دیلی اکسپرس: ایران هر زمان اراده کند تنگه هرمز را مسدود می‌کند

گروه ترجمه الف،   3980517132 ۳۴ نظر، ۱۶ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
دیلی اکسپرس: ایران هر زمان اراده کند تنگه هرمز را مسدود می‌کند

روزنامه انگلیسی دیلی اکسپرس به نقل از کارشناسان دفاعی، با بیان آنکه ایران قادر است هر زمان تنگه هرمز را مسدود کند، نوشت نیروی دریایی انگلیس ضعیف تر از آن است که بتواند از تهدیدات جهانی علیه منافع انگلیس حفاظت کند.

 به گزارش الف دیلی اکسپرس به نقل از "لین بالنتین" کارشناس امور دفاعی با اشاره به موافقت انگلیس با طرح آمریکا برای آنچه که حفاظت از کشتیرانی در خلیج فارس نامیده می شود، افزود:" اگر بوریس جانسون – نخست وزیر جدید انگلیس – به این نتیجه برسد که بریتانیا آنقدر مجهز است که بتواند از کشتی ها دربرابر نیروهای سپاه پاسداران ایران در تنگه هرمز دفاع کند، خود را گول زده است."

این روزنامه با اشاره به کاهش بودجه ی دفاعی انگلیس در سال های گذشته نوشت انگلیس قادر نیست بدون توسل به حمایت آمریکا، با تهدیدات جهانی مقابله کند.

نویسنده این مقاله با اشاره به توقیف کشتی انگلیسی سنتا ایمپرو به دست کماندوهای سپاه در خلیج فارس، آن را بیاگر ضعف نیروی دریایی انگلیس خواند و افزود ایرانی ها قادرند هر زمان تنگه هرمز را مسدود کنند.  

مشروح این مقاله : 

«پیش از انتخاب بوریس جانسون به عنوان رهبر محافظه کاران و به تبع آن نخست وزیر انگلیس، جرمی هانت وزیر خارجه از اولویت خود برای "تشکل نیروی دریایی اروپایی" از جمله با حضور فرانسه و آلمان سخن گفته بود.

اما "دومینیک راب" جانشین آقای هانت به محض آنکه به وزارت خارجه رسید، حمایت خود را از نیروی واکنش سریع به رهبری اروپا اعلام ولی تاکید کرد که داشتن حمایت آمریکا این طرح را موفق و موثر خواهد کرد.

بالنتین، نویسنده کتاب "تجارت مرگبار" است که در آن به ویژگی های جنگ های نوین از جمله عملیات در خلیج فارس پرداخته شده است. وی می افزاید:" باید بگویم که اوضاع خلیج (فارس) واقعیتی را درباره نیروی دریایی سلطنتی انگلیس برملا کرده است. آن هم اینکه این نیرو کوچک تر و ضعیف تر از آن است که با بحران های ناگهانی مقابله کند."

وی نوشت:" نیروی دریایی سلطنتی برای چندین دهه در خلیج فارس ناوهای پاسور و رزمناو داشت. اما حفظ میزانی خاص از نیروها در منطقه، بدون شک مستلزم صرف هزینه است. و "کاملا آشکار" است که  نیروی دریایی سطلنتی کوچک تر از اینهاست." 

نیروی دریایی انگلیس در سال 1982 سه ناوهواپیمابر عملیاتی، سیزده ناوشکن و 47 ناو پاسور  در اختیار داشت. اما تا سال 2008 این اقلام به دو ناوهواپیمابر، هشت ناوشکن و 17 ناوپاسور کاهش یافت.

به نوشته بلنتین، آخرین مورد از بازبینی جامع امور دفاعی با عنوان SDSR 2010 به کاهش 5 هزار نفر از نیروی دریایی انگلیس منجر شد، اقدامی که بیانگر "فلج شدن نیروی دریایی سلطتی" است.

در نتیجه انگلیس برای عمل به وظایفش در قالب ناتو، و همچنین گشت های مشترک جدید در دریای چین جنوبی همراه با آمریکا، ژاپن و استرالیا  کشتی کافی دراختیار نداشت.

بلنتین اما تاکید می کند که انگلیس از سال 2011 در ائتلافی با آمریکا حضور داشته که نیروی مرکب دریایی خوانده می شود. یک مورد مشابه دیگر هم در عملیات طوفان صحرا / سپر صحرا صورت گرفت.

