دادگاه شروری که یکی از اشرار معروف را در زندان کشته بود تشکیل شد/مادر مقتول: پسرم مظلومانه کشته شد

گروه حوادث الف،   3971214050 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

پرونده قتل شرور معروف تهران که در زندان به قتل رسیده‌ بود، به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

دادگاه شروری که یکی از اشرار معروف را در زندان کشته بود تشکیل شد/مادر مقتول: پسرم مظلومانه کشته شد

وحید، شرور معروفی بود که بعد از به‌قتل‌رساندن دوستش و زخمی‌کردن سه نفر به زندان افتاد و اقدام به تشکیل باندی در زندان کرد که در نهایت به‌خاطر رقابت با اشرار دیگر در زندان کشته شد.

بر اساس مدارک موجود در پرونده، وحید یک سال قبل بعد از چندسال حبس به اتهام ضرب‌وجرح در نهایت از زندان آزاد شد و حسین، دوستش، به اتفاق دوستان دیگرشان در یک پنت‌هاوس در ولنجک تهران برای او پارتی آزادی گرفتند. زمانی که وحید به محل میهمانی رفت، بعد از اینکه مشروب خورد و کاملا مست شد، به حسین و سه برادرزاده‌اش حمله کرد و آنها را با چاقو زد. ضربات به‌قدری مهلک بود که در این میان حسین جانش را از دست داد و سه نفر دیگر زخمی شدند.

وحید هنگام فرار به ترکیه در منطقه مرزی دستگیر شد. او در اعترافاتش گفت: قصدی برای کشتن حسین نداشتم. او دوست من بود و قرار بود خوش بگذرانیم، اما کری‌خوانی‌ها و قمه‌کشیدن‌ها و مستی من باعث شد کنترل خودم را از دست بدهم و حمله کنم و از اتفاقی که افتاده ‌است پشیمان هستم.

پرونده وحید نشان می‌داد او چندین فقره سابقه ‌درگیری‌های دسته‌جمعی دارد و سرکرده گروه‌های اشرار بود و در اینستاگرام برای افراد کری می‌خواند و با قمه با آنها درگیر می‌شد. با توجه به شخصیتی که بازپرس از وحید سراغ داشت و احتمال این را می‌داد که با توجه به شهرت او در میان اشرار برایش خطری ایجاد شود، دستور نگهداری وحید در انفرادی را صادر کرد، بااین‌حال وحید این تامین جانی را قبول نکرد و از بازپرس خواست تا زمانی که محاکمه شود به بند عمومی برود.

حضور وحید در بند عمومی بدون حاشیه نبود. به گفته زندانیان و بر اساس گزارش‌هایی که از زندان ارسال شده‌ است، او بلافاصله بعد از حضور در بند عمومی یک باند از اشرار را تشکیل داده و برای خودش گروهی را درست کرده‌ بود و نوچه‌پروری می‌کرد. وحید با جمع‌کردن زندانیانی که طرفدارش بودند، از آنها خواسته بود تا زندانیان ضعیف را وادار به خروج از بند کنند. به گفته نوچه‌هایش، او همیشه می‌گفت که بالا جای شیران است و پایین جای کفتاران.

این رفتار وحید مشکلاتی را به وجود آورد و او میان زندانیانی که قدرت زیادی داشتند و وحید می‌خواست آنها را به زانو درآورد باعث ناراحتی شده‌ بود، به همین دلیل هم نقشه قتل او را طراحی کردند.

بر اساس گزارش زندان، در روز حادثه به ماموران حفاظت خبر رسید که وحید تعدادی از نوچه‌هایش را که تیزی و آب‌ جوش داشتند در بند جمع کرده تا به زندانیان دیگر حمله کند. او قصد داشت این درگیری را به بندهای دیگر هم بکشد که ماموران حفاظت از زندان با کمک‌گرفتن از گارد ویژه از بیشتر به‌هم‌ریخته‌شدن زندان جلوگیری کردند و اجازه ادامه درگیری در بندهای دیگر را ندادند. این در حالی بود که در بند وحید همچنان درگیری ادامه داشت. در این میان چند زندانی محکوم به قصاص با تیزی به سمت وحید که به دلیل درگیری هوادارانش با دیگران تنها شده بود، حمله و ضربات سنگینی را به او وارد کردند که باعث مرگش شد.

