آخرین خبر درباره حضور قالیباف و حدادعادل در انتخابات مجلس/ سخنرانی پرحاشیه روحانی در یزد/ قوچانی: طرح اصلاح‌طلبان مانند بنگاه‌های دوست‌یابی است

گروه سیاسی الف،   3980819149 ۲۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

آخرین خبر درباره حضور قالیباف و حدادعادل در انتخابات مجلس/ سخنرانی پرحاشیه روحانی در یزد/ قوچانی: طرح اصلاح‌طلبان مانند بنگاه‌های دوست‌یابی است

قوچانی: طرح اصلاح‌طلبان مانند بنگاه‌های دوست‌یابی است

محمد قوچانی، سردبیر روزنامه سازندگی و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سرمقاله بلندی درباره طرح «سرا» و هویت اصلاح‌طلبی نوشت. قوچانی در این مقاله اینگونه تحلیل کرده است که شکل‌گیری اصلاح‌طلبی پس از دوم خرداد محصول عملکرد کارگزاران بود. قوچانی در انتهای مقاله‌اش با انتقاد از طرح «سرا» نوشت: «تداوم مناقشه بر سر اینکه اصلاح‌طلبان در انتخابات شرکت کنند یا نکنند جز به تضعیف سیاسی جبهه اصلاحات نمی‌انجامد چراکه با مقدمات تاریخی و نظری که آمد راه اصلاحات جز از انتخابات نمی‌گذرد و تجربه تاریخ از سال ۷۸ تا سال ۸۸ نشان داده است که خیابان جای اصلاح‌طلبی نیست.

اما مبارزه با فرصت‌طلبانی که حضور در حاکمیت را به فرصتی برای قدرت‌اندوزی و ثروت‌اندوزی و لذت‌جویی شخصی بدل کرده‌اند در شرایط کنونی ضرورت تاریخی دارد. در واقع اگر در دهه گذشته باید درباره‌ی چپ‌روی هشدار می‌دادیم اکنون باید درباره راست‌روی هشدار دهیم. ساختار کنونی جبهه اصلاحات به علت قطع ارتباط میان نهادهای اصلاح‌طلب و نمایندگان اصلاح‌طلب در مجلس، شورا، دولت و... وعدم پایش مداوم ایشان یک ضعف ساختاری دارد.

این ضعف و ضعف‌های دیگر در صورت گسترش دامنه اصلاح‌طلبی با ساختارهای هرمی از بالا به پایین (هرم وارونه) به شیوه شرکت‌های هرمی و بنگاه‌های دوست‌یابی، نفوذ فرصت‌طلبان در جبهه اصلاحات را بیشتر می‌کند و اصلاح‌طلبی را از مفهوم تاریخی و عقیدتی (توسعه‌خواهی، عدالت‌جویی، آزادی‌‌خواهی و میهن‌دوستی) به مفهومی فردی و شخصی و منفعتی بدل می‌کند.

در شرایطی که حتی احزاب سیاسی ایران در معرض نفوذ فرصت‌طلبان قرار دارند چگونه می‌توان نهادی مانند شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان را بنیان‌گذار سامانه رای‌سنجی اصلاح‌طلبان قرار داد و بر مبنای شبکه‌های دوست‌یابی از بالا به پایین بدنه‌ی اصلاحات را تعیین کرد؟

چه معیاری برای تشخیص اصلاح‌طلب از فرصت‌طلب در این انتخاب از بالا به پایین وجود دارد؟ اگر انتخاب از پایین به بالا ممکن است به شایسته‌سالاری منتهی شود بی‌تردید انتخاب از بالا به پایین جز به حاکمیت «ارادت‌سالاری» منتهی نخواهد شد.

اصلاح‌طلبی در آستانه‌ی ایستادن بر «سر» خویش قرار گرفته است. باید اصلاح‌طلبی را دوباره بر «پا» کرد.»

