عامل حمله به کنسولگری ایران در کربلا کیست؟ / جزئیاتی از فعالیت‌های محمود الصرخی

گروه جهان الف،   3980814137 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

منابع عراقی، محمود الصرخی را از عوامل اصلی حمله به کنسولگری ایران در کربلا می‌دانند؛ کسی که خود را مجتهد می‌داند و مدعی است که با امام زمان ارتباط دارد؛ اما منابع مطلع او را «عامل» می‌دانند.

عامل حمله به کنسولگری ایران در کربلا کیست؟ / جزئیاتی از فعالیت‌های محمود الصرخی

فارس نوشت: شماری از افراد ناشناس شامگاه یکشنبه هفته جاری در شهر مقدس کربلا، به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران حمله کردند.

پایگاه خبری «الخلیج الیوم» به نقل از شاهدان عینی گزارش داد، گروهی که به ساختمان کنسولگری حمله کردند، حدود ۳۰۰ نفر بودند. این افراد از منطقه «طویریج» واقع در خارج کربلا به این شهر منتقل شده بودند.

این پایگاه تأکید کرد که این عناصر، جزء نیروهای «محمود الصرخی» بوده‌اند؛ شخصی که خود را یکی از مراجع دینی در عراق معرفی می‌کند و خود را آیت‌الله و مرجع می‌داند.

اما الصرخی کیست که خود را روحانی شیعه می‌داند؟ عمامه سیاه بر سر دارد و در عین حال، طرفدارانش چندین بار در کربلا، دست به تخریب اموال عمومی زده و آشوب به پا کرده است.

نام وی شیخ محمود بن عبدالرضا بن محمد الصرخی است. الصرخی در سال 2003 قبل از سرنگونی رژیم صدام، دیکتاتور معدوم عراق به یکباره ظاهر شد و خود را به عنوان یکی از مراجع دینی عراق معرفی کرد.

او مدعی است آیت‌الله است و آیت‌الله در فقه شیعه کسی است که به مرحله اجتهاد رسیده اما هیچ مرجع یا آیت‌الله این مسئله را شهادت نداده که او به این درجه رسیده باشد.

شبکه خبری «العربیه» عربستان سعودی در سال ۲۰۱۴، زمانی که الصرخی و یارانش در کربلا دست به آشوب زده بودند، وی را مخالف «رهبری مذهبی و دینی سنتی شیعه عراق» معرفی کرد که «مقر آن در نجف است؛ شهری که آیت الله علی سیستانی رهبری آن را بر عهده دارد».

در این گزارش، تعداد عناصر وابسته به الصرخی حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار فرد مسلح برآورد شد که در سال ۲۰۱۴، با نیروهای دولت مرکزی عراق درگیر شده بودند.

العربیه با این ادعا که عناصر الصرخی خواستار «تشکیل حکومت مذهبی شیعه در عراق هستند که بر اساس اصل ولایت فقیه باشد»، در همان زمان گزارش داده بود که «بزرگترین تهدیدی که متوجه بغداد است، از جنوب است... و گروه‌های حاضر در این منطقه می‌توانند تهدیدی برای عراق و ایران باشند».

الصرخی که مدعی است نسبش به امام حسن -علیه السلام- می‌رسد، گفته می‌شود که در سال ۱۹۶۴ در شهر کاظمین به دنیا آمده است. وی فارغ‌التحصیل دانشکده مهندسی دانشگاه بغداد در سال ۱۹۸۷ است. الصرخی پیش از اینکه صدام اعدام و حزب بعث عراق  منحل شود، مخفی بود ولی پس از ظهور گروه تروریستی داعش و آغاز تحرکات مجدد حزب بعث و تحرکات تروریسی آنها در عراق، بار دیگر در نقاطی مثل کربلا ظاهر شد.

وی در سال ۲۰۰۵ به طور ناگهانی در شهر «حله» عراق نمایان شد و در مدت زمان بسیار کوتاهی تعدادی دفتر در شهرهای مختلف شیعه نشین عراق افتتاح کرد و مدعی مبارزه با نظامیان آمریکا شد و ادعا کرد که سه نفر از آنان را کشته است.

