آیت‌الله علم‌الهدی: با این مدیریت فاسد، اگر همت شما مردم نباشد قشر فقیر از بین می‌روند

گروه سیاسی الف،   3971217110 ۱۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
آیت‌الله علم‌الهدی: با این مدیریت فاسد، اگر همت شما مردم نباشد قشر فقیر از بین می‌روند

امام‌جمعه مشهد با اشاره به اینکه با این مدیریت فاسد، اگر همت شما مردم نباشد، قشر فقیر جامعه از بین خواهند رفت، خواستار مبارزه جدی رئیس جدید قوه قضائیه با فساد شد.

به گزارش فارس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که با حضور مجاوران و زائران در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری خبر آخر را مشخص کردند و هدف انقلاب را گفتند که زمینه‌سازی برای ظهور است، پس اگر بنا شد از این راه نروید یا اجازه ندهید مردم بروند یا به قدرت برسید و با تصمیمات خود مسیر این مردم و کشور را از این هدف منحرف کنید، شما خائن به ظهور امام زمان (عج) هستید.

وی ادامه داد: در خطبه ۱۲۷ نهج‌البلاغه مولا امیرالمومنین (ع) تعبیری درباره صید شده‌های شیطان دارند و می‌فرمایند افراد شاذ در جوامع انسانی طعمه‌های شیطان هستند و همان‌طوری که در لانه گوسفندان، گوسفند شاد طعمه گرگ است. آیت‌الله علم‌الهدی بابیان اینکه این تشبیه و این بیان یک تبیین قابل‌تامل است؛ ادامه داد: شاذ کسی است که در عرصه حرکت‌های دینی و فعالیت‌های مذهبی تنها حرکت می‌کنند، یعنی دنباله‌روی رهبری و امامت و حاکمیت الله نیستند.

وی بیان کرد: در جامعه ما هم هستند کسانی که به‌واسطه روشنفکری یا هر استدلال دیگر، می‌خواهند بر اساس برداشت‌های خودشان به دین عمل کنند و مقلد هیچ مرجعی نمی‌شوند و می‌گویند هر چه از دین را بفهمم عمل می‌کنم و هرچه را نفهمم عمل نمی‌‌کنم.

امام‌جمعه مشهد افزود: درحالی‌که دین یک عرصه تخصصی است، چه در احکام فردی چه اجتماعی و چه جریان‌های اجتماعی و متخصص دین باید وابسته به جریان امامت و رهبری باشد نه اینکه یک آقایی بیاید فتوا دهد و بقیه هم عمل کنند.

وی گفت: یک فرد متخصص فقیه حدیث‌شناس و مفسر قران یکسری اعمال ره استخراج و استنباط می‌کند و بقیه افراد بر اساس فتوای او عمل می‌کنند و اصطلاحاً مقلد هستند.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: مصداق شاذ کسانی هستند که مستند بر دین در زندگی عمل نمی‌کنند اگرچه مستدل عمل می‌کنند و بر اساس استدلال‌های شخصی و برداشت‌هایشان از دین عمل می‌کنند و این کافی نیست.

وی در آغاز خطبه دوم فریضه عبادی سیاسی جمعه گفت: امروز، روز اول ماه رجب و سالروز ولادت باسعادت امام باقر (ع) است و این روز مبارک و این عید سعید را تبریک عرض می‌کنم.

امام‌جمعه مشهد خاطرنشان کرد: لیله الرغائب دیشب نبوده چون آن اولین شب جمعه رجب را لیله الرغائب می‌گویند که ۵ شنبه‌اش هم ماه رجب باشد و روزه آن روز هم جزو اعمال لیله الرغائب است بنابراین ۵شنبه بعد شب لیله الرغائب است.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: سیره سیاسی امام محمدباقر (ع) برای ما یک آموزه قابل‌توجهی دارد و آن بهره‌برداری از نقطه عطف است، چراکه امام باقر (ع) در نقطه عطف تاریخ اسلام یعنی زمانی که ضعف و سقوط بنی‌امیه آغازشده بود و هنوز بنی‌عباس هم‌روی کار نیامده بودند، امام انقلاب فرهنگی در آن شرایط برقرار کرد.

