۳۰ درصد مدارس در مناطق محروم هستند/ ۸۵ درصد قبولی های کنکور به ۶ استان اختصاص دارد

گروه اجتماعی الف،   3980521001 ۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: بیش از 80 درصد قبولی‌های کنکور و رشته‌های مورد رقابت در آن به 5 الی 6 استان اختصاص می‌یابد و 20 درصد قبولی سایر رشته‌ها به بقیه استان‌ها اختصاص پیدا می‌کند.

۳۰ درصد مدارس در مناطق محروم هستند/ ۸۵ درصد قبولی های کنکور به ۶ استان اختصاص دارد

به گزارش فارس، سیدجواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آیین تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور سراسری سال 1398 با اشاره به اینکه بسیار خرسندیم که سعادت یافتیم تا شما نخبگان را از نزدیک ملاقات کنیم و به شما، خانواده و معلمان محترم‌تان تبریک بگوییم، گفت: ما آینده را در ادامه فعالیت‌های شما نخبگان می‌بینیم و مطمئنیم با وجود شما دختران و پسران عزیزمان فردای بهتر و ایرانی آباداترخواهیم داشت.

وی ادامه داد: ان‌شاءالله همه ما توفیق یابیم تا در روز عرفه و آستانه اعیاد غدیر و قربان بتوانیم از معارف دینی و آموزه‌های دعای عرفه برای زندگی به عنوان مهارت زندگی و ساختن خود و همچنین جامعه بهره ببریم.

حسینی اضافه کرد: آمار و تحلیل‌های بسیار خوبی در این جلسه مطرح شد و بنده از مدیران کلی که با اقدامات آنان بچه‌ها به این توفیقات رسیدند تشکر می‌کنم. در زمانی که مدیر آموزش و پرورش استان خراسان بودم به یاد دارم سالی که نتایج کنکور اعلام شد هیچ فرد خراسانی در آن وجود نداشت و مطبوعات ما را بیچاره کردند.

وی افزود:‌ در حالیکه در همان سال دو رتبه کنکوری ما ارتقا یافته بود یعنی اگر رتبه یازدهم کشور بودیم به رتبه نهم ارتقا یافتیم ولی آن را هیچکس ندید؛ سال بعد پنج نفر رتبه کسب کردند و همه این موضوع را به ما تبریک گفتند در حالیکه رتبه ما در همان رتبه 9 باقی مانده بود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: به هیچ عنوان نفرات اول تا دهم بودن در کنکور نشان‌دهنده موفقیت یا عدم موفقیت آموزش و پرورش نیست، گرچه افتخار آموزش و پرورش است؛ اگر بخواهیم از این منظر آموزش و پرورش را تحلیل کنیم که آن نیز جای سؤال دارد میانگین رتبه‌ استان‌ها در مجموعه کنکور است که تا حدود زیادی به مدیریت آموزش و پرورش ارتباط داشته باشد.

حسینی گفت: معمولاً و غالباً رتبه‌های اول کنکور مبتنی بر تلاش و استعدادهای فردی و همچنین باعث افتخار هر استانی است که رتبه‌های برتر را کسب کند؛ در جلسه امروز هیأت دولت رئیس جمهور به تک‌تک شما سلام رساند و موفقیت شما را تبریک گفت

وی گفت:  این روزها دانش‌آموزان در المپیادهای جهانی خوش درخشیدند به گونه‌ای که تیم ریاضی از رتبه 23 به 26 و تیم کامپیوتر از 14 به 4 صعود کرد و تیم زیست‌شناسی ششم شد. تیم فیزیک به دلیل میزبانی مسابقات توسط رژیم صهیونیستی، با وجود اینکه آماده بودند ولی شرکت نکرد که از طرف آقای ظریف قول گرفتیم یک روز خدمت وی برسیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: نتایج تیم نجوم امشب منتشر خواهد شد و مطمئن باشید که آنان نیز افتخاراتی کسب خواهند کرد. امسال علاوه بر این به سمت المپیادهای علوم انسانی حرکت کرده‌ایم؛ مرحله مقدماتی المپیاد جهانی جغرافیا برگزار شد. همچنین جهانی شدن المپیاد ادبی را پیگیری کردیم که قرار است در سال 99 المپیاد ادبی جهانی برگزار شود. حوزه سلول‌های بنیادین بازساختی را به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران به سمت المپیادهای جهانی هدایت می‌کنیم

