لاف در غریبی درباره پهپاد ایرانی

گروه جهان الف،   3980429047
لاف در غریبی درباره پهپاد ایرانی

صبح‌نو نوشت: درحالی‌که رییس‌جمهوری آمریکا مدعی شده بود پهپاد ایرانی را ناو نظامی این کشور سرنگون کرده است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به ادعای واهی و برخاسته از توهم ترامپ، تأکید کرد از تمامی مراحل عملیات پهپاد شناسایی ایرانی از ناو «یو‌اس‌اس باکسر» و بازگشت این پهپاد به پایگاه تصاویری گرفته که به‌زودی آن‌ها را منتشر می‌کند.

اطلاع‌رسانی ترامپ قبل از پنتاگون

همه‌چیز از یک توهم شروع شد. در ابتدای مراسمی در کاخ‌سفید، دونالد ترامپ شتاب‌زده در جایگاه قرار می‌گیرد و با گفتن جمله‌ای نظرها را به خود جلب می‌کند: «پیش از شروع سخنرانی، می‌خواهم همه را از حادثه‌ای باخبر کنم که امروز در تنگه هرمز رخ داد». او که به‌دنبال حیثیت از‌دست‌رفته آمریکا در سرنگونی پهپاد رادارگریزش به‌دست پاسداران مرزهای هوایی ایران بود، مدعی شد: «کشتی نظامی این کشور پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز هدف قرار داده است». ترامپ این ادعا را در حالی مطرح کرد که هنوز پنتاگون جرأت نکرده بود این خبر را اطلاع‌رسانی کند؛ پنتاگونی که مسوولیت این حمله را برعهده داشت. 

پنتاگون ساعاتی بعد از داستان‌سرایی ترامپ، در بیانیه‌ای اعلام می‌کند: «حدود ساعت 10 صبح پنجشنبه به وقت محلی کشتی آبی-خاکی یواس‌اس باکسر در حال حرکت به‌سمت تنگه هرمز بود که یک فروند سامانه پرنده بدون سرنشین بال‌ثابت (UAS) به باکسر نزدیک و در محدوده فاصله‌ای خطرناک ثابت شد. کشتی به‌منظور تضمین ایمنی و خدمه‌اش اقدام دفاعی انجام داد». توهم ترامپ در سرنگونی پهپاد ایرانی در حالی است که در بیانیه پنتاگون، به تعلق این پهپاد به ایران اشاره‌ای نشده است.

داستان‌سازی آمریکایی‌ها برای خبرنگاران آنقدر جالب بود که ماجرا را بلافاصله در نیویورک از وزیرخارجه کشورمان جویا شدند. دکترظریف هم در پاسخ به آنان گفت: «براساس آخرین اطلاعاتی که از تهران دریافت کردم، هنوز هیچ اطلاعی نداریم که پهپادی از دست داده باشیم».

تمامی پهپادهای ایران در سلامت هستند

سردار ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، به ادعای واهی و برخاسته از توهم ترامپ واکنش نشان داد و اعلام کرد: «تمامی پهپادهای متعلق به جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج‌فارس و تنگه هرمز ازجمله پهپاد مدنظر رییس‌جمهوری آمریکا، پس از انجام مأموریت شناسایی و کنترل برنامه‌ریزی‌شده به سلامت به پایگاه‌های خود بازگشته‌اند و گزارشی دال بر مقابله عملیاتی ناو یواس‌اس باکسر آمریکایی مخابره نشده است».

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، این‌ اظهارات رییس‌جمهوری آمریکا را با هدف ایجاد التهاب و ناامن‌سازی منطقه خلیج‌فارس و آبراه تنگه هرمز تلقی و اظهار کرد: «نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همواره با هوشیاری کامل و طبق موازین بین‌المللی، مأموریت قانونی حراست، کنترل و مراقبت از امنیت خلیج‌فارس و تنگه هرمز را وظیفه قانونی خود می‌دانند».