وی تاکید کرد: با انقلاب فرهنگی امام پنجم (ع) بود که اسلام از آن به بعد به شکل یک مکتب فکری و دین آسمانی در عمق باورهای مسلمین جا گرفت.

امام‌جمعه مشهد بابیان این مطلب که بهره‌برداری در نقطه عطف در تاریخ هر انقلاب و جریان بیدارگر است؛ ادامه داد: پایان چهل‌ساله انقلاب ما هم یک نقطه عطف است چراکه ما الآن به یک نقطه‌ای از قدرت رسیده‌ایم که قوی‌ترین قدرت‌های دنیا در موضع سلطه بر منطقه از ما شکست خوردند.

وی متذکر شد: در حوزه پیشرفت علمی و فناوری به قله‌ای رسیده‌ایم که در کنار کشورهای پیشرفته دنیا قرار گرفتیم و استقلالی که ۴۰ سال به‌پای آن ایستادیم و شهید دادیم ما را به‌صورت تنها کشور مستقلی درآورد که خودمان برای خودمان تصمیم می‌گیریم و هیچ کشوری اجازه دخالت در امور ما را ندارد.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: رهبر عزیز و حکیم ما با استفاده از این نقطه عطف و پیروی از امام باقر (ع) هم این نقطه عطف را به ما متذکر شدند و هم سند حرکت و ادامه راه را با بیانیه گام دوم انقلاب بیان کردند و ما فهمیدیم به کجای راه انقلاب رسیده‌ایم.

وی افزود: مقام معظم رهبری در این سند بالادستی، راهبرد آینده انقلاب، آرمان نهایی و هدف آخری که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آماده کردن جهان برای ظهور امام زمان (عج) را معین کردند.

امام‌جمعه مشهد تصریح کرد:بنابراین هرکسی از این سند راهبردی تخلف کند به‌عنوان یک مسوول اجرایی، قضایی، نماینده مجلس و نماینده ولی‌فقیه و جناح دیگری را غیر از هدف بیانیه گام دوم انقلاب انتخاب کرد خائن به ظهور امام زمان است.

وی گفت: مقام معظم رهبری خبر آخر را مشخص کردند و هدف را گفتند که زمینه‌سازی برای ظهور است پس اگر بنا شد از این راه نروید یا اجازه ندهید مردم بروند یا به قدرت برسید و با تصمیمات خود مسیر این مردم و کشور را از این هدف منحرف کنید، شما خائن به ظهور امام زمان (عج) هستید.

آیت‌الله علم‌الهدی یادآور شد: این بیانیه یک مانیفست است نه یک سری توصیه که بخوانیم و همایش برگزار کنیم و تمام شود برویم پی کارمان، مثل کاری که با وصیت‌نامه امام راحل (ره) کردیم، هر مسوول و عنصری سرکار بیاید باید این بیانیه جلوی چشمش باشد.

وی گفت: در خصوصیاتی که رهبری در بیانیه گا دوم گفتند دو اقتضا دارد اول اینکه مردمی که می‌خواهند بر این مملکت مسوول تعیین کنند به‌عنوان رئیس‌جمهور و نماینده مجلس و نماینده خبرگان، باید کسانی را انتخاب کنند که با این سند و اندیشه رهبری سنخیت دارد انتخاب کنند.

امام‌جمعه مشهد بابیان اینکه مقام معظم رهبری یا هر مقامی که می‌خواهد مسئولی را تعیین کند باید با توجه به محتوا و انتظارات این سند باشد، بیان کرد: اول صدور این بیانیه و سند مصادف شد با تعیین مسوول قضائی و تعیین تولیت قضا در این کشور، مقام معظم رهبری عنصری را که فقیه درس خارج حوزه است، دکترای فقه و حقوق از دانشگاه دارد و ۳۵ سال در مسئولیت‌های بالای قضایی و دادستانی‌ها و سازمان‌های مختلف قضایی مسئولیت داشته را علی‌رغم اینکه تولیت عتبه مقدس امام هشتم (ع) را به چنین فردی سپرده بکند از این مقام برداشتند و تولیت دستگاه قضا را به او دادند که این انتصاب با محتوا و انتظارات این بیانیه می‌خواند.

