حجت‌الاسلام رییسی: هیچ‌کس حق دور زدن قانون را ندارد/ نسبت به مسائل اقتصادی، قوه قضاییه در کنار دولت و مجلس خواهد بود

گروه اجتماعی الف،   3971220041 ۴۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

رییس جدید دستگاه قضا گفت: هیچ کس در هیچ جایگاهی حق تخلف از قانون را نخواهد داشت. در کشور ما هر روز یک حزب و یک جریانی می آید، ما باید بر اجرای قانون توافق کنیم و این مسئله را جدی بگیریم و بنده هم به عنوان نکته محوری انشاالله توجه خواهم کرد.

حجت‌الاسلام رییسی: هیچ‌کس حق دور زدن قانون را ندارد/ نسبت به مسائل اقتصادی، قوه قضاییه در کنار دولت و مجلس خواهد بود

به گزارش الف، در این مراسم که با حضور حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رییس دفتر رهبری برگزار شد چهرهایی همچون حجت‌الاسلام صدیقی، علی لاریجانی، محسنی‌اژه‌ای، ناطق نوری، سردار صفوی و قاضی صلواتی دیده حضور داشتند.

رگفتنی است هبر انقلاب 16 اسفندماه در حکمی حجت‌الاسلام‌والمسلمین رییسی را به سمت ریاست قوه قضاییه منصوب کردند. همچنین رهبر انقلاب 9 دی ماه سال جاری در حکمی آیت‌الله آملی لاریجانی را به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو فقهای شورای نگهبان منصوب کردند.

تقدیم حکم رهبر معظم انقلاب به رئیس جدید دستگاه قضا از سوی حجت الاسلام محمدی گلپایگانی

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی را تقدیم رئیس جدید دستگاه قضا کرد.

رییس دفتر مقام معظم رهبری حکم انتصاب حجت الاسلام رییسی دکتر سید ابراهیم رییسی از سوی رهبر انقلاب را قرائت کرد

حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی،رییس دفتر مقام معظم رهبری حکم انتصاب  حجت الاسلام دکتر سید ابراهیم رییسی از سوی رهبر انقلاب را قرائت کرد.

حجت الاسلام رییسی پس از دریافت حکم ریاست قوه‌قضاییه با تشکر از حضور مسئولان لشکری و کشوری و قضایی در این مراسم اظهار کرد: ابتدا باید شاکر نعمت‌های خدا باشم بابت توفیقاتی که عنایت و زمینه‌ای که برای خدمت بیشتر به مردم در آستان قدس رضوی فراهم کرد. این دوران فرصتی برای خدمت به زائران حضرت رضا علیه‌السلام بود. امیدوارم اعتماد رهبر انقلاب در قوه‌قضاییه را جلب کنم و موجب شرمندگی مردم و قضات و نیروهای دل‌داده به انقلاب نشوم. صمیمانه از حسن اعتماد مقام معظم رهبری تشکر می‌کنم و همیشه مشمول ادعیه ایشان و سایر بزرگان باشم.

وی تصریح کرد:‌ از تلاش‌های خالصانه روسای قوه ‌قضاییه در طول انقلاب از آیت‌الله شهید بهشتی، موسوی اردبیلی، آیت‌الله یزدی، و آیت‌الله آملی لاریجانی تقدیر و تشکر کنم و به روح‌ بلند مرحوم شاهرودی، استاد بزرگ خودمان سلام بفرستم. از همه مسئولان عالی که در سطوح مختلف کمک کردند نیز باید تشکر کنیم. 

رییس قوه قضاییه اظهار داشت: در چهار دهه گذشته خدمات بزرگی توسط همه این عزیزان صورت گرفته که همه قابل تقدیر است. امروز شرایط را جناب آقای محسنی‌اژه‌ای را بیان کردند و در این مدت کوتاه نمی توان تمام کارهای انجام شده را بیان کرد. در فاصله 3 سالی که از قوه‌قضاییه جدا شدم، فرصتی پیدا کردم و بیش از قبل با مشکلات مردم در سطوح مختلف آشنا شدم و این آشنایی اگرچه بخشی مربوط به اطلاعات قبل بود اما با آلام مردم شناخت بیشتری پیدا کردم.

