴ ۱۳۹۸/۹/۳
از خودتون شروع کنید نهایت بی رحمی در حق محرومان رحم است
ناشناس۱۲۰۱۸۳۶۱۵:۵۹:۰۳ ۱۳۹۸/۹/۳
آقای نوبخت زمینی صحبت کن تا ما بفهمیم نه آسمانی
ناشناس۱۲۰۲۲۶۹۱۸:۰۵:۰۳ ۱۳۹۸/۹/۳
رحم که از خدا باشد فعلا دولت شما به مردم رحم نمی کند وطلب کار هم هست
مرحوم۱۲۰۲۳۱۶۱۸:۲۵:۴۶ ۱۳۹۸/۹/۳
چشم قربان. ولی خداوکیلی کمی هم شما به مردم رحم کنید.
۰۰۰۰۰۱۲۰۲۳۸۲۱۸:۴۹:۰۹ ۱۳۹۸/۹/۳
شما جیب مارو نزن.
ناشناس۱۲۰۲۳۸۵۱۸:۵۰:۰۱ ۱۳۹۸/۹/۳
.. آقای نوبخت فقط حرف میزنید از دولت قبل خودتون چکار کردین با برجام که سرمایه ایران رو دادید رفت با این طرح ها هم فقط جیب خودتون و آقازاده ها رو پر کنید
dayani۱۲۰۲۴۴۲۱۹:۰۹:۱۶ ۱۳۹۸/۹/۳
همانقدر که دولت به مردم رحم کرد مردم هم به هم رحم میکنند!
ناشناس۱۲۰۲۷۲۵۲۰:۴۶:۰۹ ۱۳۹۸/۹/۳
اگر مقامات جیب ملت را نزنند همه چیز درست می شود
ناشناس۱۲۰۲۷۲۹۲۰:۴۶:۴۱ ۱۳۹۸/۹/۳
خبرگزاری محترم تورو خدا این خبرها و منتشر نکنید آدم میخونه دیوونه میشه
ناشناس۱۲۰۲۸۳۳۲۱:۲۴:۲۰ ۱۳۹۸/۹/۳
کاش اول .. و .. و البته مختلسین .. به بیت المال رحم کنند ما که رقمی و مالی دست مون نیست

پربحث‌های دیروز

 1. نماینده مجلس: آقای روحانی دیگر حرف نزنید؛ حرف‌تان مردم را عصبانی و بازار را به هم می‌‎ریزد/ هر روز یک سلطان جدید سبز می‌شود

 2. اوج بدسلیقه‌گی! / به بهانه ساخت تندیس‌هایی از سردار دلها

 3. این حق مردم است 

 4. هشدار حریرچی؛ موج سوم کرونا رکورد شکست/تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

 5. می خواهم زنده بمانم!

 6. بیمه بیکاری با کدام تعریف: قانون یا تأمین اجتماعی؟!

 7. مونتاژ قطعات پهپاد ساقط‌شده «گلوبال‌هاوک» آمریکا

 8. وضعیت ۱۵ کاندیدای احتمالی انتخابات ۱۴۰۰ / از «ضرغامی» و «جلیلی» تا «لاریجانی» و «ظریف»

 9. علت رایگان نشدن هزینه اینترنت «شبکه شاد»

 10. کنایه حجت الاسلام حسینی قمی به دریافت دنا پلاس توسط نمایندگان

 11. جنجال علیه مجلس با اسم رمز واکسن و دناپلاس

 12. کدامیک از این گرانی‌ها به‌خاطر آمریکا است؟ + جدول

 13. لعنت بر واشنگتن اما مقصر شمایید

 14. قالیباف: سرپرست های خانوار برای خریدن کالای اساسی نباید شرمنده فرزندان شوند

 15. چگونه رئیس ستاد انتخاباتی روحانی چوب حراج به «کشت و صنعت مغان‌» ایران زد؟

 16. سقف وام مسکن جوانان ۴۰۰ میلیون تومان شد

 17. تفریح در روز‌های سیاه کرونایی قم

 18. حال‌و‌هوای دیدارهای سردار سلیمانی با رهبر انقلاب/دلیل جنجال در جلسه امروز مجلس/ واکنش زاکانی به دریافت خودروی دناپلاس توسط نمایندگان/ زیباکلام از تیر خلاص به شقیقه اصلاحات می‌گوید

 19. ماجرای تذکر رهبر انقلاب به سید جواد هاشمی

 20. شیب تند شیوع کرونا در تهران/ بیشترین آلودگی در کدام مناطق است؟!

