تشدید بحران سیاسی در رژیم صهیونیستی؛ پیشنهاد لیبرمن به سران لیکود و «آبی‌سفید»

گروه جهان الف،   3980711093

بحران سیاسی در رژیم صهیونیستی به سبب اختلافات حزب لیکود و حزب آبی سفید بر سر تشکیل دولت همچنان ادامه دارد، این در حالی است که نتانیاهو با انتقاد شدید از نامزد دوم حزب کاحول لاوان(آبی سفید) از دیدار با لیبرمن خبر داده است.

تشدید بحران سیاسی در رژیم صهیونیستی؛ پیشنهاد لیبرمن به سران لیکود و «آبی‌سفید»

به گزارش تسنیم،‌ بنیامین نتانیاهو رئیس حزب لیکود رژیم صهیونیستی به نامزد دوم حزب کاحول لاوان(آبی سفید) حمله کرد وی را تنها مانع تشکیل دولت وحدت دانست و گفت یائیر لاپید گانتس را گروگان خود گرفته است و به دلایلی که روشن نیست، گانتس هم در برابر وی تسلیم شده است.

نتانیاهو افزود منطقی نیست که لاپید تمام اسرائیل را به سمت انتخابات سوم بکشاند به خاطر اینکه وی از رویایش برای اینکه نخست وزیر شود، دست برنخواهد داشت ، او از رویایش برای اینکه به صورت چرخشی نخست وزیری را با گانتس برعهده بگیرد، کوتاه نخواهد آمد.

این در حالی است که لاپید به نوبه خود، نتانیاهو را مسئول شکست مذاکرات دانست و در واکنش به اظهارات وی گفت واقعیت این است که فردی وجود دارد(در اشاره به نتانیاهو) تمام دولت را به عنوان گروگان خود گرفته است، تنها یک فرد وجود دارد که مانع تشکیل وحدت شده، واقعیت این است که تنها یک فرد وجود دارد که تمام تتوان خود را برای رفتن به سمت انتخابات جدید به کار گرفته و آن فردی کسی نیست جز بنیامین نتانیاهو.

این تحولات در سایه جلسه استماع ویژه پرونده اتهامات فساد نتانیاهو صورت گرفته که از صبح چهارشنبه آغاز شده است.

فهرست آبی سفید به ریاست بنی گانتس شامگاه سه شنبه نهم مهر ماه از لغو دور مذاکراتی خبر داد که قرار بود روز چهارشنبه میان نمایندگان این فهرست و نمایندگان حزب لیکود انجام شود، ائتلاف آبی سفید همچنین از لغو دیداری که قرار بود میان نتانیاهو و بنی گانتس برگزار شود، خبر داد.

ائتلاف آبی سفید تصمیم تعلیق مذاکرات را به این دلیل اعلام کرده که شروط اساسی که باید برای انجام مذاکرات جدید و موثر میان تیم های مذاکراتی وجود داشته باشد، وجود ندارد و به همین سبب نشستی در روز چهارشنبه برگزار نمی شود، این در حالی است که یائیر لاپید از سوی لیکود به عنوان مقصر و مسئول شکست تشکیل دولت وحدت معرفی شده زیرا لاپید مخالف چرخشی شدن نخست وزیری میان نتانیاهو ولاپید است.

دیدار بنیامین نتانیاهو با آویگدور لیبرمن

این در حالی که یدیعوت آحرونوت از دیدار بنیامین نتانیاهو با آویگدور لیبرمن در روز پنجشنبه(امروز) خبر داده بود. این روزنامه نوشته بود بنیامین نتانیاهو روز پنجشنبه برای بررسی موضوع تشکیل دولت  و پی به بن بست رسیدن مذاکرات میان کاحول لاوان(آبی سفید) به ریاست بنی گانتس و لیکود به ریاست نتتانیاهو با آویگدور لیبرمن رئیس حزب اسرائیل خانه ما دیدار می‌کند. لیکود و آبی سفید یکدیگر را به شکست مذاکراتی متهم می‌کنند که قرار بود روز چهارشنبه دهم مهر از سرگرفته شود.

شب گذشته در تماس تلفنی گفته بود اتلاف وقت فایده‌ای ندارد، با هم دیدار خواهیم کرد تا ببینیم آیا مسئله جدی است یا خیر و بر اساس آن تصمیم گیری خواهیم کرد.