وی ادامه داد: با همه تلاش هایی که انجام شده است اما مردم در مورد اجرای عدالت نگران هستند، خواسته و مطالبه مردم این است که در سطوح مختلف اجرای عدالت را بیشتر از گذشته مشاهده کنند لذا اساس تحول قضایی در این دوره  باید در بستر گام دوم تحول قضایی را شکل داد. برنامه تحول قضایی در بستر گام دوم که مقام معظم رهبری فرمودند انشاالله به همکاری همه بخش ها هم در دولت، هم در مجلس نیاز است که هرکس در حوزه کاری خود تلاش کند که این گام به ویژه در اجرای عدالت به خوبی برداشته شود.

حجت الاسلام رییسی به گام دوم حرکت انقلاب اشاره کرد و گفت: در گام دوم حرکت انقلاب که برای همه مردم و مسئولان، اجرای عدالت از محورهای مهم تلقی شده است و از نکته‌های اساسی در تفکر دینی و قانون اساسی و قوانین موضوعه از موارد مورد تاکید امامین انقلاب بوده، می‌طلبد به یک نکته مورد تفاهم برسیم. عدالت، قابل وصف در کتاب‌های متعددی است اما سخن ما در عدالت اثباتی و اجرایی است. چه کنیم که مردم احساس اجرای عدالت کنند؟ فعلا ما اگر بخواهیم بر یک اصلی تفاهم کنیم که نزدیک‌ترین اساس به اجرای عدالت است، آن، اجرای قانون است. هیچ کس در هیچ جایگاهی حق تخلف از قانون را نخواهد داشت. در کشور ما هر روز یک حزب و یک جریانی می آید، ما باید بر اجرای قانون توافق کنیم و این مسئله را جدی بگیریم و بنده هم به عنوان نکته محوری انشاالله توجه خواهم کرد.

وی افزود: در ارتباط با دستگاه قضایی تلاش های زیادی شده است اما امروز مسئله اطاله دادرسی، مسئله ورودی پرونده ، تعداد ورودی پرونده به دستگاه قضایی زیبنده نظام اسلامی ما نیست، باید رفت سرچشمه ها را بررسی کرد. تولید این میزان پرونده از کجاست؟ جایگاه پیشگیری را هم دولت و هم مجلس برعهده دارند. هیچ دستگاهی در کشور نیست که وظیفه پیشگیری از وقوع جرم نداشته باشد.وانین مجلس باید جرم‌زدایی، قضازدایی و حبس‌زدایی شود. اگر می‌گوییم حبس به مجازات جایگزین شود، وقتی مجلس قانون حبس مصوب می‌کند قاضی هم موظف به اجرای قانون است. چه دلیلی دارد مواردی که نیازی نیست به قوه‌قضاییه بیاید و می‌توان سازوکار دیگری برایش تبیین کرد را به قوه‌قضاییه می‌فرستند؟ 

رییس قوه قضاییه تصریح کرد: سومین گام در تحول در قوه‌قضاییه،  نیروی انسانی تحول‌خواه است؛ حتما استفاده از نیروی جوان انقلابی را در دستور کار قرار می‌دهیم تا این تحول به طور کامل انجام شود لذا آموزش، ایجاد مهارت‌های لازم برای قضات در بدو ورود به دستگاه قضایی و  قضات متدین و سالم،‌ از مسایل مهم دستگاه قضا می باشد. امروز مدعی مبارزه با فساد درون قوه قضاییه خود قضات هستند.

وی ادامه داد:‌ صبح تا شب در بخش مختلف قضایی مدعی چند نفری هستند که به عنوان کارمند یا افراد منحرف بخواهند دستگاه قضایی را ناسالم جلوه بدهند. حتماً با همه همکاران در مقابل تعداد معدودی که در دستگاه قضایی بخواهند فساد ایجاد کنند مصمم هستیم تا سلامت دستگاه قضایی را تضمین کنیم. مسئله صیانت از آزادی های اجتماعی و حقوق مردم هم نکته بسیار مهمی است. مسئله حقوق شهروندی موضوع جدی در دستگاه قضایی است. ما به عنوان حقوق عامه نمی توانیم در مقابل تجاوز به آب، خاک، جنگل، محیط زیست و سلامت مردم و آنچه که حقوق مردم است بی تفاوت باشیم و دستگاه قضایی در این مورد ساکت نخواهد نشست.بنده به عنوان مسئول قضایی از دستگاه های اداری کشور تکریم مردم و ارباب رجوع را مطالبه خواهم کرد.

