پاسخ واعظی به اصلاح‌طلبان/ تاکید زیدآبادی بر گفتمان اجتماعی اصلاحات/ روحانی: دولت دوازدهم کارآمد و قوی است!

گروه سیاسی الف،   3980801137 ۱۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

پاسخ واعظی به اصلاح‌طلبان/ تاکید زیدآبادی بر گفتمان اجتماعی اصلاحات/ روحانی: دولت دوازدهم کارآمد و قوی است!

روحانی: دولت دوازدهم کارآمد و قوی است

حسن روحانی، رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت با ذکر برخی دستاوردهای دولت گفته است: دولت تدبیر و امید همان دولتی است که در سال ۹۵ رشد ۱۲.۵ درصدی را ایجاد کرد و ۳ سال مداوم تورم را تک رقمی نگه داشت و صادرات را بر واردات غیرنفتی پیشی داد و در بنزین، گازوئیل، گندم، حتی دانه‌های روغنی کشور را به سمت خودکفایی برد و برای اولین بار در تاریخ ایران را در دادگاه جهانی پیروز کرد.

روحانی اضافه کرد: در سال ۹۸ هر ماه یکهزار میلیارد تومان طرح آب و برق، افتتاح کرده و تا پایان سال افتتاح خواهیم کرد و علیرغم همه فشارها قیمت ارز را کنترل کرده‌ایم. لذا این دولت کارآمد و قوی است.

بیشتر بخوانید:

روحانی: برجام اقتصاد را شکوفا کرد/ در سال ۹۵ بزرگترین رشد اقتصادی جهان را داشتیم

اولا درباره ادعای رشد ۱۲.۵ درصدی در سال ۹۵ که مستند به آمار بانک مرکزی است باید گفت به گواه همان آمار، رشد اقتصادی ۱۲.۵درصدی با احتساب فروش نفت است و رشد اقتصادی در سال ۹۵ بدون احتساب فروش نفت ۳.۳ بوده است.

ثانیا از قدیم گفته‌اند «مُشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید.» بهتر رئیس‌جمهور اینقدر از دستاوردهای دولت خود تعریف و تمجید نکنند و اگر دستاوردی باشد مردم خودشان احساس خواهند کرد.

***

پاسخ واعظی به اصلاح‌طلبان

بحث ائتلاف یا عدم ائتلاف حزب اعتدال و توسعه، اصلی‌ترین حزب حامی دولت، با اصلاح‌طلبان از پرسش‌های انتخابات پیش‌ِرو است. چند روز پیش، علی شکوری‌راد، دبیرکل حزب اتحاد ملت درباره ائتلاف با این حزب گفت:‌ در این دوره به حزب اعتدال و توسعه اعلام شد اگر تمایلی دارند می‌توانند به عنوان یکی از احزاب در جلسات حاضر باشند و ما در جلسات ۲۸ حزب داریم و آنها هم می‌توانند حزب بیست و نهمین باشند. اما اینکه یک طرف مذاکره آنها باشند و یک طرف اصلاح‌طلبان به هیچ وجه چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

اکنون محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور و عضو حزب اعتدال و توسعه در حاشیه جلسه هیئت دولت، با سخنان شکوری‌راد مخالفت کرده و گفته است این حزب عضو شورای سیاستگذاری نمی‌شود. رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به این که آیا در جلسات شورا شرکت می‌کنید و نماینده می‌فرستید گفت: نه. ما هیچ وقت نبوده‌ایم. ما یعنی حزب اعتدال و توسعه هیچ وقت از روز اول تا حالا هیچ وقت در شورای عالی اصلاح‌طلبان نبوده‌ایم. ما در مقطع انتخابات مجلس۹۴ یک ائتلاف با هم کردیم و البته در انتخابات ریاست‌جمهوری با هم ائتلاف کردیم. ما جزو شورای اصلاح‌طلبان نیستیم. ما ائتلاف کردیم. اگر لازم باشد دوباره هم با هم صحبت می‌کنیم. اگر فضا مناسب باشد این کار را خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

