چرا نهادهای زیرنظر رهبری، دستور رهبری را اجرا نمی‌کنند؟

محمدعلی حبیبی،   3980509080 ۳۳ نظر، ۲۴ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
چرا نهادهای زیرنظر رهبری، دستور رهبری را اجرا نمی‌کنند؟

چندی پیش، جمشید انصاری، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی در گفت‌وگویی مدعی شد صدا و سیما و بنیادها و نهادهای زیرنظر رهبری اطلاعات مربوط به حقوق و دستمزد مدیران را در سامانه حقوق مدیران، وارد نکرده‌اند. اما ماجرا چیست؟

پس از جنجال انتشار فیش حقوق برخی از مدیران، مجلس در ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه، دولت را موظف کرد در طی سال اول اجرای برنامه سامانه‌ای راه‌اندازی کند که در آن حقوق مدیران همه دستگاه‌های کشور در سامانه‌ای در منظر دستگاه‌های نظارتی و عموم مردم قرار گیرد.

در این ماده آمده است: «دولت مکلف است طی سال اول اجرای قانون برنامه نسبت به راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا اقدام کند و امکان تجمیع کلیه پرداخت‌ها به مقامات، رؤسا، مدیران کلیه دستگاههای اجرائی شامل قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و مؤسسات و دانشگاهها، شرکتهای دولتی، مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، بانکها و مؤسسات اعتباری دولتی، شرکتهای بیمه دولتی، مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی (در مواردی که آن بنیادها و نهادها از بودجه کل کشور استفاده می‌نمایند)، مؤسسات عمومی، بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی، مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان قانون اساسی، بنیادها و مؤسساتی که زیر نظر ولی‌فقیه اداره می‌شوند و... را فراهم نماید، به نحوی که میزان ناخالص پرداختی به هر یک از افراد فوق مشخص شود و امکان دسترسی برای نهادهای نظارتی و عموم مردم فراهم شود.»

آنچه در این ماده قانونی بسیار مهم است چند چیز است: ۱. دولت در سال اول اجرای برنامه(یعنی سال ۹۶) موظف بوده است این سامانه را راه‌اندازی کند. ۲. این قانون تمامی نهادها را شامل می‌شود و منحصر به یک قوه نیست. ۳. امکان دسترسی به این سامانه برای عموم مردم باید فراهم باشد.

تصویب این قانون با استقبال مردم و رسانه‌ها همراه شد اما در عمل چه بر سر این قانون آمد؟ تا پایان سال ۹۶ که تکاپویی از جانب دولت برای اجرای این قانون مشاهده نشد. از ابتدای سال ۹۷ و با فشار رسانه‌ها، دولت مدام برای بارگذاری سامانه امروز و فردا می‌کرد. تا اینکه جمشید انصاری در اواسط سال ۹۷ خبر از راه‌اندازی سامانه خبر داد و تلویحا دسترسی مردم به سامانه را رد کرد. انصاری در گفت‌وگویی مدعی شد: «کلیه دستگاه‌ها موظفند امکان دسترسی برای عموم مردم را در سامانه خودشان فراهم کنند» و امکان دسترسی مردم به سامانه اصلی فراهم نیست.

بیشتر بخوانید:

هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید

آقای انصاری! عدم اجرای قانون جرم است/مردم باید به میزان حقوق مسوولان دسترسی داشته باشند؛ اما برخی نمی‌خواهند

پس از طرح این ادعا، انصاری مدام از همکاری نکردن بقیه دستگاه‌ها گلایه می‌کرد و هر روز مدعی می‌شد یک دستگاه و نهاد، اطلاعاتش را در سامانه ثبت نمی‌کند.

در آخرین اظهارنظر، انصاری مدعی شده است دولت و مجلس، اطلاعات حقوق مدیران را در سامانه ثبت کرده‌اند. قوه قضائیه هم ثبت کرده است اما سازمان اداری و استخدامی به آن دسترسی ندارد. صدا و سیما و بنیادها و نهادهای زیرنظر رهبری اطلاعاتشان را در این سامانه ثبت نکرده‌اند.

در این زمینه دو نکته به نظر می‌‌رسد:

۱- کم‌کاری دولت و اهمال در انجام وظایف قانونی از سوی جمشید انصاری واضح است. دولت موظف بود تا پایان سال ۹۶ این سامانه را با امکان دسترسی برای عموم مردم راه‌اندازی کند، اما یک سال و پنج ماه از پایان مهلت قانونی دولت گذشته است و همچنان سامانه‌ای با امکان دسترسی برای مردم وجود ندارد.