حجت الاسلام رییسی با بیان اینکه دستگاه قضایی بیشتر به عنوان جایگاه نظارتی معرفی می شود، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی باید بدانند که نظارت ضامن تداوم اعتماد به مدیران کشور است، نظارت تضمین سلامت در دستگاه های اداری کشور است. نظارت بر آرا امری ضروری است، نظارت دیوان عالی کشور که در قانون اساسی دیده شده یک امر واقعی است.

وی افزود:‌ سال ۷۴ موضوع پرونده ۱۲۳ میلیارد مطرح بود، اما مدتی گذشت پرونده دیگری پیدا شد، مدتی دیگر پرونده دیگری و اخیراً هم پرونده ۳ هزار میلیارد، متهمین آنها با هم متفاوتند اما جنسش یکی است، معلوم است ساختارهای ما اشکال دارد. ببینید اعضای محترم دولت ما باید ساختارهای فسادزا را در کشور اصلاح کنیم والا هر روز شاهد بروز یک حادثه و یک پرونده روی میز قاضی خواهیم بود، چرا از یک سوراخ دو بار گزیده شویم. اگر اصلاح ساختارها و پیام ۸ ماده ای رهبر انقلاب در کنار پیام ۸ ماده ای امام راحل اجرایی شود، دستگاه های نظارتی در دولت، قوه قضاییه، وزارت اطلاعات و همه بخش هایی که وظیفه نظارت دارند اگر در این رابطه فعال شوند می تواند گام های خوبی برداشته شود.

رییس قوه قضاییه تاکید کرد: حتما قوه قضاییه در شرایط اقتصادی به دولت و مجلس کمک خواهد کرد. حضرت آقا در مورد تنویر افکار عمومی فرمودند که باید تلاش بیشتری انجام دهیم، سخن حق باید جای خودش را پیدا کند.

وی همچنین موضوع امنیت اشاره کرد و گفت:‌ مسئله امنیت بسیار مهم است، کشور ما از امن‌ترین کشورهاست، تهدیدهای مختلفی وجود دارد و موضوع امنیت را مهم ترین مسایل کشور میدانیم و کوچکترین ناامنی را در جمهوری اسلامی تحمل نمی کنیم. در مقابل جرائم خشن و سازمان یافته و هرگونه اخلال در امنیت کشور به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم آمد. ما تحمل نمی کنیم چون همه اینها فرع بر امنیت است. امنیت مسئله ای نیست که نسبت به آن کوچکترین اغماضی شود.

رییس قوه قضاییه تاکید کرد:‌ جامعه نخبگان کشور جامعه اثرگذاری است و نگاههای آنها را مورد استفاده را قرار خواهیم داد، تا بتوانند در میدان مساعدت و همکاری کنند، اجرای پیام رهبری باید همه ابعادش اجرایی شود. پیام حضرت آقا مخاطب اولش من هستم اما اجرای آن برای همه دستگاه ها است. این منشور باید در همه ابعاد اجرایی شود. همکاران عزیز و بزرگواران برای پیشنهاد و ارائه ایده و نقدهای منصفانه آستانه تحمل را باید بالا ببرند.

