تراشه‌های جدید Kirin هوآوی به کمک هوش مصنوعی دنیای فناوری را متحول می‌کنند

گزارش بازرگانی،   3980530032
تراشه‌های جدید Kirin هوآوی به کمک هوش مصنوعی دنیای فناوری را متحول می‌کنند

هوآوی به تازگی از قابلیت‌های جدید تراشه‌های Kirin در عصر 5G پرده برداشت. این قابلیت‌ها در ترکیب با هوش مصنوعی می‌توانند دنیای آینده فناوری را دگرگون کنند.

کنفرانس توسعه دهندگان هوآوی (HDC 2019) در شهر دونگوان چین، به تازگی میزبان یک رویداد مهم بود. هوآوی در این کنفرانس از هزاران نفر از شرکا و توسعه‌دهندگان میزبانی کرد. محوریت کنفرانس HDC 2019 در زمینه بررسی هوش مصنوعی و سناریوهایی است که می‌تواند تغییراتی انقلابی را در دستگاه‌های دیجیتالی امروز، خصوصاً گوشی‌های هوشمند پیاده سازی کند.

آی وی، یکی در مدیران ارشد هوآوی در این رویداد جزئیات جدیدی در رابطه با «راه‌های توسعه تراشه Kirin» بیان کرد. اون در صحبت های خود توضیح داد که چگونه با استفاده از مزایای فنی پلتفرم Kirin در حوزه‌های AI یا هوش مصنوعی و 5G، توسعه‌دهندگان را به فعالیت بیشتر دعوت کرده است. آی وی در این کنفرانس به معرفی تکنولوژی‌های اصلی و قابلیت‌های گسترده پلتفرم‌های Kirin در همگرایی چندرسانه‌ای و محاسبات هوش مصنوعی اشاره کرد.

او در ادامه به جزئیات دقیق محاسبات قدرتمند ارائه شده توسط پردازشگر عصبی داوینچی، APIهای واقعیت افزوده و مدل های کوچک‌سازی اشاره کرد. او با اشار به به ابزار بهینه‌سازی الگوریتم و نحوه ترکیب این فناوری‌ها با هدف بهبود مشکلات اساسی توسعه دهندگان، فعال ساختن اکوسیستم HiAI و رسیدن به مرحله‌های بزرگ‌تر برای توسعه دهندگان را در آینده نزدیک پیش بینی نمود.

سرعت پلتفرم‌های Kirin در بخش‌های حیاتی از جمله CPU/GPU/DSP/ISP/NPU به برنامه‌ها این اجازه را می‌دهد که با سرعت بسیار بالا اجرا شود، به همین خاطر با یکی از پیشروترین پلتفرم‌های این صنعت روبرو هستیم. به لطف SenseHub یکپارچه و سنسورهای همواره روشن، کم مصرف و با حداقل زمان تأخیر، قابلیت اتصال دائم، سریع و پایدار سامانه‌های ارتباطی مانند 5G/Wi-Fi/GPS/BT تجربه کاربران در زمینه استفاده از برنامه‌های مختلف را بهبود می‌دهد.

پلتفرم Kirin دارای یکی از بهترین قابلیت‌های همگرایی چندرسانه‌ای در جهان است که دارای پتانسیل بالا در کیفیت عکاسی، پردازش‌های صدا و تصویر و بازی‌های AR (واقعیت افزوده) خواهد بود. بدین ترتیب امکان توسعه برنامه‌های کاربردی بیشتر برای این پلتفرم مهیاست. در حوزه قابلیت‌های هوش مصنوعی، پردازنده‌های Kirin از نظر عملکرد، معماری محاسباتی و الگوریتم‌ها، پشتیبانی بسیار بهتری را در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهند. به عنوان مثال، NPU (پردازشگر عصبی) خلاقانه که بر روی معماری داوینچی ساخته شده است، اکوسیستم HiAI را تقویت می‌کند.