وی تاکید کرد: بر اساس محتوای این بیانیه، تمنا از قوه قضاییه مبارزه جدی‌تر با انواع فسادها و به کار گماردن افرادی در قوه قضاییه که دست مفسد را همان لحظه اول بگیرند و مبارزه واقعی با فساد است.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: مبارزه واقعی با فساد در دستگاه قضایی در دو بستر باید انجام شود؛ یکی در بستر درون حکومتی و برخورد با مفسدان نفوذی درون حکومتی و دیگری یکی فساد در بستر اجتماعی و شریان‌های اقتصادی کشور است.

وی یادآور شد: پریروز آقای رئیس‌جمهور در گیلان گفتند که ما کمبود کالا نداریم و من هرروز اطلاعات از انبارهای کالا می‌گیرم ولی مشکل در توزیع است! سوال ما این است آقای رئیس‌جمهور این مشکل در توزیع از کجا آمد؟ این مشکل توزیع از فساد در مدیریت آمد.

امام‌جمعه مشهد افزود: اینکه ۹۰ درصد گوشت کشور در داخل تامین می‌شود و فقط ۱۰ درصد واردات داریم و شما می‌گویید انبارها پر از گوشت است اما قشر آسیب‌پذیر ۲ یا ۳ ماه است نخورده‌اند، مشکل کجاست؟ در گوشت کیلوی ۱۲۰ یا ۱۳۰ چه کسی جز یک جریان مدیریت فاسدی که کالا را در اختیار یک‌مشت عناصر زالوصفت قرار داده است؛ دخالت دارد؟

وی ابراز کرد: ما هم چیز دیگری نگفتیم، ما هم گفتیم سیستم توزیع و مدیریت فاسد مسبب این مشکلات معیشتی است.

آیت‌الله علم‌الهدی خطاب به مردم گفت: جشن نیکوکاری امسال دیگر جشن نیست، به فریاد رسیدن و دادرسی کردن از خانواده‌های مستضعف و آبرومند است، پس باهمت قیام کنید با این مدیریت فاسد اگر مدیریت شما مردم نباشد قشر فقیر از بین می‌روند و برای این قشر عید و شادی به وجود بیاورید و دچار عزا نشوند.

امام‌جمعه مشهد ابراز کرد: مردم ما همیشه در عرصه بودند و هستند با یک حرکت جهادی وارد نیکوکاری شوید، امدادگران هم در توزیع باید جهادگرانه عمل کنند؛مدیرکل کمیته گفت امسال عید را بر خود و عزیزانمان حرام کردیم تا به داد مردم برسیم یک مژده بود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۸۱۱۶۶۹۱۳:۵۸:۲۳ ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
همه مسولان در ایجاد این وضع آشفته سهیم هستند
ناشناس۸۱۱۹۲۹۱۷:۳۰:۵۱ ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
سهم خودمان هم رای دادن به این دولت ناکارآمد است
ناشناس۸۱۲۲۵۱۲۲:۲۳:۴۴ ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
رای ما درست بود لازم نکرده ما را سرزنش کنید. هرگز به دار و دسته شما رای نخواهیم داد.
سلطانی۸۱۲۳۲۸۲۳:۴۷:۴۷ ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
خداخیربه آنهایی که به روحانی رای دادند ندهد اصلاح طلبان که چنین ادم ناتوان وبی کفایتی رااوردند
ناشناس۸۱۲۶۷۳۰۹:۰۴:۳۸ ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
مثلا به کی رای میدادیم اوضاع بهتر بود
ناشناس۸۱۱۷۲۲۱۴:۴۳:۴۲ ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
سلطان گوشت کیست ؟!! گوشت رو با ارز 4200 تومانی وارد می کنند اما با قیمت ارز 12000 تومانی یعنی 120 هزار تومان بدست مردم می رسد و سود این رانت به جیب واردکنندگان می رود.
ناشناس۸۱۱۷۲۴۱۴:۴۴:۴۴ ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
امیدواریم آیت الله دکتر رئیسی در قوه قضاییه با مفاسد اقتصادی به شدت مبارزه نمایند.
ناشناس۸۱۱۸۸۳۱۶:۵۱:۱۳ ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
آیت الله؟ دکتر؟!
ناشناس۸۱۲۱۸۰۲۱:۲۰:۳۵ ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
خلبان یادت رفت !
ناشناس۸۱۱۷۶۱۱۵:۱۸:۱۸ ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
کدوم مدیریت فاسد ؟ علی برکت الله
زارع۸۱۲۰۰۶۱۸:۳۲:۴۶ ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
فقیر از بین بره میمونه متوسط و پولدار که خیلی ایده ال میشه
ناشناس۸۱۲۰۱۵۱۸:۳۸:۱۱ ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
خوب طبق برنامه ۱۴۰۰ ریشه فقر باید از بین رود (شاید منظورشان فقیر باشد؟)
ناشناس۸۱۲۱۹۶۲۱:۳۰:۳۹ ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
دولت قبلی هم اکثر معاونین رییس جمهور به جرم اختلاس و فساد در زندان هستند و همچنین دولتهای قبلی یاران این دولت هستند.نت
علی۸۱۲۲۸۶۲۳:۰۷:۱۶ ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
منظور از مدیریت فاسد چیه؟
ناشناس۸۱۲۵۲۶۰۷:۵۸:۵۸ ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
شما هم گفتار درمانی می کنید