***

چرا روحانی از فعل ماضی استفاده می‌کند؟

احمد زیدآبادی، روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب در کانال خود نوشت: «اینکه حسن روحانی در وصف "روزهای سخت مردم" از فعل ماضی استفاده کند و شرایط اقتصادی را روز به روز بهتر و بهتر قلمداد کند، نه فقط به کسی دلداری نمی‌دهد، نه فقط کسی را اقناع نمی‌کند، بلکه فقط و فقط سب خشم بیشتر مردم پریشان احوال و تحت فشار از او و دولت‌اش می‌شود!

آمار و ارقامی که از بهبود شرایط اقتصادی حکایت دارد، در این پایین و وسط و حتی بخشی از بالای جامعه نه قابل لمس است و نه قابل پذیرش! این آمار و ارقام بیشتر به کار کسانی می‌آید که بی‌خبر از حال و روز عینی اکثریت مردم، قصد فریب خود را دارند!»

***

تردیدها درباره لاریجانی ادامه دارد

دیروز یک خبرگزاری و به‌دنبال آن محمد مهاجری، سردبیر رسانه نزدیک به لاریجانی از عزم لاریجانی برا عدم حضور در انتخابات مجلس خبر دادند. اما امروز بهروز نعمتی، نماینده نزدیک به لاریجانی سخنان دیگری گفته است. نعمتی به ایسنا گفت: طبیعتا اگر آقای لاریجانی تصمیمی در مورد حضور یا عدم حضور در انتخابات گرفته باشد یا باید خودش آن را اعلام کند یا دفترش و یا نزدیکانش، من تا امروز حرف نیامدن از ایشان نشنیده‌ام و ایشان هیچ تصمیمی برای نیامدن در انتخابات مجلس نگرفتند.

وی درباره احتمال تغییر حوزه انتخابیه علی لاریجانی در انتخابات دور یازدهم مجلس نیز گفت: ایشان بعید است که از تهران یا آمل کاندیدا شود به هر حال آقای لاریجانی عالم زاده است و اگر بخواهد در انتخابات حضور یابد از قم کاندیدا می‌شود.

نعمتی درباره برخی گمانه زنی‌ها مبنی بر احتمال کاندیداتوری علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ گفت: این موضوع منافاتی با این که ایشان در انتخابات مجلس آینده حضور پیدا کند، ندارد. خیلی‌ها هستند که می‌خواهند به مجلس بیایند و بعد از آن رئیس جمهور شوند.

روزنامه فرهیختگان هم در تحلیلی درباره آینده سیاسی لاریجانی نوشت: «رئیس چهار دوره مجلس شورای اسلامی در آستانه انتخابات مجلس و یک‌سال پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری حداقل دو سوال مهم را پیش‌روی خود دارد چه آنکه او بخواهد در انتخابات ریاست‌جمهوری کاندیدا شود و چه نه!

اول اینکه او امروز حتما درگیر این است که اساسا حضور او در انتخابات مجلس با توجه به شرایط سیاسی کنونی کشور و تضعیف جایگاهش در افکارعمومی موفقیت‌آمیز خواهد بود یا خیر؟ او تجربه دوم‌شدن در قم را در دوره دهم تجربه کرده و شواهد نشان‌دهنده این است که فضا امروز در قم به‌مراتب از گذشته برای او دشوار‌تر هم شده است. سوال دوم اینکه به فرض پیروزی در انتخابات، ترکیب مجلس آینده به‌گونه‌ای خواهد بود که دوباره بر جایگاه ریاست مجلس تکیه بزند یا خیر؟

پاسخ به این دو سوال کلیدی حتما در تصمیمات بلندمدت علی لاریجانی تاثیرگذار خواهد بود، چراکه او حتی اگر بخواهد در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کند، حضور متزلزل او در انتخابات و در جریان تشکیل مجلس آینده می‌تواند خیلی زودتر غائله انتخابات ریاست‌جمهوری را برای او به پایان برساند.

در این میان البته علی لاریجانی با محدودیت بزرگی هم مواجه است. او امروز نه‌تنها از جانب اصولگرایان رانده شده، بلکه میان اصلاح‌طلبان نیز مانند گذشته و پیش از مجلس دهم خواهان ندارد و شاید کارگزارانی‌ها تنها طیفی از اصلاح‌طلبان باشند که گوشه‌چشمی به او دارند و به‌اصطلاح او را برای آینده‌ای مانند انتخابات 1400 در آب نمک نگه داشته‌اند.