وی می افزاید:" در گذشته این مسایل شامل نیروهای دریایی پاکستان و استرالیا می شد. لذا ایده ی ارتباط با نیروی دریایی آمریکا برای حفاظت از کشتی های عبوری در تنگه هرمز خیلی عجیب نبود. مشکل اینجاست که غرب در امور دفاعی متکی به آمریکاست. اگر نیروی دریایی آمریکا خارج شود، معادله به هم خواهد خورد."

وی در خصوص طرح نیروی دریایی مشترک با حضور انگلیس، فرانسه، آلمان و سایر کشورها می نویسد:" تصور چنین نیرویی بدون آمریکایی ها دشوار است. ایرانی ها گرچه نیروی متعارف دریایی زیادی ندارند، اما تعداد فراوانی قایق تندرو و زیردریایی کوچک در اختیار دارند که اگر از آنها به صورت تهدید آمیز استفاده شود، قادرند مشکلات جدی در خلیج (فارس) ایجاد کنند. اگر آنها (انگلیس) تصور می کنند که قادرند بدون آمریکایی ها با ایران مقابله کنند، خود را گول می زنند."

بلنتین تاکید کرد سال ها طول می کشد و سرمایه ی گذاری فراوان مورد نیاز است که نیروی دریایی انگلیس به استاندارد برسد.که البته به این بستگی دارد که انگلیس بخواهد هزینه ها را در چه بخشی صرف کند."

وی گفت:" حقیقت این است که اروپا و انگلیس باید بدانند که چگونه قادرند تنگه هرمز را باز نگه دارند، زیرا ایرانی ها می توانند این تنگه را ببندند، در این مساله هیچ شکی نیست." »

