صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

گروه اجتماعی الف،   3980426039 ۱۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

مبارزه با فساد در حالی جدی‌ترین موضوع این روزهای حوزه سلامت است که به گفته وزیر بهداشت عده‌ای تلاش می‌کنند با هزینه‌های میلیونی در فضای مجازی آن را به حاشیه ببرند. نمکی می‌گوید: جو سنگینی را تحمل کردم و می‌کنم، حتی زن و بچه من به تخریب و مرگ تهدید می‌شوند. شبکه رانت، فساد و انحصار به هزار و یک رنگ از جیب این ملت ارتزاق کرده اند.

فارس نوشت: حدود چند ماه از نشستن سعید نمکی بر صندلی وزارت بهداشت می‌گذرد، که در این دوران شاهد تغییراتی در سطوح مدیریتی نظام سلامت بودیم، تغییراتی که به گفته وی در راستای شفاف‌سازی و پاک‌کردن فساد از حوزه سلامت و حمایت از تولیدکنندگان داخل انجام شده است.

موضوع جمع کردن «امضاهای طلایی» از دیگر اقداماتی بود که وزیر بهداشت از آن سخن گفت و تاکید کرد « هنوز در سازمان غذا و دارو برخی امضای طلایی دارند و می‌توانند با رانت کار خود را پیش ببرند یا ما را عقب بیندازند اما من رانت را در سازمان غذا و دارو جمع خواهم کرد»

*دو کانون فساد در حوزه سلامت

شاید یکی از جدی‌ترین اقدامات نمکی پس از نشستن بر صندلی سرپرستی وزارت بهداشت را بتوان تغییر اعضای هیأت امنای صرفه‌جویی ارزی دانست، تشکلی که به گفته وی یکی از کانون‌های فساد در حوزه سلامت بوده است، هرچند پیش از این نیز انتقادات زیادی به عملکرد این تشکل وارد بود و کارشناسان حوزه سلامت فعالیت این نهاد را موازی‌کاری با بخش خصوصی می‌دانستند و از نبود شفافیت در این حوزه گلایه داشتند.

وزیر بهداشت سازمان غذا و دارو را یکی دیگر از کانون‌های فساد دانست که فعالیت‌های وی طی ماه‌های گذشته برای ایجاد شفافیت در عملکرد این سازمان نیز چشمگیر بوده است به طوری که وی پس از نشستن بر کرسی وزارت بهداشت در ابتدا دست به تغییر رئیس این سازمان زد و در نهایت با تشکیل قرارگاه تلاش کرد تأمین دارو و مواد دارویی را زیر ذره‌بین قرار دهد.

به موضوع فساد در سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت طی سال‌های گذشته بارها از سوی رسانه‌ها و به خصوص خبرگزاری فارس پرداخته شد و گزارش‌های متعددی در حوزه تخلفات سازمان غذا و دارو، شرکت‌های وابسته به وزارت بهداشت، سهام پالایشگاه نفت و... نگاشته شد اما به دلیل برخی مسائل پشت پرده هیچ گاه به درستی به آن رسیدگی نشد یا حداقل رسانه‌ها از نتیجه رسیدگی‌ها مطلع نشدند.

«دیده‌بان شفافیت» نیز در سالهای قبل در گزارشی به تشریح مسائلی نظیر تعارض منافع میان تصمیم‌گیرندگان و مدیران ارشد سازمان غذا و دارو، فرار مالیاتی حوزه دارویی، تبعیض در قیمت‌گذاری داروها و فرار گمرکی پرداخت. هرچند انتشار این گزارش جنجال‌های زیادی به پا کرد اما رسیدگی جدی به این پرونده از سوی نهادهای نظارتی صورت نگرفت و مدیران این سازمان به فعالیت خود ادامه دادند.