از این منظر او برای انتخابات آتی اگر بخواهد از قم بیاید یا باید به‌صورت مستقل نامزد شود و به حمایت معدودی از اصولگرایان سنتی که برای اداره کشور همچنان روی او حساب می‌کنند امیدوار باشد یا با کارگزاران به گفت‌وگو بنشیند تا شاید از آن مسیر به نتیجه‌ای برسد. این وضعیت البته پیش از هر چیزی به عدم ارتباط او با مردم و فقدان بدنه اجتماعی وی برمی‌گردد و درواقع ریشه در نوع سیاست‌ورزی وی دارد، همانی که او را به یک بازیگر سیاسی پرقدرت میان سیاستمداران و حاکمیت و مهره‌ای نه‌چندان قوی در ارتباط‌گیری با بدنه اجتماعی و بسیج‌کردن مردم.»

***

سخنرانی پرحاشیه روحانی در یزد

حسن روحانی امروز به یزد رفت. شاید اگر یک سال پیش به این شهر می‌رفت مانند باقی سفرهای استانی سخن خاصی نمی‌گفت و همه چیرز مانند همیشه برگزار می‌شد. اما حدود ۱۰۰ روز دیگر انتخابات مجلس برگزار می‌شود و شاید همین مسئله باعث شد روحانی سخنان تند و تیزی بر زبان براند.

سخنرانی امروز روحانی حاوی سه اتفاق ویژه بود. اول شعار برخی از حضار در اعتراض به وضعیت اقتصادی که با واکنش نه‌چندان جالب روحانی مواجه شد. روحانی در میانه سخنرانی و در واکنش به شعارهای اعتراضی گفت این شعارها صدای مردم نیست.

اتفاق دوم در حقیقت گام دوم پروژه بگم بگم روحانی بود. روحانی حدود دو هفته پیش در جلسه هیئت دولت سخنانی در ادبیاتی مشابه احمدی‌نژاد مدعی شده بود به مردم می‌گوید چه کسی کشور را تعطیل کرده است. امروز هم روحانی در همین مسیر گام برداشت و با حمله به قوه قضائیه خواهان برخورد با بابک زنجانی و نهادهایی شد که میلیون و میلیارد دلاری پول برده‌اند و در آخر گفت اگر به اینها رسیدگی نکنید استان به استان می‌روم و به مردم می‌گویم.

بیشتر بخوانید:

روحانی: هر کسی که به فساد آلوده است باید با او برخورد شود/ در این دولت یک ریال یا یک دلار گم نخواهد شد

اتفاق سوم، نام‌بردن از سیدمحمد خاتمی، رئیس‌جمهور اسبق کشورمان در انتهای سخنرانی بود.

در این زمینه باید گفت حسن روحانی در ششمین سال ریاست‌جمهوری مانند کسی که نامزد ریاست جمهوری است سخن می‌گوید. اگر هر فرد یا نهادی پولی از بیت‌المال برده و پس نداده، وظیفه روحانی این بود که در اولین فرصت پیگیر این ماجرا شود و به مردم بگوید چه کسانی خیانت در امانت کرده‌اند. نه‌اینکه اینگونه بگم‌بگم در کشور راه بیندازد و با نام بردن از بابک زنجانی افکار عمومی را مشوش کند.

نکته آخر این است که وقتی همه مردم از برخورد قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی خوشحالند چرا روحانی چنین سخنانی مطرح می‌کند که ناراحتی‌اش را می‌رساند؟

***

آخرین خبر درباره حضور قالیباف و حدادعادل در انتخابات مجلس

عبدالرضا مصری نایب رییس مجلس در گفت و گو با تسنیم خبر از ملاقات خود با محمد باقر قالیباف داده است.

این نماینده مجلس درباره این دیدار گفت: طی دیداری که روز گذشته با دکتر  قالیباف داشتم درباره اخبار مطرح شده درباره نامزدی‌اش در انتخابات سوال کردم که ایشان  با بر شمردن برخی دغدغه‌ها و نکات و مسایل پیرامون شرایط جاری اعلام کرد که قصدی برای حضور در این انتخابات ندارد.

