بی اطلاعی رئیس سازمان نظام مهندسی از وجود پدرخوانده ها

گروه اقتصادی الف،   3980702015

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به اینکه از وجود مافیا و پدرخوانده در این سازمان بی اطلاع است گفت: چرا از افزایش کیفیت ساخت و ساز در این سالها صحبتی نمی کنند اما به حاشیه توجه زیادی می شود.

محمد طاهری در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سؤال که یکی از مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی اخیرا اعلام کرده است که سازمان نظام مهندسی درگیر تولید پدر خوانده شده و از مسؤولیت خود منحرف شده است، گفت: این سؤال را باید از آن افراد و یا فردی که مطرح کرده بپرسید اما به هر حال باید اذعان کرد که ما چنین افرادی در سازمان نداریم و آنها را نمی‌شناسیم.

وی افزود: ما در سازمان نظام مهندسی ساختمان نه مافیا می‌شناسیم و نه پدر خوانده و معتقد هستیم کسانی که آن را اعلام می‌کنند حتماً آنها را می‌شناسند.

وی در پاسخ به این سؤال که به هر حال ارگان و یا مراکزی که پول زیادی در آنجا وارد و خارج می‌شود این گونه مباحث به وجود می‌آید، اظهار داشت: به هر حال هدف قانونگذار از تشکیل سازمان نظام مهندسی ساختمان مسائل فنی است و متأسفانه اقداماتی که این سازمان در راستای افزایش کیفیت ساخت و ساز انجام می‌دهد منعکس نشده و به آن توجهی نمی‌شود و بیشتر به حاشیه پرداخته می‌شود.

چندی پیش نویریان مدیر کل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفته بود که نظامات مهندسی ساختمان همچنان در حال تولید پدرخوانده‌ها هستند.

طاهری در پاسخ به این سئوال که آیا قانون نظام مهندسی ساختمان بازنگری خواهد شد گفت: بازنگری قانون نظام مهندسی ساختمان در دستور کار مجلس است اما به هر حال دوست ندارم وارد این بحث شوم چرا که به مجلس ارجاع شده است و باید برای تصویب و قانون شدن به صحن علنی مجلس برود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در پاسخ به این سؤال که این بازنگری به نفع نظام مهندسی ساختمان است یا خیر، گفت: به هر حال هر چیزی که در مجلس تصویب شود قانون است و باید اجرا شود و برای هر شهروند و ارگان قابل احترام است.

تاریخچه قانون نظام مهندسی ساختمان حکایت از این دارد که ابتدا در سال۱۳۵۲ قانون نظام معماری و ساختمان تصویب و  پس از اصلاح در سال ۱۳۵۶ در قالب دو نظام مهندسی یکی سازمان نظام مهندسی مهندسان معمار و شهرساز و دیگری سازمان نظام مهندسی ساختمان و تأسیسات فعالیت خود را آغاز کرد. سپس در سال ۱۳۷۴ به صورت آزمایشی اجرا و نهایتاً قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در۲۲ اسفندماه ۱۳۷۴ با هدف تبیین یک تشکیلات منسجم که موجبات رشد و اعتلای مهندسی درکشور و تنسیق امورمربوط به مشاغل و حرفه های فنی و مهندسی در بخشهای ساختمان و شهرسازی را فراهم آورد ، مصوب و ابلاغ شد.

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 4. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 5. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 6. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 7. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 8. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 9. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 10. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 11. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 12. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 13. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 14. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 15. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 16. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 17. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 18. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 19. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 20. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 21. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

 22. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 23. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 24. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

 25. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

آخرین عناوین