درباره تهدید مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط محمود واعظی/ وقتی آقای رئیس دفتر فرافکنی می‌کند

گروه سیاسی الف،   3971124249 ۴۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
درباره تهدید مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط محمود واعظی/ وقتی آقای رئیس دفتر فرافکنی می‌کند

اصولاً از دید رئیس دفتر رئیس جمهور و دیگر اعضای دولت، سهم دولت در ناکارآمدی‌های امروز تا چه اندازه است و چرا این دولت به جای پاسخگویی بدلیل سیاست‌های اشتباه در پی فرار از مسئولیت، فرافکنی و مقصر نشان دادن دیگر نهادها و سازمان‌هاست. لازم به گفتن نیست که ناکارآمدی دولت در ماه‌های اخیر تا به آن حد آشکار شده که دیگر نه تنها منتقدان بلکه حامیان آن یعنی اصلاح طلبان نیز به این مسئله اشاره می کنند.

قرار است روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لایحه پالرمو (یکی از لوایح مربوط به FATF) تصمیم‌گیری کند. این در حالی است که رئیس دفتر رئیس جمهور دیروز در سخنانی مجمع تشخیص را تلویحاً تهدید کرد در صورت رد این لایحه، مسئول مشکلات و ناکارآمدی‌های آینده است.

واعظی گفت: اگر لوایح مربوط به FATF تصویب نشود، این فشارها بیشتر می‌شود. اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام این لوایح را تصویب نکند باید نتیجه آن را بپذیرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره اینکه آیا رئیس جمهوری در جلسه روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور خواهند یافت، گفت: تا جایی که من اطلاع دارم، آقای رئیس جمهوری روز شنبه برنامه‌های دیگری دارند.

بیشتر بخوانید:

واعظی: مجمع لوایح مربوط به FATF را تصویب نکند باید نتیجه آن را بپذیرد/ اجلاس ورشو یک شوی تبلیغاتی است

درباره این سخنان می توان به نکات زیر اشاره کرد:

*چرا رئیس دفتر رئیس جمهور و کلاً اعضای دولت بجای تاکید بر بحث و اقناع اعضای مجمع، آنها را تهدید می‌کنند که مسئول مشکلات آینده می‌باشند. از دیدگاه دولت آیا این نوع ادبیات و اقدامات بر نظر اعضای مجمع تاثیرگذار است؟! و کلاً با گفتمان دولت تدبیر و امید چه نسبت و قرابتی دارد؟

*موضع دولت درباره شرایط و بیانیه تحقیر کننده اروپایی ها چیست؟ قرار بود بدلیل خروج ترامپ از برجام، اروپایی‌ها قوانین مسدود کننده علیه تحریم‌های ثانویه آمریکا را عملیاتی کنند که نه تنها چنین اتفاقی رخ نداده بلکه صراحتاً عنوان شده اینس تکس محدود به دارو، تجهیزات پزشکی و محصولات غذایی است و انجام آن هم منوط به تصویب لوایح FATF  است. آیا موضع گیری دولت در قبال اقدامات اروپایی ها منطبق با عزت و حکمت است؟

*اصولاً از دید رئیس دفتر رئیس جمهور و دیگر اعضای دولت، سهم دولت در ناکارآمدی‌های امروز تا چه اندازه است و چرا این دولت به جای پاسخگویی بدلیل سیاست‌های اشتباه در پی فرار از مسئولیت، فرافکنی و مقصر نشان دادن دیگر نهادها و سازمان‌هاست. لازم به گفتن نیست که ناکارآمدی دولت در ماه‌های اخیر تا به آن حد آشکار شده که دیگر نه تنها اصولگرایان بلکه اصلاح طلبان نیز به این مسئله اشاره می کنند.

*صحبت واعظی با حرف‌‌های چند ماه قبل وزیر امور خارجه تناقض دارد. محمدجواد ظریف ۱۵ مهر ۹۷ عنوان کرد:« نه بنده و نه آقای رئیس‌جمهور نمی‌توانیم تضمین دهیم که با پیوستن به لایحه حمایت مالی از تروریسم مشکلاتمان حل خواهد شد».چرا دولت و شخص رئیس جمهور در این باره اعلام نظر نمی کنند. بهتر نیست دولت و شخص رئیس جمهور رسماً اعلام کنند حل مشکلات کشور منوط به تصویب لوایح مرتبط با FATF  است.