کنایه عراقچی: شاید آمریکایی‌ها پهپاد خودشان را ساقط کرده باشند

آقای سید‌عباس عراقچی، معاون دکترظریف، هم ماجراسازی آمریکایی‌ها را از زاویه طنز نگاه کرد و در توییتی نوشت: «ما هیچ پهپادی را در تنگه هرمز یا جای دیگر از دست ندادیم. من نگرانم یو‌اس‌اس باکسر پهپاد خودشان را به‌اشتباه ساقط کرده باشد!» وزیر امورخارجه کشورمان هم در توییتی با ترسیم نقشه ایران و آمریکا، فاصله 6هزار مایلی آمریکا خلیج‌فارس را یادآور شد که ناو آمریکایی در نزدیکی مرزهای ایران چه می‌کند. دراین‌میان، آنچه دروغ‌پردازی‌های ترامپ را آشکار می‌سازد، بیانیه سپاه پاسداران درباره پهپاد ایرانی بود. 

سپاه: تصاویر مأموریت پهپاد ایرانی منتشر می‌شود

سپاه پاسداران در بیانیه‌ای با مضحک‌ خواندن عملیات ادعایی آمریکایی‌ها در سرنگون‌کردن پهپاد ایران در تنگه هرمز، از انتشار تصاویر پهپاد نیروی هوافضای سپاه خبر داد که در انجام مأموریت خود تصویر گرفته است. این تصاویر نشان خواهد داد پهپاد نیروی هوافضای سپاه پیش از ورود ناوچه آمریکایی به تنگه هرمز، در حال اجرای مأموریت جاری خود در منطقه بوده و تصاویر مربوط به رصد و مراقبت از ناوچه مذکور را نیز قبل و حتی بعد از زمان ادعاشده آمریکایی‌ها به ایستگاه خود ارسال کرده و سالم به پایگاه خود بازگشته است. تصاویری که سپاه در بیانیه خود تأکید کرده به‌زودی، آن ‌را منتشر خواهد کرد. در این بیانیه آمده است: «به‌زودی تصاویر پهپادهای سپاه از ناوچه «یو‌اس‌اس باکسر» آمریکایی را منتشر خواهیم کرد که مدعی سرنگون‌ساختن پهپاد ایرانی در روز پنجشنبه برفراز تنگه هرمز شده است تا دروغ و بی‌پایه‌و‌اساس بودن این ادعا درمعرض افکار عمومی جهانیان قرار گیرد» که سرانجام بعد از ظهر دیروز، سپاه پاسداران اولین تصاویر از رصد ناو آمریکایی توسط پهپاد شناسایی ایرانی را منتشر کرد.

تمسخر آمریکا 

تکذیب ادعای ترامپ در سرنگونی پهپاد ایران در آب‌های خلیج‌فارس، واکنش‌های گسترده‌ای در رسانه‌های جهانی داشته است. فرانس24 می‌گوید: «ایران خبر سرنگونی پهپاد ایرانی به‌وسیله ناو آمریکایی را به‌تمسخر گرفت.» سرگئی ریاکوف، معاون وزیر امورخارجه روسیه، هم ادعای آمریکا را تنش‌آفرینی در منطقه توصیف کرده است. مرکل، نخست‌وزیر آلمان، نیز در واکنش به ادعای رییس‌جمهوری آمریکا درباره ساقط‌کردن پهپاد ایرانی گفت: «نگران اوضاع خلیج‌فارس هستم. نمی‌شود که بدون نگرانی به وضعیت منطقه نگریست. باید از تمامی فرصت‌ها برای برقراری روابط دیپلماتیک به‌منظور کاهش تنش‌ها استفاده شود».

تنها در ائتلاف ضدایرانی

حال روز گذشته در واشنگتن، مقام‌های آمریکا با مقام‌های چند کشور درباره خلیج‌فارس گفت‌وگو کردند؛ گفت‌وگوهایی برای ائتلاف دریایی علیه ایران. وزارت خارجه آمریکا به‌بهانه حملات ادعایی ایران به نفتکش‌ها و کشتی‌های تجاری در خلیج‌فارس و دریای عمان، از چند روز پیش پیشنهاد داده بود تا ائتلاف نظامی- دریایی در منطقه تشکیل شود تا مانع چنین حملاتی شود.