چنانکه گفتیم دولت اساسا دسترسی عموم مردم به سامانه را قبول ندارد. شاهد آن هم –علاوه بر تصریح انصاری در مصاحبه‌هایش- این است که او مدعی است سامانه اکنون راه‌اندازی شده است در حالی‌که با جست‌وجو در اینترنت می‌توان فهمید منظور انصاری سامانه‌ای برای خودشان است و مردم امکان مشاهده اطلاعات را ندارند. به‌علاوه بهانه دولت در این مدت این بوده است که بقیه دستگاه‌ها همکاری نمی‌کنند. درحالی‌که دولت می‌توانست سامانه را بارگذاری کند و در سامانه دستگاه‌هایی را که همکاری نکرده‌اند اعلام کند.

۲- انصاری در آخرین مصاحبه مدعی شده است صدا و سیما، بنیادها و نهادهای زیرنظر رهبری اطلاعاتشان را در سامانه بارگذاری نکرده‌اند و البته قوه قضائیه هم عملا همکاری نکرده است. جای تعجب بسیار دارد که دستگاه‌های زیرنظر رهبری، علی‌رغم تاکید همیشگی ایشان بر اجرای قانون، وظیفه قانونی خویش را رعایت نمی‌کنند. به‌علاوه این عملکرد نهادهای زیرنظر رهبری با تاکید رهبری بر شفافیت همخوانی ندارد.

رهبر انقلاب در تاریخ ۹۷/۷/۲۳ در ابتدای درس خارج فقه با شرح حدیثی از امیرالمومنین(ع) تاکید کردند: «مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند و هیچ رازی را از مردم پنهان نکنند.»

جای تعجب است که نهادهای زیرنظر رهبری چرا دستور ایشان را اجرا نمی‌کنند. قاعدتا یک سازمان باید دستورات مقام مافوق سازمانی را اجرا کند، به‌خصوص اینکه آن مافوق، ولی فقیه و رهبر کشور باشد. انتظار مردم و رهبری این است که این دستگاه‌ها اطلاعات حقوق مدیرانشان را در سامانه بارگذاری کنند تا حداقل، دولت دیگر بهانه‌ای برای راه‌اندازی این سامانه و دسترسی مردم به آن نداشته باشد.

