از پخش «آخر خط» تا «۹۰ شبی رضویان و انصاری» در شبکه سه

گروه فرهنگی الف،   3980814127

قائم مقام شبکه سه سیما گفت: بعد از ۲ ماه اقامه عزا برای اهل بیت (علیهم السلام) پخش آثار طنز را آغاز کرده و تا پایان سال ادامه خواهیم داد.

به گزارش فارس، محسن یزدی قائم مقام شبکه سه امروز مهمان حسین کلهر در برنامه «سلام صبح بخیر» بود.

یزدی در ابتدا درباره دلیل پرداختن به موضوع مسجد گفت: در شبکه بحث بر این بود که ما چه کنیم و به چه موضوعی بپردازیم، دیدیم چیزی که خیلی مهم است و پیامبر هم به آن تاکید دارد بحث مسجد است. مسجد کمررنگ تر و پررنگ تر به شکلی مطرح شده که گویا جایی است که فقط در آن نماز می خوانند و برای شب احیا می روند اما مسجد داشته بزرگ ما است. پایگاهی که در شهرهای مختلف است.

وی افزود: بحث انقلاب که بود تکلیف مسجد مشخص بود. زمان جنگ به مسجد می رفتند و اعزام می شدند یا از طریق مسجد به جبهه کمک می کردند. زمان سیل و مسائل مهم به مسجد می روند و کمک می کنند. ما که می خواهیم بچه هایمان جایی بروند که مطمئن باشیم برای بحث های آموزشی بچه هایمان را به مسجد می فرستیم.

قائم مقام شبکه سه یادآور شد: یکی از دخترانم 4 ساله است و مادرش او را در مسجد ثبت نام کرده است. وقتی که گاهی من او را می برم می بینم حتی امثال خانم هایی که ما به آنها بدحجاب می گوییم ترجیح می دهد بچه اش را به مسجد بیاورد.

یزدی با بیان اینکه ما قرار است در دو هفته به بحث مساجد بپردازیم و آن را پررنگ کنیم، خطاب به کلهر گفت: ما در دوره ای هستیم که گرچه رسانه ها زیاد هستند اما وقت هایی می بینید کشور دو سه هفته درگیر مسائل بی اهمیت می شود. تقصیر تو هم هست!

کلهر هم به این موضوع اشاره کرد که گاهی یک مسئله بی اهمیت توسط دوستان رسانه ها ضریب داده می شود و یزدی ادامه داد: بعضی وقت ها بحث شخصی و جناحی است و از این کارها می کنند. شبکه می خواهد به مسجد بپردازد و برای مسئولان برجسته سازی کند. بحث مسجد قبلا پررنگ تر بوده و اکنون کمرنگ تر شده است و ما ندیده ایم که آقایان پاسخگو باشند.

وی تاکید کرد: آنتن شبکه سه قرار است دو هفته رنگ مسجد بگیرد. هفته جهانی مساجد هم داریم ولی برای من اهمیت دارد به این موضوعات پراهمیت فقط در زمان خاص نپردازیم. بحث مسجد مهم است و باید از مسئولانی که متولی این کار هستند مطالبه گری شود. جای نقد اینجا است که بعضی آقایان هیچ وقت پاسخ نداده اند سالهای سال که در این حوزه کار می کنند دقیقا چه کرده اند؟

یزدی حجت الاسلام قرائتی را یک الگوی الهام بخش دانست و افزود: ایشان با تمام توان به این موضوع پرداخته است. برخی نه تنها نپرداخته اند بلکه شان پاسخگویی را هم برای خود قائل نیستند.

