اعداد نحس در کشور‌های مختلف جهان کدامند؟

گروه جهان الف،   3980701146 ۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

در این گزارش به معرفی اعدادی پرداخته شده که در برخی از کشور‌ها نحس و در بعضی دیگر خوش یمن و مایه خوش شانسی محسوب می‌شوند.

اعداد نحس در کشور‌های مختلف جهان کدامند؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، طی قرن‌های گذشته، دانشمندان و حتی مردم عادی در نقاط مختلف جهان به اهمیت اعداد پی برده و آن‌ها را مورد مطالعه قرار داده اند. از نظر آن‌ها اعداد دارای معنی هستند؛ برخی خوب و برخی بد. فیثاغورث، فیلسوف و ریاضیدان یونانی، تا آنجا پیش رفت که اعتقاد داشت اعداد دارای روح هستند و پایه و اساس کل جهان را به وجود آورده‌اند. در دوران معاصر نیز به ویژه با معرفی علم عددشناسی، اعداد همچنان در فرهنگ‌های مختلف معنی خود را حفظ کرده اند.

هر فرهنگی اعتقادات و آداب و رسوم خاص خود را دارد. اعداد نیز در هر فرهنگی نقش ایفا می‌کنند. حتی در بسیاری از فرهنگ‌ها اعداد، انتخاب‌های روزمره را تعیین می‌کنند. در کشور‌های مختلف معانی مختلفی از اعداد برداشت می‌شود که در بعضی موارد دارای بار معنایی مثبت و در برخی دیگر نشانه بدشانسی و نحوست است.

تاثیر اعداد بر زندگی برخی از مردم به حدی است که بر قانون گذاری کشور‌ها نیز تاثیر گذاشته است. به عنوان مثال در بعضی از کشور‌ها به حدی اعداد 17 و 13 نحس محسوب می‌شوند که آن‌ها را به هیچ عنوان مورد استفاده قرار نمی‌دهند و حتی ردیف 17 و 13 در میان صندلی‌های هواپیما، سینما، قطار، شماره پلاک خانه ها، خودرو‌ها و... مشاهده نمی‌شود.

در این گزارش به معرفی اعدادی پرداخته شده که در برخی از کشور‌ها نحس و در بعضی دیگر خوش یمن و مایه خوش شانسی محسوب می‌شوند.

عدد 13

عدد سیزده در بسیاری از فرهنگ‌ها و کشور‌ها به خصوص آمریکای شمالی و اروپا بدشگون محسوب می‌شود مخصوصا اگر در روز جمعه باشد. بسیاری معتقدند نحوست این عدد با مهمان سیزدهم شام آخر عیس مسیح (ع) ارتباط دارد. «یهودا»، یکی از دوازده حواری مسیح، با دریافت سی سکه نقره رشوه، او را به حاکمان رم نشان داد و همین اقدام او باعث مصلوب شدن حضرت عیسی (ع) شد. به همین دلیل این عدد در میان مسیحیان غربی منحوس است.

عدد 17 

عدد 17 در ایتالیا نشانه مرگ است. معنایی که از نگارش رومی این عدد (XVII) دریافت می‌شود این است «زندگی من به پایان رسیده است». این عدد معمولا روی سنگ قبر‌ها نوشته می‌شود. آن‌ها از انتخاب این عدد برای پرواز هواپیما و حتی شماره پلاک خانه خودداری می‌کنند.

عدد 4 

عدد چهار در زبان چینی «شی» تلفظ می‌شود که به کلمه «مرگ» نزدیک است. مردم چین به هیچ عنوان خانه‌ای که پلاک آن 4 باشد نمی‌خرند ودر آن زندگی نمی‌کنند. حتی حاضر نیستند در طبقه چهارم یک ساختمان زندگی کنند. آن‌ها معمولا در شمارش خود عدد 4 ندارند.

عدد 8

بر عکس عدد 4، عدد 8 در چین بسیار محبوب و خوش یمن است. این عدد نشانه ثروت، خوشبختی و سلامتی است. دلیل آغاز المپیک پکن در 2008/08/08 در ساعت 8:08:08 نیز همین است. این عدد در آلمان نیز نشانه خوش شانسی است.

عدد 7

این عدد در بسیاری از فرهنگ‌ها محبوب است. زیرا در بسیاری از ادیان و فرهنگ‌ها اعتقاد بر این است که هفت جهان یا هفت طبقه آسمان یا هفت بهشت وجود دارد.

عدد 666

در مکاشفه آخرالزمانی کتاب مقدس انجیل، «یوحنای رسول» به عدد 666 که شماره شیطان است اشاره می‌کند. با این حال، در چین مردم عدد 6 را مایه خوشبختی دانسته و تکرار سه مرتبه آن را عالی می‌دانند. آن‌ها می‌خواهند پلاک خانه یا شماره تلفنشان 666 داشته باشد.

عدد 3

در آمریکای شمالی و سوئد عدد سه با توجه به داستان‌هایی که در آن غول چراغ سه آرزو را برآورده می‌کند، بسیار خوش یمن است. آن‌ها هر اتفاقی که سه بار رخ دهد را باعث خوش یمنی و پایان سختی‌ها می‌دانند.

عدد 9

عدد 9 در ژاپن به شدت نحس قلمداد می‌شود. زیرا تلفظ این کلمه و صدایی که از آن ایجاد می‌شود همانند زمانی است که یک انسان شکنجه می‌شود! در میان برخی هنرمندان نیز عدد 9 منحوس است چراکه برخی از آن‌ها پس از ساخت سمفونی نهم از دنیا رفتند.

عدد 26

به رغم آنکه روز جمهوری هند 26 اُم است، از آنجا که در این روز زلزله، سونامی، حمله‌های تروریستی و... رخ داده در میان عموم مردم هند بدشگون است. اعدادشناسان و اخترشناسان ادعا می‌کنند که 26 عدد بدشانسی است.

عدد 39 

در افغانستان، بسیاری از مردم عدد 39 را نشانه بدشانسی می‌دانند؛ زیرا کلمه آن نیز اصطلاحی عامیانه برای یک «دلال محبت و فردی که به صورت غیرقانونی دو نفر را به هم ارتباط می‌دهد» است. برخی پول زیادی برای داشتن پلاک بدون این شماره می‌پردازند.

عدد 5

عدد 5 در میان مسلمانان جهان نشانه خوش اقبالی است. مسلمان در روز 5 بار نماز می‌خوانند به 5 اصل و به 5 پیامبر اولوالعزم اعتقاد دارند.

دیدگاه کاربران

م۱۱۰۵۰۰۴۱۷:۰۲:۵۱ ۱۳۹۸/۷/۱
عدد 13 برای میلاد امیر المومنین است 13 رجب بسیار نیکوست عدد 5 و 7 بسیار زیباست و خوش یمن ، 5 تن آل عباو .. عدد 40 عدد بزرگ و کامل است . میگویند مرد در چهل سالگی در اوج پختگی و تفکر است و فرصتها را برای زندگی آخرت را نباید از دست بدهد فرصتی ندارد. عدد 70 زیاد قلمداد میشود و عدد بسیار تاثیر گذار است
ناشناس۱۱۰۵۱۲۹۱۸:۳۲:۰۱ ۱۳۹۸/۷/۱
این آخری رو نشنیده بودم توجیهش که اصلا

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 3. قانون، قاتل رومینا!؟

 4. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 5. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 6. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 7. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 8. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 9. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 10. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 11. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 12. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 13. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 14. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 15. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 16. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 17. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 18. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 19. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 20. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 21. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 22. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 23. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 24. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 25. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

آخرین عناوین