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۳۲۲۷۸۰۰:۳۶:۰۵ ۱۳۹۸/۵/۱۲
چطور نهادهاى زير نظر رهبرى دستورات ايشان را اجرا نمى كنند؟ مگر روسا و مسولين اين نهادها توسط رهبر منصوب نمى شوند؟
ناشناس۱۰۳۲۵۴۹۰۹:۲۵:۵۹ ۱۳۹۸/۵/۱۲
باید به منجنیق بست متخلفان از دستورات رهبری را.
ناشناس۱۰۳۳۱۹۱۱۴:۳۱:۲۸ ۱۳۹۸/۵/۱۲
الف و سایر رسانه ها از آقای انصاری بخواهند(اگر ادعایش منطبق با واقع است) که اطلاعات حقوق دستمزدی + وام + مزایا برای سازمان هایی که تاکنون همکاری کرده اند را منتشر کند، خود مردم سایر سازمان ها را پیگیری می کنند(مطالبه عمومی می شود). در این زمینه توپ را به زمین رهبری انداختن از حیله های مدیریتی سازمان اداری و استخدامی است.
ناشناس۱۰۳۳۲۱۸۱۴:۴۶:۳۷ ۱۳۹۸/۵/۱۲
آیا کارانه پزشکان هم که ارقام چند صد میلیونی است و در حال حاضر حتی در فیش حقوقشان هم ثبت نمشود هم در سامانه قرار میگیرد؟
ناشناس۱۰۳۳۷۳۹۲۲:۵۷:۳۴ ۱۳۹۸/۵/۱۲
جناب انصاری با توجه به اینکه دولت سهامدار بانک تجارت است قانون عدم بکار گیریرمدیران بازنشسته شامل انها نیز میشده است که به اینکار تمکین نکرده اند لطفا دستور برخورد و بازگشت پرداختی از زملن اجرای قانون را بدهید
ناشناس۱۰۳۲۵۸۴۰۹:۴۵:۴۸ ۱۳۹۸/۵/۱۲
شکی نیست که تنها دلیل عدم فعال سازی سامانه ، فقط یک چیز است دریافت های نجومی.
ناشناس۱۰۳۳۲۶۰۱۵:۰۴:۵۳ ۱۳۹۸/۵/۱۲
و یا املاک نحومی.
ناشناس۱۰۳۲۶۶۴۱۰:۲۲:۵۰ ۱۳۹۸/۵/۱۲
تا همه مقابل قانون یکی نباشند و رابطه بازی وجود داشته باشد همین می شود
ناشناس۱۰۳۳۴۹۹۱۷:۵۸:۲۰ ۱۳۹۸/۵/۱۲
هركس نحوه پاسخگويي وانجام وظيفه را از مافوق خود ياد م
ناشناس۱۰۳۲۷۵۲۱۰:۴۸:۳۱ ۱۳۹۸/۵/۱۲
سامانه حقوق و مزایای مدیران باید در دسترس همگان قرار بگیرد وگرنه هیچ فایده ای ندارد .
ناشناس۱۰۳۲۷۵۴۱۰:۴۹:۳۰ ۱۳۹۸/۵/۱۲
دولت باید پاسخگو باشد که چرا در راه اندازی این سامانه تعلل کرده است ؟!
ناشناس۱۰۳۲۲۹۴۰۱:۰۱:۴۴ ۱۳۹۸/۵/۱۲
حقوقشونو کی میزنه همون اعلام کنه فلانی اینقدر دریافتی داره کار سختیه؟ رییس صدا سیما چقدر میگیره حقوقشو کی تعیین میکنه رییس بنیاد رییس قوه قضایه چرا لقمه رو دور سرتون میچرخونین
ناشناس۱۰۳۳۱۲۶۱۴:۰۳:۱۳ ۱۳۹۸/۵/۱۲
اگر کسی از چند جا بگیره چی؟
م۱۰۳۳۶۵۹۲۱:۰۸:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۱۲
بقیه رو هم بگو بی غرض
ناشناس۱۰۳۴۱۱۴۰۹:۴۱:۴۷ ۱۳۹۸/۵/۱۳
دوست عزیز مدیران به هزار لطایف الحیل مزایای خود را افزایش می دن! فکر می کنید مصوب بشه 5 تومن بگیرن به همون قناعت می کنن ؟ اون موقع برای خودشون تصویب می کنن حق حضور در جلسه یک میلیون بعدش سی روز حق حضور در جلسه در ماه می زنن !
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۰۳۲۳۱۰۰۱:۱۹:۴۷ ۱۳۹۸/۵/۱۲
اگر تمامی درامدهای کشور از هر حیث و جهت به خزانه کشور واریز میشد و از انجا طبق ضوابط و بندهای خاص حقوق ها و سایر موارد پرداخت میشد هیچگاه شاهد این همه اشفته بازار نبودیم
حسنعلی سبد سبد گل یاس۱۰۳۲۳۱۴۰۱:۲۷:۰۵ ۱۳۹۸/۵/۱۲
مدیران بانک ها بیش از صدها نوع دریافتی در طی سال دارند که بسیاری از انها با روش هایی به انها پرداخت میشود که در سیستم حقوق و دستمزد منعکس نمی باشد و یا سازمان های دیگر هم روش هایی بکار میبرند که محل هزینه و سرفصل هزینه ها در جای دیگر ولی مورد مصرف انها در جای دگر یعنی همان گوشه کنج دل مدیران قانون گذار باید منافذ و سوراخ و سمبه های دور زدن قانون شفافیت را هم شناسایی و انرا سه قفله کند
ناشناس۱۰۳۲۳۴۰۰۲:۱۰:۰۹ ۱۳۹۸/۵/۱۲
