نظر رحیم‌پور ازغدی درباره توقیف نفتکش انگلیس

گروه سیاسی الف،   3980431073 ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره توقیف نفتکش انگلیس در تنگه هرمز گفت: این نفتکش علی رغم اینکه ناو جنگی انگلیس نیز آن را پشتیبانی می‌کرد توسط چند بچه توقیف شد و این در حالی است که انگلیسی‌ها ۲۰۰ سال است به دنیا زور می‌گویند و عادت نداشته اند که این بلا‌ها سرشان بیاید.

نظر رحیم‌پور ازغدی درباره توقیف نفتکش انگلیس

به گزارش تسنیم،‌ حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز در نشست دانشجویی بازخوانی پیام قطع نامه 598 که در حسینیه هنر تهران برگزار شد گفت: برخی پیام‌های امام مانند پیام قطع نامه 598 جوهره فکر انقلابی را نشان می‌دهند و اصول نهضت در آن نهفته است.

وی با بیان اینکه امام یک دهه حکومت کرد و در سن 80، 90 سالگی مدام جوانتر، انقلابی‌تر و محکم‌تر می‌شد به گونه‌ای که می‌توان گفت: شاید او بهترین حرف‌های انقلابی خود را در سال‌های آخر عمرش زد تصریح کرد: امام در سال‌های آخر عمر خود مانند یک جوان چریکی که در حال جنگ پارتیزانی است حرف‌های انقلابی می‌زد.

پور ازغدی با بیان اینکه اگر چه امام از پذیرش قطع نامه به عنوان سرکشیدن جام زهر تعبیر کرد افزود: امام از این جهت گفت: من جام زهر را نوشیدم، چون می‌خواست صدام مجازات و اعدام شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه امام با صدور حکم اعدام سلمان رشدی یک جبهه جهانی و نبرد بی پایان علیه آل سعود، آمریکا و اسرائیل باز کرد تصریح کرد: امروز آثار این جبهه جهانی را در دنیا شاهد هستیم.

وی گفت: برخی‌ها معتقدند امام به اقتضای زمان حرف‌های خود را زده و یا اینکه این حرف‌ها جزو اصول امام و انقلاب نبوده است از طرفی برخی امام را متهم می‌کنند که او از ادبیات غیراسلامی استفاده کرده مثلا می‌گویند جنگ فقر و غنا ریشه کمونیستی دارد و این در حالی است که این جنگ دارای ریشه اسلامی است.

پور ازغدی با اشاره به اینکه معنویت توحیدی رکن اول و آخر امام است تصریح کرد: امام دهخدای زنده و خدای حی متوسل می‌شد نه به خدای مرده که فقط یک اسم است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطر نشان کرد: در پیام قطع نامه 598 امام در مورد جهاد و ارزش مجاهد غوغا کرده و به گونه‌ای از جهاد و مجاهدت حرف می‌زند که انسان آرزو می‌کند تا آخر عمر مجاهد باشد.

وی با اشاره به اینکه مخاطب پیام امام در خصوص قطع نامه 598 بچه‌های انقلاب بوده اند تصریح کرد: زمانی که این قطع نامه صادر شد همه ما تعجب کردیم، چون تصور اینکه جنگ تمام شود در حالی که ما زنده بودیم و صدام هنوز مجازات نشده بود برایمان سخت بود.

پور ازغدی با بیان اینکه بزرگترین نتیجه مذاکرات قبل و بعد انقلاب پیروزی‌های معنوی و ایدئولوژیک بود تصریح کرد: امام در پیام قطع نامه 598 گفت: انقلاب تمام نشده و ما وارد مرحله‌ای سخت‌تر از انقلاب می‌شویم بنابراین باید پشتیبانی‌های معنوی و مادی از انقلاب ادامه یابد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تنها کسی که در این مبارزه به نتیجه رسیده کسی بود که گفت: ما مامور به تکلیفیم و نه مامور به نتیجه با این وجود تمام کسانی که مامور به نتیجه و مادیات بودند شکست خورده اند.

وی با بیان اینکه فتنه بزرگی که این ملت را تهدید می‌کند محاسبات مادی و نگاه مشرکانه است افزود: امام می‌گفت: کسانی که از ابرقدرت‌ها می‌ترسند علتش این است که تهذیب نفس نکرده اند.

