وزیر راه: طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی تا پایان سال اجرایی می‌شود/ افزایش قیمت مسکن متوقف شده

گروه اقتصادی الف،   3980612071 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
وزیر راه: طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی تا پایان سال اجرایی می‌شود/ افزایش قیمت مسکن متوقف شده

محمد اسلامی گفت: مقدمات اجرایی طرح مالیات از خانه های خالی آماده شده است و امیدواریم تا پایان سال به مرحله اجرایی برسد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه نرخ مسکن و اجاره‌بها تابع سیاست‌ها و اقدامات بخش مسکن نبوده است، گفت: اگر بخواهیم قیمت‌های اجاره مقبولیت داشته باشد باید از شاخص‌های کلان اقتصادی تبعیت کند.

او توضیح داد: چندی پیش در برنامه تلویزیونی منحنی‌های سال ۷۰ تا ۹۸ نشان داده شد و نرخ تورم، نرخ اجاره بها و نرخ واحد مسکونی به صورت تجمعی و با یک فاصله کم و آرامش خاصی از هم تبعیت کرده و البته تغییرات نرخ ارز که تابع متغییر‌های اقتصادی کشور بوده عامل پیشران چنین اتفاق بود که بسیار دارای اهمیت است.

امتیاز ویژه وزارت راه و شهرسازی برای صاحبخانه های با انصاف

اسلامی با اشاره به اینکه برای صاحبخانه‌ها و موجران که در اجاره دادن واحد‌های مسکونی انصاف را رعایت کرده، امتیازات بسیار زیادی را قائل شده ایم، گفت: این امتیازات را در ۲ مسیر دنبال کردیم؛ که عبارت است از مدت قرارداد اجاره و معافیت از مالیات، که پیشنهاد آن در کمیسیون دولت مطرح شده تا از طریق آن بتوانیم تغییراتی را در این بخش ایجاد کنیم.

او افزود: موضوع دیگر حوزه مالیاتی  مربوط به زمین‌های بایر است و افرادی که دارای اراضی شهری هستند، ولی برای ساخت آن اقدامی نمی‌کنند قرار است با همکاری مجلس برای آن‌ها نیز مالیات وضع کنیم.

مالیات بر عایدی سرمایه در راهروهای بهارستان و پاستور سرگردان شده است

اسلامی با بیان اینکه مالیات بر عایدی سرمایه بین دولت و مجلس در رفت و آمد است، گفت: مجری مالیات مستقیم و اخذ مالیات از خانه‌های خالی، سازمان امور مالیاتی است و وزارت راه و شهرسازی در این طرح مکلف است سامانه املاک و اسکان را طراحی کند؛ به طوری که از طریق این سامانه، سازمان امور مالیاتی بتواند خانه‌های خالی را شناسایی و برای آن‌ها مالیات تعیین کند، هم اکنون این موضوع بین وزارت راه و شهرسازی، دولت، مجلس و جامعه بسیار زیاد مطرح شده و در حال بررسی است. 

وزیر راه وشهرسازی درباره مالیات عایدی بر سرمایه مسکن، گفت: دولت و هر فردی که بخواهد بخش مسکن را مدیریت کند همواره به تولید مسکن و حفظ سرمایه در این بخش فکر می‌کند.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه همواره نگرانی‌های بسیاری در حوزه مسکن مبنی بر خروج و تهدید سرمایه‌های حوزه مسکن وجود دارد افزود: برخی افراد خانه‌های خالی را تله مالی خود قرار می‌دهند به گونه‌ای که با حبس منابع کشور در حوزه مسکن مشکلات بسیار زیادی در این حوزه ایجاد می‌کند.

اسلامی با بیان اینکه باید مقرراتی وضع شود که واحد‌های مسکونی خالی از سکنه، منبعی برای ارزش افزوده نباشد گفت: باید تمامی واحد‌های مسکونی به سرعت به مرحله بهره برداری و در اختیار متقاضیان قرار بگیرد؛ که این اقدامات با اجرایی شدن طرح مالیاتی امکان پذیر می‌شود.

او تاکید کرد: وزارت راه و شهرسازی تنها آمار اراضی خود را در اختیار دارد و اطلاعات آمار جامعه و اسکان کل کشور را ندارد. اما طبق بررسی‌های انجام شده شهرداری و اداره ثبت آمار تمامی اراضی کل کشور را در اختیار دارد.
 