پیشنهاد لیبرمن به نتانیاهو و گانتس درباره تشکیل دولت

آویگدور لیبرمن وزیر خارجه اسبق رژیم صهیونیستی و رئیس حزب موسوم به اسرائیل خانه ما از تصمیم خود برای ارائه پیشنهاد به بنیامین نتانیاهو و بنی گانتس دو رقیب سرسختی که برای رسیدن به نخست وزیری رژیم صهیونیستی حاضر نیستند یک گام عقب بنشینند و همین امر سبب بروز بن بست در تشکیل دولت جدید رژیم شده است.

لیبرمن گفته است تصمیم دارد برای پر شدن شکاف میان لیکود و کاحول لاوان(آبی سفید) در مذاکرات بحرانی بر سر تشکیل دولت ائتلاف در صورتی که تا سه شنبه آینده به توافق نرسند، دخالت کند.

لیبرمن روز چهارشنبه در جریان نشست فراکسیون حزبش در کنست اظهار داشت امیدواریم که به پیشرفتی در چارچوب مذاکرات دوجانبه میان لیکود و کاحول لاوان دست یابیم.

وی افزود اگر مذاکرات تا پیش از روز غفران(یک مناسبت یهودی) با پیشرفتی همراه نشود، حزب اسرائیل خانه ما پیشنهاد ویژه خود را به هر دو طرف خواهد داد و پس از روز غفران، تشکیل دولت را با آهنگ عالی آغاز خواهیم کرد.

لیبرمن گفت آخرین چیزی که اسرائیل به آن نیاز دارد، انتخابات جدید است و بعید است که برگزاری انتخابات سوم، صحنه سیاسی را به شکل قابل ملاحظه ای تغییر دهد به همین سبب باید تمام ملاحظات شخصی را کنار بگذاریم تا به راه حل منطقی دست یابیم.

لیبرمن پس از اولین انتخابات کنست در آوریل سال جاری تصمیم گرفته بود که به دولتی که شامل احزاب حریدیم(یهودیان متدین تندرو) و همپیمان نتانیاهو نپیوندند.

از سوی دیگر رسانه‌های رژیم صهیونیستی از برگزاری جلسه افتتاحیه در روز پنجشنبه(امروز) در سایه بن بست به وجود آمده در مذاکرات تشکیل دولت ائتلافی خبر داده‌اند که اگر وضعیت همین طور پیش برود، رژیم اسرائیل باید سومین انتخابات کنست را در یک سال تجربه کند.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. «پناهیان» و راه سومی در میانه تخریب و تطهیر 

   2. حکم قصاص نوید افکاری اجرا شد

   3. خواجه در بند نقش ایوان است!..

   4. قوه قضائیه و پرسش‌ها از حکم دادگاه طبری

   5. آیت‌الله صانعی دارفانی را وداع گفت

   6. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

   7. سپاه پاسداران: اقدام آل‌خلیفه پاسخ‌ درخور را دریافت خواهد کرد

   8. توافق‌های سریالی با تل‌آویو؛ به نام اعراب به کام ترامپ و نتانیاهو

   9. فرود دیدنی F۳۵ روی یک ناو در دریا

   10. یک عکس خاص از حاج محمود کریمی که ماندگار شد

   11. رای پرونده اکبر طبری صادر شد/ ۳۱ سال زندان و رد اموال

   12. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

   13. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

   14. همه پسران سید حسن نصرالله در یک قاب

   15. تورم امارات برای نوزدهمین ماه متوالی منفی ماند!

   16. سکه از ۱۲ میلیون تومان رد شد/ افزایش قیمت دلار

   17. آمریکای آشفته؛ میراث ترامپ برای رئیس جمهور بعدی

   18. آیت‌الله رئیسی: دشمن با جنگ اقتصادی به دنبال اخلال در جامعه است

   19. استراتژی ظریف برای رسیدن به پاستور/فهرست اموال ضبط‌شده از طبری/فعالیت کدام نامزدهای انتخاباتی شروع شده است؟/روحانی: امسال می‌تواند سال بدی باشد

   20. شیخ حسین انصاریان پس از ابتلا به کرونا بستری شد

   21. چرا دلار ۲۶ هزار تومان شد؟

   22. قفل فعلی بازار خودرو به یک کلید نیاز دارد؟

   23. اطلاعیه دادگستری استان فارس درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده «نوید افکاری»

   24. دپوی جدید خودروسازها؛ احتکار یا نقص فنی؟

   25. وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است

   ابر آروان

   آخرین عناوین