پس از ادعای کشتن سه نظامی آمریکا بود که مدعی شد با امام زمان (عج) دیدار کرده است. این ادعا با واکنش شدید مراجع و شیعیان عراق مواجه شد. پس از بررسی سابقه وی، مشخص شد که او نیز از نیروهای سابق سازمان امنیت حزب بعث بوده که با همکاری با سازمان اطلاعات سعودی، با هدف تخریب مرجعیت شیعه، پا به عرصه گذاشته است.

گفته می‌شود که نام الصرخی ابتدا محمود عبدالرضا البهادلی بود و سپس به شیخ محمود التمیمی تغییر پیدا کرد. وی زمانی که شیخ محمود التمیمی نام داشت لباس و معمم سفید به تن داشت و از وی به عنوان عنصر پلیس امنیت عراق یاد می‌شد. وی پس از مدتی نام خود را به سید محمود الصرخی تغییر داد و سپس با عمامه مشکی در انظار عمومی ظاهر شد.

الصرخی؛ از جذب در سرویس اطلاعات عراق تا فراگیری جادوگری در پاکستان

پایگاه خبری «کنوز مدیا» درباره الصرخی می‌نویسد، در دهه 90 میلادی، الصرخی در منزل خود ماهواره نصب کرده بود و به همین علت، بازداشت و به پرداخت ۳۰۰ هزار دینار عراقی محکوم شد. وی در دورانی که بازداشت بود، فلسفه‌بافی می‌کرد و می‌نوشت. یکی از افسران امنیتی از این مسئله مطلع می‌شود و این مسئله را به مسئولان بالادستی گزارش می‌دهد. سرویس اطلاعات عراق نیز وی را جذب می‌کند و دوره‌های آموزشی عقیدتی-مذهبی برای وی برگزار می‌کند و او را به پاکستان می‌فرستد تا جادوگری بیاموزد.

به گزارش این پایگاه، یک سال بعد، از پاکستان به عراق باز می‌گردد و نام خود را «شیخ محمود التمیمی» می‌گذارد. پس از آن عمامه سفیدی به تن ‌کرد و ملقب به شیخ محمود شد. پس از مدتی نیز عمامه سیاه به تن نموده و نام محمود الصرخی را برای خود انتخاب کرد. پس از مدتی به سید محمود الحسنی تغییر نام داد و به مردم می‌گفت که او، شخصِ سید الحسن الخراسانی است که امام زمان (عج) را می‌شناسد. مدتی بعد، ادعا کرد که نائب امام زمان (عج) و پس از مدتی هم مدعی شد که خود امام زمان (عج) است، ولی نمی‌خواسته خودنمایی کند.

بنا بر این گزارش، پس از به زبان آوردن این مهملات، ارتش عراق به بهانه اینکه الصرخی فساد کرده و از ترس اینکه رابطه وی با رژیم بعث فاش شود، وی را بازداشت می‌کند. در سال ۲۰۱۴، عناصر الصرخی در حوادث نجف دست داشتند و مدعی بودند که الصرخی خود امام زمان (عج) است.

ترور مراجع دینی عراق به بهانه عدم رضایت امام زمان (عج)

الصرخی مخالف مرجعیت دینی عراق بود. وی گروهی را به نام گروه «اعدام‌های امام مهدی (عج)» تأسیس کرد. مأموریت این گروه ترور مراجع دینی عراق بود. آنان مدعی بودند که امام زمان (عج) از مراجع راضی نیستند و به همین دلیل باید کشته شوند.

وی یکی از شخصیت‌های مرموزی است که اهدافش مشخص نیست، ولی علمای شیعه بر کذب بودن مدعاهای وی، اتفاق نظر دارند. الصرخی با وجود اینکه بار علمی ندارد، خود را از شاگردان آیت‌الله شهید محمدباقر صدر و محمد صادق صدر معرفی کرده بود و در چهل سالگی با ادعای «مرجعیت» در عراق فعالیت خود را آغاز نمود. پس از ظهور علنی وی، طرفدارانی از شیعیان جنوب عراق به دور وی جمع شدند و انحراف جدیدی شکل گرفت که نارضایتی و اعتراض مراجع تقلید را در پی داشت. با ادعای وی مبنی بر اینکه ادامه دهنده راه آیت الله شهید محمدباقر صدر است، آیت الله سید کاظم حائری در پاسخ یک استفتا در مورد او اعلام کرد: «سید محمود حسنی صرخی مجتهد نیست و ما به وی اعتمادی نداریم».