اسلامی اظهار کرد: مقدمات اجرای این طرح فراهم و در قالب اجرای طرح املاک و اسکان آن‌ها را انجام داده ایم به این روش که بر اساس پایان کار‌ها، پروانه ساخت و انشعابات بتوانیم آن‌ها را اجرایی کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مقدمات اجرایی طرح مالیات از خانه خالی انجام و سازمان ثبت در حال اجرایی کردن اقدامات آن است که بتواند واحد‌های خالی را شناسایی و سپس‌آن‌ها را به سازمان امور مالیاتی بسپاریم، افزود: امیدواریم این طرح تا پایان امسال به مرحله عملیاتی برسد. البته برای این طرح باید تمامی دیتا بیس‌ها دقیق و اطلاعات کافی باشد.

او تصریح کرد: اطلاعات برخی شهر‌ها هنوز کاغذی و دستی بوده و الکترونیکی نشده است، اما در تهران و برخی از کلان شهر‌ها که اطلاعات آن‌ها مکانیزه شده می‌توانیم با لینک کردن وضعیت را مشخص کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید سیستم اقتصادی و مالی کشور با اقدامات مناسب مانع ورود پول‌های شمرده نشده و بی حساب به بازار مسکن و زمین شود، افزود: ورود چنین پول‌های باعث ایجاد تلاطم در بازار و رشد قیمت‌ها می‌شود.

او اظهار کرد: در گذشته بسیاری از شرکت‌های وابسته به بانک‌ها با استفاده از منابع مالی خود زمین و واحد‌های مسکونی بسیار زیادی خریداری کردند و متاسفانه به دلیل نوسات ایجاد شده در نرخ ارز تمامی گروه‌های کالایی از جمله مسکن و خدمات، از ریزترین و درشت‌ترین امکانات دچار افزایش قیمت شد.

اسلامی با بیان اینکه و اولویت وزارت راه وشهرسازی اجرای طرح تام کاد است گفت: اجرای این طرح‌ها در دولت بحث، ابلاغ و مصوب شده است و با همکاری سازمان پس انداز کارکنان دولت و اسکان جوانان بتوانیم برای جوانان مسکن تهیه کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با تمهیدات و کنترل بانک مرکزی روند رو  به رشد نرخ ارز مهار شده و بازار به ثبات رسیده است گفت: قیمت واحد مسکونی به دلیل نوسانات نرخ ارز در یک بازه زمانی به شدت در حال افزایش بود که با تثبیت نرخ‌ها این افزایش قیمت متوقف و حتی در برخی از شهر‌ها هم قیمت‌ها روند معکوس در پیش گرفتند.

او تاکید کرد: امیدواریم زمینه خانه دار شدن برای جامعه هدف را فراهم کنیم. به طوری که با مدیریت تقاضا و پایدار نگه داشتن عرضه بتوانیم بین عرضه و تقاضا تعادل بخشی ایجاد کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه باید سوداگری مهار و ساخت وساز در کشور توسط مجری ذی صلاح انجام شود افزود: ساخت و ساز باید به صورت شخصی سازی، سفارشی و طبق الگوی مسکن باشد.

او مهمترین نیاز مسکن را زمین و منابع مالی عنوان کرد و گفت: برای زمین تمهیدات و گشایش‌های ایجاد شده به طوری که فراخوان برای زمین‌های عرضه شده ارائه شده و از سوی دیگر سعی کرده ایم منابع مالی و تسهیلات بانکی مربوط به حوزه مسکن را تا ۲۰ درصد افزایش دهیم. با مصوبه شورای پول و اعتبار امیدواریم این جریان بدون بهانه‌ای به یک جریان فعال و پایدار تبدیل شود.

وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه کاستی‌های در بحث ترانزیت، صادرات و واردات، کیفیت وضعیت محیطی، مدیریتی و عملکردی پایانه‌های مرزی وجود دارد، افزود: در پایانه‌های مرزی ارگان‌های متعددی وجود دارند که مدیریت هرکدام از آن‌ها باعث ایجاد ناهماهنگی‌های در این بخش شده که این موضوع برای کشور بسیار خطرناک است. چندی پیش این موضوع در دولت دنبال شد؛ به طوری که تفاهم نامه‌ای بین ۷ وزارت خانه منعقد و به امضا رسید و به هیات دولت ارائه شد.

