پاسخ واعظی به اصلاح‌طلبان/ تاکید زیدآبادی بر گفتمان اجتماعی اصلاحات/ روحانی: دولت دوازدهم کارآمد و قوی است!

گروه سیاسی الف،   3980801137 ۱۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

پاسخ واعظی به اصلاح‌طلبان/ تاکید زیدآبادی بر گفتمان اجتماعی اصلاحات/ روحانی: دولت دوازدهم کارآمد و قوی است!

روحانی: دولت دوازدهم کارآمد و قوی است

حسن روحانی، رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت با ذکر برخی دستاوردهای دولت گفته است: دولت تدبیر و امید همان دولتی است که در سال ۹۵ رشد ۱۲.۵ درصدی را ایجاد کرد و ۳ سال مداوم تورم را تک رقمی نگه داشت و صادرات را بر واردات غیرنفتی پیشی داد و در بنزین، گازوئیل، گندم، حتی دانه‌های روغنی کشور را به سمت خودکفایی برد و برای اولین بار در تاریخ ایران را در دادگاه جهانی پیروز کرد.

روحانی اضافه کرد: در سال ۹۸ هر ماه یکهزار میلیارد تومان طرح آب و برق، افتتاح کرده و تا پایان سال افتتاح خواهیم کرد و علیرغم همه فشارها قیمت ارز را کنترل کرده‌ایم. لذا این دولت کارآمد و قوی است.

بیشتر بخوانید:

روحانی: برجام اقتصاد را شکوفا کرد/ در سال ۹۵ بزرگترین رشد اقتصادی جهان را داشتیم

اولا درباره ادعای رشد ۱۲.۵ درصدی در سال ۹۵ که مستند به آمار بانک مرکزی است باید گفت به گواه همان آمار، رشد اقتصادی ۱۲.۵درصدی با احتساب فروش نفت است و رشد اقتصادی در سال ۹۵ بدون احتساب فروش نفت ۳.۳ بوده است.

ثانیا از قدیم گفته‌اند «مُشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید.» بهتر رئیس‌جمهور اینقدر از دستاوردهای دولت خود تعریف و تمجید نکنند و اگر دستاوردی باشد مردم خودشان احساس خواهند کرد.

***

پاسخ واعظی به اصلاح‌طلبان

بحث ائتلاف یا عدم ائتلاف حزب اعتدال و توسعه، اصلی‌ترین حزب حامی دولت، با اصلاح‌طلبان از پرسش‌های انتخابات پیش‌ِرو است. چند روز پیش، علی شکوری‌راد، دبیرکل حزب اتحاد ملت درباره ائتلاف با این حزب گفت:‌ در این دوره به حزب اعتدال و توسعه اعلام شد اگر تمایلی دارند می‌توانند به عنوان یکی از احزاب در جلسات حاضر باشند و ما در جلسات ۲۸ حزب داریم و آنها هم می‌توانند حزب بیست و نهمین باشند. اما اینکه یک طرف مذاکره آنها باشند و یک طرف اصلاح‌طلبان به هیچ وجه چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

اکنون محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور و عضو حزب اعتدال و توسعه در حاشیه جلسه هیئت دولت، با سخنان شکوری‌راد مخالفت کرده و گفته است این حزب عضو شورای سیاستگذاری نمی‌شود. رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور در پاسخ به این که آیا در جلسات شورا شرکت می‌کنید و نماینده می‌فرستید گفت: نه. ما هیچ وقت نبوده‌ایم. ما یعنی حزب اعتدال و توسعه هیچ وقت از روز اول تا حالا هیچ وقت در شورای عالی اصلاح‌طلبان نبوده‌ایم. ما در مقطع انتخابات مجلس۹۴ یک ائتلاف با هم کردیم و البته در انتخابات ریاست‌جمهوری با هم ائتلاف کردیم. ما جزو شورای اصلاح‌طلبان نیستیم. ما ائتلاف کردیم. اگر لازم باشد دوباره هم با هم صحبت می‌کنیم. اگر فضا مناسب باشد این کار را خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

واعظی: FATF در جلسه سران قوا تصویب شده/ دولت پاک است و وجود نفوذی واقعیت ندارد

با نگاهی به موضع‌گیری‌های دو طرف به نظر می‌رسد ائتلاف حامیان دولت روحانی و اصلاح‌طلبان در انتخابات امسال را باید منتفی دانست؛ چون اصلاح‌طلبان همانگونه که شکوری‌راد گفته این حزب را به‌عنوان طرف مذاکره نمی‌پذیرند و از آن سو هم اعتدال و توسعه فقط به طرف مذاکره بودن راضی می‌شود و حاضر نیست یک حزب از احزاب ۲۸گانه باشد. بدین ترتیب احتمالا باید فاتحه ائتلاف را خواند.