واعظی: FATF در جلسه سران قوا تصویب شده/ دولت پاک است و وجود نفوذی واقعیت ندارد

با نگاهی به موضع‌گیری‌های دو طرف به نظر می‌رسد ائتلاف حامیان دولت روحانی و اصلاح‌طلبان در انتخابات امسال را باید منتفی دانست؛ چون اصلاح‌طلبان همانگونه که شکوری‌راد گفته این حزب را به‌عنوان طرف مذاکره نمی‌پذیرند و از آن سو هم اعتدال و توسعه فقط به طرف مذاکره بودن راضی می‌شود و حاضر نیست یک حزب از احزاب ۲۸گانه باشد. بدین ترتیب احتمالا باید فاتحه ائتلاف را خواند.

نکته‌ای که محمدرضا عارف هم بر آن تاکید کرده است. عارف در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی خوزستان گفته است: برخی رویکردهایی که در انتخابات‌های گذشته داشتیم هزینه‌هایی را هم برای گفتمان اصلاحات ایجاد کرد. در انتخابات مجلس دهم راهبرد جریان اصلاحات راهبردی ائتلافی بود و این راهبرد به گفتمان اصلاحات هم ضربه هایی زد به همین دلیل در انتخابات مجلس یازدهم باید با لیست اصلاح‌طلبانه به میدان بیاییم.

***

اطلاعیه وزارت کشور درباره به‌کارگیری منشی زن برای مدیران

روز سه‌شنبه خبری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که مدعی بود یک نهاد دولتی به‌کارگیری منشی زن برای مدیران را ممنوع کرده است. انتشار این خبر با واکنش‌هایی همراه شد. از یک طرف معاونت زنان وخانواده ریاست‌جمهوری این خبر را تکذیب کرد و از طرف دیگر وزارت کشور اطلاعیه‌ای در این‌باره منتشر کرد

در اطلاعیه وزارت کشور آمده است: «در اردیبهشت سال ۱۳۹۴، مجموعه مقررات و توصیه‌های موثری به منظور تحقق حقوق شهروندی و صیانت از ابعاد مختلف فرهنگ پر ارزش حجاب و عفاف در جامعه، از سوی وزارت کشور به دستگاه‌های عضو شورای اجتماعی کشور ابلاغ شده است. در مجموعه توصیه‌های یاد شده، بدرستی بر ترجیح انتخاب منشی و مسؤول دفتر خانم برای مدیران زن و آقا برای مدیران مرد تصریح شده است.»

بیشتر بخوانید:

وزارت کشور: بخشنامه مستقلی درباره نحوه تعیین منشی از سوی وزارت کشور صادر نشده است 

***

تاکید زیدآبادی بر گفتمان اجتماعی اصلاحات

روز سه‌شنبه مصطفی تاجزاده و احمد زیدآبادی مناظره درباره جریان اصلاحات داشتند. در این مناظره تاکید زیدآبادی بر این بود که جریان اصلاحات باید از قدرت دوری بجوید به ترویج اجتماعی گفتمان خویش مشغول شود. زیدآبادی در کانال خود نظرش را اینگونه شرح داد: «تاریخ انقلابات و حرکت‌های اصلاحی ایرانیان عموماً نزاع بر سر تسخیر دستگاه دولت بوده است. دستگاه دولت البته مهم است و از همین رو، همواره هواخواهان پر و پا قرص و لجوج و بی‌ملاحظه‌ای داشته است تا آنجا که برای تسلط بر آن، زندگی را بر مردم این سرزمین تباه کرده‌اند! مهمتر از دولت اما جامعه است که تمام مصائب مملکت ما ناشی از ضعف و ناتوانی آن است تا بدان درجه که گویی طفیلی دولت است و از خود استقلال و اراده و توانی ندارد...

به باور من، جامعه به رغم تمام ضعف‌های خود، هر گاه فرصتی یافته در بطن و لایه‌های گوناگون خود شروع به رشد و بالندگی کرده و نیرویی اجتماعی پدید آورده است. متأسفانه در سر بزنگاه‌های تاریخی، احزاب سیاسی این نیروی بالنده را به ابزاری برای  نزاع قدرت بر سر تسخیر دولت تبدیل کرده‌اند و نه فقط آن را به نیستی و تباهی کشانده‌اند بلکه خود نیز به اهداف مورد نظرشان از طریق سهیم شدن در قدرت دست نیافته‌اند و وضع را عملاً به بن بست کشانده‌اند.