پربحث‌های امروز

 1. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 2. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 3. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 4. ادغام آموزش پزشکی در وزارت بهداشت به زیان مردم تمام شد/ پزشکی تهاجمی و جراح محور در مدل ایرانی نظام سلامت

 5. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 6. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

 7. حضور شبنم نعمت‌زاده در دادگاه  

 8. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 9. تصاویری از پالایشگاه‌های عربستان بعد از حملات پهپادی یمن

 10. توکلی: روحانی از برچسب جناحی بودن اقدامات ضدفساد قوه قضائیه پرهیز کند

 11. پوشش متفاوت شبنم نعمت‌زاده در دادگاه  

 12. با زندگی مردم چه کردیم؟/ آرزویی که بی‌خانمان‌ها باید به گور ببرند+ نمودار

 13. روایت یک خیانت/ خاک و شن مخلوط با گندم را در این فیلم ببینید

 14. چم سبز اندیمشک، بهشت ایران  

 15. شبکه‌های برون مرزی بازوی جمهوری اسلامی هستند/ بودجه رسانه‌های برون مرزی ایران نباید تحت‌الشعاع تصمیمات دولت‌ها قرار گیرد

 16. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 17. چرا دولت نمی‌خواهد مسئولیت برجام را بپذیرد؟

 18. آشنا: گام سوم یک گام چند لایه است

 19. دست برتر نیروهای مسلح ایرانی در خلیج فارس با «موشک قادر» + تصاویر

 20. سنگ‌پرانی به اتوبوس بازیکنان استقلال

 21. حاجی‌دلیگانی: لایحه تجارت اقتصاد را منفجر می‌کند

 22. امام سجاد(ع) چگونه یزید را رسوا کرد

 23. جزئیات کلاهبرداری به اسم دانشگاه شهید بهشتی

 24. پمپئو: حمله به عربستان از خاک عراق نبوده است

 25. این مشکلات چشم را نادیده نگیرید

پربحث‌های دیروز

 1. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 2. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 3. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 4. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 5. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 6. وزیر کشور: ۱۰ درصد جامعه به حجاب بی‌توجه هستند/ باید از دو قطبی شدن موضوع حجاب پرهیز شود

 7. واکنش بنیاد شهید به حذف شهید از خیابان‌های تهران

 8. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

 9. اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما

 10. برانکو اخراج شد

 11. پناهیان: برخی نمایندگان تهمت‌های رذیلانه می‌زنند/ دلیل اصرار روحانی بر مذاکره با آمریکا چیست؟

 12. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 13. خودرو آفرود با ظاهر پراید  