حسینی ادامه داد: بنده بررسی کردم و نتایج را در هیأت دولت ارائه دادم و آن نیز این است که چه امسال و چه سال‌های گذشته سه نوع عدم تعادل و عدم تقارن وجود دارد که بنده و مدیران به حال آن فکری کنیم. عدم تقارن اول این است که در رتبه‌های 10گانه امسال تهران 46درصد، آذربایجان شرقی و استان فارس 10 درصد، اصفهان 7درصد، خراسان رضوی 9 درصد و خراسان جنوبی، خوزستان، مازندران و همچنین چهارمحال بختیاری 2.4درصد رتبه‌های برتر زیر 10 را به خود اختصاص دادند.

وی افزود: در میانگین قبولی سال گذشته کنکور تهران هفتم، آذربایجان شرقی چهاردهم، استان فارس بیست و یکم، اصفهان سوم، خراسان رضوی هشتم و خوزستان بیستم بود؛ یزد مقام اول بوده و امسال نیز مطمئن باشید اول می‌شود؛ به طور کلی بیش از 20 سال است که یزد همواره میانگین اول کنکور سراسری بوده است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: این آمار نوعی عدم توازن موفقیت‌های بچه‌ها در کنکور را در پهنه جغرافیایی و استانی نشان می‌دهد؛ حال یک سؤال اینجا است که آیا ما به عنوان برنامه‌ریزان آموزشی توانسته‌ایم عدالت آموزشی را به خوبی پیاده کنیم. چون بیش از 80 درصد قبولی‌های کنکور و رشته‌های مورد رقابت در آن به5 الی 6 استان اختصاص می‌یابد و 20 درصد سایر رشته‌ها به بقیه استان‌ها اختصاص پیدا می‌کند.

حسینی اضافه کرد: یک سؤال دیگر این است که آیا در جهت اجرای عدالت آموزشی حرکت می‌کنیم یا خیر که در همین زمینه معتقدیم باید نگاه عدالت آموزشی را پررنگ‌تر کرد.

وی اذعان داشت:‌ طرحی در دست آماده‌سازی است که در آن 32 استان، 760 منطقه آموزش و پرورش، 107 هزار مدرسه و 14 میلیون دانش‌آموز را به دو قسمت قابل توجه و لازم توجه با رویکرد عدالت آموزشی تقسیم‌بندی می‌کند و باید برای استان‌هایی که موفقیت کمتر داشتند حتماً نقش‌آفرینی کنیم؛ لذا مدارسی که لازم توجه هستند حتماً باید قابل توجه باشند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: اکنون 30 درصد مدارس ما در مناطق محروم هستند. اینکه برای عشایر سرانه آموزشی را سه برابر دانش‌آموزان مناطق محروم قرار می‌دهیم نوعی رویکرد عدالت آموزشی است که حتماً باید آن را پیگیری کنیم. اکنون شبکه سینا روبیک وجود دارد که تلویزیونی تعاملی است. این شبکه این قدرت را دارد که بهترین دبیر و مدیر یزد، بهترین دبیر و مدیر مازندران، بهترین دبیر و مدیر تهران، مشهد یا هر نقطه‌ای در همه مناطق کشور مورد استفاده قرار گیرند.

حسینی با بیان اینکه عدم توازن و تعادل مدرسه‌ای موضوعی مهم به شمار می‌آید، اظهار کرد: ما تنها کشوری هستیم که 24 نوع مدرسه دولتی یا غیر دولتی داریم که این همه تنوع،هدررفت منابع، کاهش بهره‌وری و افزایش شکاف‌های عدالت آموزشی را به دنبال دارد.