مخالفت الصرخی با مبارزه با گروه تروریستی داعش

وی از جمله کسانی است که فتوای آیت الله سیستانی در سال 2014 برای بسیج مردمی و مبارزه با عناصر داعش در شمال و غرب عراق را رد کرد. الصرخی در آن زمان ادعا کرد که عناصر داعش از اهل تسنن هستند و حمل سلاح علیه داعش حرام بوده و فتوای آیت الله سیستانی نیز باطل است.

نکته جالب توجه اینکه عناصر وابسته به الصرخی در سال 2006 نیز به کنسولگری ایران در بصره حمله کرده بودند. به همین دلیل، برخی از علمای شیعه، به وی القابی مانند «منحرف» و «گمراهِ گمراه کننده» داده‌اند.

شبکه خبری «العالم» نیز با اشاره به اقدامات فرقه الصرخی در یورش به منطقه سبز بغداد در سال 2016 و آتش زدن کنسولگری ایران در سال 2018، گزارش داد که این فرقه ضاله، در پس تمامی حملات به سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی)، مرجیعیت دینی، شعائر حسینی و محور مقاومت قرار دارد.

وابستگی الصرخی به عربستان و آمریکا

العالم الصرخی را وابسته به عربستان سعودی و محور ضد مقاومت دانست و گزارش داد، پس از حمله داعش به عراق و تهدید کربلا و نجف اشرف توسط عناصر این گروه، الصرخی از کشورهای حاضر در ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا خواست که به «هوشیاری و شجاعت» عناصر داعش اذعان کنند و به همین دلیل، جنگ با آنان را بی‌فایده دانست.

وی به روزنامه الوطن مصر هم گفته بود که داعش یک واقعیت عینی است، و یک پدیده زودگذر نیست. به همین دلیل نباید، برای نابودی آن زمان صرف کرد و خون بیشتری را در این «جنگ‌های بی‌فایده و مهلکه‌های واقعی» ریخت.

الصرخی ضمن تأیید کامل تجاوز عربستان سعودی به ملت یمن، گفته بود که «از ائتلاف اسلامی به صورت کامل حمایت می‌کنیم، آن را تأیید و از آن استقبال می‌کنیم».

وی درباره به شهادت رساندن آیت الله «نمر باقر النمر» توسط رژیم سعودی، ضمن حمله به علمای مذهبی ایران و عراق به خاطر حمایت آنان از النمر، مدعی شده بود که وی از شهروندان ایران و عراق نیست و هیچ موضعگیری نیز به سود عراق و ملت آن نداشته است.

الصرخی در سال 2013 نیز مدعی شده بود که امام زمان (عج) شخصا به وی «دستور داده که سر نوری المالکی [نخست وزیر اسبق عراق] و مقدی الصدر [رهبر جریان صدر] را قطع کند».