*فساد در حوزه تجهیزات پزشکی

بررسی‌ها نشان می‌دهد، موضوع فساد در حوزه سلامت تنها مختص به حوزه دارو نیست، زیرا چندی پیش محمدحسین قربانی نایب رئیس کمیسین بهداشت و درمان مجلس از وجود فساد در حوزه تجهیزات پزشکی خبر داد و به انتقاد از این موضوع پرداخت.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از دریافت کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی که تجهیزات پزشکی را به نرخ آزاد می‌فروشند گفته بود بانک مرکزی و وزارت صمت باید رانت خواران را افشا کند و به همین دلیل این کمیسیون نامه‌ای را نوشته و خواهان اسامی شرکت‌های واردکننده شده است.

وی همچنین چند روز بعد از مافیفای ایجاد شده در زمینه فروش کالاهای بیمارستانی خبر داد و خواستار رسیدگی به این موضوع شد.

*ماجرای توییت‌های ۲۰ میلیونی علیه وزارت بهداشت

تصمیم وزیر بهداشت برای مبارزه با رانت و فساد در سازمان غذا و دارو موجب شد تا طی روزهای گذشته، برخی افراد در فضای مجازی برای به حاشیه بردن اقدامات وزارت بهداشت دست به کار شوند که این موضوع واکنش تند وزیر بهداشت را در پی داشت.

نمکی در جمع نمایندگان ولایی به موضوع رسیدگی به فساد در وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: جو سنگینی را تحمل کردم و می‌کنم، حتی زن و بچه من به تخریب و مرگ تهدید می‌شوند. شبکه رانت، فساد و انحصار به هزار و یک رنگ از جیب این ملت ارتزاق کرده اند، داروی مورد نیاز مردم را در بازار سیاه عرضه می‌کنند، در انبارهای پیدا و پنهان احتکار می‌کنند، داروی تقلبی در بازار توزیع می‌کنند.

وی افزود: در کنار سازمان غذا و دارو سامانه‌ای درست کرده بودند که سرور آن در خارج از این مرزها قرار داشت و تنها افراد معدودی به اطلاعات آن دسترسی داشتند، ۴ ماه است روی این موضوع کار می‌کنیم. یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز تجهیزات پزشکی رفته و هنوز دقیقا معلوم نیست چه کسی برده است و چه چیزی آورده و به چه کسانی داده است. بنده در سرازیری عمر خود هستم و البته از پیگیری، شناسایی و افشاگری علیه این شبکه رانت و فساد عقب نشینی نمی‌کنم.

وی با بیان اینکه یک جریان از بیرون وزارت بهداشت هدایت می‌شود و عده ای تطمیع می‌کنند که اتفاقا من را مصمم تر کرده تا با جدیت و سرعت بیشتری برخورد کنم تصریح کرد: از قرار موثق شبکه رانت و فساد اقتصادی بین برخی افراد و شبکه های مجازی هزینه میلیاردی می کنند که مثلاً بنده و وزارت بهداشت را تخریب کنند، ۲۰ میلیون تومان برای هر توییت علیه نمکی خرج می‌کنند، این پولها از کجا آمده است؟ از جیب اون مادری که گوشواره دختر بچه سرطانی خود را در خواب در آورد و فروخت تا فلان داروی قاچاق یا تقلبی اینها را تهیه کند؟

* بازداشت مدیران سازمان غذا و دارو

حال پس از گذشت چند روز از این اظهارات، وزیر بهداشت از بازداشت چند تن از مدیران سازمان غذا و دارو خبر داد و ساعتی بعد جزییات آن از سوی سخنگوی قوه قضاییه اعلام شد.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در خصوص بازداشت تعدادی از کارمندان غذا و دارو توضیح داد: پرونده‌ای در دادسرای تهران در برای بررسی این تخلفات تشکیل شده است که یکی از شرکت‌هایی که در واردات دارو فعال بوده است و ارزهای دولتی قابل توجهی از سیستم بانکی اخذ می‌کرده به تعهدات ارزی خود عمل نکرده و به دلیل عدم انجام تعهدات ارزی و گران نمایی داروهای وارداتی و صدور فاکتورهای متعدد به دلیل وجود شرکت‌های متعدد سود نامشروعی را تحصیل کرده و تحت تعقیب قرار گرفته است.