وی گفت: بنده طرح ساماندهی مدارس را جزو اولویت‌‌های اصلی خود قرار دادم تا بتوانیم مدارس کوچک را مسدود و آنها را بزرگ و بزرگتر کنیم تا امکان اجرای تعلیم و تربیت تمام ساحتی فراهم شود، دوم اینکه تنوع مدارس را کاهش دهیم و اینها به نفع عدالت آموزشی است چون متأسفانه 80 درصد موفقیت‌های کنکور، المپیادها و شاخص‌های موفقیت دانش‌آموزان در 20 درصد مدارس تحقق می‌یابد و در 80 درصد دیگر مدارس نه اینکه معلمان کم انگیزه باشند بلکه معلمان نجیب فعالیت می‌کنند ولی امکانات ما به گونه ‌ای است که ممکن است نتوانند ضریب موفقیت‌ها را با درجه بالا پیش ببرند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود:‌ عدم تقارن آنها به صورت رشته‌ای، جغرافیایی و مدرسه‌ای هستند. اینکه 56.9درصد شرکت‌کنندگان کنکور تجربی باشند در حالیکه 25.5 درصد قبول‌شدگان تجربی هستند جای بحث دارد. همچنین اینکه 25.2 درصد شرکت‌کنندگان از علوم انسانی باشند در حالیکه 52درصد پذیرفته‌شدگان علوم انسانی هستند در کنار اینکه 14.6درصد شرکت‌کنندگان ریاضی باشند در صورتی که 67 درصد پذیرفته ‌شدگان از کنکور ریاضی هستند جای سؤال دارد و نشانگر این است که بسیاری از دانش‌آموزان با عدم هدایت تحصیلی مناسب و عدم سیاست توسعه متوازن رشته‌ها از سوی آموزش و پرورش به نوعی سبب عدم توازن هرم شغلی در جامعه می‌شوند که ضرر بسیاری می‌رساند.

حسینی افزود: بسیاری از بچه‌هایی که کنکور تجربی می‌دهند برای به دست آوردن یک درصد رشته‌های تجربی است که اگر به هر گروه دیگری بروند ممکن بود آینده شغلی بهتری داشته باشند ولی به خاطر آن یک درصد ظرفیت می‌آیند و پشت‌کنکور می‌مانند و بخش زیادی از انرژی و عمر خود را هدر می‌دهند.

وی ادامه داد: بنابراین در اینجا فرایند هدایت تحصیلی و توسعه متوازن رشته‌ای را به طور جدی لحاظ خواهیم کرد و بر همین اساس کارگروهی را مشخص کردیم تا موضوع را به صورت جدی پیگیری کند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: نسبت به نکاتی که به شما نخبگان توسط سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تذکر داده شد حتماً تأمل کنید. ما از خود شما متشکر هستیم و شما نیز این روزها از پدر و مادر و معلم خود حتماً تشکر ویژه کنید؛ برگزیده شدن افتخارآفرین است ولی اگر کسی دچار غرور برگزیدگی شود قطعاً شکست می‌خورد و شما نیزخودکنترلی کنید که برگزیده بمانید.

حسینی اظهار کرد: نیاز داریم بچه‌های نخبه‌مان تعلیم و تربیت تمام ساحتی ببینند و مهندسی که تنها فرمول‌ها را یاد گرفته، روابط اجتماعی و حس مسؤولیت ندارد، مهارتی نیست و مسأله‌محور به مشکلات جامعه نگاه نمی‌کند و دل از دیارش می‌بندد برای ما نخبه بهدردبخوری نیست؛ شما قطعاً اینطور نخواهید شد.