او بیان کرد: در صورت تصویب این طرح در دولت محوریت مدیریت پایانه‌های مرزی بر عهده وزارت راه و شهرسازی خواهد بود تا با ساماندهی و مدیریت یکپارچه بتوانیم مشکلات این بخش را برطرف کنیم.

وزیر راه وشهرسازی درباره هزینه‌های پایانه‌ها هنگ‌های مرزی، گفت: هم اکنون هر ارگانی با یک ماموریتی مشغول فعالیت هستند که تمامی فعالیت‌های آن‌ها موازی کاری شده و هیچ کس از دیگری تبعیت نمی‌کند و ما امیدواریم با یک مصوبه و مدیریت ان‌ها توسط وزارت راه وشهرسازی مشکلات این بخش را برطرف کنیم.

جزئیات عدم ترخیص کالا‌های گروه ۴ در بنادر کشور

اسلامی در پاسخ به این سوال که بنادر کالا‌های گروه ۴ را ترخیص نمی‌کند آیا با نگهداری آن‌ها عایدی‌ها به خزانه باز می‌گردد؟ گفت: سازمان بنادر دخالتی در امور کالا‌ها ندارد.سازمان بنادر کشتی و صاحب بار را می‌شناسد و به کشتی پهلو و خدمات می‌دهد. کشتی‌ها پس از تخلیه و بارگیری عبور میکند و صاحب بار است که باید مسائل این بخش را با گمرک، بانک مرکزی و سیستم شرکتی که حمل و نقل بار، ریلی یا جاده‌ای تنظیم می‌کند و می‌برد؛ برطرف کند. در این حوزه سازمان بنادر کار خود را انجام می‌دهد و گمرک هم وظایف مربوط به خود را انجام می‌دهد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