به هر حال در تظاهرات اخیر عراق که در اعتراض به فساد و بیکاری آغاز شد، برخی کشورها و جریان‌های سیاسی از آن سوء استفاده کردند، در فضای رسانه‌ای، حمایت چشمگیری از الصرخی صورت می‌گیرد و عربستان و امارات و عناصر بعثی و آمریکا حامیان اصلی وی هستند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۵۶۵۷۰۱۶:۲۰:۲۷ ۱۳۹۸/۸/۱۴
این که شبیه ماست نباید با ما مشکل داشته باشه
ناشناس۱۱۵۷۱۳۰۰۷:۴۹:۱۵ ۱۳۹۸/۸/۱۵
این .. زمان صدام کجا بود؟
ناشناس۱۱۵۷۱۷۵۰۸:۵۲:۲۷ ۱۳۹۸/۸/۱۵
همانطور که گفته اید ((شبیه))ماست ، در واقع شیاطین وهابی شبیه ما را از یک شخص مستعد ساخته اند تا اختلاف ایجاد کنند.
ناشناس۱۱۵۷۲۴۹۰۹:۵۷:۳۷ ۱۳۹۸/۸/۱۵
شبیه شما بله شبیه ملت ایران نیست خیلی شبیه سعودی‌های بن‌سلمانه
ناشناس۱۱۵۶۵۷۸۱۶:۲۳:۲۵ ۱۳۹۸/۸/۱۴
..چی میخواد از جون ما ؟
ناشناس۱۱۵۶۷۰۷۱۸:۲۱:۵۵ ۱۳۹۸/۸/۱۴
الان حمله به اماکن دیپلماتیک بد شد؟ ..
ناشناس۱۱۵۶۷۲۷۱۸:۴۶:۳۰ ۱۳۹۸/۸/۱۴
چه کسایی در قرن 21 پیدا میشن.
محمد.س۱۱۵۶۷۴۸۱۹:۱۲:۲۱ ۱۳۹۸/۸/۱۴
با سلام اینقد فلسفه بافی لازم نیست. باید هر چه زودتر شرش کم بشه.
ناشناس۱۱۵۶۷۶۸۱۹:۳۵:۴۸ ۱۳۹۸/۸/۱۴
حمله به ساختمان های دیپلماتیک هر کجا و به هر دلیلی یک حرکت تروریستی است و محکوم است
ناشناس۱۱۵۶۹۲۲۲۲:۱۹:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۱۴
در مورد سفارتخانه هایی که در تدارک کودتا و عملیات تروریستی هستند باید تدبیر دیگری کرد. این تدبیر لزوماً حمله نیست..
ناشناس۱۱۵۶۹۹۵۰۰:۲۲:۵۳ ۱۳۹۸/۸/۱۵
ساختمان های دیپلماتیک نباید بهشون حمله بشه استثنا هم نداره
ناشناس۱۱۵۶۹۹۸۰۰:۲۴:۳۲ ۱۳۹۸/۸/۱۵
میشه اخراج شون کرد و روابط سیاسی را قطع کرد تا تادیب شوند.
ناشناس۱۱۵۶۸۰۲۲۰:۱۳:۴۶ ۱۳۹۸/۸/۱۴
چهره واقعي اين فرد متقلب بايد توسط حوزه هاي علميه عراق براي مردم عراق روشن شود قبل از اينكه همچنان از تعصبات ديني ومذهبي مردم عراق بيشتر سوء استفاده شود
ناشناس۱۱۵۷۰۲۳۰۰:۵۲:۳۱ ۱۳۹۸/۸/۱۵
صلاح مملکت خویش خسروان دانند
ناشناس۱۱۵۶۹۴۲۲۲:۴۲:۱۷ ۱۳۹۸/۸/۱۴
ای بابا، حالا کنسولگری رو که آتیش نزدن! کسی رو هم که گروگان نگرفتن! بالاخره انقلابی همه جا پیدا میشه دیگه! ..
ناشناس۱۱۵۷۰۹۰۰۶:۳۹:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۱۵
هنوز خیلی باید تخته گاز بیاد تا به فرقه شما رجویون برسه یه روز کاسه لیسی شوروی رو میکردید امروز کاسه لیسی آمریکا رو.البته یادمون باشه که شما رجویون شرف هم ندارید.
پیراسته فر۱۱۵۶۹۶۶۲۳:۳۱:۵۷ ۱۳۹۸/۸/۱۴
حامیان همین منافق ۵ سال پیش درکربلا فتنه ای برپاکرده بودند: چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۳:درگیری‌های میان هواداران«محمودالصرخی» در شهرکربلا با نیروهای امنیتی عراق که منجربه کشته شدن شش نفر شد. مسوولان حرم های حضرت سیدالشهدا (ع) و حضرت ابالفضل العباس (ع) برای حفظ امنیت درهای این مکان های مطهر را به طور موقت بسته بودند. در این درگیری ها، بیست و پنج نفر زخمی و حدودیکصد نفر از طرفداران صرخی دستگیر شدند.
ناشناس۱۱۵۶۹۶۹۲۳:۳۴:۳۷ ۱۳۹۸/۸/۱۴
تا اطلاع ثانوی در خاورمیانه در بر همین پاشنه می چرخد.. و به همین منوال مردمان این گرم ترین جای جهان گرم تکفیر و قتل و عام یکدیگر هستند. مادامیکه همه به حاکمیت عقل و ارزش های انسانی مشترک جهان شمول تن ندهند، آش شور تعصب و قتل عام همچنان در کاسه خاورمیانه جولان خواهد داد.
مجید۱۱۵۷۰۸۳۰۶:۰۶:۵۲ ۱۳۹۸/۸/۱۵
با این اوصاف مشخصه طرف جاسوسه مثل اون خاطرات مستر همفر میماند که وهابیت درست کرد
ناشناس۱۱۵۷۲۵۰۱۰:۰۰:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۱۵
نيش عقرب نه از ره كين است اقتضاي طبيعتش اين است
ناشناس۱۱۵۷۳۶۰۱۲:۰۸:۵۸ ۱۳۹۸/۸/۱۵
بنده سالهای زیادی با عربهاو عراقیها بودم.کلا قومی هستند که به رغم سخاوت و شجاعت متاسفانه خیلی زود هم فریب میخورندبه ویژه در حوزه مسایل دینی.این موضوع از صدراسلام بوده.افرادی رو دیدم که از نسل علوی و از سیدهای بزرگ منطقه بودند که به راحتی رفتند ..این آقا هم داره از سادگی مردم سوءاستفاده می‌کنه.باید نسخه شو پیچید چون مستقیم داره به اسلام و شیعه آسیب میزنه
ناشناس۱۱۵۷۴۸۱۱۵:۰۳:۳۶ ۱۳۹۸/۸/۱۵
در عصر جدید چقدر راحت میشه 30 هزار نفر آدم ساده لوح دور خود جمع کرد !!!!؟؟؟