وی یادآور شد: در سیر رسیدگی به این پرونده سه نفر از حوزه سازمان غذا و دارو به دلیل اخذ رشوه تحت تعقیب قرار گرفتند و به دلیل صدور قرار وثیقه و تودیع آن آزاد هستند. 

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: پس از تکمیل تحقیقات اگر مشخص شود پرونده جزو پرونده‌های اخلال نظام اقتصادی بوده است دادگاه رسیدگی به این پرونده با حضور اصحاب رسانه برگزار خواهد شد. 

اسماعیلی  در پاسخ به این سؤال که آیا این پرونده متهم خارجی هم دارد یا خیر،‌ پاسخ داد:‌ یکی دو نفر از متهمان که از بخش خصوصی هم هستند دارای تابعیت مضاعف هستند اما ایرانی الاصل هستند.

*لزوم ورود مراجع قضایی به موضوع توییت‌های ۲۰ میلیونی

نمایندگان مجلس معتقدند، برخورد با متخلفین در سازمان غذا و دارو و بازداشت برخی فعالان حوزه سلامت دلیل اعمال فشار به وزارت بهداشت و ایجاد جو رسانه‌ای برای به حاشیه بردن اقدامات وزارت بهداشت به شمار می‌رود.

علی نوبخت حقیقی در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: موضوع فساد در حوزه سلامت به جان مردم مرتبط است و ممکن است عده‌ای با این تخلفات سلامت بیماران را به خطر بیاندازند.

وی در خصوص هزینه‌کرد گروهی خاص در فضای مجازی برای تخریب وزارت بهداشت گفت: گزارشات این موضوع به بنده رسیده و چندی پیش نیز در این خصوص اخطار دادم که برخی با تزویر به دنبال تخریب هستند و امروز با دست گذاشتن بر موضوع سلامت مردم به دنبال ایجاد نگرانی بوده که لازم است رسانه‌ها در این زمینه هوشیار باشند.

نوبخت تصریح کرد: لازم است نهادهای نظارتی به این موضوع ورود کرده و این افراد را شناسایی کنند، معتقدم این موضوع توطئه خارجی یا داخلی است و ممکن است این افراد جزو جاسوسان باشند و لازم است این موضوع مورد بررسی و واکاوی دقیق قرار گیرد.

رئیس کمیسین بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: برخی افراد این حوزه پول‌های مفتی را به دست آورده‌اند و اکنون با به خطر افتادن منافعشان به دنبال هزینه‌کرد برای لاپوشانی تخلفات هستند. متخلفان بدانند از امروز هر موضوعی که بر علیه وزارت بهداشت مطرح شود باید آن را بررسی کرد.

وی افزود: گروهی سال‌ها در این نهاد فعالیت داشتند و ممکن است با به خطر افتادن منافعشان به تخریب بپردازند، توصیه می‌کنم وزیر بهداشت در راستای مبارزه با فساد از تصمیمات خود کوتاه نیاید، همانطور که ایجاد قرارگاه قدم مثبتی برای برخورد با مفسدان بوده و کمیسیون بهداشت نیز از این تصمیم حمایت می‌کند.

*شیطنت در فضای مجازی با هدف تخریب وزارت بهداشت

محمدحسین قربانی نایب رئیس کمیسین بهداشت و درمان مجلس نیز در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: بر کسی پوشیده نیست که در مجموعه حوزه سلامت فراز و فرودهای بسیاری طی سال‌های گذشته داشتیم، سخنان وزیر بهداشت مورد تایید اعضای فراکسیون ولایی بوده و رئیس فراکسیون با قاطعیت اعلام کرد که در راستای مبارزه با فساد به وزیر بهداشت کمک خواهد کرد.