منبعی در وزارت خارجه آمریکا که خواست نامش فاش نشود، خبر داد درادامه نشست ضدایرانی ورشو، این‌بار بحرین در فصل پاییز میزبان نشست‌های کارگروه مرتبط با امنیت کشتیرانی و هوانوردی خواهد بود. بااین‌حال، «رویترز» نیز گزارش می‌دهد: «با وجود ادعای آمریکا مبنی‌بر مشارکت کشورهای زیادی در طرح تشکیل ائتلاف دریایی برای تسهیل کشتیرانی در خلیج‌فارس، منابع آگاه می‌گویند متحدان واشنگتن تمایل چندانی برای پیوستن به این طرح ندارند». به‌نوشته خبرگزاری رویترز، 6 منبع مطلع از مذاکرات آمریکا با متحدانش می‌گویند آن کشورها برای ارائه تجهیزات نظامی یا نیروی جنگی به ائتلاف آمریکایی به‌بهانه تنش‌زایی‌های ایران بی‌رغبت هستند.

یکی از مقام‌های فرانسوی تأکید کرد کشورش هیچ برنامه‌ای برای اسکورت کشتی‌ها در آب‌های نزدیک ایران ندارد و طرح آمریکا را غیرسازنده می‌داند؛ زیرا نه‌تنها باعث کاهش تنش‌ها نمی‌شود؛ بلکه ازنظر تهران، اقدامی ضدایرانی است. منابع امنیتی بریتانیا نیز می‌گویند اسکورت تمام کشتی‌های تجاری اقدامی ناپسند و نادرست است؛ دیدگاهی که به‌نوشته رویترز در بین چندین کشور دیگر متحد آمریکا نیز مشترک است.

افزون‌براین، یکی از مقام‌های عالیرتبه غربی در پکن تصریح کرد دولت چین «به‌هیچ‌وجه» حاضر نیست در این ائتلاف دریایی شرکت کند. یکی از مقام‌های کره‌جنوبی نیز در پاسخ به پرسش رویترز درباره تصمیم سئول برای پیوستن به این ائتلاف توضیح داد که واشنگتن هنوز درخواست رسمی نداده است.

علاوه‌براین، مقامی عربی با بیان اینکه آمریکا نمی‌خواهد در این کار تنها باشد، توضیح داد: «منابع کافی در منطقه برای این کار وجود دارد. آمریکایی‌ها می‌خواهند تأییدیه بین‌المللی را نیز برای این اقدام داشته باشند. آن‌ها نمی‌خواهند بار مالی فقط بر دوش خودشان باشند».

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 2. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 3. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 4. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 5. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 6. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 7. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 8. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 9. چراغ جادوی ۶۸ هزار میلیاردی وزارت نفت/ صندوق‌های نفت حیاط خلوت بازنشسته‌هاست؟

 10. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 11. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 12. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

 13. ممنوع التصویر شدن در صداوسیما چگونه است؟  

 14. دستگیری سه شرور شمشیری   

 15. راست و دروغ قطعی اینترنت/ پای شبکه ملی اطلاعات در میان است؟

 16. بصير و آراسته، بدون عينك، بدون ريش پروفسوري

 17. رئیس بانک مرکزی: تلاش می‌کنیم رشد نقدینگی را کنترل کنیم/ همه کمک کنند تا شرایط اقتصادی بهبود یابد

 18. آذری جهرمی: تلاشم را کردم، مردم قضاوت کنند/ هنوز به رفع فیلتر امید دارم/ معطل قانون نمی‌مانم

 19. فرمانده نیروی دریایی سپاه: اگر حادثه‌ای در خلیج فارس رخ دهد، کشورهای منطقه از تشنگی می‌میرند

 20. هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران

 21. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 22. احسان علیخانی: عصر جدید سخت‌ترین کار عمرم بود

 23. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 24. تحرکات محرمانه «باند نیویورک» در جاده چالوس + تصاویر

 25. این دم را روی کولتان بگذارید تا تعادلتان حفظ شود !  

پربحث‌های دیروز

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 3. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 4. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 5. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 6. کدام مسئولان برای نجات نجفی به خانه اولیای‌دم رفتند؟

 7. حقوق مزدک میرزایی در شبکه اینترنشنال  

 8. فساد مالی عجیب و غریب سازمان یافته  

 9. آیا حذف پراید در شرایط فعلی شدنی است؟

 10. شیخ زکزاکی در فرودگاه نیجریه بازداشت شد

 11. «جوانمرد قصاب» کیست؟ + تصویر

 12. تصویری معنادار از سردار سلیمانی  

 13. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 14. چطور کسی تخلفی به بزرگی باستی هیلز را ندید؟  

 15. راهزنی جدید آمریکا برای سرقت نفت ایران

 16. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 17. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 18. داخل شهرک باستی هیلز را ببینید  