احد۱۰۷۷۷۸۹۱۱:۰۴:۴۹ ۱۳۹۸/۶/۱۲
دلیل توقف افزایش قیمت سیاست گذاری شما نیست جناب وزیر به خود نگیرید لطفا . افزایش بی رویه قیمت مسکن بوده که از توان خریداران خارج شده و عملا خرید و فروش طبق امار به صفر رسیده !!
ناشناس۱۰۷۷۷۹۲۱۱:۰۶:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۲
اداره مالیات باید برای ارباب رجوع ممنوع الورود باشد تا نتوانند در ان نفوذ کنند و رشوه و زد و بند شود. همه چیز انلاین و بر اساس کد رهگیری باید باشد.
ناشناس۱۰۷۷۸۹۴۱۱:۵۹:۱۸ ۱۳۹۸/۶/۱۲
دیروز خبری در فضای مجازی آمده بود که خبر از پست سازمانی همانگ کننده شرکت در مراسم ترحیم .. کارمندان در سیستان و بلوچستان داده بود . درست است ؟ یعنی یک چنین پستی داریم ؟
ناشناس۱۰۷۷۹۴۱۱۲:۲۹:۲۱ ۱۳۹۸/۶/۱۲
والا همونقدری هم که تا حالا اضافه شده باعث شده دست طبقه متوسط جامعه برای همیشه از مسکن دور بمونه
ناشناس۱۰۷۷۹۸۵۱۲:۵۱:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۱۲
خیلی قبل تر از شما این حرفها رو زده بودن آقای وزیر ؛ اما دیدیم در عمل یک کار دیگر صورت گرفت
ناشناس۱۰۷۸۰۳۸۱۳:۱۸:۴۹ ۱۳۹۸/۶/۱۲
شما ها دست از سر مردم بردارین همه چی خودش درست میشه ۹۰ درصد مشکلات خود شماها هستین
ناشناس۱۰۷۸۰۴۳۱۳:۲۲:۰۳ ۱۳۹۸/۶/۱۲
من پیشنهاد دارم که دولت خودش بیاد آپارتمانهای شیک و مبله بسازه بده به مستاجران مجانی و برای اون هایی که خانه های ویلایی دوست دارند هم به هر زوج 200 متر زمین از پادگانهای داخل شهرها مجانی واگذار کنه و 200 میلیون هم وام قرض الحسنه 30 ساله بده که هر جور سلیقه خودشونه بسازند و مشکل مسکن برای همیشه حل بشه. اسم این طرح هم باشه طرح دویست دویست.
ناشناس۱۰۷۸۰۹۷۱۳:۴۸:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۱۲
بازی باخت باخت هم برای دولت و هم سرمایه گذاران و هم جوانان بهتر است کمی بیشتر فکر کنیم. با مالیات باعث درآمد دولت ازجیب مصرف کننده نهایی خواهیم شد و نه تنها مسکن ارزان نمیشود بلکه با فرار سرمایه ها از چرخه تولید مسکن باعث پیچیده تر شدن این کلاف سر درگم هم خواهیم شد. متاسفانه شرایط اقتصادی حاکم بر اوضاع ناخواسته منتج به جبران درآمدهای بدست نیامده برای دولت به قیمت نابودی و اضمحلال سایر حوزه ها ازجمله مسکن گردیده است. بجای این روشهای ضررآمیز بهتر است راه حل تشویق تولید مسکن را با روشهای شراکت در سود بیشتر با تولید کنندگان در پیش گرفت.
ناشناس۱۰۷۸۵۱۶۱۸:۳۱:۱۷ ۱۳۹۸/۶/۱۲
190 کشور دارندقانون مالیات بر عایدی را اجرا میکنند ولی شما می گویید باعث افزایش میشه اتفاقا اگر کسی بیش از یک واحد ساختمانی داشته باشد مالیات سنگین بده مجبوره مازادشو بفروشه و فروشنده زیاد قیمت رو پایین می آورد عقل هم همین حکم را میکند و اسلام. که همه حق دارند استفاده کنند. فقط یک خانه بیش از آن مالیات سنگین به طوری که ارزش نگهداشتن نداشته باشه.
ناشناس۱۰۷۸۶۳۷۲۰:۴۲:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۱۲
.. تهدید به مالیات یعنی فرار سرمایه به سمت طلا و ارز و سیل خروج سرمایه از کشور و این یعنی احتکار و انفجار قیمت ها در همه زمینه ها نه تنها سرپناه، بلکه ارزاق هم گیر ملت نمیاد.
ناشناس۱۰۷۸۱۹۵۱۴:۳۶:۱۹ ۱۳۹۸/۶/۱۲
شما بجاي اينكه پول و وقت خودرا صرف خانه دار كردن مستاجران كنيد بدنبال درآمد بيشتر دولت براي بيشتر شدن ماليات كرديد اين طرح بايد زماني اجرايي شود كه شما همزمان صدها هزار واحد مسكوني ساخته وتحويل داده باشيد
ناشناس۱۰۷۸۵۰۹۱۸:۲۶:۳۵ ۱۳۹۸/۶/۱۲
یعنی میخواهی از اکثر مسئولین و بانکدارها مالیات بگیری چون شغل اصلی اینا اول بساز بفروشیه بعد مسئولیت فکر نکنم بتونید

پربحث‌های امروز

 1. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 2. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 3. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 4. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 5. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 6. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 7. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 8. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 9. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 10. اطلاعیه جالب مرکز آمار، درآمد مردم از هزینه هایشان بیشتر است  

 11. پشت‌پرده ترس عربستان و آمریکا از بردن نام ایران

 12. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 13. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 14. مراسم ترحیم اسدالله عسگراولادی  

 15. تصاویری کمتر دیده شده از استاد شهریار  

 16. میراسماعیلی: تعلیق جودوی ایران بسیار عجولانه و ناعادلانه انجام شد

 17. ترامپ: به وزیر خزانه‌داری دستور افزایش تحریم‌ها علیه ایران را دادم

 18. فدراسیون جودو ایران تعلیق شد

 19. تردید دولت در سفر به نیویورک

 20. گالری تتوهای رنگی در حصار پلیس + تصاویر

 21. قبرستان‌های عمودی هنگ کنگ   

 22. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 23. توانمندی‌های تسلیحاتی و موشکی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران  

 24. تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!