 14. اتمام حجت رئیسی درباره برخورد با مفاسد اقتصادی در حضور سران قوا

 15. تجارت میلیاردی فیلترشکن دست چه کسانی است؟  

 16. اینستاگرام صفحه دختر سردار سلیمانی را بست

 17. ایزدی: آمریکا به دنبال تضعیف ابزارهای قدرت ایران است/ خبر موافقت ترامپ با پیشنهاد خط اعتباری مکرون درست نیست

 18. آخرین صحبت‌های علیرضا فغانی قبل سفر به استرالیا  

 19. هدف‌گیری سپاه به سمت پایگاه‌ها و شناور آمریکایی بعد از سرنگونی پهپاد گلوبال

 20. واکنش برانکو بعد اخراج از الاهلی

 21. بیرانوند از فوتبال ایران خداحافظی می کند؟

 22. بشار اسد فرمان عفو عمومی صادر کرد

 23. فرمانده هوافضای سپاه : اگر آمریکا حمله می‌کرد ناوش را منهدم می‌کردیم   

 24. وزیر انرژی سعودی توقف پنجاه درصدی تولید نفت را تایید کرد

 25. ورود پلیس اینترپل به پرونده فرار شهردار اسبق صدرای شیراز

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 4. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 5. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 6. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 7. زنان را به استادیوم راه بدهید

 8. اظهارات پدر ٰ«سحر خدایاری»/ اجازه سو استفاده به دیگران نمی‌دهم

 9. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 10. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 11. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 12. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 13. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 14. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 15. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 16. دستور بازداشت هنرپیشه هتاک صادر شد

 17. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 18. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 19. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 20. گستاخی سناتور آمریکایی؛ باید به پالایشگاه‌های ایران حمله شود

 21. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 22. اتهام اصلی شبنم نعمت‌زاده

 23. سخنگوی قوه قضائیه: سحر خدایاری در بازجویی‌ها به اشتباه خود اعتراف کرده بود

 24. جمعی از مسئولان قضایی در مراسم ترحیم سحر خدایاری حضور یافتند

 25. وزیر کشور: ۱۰ درصد جامعه به حجاب بی‌توجه هستند/ باید از دو قطبی شدن موضوع حجاب پرهیز شود

پربحث‌های اخیر

 1. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 2. توکلی: روحانی از برچسب جناحی بودن اقدامات ضدفساد قوه قضائیه پرهیز کند

 3. شبکه‌های برون مرزی بازوی جمهوری اسلامی هستند/ بودجه رسانه‌های برون مرزی ایران نباید تحت‌الشعاع تصمیمات دولت‌ها قرار گیرد

 4. چرا دولت نمی‌خواهد مسئولیت برجام را بپذیرد؟

 5. آشنا: گام سوم یک گام چند لایه است

 6. دست برتر نیروهای مسلح ایرانی در خلیج فارس با «موشک قادر» + تصاویر

 7. صالحی: توقف جزئی تعهدات ایران با اجرای موثر و کامل برجام قابل برگشت است

 8. وزرای دفاع ایران و ترکیه دیدار کردند

 9. آدرس غلط سخنگو درباره مشکلات مردم

 10. شفافیت آرا؛ اولین مصوبه مجلس یازدهم؟

 11. اظهارات سخنگوی دولت درباره حذف یارانه ثروتمندان، حضور زنان در استادیوم، زمان مذاکره با آمریکا و حمله به آرامکو

 12. حقوق شش میلیونی اسماعیل بخشی در زمان بازداشت

 13. تضاد رسمی و شرعی و کلاهبرداری‌های ملکی

 14. موسوی: صحبت‌های ترامپ ۲۴ ساعت هم دوام ندارد/ اتهام زنی‌ها به ایران بی‌اساس است

 15. سردار نجات: گفتمان مقاومتی در حال توسعه است

 16. ۳۱ شهریور؛ جلسه مجلس درباره حذف یارانه پردرآمدها

 17. نماینده گرگان: مخفی ماندن آرا به صلاح‌مان است

 18. صالحی با رئیس روس اتم دیدار کرد

 19. بالستیک‌های دریایی ۲هزار کیلومتری شدند/ از دریای عربی تا مدیترانه در تیررس سپاه