*اگر دولت ادعای این را دارد که عدم تصویب لایحه پالرمو بر اوضاع اقتصادی تاثیر دارد، چرا رئیس جمهور در جلسه مجمع شرکت نمی‌کند. حضور رئیس جمهور در جلسه روز شنبه می‌تواند نقش مهمی در فرایند اقناع اعضای مجمع داشته باشد و هم اینکه این کار موجب می‌شود تا یک رای موافق وی نیز محاسبه شود و چه بسا شاید در نهایت تک رای ایشان تعیین کننده باشد. اصولاً رئیس جمهور چه جلسه و برنامه مهم تر از این موضوع دارد که ترجیح می دهد در آن شرکت کند.

از این رو بهتر است دفتر رئیس جمهور در راستای شفاف سازی دقیقاً برنامه کاری رئیس جمهور را حداقل برای روز شنبه منتشر کند.

* اگر دولت تاکید دارد اقدامات ایران در حوزه مالی برای کشورها، سازمان‌ها و نهادهای بین المللی باید شفاف باشد چرا حداقل تا کنون بر اساس همین استدلال و البته با تمکین به ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه به شفافیت درباره حقوق و مزایای مدیران تن نداده است. یا چرا در این دولت فاجعه‌ای مانند ارز ۴۲۰۰ تومانی رخ می‌دهد که مشخص نیست چه کسانی از این رانت بهره‌مند شده‌اند که در برخی موارد حتی کالاها نیز به کشور وارد نشده است. یا چرا با عدم شفافیت در واگذاری شرکت‌ها و کارخانجات دولتی بحران خصوصی سازی در سال‌های اخیر به اوج رسیده است.

در نهایت باید گفت دولت تدبیر و امید به حدی محدودنگر و بدون برنامه است که ابتدا وعده حل تمامی مشکلات با برجام را داده بود اما نه تنها این اتفاق رخ نداد، بلکه سهم ایران تقریبا هیچ شد که خود دولتی‌ها وعده‌های چند سال پیش خود را فراموش کردند و حتی منکر هدف اقتصادی برای توافق برجام شده اند. امروز هم بعد از ۹ ماه مذاکره با اروپایی‌ها، کشور بر سر یک دو راهی ساختگی قرار داده شده و به گونه‌ای رفتار می‌شود که گویی تمامی نهادها به جز دولت مسئول مشکلات امروز و فردا هستند. به عبارتی گویی عده‌ای در تلاشند بدلیل ناکارآمدی گفتمانی و اجرایی، مردم را علیه نهادهای دیگر نظام تحریک کنند و بشورانند اما بدون شک تبعات این سیاست پیش و بیش از همه دامن دولت را خواهد گرفت.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

