آخرین جزئیات از سهام آذرآب و هپکو

گروه اقتصادی الف،   3980722050

استاندار مرکزی گفت: سهام هپکو به صورت موقت به سازمان خصوصی سازی به عنوان متولی سهم ۶۰ درصدی و نماینده دولت بازگردانده شد.

سیدعلی آقازاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: درخواستی بنده از رئیس جمهور داشتم، مبنی بر اینکه قرارداد سهامدار عمده هپکو با سازمان خصوصی‌سازی فسخ شود تا راه برای واگذاری این سهام به یک گروه صالح‌تر و با اهلیت‌تر هموار شود، که با موافقت همراه شد.

وی تصریح کرد: با دستور شخص رئیس جمهور و طی یک پروسه 20 روزه فسخ قرارداد با سهامدار عمده انجام شد، به صورت طبیعی، قانونی و حقوقی بعد از فسخ  قرارداد سهام به صورت خودکار در اختیار فروشنده و سازمان خصوصی سازی به نمایندگی از دولت قرار گرفت.

استاندار مرکزی بیان داشت: سهام هپکو به صورت موقت به سازمان خصوصی سازی به عنوان متولی سهم 60 درصدی و نماینده دولت بازگردانده شد.

آقازاده افزود: هم اکنون زمینه‌های مناسب و مطلوب برای واگذاری سهام هپکو به افراد و گروه‌ها و شرکت‌هایی که صلاحیت این کار را دارند، در حال آماده سازی است، این پروسه ممکن است زمان‌بر شود و در این مدت زمان متولی سهام هپکو خصوصی سازی است که امیدواریم یک گروه، کنسرسیوم و فرد و شرکتی که بتواند هپکو را با توجه به نیازهایی که دارد بعد از مراحل گزینش و استعلام‌های لازم با نظر شورای تامین استان به شکوفایی برساند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت آذرآب خاطرنشان کرد: برای واگذاری سهام آذرآب شرایط خوبی را با موافقت اعضای شورای تامین استان در نظر گرفتیم، اگر با این شرایط هرکسی آذرآب را خریداری کند، قطعا آذرآب بهتر از گذشته اداره خواهد شد.

استاندار مرکزی پیرامون واگن پارس نیز اظهار کرد: با واگذاری این شرکت به مپنا موافقت شده، در حال حاضر مذاکراتی بین سازمان گسترش صنایع کشور با نمایندگان مپنا در حال جریان است، اختلافاتی در سر قیمت واگذاری وجود دارد که تلاش داریم قیمت را بر اساس نرخ کارشناسی مطرح کنیم تا به زودی شاهد واگذاری واگن پارس به مپنا باشیم.

آقازاده تصریح کرد: در ماشین سازی تجمعی نداشتیم، در حال حاضر سفارش‌های خوبی دارد، نیاز صنایع سنگین کشور به تولیدات ماشین سازی بسیار بالاست، اعتقاد داریم هم آذر آب هم ماشین سازی اگر مدیریت خوب و قوی و فعالی داشته باشند مشکلی در سفارش و فروش محصول نخواهند داشت.

عناوین مرتبط

پربحث‌های هفته

 1. تجربه‌ای برای آیندگان تا دیگر ماشه‌ای را علیه ما نچکانند!...

 2. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 3. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 4. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 5. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 6. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 7. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 8. احمد توکلی خواستار پاسخگویی مدیرعامل بانک کشاورزی به مردم و مسئولان شد

 9. انتقاد حسین شریعتمداری از ظریف؛ وزیر خارجهِ کدام ایران؟!

 10. علت عجیب ردصلاحیت علی مطهری/ جلسه خاتمی و ناطق با روحانی؛ از تکذیب تا تایید/کرباسچی: مردم و تاریخ درباره زندگی بدون تشریفات مرحوم هاشمی قضاوت خواهند کرد

 11. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 12. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 13. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 14. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 15. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 16. واکنش ترامپ به سخنان ظریف درباره مذاکره با آمریکا: نه مرسی!

 17. زمستان سخت دروغ و روسیاهی دشمنان مردم ایران

 18. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

 19. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

 20. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

 21. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

 22. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

 23. کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم ضدایرانی خود عقب‌نشینی کرد + جزئیات

 24. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

 25. آمریکا، سردار قاآنی را به ترور تهدید کرد

آخرین عناوین