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۴۱۲۳۵۰۰:۱۹:۳۶ ۱۳۹۸/۵/۱۸
سپاه پهپاد امریکایی را ساقط کرد و نفتکش انگلیسی رو در حضور ناوچه این کشور توقیف کرد و انگل ستان و شیطان بزرگ هیچ غلطی نتوانستن بکنند سپاه پاسداران ایران کابوس استکبار جهانی است .
ناشناس۱۰۴۱۲۶۵۰۱:۰۹:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۱۸
اونها قدرتش رو دارند خوب حالمون رو جا بیارن ولی مثل ماها دنبال جنگ نیستن
راه۱۰۴۱۳۰۳۰۶:۱۰:۰۱ ۱۳۹۸/۵/۱۸
تنگه‌ی هرمز و خلیج همیشه فارس جای شوخی و مذاکره و قهقهه‌های مستانه و ..ی برجامی نیست _____________ این شاهراه انرژی جهان ؛ محل استقرار فرزندان پاک و غیرتمند و یاران امام زمان عج‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف است امنیت منطقه و جهان بستگی به امنیت خلیج‌فارس دارد و خداوند امنیت حساس‌ترین جای دنیا را به دست بهترین و پاک‌ترین و شجاع‌ترین و مؤمن‌ترین و خالص‌ترین بندگانش سپرده
ناشناس۱۰۴۱۳۷۱۰۹:۳۳:۰۸ ۱۳۹۸/۵/۱۸
با نظریه پردازی دیلی اکسپرس 100 % مخالفم
ناشناس۱۰۴۱۴۳۴۱۰:۳۱:۴۷ ۱۳۹۸/۵/۱۸
بستن تنگه هرمز فرق می کند، ایران چند روز می تواند ببندد موضوع اصلی این هست؟
ناشناس۱۰۴۱۷۳۵۱۵:۱۲:۰۹ ۱۳۹۸/۵/۱۸
بعضیها به نظر شما منفی دادن من میخوام بهشون بگم یه کم به اخباری که خود آمریکا پخش میکنه توجه کنید، میبینید که آمریکا طوری شرطی شده که هر جا شکست میخوره فکر میکنه ایران تو اونجا حضور داره و میگه باعثش ایران بوده از جمله عراق، افغانستان، سوریه، یمن وغیره
ناشناس۱۰۴۱۹۸۸۲۰:۱۶:۱۷ ۱۳۹۸/۵/۱۸
جوجه آخر پاییز میشمارند
ناشناس۱۰۴۱۲۳۷۰۰:۲۱:۴۷ ۱۳۹۸/۵/۱۸
توقیف نفت کش انگلیس گوشمالی خوبی برای امریکا و اروپا بود تا بفکر قطع صادرات نفت ایران نباشند و بدانند در اینصورت تنگه هرمز بسته خواهد شد و قیمت نفت به 300 دلار خواهد رسید.
ناشناس۱۰۴۱۶۹۰۱۴:۲۵:۵۶ ۱۳۹۸/۵/۱۸
قبلا اگه تحریم میشدیم نفت قرار بود ۳۰۰ بشه حالا میگید اگه تنگه رو ببندیم دست.. بردارید مادر معادلات جهانی هیچی نیستیم
ناشناس۱۰۴۱۷۸۲۱۵:۴۱:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۱۸
۳۱۵ دلار و خوشبحال عربستان و روسیه
ناشناس۱۰۴۱۲۳۹۰۰:۲۴:۳۹ ۱۳۹۸/۵/۱۸
تو دهنی محکم سپاه باعث شد تا روباه پیر و یانکی ها معادلات قدرت در منطقه را بهتر درک کنند و از ماجراجویی دست بردارند.
ناشناس۱۰۴۱۸۹۵۱۸:۰۴:۰۳ ۱۳۹۸/۵/۱۸
آره اسرائیل هم اومده توی تنگه هرمز برای مشارکت در ائتلاف ما هم میزنیم در به داغونش میکنیم علی برکت الله
ناشناس۱۰۴۱۲۸۳۰۲:۱۵:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۱۸
آمریکا هم هروقت اراده کند، بازش میکند
ناشناس۱۰۴۱۳۲۸۰۸:۲۵:۲۰ ۱۳۹۸/۵/۱۸
گول این اجانب را نخورید.
جواد۱۰۴۱۳۳۸۰۸:۵۲:۴۱ ۱۳۹۸/۵/۱۸
یعنی پوست خربزه را نمی بینید همین .. قدرت به ترکمنچای و گلستان منجر شد
ناشناس۱۰۴۱۳۴۰۰۸:۵۶:۱۸ ۱۳۹۸/۵/۱۸
شما تنگه هرمزو ببند ببین چین و هند بازش میکنن‌ یا آمریکا
ناشناس۱۰۴۱۳۸۳۰۹:۴۱:۰۳ ۱۳۹۸/۵/۱۸
به اندازه کافی بهانه به دستشون رسیده بدون شک اولین خطا ؛ آخرین خطا خواهد بود
ناشناس۱۰۴۱۳۸۸۰۹:۴۳:۴۸ ۱۳۹۸/۵/۱۸
تنگه هرمز و خلیج فارس شده پادگان نظامی . ده ها ناوشکن و ناو جنگی و رزمناو در منطقه حضور یافته اند . قطعا زمان ، زمان ماجرا جویی جدید نیست
ناشناس۱۰۴۱۳۹۳۰۹:۴۷:۳۲ ۱۳۹۸/۵/۱۸
دیلی اکسپرس ! آبراه بین المللی را نمیتوان بست کجا درس خوندی تو ؟!!
مصطفي۱۰۴۱۴۵۱۱۰:۵۱:۱۷ ۱۳۹۸/۵/۱۸
مديران ما با سياست تر از اين هستند كه به دام اين توطئه بيافتند
ناشناس۱۰۴۱۴۹۲۱۱:۲۵:۴۱ ۱۳۹۸/۵/۱۸
فعلاً که صادرات نفت ایران به ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.
ناشناس۱۰۴۱۵۱۹۱۱:۴۹:۲۱ ۱۳۹۸/۵/۱۸
فعلا که اسرائیل هم داره ناو میاره خلیج فارس علی برکت الله!
ناشناس۱۰۴۱۵۴۳۱۲:۰۳:۴۳ ۱۳۹۸/۵/۱۸
بستن تنگه هرمز در توان ما هست چون تخریب و نا امن کردن مسیر با مین های دریایی وسایر ادوات کار سختی نیست مهم‌تر از بستن عواقب سیاسی و اقتصادی آن است که خود ما به لحاظ حاکمیت بر تنگه باید هزینه بیش از سایرین آنرا پرداخت کنیم
ناشناس۱۰۴۱۶۳۰۱۳:۳۱:۳۹ ۱۳۹۸/۵/۱۸
راهزنی بین المللی مگر امریکا عبور و مرور کشتی های مارو محدود کرده آنها میگویند هر کسی از ایران نفت خرید نمی تواند با ما وارد داد و ستد شود شما هم مقابله به مثل کنید ..
ناشناس۱۰۴۱۶۴۹۱۳:۴۶:۲۰ ۱۳۹۸/۵/۱۸
ایکاش غیر از تکیه بر تنگه هرمز بعنوان یک زائده جغرافیایی و منابع نفت و گاز بعنوان یک ثروت خدادادی طبیعی، به جایگاهی رسیده بودیم که علم و تکنولوژی و صنعتمون می‌توانست بعنوان وزنه قدرت ما توازن جهانی رو تحت‌تاثیر قرار بده
مهرا۱۰۴۱۶۸۸۱۴:۲۴:۴۷ ۱۳۹۸/۵/۱۸
خیلی رک وای بر سر کسانی که تو این کامنت ها به پیامهای داده شده به نفع ایران منفی دادن مخصوصا اگر این افراد منفی دهنده ایرانی هستند که دیگه واقعا .. بر سر بی غیرت وطن فروششون کنند
ناشناس۱۰۴۱۷۳۴۱۵:۱۱:۱۱ ۱۳۹۸/۵/۱۸
اسرائیل هم به ائتلاف جهانی امنیت در خلیج فارس پیوسته آخ جون جنگ
ناشناس۱۰۴۱۷۸۰۱۵:۴۰:۴۰ ۱۳۹۸/۵/۱۸
ویکی اکسپرس : دنیا هم تماشا میکند بستن تنگه هرمز و هیچ کاری نمیکنه..
ناشناس۱۰۴۱۷۹۸۱۵:۵۳:۰۷ ۱۳۹۸/۵/۱۸
یعنی اینها عقل شان نمی‌رسه که این نقد‌های داخلی شان را در محافل خصوصی بیان کنند؟ به نظر شما چرا اینقدر آشکار در یک رسانه عنوان می‌کنند؟‌ برای این است که در من و شما توهم ایجاد کنند!!
ناشناس۱۰۴۱۸۴۹۱۶:۵۸:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۱۸
این ها چه فایده ایی برای ملت داره؟
ایرانی۱۰۴۲۰۲۷۲۱:۱۲:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۱۸
دیلی اکسپرس مزدور صهیونیست است باد تو پوست ما می کند وجود اروپا وامریکا نزاع در ممالک اسلامی است که تشنه به خون هم هستند
ناشناس۱۰۴۲۰۴۱۲۱:۳۴:۵۰ ۱۳۹۸/۵/۱۸
بگدارید بیایند ،شاید مجالی بشه و انتقام شهیدانمان را بگیریم
ناشناس۱۰۴۲۰۴۳۲۱:۳۹:۱۵ ۱۳۹۸/۵/۱۸
هیچوقت ایران اینچنین اراده ای نخواهد کرد..
ناشناس۱۰۴۲۱۰۲۲۲:۵۴:۴۳ ۱۳۹۸/۵/۱۸
انگل ستان آنقدر ضعیف وبدبخت شده مانند نوکران چشم گوش بسته در اختیار آمریکا است .این بار دیگر انگلس باید فاتحه خودرا بخواند .چون آنقدر ضعیف شده . فقط بلد است مانند شغال زوزه بکشد .ایران مانند عراق صدام نیست دمار از روزگار متجاوزان را در می آورد. فقط ایران تا میتواند هر چه زودتر برد موشکهارا تا در حد قاره پیما بالا ببرد