وی گفت: امروز حوزه سلامت بیش 20هزار میلیارد تومان بدهی‌های حاشیه‌ای دارد که باید برای این مجموعه تلاش کرد تا مشکلات آن برطرف شود، یکی از بحران‌هایی که کشور را ممکن است با چالش مواجه کند حوزه سلامت است، وزیر بهداشت بر این حوزه اشراف دارد و مجلس نیز در راستای مبارزه با فساد در کنار وزیر بهداشت خواهد بود.

قربانی درخصوص توییت‌های 20 میلیونی برای تخریب وزارت بهداشت گفت: وقتی دست حوزه‌های رانت در هر مجموعه‌ای قطع شود این افراد بیکار نخواهند نشست و دست به شیطنت‌های مختلفی می‌زنند، همچنین تلاش می‌کنند از طریق فضای مجازی و رسانه‌ای دستاوردهای وزارت بهداشت را تخریب کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: خوشحالیم که وزیر بهداشت به دور از فضای سیاسی به کار خود ادامه می‌دهد و شفافیت در کار و برخورد با رانت و فساد از جمله خواسته‌های ما از وی است.

کلام آخر

با اندکی تأمل و یک حساب و کتاب سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که دست‌های اختاپوس فساد در حوزه سلامت آنقدر بزرگ و پر تعداد شده که صاحبان ثروت از بذل و بخشش‌های میلیونی برای تطمیع فعالان فضای مجازیدریغ نمی‌کنند.

اهمیت این موضوع فارغ از اینکه پای سلامت مردم به عنوان یکی از زیربناهای توسعه و پیشرفت درمیان است، از جنبه دیگری قابل بررسی است که مگر سود این افراد از این آشفته بازار چقدر است که دست به چنین اقداماتی می‌زنند؟ با توجه به عزم جدی دستگاه قضا برای برخورد با متخلفان باید دید طی روزهای آتی بازهم خبرهایی در زمینه برخورد با مفسدان در حوزه سلامت به گوش خواهد رسید یا خیر؟

ذکر دو نکته خالی از لطف نیست اولا اینکه به نظر می‌رسد هرچند برخورد با کسانی که در این خلال برای تخریب وزیر بهداشت و منصرف کردن وی از برخورد با مفاسد پول گرفته یا پول داده اند واجب است اما برخورد با دست‌های اصلی پشت پرده اهمیتی وصف ناپذیر دارد.