از سویی دیگر مهدی چمران عضو شورای ائتلاف اصولگرایان درباره حضور حدادعادل در انتخابات مجلس به نامه‌نیوز گفت: شاید عده ای دوست دارند که آقای حدادعادل وارد عرصه رقابت و انتخابات شود و این را به عنوان امیدهای آینده خودشان مطرح می کنند اما آقای حدادعادل نامزد انتخابات مجلس نیست که بعد بخواهد سرلیست قرار بگیرد بنابراین اصل این بحث ها زیر سئوال است. نکته دیگر آنکه روی سرلیستی که هیچ، درباره تدوین لیست تهران هم هیچ صحبتی نشده است و تدوین فهرست باید فرایند خودش را طی کند.

***

گمانه‌زنی‌های درباره رئیس آینده مرکز پژوهشهای مجلس

در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس، استعفای کاظم جلالی، نمانده تهران و رئیس مرکز پژوهشهای مجلس در مجلس رای آورد و وی رهسپار سفارت ایران در مسکو شد. با این وضعیت، کرسی ریاست مرکز خالی مانده و گمانه‌زنی‌ درباره رئیس آینده  آغاز شده است.

خبرگزاری فارس در این‌باره نوشت: «گزینه هایی همچون محمد حسین فرهنگی، حجت‌الاسلام حسین زاده بحرینی، محمد خدابخشی، داریوش اسماعیلی و محمدرضا پورابراهیمی از جمله گزینه هایی بودند که در دقایقی پس از استعفای کاظم جلالی برای ریاست مرکز پژوهش های مجلس نظر گرفته شده بودند، اما چندی بعد و پس از اطلاعاتی که خبرنگار فارس به دست آورد زمزمه هایی به گوش می رسید مبنی بر اینکه بهروز نعمتی نماینده مردم تهران نیز از گزینه هایی بوده است که نهایتاً وی از لیست گزینه ها حذف شد. 

اما چندی بعد از این اخبار کسب شده، طبق اطلاعات جدید به دست آمده مشخص شد که اعضای فراکسیون امید احتمالاً در نظر دارند تا محمدرضا عارف را به عنوان گزینه این فراکسیون برای ریاست مرکز پژوهش های مجلس معرفی کنند که گفته می‌شود عارف چندان تمایلی نسبت به این گزینه نشان نداده است. 

 بر اساس دیگر اخبار به دست آمده احتمال می رود که از بین گزینه های معرفی شده حسین زاده بحرینی و محمدحسین فرهنگی شانس بیشتری برای تصدی ریاست مرکز پژوهش های مجلس دارند. 

البته از بین این دو گزینه حسین زاده بحرینی احتمال قوی تری برای انتخاب ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس و این کرسی دارد.»

از سویی دیگر بهروز نعمتی به خبرآنلاین گفته است: «تا امروز صحبت آقایان محبی‌نیا، تاجگردون، سعید باستانی، داریوش اسماعیلی، فرهنگی و عبدالرضا عزیزی مطرح بوده است، اما هنوز به جدی بحثی مطرح نشده است.»

عناوین مرتبط

۱۷ آذر ۱۳۹۸پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟
۱۶ آذر ۱۳۹۸ روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟
۱۳ آذر ۱۳۹۸طبیعی بودن افزایش قیمت‌ها به روایت وزیر کشور/ تکذیب سخنان علی مطهری توسط واعظی و ربیعی/توکلی: افزایش قیمت بنزین پس از چند بار تکذیب، فریب مردم بود
۱۲ آذر ۱۳۹۸ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات
۱۱ آذر ۱۳۹۸سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد
۱۰ آذر ۱۳۹۸کدخدایی: برخی از وزرا مخالف افزایش قیمت بنزین بودند/موضع مشاور رئیس جمهور درباره کشته شدگان اعتراضات اخیر/ زیباکلام: شرمنده مردمی هستم که با تشویق من به روحانی رای دادند
۹ آذر ۱۳۹۸آیا واقعا روحانی از زمان اجرای افزایش قیمت بنزین بی‌خبر بود؟/ پایان دوره لاریجانی در مجلس/ نمایندگانی که به استیضاح زنگنه رای ندهند باید پاسخگوی عملکرد او باشند