 21. خوب و بد تزریق پول به بورس

 22. کدخدا را نفرین کنیم آقای روحانی؟!

 23. برخورد خشن پلیس‌انگلیس با معترضان

پربحث‌های هفته

 1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 2. نماینده مجلس: آقای روحانی دیگر حرف نزنید؛ حرف‌تان مردم را عصبانی و بازار را به هم می‌‎ریزد/ هر روز یک سلطان جدید سبز می‌شود

 3. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

 4. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 5. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 6. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 7. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

 8. کمر خمیده نظام سلامت در موج سوم کرونا

 9. اوج بدسلیقه‌گی! / به بهانه ساخت تندیس‌هایی از سردار دلها

 10. سرقت وحشیانه ۳ مرد مسلح از یک زن در دزفول

 11. چرا مسکن ارزان نمی شود

 12. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 13. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 14. انتقال پایتخت؛ تهران پیر همچنان مقاومت می کند

 15. آیا هنوز هم کسی نمی‌خواهد از آنها بپرسد که از کجا آورده‌اند؟

 16. به فکر معیشت این «ملت پیروز» باشید

 17. این حق مردم است 

 18. انقلابی‌گری و دنا پلاس

 19. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

 20. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

 21. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 22. هشدار حریرچی؛ موج سوم کرونا رکورد شکست/تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

 23. می خواهم زنده بمانم!

 24. آدرس روحانی برای فرستادن لعن و نفرین در خصوص مشکلات کشور

 25. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: در پی رسیدن به توافقی جدید با ایران هستیم

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 2. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

 3. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 4. چرا مسکن ارزان نمی شود

 5. آیا هنوز هم کسی نمی‌خواهد از آنها بپرسد که از کجا آورده‌اند؟

 6. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

 7. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 8. رکورد حباب سکه زده شد/ دلیل افزایش قیمت طلا و سکه چیست؟

 9. تازه‌ترین قیمت سکه، طلا و ارز در بازار/ دلار ۲۹,۱۰۰ تومان شد + جدول

 10. توضیح همتی درباره دلایل افزایش قیمت دلار

 11. پیش بینی مهم درباره کاهش شدید ارزش دلار

 12. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

 13. کدامیک از این گرانی‌ها به‌خاطر آمریکا است؟ + جدول

 14. گوشت ارزان شد/ تخم‌مرغ به شانه ای ۵۰ هزار تومان می‌رسد؟

 15. سوداگران از بازار مسکن خارج می‌شوند؟/ پیش‌بینی وضعیت خرید و اجاره در نیمه دوم امسال

 16. قالیباف: سرپرست های خانوار برای خریدن کالای اساسی نباید شرمنده فرزندان شوند

 17. چگونه رئیس ستاد انتخاباتی روحانی چوب حراج به «کشت و صنعت مغان‌» ایران زد؟

 18. وزیر راه و شهرسازی: دولت خانه‌دار شدن مردم را مدیریت می‌کند/ التهابات سایر بازار‌ها روی قیمت مسکن تاثیر گذاشته است

 19. پیش‌بینی قیمت سکه و دلار

 20. سقف وام مسکن جوانان ۴۰۰ میلیون تومان شد

 21. پاسخ بخش خصوصی به اتهامات سوء استفاده از کارت بازرگانی/ عشقی: واردات ۷۰۰ پورشه توسط پیرزن به دلیل نقص دولت بود

 22. تخم‌مرغ ارزان از شنبه به بازار می‌آید

 23. سقوط لیر ترکیه رکورد زد

 24. همتی: بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی اقدامات بنیانی انجام داده است

 25. پشت‌پرده واردات ۷۰۰ پورشه توسط پیرزن روستایی چیست؟ + فیلم

آخرین عناوین