وی ادامه داد: شما بچه‌ها در آغاز راه هستید به پایان آن نیز بیاندیشید و خواهش بنده این است در دانشگاه موضوعی که آقای میرزاده به آن اشاره کردند را جدی بگیرید؛ ما دانشگاه را به دو دسته تقسیم‌بندی می‌کنیم؛ دانشگاه مکانیکی و دانشگاه ارگانیکی. دانشگاه‌های مکانیکی می‌گویند ما تنها باید تولید دانش کنیم، بدون پیوستن به جامعه.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: ولی جامعه ارگانیکی جامعه‌ای است که مسئله‌محور دانش را به دانش‌‌آموزان می‌آموزد و در کنار دانش‌آموزی، کنش‌آموزی را به آنها فرا می‌دهد؛ یعنی نخبگان هر کدام منشأ توسعه‌ای در جامعه می‌شوند و همه ما دل گرو در آینده، فکر، زحمات و ... این نخبگان بسته‌ایم؛‌ هر کدام از شماها می‌توانید منشأ اثر و ثمر در توسعه پایدار کشور باشید.

حسینی گفت: استعدادهای درخشان در دنیا دو نوع است. یک سبک مانند مدارس کره جنوبی که سمپاد ندارند و می‌گویند بچه‌ها باید با یکدیگر باشند و به یکدیگر کمک کنند.ولی ما به این نتیجه رسیدیم که باید تلفیقی کار کنیم؛ اکنون طرح شهاب وجود دارد که بچه‌های پیشتاز را شناسایی کند و در دل مدارس معمولی آنها را رشد دهد. در بسیاری از مدارسسمپاد دروس علوم انسانی وارد شده و مبانی دینی در آن مدارس به خوبی رعایت می‌شود.

وی اظهار کرد: در این جلسه مطرح شد که به نیروی بومی در شهرمان نیاز داریم و در این راستا اگر به هر منطقه برویم نیروی غیر بومی با سابقه کمتر از پنج سال نمی‌بینیم که از همان روز اول تقاضای جابه‌جایی دارند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در زمان آقای فانی طرحی به نام از بوم برای بوم و در بوم ارائه شد که اقدام مناسبی بود. طرح خرید خدمات آموزشی به عنوان راهکار موقت برای استفاده از نیروها در روستاهای دورافتاده ارائه شد که اکنون نیز ادامه دارد و از این طریق 400 هزار دانش‌آموز آموزش‌ها را دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: در شورای عالی آموزش و پرورش طرح جامع نظام مشاوره را در دستور کار داریم. بنده در اولین جلسه با المپیادی‌ها به آنان اعلام کردم که باید المپیاد را از انحصار طبقاتی بودن جدا کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: اولین برنامه بنده اجرایی‌سازی سند تحول بنیادین و ورود آن به مدارس است و سند تحول بنیادین می‌خواهد تحول بنیادین ایجاد کند.

حسینی گفت: ما 6 خرده‌نظام داریم و یکی از اشکالات دوره‌های گذشته پیاده‌سازی طرح 6-3-3 بود که آنان طرح را بدون توجه به شرایط اجرایی کردند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

شهروند۱۰۴۵۶۳۹۰۱:۰۵:۱۷ ۱۳۹۸/۵/۲۱
وقتی حقوق یک معلم ۲ میلیون ودرآمد یک پزشک و دندانپزشک و... ۲۰۰ میلیون درماه باشه ازمعلم مالیات بگیرن ولی زورشون به پزشک نرسه نتیجه اش این نظام آموزشی میشه و هجوم به رشته تجربی
اسد۱۰۴۶۰۵۷۱۳:۰۹:۴۰ ۱۳۹۸/۵/۲۱
فقط پزشکی و دندونپزشکی. باقی رشته ها یعنی اتلاف عمر.