نهادهای زیر نظر رهبری محدود و کوچک هستن - شما همان دولت را جمع ئ جور کنید کاری به دیگران نداشته باشید
امید۱۰۳۲۳۷۳۰۳:۵۶:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۱۲
بسم الله الرحمن الرحیم اگر تمام دستگاهها حقوق خود را در این سامانه بگذارند دولت باز هم بهانه می آورد . بعد از رفتن این دولت و بعد از تحقیق و تفحص ها ملت خواهند دید اینها چه بر سر کشور آورده اند .
ناشناس۱۰۳۲۹۱۷۱۲:۰۶:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۱۲
مگه کل بودجه عمومی دولت چقدر است؟ 30 میلیارد دلار آزاد که 20 میلیارد دلارش هاپولی شد. دیگه چیزی نمانده که تفحص بشه.
ناشناس۱۰۳۲۳۷۷۰۵:۳۵:۰۳ ۱۳۹۸/۵/۱۲
قبوله اقدام دولت غلط ! اما تو چرا ربطش ميدى به نحوه اقدام دولت ؟!
ناشناس۱۰۳۲۳۹۰۰۶:۴۳:۰۰ ۱۳۹۸/۵/۱۲
بعید است که رهبری مسولین دستگاه های متخلف زیر نظر خود را باز خواست نکرده باشد امید که هر چه زودتر حکم عزل یک به یک طلحه و زبیر ها صادر شود.
ناشناس۱۰۳۲۳۹۲۰۶:۵۳:۰۵ ۱۳۹۸/۵/۱۲
در تمام دنیا برای هر دستگاه که تخلف کند تعیین تکلیف شده است، محاکمه و مجازات آیا این خیلی کار پیچیده و دشوار و شاقی است؟؟؟؟؟
ناشناس۱۰۳۲۴۳۳۰۷:۵۲:۲۴ ۱۳۹۸/۵/۱۲
حسن روحانی و هر مسوول دیگری هم می تواند برای هر ناکارامدی همین ادعا را بکند
ناشناس۱۰۳۲۶۶۶۱۰:۲۳:۱۸ ۱۳۹۸/۵/۱۲
و همين ادعاها توسط ارگانهای مربوطه بی پاسخ ميماند!!!
ناشناس۱۰۳۲۴۵۸۰۸:۲۵:۰۶ ۱۳۹۸/۵/۱۲
آقای انصاری شما اطلاعات حقوق مدیران دولت رو بگذار بعد از مجموعه های دیگه به همه ملت ایران شکایت کن. فعلا که اصل ماجرا رو هم منکر میشی!!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۰۳۳۴۱۷۱۶:۵۴:۵۰ ۱۳۹۸/۵/۱۲
یک بهانه ای باید داشته باشند. یا نه تا سر باز بزنند
ناشناس۱۰۳۲۵۱۳۰۹:۰۵:۱۷ ۱۳۹۸/۵/۱۲
من مطمئن هستم دولت میخواهد مثل بودجه وکار آقای آشنا فرا فکنی کند نهادهای تحت نظر رهبری هم قطعا مثل بقیه حقوق گرفته اند
ناشناس۱۰۳۲۶۰۵۰۹:۵۷:۳۳ ۱۳۹۸/۵/۱۲
اتفاقا مدیران دولت هم حرف دولت را گوش نمیکنند...
ناشناس۱۰۳۲۶۵۴۱۰:۱۹:۵۲ ۱۳۹۸/۵/۱۲
نمی توانند دولت را کنترل کنند هر کی به هرکی شده حالا دارد جوز سازی می کند یک وقت می گرفتی می رفتی خدمت رهبری مسایل را می گفتی
سیروس مهدوی۱۰۳۲۶۹۳۱۰:۲۸:۰۷ ۱۳۹۸/۵/۱۲
فساد یک سر و دو سر ندارد . فساد چه عدم اجرای قانون باشد چه قانون گریزی باشد و چه عدم اجرای دستور رهبری ، نتیجه اش آلوده شدن دست های کودکان این کشور در سطل های زباله و زباله گردی می باشد که هر روز بر تعدادشان افزوده می شود . اگر کسانی که در اجرای قانون تعلل می کنند در هر مقامی که می خواهند باشند حتی رییس دولت به دادگاه احضار و محاکمه شوند آنوقت کسی جرات به خود نمی دهد بگوید چون رییس دولتم قانون را اجرا نمی کنم . ریشه فساد در مصونیت این افراد از قانون گریزی می باشد . تعلل سران قوا در مبارزه با فساد آنهم زمانی که فاسد و مفسد شناخته شده باشند خیانت به ملت می باشد .
علی 671۱۰۳۲۷۰۹۱۰:۳۳:۲۰ ۱۳۹۸/۵/۱۲
اشکال بر می گردد به نقطه ضعف مجلس .وقتی مجلس خودش قانونی را تصویب می کند و بعد مجلسی ها خودشان یادشان می رود که جنین قانونی وجود دارد و اجرایش نمی کنند .دولت هم هر قانونی که دلش خواست اجرا می کند و دولت علنی فرمایشات رهبری را اجرا نمی کند .نهادی هم نیست که باز خواست کند .بایدمسولین نهادها افرادی انقلابی ،پاک و مخلص باشند و به کمک قوه قضائیه مسائل را حل کنند .
ناشناس۱۰۳۳۵۸۸۱۹:۲۸:۲۶ ۱۳۹۸/۵/۱۲
اگر ما شفافیت داشتیم که این حال و روز کشور نبود