وضعیتی که وحید و زندانیان درگیر با او درست کرده‌ بودند به‌قدری حاد بود که دوربین‌های مداربسته هم با اینکه صحنه قتل وحید را ضبط کردند، اما امکان اینکه تشخیص داده شود کدام‌یک از مهاجمان به وحید ضربه زدند وجود نداشت. در این میان سه زندانی که زمان قتل اطراف وحید بودند بازداشت شدند.

اولین زندانی به پلیس گفت: من به‌خاطر قتل در زندان بودم و موفق به جلب رضایت شده بودم و قرار بود به زودی آزاد شوم. از وقتی وحید وارد زندان شده بود، همه‌جا را به‌هم ریخته بود. او زندانیان را به‌شدت کتک می‌زد، غذای ما را می‌گرفت، اذیت می‌کرد و می‌گفت آن‌طور که من می‌گویم باید عمل کنید. اگر کسی اعتراض می‌کرد، از وحید و هوادارانش کتک می‌خورد و با تیزی و آب‌ جوش او را شکنجه می‌کردند. روز حادثه هم وحید برای اینکه ما را سرجایمان بنشاند، از هوادارانش خواست که با تیزی و آب‌ جوش به ما حمله کنند و بند را به هم بریزند و درگیری را وارد بندهای دیگر کنند. او می‌خواست قدرت‌نمایی کند. من با او درگیر شدم، اما ضارب نبودم.

متهم دیگر به نام خسرو گفت: من به اتهام قتل در زندان بودم. سال 85 یک نفر را کشتم. رضایت گرفتم و آزاد شدم و بعد یکی از آشنایان را با اسلحه کشتم که در آن پرونده هم رضایت گرفتم، اما در زندان ماندم و آزادم نکردند. من ضارب وحید نبودم. با او درگیر شدم، اما تیزی را کسی دیگر زد.

متهم سوم نیز همین ادعا را مطرح کرد. بااین‌حال با توجه به گفته‌های زندانیان و تصاویر به‌دست‌آمده از دوربین‌های مداربسته، پلیس خسرو را به‌عنوان متهم اصلی پرونده معرفی کرد و با صدور کیفرخواست پرونده به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهم به زودی محاکمه می‌شود.

این درحالی است که مادر وحید با این ادعا که پسرش مظلومانه کشته شده، از سوی خودش و نوه‌اش برای قاتل درخواست قصاص کرده‌ است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۸۰۷۸۷۵۰۰:۳۳:۳۵ ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
کار خوبی کردند که این روانی رو کشتند تا درس عبرتی برای دیگران بشه. باید به این افراد تخفیف در مجازات بدهند

پربحث‌های دیروز

 1. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 2. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 3. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 4. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 5. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 6. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 7. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 8. ابتلای ۹۵ نفر به بیماری کرونا در کشور / فوتی‌ها ۱۵ نفر شدند

 9. کدام کشورها اجازه پرواز به هواپیما‌های ایرانی را نمی‌دهند؟

 10. واکنش دبیر شورای عالی امنیت ملی به اظهارات امیرآبادی فراهانی

 11. محققان چینی واکسن خوراکی برای کرونا ساختند

 12. حریرچی: من هم کرونایی شدم/ کرونا را شکست می‌دهیم

 13. جدول/ سکه ارزان شد

 14. روحانی: حرکت به سمت کنترل ویروس کرونا است

 15. توزیع‌ ماسک در داروخانه های قم

 16. روحانی: ایران به دشمن التماس نخواهد کرد/ همه درآمدهای کسب شده از قطعه یک آزادراه تهران-شمال، صرف ساخت قطعه دوم خواهد شد/ ما نسبت به زندگی سالم و شادی مردم متعهدیم

 17. تست کرونا «محمود صادقی» مثبت اعلام شد

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. چرا می‌گویند ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا است؟!

 5. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 6. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 7. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 8. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 9. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 10. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 11. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 12. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 13. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 14. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 15. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 16. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 17. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 18. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 19. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 20. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 21. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 22. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 23. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

 24. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

 25. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

آخرین عناوین