وی خاطرنشان کرد:‌اگر نقد پذیری را کنار زدیم قطعا در دستگاه دچار مشکل خواهیم شد، نگاههای اصلاحی منصفانه را باید محترم بدانیم اما باید بدانیم شرط همه این تحولات تنها اخلاص است. مگر مراجع ما نبودند که کنار قبر امیرالمومنین دعا می کردند و توسل می کردند تا گره کارشان باز شود؟ این توسل را باید توجه داشته باشیم و رمز باز شدن گره ها این است. این جایگاه و شان برای وجود مقدس حضرت ولی عصر (عج) است. واقعاً باید تضرع کرد در محضر حضرت ولی عصر، اگر عنایت و توجهشان نباشد آنچه گفتیم و شنیدم و آنچه کردند و خواهیم کرد آن چیزی نیست که مورد رضای آنها باشد. من از ائمه، امام رضا علیه السلام، امام هادی علیه السلام و حضرت ولی عصر (عج)می خواهم تا به ما کمک کنند. باز هم از آیت الله لاریجانی به خاطر زحماتشان و همکاران خودم در دستگاه قضایی کمال امتنان و تشکر را دارم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۸۱۶۲۸۰۱۰:۲۵:۵۸ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
آقای رئیسی امیدواریم با دزدان بیت المال واختلاسگران ومفسدان وقانون شکنان در هر مقامی باشند قاطعانه برخورد نمایید این تنها راه برون رفت از مشکلات داخلیه ما نباید شاهد این همه فساد باشیم ملت عدالت میخواهد لطفا اموال تمام مسئولان از اول انقلاب تا امروز را بررسی بفرمائید این ثروتهای افسانه ای محاله از راه درست بدست آمده باشه قانون های ما نقص دارند ودر مورد مردم عادی درست اجرا میشن ولی برای ژنهای خوب قانونی متاسفانه وجود نداره اونها خودشون قانون میذارن
راد۸۱۶۴۰۲۱۱:۲۷:۳۴ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
بعد از افت دلار با انتصاب رییسی امروز با تشر او بر سر مفسدان دوباره ارز کاهشی شد قطعا اگر اقدامات عملی اش شروع شود موج ترس رانت سازان و رانت خواران و کاهش قیمتها را شاهد خواهیم بود به شرط عمل! منتظریم یاعلی
ناشناس۸۱۶۶۹۱۱۳:۳۵:۰۳ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
در حقیقت اقتصاد راه خودش رو میره و با کسی کاری نداره
ناشناس۸۱۶۸۹۶۱۵:۲۴:۵۱ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
ترسیدی؟ نکنه دلالی
حسنعلی سبد سبد گل یاس۸۱۶۹۰۱۱۵:۲۸:۴۰ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
دستگاههای نظارتی در حقیقت دستگاههای نظاره گر هستند تا نظارتی و الا ایندهمه فساد انهم اینقدر کلان نباید در کشور صورت می گرفت لطفا برای دستگاههای نظارتی که وظایف خود را صحیح انجان ندهند تنبیهات در نظر بگیرید شامل عزل و قطع حقوق و کسر حقوق وکاهش سمت و از این قبیلرتا حساب کار دستشان بیاید
کریمی۸۱۷۰۲۴۱۶:۳۱:۲۸ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
جناب ریس دولتمردان فعلی گفته بودند اگر شما بیایید دلار 5 هزار تومان میشود ایا امکانش هست دلار 5 هزار تومان بفرمایید
ناشناس۸۱۶۸۱۱۱۴:۳۵:۵۷ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
چو افتاده تو بازار ارز و خودرو که رییسی اومد و میخواد سراغ دلالا و احتکارگرا بره دنبال سوراخ موش میگردن فکر کنم شب عید قیمتا بکشه پایین اگه برخورد بشه در حد حرف نمونه
حسنعلی سبد سبد گل یاس۸۱۶۸۷۳۱۵:۱۰:۵۸ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
سبد سبد گل یاس ریاست ریسی بر مسند قضا بس که چه زیباس *طبق طبق گل و بلبل جول پلاس مفسدین روی هواس
ناشناس۸۱۶۴۰۶۱۱:۲۹:۰۲ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
انتصاب حجت‌الاسلام رئیسی به ریاست قوه قضائیه بیشتر مردم را خوشحال کرده است. قرائن نشان می‌دهد که در مدیریت جدید شاهد مبارزه جدی با پرونده‌های فساد خواهیم بود و این حرکت موجب امیدواری بیشتر ملت به آینده خواهد شد.
ناشناس۸۱۶۴۷۵۱۱:۵۶:۱۵ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
تکلیف فریدونها و بابکها و شهرامها و جهانگیریها و .... رو قاطعانه و شفاف و سریع روشن کن لطفا
ناشناس۸۱۷۴۹۴۲۳:۱۱:۵۷ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
ریاست محترم قوه قضاییه ،شرکتهای مهندسی و اجرای پروژه های گاز و نفت
ناشناس۸۱۸۷۷۲۱۸:۰۲:۱۷ ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