پربحث‌های امروز

 1. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 2. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 3. پول‌های بزرگ کثیف چگونه در اقتصاد کشور جابجا می‌شوند؟

 4. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 5. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 6. مهاجرت مستاجران از تهران/ کاهش 19 درصدی معاملات اجاره

 7. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 8. جانِ انجیر  

 9. ارتش یمن پهپاد ساخت آمریکا را سرنگون کرد

 10. ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری

 11. برایان هوک: آمریکا از «مکانیسم ماشه» برای احیای تحریم‌ها علیه ایران استفاده نمی‌کند

 12. پاسخ ظریف به ادعای «برایان هوک» درباره کودتای ۲۸ مرداد

 13. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 14. امکان حضور بانوان در بازی‌های ملی در آزادی فراهم شد

 15. کنایه فلاحت پیشه به بازداشت چند مسئول ایران خودرو

 16. امروز اولین دیدار اعضای هیأت دولت در سال 98 با رهبر انقلاب

 17. شواهدی از به پاخیزی گروهک داعش در سوریه

 18. پسر نتانیاهو: پدرم حرف مفت زیاد می‌زند

 19. پت شاپ شاپرک، کاملترین عرضه کننده غ ذا و محصولات جانبی نگهداری گربه ها

 20. استعفای "لجواد لاریجانی" صحت ندارد

 21. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 22. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 23. آزادی نفتکش ایرانی سیلی محکمی به انگلیس و آمریکا بود  

 24. تخلفات بزرگی در واگذاری "اردوگاه شهید باهنر" انجام شده است + جزییات

 25. کشف محموله بزرگ داروی کمیاب در سیستان و بلوچستان

پربحث‌های دیروز

 1. استفاده از کارتخوان توسط پزشکان یک قانون است و باید اجرایی شود

 2. ایران چه تعداد سید و سادات دارد؟/ تفاوت میر، سید، سیده و سادات چیست؟

 3. یکه زارع چرا برکنار شد؟

 4. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 5. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 6. پنج دروغی که ترامپ درباره ایران می گوید

 7. شمخانی: آمریکا عامل اصلی تنش در منطقه است/ ایران به میز مذاکره برنمی‌گردد

 8. توضیح وکیل نجفی درباره علت اعتراض به حکم دادگاه

 9. پارسایی: خودروسازها ناکارآمدی خود را در زمین تولید ملی می‌اندازند/ توضیح درباره هزینه طراحی صندوق ۲۰۶

 10. چرا نام «گریس 1» به «آدریان دریا» تغییر کرد؟

 11. واکنش توئیتری شهردار تهران به ماجرای حیوان آزاری

 12. مردم منتظر محاکمه رانت‌خواران پیدا و پنهان مافیای خودرو⁩ هستند

 13. ظریف: جمعه در پاریس با ماکرون و لودریان دیدار می کنم

 14. «عقده‌گشایی ائتلاف سعودی» به تلافی شکست در جبهه‌های مختلف یمن

 15. طبخ ۱۴۰۰۰ پرس غذای نذری به مناسبت عید غدیر خم در شیراز  

 16. اظهارات ضدونقیض از آمار وکلا/ نبود شفافیت در بازار خدمات حقوقی

 17. از بازنشسته‌ها خبر دارید؟

 18. چرا مسکن چاره‌ای جز ارزان شدن ندارد

 19. موج انتقادها به بی‌احترامی همسر نتانیاهو به مراسم سنتی اوکراین

 20. چرا اسم امیرالمومنین در قرآن نیامده است؟

 21. توضیحات شهرداری در مورد عدم ثبت نام زنان در اپلیکیشن دوچرخه‌های اشتراکی

 22. اروپایی‌ها باید نفت ما را در قالب اینستکس پیش‌خرید کنند/ پرونده ۷ بدهکار دانه‌درشت قضایی شد

 23. آمریکایی‌ها جرات توقیف نفتکش ایرانی را ندارند

 24. پویش مردمی فقط به عشق علی(ع)   

 25. ۱۱ دلیل برای عدم استفاده از اینترنت در کشور

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 4. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 5. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 6. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 7. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 8. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 11. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 12. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 13. چرخش ظریفانه از برجام!...