نکته‌ای که محمدرضا عارف هم بر آن تاکید کرده است. عارف در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی خوزستان گفته است: برخی رویکردهایی که در انتخابات‌های گذشته داشتیم هزینه‌هایی را هم برای گفتمان اصلاحات ایجاد کرد. در انتخابات مجلس دهم راهبرد جریان اصلاحات راهبردی ائتلافی بود و این راهبرد به گفتمان اصلاحات هم ضربه هایی زد به همین دلیل در انتخابات مجلس یازدهم باید با لیست اصلاح‌طلبانه به میدان بیاییم.

***

اطلاعیه وزارت کشور درباره به‌کارگیری منشی زن برای مدیران

روز سه‌شنبه خبری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که مدعی بود یک نهاد دولتی به‌کارگیری منشی زن برای مدیران را ممنوع کرده است. انتشار این خبر با واکنش‌هایی همراه شد. از یک طرف معاونت زنان وخانواده ریاست‌جمهوری این خبر را تکذیب کرد و از طرف دیگر وزارت کشور اطلاعیه‌ای در این‌باره منتشر کرد

در اطلاعیه وزارت کشور آمده است: «در اردیبهشت سال ۱۳۹۴، مجموعه مقررات و توصیه‌های موثری به منظور تحقق حقوق شهروندی و صیانت از ابعاد مختلف فرهنگ پر ارزش حجاب و عفاف در جامعه، از سوی وزارت کشور به دستگاه‌های عضو شورای اجتماعی کشور ابلاغ شده است. در مجموعه توصیه‌های یاد شده، بدرستی بر ترجیح انتخاب منشی و مسؤول دفتر خانم برای مدیران زن و آقا برای مدیران مرد تصریح شده است.»

بیشتر بخوانید:

وزارت کشور: بخشنامه مستقلی درباره نحوه تعیین منشی از سوی وزارت کشور صادر نشده است 

***

تاکید زیدآبادی بر گفتمان اجتماعی اصلاحات

روز سه‌شنبه مصطفی تاجزاده و احمد زیدآبادی مناظره درباره جریان اصلاحات داشتند. در این مناظره تاکید زیدآبادی بر این بود که جریان اصلاحات باید از قدرت دوری بجوید به ترویج اجتماعی گفتمان خویش مشغول شود. زیدآبادی در کانال خود نظرش را اینگونه شرح داد: «تاریخ انقلابات و حرکت‌های اصلاحی ایرانیان عموماً نزاع بر سر تسخیر دستگاه دولت بوده است. دستگاه دولت البته مهم است و از همین رو، همواره هواخواهان پر و پا قرص و لجوج و بی‌ملاحظه‌ای داشته است تا آنجا که برای تسلط بر آن، زندگی را بر مردم این سرزمین تباه کرده‌اند! مهمتر از دولت اما جامعه است که تمام مصائب مملکت ما ناشی از ضعف و ناتوانی آن است تا بدان درجه که گویی طفیلی دولت است و از خود استقلال و اراده و توانی ندارد...

به باور من، جامعه به رغم تمام ضعف‌های خود، هر گاه فرصتی یافته در بطن و لایه‌های گوناگون خود شروع به رشد و بالندگی کرده و نیرویی اجتماعی پدید آورده است. متأسفانه در سر بزنگاه‌های تاریخی، احزاب سیاسی این نیروی بالنده را به ابزاری برای  نزاع قدرت بر سر تسخیر دولت تبدیل کرده‌اند و نه فقط آن را به نیستی و تباهی کشانده‌اند بلکه خود نیز به اهداف مورد نظرشان از طریق سهیم شدن در قدرت دست نیافته‌اند و وضع را عملاً به بن بست کشانده‌اند.