APIهای طراحی شده به طور مستقیم با پلتفرم HiAI ارتباط برقرار کرده و به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد که شیوه‌های اصلی کار خود را حفظ و در عین حال از ویژگی‌هایی برای شتاب بیشتر استفاده ‌کنند.

قوانین دنیای فناوری و تکنولوژی از زمان ظهور تاکنون، نشان‌گر تغییرات انقلاب است. در نسل های پیشین ارتباطی برنامه‌ها بر اساس مرورگرها توسعه داده شده و عملکرد تعاملی بسیار ضعیف بود. پس از ورود 4G به دنیای فناوری، این شرایط به سرعت تغییر کرده و نه تنها تعداد برنامه‌ها بیشتر شده، بلکه کاربران نیز به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کردند. این تغییر، نیاز به هماهنگی و همگرایی فناوری‌ها با تراشه‌های موبایل را دارد.

این روند به تراشه‌های موبایل 5G، نوآوری‌های بیشتر، تجهیزات ابری و تمرکز در بسترهایی از جمله پایگاه‌های داده و سیستم عامل نیاز دارد. این بدان معناست که موج بعدی نوآوری‌های کاربردی با شکوفایی فناوری، به توسعه دهندگان این امکان داده می‌شود که نقش بزرگی را در این میان ایفا کنند. هوآوی به عنوان یکی از برترین شرکت های صاحب تکنولوژی هوش مصنوعی (AI) و شبکه پرسرعت 5G، از مزایا، فناوری و نوآوری‌های پلتفرم‌های Kirin استفاده کرده و همچنان به گسترش قابلیت‌های آن برای ارتقای برنامه‌های کاربردی و هوشمند، در تمام سناریوها ادامه خواهد داد.

در سال‌های اخیر، برنامه‌های مولتی مدیا از جمله فیلم، پخش کننده‌های آنلاین و... به سرعت محبوبیت خود را بین کاربران افزایش داده‌اند. توسعه دهندگان برای ایجاد برنامه‌های جالب‌تر و ارائه تجربیات عالی نباید این فرصت را از دست بدهند. سکوهای توسعه Kirin، یک معماری باز را ارائه می‌دهند که قابلیت‌های همگرایی چندرسانه‌ای از دوربین گرفته تا AR و AI، رمزگذاری و رمزگشایی را در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد تا آنها قادر باشند برنامه‌هایی را برای استفاده در محیط‌های پیچیده طراحی کنند.

با استفاده از تکنولوژی‌های نوین، سنسورهای پیشرفته RGB+ToF+Quad گوشی‌های هوشمند هوآوی می‌توانند دنیای جدیدی را کشف کنند. Huawei با امکاناتی از قبیل زاویه دید گسترده، حالت پیشرفته تصویربرداری در شب، HDR، دریچه دیافراگم بزرگ و حالت اسلوموشن، به کاربران امکان ثبت تصاویر و فیلم‌های بهتری را می‌دهد. به عنوان مثال، HDR در دوربین جلو این امکان را به شما می‌دهد که تصاویری زیباتر و طبیعی‌تر را ثبت کنید.

در زمینه AR، تراشه‌های Kirin عملکرد قابل توجهی را از تشخیص چهره گرفته تا ردیابی و درک محیط، نشان می‌دهند. پلتفرم‌های Kirin می‌توانند تعداد بیشتری چهره را به صورت بهینه تشخیص داده و از قابلیت‌های پیشرفته ردیابی پشتیبانی کنند. همچنین آنها در شناسایی محیطی و اشیا با سرعت بالایی عمل خواهند کرد. در حوزه چند رسانه ای، هوآوی اقدامات دیگری را هم انجام داده‌است. به عنوان مثال برنامه‌های ویدیویی الزامات فراوانی در زمینه رمزگشایی و رمزنگاری داده‌ها دارند؛ APIهای این شرکت به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد که برنامه‌های ویدیویی را با بیت رِیت پایین، تأخیر کم و عملکرد HD طراحی کنند.