پور ازغدی به توقیف نفت کش انگلیس در تنگه هرمز اشاره کرد و افزود: این نفت کش علی رغم اینکه ناو جنگی انگلیس نیز آن را پشتیبانی می‌کرد توسط چند بچه توقیف شد و این در حالی است که انگلیسی‌ها 200 سال است به دنیا زور می‌گویند و عادت نداشته اند که این بلا‌ها سرشان بیاید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطر نشان کرد: زمانی که ناو‌هایی آمریکا به خلیج فارس آمدند امام گفت: این ناو‌ها را بزنید که مسئولین زیر بار نمی‌رفتند تا اینکه چند تا از بچه‌های انقلابی مانند امام عمل کردند و این کار را انجام دادند البته پس از این کار مسئولین می‌خواستند ان‌ها را توبیخ کنند که این اقدام به گوش امام رسید امام از این بچه‌ها دعوت کرد و به آن‌ها سکه هدیه داد

وی با بیان اینکه امروز در برجام کسی جز ما باقی نمانده و این در حالی است که ما به همه تعهدات خود عمل کرده ایم، ولی طرف مقابل عمل نکرده تصریح کرد: جالب اینجاست آن‌ها می‌گویند باید در برجام بمانید و اگر ما نیز می‌گوییم میوه برجام کجاست می‌گویند برجام میوه ندارد از سایه آن استفاده کنید اگر چه برجام سایه‌ای هم ندارد.

پور ازغدی به صورت کنایه آمیز به واکنش‌های مسئولین پس از خروج آمریکا و عدم تحقق خواسته‌های ایران در توافق هسته‌ای گفت: ما تا به حال مسئولان ضد آمریکایی در حد مسئولان کنونی نداشته ایم به گونه‌ای که آن‌ها صبح تا شب به آمریکا فحش می‌دهند معتقدم اگر ما به شیوه مسئولان فعلی عمل می‌کردیم شاه هنوز در کشور حاکم بود و جنگ پایان نیافته بود. در هر حال آن روشی که ما را جلو آورد این نبوده که هم چوب را بخوریم و هم پیاز را چرا که امام می‌گفت: ما هم چوب را می‌زدیم و هم دشمن  باید پیاز را بخورد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه غرب تحقیر می‌کند و هر جا کوتاه بیاییم بیشتر دست به تحقیر می‌زند تصریح کرد: ما هیچ وقت به اندازه حال حاضر اینقدر تحریم و تحقیر نشده ایم، چون تا به حال تا این حد عقب نشینی نکرده بودیم.

وی گفت: زمانی که در کشور بحث تنش زدایی مطرح شد حکم بازداشت آقای هاشمی را صادر کردند ودر دوران خاتمی هم وقتی بحث گفتگوی تمدن‌ها پیش آمد بوش اعلام کرد ایران محور شرارت است.

پور ازغدی تصریح کرد: امام در پاسخ به کسانی که مدام می‌گفتند جنگ کی تمام می‌شود گفتند نبرد حق و باطل تا زمانی که باطل وجود دارد ادامه خواهد داشت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ما در جنگ ملی گرایی نداریم که بخواهد از خاک ایران دفاع کند و امام هم ملی گرا‌ها را قبول نداشت تصریح کرد: برخی‌ها می‌گویند اگر آمریکا با ما کاری نداشته باشد ما هم به آن‌ها کاری نداریم، اما امام در پاسخ به این افراد می‌گوید اگر دشمن ما را ول کند ما ول کن نیستیم و تا پرچم لااله الله را در سراسر جهان به اهتزار در نیاوریم کوتاه نمی‌آییم از طرفی یک عده‌ای هم میگویند مقاومت کنیم تا دشمن دست از سر ما بردارد، اما پاسخ امام به این افراد نیز این است که اگر دشمن ما را رها کند ما آن‌ها را رها نمی‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما در خواب هم نمی‌دیدیم یک روز سیل سیل انسان بین نجف و کربلا راهپیمایی کنند تصریح کرد: همین الان که برخی‌ها با ذلت عقب نشینی کردند خطر جنگ بیشتر شده در هر حال این‌ها می‌گفتند که وقتی ما مرگ بر آمریکا می‌گوییم خطر جنگ بیشتر شده است، ولی شاهد بودیم وقتی این افراد ضعف نشان دادند و سیگنال ضعف فرستادند خطر جنگ بیشتر شد.