به نظرم جنبش اصلاحات در ایران دچار این آفت شده و نیروهای اجتماعی بالنده را در نزاعی بی‌سرانجام درگیر و خنثی کرده است. از این جهت حرف من به آقای تاجزاده این بود که این همه جوش و خروش برای ورود به نهادهای تصمیم‌گیری آن هم در حالی که دولت از مهمترین منبع درآمد خود محروم شده و باید از این پس دست گدایی‌اش را به سوی جیب مردم دراز کند، بهتر است به سمت نوعی کار مدنی برای کاهش مرارت عمومی تغییر جهت دهد.»

***

در آستانه انتخابات گذشته مجلس متاسفانه فریبکاری‌های زیادی صورت گرفت

عباس سلیمی نمین، کارشناس مسائل سیاسی به خبرآنلاین گفت:  در آستانه انتخابات گذشته مجلس متاسفانه فریبکاری‌های زیادی صورت گرفت و نتیجه تلخش را ما امروز در مجلس می‌بینیم که خود آقایانی که نمایندگانی به مجلس فرستادند، خودشان نمی‌توانند امروز به عملکرد خودشان افتخار کنند و خودشان را پنهان می‌کنند و حاضر نیستند با مسئولیت این افرادی را که به مجلس فرستادند و عملکردشان را بپذیرند.

سلیمی نمین در ادامه گفت: این به خاطر این بود که می‌خواستند صرفا قدرت را به دست بیاورند، نه واقعا خدمت. امیدوارم این رشد در جریان سیاسی ایجاد شود که حتی اگر قدرت را هم می‌خواهند، در درازمدت دنبال کنند، نه در کوتاه‌مدت. در درازمدت، قدرتی که بر مبنای یکسری اصول شکل بگیرد، ماندگار است، ‌ولی این قدرت‌های اینچنینی که بر اساس زیر پا گذاشتن اصول شکل می‌گیرد، به هیچ وجه ارزش ندارد و ماندگاری نخواهد داشت...

این کارشناس سیاسی در ادامه گفت: این اگر فهم شود، به نظر من جریانات سیاسی به دنبال این نخواهند بود که مردم را در غفلت قرار دهند یا خواستار این باشند که مردم چشم‌بسته رأی دهند، بگویند فقط به حرف ما توجه کنید که ما یکسری آدم‌هایی را برای شما دیکته کردیم و شما آن‌ها را به مجلس بفرستید. نه، اگر در هر دوره از انتخابات، جریانات سیاسی یک گام مردم را به جلو ببرند، این خیلی ارزشش بیشتر است که مردم را در انتخابات با غفلت از آنِ خودشان بسازند.

عناوین مرتبط

۲۶ آبان ۱۳۹۸نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین
۲۵ آبان ۱۳۹۸واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟
۲۲ آبان ۱۳۹۸رفع توقیف «خانه پدری» با دستور رئیسی؟/ توضیحات عجیب واعظی درباره سخنان روحانی/ انتقاد عباس عبدی از انتشار گزینشی نظرسنجی‌ها/ پاسخ وزیر کشور به آیت‌الله جنتی
۲۱ آبان ۱۳۹۸نظر رهبر انقلاب درباره چند همسری/ حاشیه‌های مستند «مظنونین همیشگی»/آیا شیب افول محبوبیت روحانی بسیار تند است؟
۲۰ آبان ۱۳۹۸نظر علی مطهری درباره چندهمسری/ واکنش سرد رئیسی به سخنان روحانی/ آیا کاظم جلالی به ظریف تحمیل شده است؟
۱۹ آبان ۱۳۹۸آخرین خبر درباره حضور قالیباف و حدادعادل در انتخابات مجلس/ سخنرانی پرحاشیه روحانی در یزد/ قوچانی: طرح اصلاح‌طلبان مانند بنگاه‌های دوست‌یابی است
۱۸ آبان ۱۳۹۸جدال توییتری عباس عبدی و احمد پورنجاتی/ دفاع دیپلمات اصلاح‌طلب از کمک به حزب‌الله لبنان/علی لاریجانی از مجلس خداحافظی می‌کند؟