 20. نماینده اهواز: قبل از شفاف شدن آراءباید زمینه آن فراهم شود

پربحث‌های دیروز

 1. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 2. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 3. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

 4. اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما

 5. پناهیان: برخی نمایندگان تهمت‌های رذیلانه می‌زنند/ دلیل اصرار روحانی بر مذاکره با آمریکا چیست؟

 6. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 7. اتمام حجت رئیسی درباره برخورد با مفاسد اقتصادی در حضور سران قوا

 8. ایزدی: آمریکا به دنبال تضعیف ابزارهای قدرت ایران است/ خبر موافقت ترامپ با پیشنهاد خط اعتباری مکرون درست نیست

 9. هدف‌گیری سپاه به سمت پایگاه‌ها و شناور آمریکایی بعد از سرنگونی پهپاد گلوبال

 10. ذوالنور: بنا شده اروپایی‌ها ۱۵میلیارد دلار را در سه قسط به اینستکس واریز ‌کنند/ این موضوع قابل پذیرش نیست

 11. رونمایی توئیتری محسن رضایی از فریب جدید ترامپ

 12. بلندگوهای بی صاحب

 13. غلامی: بازرسی آژانس اتمی از دانشگاه‌ها بدون اطلاع وزارت علوم صورت گرفت/ شورای‌عالی امنیت ملی مستقیماً با دانشگاه‌ها هماهنگ می‌کرد

 14. شورای نگهبان به طرح ساماندهی صنعت خودرو ایراد گرفت

 15. نامه نمایندگان به روحانی درباره ایثارگران

 16. حداد عادل: صدام پدر منافقین بود؛ نه آیت‌الله طالقانی

 17. انتشار پرونده ویژه «حکمرانی پلتفرم»

 18. واکنش ظریف به ادعای پمپئو درباره حملات آرامکو

 19. روحانی امروز به آنکارا می‌رود

 20. بادامچیان: رئیس‌جمهور نقشه آمریکا را خنثی کند

 21. عسگراولادی ثروتمندترین مرد ایران بود؟

 22. آیت‌الله مکارم: دشمن همه توان خود را برای اختلاف‌افکنی در اسلام بکار گرفته

 23. شمارش معکوس برای اعلام حقوق مدیران

 24. اولین سوال نمایندگان از وزیر آموزش و پرورش

 25. واکنش موسوی به ادعای بی‌اساس پمپئو

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 5. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 6. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 7. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 8. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 9. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 10. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 11. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

 12. حقوق بشر فیروزه‌ای؛ یک سازمان و هزاران تناقض

 13. واکنش محمدرضا نعمت‌زاده به بازداشت دخترش

 14. نظر متناقض دولت درباره ورود زنان به ورزشگاه‌ها/ درخواست یک تشکل دانشجویی درباره برادران صدرالساداتی/ سعید مرتضوی چگونه آزاد شد؟

 15. اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما

 16. پناهیان: برخی نمایندگان تهمت‌های رذیلانه می‌زنند/ دلیل اصرار روحانی بر مذاکره با آمریکا چیست؟

 17. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ایران، بهشت پزشکان است/ با اجبار قانونی نمی‌توان کودک‌همسری را از بین برد/ چرا اصلاح‌طلبان مجلس مطالبه شفافیت ندارند؟

 18. طرح جدید مجلس برای الزام دولت به شکایت علیه "هالیوود"

 19. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 20. با کارت جایگاهها فقط 15 لیتر می‌توان بنزین زد

 21. اتمام حجت رئیسی درباره برخورد با مفاسد اقتصادی در حضور سران قوا

 22. روحانی: منطق ما در برجام ، تعهد در برابر تعهد است/ منطق امام حسین(ع) انسانیت، شرف و مردانگی است

 23. ایزدی: آمریکا به دنبال تضعیف ابزارهای قدرت ایران است/ خبر موافقت ترامپ با پیشنهاد خط اعتباری مکرون درست نیست

 24. درخواست علی مطهری از رییسی

 25. هادی خامنه‌ای: طرح حرفهای بی حساب بر منبرها موجب تمسخر ارزش‌ها شده

آخرین عناوین