پور ازغدی با تاکید براینکه امام حتی قطع نامه 598 را با عزت امضا کرد نه با ذلت تصریح کرد: برخی‌ها می‌گویند این تقصیر ما بوده که با افراط و دادن شعار‌های تند باعث شدیم که آمریکا، فرانسه و انگلیس علیه ما متحد شوند. امام در پاسخ به این افراد می‌گوید جهان خواران و جهان سرمایه داری از ما این انتظار را دارند که مظلومان جهان و ایران را در چاه بیندازند و ما هم حتی یک شعار ندهیم در هر حال وظیفه ما این است در سرتاسر جهان فریاد بزنیم و تمام کشور‌های دنیا را بیدار کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه برخی از مسئولین حرف‌های امام را قبول ندارند و می‌گویند اگر ما مرگ بر آمریکا نگوییم آن‌ها هم با ما کاری ندارند تصریح کرد: به گفته امام دشمن تا نابودی ما دست از سرمان برنمی دارد.

وی با بیان اینکه امام می‌گفت که دشمن حاضر نیست ما را به عنوان یک کشور معمولی تحمل کند تصریح کرد: به گفته امام دشمن هیچ مرگی را نمی‌شناسد مگر اینکه ما از تمام ارزش‌های معنوی، الهی و هویت خود عبور کنیم.

پور ازغدی با بیان اینکه دیپلماسی سکولار برخلاف دیپلماسی انقلابی است تصریح کرد: به گفته امام باید از موشک گرفته تا تانک و بسیج 20 میلیونی داشته باشیم تا دشمن از ما بترسد امام می‌گفت: کشور ایران باید به عنوان یک دژ نظامی آسیب ناپذیر باشد و نیاز سربازان اسلام در سراسر جهان را تامین کند در واقع با توجه به این گفته امام ایران باید به دانشگاه تربیت چریک و مجاهد انقلابی تبدیل شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه تا پیش از انقلاب اسلامی هر جنگی که به وقوع می‌پیوست اسرائیل بزرگتر می‌شود افزود: بعد انقلاب شوروی از افغانستان بیرون رانده شد و اسرائیل از لبنان و غزه عقب نشینی کرددر هر حال رزمندگان کشور‌های اسلامی امروز جنگیدن را از بچه‌های ما یاد گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه موش‌های زمان جنگ بعد از جنگ شیر می‌شوند و حرف‌های محکم می‌زنند تصریح کرد: برخی‌ها که اصلا به جنگ نیامده اند به یک مرتبه شیر شده اند.

پور ازغدی با طرح این سوال که چرا به عراق، سوریه، لبنان، سومالی و دیگر کشور‌ها حمله می‌شود، اما به ایران حمله‌ای صورت نمی‌گیرد تصریح کرد: اگر ما قدرت دفاعی نداشته باشیم قطعا به ما نیز حمله می‌کنند، اما قدرت دفاعی ما اجازه حمله را از دشمن گرفته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه برخی‌ها که خود از کتک خورده‌های انقلاب بودند می‌گفتند امروز عصر موشک نیست عصر گفتگوست اظهار داشت: وقتی که انگلیسی‌ها کشتی ما را گرفتند در صورتی با ما گفتگو می‌کنند که ما نیز کشتی آن‌ها را بگیریم، چون به گفته امام این‌ها وحشی هستند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۱۳۵۰۲۱۱:۳۰:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۳۱
بچه نه شیر ایرانی
ناشناس۱۰۱۳۵۶۴۱۱:۵۷:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۳۱
کاملا درست است اظهارات آقای پورازغدی.
ناشناس۱۰۱۳۶۲۲۱۲:۲۲:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۳۱
البته شیر بچه هستندو تودهنی زدن به دشمن راهم فوت آبند دمشان گرم

پربحث‌های دیروز

 1. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 2. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 3. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 4. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

 5. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 6. پزشکیان، مستقل هستم و هیچ‌وقت هزینه تبلیغات نداده‌ام / قطعا مجلس آینده هم به این شکل خواهد بود/مگر لاریجانی کیست؟

 7. حادثه تالار عروسی سقز ۱۱ کشته و ۴۲ مصدوم برجا گذاشت/ اعلام عزای عمومی در کرستان

 8. همتی: بانک مرکزی برای بازگرداندن ثبات به بازار ارز تلاش می‌کند

 9. نظرات برگزیده مخاطبین الف: پزشکان و هنرمندان برای معافیت مالیاتی لابی دارند اما کارگران و حقوق بگیران نه/چرا حسام‌الدین آشنا همیشه طلبکار است/دوستی با آمریکا سعادت نمی‎ آورد

 10. عراقچی: تمام اعضای برجام آمریکا را ریشه تنش‌ها می‌دانند

 11. فیس بوک صفحه کاربری عربی رهبر انقلاب را پاک کرد

 12. کرایه اتوبوس‌های جدید DRT در پایتخت چقدر است

 13. آیت الله علوی گرگانی: طرح جدید بانکداری باید به نظر رهبر انقلاب و بعضی از کارشناسان خبره در بحث اقتصاد و فقه برسد