 25. جانشین «جان بولتون» منصوب شد

پربحث‌های دیروز

 1. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 2. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 3. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 4. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

 5. دستگیری اراذل و اوباش شهر تهران  

 6. واکنش پادشاه عربستان به حملات آرامکو: توانایی مقابله را داریم و قادر هستیم به این اقدامات پاسخ دهیم

 7. پنکه حسن روحانی در ترکیه  

 8. ادعای واهی عربستان علیه ایران: در حملات اخیر به پالایشگاه‌ها از سلاح ایرانی استفاده شده!

 9. واکنش «محمدعلی الحوثی» به سخنان «پوتین»

 10. کارنامه امیدبخش قوه قضائیه در ۲۰۰ روز اخیر

 11. ترامپ: دنبال رویارویی نظامی با ایران نیستیم/ به نظر می‌رسد ایران مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان است

 12. مایک پنس: آماده دفاع از متحدان منطقه‌ای خود هستیم

 13. بیانیه «مهم» انصارالله در رد محکومیت‌های بین‌المللی علیه حمله آرامکو

 14. ترامپ: ترجیح می‌دهم با روحانی دیدار نکنم

 15. محسن رضایی: روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه می‌کنیم/ روحانی نباید به ترامپ جز با مشت گره کرده نگاه کند

 16. واکنش وزیر بهداشت به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 17. ترامپ: سعودی‌ها برای تامین امنیت خود باید پول بیشتری بدهند

 18. عکس جنجالی بازیکنان استقلال با پیراهن دختر آبی  

 19. شکاف میان مردم و دولت آمریکا / رویای «لینکلن» تعبیر نشد

 20. واکنش نمکی به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 21. تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ تاریخ مصرف طیف لاریجانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است؟/ خاطره عباس عبدی از حضور در ورزشگاه آزادی

 22. دادستان تهران: بیش از ۱۰۰ هزار خودرو سایپا و ایران‌خودرو نزدیک به شش ماه در پارکینگ‌ها بلاتکلیف مانده

 23. مرگ یک پسر بچه‌ ساله در ورزشگاه آزادی بر اثر برق‌گرفتگی/ "مقصر" کیست؟

 24. اسلحه عجیب اراذل و اوباش تهرانی!  

 25. بازتاب بیانات رهبر انقلاب درباره مذاکره با آمریکا در رسانه‌های خارجی

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 5. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 6. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 7. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 8. زنان را به استادیوم راه بدهید

 9. اظهارات پدر ٰ«سحر خدایاری»/ اجازه سو استفاده به دیگران نمی‌دهم

 10. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 11. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 12. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 13. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 14. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 15. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 16. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 17. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 18. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 19. دستور بازداشت هنرپیشه هتاک صادر شد

 20. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 21. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 22. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 23. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 24. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 25. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

پربحث‌های امروز

 1. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 2. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 3. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 4. تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!

 5. جواب اعتراض کارگران برخورد تند نیست  

 6. پول صرفه‌جویی قبض برق کجا خرج می‌شود؟

 7. نوبخت: مطالبات گندم‌کاران پرداخت شد

 8. ماجرای قرارداد ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران و چین چیست؟

 9. ادغام صندوق ذخیره فرهنگیان در بانک فرهنگیان

 10. آش دوغ با رؤسای پیشین بانک مرکزی

 11. مطالبات ۱۶ هزار پیمانکار پرداخت شد

 12. راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار در کشور/قراردادهای کار شفاف‌ می‌شود

 13. فروش آنلاین ایرانسل باعث مزاحمت‌های تبلیغاتی شد

 14. بلژیک به اینستکس پیوست

 15. نرخ پیشنهادی خرید تضمینی گندم اعلام شد

 16. وزیر صمت: خودروسازان فروش اموال مازاد را جدی گرفته‌اند

 17. سقوط شاخص بورس از کانال ۳۰۰ هزار واحد

 18. آخرین قیمت انواع سکه در بازار + نرخ دلار

 19. لایحه حمایت از سهامداران خرد تصویب شد

 20. صدور ۱.۲ میلیون قبض پیامکی برق در تهران

 21. هزینه خرید وام مسکن به زیر ۱۰ میلیون برگشت

 22. زنگنه: نباید از نفت به عنوان سلاح استفاده کرد

 23. قیمت نفت کاهش یافت

 24. جدول/ آخرین قیمت دلار، پوند و یورو

 25. تخلفات میلیاردی سازمان هدفمندی یارانه‌ها

پربحث‌های دیروز

 1. قیمت دفتر دانش‌آموزی اعلام شد

 2. قرارداد ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران و چین شایعه بود؟

