شریعتمداری: نظام سلطه از تکثیر ما هراس دارد

گروه سیاسی الف،   3980601021

مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه نظام سلطه امروز از تکثیر ما هراس دارد تاکید کرد: گفتمان اسلام برای آنها خطرناک است زیرا می‌بینند اسلام به یمن و فلسطین رفته و تبدیل به مقاومت شده است.

به گزارش تسنیم، حسین شریعتمداری در جمع دانشجویان طرح ولایت دانشگاه فردوسی مشهد اظهار داشت: امام خمینی(ره) اسلام را در مصدر امور قرار داد و اسلام را از تمام کژی‌هایی که حول آن بود منزه کرد و اسلام ناب و منزه را به ما عرضه کرد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان خاطرنشان کرد: نقشه‌ راه مسئله بسیار مهمی است زیرا اگر این مسیر وجود نداشته باشد یا گمراه می‌شویم و یا اینکه راه را به بیراهه می‌رویم.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: الگویی که امام راحل از اسلام ناب پیاده‌سازی کردند پیش از این نیز در تئوری وجود داشت اما عملیاتی نشده بود و هنر امام راحل این بود که اسلام ناب را از تئوری به عرصه عمل آورد.

وی با اشاره به اینکه اسلام ناب و منزه دارای ویژگی‌هایی است که مهمترین آنها مقابله با زالوصفتان است گفت: اسلام مظلومان، گفتمانی است که نظام سلطه بین‌الملل را به چالش می‌کشد و منافع آنها را به خطر می‌اندازد و به همین دلیل است که آنها در مقابل این گفتمان از اسلام صف آرایی می‌کنند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: تقابل ما با نظام سلطه از جنس تقابل ماهیتی و گفتمانی است؛ همچنان که بعد از پایان جنگ تحمیلی شاهد بودیم که قطعنامه صرفا میدان درگیری را تغییر داد اما اصل درگیری گفتمانی و ماهیتی هنوز ادامه دارد.

شریعتمداری عنوان کرد: بعد از جنگ تحمیلی نیز شاهد بودیم که بسیاری عنوان می‌کردند با قطعنامه مسائل پایان یافته اما ماهیت‌ها تغییری نکرده زیرا یا آنها باید به اسلام رو می‌آوردند و یا اینکه ما از اسلام دست می‌کشیدیم.

وی با اشاره به اینکه نظام سلطه امروز از تکثیر ما هراس دارد تاکید کرد: گفتمان اسلام برای آنها خطرناک است زیرا می‌بینند اسلام به یمن و فلسطین رفته و تبدیل به مقاومت شده است.

شریعتمداری با اشاره به اینکه امروز در شرایط خطیری هستیم اما این به معنای خطرناک بودن شرایط نیست بیان کرد: تمام اتفاقات منطقه با حضور ما رخ می‌دهد و سنگرهای کلیدی را فتح کرده‌ایم و تمام علائم نیز نشانگر این است که آینده روشنی داریم. نمونه این مسئله را در جریان سوریه شاهد بودیم که همه ائتلاف غرب گفتند بشار باید برود اما ایران گفت بشار باید بماند و در نهایت نیز ما پیروز میدان بودیم.

مدیر مسئول روزنامه کیهان تاکید کرد: وقتی آمریکایی‌ها به عراق حمله کردند سی ان ان تماس گرفت و گفت شما نگران نیستید که از شرق و غرب در محاصره هستید، پاسخ دادند شما تازه در تیررس ما قرار گرفته‌اید، گریس1 کشتی روسی بود که با پرچم پاناما تردد می‌کرد، گریس1 را که گرفتند به‌نوعی قصد داشتند حیثیت برباد رفته آمریکا را بخرند.

شریعتمداری عنوان کرد: امروز قطب بندی دنیا به هم خورده در حالی که زمانی نه چندان دور این آمریکا بود که در این کشور نماینده تعیین می‌کرد؛ اشتباه است که بخواهیم تمام دولت را تبدیل به وزارت خارجه کنیم زیرا ثمره‌اش را در جریان مذاکره شاهد بودیم این در حالی است که مقام معظم رهبری در تمامی مسائل به نسخه راه حل داخلی معتقد هستند.