ثانیا جریان مخالف برخورد با حرکت وزیر بهداشت تلاش داشته‌اند تخلف را در حد یک شرکت تقیلی دهند تا کسی به سراغ امپراطوری‌های خودساخته آنها نرود حال آنکه باید با فساد در هر سطح و مرتبه‌ای چه کوچک چه بزرگ برخورد کرد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۰۵۳۱۴۰۹:۴۳:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۲۶
نمکی از نزدیکان نوبخت بود و برای سر و سامان دادن ریخت و پاش های بی حساب دوران قاضی زاده هاشمی وارد وزراتخانه شد و مغضوب حامیان قاضی زاده هاشمی است.
کاشانی اصلاح طلب۱۰۰۵۳۲۸۰۹:۵۵:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۶
دکتر سعید نمکی را می شناسم , انسانی مثبت , خوش اخلاق وخو شفکری می باشند.
علی 671۱۰۰۵۴۰۳۱۰:۴۰:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۲۶
همه شعار است اگر راست گفتید و عمل کردید و مفسدان را به دستگاه قضا سپردید و محاکمه شدند و اثبات می توان باور کرد و گرنه میان حرف و عمل فاصله از زمین تا آسمان است .
ناشناس۱۰۰۵۴۰۸۱۰:۴۳:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۶
مملکت شده سیسیل
ناشناس۱۰۰۵۴۳۸۱۰:۵۸:۴۸ ۱۳۹۸/۴/۲۶
فساد در حوزه سلامت و بهداشت غیرقابل باور هست. پزشکی در ایران زیادی گنده شده است و خود نمایندگان و مسئولین با وضع قوانینی به نفع این قشر باعث و بانی این مشکلات هستند.
ناشناس۱۰۰۵۶۷۵۱۳:۳۲:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۲۶
چه ربطی به پزشکان داشت؟
ناشناس۱۰۰۵۵۴۵۱۲:۰۸:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۲۶
دید منفی نسبت به نظام رو همین ها ایجاد میکنن، با کردن خون مردم توی شیشه. البته اقدام قاطع قضائی و بازرسی، امید دهنده خواهد بود
هستی۱۰۰۵۵۸۴۱۲:۳۲:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۲۶
از آقای دکتر توکلی و سمن دیده بان شفافیت و عدالت تقاضا داریم از آقای نمکی در راستای مبارزه واقعی با مفاسد و رانتهای حوزه سلامت حمایت کنند
ناشناس۱۰۰۵۶۴۸۱۳:۱۶:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۶
یعنی ما امثال سردار سلیمانی برای مسائل داخل کشور نداریم که این مافیای قدرتمند و سازمان یافته که گویا هیچکس حریفشون نیست پس گردنشونو بگیره پوزه شونو بخاک بماله و توبرشونو بپیچه به هم؟ .چرا آنقدر دزدی و فساد در ایران زیاد شده و هیچکس کاری نمیکنه؟
سید۱۰۰۶۴۹۶۱۹:۲۰:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۲۶
یادمه اول که هاشمی اومد شد وزیر داد وبیداد راه انداخت که روغن پالم چه هست و چه نیست به سر ماه نکشید صداشو بریدند و ساکتش کردند. این موضوع هم بگذرد

پربحث‌های امروز

 1. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 2. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 3. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 4. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 5. حفظ کیفیت کشورداری در شرایط تحریم و فشار / تحلیلی بر20 طرح کاربردی

 6. تی آر تی: عربستان و متحدانش عامل بی ثباتی در خاورمیانه

 7. مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد

 8. رونمایی از بخش‌های روسی، اسپانیولی و فرانسوی پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب

 9. احمد توکلی :اشرافیت، وصله ناجور انقلابی‌گری است

 10. کیفرخواست باند جهانبانی قرائت شد

 11. پیش‌بینی باران تا ۵ شنبه

 12. یادداشت عضو هیأت یمنی پس از بازگشت از تهران

 13. هدایای اینترنتی همراه اول در «دوشنبه سوری» مردادماه

 14. تعویض پرچم گنبد حرم حضرت علی (ع)  

 15. انتقاد رهبر انقلاب از برخی مسئولین معترض به یکدیگر  

 16. درخواست بانک مرکزی برای استفساریه در خصوص مالیات بر تسعیر دارایی‌ها

 17. بلومبرگ: نفت عربستان زیر آتش قرار گرفته‌ و از هوا، دریا و زمین به آنها حمله می‌شود

 18. توضیحات پلیس درباره فوت اعضای خانواده ۵ نفره

 19. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 20. موشک‌های یمنی امارات را نشانه رفته‌اند/ نقش ابوظبی در تجاوز به یمن به پایان خواهد رسید؟

 21. قیمت انواع شیرینی در آستانه عید غدیر

 22. موسوی: گام سوم کاهش تعهدات برجامی در حال طراحی است/ سفر احتمالی ظریف به پاریس

 23. روایت اژه‌ای از عرضه ۶۰ تن طلا در بازار و خریداری آن با تسهیلات ویژه بانکی

 24. حکم پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد صادر شد

 25. ۵ ایراد شورای نگهبان به طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی

پربحث‌های دیروز

 1. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 2. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 3. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 4. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 5. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 6. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 7. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 8. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 9. چراغ جادوی ۶۸ هزار میلیاردی وزارت نفت/ صندوق‌های نفت حیاط خلوت بازنشسته‌هاست؟

 10. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 11. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 12. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