پایگاه ملی ارزیابی مناقصات را بر مبنای فناوری اطلاعات ایجاد و کلیه پروژه های قدیم و جدید شرکت ها در آن بر اساس شاخص های ارزیابی کیفی مشاوران و پیمانکاران کمی نمایید و هر مناقصه ای از کل شرکت های دولتی به این پایگاه ارجاع داده شده ورانت انتخاب هدفمند فساد انگیز برخی پیمانکاران و مشاوران پروژه های میلیاردی از دست و اختیار مدیران و کمیسیون مناقصات شرکت های دولتی خارج شود ،در اینصورت خواهید دید دیگر کسی برای مدیریت در شرکت های دولتی نفت و گاز دست و پا نمی‌شکند ...رانت انتخاب شرکت ها جاذبه مدیریت در شرکت های دولتی است در آلانیا ،قبرس ،اسپانیا و امارات بعنوان پورسانت و کمیسیون قرارداد ها و مناقصات مجتمع آپارتمانی به مدیران و اعضای کمیسیون مناقصات میدهند
ناشناس۸۱۶۳۵۴۱۰:۵۸:۵۲ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
سید مراقب باش با پیام تبریک و حضور در معارفه نمک گیرت نکنند
تبریزی۸۱۶۴۹۷۱۲:۰۷:۳۲ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
روحانی میتونست دیرتر بره عراق اما ظاهرا طوری سفر کرد تا در معارفه نباشه
ناشناس۸۱۶۸۴۷۱۴:۵۱:۱۹ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
کلا از نظر شما روحانی در همه چیز مقصره.سفر خارجی مستلزم مسائل و زمانبندی زیادی است که از مدتها قبل برنامه ریزی میشه.معارفه میتونست چند روز اینور اونور بشه.شاید هم از قصد ایکار رو کردن که روحانی نباشه.
دلدار۸۱۶۳۹۴۱۱:۲۳:۳۵ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
سید بزرگوار اتهام زنندگان دیروز شما رنگ عوض کردند وشدند در ظاهر دوستدار شما اما دوست دوستدار شما کسانی هستند که ظلمهای فراوانی از سوی اختلاس کنندگان و ویژ ه خواران بیت تلمال به انها شده است مواظب باش که کینه انها از برخورد عدالت شما به دل هست و بدون اغماض و و رافت با انان برخورد کنید ودل ملت را شاد
ناشناس۸۱۶۴۰۸۱۱:۲۹:۳۷ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
جایگاه ریاست قوه قضائیه از این جهت ارزش دارد که بتوان در این جایگاه حق مظلومین را از ظالمین گرفت و در حد امکان عدالت را در جامعه پیاده کرد. امیدواریم آقای رئیسی با حکمی که از ولی امر مسلمین گرفته‌اند در مبارزه با فساد و پیاده کردن عدالت موفق بشوند.
ناشناس۸۱۶۴۱۳۱۱:۳۰:۴۶ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
امیدوارم سید وعده های تبلیغاتیشون یادشون مانده و بماند
ناشناس۸۱۶۴۲۱۱۱:۳۲:۴۷ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
بیشتر افرادی که مرتکب جنایت شده و دستگیر می‌شوند مجرمین باسابقه‌ای هستند که بارها زندان افتاده‌اند این امر نشان می‌دهد که قوانین فعلی بازدارنده نیستند.
ناشناس۸۱۶۴۲۶۱۱:۳۴:۰۸ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
رهبر معظم انقلاب به آقای رئیسی ریاست محترم قوه قضائیه توصیه کرده‌اند در مبارزه با فساد ملاحظه هیچ‌کس را نکند. بی‌جهت نیست که برخی از مفسدان نزدیک بعضی مسئولان در شبکه‌های مجازی به جلز و ولز افتاده‌اند و شروع به سمپاشی کرده‌اند.
ناشناس۸۱۶۴۲۹۱۱:۳۶:۰۱ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
خدا را شکر که لقب حجت الاسلام را بکار بردید و یکشبه ایشان را ایت الله نکردید.
ناشناس۸۱۶۷۹۷۱۴:۲۹:۰۳ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
هر چیزی یک شروعی داره ... حجت الاسلام و آیت اله فرقی ندارند : مرحوم امام برخی مراجع عظام را هم با لقب حجت الاسلام خطاب می کردند در احکام انتساب شهید بهشت و مرحوم موسوی اردبیلی ی به عنوان رییس قوه قضاییه هم امام ایشان را حجت الاسلام خطاب کرده اند . منتها در عرف عامه کسی که اجتهاد داشته باشد آیت اله می گویند که آقای رئیسی درجه اجتهاد را دارند !
ناشناس۸۱۶۴۳۰۱۱:۳۶:۰۴ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
شما از اصل شفافیت و الکترونیکی شدن رویه های اقتصادی دفاع کنید، امکان وقوع جرم به شدت کم می شود.
ناشناس۸۱۶۴۳۵۱۱:۳۷:۵۴ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
آقای رییسی اینجانب با بیشتر از ۲۵ سال سابقه کاری گزارش تخلفات محرزی را در شرکت ملی گاز ارایه کرده ام اینجانب را مدت چهار سال است بایکوت کاری کرده و به انحاء مختلف اذیت می‌کنند چرا در یک کشور افراد راحت ترند متخلف باشند تا تخلف را گزارش دهند آیا این عدالت است چرا از گزارش دهندگان حمایت نمی‌شود چرا قانون ارتقا سلامت اداری الزام اجرایی ندارد
ناشناس۸۱۶۴۴۸۱۱:۴۴:۴۰ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
نخستین گام باید تغییر و تحول در تمام سطوح سازمان بازرسی کشور باشد.