پربحث‌های اخیر

 1. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 2. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 3. ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری

 4. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 5. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 6. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 7. از تخلفات پسر یکی از مراجع تقلید تا تغییر چندین امام جمعه   

 8. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 9. پاسخ شرکت بازرگانی پتروشیمی به نامه زاکانی

 10. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 11. پزشکان را به کلاس دست‌فروشان بفرستید!

 12. تاکید رهبر انقلاب بر تامین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر/ تولید داخلی، کلید حل مشکلات اقتصادی/با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم

 13. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 14. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 15. امکان حضور بانوان در بازی‌های ملی در آزادی فراهم شد

 16. مغولستان در قاب دوربین  

 17. آزادی نفتکش ایرانی سیلی محکمی به انگلیس و آمریکا بود  

 18. ترامپ: ایران، روسیه و پاکستان باید با داعش مبارزه کنند

 19. ادعای تازه دختر صدام در باره اسارتِ شهید تندگویان

 20. مالک نفتکش توقیف‌شده انگلیس با ظریف دیدار کرد

 21. انتقاد معاون اول قوه قضائیه از روند طولانی برخی ‌بازداشت‌ها‌

 22. پت شاپ شاپرک، کاملترین عرضه کننده غذا و محصولات جانبی نگهداری گربه ها

 23. استعفای "لجواد لاریجانی" صحت ندارد

 24. ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم

 25. روسیه حمایت قاطع خود را از دولت ونزوئلا اعلام کرد

پربحث‌های دیروز

 1. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 2. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 3. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 4. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 5. ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری

 6. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 7. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 8. پول‌های بزرگ کثیف چگونه در اقتصاد کشور جابجا می‌شوند؟

 9. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 10. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 11. از تخلفات پسر یکی از مراجع تقلید تا تغییر چندین امام جمعه   

 12. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 13. ارتش یمن پهپاد ساخت آمریکا را سرنگون کرد

 14. مهاجرت مستاجران از تهران/ کاهش 19 درصدی معاملات اجاره

 15. پاسخ شرکت بازرگانی پتروشیمی به نامه زاکانی

 16. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 17. جانِ انجیر  

 18. پزشکان را به کلاس دست‌فروشان بفرستید!

 19. تاکید رهبر انقلاب بر تامین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر/ تولید داخلی، کلید حل مشکلات اقتصادی/با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم

 20. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 21. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 22. امکان حضور بانوان در بازی‌های ملی در آزادی فراهم شد

 23. برایان هوک: آمریکا از «مکانیسم ماشه» برای احیای تحریم‌ها علیه ایران استفاده نمی‌کند

 24. مغولستان در قاب دوربین  

 25. آزادی نفتکش ایرانی سیلی محکمی به انگلیس و آمریکا بود  

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 3. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 4. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 5. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 6. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 7. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 8. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 9. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 10. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 11. چرخش ظریفانه از برجام!...

 12. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 13. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 14. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 15. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 16. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 17. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 18. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 19. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 20. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 21. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 22. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

 23. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 24. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 25. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

پربحث‌های اخیر

 1. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 2. ترامپ: ایران، روسیه و پاکستان باید با داعش مبارزه کنند

 3. ادعای تازه دختر صدام در باره اسارتِ شهید تندگویان

 4. مالک نفتکش توقیف‌شده انگلیس با ظریف دیدار کرد

 5. ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم

 6. روسیه حمایت قاطع خود را از دولت ونزوئلا اعلام کرد

 7. واکنش تند و اهانت آمیز ترامپ به اظهارات رهبر دانمارک

 8. انصارالله بعد از سرنگونی پهپاد آمریکا: آسمان یمن جای تفریح نیست

 9. هند ۱۲۵ هزار نظامی به جامو و کشمیر اعزام کرد

 10. آمریکا و رژیم صهیونیستی بازپس گیری کشتی ربوده شده را تمرین کردند

 11. استرالیا به طرح آمریکا در خلیج فارس می‌پیوندد

 12. هشدار نافرجام «ناو لینکلن» به ایران / آسیب به ۴ جنگنده اف‌۱۸

 13. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی غزه را بمباران کردند

 14. آغاز اولین اقدامات ترکیه برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه

 15. پدافند رژیم صهیونیستی هواپیمای خودی را هدف گرفت

 16. آمریکا قدم به قدم «آدریان دریا» را تعقیب می‌کند؛ فشار به یونان برای توقیف نفتکش ایرانی

 17. آتش به جان جنگل های ارسباران افتاد

 18. ماکرون: به مقامات ایران پیشنهادهایی ارائه می کنم

 19. واکنش پنتاگون به بیانیه الحشدالشعبی درباره انفجارهای عراق

 20. ظریف: تا زمانی زنده و مسؤول باشم اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 21. آژیرهای خطر در شهرک‌های اطراف غزه به صدا درآمد

 22. چین: آمریکا رفتار مناسبی با ما داشته باشد

 23. آمریکا بازداشت کودکان مهاجر برای مدت نامعلوم را تسهیل کرد

 24. توییتر حساب‌های حمایت از کشمیری‌ها را بست

 25. لاوروف: با طرف‌های باقی‌مانده در برجام برای حفظ این توافق همکاری می‌کنیم

پربحث‌های دیروز

 1. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 2. ارتش یمن پهپاد ساخت آمریکا را سرنگون کرد

 3. برایان هوک: آمریکا از «مکانیسم ماشه» برای احیای تحریم‌ها علیه ایران استفاده نمی‌کند