به عنوان مثال، پردازنده‌ Kirin از الگوریتم‌های رمزگذاری و رمزگشایی پیشرفته برای دستیابی به فیلم‌برداری واضح‌تر استفاده می‌کند. این امکان را به تلفن‌های هوشمند می‌دهد تا از سنسورهای جدید و بیشتری استفاده کنند. قابلیت‌های این سنسورها در ترکیب با یکدیگر، برای سناریوهایی مانند تناسب اندام و سلامتی، موقعیت‌یابی و ناوبری، نظارت بر محیط اطراف و تعامل انسان و کامپیوتر به گوشی‌های هوشمند این اجازه را می‌دهند که خدمات پیشرفته خود را در هرجایی که به آن‌ها نیاز دارید، ارائه دهند.

در حال حاضر، به خوبی مشخص شده که توسعه هوش مصنوعی روی دستگاه‌های هوشمند اجتناب ناپذیر است. با وجود این، مشکلات بسیاری هنگام ترکیب فناوری‌ها، برای توسعه دهندگان وجود دارد که هوآوی به عنوان شرکت پیشرو در این حوزه، به سرعت در حال رفع آنهاست.

هوآوی همچنین از NPU با نام تجاری جدید و مبتنی بر معماری داوینچی رونمایی کرد که با باز کردن HiAI، قابلیت محاسبات در دستگاه را در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد. معماری داوینچی متفاوت از حالت‌های محاسباتی مقیاس پذیر و برداری، محاسبه ماتریس را بر اساس یک موتور قدرتمند مکعب 3D انجام داده و ضمن آزاد کردن پتانسیل محاسباتی بر روی دستگاه، قدرت محاسباتی هوش مصنوعی را هم افزایش می‌دهد.

تراشه Kirin 810 به عنوان نخستین چیپ موبایل که از موتور پردازش هوش مصنوعی داوینچی بهره می‌برد، دارای قابلیت محاسبات قوی هوش مصنوعی، دستیابی به بهترین بازدهی انرژی و دقت پردازشی بالا است. علاوه بر قابلیت محاسبات قدرتمند، توسعه دهندگان هنگام طراحی الگوریتم‌های شبکه عصبی به انتخاب بهتری از عملگرها نیز نیاز دارند.

هوآوی همواره برای ساختن برنامه‌های قوی‌تر Kirin به نظرات برنامه نویسان توجه کرده است. از این رو بیش از 30 الگوریتم از پیش تعیین شده و دسترسی سریع به تمامی APIها در پلتفرم کایرین به برنامه نویستان اجازه خواهند داد تا هوش مصنوعی به سرعت در برنامه‌ها ادغام شده و برنامه‌های هوشمندانه‌ و قدرتمندی را ایجاد کنند.

به منظور افزایش سرعت و بهبود سرعت در کارهای توسعه، HiAI به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد که محاسبات را انجام ندهند. بدیهی است که تجزیه و تحلیل داده‌ها زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد؛ به همین خاطر، تنگناهای زمان محاسبات با بسته‌های ابزار آنلاین بهینه‌سازی می‌شوند. بسته ابزاری جستجوی معماری شبکه، به توسعه‌دهندگان الگوریتم  کمک می‌کند تا بر اساس ویژگی‌های سخت افزاری، کارایی بالاتری دریافت کنند.

در زمان ارتباط 3G، محدودیت کاربران در دسترسی به برنامه‌ها بسیار زیاد بود؛ در حالی که به لطف فرمت ماتریس برنامه‌هایی که در دوره 4G طراحی شده‌، تا حد زیادی به فعالیت‌های تجاری کاربران کمک کرده‌اند. حالا و در دوره 5G، یک دنیای مجازیِ کاملاً متصل به شبکه ایجاد شده که کاربران می‌توانند علاوه بر تلفن‌های هوشمند، ابزار پوشیدنی مانند ساعت، هدست، دستگاه‌های AR/VR و طیف گسترده‌ای از تجهیزات را با سرعت بالا در اختیار گیرند.