ناشناس۸۱۶۵۱۰۱۲:۱۵:۱۴ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
قیمت دلار پایین کشید معلومه ترسیدن رییسی بیاد سراغشون ببینیم رییسی در عمل چه میکند
مهتاب۸۱۶۵۹۰۱۲:۵۷:۰۵ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
خوشحالم ،امیدوارم شرایط بهتر بشه
ناشناس۸۱۶۶۵۷۱۳:۲۱:۳۱ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
بالاخره حجت الاسلام رییسی، یا آیت الله رییسی؟
ناشناس۸۱۶۶۷۱۱۳:۲۹:۱۳ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
یادمان است 10 سال قبل هم برای آمدن لاریجانی و 20 سال قبل هم برای آمدن شاهرودی و 30 سال قبل هم برای یزدی و.......... همین حرفها را زدیم و مردم را امیدوار کردیم!!!!!!!!!!!!!!!!!! قوه قضائیه باید از خود شروع و وابستگی جناحی و سیاسی نداشته و مستقل شود تا بتواند عدالت مد نطر اسلام و امام علی(ع) را اجرا و رضایت عامه مردم را جلب کند.
ناشناس۸۱۶۷۵۱۱۳:۵۷:۰۷ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
لطفا" از واژه آیت ا... ودکتر برای سید بزرگوار استفاده نماید.کسی که مدرک معتبر دکترا دارد واز مجتهدین مسلم است را چرا درست خطاب نمی کنید
ناشناس۸۱۶۷۹۲۱۴:۲۵:۰۷ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
آقایون مختلصین خواهش من از شما اینه که با رعایت حق تقدم یک مقدار نفس به دادگاهها و مردم بدید خیلی داره اخبار قاطی میشه الان حسین آقا هدایتی با خانم شیخ السلامی رو صبر کنید به یه جایی برسونیم بعد امروز مادر بزرگم می گفت نه اینها زن وشوهرند؟؟!!
ناشناس۸۱۶۸۷۷۱۵:۱۴:۰۱ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
محاکمه و بازجویی بدون حضور وکیل را متوقف کنید
ناشناس۸۱۶۹۱۶۱۵:۳۵:۱۱ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
ایشان قبلا هم دادستان کل کشور و هم معاون قوه قضاییه بودند. هرکاری اون موقع کردن الان هم میشود از ایشان انتظار داشت
sina۸۱۶۹۵۶۱۵:۵۲:۳۵ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
هیچ‌کس حق دور زدن قانون را ندارد بجز اونایی که اقامت کانادا رو دارند و .... علی برکت اله
شهروند رشتی۸۱۶۹۹۱۱۶:۱۴:۲۳ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
آقای رییسی بیشترین تخلفات از نظر بی اعتنایی ودورزدن قوانین در شهرداری ها اتفاق می افتاد ،بیشترین شکایات از شهرداری‌ها در دیوان مطرح است که متاسفانه بثمر نمی رسد،نظارتی از بیرون برعملکرد شهرداری‌ها نیست ، آرا هیات عمومی دیوان عدالت اداری که بمثابه قانون است ارزشی در شهرداری‌ها ندارند قوانین برای کسب درآمد بیشتر عطف بماسبق می شوند ..یاحجت بن الحسن عجل علی ظهورک
ناشناس۸۱۷۰۵۶۱۶:۴۶:۱۱ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
باسلام برای برادر بزرگوار ، حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای رئیسی آرزوی توفیق دارم ان شاء الله بتوانند کاری بکنند. از هموطنانم درخواست دارم به علت و ریشه مشکلات توجه کنند و نه معلول ها اگر علت ها ریشه یابی نشوند و حل نشوند هرکسی که بیاید همن آش هست و همین کاسه ان شاءالله که اینبار متفاوت باشد
ناشناس۸۱۷۱۷۸۱۸:۲۸:۴۶ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
معلول رو خوب اومدی استاد
ناشناس۸۱۷۰۹۲۱۷:۰۹:۳۸ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
آقای رئیسی، آیا بهتر نیست که ابتدا به مفسدان اقتصادی بین دولتی ها و مجلسی ها و وابستگان آنها بپردازید
ناشناس۸۱۷۲۱۴۱۹:۰۶:۱۹ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
خودرو ساز ها رو رها نکن .اونا با مردم بد تا کردن
ناشناس۸۱۷۳۸۵۲۱:۳۳:۰۶ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
انشالله ایشان با گرانی های افسار گسیخته که حاصل سوء مدیریت ها می باشد و هم چنین با انحصار طلبی ها مانند انحصار طلبی کانون وکلا که شورای نگهبان آنرا غیر شرعی اعلام کرده است و همچنین باخودروسازان که به بهانه های واهی سعی در سود هر روزه بدون توجه به تبعات منفی آن دارند و آشفته کردن بازار به بهانه تحریم ها مانند ایجاد صف گوشت و ارزاق مجدانه مبارزه و عدالت واقعی را اجرا کنند.
ناشناس۸۱۸۳۶۱۱۳:۲۷:۲۷ ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
ما امیدواریم ...
ناشناس۸۱۹۵۵۰۱۲:۱۲:۵۸ ۱۳۹۷/۱۲/۲۲
اقای رییس بهتر است قوه قضاییه همواره کنار حق و مردم و روبروی ظالمان باشد