دیدگاه کاربران

جهرمی۱۱۴۱۹۳۷۲۲:۳۱:۵۶ ۱۳۹۸/۸/۱
دولت اعتدال بزرگترین کلاهبرداری سیاسی اقتصادی تاریخ ایران
ناشناس۱۱۴۱۹۷۱۲۳:۰۶:۱۵ ۱۳۹۸/۸/۱
روحانی درست می گوید.
ناشناس۱۱۴۱۹۷۲۲۳:۰۷:۱۰ ۱۳۹۸/۸/۱
یک جوان ورزشکار ما هم می‌داند که اطاعت از رهبری کلید نجات کشور از مشکلات است. آن وقت چطور می‌شود که عده‌ای از مسئولین عمدا یا سهوا نسخه غلط می‌پیچند؟
ناشناس۱۱۴۱۹۷۳۲۳:۰۷:۴۵ ۱۳۹۸/۸/۱
با تمام وجود و تمام‌قد به احترام آقای مهدی ترابی که با شجاعت و غیرت مثال‌زدنی جمله «تنها راه نجات کشور= اطاعت از رهبری است» را روی پیراهن خود نوشته بود، می‌ایستم و ادای احترام می‌کنم.
ناشناس۱۱۴۱۹۷۵۲۳:۰۹:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۱
آقای رئیس جمهور در این 6 سال ریاست خود تاسیسات هسته‌ای کشور را به باد دادند.
ناشناس۱۱۴۱۹۸۰۲۳:۱۰:۱۳ ۱۳۹۸/۸/۱
آقای ظریف مدتی است دسترسی به توئیت‌های خویش را محدود کرده است. آیا دیگر طاقت دیدن و شنیدن نقدهای بر مطالب خود را ندارد؟
ناشناس۱۱۴۱۹۸۷۲۳:۲۰:۰۶ ۱۳۹۸/۸/۱
باز هم لبنیات گران شد. ماست 900 گرمی 7000 تومان، پنیر یواف 450 گرمی 9500 تومان
آزاده۱۱۴۲۰۱۶۰۰:۰۴:۴۲ ۱۳۹۸/۸/۲
اگه روحانی نگه کی بگه!!!؟؟
ناشناس۱۱۴۲۱۵۰۰۷:۵۶:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۲
دولت دوازدهم کارآمد است!!! رو که نیست سنگ پای قزوین رو کوبونده زمین
ناشناس۱۱۴۲۲۳۹۰۹:۴۲:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۲
قوه قضاییه تصویب لوایح چهار گانه در سران قوا را کذب دانسته است . چرا اینقدر دروغ میگویید؟
ناشناس۱۱۴۲۲۵۴۰۹:۵۲:۵۹ ۱۳۹۸/۸/۲
به جرئت میتوان گفت که دولت روحانی ضعیف ترین دولت بعد از انقلاب است .
ناشناس۱۱۴۲۲۵۷۰۹:۵۴:۱۲ ۱۳۹۸/۸/۲
تشدید تحریم ها و فشار حداکثری دشمن نتیجه برجام است.
ناشناس۱۱۴۲۲۸۳۱۰:۱۵:۱۰ ۱۳۹۸/۸/۲
اصلاح طلبان با تورم 300 درصدی مردم را نقره داغ کردند و باید از سیاست کناره گیری نمایند.
ناشناس۱۱۴۲۲۹۱۱۰:۱۸:۵۲ ۱۳۹۸/۸/۲
اگر این دولت کارآمد هست خدا به دادمون برسه.
ناشناس۱۱۴۲۳۴۱۱۱:۱۴:۰۵ ۱۳۹۸/۸/۲
دولت دوازدهم بسیار ضعیف و ناکارآمد است.
حمید۱۱۴۲۳۹۸۱۲:۱۳:۰۷ ۱۳۹۸/۸/۲
روحانی پیوسته میخندد. خنده بر دردهای ما دوا نیست . نوعی تمسخر است .