اتصال ساده به اینترنت این روزها توسط تمام دستگاه‌های هوشمند در منزل‌های شخصی میسر شده است. ما دنیای هوشمندی را روی سناریوهای هوشمند مختلف مانند شهر هوشمند، سلامت هوشمند، رانندگی خودکار و خانه هوشمند بنا می‌کنیم. دوران 5G پیش روی ما قرار دارد؛ پلتفرم‌های Kirin به پیشرفت‌های خود با نوآوری‌های فنی ادامه خواهند داد و توسعه‌دهندگان و شرکای خود را می‌توانند تا برنامه‌های ساده و کارآمدتر را برای دنیایی هوشمند توسعه دهند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش پادشاه عربستان به حملات آرامکو: توانایی مقابله را داریم و قادر هستیم به این اقدامات پاسخ دهیم

 2. پنکه حسن روحانی در ترکیه  

 3. ادعای واهی عربستان علیه ایران: در حملات اخیر به پالایشگاه‌ها از سلاح ایرانی استفاده شده!

 4. دستگیری اراذل و اوباش شهر تهران  

 5. مایک پنس: آماده دفاع از متحدان منطقه‌ای خود هستیم

 6. بیانیه «مهم» انصارالله در رد محکومیت‌های بین‌المللی علیه حمله آرامکو

 7. محسن رضایی: روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه می‌کنیم/ روحانی نباید به ترامپ جز با مشت گره کرده نگاه کند

 8. دادستان تهران: بیش از ۱۰۰ هزار خودرو سایپا و ایران‌خودرو نزدیک به شش ماه در پارکینگ‌ها بلاتکلیف مانده

 9. اسلحه عجیب اراذل و اوباش تهرانی!  

 10. بازتاب بیانات رهبر انقلاب درباره مذاکره با آمریکا در رسانه‌های خارجی

 11. رویترز: قیمت بنزین در آمریکا امروز 15 درصد افزایش یافت

 12. کیفرخواست راننده جنجالی پورشه صادر شد

 13. یک اصلاح‌طلب: به جای روحانی بودم، استعفا می‌دادم

 14. سرویس‌های ارزش افزوده تعطیل می‌شوند؟  

 15. ترامپ: ترجیح می‌دهم با روحانی دیدار نکنم

 16. ۱۰ مورد از عجیب‌ترین قوانین آمریکا

 17. تجمع کارگران هپکو اراک  

 18. بازدید سرزده دادستان تهران از پارکینگ خودروهای دپوشده  

 19. قیمت دفتر دانش‌آموزی اعلام شد

 20. فرانسه: شواهدی درباره مبدا پرواز پهپادها به سمت تاسیسات آرامکو وجود ندارد

 21. کارگردان فیلم رستاخیز: مسئولان را به دادگاه الهی حواله داده‌ایم

 22. قرارداد ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران و چین شایعه بود؟

 23. افزایش جزئی قیمت سکه در بازار / دلار ۱۱۴۰۰ تومان شد

 24. سخنگوی وزارت خارجه: هیئت سیاسی طالبان با مقامات ایران گفتگو کردند

 25. حال و روز سیاه تولید چادر مشکی در ایران  

پربحث‌های دیروز

 1. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 2. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 3. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 4. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

 5. واکنش پادشاه عربستان به حملات آرامکو: توانایی مقابله را داریم و قادر هستیم به این اقدامات پاسخ دهیم

 6. پنکه حسن روحانی در ترکیه  

 7. ادعای واهی عربستان علیه ایران: در حملات اخیر به پالایشگاه‌ها از سلاح ایرانی استفاده شده!