پربحث‌های دیروز

 1. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

 2. کرونا و اشک کباب! ...

 3. نیویورک تایمز با اشاره به بحران کرونا: ترامپ برای پیروزی دوباره، استراتژی "فاجعه" را برگزید

 4. قتل موبایل‌فروشی که در شرایط قرنطینه مغازه‌اش را باز کرد

 5. ظریف: مراعات تحریم‌ها نباید بیش ازاین به جنایت جنگی بیانجامد

 6. حسینیه‌‌ای که به‌رغم توصیه‌ها تعطیل نیست!

 7. جزئیات حادثه زندان عادل‌آباد شیراز/ هیچ زندانی موفق به فرار نشد

 8. وزیر کار؛ حقوق بازنشستگان ۱۵ تا ۷۷ درصد افزایش می‌یابد

 9. تداوم برداشت‌ غیرمجاز از حساب‌ها/بانکها حرف رئیس‌کل رانمی‌خوانند؟

 10. سندروم دست بی قرار چیست؟

 11. موسوی: آقای روحانی! پیگیری منافع مردم و مصالح کشور، جنگ سیاسی نیست

 12. آیا «قهرمانی» در فوتبال ایران «مهندسی» می‌شود؟/ این بار پرسپولیس!

 13. تلاشگرانی که کرونا را دفن می کنند

 14. قالیباف: تلاش کنیم کارگران و کارمندان در مشاغل خود حفظ شوند

 15. دعای گوشه نشینان بلا بگرداند...