 13. ممنوع التصویر شدن در صداوسیما چگونه است؟  

 14. دستگیری سه شرور شمشیری   

 15. راست و دروغ قطعی اینترنت/ پای شبکه ملی اطلاعات در میان است؟

 16. بصير و آراسته، بدون عينك، بدون ريش پروفسوري

 17. رئیس بانک مرکزی: تلاش می‌کنیم رشد نقدینگی را کنترل کنیم/ همه کمک کنند تا شرایط اقتصادی بهبود یابد

 18. آذری جهرمی: تلاشم را کردم، مردم قضاوت کنند/ هنوز به رفع فیلتر امید دارم/ معطل قانون نمی‌مانم

 19. فرمانده نیروی دریایی سپاه: اگر حادثه‌ای در خلیج فارس رخ دهد، کشورهای منطقه از تشنگی می‌میرند

 20. هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران

 21. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 22. احسان علیخانی: عصر جدید سخت‌ترین کار عمرم بود

 23. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 24. تحرکات محرمانه «باند نیویورک» در جاده چالوس + تصاویر

 25. این دم را روی کولتان بگذارید تا تعادلتان حفظ شود !  

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. اي كاش ظريف زودتر تحريم مي‌شد!

 4. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 5. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 6. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 7. متهم ردیف اول در توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد/ پلیس دستگیر می کند اما بانک مرکزی باعث آزادی اش شد

 8. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 11. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 12. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 13. چرخش ظریفانه از برجام!...

 14. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 15. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 16. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 17. فرصت جدید جلب احترام جهاني برای نیروی دریایی ايران

 18. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 19. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 20. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 21. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 22. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 23. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 24. دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

 25. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

پربحث‌های اخیر

 1. استقبال ۸۰ درصدی مردم از رسانه ملی / بیان حرف مردم عامل اعتمادسازی است

 2. لاریجانی خواستار اجرای کامل قانون ایثارگران شد

 3. پاسخ رهبر انقلاب به نامه رمزی یکی از اسرای دربند صدام  

 4. کیفرخواست باند جهانبانی قرائت شد

 5. پیش‌بینی باران تا ۵ شنبه

 6. روایت اژه‌ای از عرضه ۶۰ تن طلا در بازار و خریداری آن با تسهیلات ویژه بانکی

 7. حکم پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد صادر شد

 8. موافقت رهبری با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

 9. توضیحات وزیر علوم درباره دانشمند زندانی در آمریکا

 10. ۸ دلیل مهاجرت و ترک وطن در سال گذشته

 11. مرز خسروی آماده پذیرایی از ۱.۲ میلیون زائر

 12. ازن درهوای تهران چطور اندازه‌گیری می‌شود؟

 13. انتقاد معاون رئیس‌جمهور از آمارهای «فرار مغزها»/ بازگشت ۱۳۰ دانشجوی ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر/ قوانین ایران ضامن واردات است+ فیلم

 14. حس ششم، خرافه یا واقعیت!

 15. "تنگه هلت" بکرترین تنگه ایران کجاست؟ + تصاویر

 16. زن عامل قتل 4 نفر در ملایر دستگیر شد

 17. هشدار؛ خطر فرونشست در دشت‌ های تهران

 18. توصیه حجت الاسلام قرائتی به منبری‌ها

 19. پذیرش کنکوری‌های مجاز نشده و افراد ثبت‌نام نکرده در کنکور

 20. هزینه ثبت‌نام اربعین اعلام شد

 21. بیانیه ارتش بمناسبت سالروز شکست حصر پاوه

پربحث‌های دیروز

 1. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 2. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 3. راست و دروغ قطعی اینترنت/ پای شبکه ملی اطلاعات در میان است؟