 19. بزرگ‌ترین عملیات پهپادی یمن در خاک عربستان/ حمله پهپادها به مراکز حساس نفتی و پالایشگاه‌ها

 20. بازیگری که به شبکه «جم» پیوسته بود برمی‌گردد

 21. دولت فرصت «وزارت گردشگری» را از دست ندهد

 22. خط‌ونشان همتی برای بانک‌ها/ دوران تخطی از مقررات به‌سر آمد

 23. افشاگری بنگر از مرگ هادی نوروزی

 24. رو در رو شدن جنگنده‌های ایرانی و آمریکایی  

 25. ماجرای قتل مادر و دختر ۱۳ ساله‌اش در تهران

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. اي كاش ظريف زودتر تحريم مي‌شد!

 4. ماجرای بی‌حجابی در مترو و حواشی آن؛ نظر مردم چیست؟

 5. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 6. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 7. متهم ردیف اول در توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد/ پلیس دستگیر می کند اما بانک مرکزی باعث آزادی اش شد

 8. توضیحات نیروی هوایی ارتش درباره درگیری و تیراندازی مرگبار در بیشه‌کلا

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 11. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 12. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 13. چرخش ظریفانه از برجام!...

 14. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 15. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 16. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 17. فرصت جدید جلب احترام جهاني برای نیروی دریایی ايران

 18. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 19. قائم‌مقام شبکه سه: شاملو ضدیت آشکار با دین دارد/ شجریان هم جرأت نمی‌کند به شاملو اعتراض کند

 20. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 21. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 22. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 23. اما و اگرهای تحریم ظریف

 24. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 25. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

پربحث‌های امروز

 1. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 2. تصویر ماهواره‌‌ای از وضعیت تاسیسات نفتی عربستان بعد از حمله یمنی‌ها

 3. پیامدهای نظامی و اقتصادی خروج نظامیان آمریکا از خاک آلمان

 4. فهرست ناکامی‌های دیپلماتیک و نظامی بن سلمان به روایت یک روزنامه اسراییلی

 5. توضیحات بعیدی‌نژاد درباره نفتکش ایرانی گریس یک

 6. مادورو: ترامپ همچون هیتلر است

 7. رژیم صهیونیستی شمال نوار غزه را موشک باران کرد

 8. مخالفت ژاپنی‌ها با پیوستن به ائتلاف آمریکایی در تنگه‌هرمز

 9. صدور هشدار امنیتی سفارت سعودی در ترکیه به اتباع این کشور

 10. نتانیاهو، غزه را به حمله نظامی تهدید کرد

 11. انگلیس تابعیت «جک داعشی» را سلب کرد

 12. آغاز سفر ظریف به سه کشور اروپایی؛ فنلاند مقصد اول

 13. رهبر مخالفان نتانیاهو: حماس دیگر هراسی از اسرائیل ندارد

 14. سید عباس موسوی: اقدامات آمریکا در سوریه عامل بی‎ثباتی و ناامنی است

 15. اردن سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد

 16. تلاش ترامپ برای توجیه نتایج منفی نظرسنجی‌ها علیه خود

 17. بعیدی نژاد: انتظار می رود نفتکش «آدریان دریا» امشب حرکت کند

 18. آغاز محدودیت‌های ترافیکی 6روزه از فردا در محورهای مازندران

 19. جبل الطارق رسما درخواست آمریکا برای توقیف نفت‌کش ایرانی را رد کرد

 20. عمران‌خان: جهان مراقب زرادخانه هسته‌ای هند باشد

 21. ۸ پیام‌ حمله انصارالله به میدان نفتی عربستان

 22. عمار الحکیم دولت عراق را تهدید کرد

 23. نشست سران ایران، ترکیه و روسیه در آنکارا

 24. اسپوتنیک: نفتکش ایرانی در حال ترک جبل‌الطارق است

 25. دیدار فرمانده‌هان نظامی کره شمالی و چین

پربحث‌های دیروز

 1. شیخ زکزاکی در فرودگاه نیجریه بازداشت شد

 2. بزرگ‌ترین عملیات پهپادی یمن در خاک عربستان/ حمله پهپادها به مراکز حساس نفتی و پالایشگاه‌ها