 16. لبنیات در روزهای کرونایی بخوریم یا نه؟

 17. آمار کرونا در کشور به ۴۱۴۹۵ نفر رسید

 18. وزارت بهداشت آمریکا از ابتلای ۲ میلیون تن به کرونا خبر داد

پربحث‌های هفته

 1. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

 2. هنگامه حیرانی است...!

 3. انتقادات تند مسیح مهاجری از سریال پایتخت

 4. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

 5. وزارت بهداشت: حضور پزشکان بدون مرز در ایران منتفی شد

 6. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

 7. حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان منتفی شد/ نمکی در جریان نبود

 8. نوبخت:نرخ بیکاری به ۱۰ درصد رسید

 9. کرونا و برخوردهای جناحی

 10. طلبه جهادگر که مورد حمله جوان مست قرار گرفت، زیر تیغ جراحان است

 11. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

 12. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

 13. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

 14. ترامپ برای مبارزه با کرونا دست به دامن کره جنوبی شد/ دست رد کره به ترامپ

 15. ایران و آمریکا در پیچ کرونا

 16. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

 17. زیر پوست پایتخت...

 18. راهکار حجت‌الاسلام رئیسی برای تحقق جهش تولید

 19. اعلام جرم دیده بان علیه خریدار کشت و صنعت مغان و برخی دیگر از مسئولان مرتبط با این واگذاری غیرقانونی+ متن کامل شکایت

 20. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

 21. ارتش کاری کرد،کارستان/افتتاح نقاهتگاه بی‌نظیر ارتش

 22. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

 23. کرونا چگونه ممکن است نظم جهانی را تغییر دهد؟ / چین جای آمریکا را می گیرد؟

 24. کرونا و اشک کباب! ...

 25. اتهام زنی پمپئو به ایران در خصوص اهداف کشورمان برای رفع تحریم‌ها

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

   2. هنگامه حیرانی است...!

   3. وزارت بهداشت: حضور پزشکان بدون مرز در ایران منتفی شد

   4. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

   5. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

   6. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

   7. واکنش وزیر ارتباطات به یک طرفه شدن تلفن مجری صداوسیما

   8. دومین محموله ماسک N۹۵ توسط آستان قدس رضوی وارد ایران شد

   9. سردار غلامرضا سلیمانی: به‌زودی شاهد مهار کامل کرونا خواهیم بود

   10. واعظی: طرح فاصله گذاری اجتماعی مطمئن تر از قرنطینه سنتی است

   11. نمکی : موج اول اپیدمی کرونا را مهار کردیم

   12. اطلاعیه شماره یک کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا

   13. ایجاد سامانه سفربرگ/ تردد همه خودروها به خارج از استان تهران ممنوع شد

   14. فاصله‌گذاری اجتماعی از صبح جمعه ۸ فروردین آغاز می‌شود

   15. جزئیات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی؛ توقیف یک ماهه خودرو و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در انتظار قانون شکنان

   16. ۸ نفر در گناباد بر اثر کرونا جان باختند/ مخالفت اهالی روستاها با تدفین متوفیان

   17. رئیس پلیس راه راهور: خروجی تمام استانها محدود می‌شود

   18. کیت‌های تشخیص کرونا «ایران ساخت» شد/تولید هفته‌ای ۸۰ هزار کیت

   19. هزینه درمان بیماران کرونا / ماجرای حضور پزشکان بدون مرز فرانسه در ایران

   20. تلویزیون و کاهش احساس ناخشنودی مردم از ماندن در خانه

   21. ۸ توصیه‌ آیت‌الله وحید خراسانی برای رهایی از کرونا به روایت یکی از شاگردان

   22. دفاع مسیح مهاجری از نقدهایش به سریال پایتخت

   23. وقتی دقیق نیستیم!؟ / فرق قرنطینه من با قرنطینه تو

   24. استاندار تهران: بررسی توقف فعالیت مترو در جلسه فردا ستاد ملی مقابله با کرونا

   25. برخورد شدید با ضاربان مامور نیروی انتظامی در «دهلران»

   آخرین عناوین