علی 671۷۷۴۶۷۵۱۰:۲۸:۰۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
مقصر تمام نا کامی ها و گرانی و بد بختی مردم دولت و همین افراد نا آگاه و مغرور نظیر واعظی ها می باشد .
ناشناس۷۷۴۷۳۴۱۱:۰۷:۳۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
به نظرم اگه یه حرف درست توی عمرش زده باشه همینه . FATF باید تصویب شه .
ناشناس۷۷۴۸۴۹۱۲:۱۵:۵۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
تصویب FATF یعنی هوشمند شدن تحریم ها و مسدود شدن راه های دور زدن تحریم ها و افزایش نرخ دلار زیرا FATF بخشی از ساختار وزارت خزانه داری امریکاست .
ناشناس۷۷۴۷۷۳۱۱:۲۴:۰۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
مقصر کسانی هستند که کشور را در چاه تحریمها انداختند.
ناشناس۷۷۴۸۴۶۱۲:۱۳:۰۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
هیلاری کلینتون: تحریم های بانکی و نفتی جمهوری اسلامی در حمایت از سبزها و اصلاح طلبان بود.
ناشناس۷۷۴۸۵۵۱۲:۱۹:۰۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
عمده مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت دولته و به تحریم ها و عوامل خارجی مربوط نیست .
ناشناس۷۷۴۸۸۶۱۲:۳۷:۱۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
بله دقیقا همانهایی با فتنه۸۸ و گراهای از داخل این تحریمها را به مردم تحمیل کردند برای منافع سیاسی شان
حسنعلی سبد سبد گل یاس۷۷۴۷۹۵۱۱:۴۳:۰۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
وز حسن و اسحاق وتیم اشرافیش ملولم و اعتماد بخدا را بجای اعتماد به کدخدا و ناخدا را ارزوست
ناشناس۷۷۴۸۰۱۱۱:۴۶:۰۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
پیر زنی ساده دل و با صفا می گفت ننه زمونه اوتقدر سخت شده که از دست خدا هم کاری بر نمی اید اگه اقا ابو الفضل العباس خودشون ی ابی رو این اتیش بریزه
ناشناس۷۷۴۶۷۹۱۰:۲۸:۵۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
متاسفانه داستان برجام داره تکرار میشه...
هوشیار۷۷۴۶۸۲۱۰:۳۰:۳۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
چه چیزی در پس پرده وجود داره که دولت برای تصویب این لایحه تهدید میکنه و گریبان چاک میکنه ؟؟؟ جای سئوال نیست ؟؟؟
ناشناس۷۷۴۸۴۴۱۲:۱۱:۴۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
احتمالا"در برجام تعهداتی به طرف مقابل داده اند که اینقدر برای تصویب آن چانه زنی می کنند.
ناشناس۷۷۴۶۸۴۱۰:۳۰:۴۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
قیمت گوشت را به عمد بالا بردن تا فشار افکارعمومی رو ببرن روی مجمع...
ناشناس۷۷۴۶۹۳۱۰:۳۴:۴۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
تا الان با هر ساز دولت پرادعا رقصیدیم هر اقدامی خواست کسی جلوشو نگرفت نتیجه چی شد؟ حتی مسئولیت وضعی که درست کرده رو نمیپذیره بازم تهدید میکنه؟ وقاحت داره به خدا
ناشناس۷۷۴۶۹۵۱۰:۳۷:۴۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
ظریف: نه بنده و نه آقای رئیس‌جمهور نمی‌توانیم تضمین دهیم که با پیوستن به لایحه حمایت مالی از تروریسم مشکلاتمان حل خواهد شد! این حرف رو باهاش چیکار می کنی آقای واعظی!
ناشناس۷۷۴۶۹۶۱۰:۳۸:۰۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
برنامه مخالفین برای بعد از رد fatf چیست . همین .
ناشناس۷۷۴۷۳۹۱۱:۱۱:۵۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
برنامه ی شما که مشخص است بعد از تصویب خود را کنار می کشید و به جمع دلواپسان می پیوندید. ما با عدم تصویبش دنبال ضرر کمتر به کشور هستیم.
ناشناس۷۷۴۸۱۹۱۲:۰۱:۰۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
تلاش و کوشش و مجاهدت در راه خدمت به مردم و استفاده از همه ظرفیت های داخلی
ناشناس۷۷۴۸۹۳۱۲:۴۰:۳۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
برنامه و خواست اصلی مردم بجای این تعهدات بی فایده و حتی مشکوک ، برخورد با علت اصلی مشکلات یعنی مدیران بی عرضه و رانت ساز است چون مشکل در داخل است اما ادرس غلط میدهند
ناشناس۷۷۵۰۷۸۱۴:۴۸:۱۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
هر چی باشه از بی برنامگی محض مسئولین بی مسئولیت برای بعد از نقض برجام و بوی تعفن لاشه اش که همه را آزرده کرده، بهتر و مفیدتره ...
ناشناس۷۷۴۶۹۸۱۰:۳۸:۴۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