 3. نصرالله: اعلام جنگ علیه ایران، اعلام جنگ علیه تمام محور مقاومت است

 4. محسن رضایی: اشتباه بعدی انگلیس پاسخی سخت‌تر دارد

 5. درباره بزرگترین عملیات پهپادی مقاومت یمن؛ میدان نفتی وابسته به آرامکو در آتش سوخت

 6. نفتکش ایرانی همچنان در جبل‌الطارق است

 7. سخنگوی انصارالله یمن در امامزاده ناصرالحق مازندران  

 8. آخرین خبر از نفتکش گریس

 9. واکنش بحرین به عملیات پهپادی یمنی ها به عربستان

 10. پادگان الصقر عراق از سوی هواپیماهای ناشناس هدف قرار گرفته است

 11. واکنش آرامکو عربستان به حمله پهپادی یمنی ها

 12. نظارت کیم‌جونگ‌اون بر آزمایش موشکی کره‌شمالی

 13. دیدار اعضای انجمن دوستی ایران و کویت با ظریف

 14. پارلمان عراق به دنبال ممنوعیت پرواز جنگنده‌های آمریکا

 15. هشدار قانونگذار روس درباره اقدام آمریکا در لهستان

 16. روسیه پهپادهای جاسوسی در کریمه مستقر کرد

 17. یمن سفیر فوق‌العاده در ایران تعیین کرد

 18. ایلهان عمر: نتانیاهو دروغ می‌گوید

 19. جلسه شورای امنیت سازمان ملل درباره سوریه لغو شد

 20. طالبان: درباره کشته شدن برادر رهبرمان تحقیق می‌کنیم

 21. سندرز پیشنهاد قطع کمک‌به رژیم‌صهیونیستی را مطرح کرد

 22. ظریف راهی کویت شد

 23. پوتین و ماکرون درباره برجام رایزنی می‌کنند

 24. الحوثی: عملیات هوایی امروز بزرگترین حمله علیه ائتلاف سعودی بود

 25. یورونیوز: نفتکش «گریس ۱» تا فردا از جبل‌الطارق حرکت نمی‌کند

پربحث‌های هفته

 1. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 2. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 3. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 4. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 5. دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

 6. پمپئو: ساعت در حال تیک تاک کردن و انقضای تحریم تسلیحاتی ایران نزدیک است!

 7. شیخ زکزاکی تصمیم به خروج از هند گرفت/ رهبر شیعیان نیجریه به کشورش باز می‌گردد

 8. شیخ زکزاکی در فرودگاه نیجریه بازداشت شد

 9. بازگشت شیخ زکزاکی به نیجریه

 10. عضو ایرانی اتاق جنگ اقتصادی آمریکا کیست؟

 11. بزرگ‌ترین عملیات پهپادی یمن در خاک عربستان/ حمله پهپادها به مراکز حساس نفتی و پالایشگاه‌ها

 12. ترامپ می‌خواهد بزرگترین جزیره جهان را از دانمارک بخرد

 13. جبل‌طارق: آزادی نفتکش «گریس 1» به تعویق افتاد

 14. تکاپوی بی فرجام ماکرون؛ رئیس جمهور فرانسه در پی چیست؟

 15. کره‌شمالی دو شلیک دیگر به سمت دریا انجام داد

 16. جبل الطارق: توقیف نفتکش ایرانی گریس-۱ عصر امروز پایان می‌یابد

 17. نامه کهنه سرباز ایرانی به ترامپ: ایران هرگز شروع کننده جنگی نبوده/ دیپلماسی هنر ماست

 18. نصرالله: اعلام جنگ علیه ایران، اعلام جنگ علیه تمام محور مقاومت است

 19. چرا سخنگوی جنبش انصارالله یمن در دیدار با رهبری خنجر به همراه داشت؟

 20. محسن رضایی: اشتباه بعدی انگلیس پاسخی سخت‌تر دارد

 21. تحولات کشمیر به کجا ختم می‌شود؟/ زخم ۱۰۲ ساله‌ای که انگلیسی ها در شبه قاره تازه نگه داشتند

 22. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 23. درباره بزرگترین عملیات پهپادی مقاومت یمن؛ میدان نفتی وابسته به آرامکو در آتش سوخت

 24. نفتکش ایرانی همچنان در جبل‌الطارق است

 25. اولین تصاویر حزب‌الله از حمله به ناوچه رژیم صهیونیستی در جریان جنگ ۳۳ روزه

آخرین عناوین