 4. هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران

 5. استقبال ۸۰ درصدی مردم از رسانه ملی / بیان حرف مردم عامل اعتمادسازی است

 6. محسنی اژه‌ای: مردم از ‌ناهنجاری‌ها ناراحت‌اند

 7. لاریجانی خواستار اجرای کامل قانون ایثارگران شد

 8. تلاش برای ممنوعیت کودک‌همسری در کشور

 9. پاسخ رهبر انقلاب به نامه رمزی یکی از اسرای دربند صدام  

 10. مهم‌ترین علل ناباروری در زنان چیست؟

 11. جلسه برخی مسئولان شهرداری تهران با دستفروشان مترو

 12. مرگ ۱۳ زائر حج در مکه و مدینه/ بازگشت ۴۳ زائر بیمار ایرانی از عربستان

 13. اندر مصائب رحم اجاره‌ای

 14. زن عامل قتل 4 نفر در ملایر دستگیر شد

 15. هشدار؛ خطر فرونشست در دشت‌ های تهران

 16. توصیه حجت الاسلام قرائتی به منبری‌ها

 17. پذیرش کنکوری‌های مجاز نشده و افراد ثبت‌نام نکرده در کنکور

 18. هزینه ثبت‌نام اربعین اعلام شد

 19. بیانیه ارتش بمناسبت سالروز شکست حصر پاوه

 20. صفحه رسمی اینستاگرام آمد نیوز توسط جوان کشاورز مینابی از دسترس خارج شد

 21. رئیس رسانه ملی: کمک به توسعه استان‌ها مهمترین وظیفه صدا و سیما است

 22. هوای تهران در آستانه شرایط نامطلوب/ دوشنبه آلوده در انتظار پایتخت

 23. بارندگی در غرب/ آخر هفته غبارآلود در مناطقی از کشور

 24. اعلام جرم علیه پوری حسینی

 25. از پرونده «حادثه اتوبوس علوم و تحقیقات» چه خبر؟

پربحث‌های هفته

 1. متهم ردیف اول در توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد/ پلیس دستگیر می کند اما بانک مرکزی باعث آزادی اش شد

 2. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 3. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 4. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 5. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 6. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 7. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 8. رتبه های برتر کنکور ، مدارس خاص و شاخص بی عدالتی آموزشی

 9. واکنش قاضی‌عسکر به ادعای «رکن‌آبادی»

 10. وعده دوباره پلیس برای توقف شماره گذاری خودروی پراید/ آیا این بار هم پیروزی از آن خودروسازان خواهد بود؟

 11. غلامی: صرفا به خاطر صندلی خالی دکتری، نمی‌توان دانشجوی فاقد صلاحیت علمی پذیرش کرد

 12. سیر نزولی مهاجرت نفرات‌ برتر کنکور و المپیادهای علمی از کشور

 13. «درد»های طرحی که قرار بود «درمان» کند...

 14. قوه قضائیه خود را زیر ذره‌بین می‌برد

 15. اما و اگرهای مخالفت 80 هزار دانشجو با افزایش ظرفیت‌ رشته‌های پزشکی

 16. گم شدن یک ایستگاه مترو در پایتخت + جزییات

 17. پدر طبیعت ایران درگذشت

 18. نامه ۷۹ تشکل دانشجویی به رئیسی: قوه قضائیه انحصار بازار وکالت را بشکند

 19. سخنگوی قوه قضائیه: نمی‌دانیم سالار آقاخان کجاست/ دادگاه سیف در حال برگزاری است

 20. راست و دروغ قطعی اینترنت/ پای شبکه ملی اطلاعات در میان است؟

 21. عضو مجمع تشخیص: کاهش جمعیت، فقر خانواده‌ها را رقم خواهد زد

 22. نامه 72 بسیج دانشجویی دانشگاههای کشور به رییسی /حق مردم در دسترسی به خدمات حقوقی و وکیل را تسهیل کنید

 23. هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران

 24. پلیس راهور: خط تولید پراید از سال ۹۹ متوقف می‌شود

 25. ابطال مصوبه‌ای که مقاله دانشجو را به نام استاد ثبت می‌کرد

آخرین عناوین