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۶۲۱۴۲۲۰:۴۳:۴۵ ۱۳۹۸/۸/۱۹
ملاک تورم جیب مردم است نه آمار و ارقامی که جناب روحانی ارائه می دهند!
ناشناس۱۱۶۲۸۰۷۱۰:۲۹:۲۳ ۱۳۹۸/۸/۲۰
بنظرتون به احدی از نمایندگان دوره قبل رای دادن جایز یا حرام
ناشناس۱۱۶۲۸۶۳۱۰:۵۹:۲۵ ۱۳۹۸/۸/۲۰
حرام است .
روزبه۱۱۶۲۹۲۷۱۱:۲۵:۵۳ ۱۳۹۸/۸/۲۰
وقتی امید به بهبود اوضاع کشور خواهد بود که ایرانیان بهترین , صالحترین و متخصص ترین افراد هر شهر را بعنوان نماینده راهی مجلس کنند نه فرصت طلبان یا انسانهای ضعیف را که تاثیر مثبتی نداشته باشند.
ناشناس۱۱۶۲۱۴۶۲۰:۴۶:۳۸ ۱۳۹۸/۸/۱۹
علی لاریجانی برای انتخابات مجلس و ریاست جمهوری تقریبا"هیچ شانسی ندارد.
ناشناس۱۱۶۲۱۴۷۲۰:۴۸:۲۷ ۱۳۹۸/۸/۱۹
بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت فقط 2 میلیارد دلار است اما خسارت کرسنت زنگنه بیش از 50 میلیارد دلار برآورد می شود امیدواریم قوه قضاییه به پرونده کرسنت رسیدگی نماید.
ناشناس۱۱۶۲۱۵۱۲۰:۴۹:۳۳ ۱۳۹۸/۸/۱۹
با شعار مردم یزد موافقم : روحانی حیاکن / امریکا رو رها کن
ناشناس۱۱۶۲۸۵۹۱۰:۵۷:۴۷ ۱۳۹۸/۸/۲۰
جالب اینجاست که میگه باید با مفسدین برخورد بشه بعد خط قرمز ترسیم میکنه که با فلان دلال ارزی و فلان جاسوس که اتفاقا ... و ... نباید برخورد بشه ! خنده دار نیست ؟
ناشناس۱۱۶۲۱۵۳۲۰:۵۰:۱۰ ۱۳۹۸/۸/۱۹
تشکیک در اقدامات قوه قضائیه کار صحیحی نیست.
ناشناس۱۱۶۲۱۵۷۲۰:۵۱:۳۱ ۱۳۹۸/۸/۱۹
دکتر قالیباف بعنوان هشتمین شهردار برتر جهان انتخاب شد و محبوبیت بالایی در بین شهروندان تهرانی دارد.
ناشناس۱۱۶۲۱۵۸۲۰:۵۱:۳۷ ۱۳۹۸/۸/۱۹
امید چیزی نیست که با شعار بتوان آن را به ملت تحمیل کرد. این عمل و رفتار مسئولان است که مردم به آن نمره می‌دهند.
ناشناس۱۱۶۲۱۵۹۲۰:۵۲:۴۲ ۱۳۹۸/۸/۱۹
کار از کشف حجاب در داخل خودروها گذشته در بعضی از اماکن عمومی بعضی از خانم‌ها اقدام به کشف حجاب می‌کنند. در این بی‌حرمتی‌های غیرقابل تحمل که صورت می‌گیرد خیلی از مسئولان شریک جرم هستند. این باید پیگیری شود.
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۱۶۲۱۶۷۲۱:۰۵:۴۲ ۱۳۹۸/۸/۱۹
ما خواهان برگزاری محاکمه علنی حسین فریدون و مهدی جهانگیری و اقایان سیف و عراقچی و فرشاد حیدری معاون نظارتی وقت بانک مرکزی هستیم
ناشناس۱۱۶۲۱۷۶۲۱:۱۵:۰۹ ۱۳۹۸/۸/۱۹
2 میلیارد دلار بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت در مقابل خسارت 50 میلیارد دلاری کرسنت زنگنه تقریبا"هیچ است !