قائم مقام شبکه سه در پاسخ به این سوال کلهر که تعریف اصیل مسجد که می خواهیم آن را احیا کنیم چیست؟ یادآور شد: مستندی سه چهار سال پیش توسط آقای محمدعلی فارسی مستندساز برجسته درباره شهروند آلمانی که اصالت متعلق به ترکیه بود با دخالت من ساخته شد. داستان ساخت یک مسجدی در آلمان است. پخش آن هم شروع شده است و پیشنهاد می کنم مخاطبان ساعت 18 آن را ببینند. مسلمانهای آلمان جایی حالت دخمه مانند داشتند که درآن نماز می خواندند، بزرگی به آنها گفت چرا در دخمه نماز می خوانید؟ اینطوری شهروندان آلمان حق دارند به شما شک کنند، بهترین بنا را بگذارید و برای مسجد بسازید. البته منظور کار اشرافی نیست که مد شده است.

وی اضافه کرد: به هر حال زمینی را در بهترین جای شهر با تمهیداتی گرفتند و سعی کرند مهدکودک، زمین بازی و اینها هم داشته باشد تا طرف هر کاری دارد حول محور مسجد انجام دهد. وقتی قرار بوده مسجد ساخته شود مردم تظاهرات می کردند. به هر خال آلمانی ها مسیحی هستند و تصور خوبی از اسلام ندارند اما نشستند با آنها صحبت کردند که ما دقیقا چه می خواهیم بگوییم و چه کار کنیم؟ به هر حال آلمانی ها رگه های خودخواهی هم دارند.

کلهر هم پاسخ داد: از الان از آلمانی هایی که برنامه را می بینند عذرخواهی می کنم!

یزدی ادامه داد: به هر حال آلمانی ها رگه های پنهان فاشیستی هم دارند. در این مستند مسلمانان و مسیحیان گفتگوهایی داشتند و اسلام واقعی و اسلام افراطی را مقایسه می کنند و این مستند دیدنی است.

وی با بیان اینکه انصافا سر سازمان در برخی موارد مثل اعتکاف بالا است و 15 سال پیش پرداخت به این موضوع به این معنا نبوده و حالا جریانی ایجاد کرده است، اذعان کرد: ما سعی کردیم نگاه شاید جدیدتر به جهت فرمی و معارفی داشته باشیم. شبکه سه در حوزه معارف طبق نظرسنجی ها در شبکه ها جایگاه مناسبی دارد اما ما راضی نیستیم. وقتی اسم مسجد می آید برخی فکر می کنند جای کهنه ای است که افراد مسن هستند. اما مساجدی هستند که ما نمی شناسیم و ما به 10 مسجد فعال در تهران خواهیم پرداخت. چون اگر رسانه به این مسائل بپردازد الگو می شود.
قائم مقام شبکه سه همچنین اعلام کرد: بعد از دو ماه محرم و صفر که عزای اهل بیت است، شبکه برنامه ریزی کرده که در حوزه طنز ورود جدی داشته باشد چون مطالبه مردم است و آنها دوست دارند. برخی هم منتقدند که سریالها رنگ تلخی دارند. سریال «آخر خط» برای آقای علی مشهدی (مسعودی) را خواهیم داشت و همچنین کاری به نام «کتونی زرنگی» که برای علی ملاقلی پور است.

وی در پاسخ به کلهر که می گفت ملاقلی پور را از جیمی جامپ او می شناسد، تصریح کرد: او خیلی باسواد و اهل مطالعه است و من مستندی درباره مرحوم مهندس بازرگان با او کار کردم. مستند هم جنجالی است. درباره قصه سریال هم نمی توانم چیزی بگویم. یک متن خیلی خوب دارد و تصویربرداری آن دارد شروع می شود.

یزدی همچنین اعلام کرد: یک طنز 90 شبی هم داریم که سیامک انصاری و جواد رضویان کارگردانی می کنند و اسم آن چون تغییر می کند فعلا آن را اعلام نمی کنم.

قائم مقام شبکه سه یادآور شد: «اعجوبه ها» هم برنامه ای درباره بچه ها است که موجودات خیلی جالبی هستند مخصوصا بچه های الان که دریافتی شان زیاد است و خوب هم می توانند ارائه کنند. هرچه مصاحبه با بچه ها دیده ام جذاب است و مجری این برنامه مهران غفوریان است. این برنامه داوری ندارد.  غفوریان خیلی بانمک و کمدین خوبی است.