هیچ علاقه ای به واعظی ندارم اما این مورد را درست گفته ، قرار نیست دست و پای دولت را ببندید و اختیاراتش را مصلوب کنید و بعدش هم تمام مسئولیتها را به پای دولت بزارید . منطقی اینه که هر کسی تصمیمی می گیرد مسئولیتش را هم بر عهده بگیرد .
ناشناس۷۷۴۷۴۵۱۱:۱۳:۱۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
متاسفانه متوجه منظورش نشدین. ایشون رسما دارن تهدید می کنن مه اگه تصویب نکنید با مردم طرفتون می کنیم.
ناشناس۷۷۴۷۶۵۱۱:۲۱:۱۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
واعظی کامنت گذاشتی
ناشناس۷۷۴۸۵۲۱۲:۱۷:۵۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
چرا واعظی و دولتی ها مسئولیت شکست برجام و تشدید تحریمها را نمی پذیرند ؟!
محمد۷۷۵۰۸۰۱۴:۵۰:۲۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
مسئولیت ننگجام رو پذیرفتن این دولت شما باوجوداینکه کری تضمین داده بود واوبا مردبااخلاقی بود
ناشناس۷۷۴۶۹۹۱۰:۴۰:۳۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
نتیجه برجامی که خود روحانی و ظریف و جان کری !!! تضمین می کردند تقریبا"هیچ شد حالا وای به حال FATF که هیچ کس آنرا تضمین نمی کند !
ناشناس۷۷۴۹۸۰۱۳:۳۸:۴۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
نتیجه مذاکرات و تصویب برجام 4 سال ثبات اقتصادی بود تا قبل از خروج امریکا از برجام که تورم شدید ایجاد کرد.
دانشجو۷۷۴۷۰۱۱۰:۴۲:۴۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
از توضیحات گروه سیاسی الف متشکرم. قطعاً اگر اراده دولت بر کاهش مشکلات اقتصادی نباشد که ظاهراً نیست هیچ لایحه استعماری مشکلی از این مملکت کم نخواهد کرد بلکه برعکس مشکلات را افزایش خواهد داد.
ناشناس۷۷۴۷۰۲۱۰:۴۲:۴۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
وای این چه تهدیدی است میگن مسولیت کارتون قبول کنین این تهدیده، شب و روز فحاشی میکنین تهمت میزنین مباهته دارین ، البته دولت هم اشتباه زیاد داره ولی این نازک تر از گل که دیگه تهدید نیست خب کوچکترین کار پذیرفتن مسولیت اختیارات ، اگه نمی پسندیدن برین استراحت هیچکس هم چیزی نمیگه
ناشناس۷۷۴۷۴۸۱۱:۱۴:۵۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
اونایی که فحاشی می کنن همون دولتمردان هستند بهتره بیشتر در انتخاب کلمات دقت کنین.
ناشناس۷۷۴۷۲۳۱۰:۵۸:۱۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
جناب هفته بعد fatfجلسه داره اگر مجمع لوایح ۴ گانه را تصویب نکند رابطه بانکی ما با دنیا قطع می شود و در سال اینده با یک سونامی تورمی شدید روبرو می شویم .
ناشناس۷۷۴۸۴۰۱۲:۰۹:۵۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
وقتی خود روحانی و ظریف هیچ تضمینی نمی دهند شما کاسه داغ تر از آش نباش و جوسازی الکی نکن .
ناشناس۷۷۴۹۸۹۱۳:۴۳:۰۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
اون کسی که سونامی تورم به وجود میاره دقیقا دولته حالا عمد یا غیر عمدش گردن خودشون.
s۷۷۵۲۶۰۱۷:۵۰:۱۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
باز هم تهدید! تا مطمئن بشن تهدید جواب میده بازم تهدید جدیدی مطرح میکنند. ما زبان دنیا رو بلدیم ولی گویا زبان زورگو را نه!
ناشناس۷۷۵۴۱۴۲۱:۰۲:۴۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
خوب بود خندیدیم ، زیادی ژانر علمی-تخیلی نگاه میکنی
امید۷۷۴۷۵۴۱۱:۱۶:۳۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
بسم الله الرحمن الرحیم برای کسی که بهانه می آورد همیشه بهانه است. حضرت علی (ع)
ناشناس۷۷۵۰۲۱۱۴:۰۲:۲۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
این لوایح بیشتر یک آزمون برای مروم هست تا مسئولین مردمی که سالهاست بخاطر عهدنامه گلستان و ترکمنچای ژست ناراحتی میگیرن
بنده خدا۷۷۵۱۷۰۱۶:۳۶:۵۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
پیوستن به اف ای تی اف مشکلاتمان را حل نخواهد کرد اما نپیوستن به ان مشکلاتمان را بیشتر خواهد کرد . درک این مسئله سخت نیست .
ناشناس۷۷۵۱۷۲۱۶:۳۸:۰۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
شما همچنان مسئولیت برجام خسارت بار را بر عهده نگرفتید اون وقت میاید و تهدید می کنید؟
ناشناس۷۷۵۳۳۱۱۹:۲۱:۱۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
شما کوچک تر از آنید که مردم را مقابل جمهوری اسلامی ایران قرار دهید.