داود۱۱۶۲۱۸۱۲۱:۱۹:۲۸ ۱۳۹۸/۸/۱۹
آقای روحانی بذار رییسی محکم کارشو بکنه
ناشناس۱۱۶۲۱۸۳۲۱:۲۱:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۱۹
از حسن و اسحاق ملولیم به چه دلیل مردم مجبور شدند رییس جمهوری را که باید استیضاح میشد 4 سال با ان همه خسارات به کشور تحمل کنند
ناشناس۱۱۶۲۲۰۷۲۱:۴۹:۲۲ ۱۳۹۸/۸/۱۹
به مردم بزرگوار یزد پیشنهاد میکنم قناتهای تاریخی خود را احیا کنند چون روحانی قول داده آب شرب مناسب برای این شهر تامین کند. تا حالا هر قولی داده .......
ناشناس۱۱۶۲۲۵۰۲۲:۱۵:۵۷ ۱۳۹۸/۸/۱۹
شايد اگر قوه قضايبه با برادر رييس جمهور برخورد نميكرد رييس جمهور نامي از اختلاس هاي دولت قبل وبابك زنجاني نمي برد ولي اكنون برادر رييس جمهور در زندان است وايشان بر اساس قانون حق دخالت درازادي اوندارد
ناشناس۱۱۶۲۲۶۹۲۲:۲۹:۵۷ ۱۳۹۸/۸/۱۹
پاسخ 12 روز قبل رئیسی به اظهارات امروز روحانی : با سیاسی کاری و دو قطبی سازی مبارزه با فساد را ترک نمی کنیم.
ناشناس۱۱۶۲۲۷۴۲۲:۳۱:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۱۹
سخنگوی قوه قضاییه : اگر فسادی رخ داده چرا الآن باید اعلام نمایند ؟
ناشناس۱۱۶۲۳۳۴۲۳:۲۱:۴۳ ۱۳۹۸/۸/۱۹
حضور قاليباف و حداد عادل در انتخابات مجلس ............. روز از نو ، روزي از نو !!! ... مگه نه ؟!!
ناشناس۱۱۶۲۳۵۳۲۳:۳۱:۰۹ ۱۳۹۸/۸/۱۹
قالیباف برای زمین های نجومی باید دادگاهی شود
ناشناس۱۱۶۲۸۷۲۱۱:۰۲:۴۸ ۱۳۹۸/۸/۲۰
دروغ املاک نجومی برای سرپوش گذاشتن بر حقوق های نجومی بود به گفته دادستان در 104 تعاونی مسکن شهرداری هیچ تخلفی صورت نگرفته بود.
ناشناس۱۱۶۲۳۵۸۲۳:۳۴:۰۴ ۱۳۹۸/۸/۱۹
روحانی گفت یک نهاد 96 میلیون دلار بودجه گرفته و پاسخگو هم نیست .اون نهاد باید معرفی بشه
ناشناس۱۱۶۲۵۲۷۰۷:۰۱:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۲۰
پناهندگی قوچانی به کارگزاران بیشتر شبیه دوست یابی بوده تا طرح سرا.
ناشناس۱۱۶۲۵۵۱۰۷:۴۹:۰۹ ۱۳۹۸/۸/۲۰
عمر سیاسی و اجرایی لاریجانی‌ها و هاشمی‌ها به‌سر آمده.
ناشناس۱۱۶۲۵۹۸۰۸:۲۸:۳۹ ۱۳۹۸/۸/۲۰
قوچانی زمانی مطرح شد که حرفهای دیگری می زد الان یک تکرار کننده است و بس!
ناشناس۱۱۶۲۶۴۶۰۹:۰۱:۲۳ ۱۳۹۸/۸/۲۰
روحانی و اصلاح طلبان اگر از سیاست کناره گیری نمایند به تقوا نزدیک تر است.
ناشناس۱۱۶۲۶۴۷۰۹:۰۱:۳۸ ۱۳۹۸/۸/۲۰
لاریجانی اگر برای 1400 کاندیدای ریاست جمهوری شود 1400000 هزار رای هم نمیاره .