 8. دستگیری اراذل و اوباش شهر تهران  

 9. واکنش «محمدعلی الحوثی» به سخنان «پوتین»

 10. کارنامه امیدبخش قوه قضائیه در ۲۰۰ روز اخیر

 11. ترامپ: دنبال رویارویی نظامی با ایران نیستیم/ به نظر می‌رسد ایران مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان است

 12. مایک پنس: آماده دفاع از متحدان منطقه‌ای خود هستیم

 13. بیانیه «مهم» انصارالله در رد محکومیت‌های بین‌المللی علیه حمله آرامکو

 14. واکنش وزیر بهداشت به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 15. ترامپ: سعودی‌ها برای تامین امنیت خود باید پول بیشتری بدهند

 16. محسن رضایی: روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه می‌کنیم/ روحانی نباید به ترامپ جز با مشت گره کرده نگاه کند

 17. شکاف میان مردم و دولت آمریکا / رویای «لینکلن» تعبیر نشد

 18. واکنش نمکی به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 19. دادستان تهران: بیش از ۱۰۰ هزار خودرو سایپا و ایران‌خودرو نزدیک به شش ماه در پارکینگ‌ها بلاتکلیف مانده

 20. مرگ یک پسر بچه‌ ساله در ورزشگاه آزادی بر اثر برق‌گرفتگی/ "مقصر" کیست؟

 21. اسلحه عجیب اراذل و اوباش تهرانی!  

 22. بازتاب بیانات رهبر انقلاب درباره مذاکره با آمریکا در رسانه‌های خارجی

 23. رویترز: قیمت بنزین در آمریکا امروز 15 درصد افزایش یافت

 24. کیفرخواست راننده جنجالی پورشه صادر شد

 25. یک اصلاح‌طلب: به جای روحانی بودم، استعفا می‌دادم

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 5. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 6. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 7. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 8. زنان را به استادیوم راه بدهید

 9. اظهارات پدر ٰ«سحر خدایاری»/ اجازه سو استفاده به دیگران نمی‌دهم

 10. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 11. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 12. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 13. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 14. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 15. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 16. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 17. دستور بازداشت هنرپیشه هتاک صادر شد

 18. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 19. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 20. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 21. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 22. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 23. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 24. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 25. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

پربحث‌های هفته

 1. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 2. هشدار پلیس فتا به کاربرانی که از فیلترشکن استفاده می کنند

 3. اپل و رونمایی از سه گانه آیفون۱۱ + تصاویر و مشخصات

 4. یک مصوبه ؛ یک اطلاعیه و چند پر سش از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

 5. بیل گیتس به گرمایش زمین پایان می‌دهد؟!

 6. چرا نوزادان اشک ندارند؟

 7. ۵ شخصیت تأثیرگذار در تاریخ تکنولوژی معاصر

 8. احتیاط کنید؛ خطر اتصال به وای‌فای‌ رایگان!

 9. جستجو با اسکرین‌شات به زودی در گوگل

 10. گوشی‌های گلکسی اس و نوت ادغام می‌شوند؟

 11. سود هوآوی از فروش تجهیزات و گوشی‌ به 1.55 میلیارد دلار در نیمه اول سال 2019 رسید

 12. زمان رونمایی از گوشی‌های پیکسل ۴ گوگل

 13. پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات تایید نشد

 14. ۱۰ نرم‌افزار و برنامه غیر ضروری برای ویندوز

 15. یک واقعیت علمی: اجساد حرکت می‌کنند!

 16. نگاه نزدیک به پرقدرت‌ترین پردازنده، Kirin 990 هوآوی در دنیای آندروید

 17. ال‌جی تبلت ۱۰ اینچی می‌سازد

 18. تغییر لوگوی گوگل به افتخار یک زن + عکس

 19. ضریب نفوذ اینترنت در جامعه به ۹۰درصد رسید

 20. حقایقی درباره معروف‌ترین سرقت‌های اطلاعاتی جهان

 21. رتبه اول هشتمین جشنواره ملی فاوا به شرکت آریاهمراه تعلق گرفت

 22. دقیق‌ترین تصویر ناسا از زحل منتشر شد

 23. آشنایی با سبک‌ترین لپ‌تاپ ۱۴ اینچی دنیا + تصاویر

 24. معرفی امکانات جدید رابط کاربری هوآوی EMUI 10 برای اولین بار در IFA 2019

 25. بلائی که استفاده مداوم از موبایل بر سرمان می‌آورد!

آخرین عناوین