پربحث‌های اخیر

 1. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 2. سخنگوی دولت: روحانی خود را فدای مصالح کرد/ احتمال وصل شدن اینترنت برخی استان‌ها/ در عربده کشی‌ها صدای به حق مردم کمتر شنیده می‌شود

 3. وزیر صمت: هیچ افزایش قیمتی در کالاها نداریم/ با گران‌فروشان مماشات نمی‌کنیم

 4. حکم کشته شدن آشوبگران از نگاه اروپا چیست؟

 5. محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت

 6. سخنگوی دولت:‌ رئیس‌جمهور خود را فدای مصالح کلان کشور و مردم کرد

 7. شهادت یک بسیجی در ملارد/ آخرین وضعیت شهرهای مختلف

 8. سپاه در واکنش به حوادث و وقایع اخیر: با ادامه هرگونه ناامنی قاطعانه برخورد خواهیم کرد

 9. وقتی آشوبگران به کتاب هم رحم نمی‌کنند + عکس

 10. تاملاتی درباره اعتراضات اخیر/ وقتی رئیس جمهور با مردم حرف نمی‌زند

 11. ربیعی: یارانه حمایتی جدید در دولت‌های بعد هم پرداخت خواهد شد

 12. رئیسی: صف مردم از صف اشرار و اخلالگران جدا است/ انتقاد از شیوه اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین

 13. گالوپ: ترامپ بی شخصیت ترین نامزد انتخابات آمریکا

 14. مصباحی مقدم: دولت مسبب افزایش تنش‌ها در کشور است/ رشد نقدینگی موجب کاهش قدرت خرید مردم می‌شود

 15. شاکری: طرح افزایش قیمت بنزین قابلیت اصلاح دارد

 16. فیلمی از خسارت زدن آشوبگران به اموال عمومی

 17. عارف به لاریجانی نامه زد

پربحث‌های دیروز

 1. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 2. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 3. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 4. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 5. راه‌های رفته و نرفته اصلاح قیمت بنزین به روایت کارشناسان اقتصادی

 6. بیانیه حجت‌الاسلام رئیسی در مورد طرح سهمیه بندی و اعلام قیمت جدید بنزین

 7. محمود صادقی از نمایندگی مجلس استعفا می‌کند

 8. لاریجانی: مابه‌التفاوت حاصل افزایش قیمت بنزین سریع‌تر به حساب مردم واریز شود/ دغدغه نمایندگان برداشتن فشار از دوش مردم است

 9. روحانی: پرداخت کمک‌های معیشتی از دوشنبه آغاز می‌شود/ اعتراض حق مردم است اما حساب اعتراض از اغتشاش جداست

 10. توکلی: مسیر تصمیم‌گیری و اعلام قیمت بنزین بسیار بد طی شد/ کنار گذاشتن کارت سوخت خیانت بود

 11. تهیه طرح استیضاح رئیس جمهور در مجلس

 12. سخنگوی هیات رئیسه مجلس: همه موظفند از افزایش قیمت بنزین حمایت کنند

 13. طرح استیضاح لاریجانی در مجلس

 14. آلودگی و برودت هوا، بارش برف و سختی تردد؛ مدارس برخی مناطق را تعطیل کرد/ تعطیلی مدارس غرب تهران

 15. خرابکاری اغتشاش‌گران در تهران

 16. شمخانی: منافقین و ضدانقلاب در اغتشاشات دیروز نقش ایفا کردند و بعضا سلاح گرم داشتند

 17. گام‌های لرزان پیرمردها و بازیگران جوان سیاست

 18. معاون سازمان برنامه و بودجه: تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین زیر ۲ درصد است

 19. دیلی اکسپرس: اشتباهات ترامپ چگونه خاورمیانه را به ایران و روسیه واگذار کرد

 20. جزئیات نشست غیرعلنی مجلس درباره افزایش قیمت بنزین

 21. دادستان کشور: خسارت‌دیدگان شکایت کنند تا اشرار محکوم شوند/ قیمت‌ها به بهانه بنزین افزایش نیابند

 22. قول روحانی به مردم درباره کمک‌های معیشتی

 23. خرازی: استعفای نمایندگان مجلس کدام گره از وضعیت معیشتی مردم را می گشاید؟

 24. ناجا: مماشاتی با برهم زنندگان نظم و امنیت نداریم/ شناسایی و برخورد با سرکردگان

 25. احتمال یک تا ۳ سال حبس برای «نجفی»

پربحث‌های هفته

 1. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 2. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 3. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 4. چرا روحانی عصبانی است؟

 5. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

 6. نوبخت: پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها/ یارانه جدید ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان

 7. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 8. جشن تولد ۷۱ سالگی روحانی در بالای ابرها

 9. عراق ۲ - ایران ۱ / شاگردان ویلموتس زور بردن نداشتند

 10. روایت شهید مطهری از چهره واقعی بحث چند همسری

 11. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 12. روحانی: افزایش قیمت بنزین به نفع مردم و اقشار ضعیف جامعه است

 13. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 14. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 15. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 16. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 17. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 18. نامه حاجی بابایی به رئیس مجلس در نقد افزایش قیمت بنزین

 19. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 20. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 21. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

 22. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

 23. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 24. تصاویری از اعتراضات به گرانی قیمت بنزین

 25. "چَت" جنجالی سعید ملایی با فدراسیون جهانی/ سناریو از پیش طراحی شده برای پناهندگی + سند

پربحث‌های دیروز

 1. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 2. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 3. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 4. محمود صادقی از نمایندگی مجلس استعفا می‌کند

 5. لاریجانی: مابه‌التفاوت حاصل افزایش قیمت بنزین سریع‌تر به حساب مردم واریز شود/ دغدغه نمایندگان برداشتن فشار از دوش مردم است

 6. روحانی: پرداخت کمک‌های معیشتی از دوشنبه آغاز می‌شود/ اعتراض حق مردم است اما حساب اعتراض از اغتشاش جداست

 7. تهیه طرح استیضاح رئیس جمهور در مجلس

 8. سخنگوی هیات رئیسه مجلس: همه موظفند از افزایش قیمت بنزین حمایت کنند

 9. طرح استیضاح لاریجانی در مجلس

 10. شمخانی: منافقین و ضدانقلاب در اغتشاشات دیروز نقش ایفا کردند و بعضا سلاح گرم داشتند

 11. گام‌های لرزان پیرمردها و بازیگران جوان سیاست

 12. خرازی: استعفای نمایندگان مجلس کدام گره از وضعیت معیشتی مردم را می گشاید؟

 13. وضعیت شهرهای مختلف بعد از گرانی بنزین/ بازگشت آرامش به کشور

 14. واکنش سفیر ایران در انگلیس به گرانی بنزین

 15. برآورد حضور ۸۷۴۰۰ نفر در اعتراضات روزهای گذشته/ آتش زدن بیش از ۱۰۰ بانک در کشور

 16. روایت احمد توکلی از توصیه رهبر انقلاب به روحانی درباره افزایش قیمت بنزین

 17. کدخدایی: نباید به اموال عمومی آسیب وارد شود/ اعتراض به تصمیم‌های اجرایی حق مردم است

پربحث‌های هفته

 1. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 2. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 3. چرا روحانی عصبانی است؟

 4. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

 5. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 6. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 7. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 8. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 9. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 10. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 11. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

 12. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

 13. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 14. فاصله ما و رهبری در این روزها

 15. توسعه نیروگاه بوشهر، توقف ناپذیری قطار هسته ای ایران

 16. آقای روحانی! مقصر بیکاری، جوان تحصیلکرده نیست

 17. استیگلیتز: آثار و نتایج آزادسازی بازار سرمایه، نفرت انگیز بوده اند/ مردم حق دارند که حس کنند فریب خورده اند

 18. روحانی: پرونده‌سازی برای افراد هنر نیست!/ با هم دوست باشیم

 19. علی مطهری: حکومت اسلامی می‌تواند در موضوع «چندهمسری»دخالت کند

 20. طرح سوال از رئیس جمهور در پنچ محور

 21. محمود صادقی از نمایندگی مجلس استعفا می‌کند

 22. لاریجانی: مابه‌التفاوت حاصل افزایش قیمت بنزین سریع‌تر به حساب مردم واریز شود/ دغدغه نمایندگان برداشتن فشار از دوش مردم است

 23. روحانی: پرداخت کمک‌های معیشتی از دوشنبه آغاز می‌شود/ اعتراض حق مردم است اما حساب اعتراض از اغتشاش جداست

 24. نظر علی مطهری درباره چندهمسری/ واکنش سرد رئیسی به سخنان روحانی/ آیا کاظم جلالی به ظریف تحمیل شده است؟

 25. محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته است

آخرین عناوین