به نظرم جنبش اصلاحات در ایران دچار این آفت شده و نیروهای اجتماعی بالنده را در نزاعی بی‌سرانجام درگیر و خنثی کرده است. از این جهت حرف من به آقای تاجزاده این بود که این همه جوش و خروش برای ورود به نهادهای تصمیم‌گیری آن هم در حالی که دولت از مهمترین منبع درآمد خود محروم شده و باید از این پس دست گدایی‌اش را به سوی جیب مردم دراز کند، بهتر است به سمت نوعی کار مدنی برای کاهش مرارت عمومی تغییر جهت دهد.»

***

در آستانه انتخابات گذشته مجلس متاسفانه فریبکاری‌های زیادی صورت گرفت

عباس سلیمی نمین، کارشناس مسائل سیاسی به خبرآنلاین گفت:  در آستانه انتخابات گذشته مجلس متاسفانه فریبکاری‌های زیادی صورت گرفت و نتیجه تلخش را ما امروز در مجلس می‌بینیم که خود آقایانی که نمایندگانی به مجلس فرستادند، خودشان نمی‌توانند امروز به عملکرد خودشان افتخار کنند و خودشان را پنهان می‌کنند و حاضر نیستند با مسئولیت این افرادی را که به مجلس فرستادند و عملکردشان را بپذیرند.

سلیمی نمین در ادامه گفت: این به خاطر این بود که می‌خواستند صرفا قدرت را به دست بیاورند، نه واقعا خدمت. امیدوارم این رشد در جریان سیاسی ایجاد شود که حتی اگر قدرت را هم می‌خواهند، در درازمدت دنبال کنند، نه در کوتاه‌مدت. در درازمدت، قدرتی که بر مبنای یکسری اصول شکل بگیرد، ماندگار است، ‌ولی این قدرت‌های اینچنینی که بر اساس زیر پا گذاشتن اصول شکل می‌گیرد، به هیچ وجه ارزش ندارد و ماندگاری نخواهد داشت...

این کارشناس سیاسی در ادامه گفت: این اگر فهم شود، به نظر من جریانات سیاسی به دنبال این نخواهند بود که مردم را در غفلت قرار دهند یا خواستار این باشند که مردم چشم‌بسته رأی دهند، بگویند فقط به حرف ما توجه کنید که ما یکسری آدم‌هایی را برای شما دیکته کردیم و شما آن‌ها را به مجلس بفرستید. نه، اگر در هر دوره از انتخابات، جریانات سیاسی یک گام مردم را به جلو ببرند، این خیلی ارزشش بیشتر است که مردم را در انتخابات با غفلت از آنِ خودشان بسازند.