پربحث‌های اخیر

 1. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 2. اشتباهات را بپذیرید؛ راه برای اصلاح باز است

 3. سخنگوی دولت: گفته بودم اغتشاشات بیش از دو روز دوام نخواهد داشت

 4. تذکر ۱۱ نماینده به وزیر کشوربرای قطع اینترنت

 5. روحانی: مردم نخواهند گذاشت آب به آسیاب دشمن ریخته شود/ یک جمع کوچک ضد منافع ملی اقدام کردند

 6. امکانات ویژه اغتشاشگران برای ایجاد ناامنی در کشور

 7. در آینده نزدیک اینترنت وصل می‌شود

 8. زندگی خاص به سبک ولیعهد دبی

 9. سلیمی‌نمین: احزاب و تشکل‌های موجود باید منعکس‌کننده نظرات واقعی جامعه باشند/ مردم باید به راحتی مطالبه خود را بیان کنند

 10. همتی: افزایش قیمت بنزین در یک سال ۴ درصد در تورم تاثیر دارد/ بازار ارز کنترل شده

 11. آذری‌جهرمی: اینترنت به‌زودی وصل می‌شود

 12. افزایش قیمت پراید در بازار

 13. وزیر راه: سهمیه‌بندی بنزین تاثیری بر افزایش کرایه‌ها ندارد

 14. این شازده، فرمانده اغتشاشات کشور است + عکس

 15. آیت‌الله جنتی: اگر افزایش قیمت بنزین فشار جدیدی وارد کند، صحیح نیست/ حساب معترضان از اشرار جداست

 16. نگرانی فعالان سعودی از سرنوشت قربانیان "تبانی" توییتر با دولت عربستان 

پربحث‌های دیروز

 1. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 2. سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

 3. لارگانی: حمایت رهبر انقلاب از اصلاح قیمت بنزین لطفی بود که در حق دولت صورت گرفت/ لاریجانی توپ را به زمین کمیسیون اقتصادی نیندازد

 4. احمد توکلی: اگر اعتراض سازنده ممکن نباشد، مردم به سمت اعتراض مخرب کشیده می‌شوند

 5. راهپیمایی مردم زنجان علیه اغتشاشگران

 6. راهپیمایی مردم تبریز علیه اغتشاشگران

 7. کارشناس بی‌‌بی‌‌سی: اعتراضات، سازمان‌دهی شده و فرمانده میدانی دارد

 8. توکلی: راه اعتراض مسالمت‌آمیز را باز کنید/ اگر مقدمات موردنظر رئیسی درباره طرح بنزین اجرا می‌شد شاهد حوادث اخیر نبودیم/ افروغ: اتفاقات دولت هاشمی در حال تکرار است

 9. فرصت ۶۰ هزار میلیاردی صادرات بنزین

 10. بازرسی رهبر کره شمالی از کشورش

 11. روایتی از اغتشاشات: با قمه مجبورمان کردند ماشین را خاموش و ترافیک بسازیم

 12. اولین مرحله واریز سبد حمایتی معیشت خانوار واریز شد

 13. یک کلاغ ، چهل کلاغ فساد در وزارت بهداشت

 14. ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» از تنگه هرمز عبور کرد

 15. یک مدل آمریکایی از رابطه ویژه اش با جانسون خبر داد/عکس

 16. نقوی‌حسینی: ما مردم را رها کرده‌ایم/ لاریجانی: نظارت بر قیمت‌ کالاها در سطح سران قوا پیگیری می‌شود

 17. «سام» و «جی پلاس» جایگزین سامسونگ و ال‌جی می‌شوند

 18. اسماعیلی: کسانی که برای شبکه‌های خارجی فیلم می‌گرفتند دستگیر شدند/ آخرین خبر از پرونده زم، حسن رعیت و دانیال‌زاده

 19. نیسان آشوبگران بیگانه در تهران متوقف شد

 20. آرامش پس از ۳ روز شرارت/ تحرکات نافرجام در چهار استان

 21. لیلاز: دولت ۲ سال برای بنزین مشغول رایزنی بود/ نباید تصور کنیم که این دعواها صرفا بر سر بنزین است

 22. فرض کنید رهبری نیامده بود!