پربحث‌های دیروز

 1. از اغتشاشات اخیر، چه چیزهایی میفهمیم!؟

 2. نظرات برگزیده مخاطبین الف: اگر کار احمدی‌نژاد اشتباه بود چرا روحانی آن را تکرار کرد؟/ شبکه ملی اطلاعات، جدا از اینترنت بین‌المللی نیست/ دولت با گران‌کردن بنزین همه را جریمه کرد

 3. اینترنت چه کسانی زودتر وصل می‌شود؟

 4. واکنش وزارت کشاورزی به افزایش قیمت گوجه‌فرنگی

 5. پزشکان به دنبال کاهش نرخ مالیات کارانه به ۱۰ درصد

 6. جمشیدی‌ها: مسوولین تنها با تکیه بر نظر خود تصمیم‌گیری می‌کنند/باید مکان‌هایی برای اعتراضات مسالمت آمیز مردم در نظر گرفته شود

 7. خطیب نماز جمعه تهران: هیچ کس با اعتراضات مخالف نیست/ غارت فروشگاه و  تخریب بانک‌ها انتقام از مردم است 

 8. معالی‌آباد شیراز پس از اعتراضات بنزینی

 9. «چندهمسری» در کدام استان‌ها بیشتر است؟

 10. تلاش آمریکا برای تنفس مصنوعی به آشوب‌ها در ایران

 11. ارزان‌ترین خودروهای الکتریکی ۲۰۱۹

 12. آذری جهرمی: اپراتورها مدت زمان قطعی اینترنت را به مدت اعتبار بسته‌ها اضافه کنند

 13. واکنش عارف به ناآرامی‌های اخیر پس از اصلاح قیمت بنزین

 14. فردا سومین مرحله یارانه حمایتی واریز می‌شود

 15. حلقه‌های سه‌گانه آشوب‌های اخیر به روایت زاکانی

 16. رئیسی: مجازات سختی در انتظار اغتشاشگران است

 17. گزارش بانک جهانی/ دولت ایران ناکارآمدتر از ۱۳۰ دولت جهان شد

 18. سهمیه بنزین آذر ماه در کارت های سوخت شارژ شد+جدول

 19. نماینده مجلس: اینترنت ملی پاسخ‌گوی نیازهای مردم نیست

 20. افتتاح یکی از کارخانه‌های اپل به دست دونالد ترامپ

 21. تورم نقطه‌ای آبان‌ماه ۲۷ درصد/ نرخ تورم سالانه، ۴۱ درصد

 22. چرا پراید گران شد؟

 23. مرسدس بنز پلاگین هیبریدی

 24. تصرف ساحل توسط تکاوران نیروی دریایی ارتش

 25. روایت فرمانده عملیات بسیج از ناآرامی‌های اخیر/ اغتشاشگران وسایلی داشتند که تابه حال ندیده بودیم

