ترامپ: شهردار بی‌کفایت لندن در امور ما دخالت نکند

گروه جهان الف،   3980613047

دونالد ترامپ در پاسخ به اظهارات انتقادی اخیر «صادق خان» شهردار لندن، او را «بی‌کفایت و بسیار بد» خواند و عدم دخالت وی در مسائل مربوط به آمریکا را خواستار شد.

به گزارش فارس، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به انتقادهای تند شهردار لندن و همچنین تاکیداتش بر به خطر افتادن جهان به دلیل مواضع ترامپ و همفکرانش پاسخ داده است.

ترامپ در پیامی توییتری علیه شهردار پایتخت انگلیس نوشت: «به صادق خان شهردار بی کفایت لندن برخورده است که من روز گذشته یک دور خیلی سریع گلف بازی کردم. بسیاری ساعت‌ها تمرین می‌کنند یا برای هفته‌ها به سفر می‌روند اما من به یکی از زمین‌های بازی خودم سر زدم که خیلی هم کم هزینه است. رئیس‌جمهور (باراک) اوباما (برای وقت گذرانی و تعطیلات) با هواپیما به هاوایی می‌رفت».

رئیس‌جمهور آمریکا که سابقه طولانی در نوشتن غلط‌های املایی در پیام‌های توییتری خود دارد، در توییت خود علیه شهردار لندن، نام او را غلط نوشته است.

او نوشت: « (صادق) خان باید روی "جرایم ناشی از چاقوکشی" که در لندن از کنترل خارج شده است، تمرکز کند. مردم حتی درباره قدم زدن در خیابان‌های (لندن) نگرانی دارند. او یک شهردار بسیار بد است و باید در مسائل ما (آمریکا) دخالت نکند».

اشاره ترامپ به بازی گلف روز گذشته‌اش بعد از آن صورت گرفت که صادق خان از رئیس‌جمهور آمریکا به به دلیل بی توجهی به آمریکایی‌های در معرض طوفان «دوریان» و وقت گذرانی‌اش در زمین گلف به شدت تاخته بود.

شهردار لندن، یکشنبه هفته گذشته هم با انتقاد شدید از دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، پایمال شدن دموکراسی توسط او و هم‌فکرانش در اروپا را محکوم کرد. وی که پیشتر هم سابقه جدل و تنش با ترامپ را داشته است، در مراسم یادبود جنگ جهانی دوم در شهر «گدانسک» لهستان ضمن محکوم کردن حملات ترامپ به اقلیت‌های مختلف در نقاط مختلف جهان، او را الگویی جهانی برای ملی‌گرایی افراطی سفیدپوست‌ها توصیف کرده بود.

شهردار لندن در لهستان گفت: «چنین تأثیراتی را می‌توان در انگلیس نیز ملاحظه کرد که در آن نایجل فاراژ و حزب برگزیت او محافظه‌کاران را تحت لوای بوریس جانسون، به راست‌گراترین دولت کوته فکر و مرتجع تبدیل کرده‌اند».

صادق خان هشدار داد: «برای اولین بار پس از بیش از ۷۰ سال به نظر می‌رسد درس‌هایی که از جنگ‌جهانی دوم گرفته شده‌اند به تدریج در خطر فراموشی قرار گرفته‌اند یا حتی بدتر، مورد بازنویسی قرار گرفته‌اند».

وی هفته گذشته یک یادداشت در روزنامه «گاردین» هم نوشت و در آن به مواضع ترامپ و همفکرانش در اروپا و جهان تاخت.

شهردار لندن پیش از سفر خردادماه ترامپ به انگلیس نیز در مطلبی در هفته‌نامه «آبزرور»، نوشت: «رئیس‌جمهور ترامپ، یکی از مثال‌های برجسته درباره افزایش تهدید جهانی است. راست افراطی در جهان رو به رشد است که تهدیدی برای حقوق، آزادی و ارزش‌های ما محسوب می‌شود، همان مواردی که جوامع دموکراتیک و لیبرال ما را بیش از ۷۰ سال است که تعریف کرده‌اند».

تقابل این دو بعد از اظهارنظرهای جنجالی ترامپ درباره چاقوکشی‌ها در لندن شدت گرفت و به دنبال آن ترامپ شهردار لندن را «فاجعه و آبرو ریزی» خواند و گفت که وی در زمینه مقابله با تروریسم عملکرد بسیار بدی داشته است.

پربحث‌های هفته

 1. عملکرد مجلس دهم ؛ شما چه فکر می‌کنید؟

 2. اسباب تمسخر دینداری نشویم ...

 3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 4. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

 5. اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد‌

 6. قارچ‌های سمی بر تنه درخت ایران خودرو...

 7. پرونده مدیران سایپا ؛ محکومیت دو نماینده به حبس و اثبات دوباره یک ناکارآمدی

 8. با زوج خودرویی محکوم به اعدام بیشتر آشنا شوید

 9. چه زمانی سیلی بحران جمعیت را می خوریم؟!

 10. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

 11. محکومیت «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» به حبس/ حکم اعدام برای دو متهم پرونده شرکت سایپا/ استعفای وکلای پرونده طبری/ خبر تازه از پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی

 12. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 13. «دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو» توسط خودروسازان «احتکار» نیست؟ + تصاویر

 14. «عادی سازی» در شرایط کرونایی و سه شنبه‌های «جوج» در شمال !

 15. روایت روح الامینی از فاصله معنادار بین رقبای ریاست مجلس/دفاع آقاتهرانی از صادق محصولی/واپسين ماموريت فراكسيون اميد/ ائتلاف لاریجانی با اصلاح طلبان در راه است؟

 16. مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

 17. نامه توکلی به دادستان تهران درباره کشت و صنعت مغان: حمایت برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت را انتظار می‌کشیم/ از انجام تشریفات جدید پیش از نتیجه اعلام جرم دیده‌بان در دادگاه خودداری کنید

 18. قیمت‌های جدید شورای رقابت برای خودروهای داخلی اعلام شد + جدول

 19. اولین تصاویر از الکس، سرشبکه قاچاق دختران ایرانی

 20. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

 21. سقوط نرخ رشد جمعیت در کشور به زیر یک درصد / ایران، پیرترین کشور جهان در ۳۰ سال آینده

 22. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

 23. ادعای برایان هوک: ایران بین مذاکره با ترامپ یا فروپاشی اقتصادی یکی را انتخاب کند/ ایران را مهار کرده‌ایم

 24. با این تناقض ها جواب مردم را چه باید داد؟

 25. سیگنال‌های بازارهای سهام و طلا و پیش بینی روزهای آتی

آخرین عناوین