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 2. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 3. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 4. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

 5. طرح «استیضاح» و «محاکمه» همزمان زنگنه در مجلس و دادگاه

 6. گزارش نیویورک تایمز از نقاشی های یک زندانی شکنجه‌ شده در گوانتانامو

 7. جایگزین موگرینی کارش را با دخالت در امور ایران آغاز کرد

 8. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 9. هدیه خداحافظی آمریکا به دانشمند ایرانی

 10. انبارلویی: فکری برای ارزش پول ملی بکنید

 11. وزیر ارتباطات در دوره دانشجویی/عکس

 12. بهترین زمان خرید مسکن چه موقع است؟/ پیش‌بینی قیمت مسکن در ادامه سال ۹۸

 13. تبانی برخی بانک‌های خصوصی برای ارائه تسهیلات ۷ هزار میلیاردی به شرکت‌های صوری

 14. اسرائیل: علیه ایران به گزینه نظامی متوسل می شویم

 15. بودجه سال ۹۹ صداوسیما ۱۰۰ میلیارد تومان کاهش یافت

 16. بزرگداشت سالروز درگذشت مولانا در ترکیه

 17. محدودیت جدید صرافی‌ها برای فروش دلار

 18. کمترین و بیشترین بودجه ۹۹ به کدام استان‌ها تعلق گرفت + جدول

 19. ولایت فقیه در عراق

 20. آخرین قیمت طلا، دلار و سکه + جدول

 21. آخرین وضعیت مصوبه «تعیین محل تجمعات»

 22. دو اقدام لازم قضایی که نیازمند دستور رئیسی است      

 23. نحوه افزایش حقوق بگیران مشخص شد

 24. استقبال لاریجانی از روحانی در یک روز بارانی

 25. پول کارگران در جیب ویلموتس/آقای وزیر زیر بار پرداخت نروید

پربحث‌های هفته

 1. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 2. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 3. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 4. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 5. سعید ملایی تبعه مغولستان شد+عکس

 6. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 7. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 8. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 9. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 10. علت طولانی بودن روند صدور کارت ملی چیست؟

 11. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 12. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 13. توضیحات رامبد جوان درباره مهاجرت و خندوانه

 14. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 15. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 16. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 17. اقتصاددانان خطاب به رئیس‌جمهور: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین را منتشر کنید

 18. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 19. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 20. خسارت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی زنگنه به کشور

 21. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 22. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 23. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 24. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 25. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

پربحث‌های هفته

 1. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 2. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 3. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 4. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 5. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 6. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 7. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 8. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 9. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 10. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 11. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 12. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 13. آقای جهانگیری! تجربه دوران هاشمی را فراموش نکنید...

 14. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

 15. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

 16. اعتراضات آبان ماه؛ ضرورت اطلاع‌رسانی سریع‌تر درباره جانباختگان

 17. مطهری: استیضاح روحانی به صلاح نیست/ شفافیت آرا فعلا مضر است/ بیانیه اخیر موسوی را نپسندیدم

 18. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

 19. فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

 20. بازداشت رئیس مستعفی هلال احمر تایید شد

 21. قالیباف: کلید روحانی قلابی است؛ دنبال کلید واقعی باشید/ ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره است

 22. طبیعی بودن افزایش قیمت‌ها به روایت وزیر کشور/ تکذیب سخنان علی مطهری توسط واعظی و ربیعی/توکلی: افزایش قیمت بنزین پس از چند بار تکذیب، فریب مردم بود

 23. روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟

 24. احمد توکلی: سال ۹۶ نسبت به طغیان فرودستان هشدار دادم/ تکذيب‌های مکرر زنگنه درباره افزایش قیمت بنزین فريب جامعه بود

 25. پرویز امینی: چهل سال تجربه انتخابات داریم اما در برگزاری تجمعات اعتراضی بی تجربه‌ایم

آخرین عناوین