اینستاگرام حساب‌های ضدترامپ را مسدود می‌کند!

مهتاب جهاندار، گروه فناوری الف،   3980304082

شبکه اجتماعی اینستاگرام اعلام کرد در حال تحقیق درخصوص فعالیت برخی کاربرانش است که ضد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با استفاده از هشتگ‌هایی خاص در حال فعالیت می‌باشند.

اینستاگرام حساب‌های ضدترامپ را مسدود می‌کند!

سروریس فناوری الف - براساس مطالعات انجام گرفته، اخیرا کمپین‌هایی نظیر hatetrump یا ihatetrump در شبکه اجتماعی اینستاگرام به وجود آمده که هدف از آن تضعیف ترامپ رئیس جمهور فعلی ایالات متحده است. این کمپین که نفرت از ترامپ را نشان می دهد، به ارائه محتواهای ویدئویی برعلیه ترامپ می پردازد اما به نظر می رسد اینستاگرام مایل نیست این کمپین برقرار باشد.

گزارش تازه انتشاریافته نشان می دهد که اینستاگرام به عنوان شرکت زیرمجموعه فیسبوک، هر محتوایی با این برچسب را حذف کرده و به نوعی با این نوع کمپین مقابله می کند. در سال 2016 حملاتی برعلیه ترامپ شده در شبکه های اجتماعی صورت گرفته که به سرعت با آن مقابله شده است. سپس سایت های روسی مدعی شدند، حتی شبکه های اجتماعی برای تضعیف هیلاری کلینتون رقیب دموکرات ترامپ دست به کار شدند.

به گفته مرکز تحقیقاتی Ghost Data، برخی از این نوع حساب های اینستاگرام در برابر قوانین اینستاگرام ایستادند تا به مقابله با کمپین ضدترامپ بپردازد.

یک سخنگو اینستاگرام به رویترز اعلام کرد: "ما حساب ها را بررسی می کنیم و اگر موردی مشاهده کنیم که خارج از خط مشی ماست، آن را حذف خواهیم کرد."

نماینده فیسبوک نیز پیشتر اظهار داشت، حذف تمامی این پست ها امر دشواری است و براساس بررسی صورت گرفته، هزاران حساب وجود دارد که رفتار این چنینی از خود نشان می دهند. غول های فناوری ایالات متحده در سال های گذشته اقدامی در جهت مقابله با حساب‌هایی که به ارسال پست های غیرمجاز می پردازند، انجام داده است.

به گزارش Stroppa ، اینستاگرام توانست 52 هزار حساب را شناسایی کند که ضدترامپ عمل می کنند. آنها هشتگ impeachtrump را به کار می گیرند و بسیاری از آنها نیز شخصیت های واقعی با ماهیت سیاسی و شخصی بودند.

همچنین بیش از 350 حساب کاربری کشف شد که مستقیما توهینی به ترامپ رئیس جمهور امریکا می کردند. از میان این تعداد 19 حساب برای یک گروه بوده که با دستکاری تصاویر و ویدئوها سعی در تخریب رئیس جمهور فعلی ایالات متحده داشتند. نخستین حساب ضدترامپ در سال 2016 به وجود آمد و در همان سال نیز تعداد پست ها از 121 هزار عبور کرده بود. 19 حساب مورد اشاره از آگوست سال 2018 آغاز به کار کردند و از آن زمان تا به حال 3250 پست ارسال کردند. همچنین توانستند 440هزار بار با دیگر تعامل برقرار کنند. از این تعداد نیمی در مارس 2019 انجام گرفته است. Stroppa معتقد است که هدف این گروه تنها شبکه اجتماعی نیست و نفوذی گسترده تر است.

در آگوست سال گذشته یک بلوک حساب پنج گانه ایجاد شد که در پایان همان ماه عملی از خود نشان نمی دادند و انتظار می رود حساب های جدید بزودی شروع به کار کند. این طور پیداست، حساب های کاربری متعددی برای ارسال پست برعلیه ترامپ ساخته شده و هر یک وظیفه دارند برعلیه ترامپ عمل کنند.

اما اینستاگرام برعلیه آنها عمل می کند و این نوع پست ها را حذف خواهد کرد. به هر حال باید منتظر ماند نتایج عملکرد این شبکه اجتماعی محبوب به کجا می رسد و آیا کمپین ضدترامپ به وجود آمده پایانی خواهد داشت یا خیر.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

  2. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

  3. انتقاد از مجازات خفیف دختر پورشه سواری که گفت: کشتم که کشتم، دیه‌اش را می‌دهم

  4. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

  5. یک عکس؛‌ یک شرح | آفریدگار کماندار و تیرهایی رو به آینده! ...

  6. شوخی کاربران فضای مجازی با پراید

  7. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

  8. پیشنهاد لاریجانی به رئیسی و روحانی برای محرمانه ماندن اطلاعات مالی مسئولان

  9. قوانین نباید مردم را مجرم کند

  10. درس‌هایی که باید از ماجرای روح الله زم گرفت

  11. آقای روحانی! لطفا از این دوگانه ها فراتر بروید

  12. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

  13. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

  14. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

  15. تهدید رئیس موساد به ترور حسن نصرالله و سردار سلیمانی؛ فرمانده سپاه قدس تهدیدی بزرگ برای اسرائیل است

  16. نظر سنجی منابع غربی: اکثر ایرانیان دیگر حامی توافق هسته ای نیستند/ ۵۹ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی خواستار خروج از برجام اند

  17. طلسم منامه باز هم نشکست؛ شکست تلخ ایران مقابل بحرین در اولین آزمون جدی ویلموتس

  18. فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی/ وزارت بهداشت برنامه ندارد ؛ هیچکس هم مشکل روانی ندارد!

  19. تصویری از نمای ویلای شبنم نعمت‌زاده

  20. سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان

  21. درگیری فیزیکی رئیس هیئت مدیره مترو با کارمند معترض

  22. پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: جز خسارت محض چه چیزی به ارمغان آوردید؟/ طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

  23. نماینده اسبق و مدیر فعلی با حقوق ۸۵ میلیون در یکی از وزارتخانه ها/ به رغم ممنوع الخروج بودن این فرد وی به خارج رفت

  24. تركيه چه مي‌كند؟

  25. پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

  آخرین عناوین