پربحث‌های هفته

 1. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 2. عوامفریبی با برچسب پوپولیسم/ چه کسی یا چه چیزی در اجرای تصمیم بنزینی فدا شد؟

 3. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 4. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 5. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 6. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 7. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 8. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 9. نوبخت: پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها/ یارانه جدید ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان

 10. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 11. جشن تولد ۷۱ سالگی روحانی در بالای ابرها

 12. عراق ۲ - ایران ۱ / شاگردان ویلموتس زور بردن نداشتند

 13. روایت شهید مطهری از چهره واقعی بحث چند همسری

 14. سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

 15. روحانی: افزایش قیمت بنزین به نفع مردم و اقشار ضعیف جامعه است

 16. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 17. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 18. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 19. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 20. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 21. نامه حاجی بابایی به رئیس مجلس در نقد افزایش قیمت بنزین

 22. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 23. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 24. وزیر صمت: هیچ افزایش قیمتی در کالاها نداریم/ با گران‌فروشان مماشات نمی‌کنیم

 25. تصاویری از اعتراضات به گرانی قیمت بنزین

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

  2. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

  3. روایت شهید مطهری از چهره واقعی بحث چند همسری

  4. سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

  5. بیانیه حجت‌الاسلام رئیسی در مورد طرح سهمیه بندی و اعلام قیمت جدید بنزین

  6. شهرداری تهران: برای شرایط برفی تمرین نداریم/ نمی‌توان برف را در هوا با تیر زد

  7. رئیسی: صف مردم از صف اشرار و اخلالگران جدا است/ انتقاد از شیوه اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین

  8. چرا از پیشرفت‌های پزشكي‌مان پول در نمی‌آوریم؟/ وزیر اسبق بهداشت: شبکه های برون مرزی روایتگر پیشرفت‌ پزشکی ایران باشند

  9. سرنخ جدید از ترافیک ناگهانی تهران

  10. گزارش غلط دانش آموز به والدین کار دست معلم داد

  11. واکنش‌ها به غافلگیری دوباره شهرداری تهران در برف

  12. آلودگی و برودت هوا، بارش برف و سختی تردد؛ مدارس برخی مناطق را تعطیل کرد/ تعطیلی مدارس غرب تهران

  13. کارکنان متخلف سازمان ثبت اسناد بازداشت شدند + جزئیات

  14. یک کلاغ ، چهل کلاغ فساد در وزارت بهداشت

  15. پای داماد نعمت‌زاده هم به دادگاه مفاسد باز شد

  16. برخی نمایندگان مجلس: لیست اموالمان را در سامانه ثنا ثبت نمی‌کنیم

  17. حالا نمی‌شود وزارت بهداشت جشنواره‌های هنری برگزار نکند؟!

  18. امام جمعه شیراز: اگر شورای تامین نتواند اغتشاشات را جمع کند، به همراه بسیج به میدان خواهم رفت

  19. دادستان کشور: خسارت‌دیدگان شکایت کنند تا اشرار محکوم شوند/ قیمت‌ها به بهانه بنزین افزایش نیابند

  20. ناجا: مماشاتی با برهم زنندگان نظم و امنیت نداریم/ شناسایی و برخورد با سرکردگان

  21. سردار اشتری: خط قرمز پلیس تعدی به حقوق مردم است

  22. واکنش حناچی به وضعیت تهران بعد از بارش برف

  23. وضعیت شهرهای مختلف بعد از گرانی بنزین/ بازگشت آرامش به کشور

  24. ابطحی: نظر رهبر انقلاب درباره چند همسری، دفاع عملی از حقوق زنان بود

  25. اسماعیلی: کسانی که برای شبکه‌های خارجی فیلم می‌گرفتند دستگیر شدند/ آخرین خبر از پرونده زم، حسن رعیت و دانیال‌زاده

  آخرین عناوین