وی گفت: امروز شاهد هستیم که عمر مفسدین اقتصادی رو به پایان است و نمی‌توان به راحتی ارز را حیف و میل کرد؛ باید روحیه مطالبه‌گری خود را دنبال کنیم و فریب مسائلی که برای سرگرمی مطرح می‌شود را نخوریم.

عناوین مرتبط

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح: بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای اوکراینی مورد اصابت قرار گرفت

 2. سردار حاجی‌زاده: وقتی از حادثه هواپیمای اوکراینی مطمئن شدم آرزوی مرگ کردم/ همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم/بارها اعلام کرده بودیم که فضای کشور باید از پروازها پاک شود

 3. چند نکته درباره پذیرش مسئولیت سقوط هواپیمای اوکراینی

 4. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 5. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 6. سفیر انگلیس مقابل دانشگاه امیرکبیر دستگیر شد+واکنش انگلیس

 7. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 8. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 9. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 10. عذرخواهی خانمی که صحبت‌هایش جنجال به پا کرد

 11. سرلشکر سلامی: هیچ وقت این‌قدر شرمنده نبوده‌ام؛ هیچ وقت/ آرزویی جز تکه‌تکه شدن پای امنیت و رفاه مردم نداریم

 12. دستور رهبر انقلاب به ستادکل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری/ عارف خواستار برخورد با مقصران و پنهان کاران حادثه شد/ توکلی: حقیقت همان ابتدا باید به مردم اعلام می‌شد

 13. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 14. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 15. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 16. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 17. زنده‌ باد شجاعت پذيرش اشتباه

 18. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 19. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 20. شهاب حسینی: انصراف از جشنواره فجر دامن‌زدن به افتراق‌هاست/پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم

 21. مجری «به خانه برمی‌گردیم» با تلویزیون قطع همکاری کرد

 22. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 23. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 24. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 25. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

پربحث‌های هفته

 1. بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح: بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای اوکراینی مورد اصابت قرار گرفت

 2. سردار حاجی‌زاده: وقتی از حادثه هواپیمای اوکراینی مطمئن شدم آرزوی مرگ کردم/ همه مسئولیت این کار را می‌پذیریم/بارها اعلام کرده بودیم که فضای کشور باید از پروازها پاک شود

 3. چند نکته درباره پذیرش مسئولیت سقوط هواپیمای اوکراینی

 4. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 5. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 6. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 7. دستور رهبر انقلاب به ستادکل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری/ عارف خواستار برخورد با مقصران و پنهان کاران حادثه شد/ توکلی: حقیقت همان ابتدا باید به مردم اعلام می‌شد

 8. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 9. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 10. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 11. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 12. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 13. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 14. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 15. نخست‌وزیر کانادا: ایران باید پاسخگو باشد

 16. آزمون بزرگ شورای نگهبان پیش از برگزاری انتخابات مجلس/ مفسدان اقتصادی نباید تایید شوند

 17. باید دوباره جبران کنیم

 18. درخواست پیگیری پرونده نمایندگان متخلف از قوه قضاییه/ تشکر دیده بان شفافیت از شورای نگهبان

 19. احمد توکلی: حقیقت در همان ابتدا باید به مردم اعلام می‌شد

 20. یادداشت جدید عباس عبدی درباره سناريوهای احتمالی سقوط هواپیما

 21. احضار سفیر انگلیس به وزارت خارجه/ توضیح شمخانی درباره طولانی‌شدن اعلام دلایل سقوط هواپیمای اوکراینی/مسئولیت لغو پروازهای مسافری برعهده کدام نهاد بود؟

 22. امان از دروغ / با تاسیس انجمن‌های مردم نهاد دروغ‌ را از جامعه ریشه‌کن کنیم...

 23. آیا وزارت خارجه می‌تواند سفیر بریتانیا را از ایران اخراج کند؟

 24. شورای نگهبان: سخنان رئیس‌جمهور، نشانه بی‌اطلاعی از روند بررسی‌ها در هیات‌های نظارت بر انتخابات است

 25. سناريويی احتمالی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی/ ارائه پیشنهاد به حسام‌الدين آشنا برای استعفا/ توصیه علم‌الهدی به اخراج سفیر انگلیس/ کدام روسای کمیسیون‌های مجلس تایید یا رد صلاحیت شدند؟

آخرین عناوین