پربحث‌های هفته

 1. از اغتشاشات اخیر، چه چیزهایی میفهمیم!؟

 2. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 3. عوامفریبی با برچسب پوپولیسم/ چه کسی یا چه چیزی در اجرای تصمیم بنزینی فدا شد؟

 4. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 5. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 6. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 7. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 8. سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

 9. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 10. چه کسانی از ارزانی بنزین سود می بردند؟! / خطاهای آشکار دولت در اجرای یک تصمیم درست

 11. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 12. اشتباهات را بپذیرید؛ راه برای اصلاح باز است

 13. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 14. در آینده نزدیک اینترنت وصل می‌شود

 15. دیلی میل: هزاران بیمار انگلیسی در بیمارستان‌ها محبوس شده اند زیرا جایی ندارند که بروند!

 16. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 17. صدا‌وسیما به معترضان فرصت دهد/ مشاجره ازغدی و روحانی درباره بنزین و تکذیب آن/ انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبان

 18. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 19. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 20. نظرات برگزیده مخاطبین الف: اگر کار احمدی‌نژاد اشتباه بود چرا روحانی آن را تکرار کرد؟/ شبکه ملی اطلاعات، جدا از اینترنت بین‌المللی نیست/ دولت با گران‌کردن بنزین همه را جریمه کرد

 21. ربیعی: سفره و یخچال خالی بازنشسته‌ها را درک می‌کنیم/ نمی‌توانستیم بگوییم فلان ساعت بنزین گران می‌شود

 22. لیست مناطقی که در آن اینترنت مجددا برقرار شده است

 23. راه‌های رفته و نرفته اصلاح قیمت بنزین به روایت کارشناسان اقتصادی

 24. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 25. ما و بی‌بی‌سی

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. دیلی میل: هزاران بیمار انگلیسی در بیمارستان‌ها محبوس شده اند زیرا جایی ندارند که بروند!

  2. توهم سعودی‌ها؛ «جنگ به داخل ایران منتقل شد»

  3. گالوپ: ترامپ بی شخصیت ترین نامزد انتخابات آمریکا

  4. مسکو: از ادعای آمریکا درباره حمایت از مردم ایران «مبهوت» شدیم

  5. انتقاد حیدر العبادی از ایران در گفت‌وگو با العربیه!

  6. تلاش آمریکا برای تنفس مصنوعی به آشوب‌ها در ایران

  7. آیا این‌بار هم ردپای «شاهزاده تاریکی »را باید در آشوبها دنبال کرد؟

  8. دیلی اکسپرس: اشتباهات ترامپ چگونه خاورمیانه را به ایران و روسیه واگذار کرد

  9. رژیم صهیونیستی ۲ فروند "اف ۳۵" دیگر از آمریکا تحویل گرفت

  10. شمخانی: تک تک اغتشاشگران مجازات می شوند/ صف آشوبگران از معترضان جدا است

  11. ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» از تنگه هرمز عبور کرد

  12. یک مدل آمریکایی از رابطه ویژه اش با جانسون خبر داد/عکس

  13. آمریکا از آشوبگران در ایران خواست از خرابکاری‌هایشان فیلم بفرستند

  14. پاریس باز هم نگران اغتشاش‌گران شد!

  15. نگرانی فعالان سعودی از سرنوشت قربانیان "تبانی" توییتر با دولت عربستان 

  16. شاه سعودی؛ فرافکنی یا آلزایمر؟

  17. مسکو: حمله اسرائیل به سوریه غیرقانونی است

  18. اظهارات مداخله‌جویانه اروپایی‌ها در امور داخلی ایران

  آخرین عناوین