دیدگاه کاربران

جهرمی۱۱۴۱۹۳۷۲۲:۳۱:۵۶ ۱۳۹۸/۸/۱
دولت اعتدال بزرگترین کلاهبرداری سیاسی اقتصادی تاریخ ایران
ناشناس۱۱۴۱۹۷۱۲۳:۰۶:۱۵ ۱۳۹۸/۸/۱
روحانی درست می گوید.
ناشناس۱۱۴۱۹۷۲۲۳:۰۷:۱۰ ۱۳۹۸/۸/۱
یک جوان ورزشکار ما هم می‌داند که اطاعت از رهبری کلید نجات کشور از مشکلات است. آن وقت چطور می‌شود که عده‌ای از مسئولین عمدا یا سهوا نسخه غلط می‌پیچند؟
ناشناس۱۱۴۱۹۷۳۲۳:۰۷:۴۵ ۱۳۹۸/۸/۱
با تمام وجود و تمام‌قد به احترام آقای مهدی ترابی که با شجاعت و غیرت مثال‌زدنی جمله «تنها راه نجات کشور= اطاعت از رهبری است» را روی پیراهن خود نوشته بود، می‌ایستم و ادای احترام می‌کنم.
ناشناس۱۱۴۱۹۷۵۲۳:۰۹:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۱
آقای رئیس جمهور در این 6 سال ریاست خود تاسیسات هسته‌ای کشور را به باد دادند.
ناشناس۱۱۴۱۹۸۰۲۳:۱۰:۱۳ ۱۳۹۸/۸/۱
آقای ظریف مدتی است دسترسی به توئیت‌های خویش را محدود کرده است. آیا دیگر طاقت دیدن و شنیدن نقدهای بر مطالب خود را ندارد؟
ناشناس۱۱۴۱۹۸۷۲۳:۲۰:۰۶ ۱۳۹۸/۸/۱
باز هم لبنیات گران شد. ماست 900 گرمی 7000 تومان، پنیر یواف 450 گرمی 9500 تومان
آزاده۱۱۴۲۰۱۶۰۰:۰۴:۴۲ ۱۳۹۸/۸/۲
اگه روحانی نگه کی بگه!!!؟؟
ناشناس۱۱۴۲۱۵۰۰۷:۵۶:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۲
دولت دوازدهم کارآمد است!!! رو که نیست سنگ پای قزوین رو کوبونده زمین
ناشناس۱۱۴۲۲۳۹۰۹:۴۲:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۲
قوه قضاییه تصویب لوایح چهار گانه در سران قوا را کذب دانسته است . چرا اینقدر دروغ میگویید؟
ناشناس۱۱۴۲۲۵۴۰۹:۵۲:۵۹ ۱۳۹۸/۸/۲
به جرئت میتوان گفت که دولت روحانی ضعیف ترین دولت بعد از انقلاب است .
ناشناس۱۱۴۲۲۵۷۰۹:۵۴:۱۲ ۱۳۹۸/۸/۲
تشدید تحریم ها و فشار حداکثری دشمن نتیجه برجام است.
ناشناس۱۱۴۲۲۸۳۱۰:۱۵:۱۰ ۱۳۹۸/۸/۲
اصلاح طلبان با تورم 300 درصدی مردم را نقره داغ کردند و باید از سیاست کناره گیری نمایند.
ناشناس۱۱۴۲۲۹۱۱۰:۱۸:۵۲ ۱۳۹۸/۸/۲
اگر این دولت کارآمد هست خدا به دادمون برسه.
ناشناس۱۱۴۲۳۴۱۱۱:۱۴:۰۵ ۱۳۹۸/۸/۲
دولت دوازدهم بسیار ضعیف و ناکارآمد است.
حمید۱۱۴۲۳۹۸۱۲:۱۳:۰۷ ۱۳۹۸/۸/۲
روحانی پیوسته میخندد. خنده بر دردهای ما دوا نیست . نوعی تمسخر است .

پربحث‌های هفته

 1. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 2. اين فريبكاری برای مجلس يازدهم جواب نمی دهد!

 3. عروسی میلیاردی به سبک سیندرلا در لواسان!

 4. تاملی در نامه موسوی خوئينی‌ها

 5. مغالطه عجیب تاجگردون درباره «شیشه کثیف و دستمال تمیز» 

 6. توکلی: یقه سفیدها در حال نابود کردن کشور هستند/ مجلس، تصمیم‌گیری دشواری را درباره تاجگردون پیش روی خود دارد

 7. جهانگیری: رای ۲۴ میلیونی مردم در انتخابات تایید کارنامه اقتصادی دولت روحانی بود/ ۳.۵ میلیون شغل ایجاد کردیم

 8. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 9. ازدواج دختر سردار سلیمانی با فرزند مقام ارشد حزب‌الله لبنان

 10. اگر خوب نشم، می‌کشمت!

 11. جنگنده تهاجمی پیشرفته «قاهر۳۱۳» چه پیامی به آمریکا و روسیه داد؟

 12. حمله به حشد شعبی؛ زنگ خطر فتنه داخلی درعراق

 13. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 14. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 15. مرامنامهٔ انقلابیون ساده انگار ...