 3. افزایش جزئی قیمت سکه در بازار / دلار ۱۱۴۰۰ تومان شد

 4. فاصله زیاد حداقل دستمزد با معیشت کارگران

 5. چه کسانی باید منتظر حذف یارانه‌ها باشند؟

 6. قیمت سبد نفتی اوپک به مرز ۶۷ دلار رسید

 7. مشاغلی که باید سامانه صندوق فروش نصب کنند؛ از وکلا و دفاتر استاد تا مشاوران

 8. مرغ چقدر قیمت خورد؟

 9. معاون بانک مرکزی برکنار شد

 10. راه حل وزیر نیرو برای تامین آب صنعت

 11. تلاش هند برای افزایش واردات نفت از روسیه

 12. قیمت خودروهای سایپا در بازار

 13. قیمت محصولات ایران‌خودرو در بازار

 14. موافقت رهبری با برداشت ۳۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای راه‌آهن زاهدان

 15. جدول/ قیمت خودرو‌های پرفروش بازار  

 16. شاخص بورس ۳۸۳۴ واحد افت کرد

 17. از طرح ساماندهی بازار خودرو چه خبر؟!

 18. تغییرات جدید در نحوه خرید بنزین در راه است

 19. راه‌اندازی خط اعتباری ۴۰۰میلیارد دلاری ایران و چین

 20. اقتصاد دنیا بدون نفت خلیج فارس چقدر دوام می‌آورد؟

 21. صادرات نفت سبک عربستان متوقف شد

 22. قیمت دلار و یورو در صرافی‌ها + جدول

 23. فریب پیامک‌های کارت سوخت را نخورید

 24. کاهش ۷ درصدی واردات در ۵ ماهه امسال

 25. یارانه‌ها امشب واریز می‌شود

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 2. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 3. نامه زاکانی به رئیس قوه قضائیه؛ سیاست های غلط دولت بیشتر ذخایر ارزی را بر باد داد/ برای ده ها میلیارد دلار دادخواهی کنید

 4. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 5. با زندگی مردم چه کردیم؟/ آرزویی که بی‌خانمان‌ها باید به گور ببرند+ نمودار

 6. درآمد روزانه صد هزارتومانی جوان لیسانسه از فروش سبزی با فرغون

 7. جزئیات انتقال آب دریای عمان به ۳ استان شرقی کشور

 8. جزئیات واردات کالا‌های اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی/ ارزی که مشکل ساز شد!

 9. چه مجازاتی در انتظار پزشکان فراری از کارتخوان است؟

 10. با ۳۰۰ میلیون می‌توان در تهران خانه‌ خرید؟ / آینده بازار مسکن چگونه است؟

 11. برای خانه‌های ۳۰ متری در تهران تقاضا وجود دارد؟

 12. پیشنهاد افزایش ۱۰۰ درصدی حق کمیسیون مشاوران املاک!

 13. فروش سیمان صادراتی ۷۰ دلاری به قیمت ۲۰ دلار

 14. ورود ۳ خودروی جدید به بازار تا پایان سال؛ وعده‌ای که عملی می‌شود؟

 15. واردات برنج همچنان ممنوع است

 16. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 17. ریزش سراسری معاملات مسکن/ آرامش بازار مشروط است

 18. آنچه باید درباره آرامکوی عربستان، بزرگترین شرکت نفت جهان بدانید

 19. جبل طارق: ایران تعهدات خود درباره کشتی آدریان‌دریا را نقض نکرده است

 20. اعلام شرایط فروش نقدی ۴ محصول سایپا

 21. سندی دیگر برای اثبات شکست تحریم‌های آمریکا

 22. سهم کارت سوخت جایگاهداران باز هم کم می‌شود؟

 23. جریان انحرافی در بازار مسکن

 24. تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!

 25. قیمت دفتر دانش‌آموزی اعلام شد

آخرین عناوین