 14. «اعزام به زندان تا تأمین قرار وثیقه و کفالت» ممنوع شد

 15. جزئیات درگیری اشرار در افسریه تهران/ نزاع خیابانی با شمشیر، کلت کمری و کلاشینکف

 16. چرا خشایار اعتمادی از دنیای موسیقی خداحافظی کرد؟

 17. حمله بی‌سابقه تاج به نمایندگان مجلس

 18. مدودف: قطع دسترسی روسیه به سوئیفت اعلام جنگ است

 19. ماهیت واقعی FATF چیست؟/ وقتی اندیشکده انگلیسی هم ادعاهای FATF را زیر سوال می‌برد

 20. روایت شاهدان عینی از حادثه سقز/ خبری از انفجار گاز نبود

 21. خجسته: کینه‌ سیاسی دولت عامل حذف کارت سوخت بود

 22. رویترز: اروپایی‌ها در جلسه برجام، ایران را به اِعمال «مکانیسم ماشه» تهدید می‌کنند

 23. با بزرگترین خودروسازان دنیا آشنا شوید

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره می خواهیم آرژانتین و مکزیک باشیم یا سوئد و سنگاپور!؟

 2. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 3. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 4. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 5. رئیس جمهور افغانستان را در این تصویر پیدا کنید!

 6. شوخی گریه‌دار با کودک کار

 7. سعید ملایی تبعه مغولستان شد+عکس

 8. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 9. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 10. علت طولانی بودن روند صدور کارت ملی چیست؟

 11. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 12. توضیحات رامبد جوان درباره مهاجرت و خندوانه

 13. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 14. ثبت نام کنندگانی که هیج اطلاعاتی از مجلس شورای اسلامی ندارند!!

 15. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 16. اقتصاددانان خطاب به رئیس‌جمهور: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین را منتشر کنید

 17. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 18. خسارت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی زنگنه به کشور

 19. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 20. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 21. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 22. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 23. کدخدایی: برخی از وزرا مخالف افزایش قیمت بنزین بودند/موضع مشاور رئیس جمهور درباره کشته شدگان اعتراضات اخیر/ زیباکلام: شرمنده مردمی هستم که با تشویق من به روحانی رای دادند

 24. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

 25. آیا فقط گرانی بنزین «عدالت» را بر قرار می‌کند؟!

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره می خواهیم آرژانتین و مکزیک باشیم یا سوئد و سنگاپور!؟

 2. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 3. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 4. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 5. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 6. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 7. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 8. ثبت نام کنندگانی که هیج اطلاعاتی از مجلس شورای اسلامی ندارند!!

 9. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 10. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 11. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 12. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 13. کدخدایی: برخی از وزرا مخالف افزایش قیمت بنزین بودند/موضع مشاور رئیس جمهور درباره کشته شدگان اعتراضات اخیر/ زیباکلام: شرمنده مردمی هستم که با تشویق من به روحانی رای دادند

 14. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 15. آیا رییس جمهور‌ها همیشه باید در حال سخنرانی باشند؟

 16. آقای جهانگیری! تجربه دوران هاشمی را فراموش نکنید...

 17. لاریجانی: قصد شرکت در انتخابات مجلس ندارم

 18. اعتراضات آبان ماه؛ ضرورت اطلاع‌رسانی سریع‌تر درباره جانباختگان

 19. مطهری: استیضاح روحانی به صلاح نیست/ شفافیت آرا فعلا مضر است/ بیانیه اخیر موسوی را نپسندیدم

 20. رهبر انقلاب: برخی بی‌محابا برای انتخابات مجلس اسم‌نویسی می‌کنند/ اگر توان مدیریتی ندارید، مسئولیت نپذیرید

 21. فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

 22. بازداشت رئیس مستعفی هلال احمر تایید شد

 23. طبیعی بودن افزایش قیمت‌ها به روایت وزیر کشور/ تکذیب سخنان علی مطهری توسط واعظی و ربیعی/توکلی: افزایش قیمت بنزین پس از چند بار تکذیب، فریب مردم بود

 24. چه کسانی دلواپس بازداشت پسر آخوندی هستند؟

 25. آیا واقعا روحانی از زمان اجرای افزایش قیمت بنزین بی‌خبر بود؟/ پایان دوره لاریجانی در مجلس/ نمایندگانی که به استیضاح زنگنه رای ندهند باید پاسخگوی عملکرد او باشند

آخرین عناوین