وی در پایان گفت: یک کار مهم که در شبکه داریم بحث اقتصادی است و اینکه چطور می تواند از طریق رسانه اعلام شود مهم است. یک مسابقه به نام مسابقه «میدون» هست که ادامه پیدا می کند و اتفاق مهمی است. وجه سرگرم کننده دارد و منجر به اتفاقات خوبی می شود.

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. چه کسانی از ارزانی بنزین سود می بردند؟! / خطاهای آشکار دولت در اجرای یک تصمیم درست

 2. لیست مناطقی که در آن اینترنت مجددا برقرار شده است

 3. فیروزآبادی: اختلال اینترنت به زودی برطرف می‌شود

 4. دیلی میل: هزاران بیمار انگلیسی در بیمارستان‌ها محبوس شده اند زیرا جایی ندارند که بروند!

 5. توهم سعودی‌ها؛ «جنگ به داخل ایران منتقل شد»

 6. نگاهی به نظرات کاربران پس از قطعی اینترنت

 7. مشاجره ازغدی با رئیس‌جمهور رسما تکذیب شد

 8. حکایت زنانی که برای اغتشاش به ایران آمدند

 9. ما و بی‌بی‌سی

 10. رحیم‌پور ازغدی: امضای بیشترین قرارداد با دشمن در۶ سال گذشته/ احتمالا در شورای انقلاب فرهنگی حضور پیدا نکنم

 11. شمخانی: تک تک اغتشاشگران مجازات می شوند/ صف آشوبگران از معترضان جدا است

 12. «آمد نیوز»حرفه‌ای با امکانات بیشتر!

 13. آغاز اتصال اینترنت به صورت محدود

 14. برپایی ‌راهپیمایی محکومیت اغتشاشات روز دوشنبه در تهران

 15. شاه سعودی؛ فرافکنی یا آلزایمر؟

 16. باهنر: دروازه اول شکست، اطمینان به پیروزی در انتخابات است

 17. اتصال اینترنت ۷ دانشگاه بزرگ تهران

 18. گفت و گوی تلفنی وزیر خارجه ژاپن با ظریف

 19. خسارت دیدگان از اقدامات آشوبگران شکایت کنند

 20. حقوق معلمان در کدام کشورها بالاتر است؟

 21. ۱۷ استان در انتظار آب دریای عمان و خلیج فارس

پربحث‌های هفته

 1. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 2. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 3. عوامفریبی با برچسب پوپولیسم/ چه کسی یا چه چیزی در اجرای تصمیم بنزینی فدا شد؟

 4. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 5. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 6. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 7. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 8. سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

 9. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 10. نوبخت: پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها/ یارانه جدید ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان

 11. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 12. روحانی: افزایش قیمت بنزین به نفع مردم و اقشار ضعیف جامعه است

 13. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 14. در آینده نزدیک اینترنت وصل می‌شود

 15. چه کسانی از ارزانی بنزین سود می بردند؟! / خطاهای آشکار دولت در اجرای یک تصمیم درست

 16. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 17. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 18. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 19. نامه حاجی بابایی به رئیس مجلس در نقد افزایش قیمت بنزین

 20. ربیعی: سفره و یخچال خالی بازنشسته‌ها را درک می‌کنیم/ نمی‌توانستیم بگوییم فلان ساعت بنزین گران می‌شود

 21. لیست مناطقی که در آن اینترنت مجددا برقرار شده است

 22. راه‌های رفته و نرفته اصلاح قیمت بنزین به روایت کارشناسان اقتصادی

 23. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 24. صدا‌وسیما به معترضان فرصت دهد/ مشاجره ازغدی و روحانی درباره بنزین و تکذیب آن/ انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبان

 25. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

آخرین عناوین