 14. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 15. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 16. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 17. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 18. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 19. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 20. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 21. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 22. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 23. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 24. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

 25. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

پربحث‌های امروز

 1. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 2. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 3. پاسخ ظریف به ادعای «برایان هوک» درباره کودتای ۲۸ مرداد

 4. کنایه فلاحت پیشه به بازداشت چند مسئول ایران خودرو

 5. امروز اولین دیدار اعضای هیأت دولت در سال 98 با رهبر انقلاب

 6. استعفای "لجواد لاریجانی" صحت ندارد

 7. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 8. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 9. نقص فنی نفتکش ایرانی در دریای سرخ

 10. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 11. حداد عادل: امیدوارم صداوسیما، تذکر رهبر انقلاب را جدی گرفته باشد

 12. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 13. شکایت ۱۱ نماینده از وزیر نیرو

 14. چند طرح تفحص در مجلس دهم مطرح شده است؟

 15. جدیدترین جزئیات از برخورد با خاطیان ماجرای گردشگر خارجی در شمال کشور

 16. سپاه: ارتقای ظرفیت‌های دفاعی دستور کار نیروهای مسلح ایران اسلامی است

 17. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 18. سردار جلالی: تلاش ما این است که مردم بدون هیچ مشکلی از فرصت‌های فناوری بهره‌مند شوند

 19. بیانیه وزارت دفاع به‌مناسبت گرامیداشت سالروز صنعت دفاعی

 20. سردار فدوی: دستگیری تفنگداران آمریکایی بسیاری از برنامه‌های دشمن را برهم زد

 21. سرلشکر باقری: ایران در گام دوم انقلاب یک قدرت شکست ناپذیر خواهد بود

 22. پیام تسلیت رئیس قوه قضاییه به آیت‌الله امینی

 23. امامی کاشانی خطیب نماز جمعه این هفته تهران

 24. وزیر امور خارجه سوئد: مذاکره با ظریف، صریح و سازنده بود

 25. مجلس گاهی در راس امور است و گاهی نمی خواهد که در راس امور باشد/هماوردی قانون قیر و قانون همسان سازی حقوق

پربحث‌های دیروز

 1. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 2. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 3. شمخانی: آمریکا عامل اصلی تنش در منطقه است/ ایران به میز مذاکره برنمی‌گردد

 4. توضیح وکیل نجفی درباره علت اعتراض به حکم دادگاه

 5. مردم منتظر محاکمه رانت‌خواران پیدا و پنهان مافیای خودرو⁩ هستند

 6. انتصاب «رئیس مؤسسه دائرةالمعارف فقه اسلامی» از سوی رهبر انقلاب

 7. واکنش ربیعی به حادثه تروریستی اخیر کابل

 8. شیخ عیسی قاسم: بزرگ‌ترین ستم در زمین قطع ارتباط انسان با رسول خداست

 9. شیعیان نیجریه از هیچ چیز نمی‌ترسند/افزایش پیروان شیخ زکزاکی

 10. تعیین تکلیف نفتکش متخلف انگلیسی در دادگاه/هماهنگی کامل با نیروهای نظامی برای تامین امنیت کشتیرانی خلیج‌فارس

 11. چرا نام «گریس ۱» به «آدریان دریا» تغییر کرد؟

 12. فرمانده نیروی دریایی سپاه: زیر بار حضور آمریکا و انگلیس در خلیج فارس نخواهیم رفت/ وظیفه ما ایجاد امنیت در منطقه است

 13. احتمال سفر رئیس جمهور به ژاپن و فرانسه/ اگر توافقات خوبی حاصل شود روحانی و مکرون در تهران یا پاریس دیدار می کنند

 14. نوروزی: ائتلاف خلیج فارس محکوم به شکست است

پربحث‌های هفته

 1. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 2. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 3. چرخش ظریفانه از برجام!...

 4. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 5. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 6. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 7. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 8. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 9. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 10. ناتوانی ۳۰ ساله دولت‌ها از مالیات‌ستانی؛ «دولتی بودن» یا «بی‌دولتی»؟ مساله این است...

 11. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 12. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 13. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 14. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 15. شهردار خرم‌آباد دستگیر شد

 16. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 17. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 18. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 19. زیباکلام: اصلاح‌طلبان دست راستشان به دست چپشان می‌گوید چه کار کنیم

 20. حسین فریدون پنجم شهریور محاکمه می‌شود

 21. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 22. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 23. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 24. شمخانی: آمریکا عامل اصلی تنش در منطقه است/ ایران به میز مذاکره برنمی‌گردد

 25. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

آخرین عناوین