 16. جزئیات جدید بسته حمایت ازمستاجران/چرا سقف اجاره ۲۵ درصد تعیین شد؟

 17. سیروس گرجستانی درگذشت

 18. پایان داستان غم انگیز زم

 19.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 20. مجلس «مچ‌گیری» نکند،‌ دولت هم «وظیفه» ‌اش را انجام دهد

 21. تخریب ویلای لوکس داماد شمخانی

 22. عیار ناکارآمدی دولت الکترونیک؛ بلاتکلیفی صدور ۱۰ میلیون کارت ملی

 23. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 24. کرونا هنوز تنوره می‌زند/ فکری هم به حال جامعه پزشکی کنید

 25. روحانی: زمان دعوای سه قوه نیست/ ماسک زدن از ۱۵ تیر الزامی می‌شود/ سال ۹۹ سخت‌ترین سال از لحاظ فشار اقتصادی است

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. اين فريبكاری برای مجلس يازدهم جواب نمی دهد!

   2. تاملی در نامه موسوی خوئينی‌ها

   3. مغالطه عجیب تاجگردون درباره «شیشه کثیف و دستمال تمیز» 

   4. توکلی: یقه سفیدها در حال نابود کردن کشور هستند/ مجلس، تصمیم‌گیری دشواری را درباره تاجگردون پیش روی خود دارد

   5. ازدواج دختر سردار سلیمانی با فرزند مقام ارشد حزب‌الله لبنان

   6. جنگنده تهاجمی پیشرفته «قاهر۳۱۳» چه پیامی به آمریکا و روسیه داد؟

   7. مرامنامهٔ انقلابیون ساده انگار ...

   8. پایان داستان غم انگیز زم

   9. مجلس «مچ‌گیری» نکند،‌ دولت هم «وظیفه» ‌اش را انجام دهد

   10. روحانی: زمان دعوای سه قوه نیست/ ماسک زدن از ۱۵ تیر الزامی می‌شود/ سال ۹۹ سخت‌ترین سال از لحاظ فشار اقتصادی است

   11. رهبر انقلاب: تنها راه مقابله با ویروس فساد، قطع دست مفسد است/ امنیت گزارشگران فساد را حفظ کنید

   12. احیای چپ رادیکال به روایت قوچانی/سناریوی جدید درباره مرگ قاضی منصوری/محسن رضایی نامزد انتخابات ۱۴۰۰ می‌شود؟

   13. جزئیات «تایید اعتبارنامه تاجگردون» در کمیسیون تحقیق

   14. حل مشکلات حمل‌ونقل عمومی تهران با «هل دادن»مدیران شهری!

   15. درخواست تاجگردون از هیئت رئیسه مجلس/افزایش عجیب قیمت سکه/ انتقادات تند کرباسچی از اصلاح‌طلبان/ پشت‌بام‌خوابی واقعاً وجود دارد؟

   16. واکنش حسین شریعتمداری به نامه خوئینی‌ها؛ از کجا دیکته شده بود؟

   17. محسن رضایی: سیاست‌های لیبرالی این دولت، پول ملی را از خاصیت انداخته/ خوئینی‌ها، آدرس غلط داده است

   18. عبدی: موضوع تحول خواهی ساختارها هستند نه افراد / سه نهاد در خط مقدم برای ایجاد تحول

   19. سخنگوی قوه قضائیه: روح‌الله زم به اعدام محکوم شد/ دریافت تصویر منتسب به جنازه قاضی منصوری/ حسن رعیت بازداشت است

   20. واعظی: روحانی به امور اجرایی تسلط کامل دارد/ در ماجرای ملک جماران به رئیس‌جمهور، جفا شد/ تحولات اخیر در بازار ارز موقت است

   21. جایگاه ایران در آینده جهان 

   22. واکنش ربیعی به نامه رؤسای کمیسیون‌های مجلس به رئیس جمهور

   23. انتقاد از مسوولان، اعتراض به ‌نظام جمهوری اسلامی نیست

   24. چرا مسئولان در جمهوری اسلامی از مردم فاصله گرفتند؟/ ماجرای محاجّه با محسن قرائتی بر سر سفر لاکچری هادی غفاری

   25. پالس‌های روحانی باعث گستاخی اروپا و قطعنامه شورای حکام شد؟!

   آخرین عناوین