 4. ترامپ: ایران، روسیه و پاکستان باید با داعش مبارزه کنند

 5. ادعای تازه دختر صدام در باره اسارتِ شهید تندگویان

 6. مالک نفتکش توقیف‌شده انگلیس با ظریف دیدار کرد

 7. پسر نتانیاهو: پدرم حرف مفت زیاد می‌زند

 8. ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم

 9. روسیه حمایت قاطع خود را از دولت ونزوئلا اعلام کرد

 10. شواهدی از به پاخیزی گروهک داعش در سوریه

 11. واکنش تند و اهانت آمیز ترامپ به اظهارات رهبر دانمارک

 12. انصارالله بعد از سرنگونی پهپاد آمریکا: آسمان یمن جای تفریح نیست

 13. هند ۱۲۵ هزار نظامی به جامو و کشمیر اعزام کرد

 14. آمریکا و رژیم صهیونیستی بازپس گیری کشتی ربوده شده را تمرین کردند

 15. استرالیا به طرح آمریکا در خلیج فارس می‌پیوندد

 16. آلمان: برجام جایگزین ندارد/قاطعانه به حفظ آن متعهدیم

 17. ترامپ: قول می‌دهم در گرینلند برج نسازم

 18. اروپا سر دو راهی بین آمریکا یا چین

 19. آمریکا قدم به قدم «آدریان دریا» را تعقیب می‌کند؛ فشار به یونان برای توقیف نفتکش ایرانی

 20. آتش به جان جنگل های ارسباران افتاد

 21. ماکرون: به مقامات ایران پیشنهادهایی ارائه می کنم

 22. واکنش پنتاگون به بیانیه الحشدالشعبی درباره انفجارهای عراق

 23. ظریف: تا زمانی زنده و مسؤول باشم اجازه نمی دهم یک قطره از آب خزر را از ما بگیرند

 24. آژیرهای خطر در شهرک‌های اطراف غزه به صدا درآمد

 25. چین: آمریکا رفتار مناسبی با ما داشته باشد

پربحث‌های هفته

 1. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 2. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 3. شیخ زکزاکی در فرودگاه نیجریه بازداشت شد

 4. بازگشت شیخ زکزاکی به نیجریه

 5. پنج دروغی که ترامپ درباره ایران می گوید

 6. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 7. بزرگ‌ترین عملیات پهپادی یمن در خاک عربستان/ حمله پهپادها به مراکز حساس نفتی و پالایشگاه‌ها

 8. ارتش یمن پهپاد ساخت آمریکا را سرنگون کرد

 9. آیت الله جنتی پس از گفتگو با حضرات آیات یزدی و آملی لاریجانی: دشمنان طمع و شادی نکنند/ راه نفوذ بی‌صلاحیت‌ها را خواهیم بست

 10. ترامپ می‌خواهد بزرگترین جزیره جهان را از دانمارک بخرد

 11. جبل‌طارق: آزادی نفتکش «گریس 1» به تعویق افتاد

 12. چرا نام «گریس 1» به «آدریان دریا» تغییر کرد؟

 13. کره‌شمالی دو شلیک دیگر به سمت دریا انجام داد

 14. ظریف: جمعه در پاریس با ماکرون و لودریان دیدار می کنم

 15. «عقده‌گشایی ائتلاف سعودی» به تلافی شکست در جبهه‌های مختلف یمن

 16. ظریف: زمان آن فرارسیده برخی با واقعیت «انقلاب اسلامی» کنار بیایند

 17. نصرالله: اعلام جنگ علیه ایران، اعلام جنگ علیه تمام محور مقاومت است

 18. موج انتقادها به بی‌احترامی همسر نتانیاهو به مراسم سنتی اوکراین

 19. تی آر تی: عربستان و متحدانش عامل بی ثباتی در خاورمیانه

 20. محسن رضایی: اشتباه بعدی انگلیس پاسخی سخت‌تر دارد

 21. برایان هوک: آمریکا از «مکانیسم ماشه» برای احیای تحریم‌ها علیه ایران استفاده نمی‌کند

 22. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 23. درباره بزرگترین عملیات پهپادی مقاومت یمن؛ میدان نفتی وابسته به آرامکو در آتش سوخت

 24. بلومبرگ: نفت عربستان زیر آتش قرار گرفته‌ و از هوا، دریا و زمین به آنها حمله می‌شود

 25. تصویر ماهواره‌‌ای از وضعیت تاسیسات نفتی عربستان بعد از حمله یمنی‌ها

آخرین عناوین