پربحث‌های امروز

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 3. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 4. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 5. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 6. راز یک شعف

 7. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 8. شکست آرژانتین پس از ۴۰ سال توسط تیم کی‌روش

 9. قتل نوعروس به همراه مادر و خواهرش

 10. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 11. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 12. وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!/ وعده دولت محقق می‌شود؟

 13. خشونت جنسی در فضای آموزشی  

 14. بیت‌المال در خدمت بازنشستگان!/ بازنشسته‌ها دل نمی‌کَنند

 15. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 16. پوتین: موفقیت در سوریه به لطف ایران، ترکیه و روسیه به دست آمده/ روابط اقتصادی روسیه و ایران در حال توسعه است

 17. طرح اعزام ۸ هزار ایرانی تحصیل‌کرده بیکار به خارج کشور در سال ۹۸

 18. ایران 3 – روسیه صفر؛ تسخیر صدر با شکار خرس‌ها/ هت تریک در سرزمین دورناها

 19. اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها

 20. موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

 21. جزئیات جسله بازار متشکل ارزی با رئیس بانک مرکزی

 22. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 23. سیداحمد خمینی به عیادت علی پروین رفت/ عکس  

 24. درخواست تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با 18 محور

 25. از ۱۰ هزار میلیارد تخلف بانک سرمایه چه خبر؟

پربحث‌های دیروز

 1. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 4. حضور بانوان در تماشای مسابقات والیبال ایران و کانادا  

 5. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 6. توکلی: دلار ۴۲۰۰تومانی من‌دَرآوردی بود/ دولت چاره‌ای جز توزیع کالابرگ الکترونیکی ندارد/ قدرت خرید حقوق یک میلیون و ۳۵۰هزار تومانی کارگر در سال۹۷ حدود ۶۵۰هزار تومان شد

 7. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 8. پرستو گلستانی: با هیچ آقایی نباید خندید، چون بی‌ظرفیت و بی‌جنبه هستند  

 9. تهیه‌کننده شهرزاد، گوشت هم وارد می‌کرد!/ پای هادی رضوی چطور به واردات گوشت باز شد؟

 10. ترامپ: رئیس‌جمهور نشوم، بازار چنان سقوطی می‌کند که کسی ندیده است!

 11. تاثیر سفر شینزو آبه بر بازار ارز و بورس

 12. علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی

 13. کدام طرف پشت هدف گرفتن نفتکش‌ها ایستاده است؟

 14. ذوالنور: نباید مشکلات کشور را به گردن نظام انداخت/ مردم تحت‌فشار شدید اقتصادی هستند/ برخی از مسئولان توجهی به مشکلات ‌ندارند

 15. سعید معروف مصدوم شد

 16. حسین شریعتمداری: موسای ما عصا انداخت

 17. در این تصویر چند قایق وجود دارد؟  

 18. فراخوان رئیس قوه قضاییه در رابطه با فضای مجازی

 19. پورابراهیمی: تحریم‌ها بی‌خاصیت شده/ آمریکا توانایی یک روز جنگ با ایران را ندارد

 20. عباس عبدی: سناريوی پرستو توهین به شعور نجفی است

 21. هرجا مسئولان زندگی‌ می‌کنند، آسمان آبی‌تر، آب گواراتر، درختان سبزتر

 22. حضور پهپاد جاسوسی آمریکا قبل از وقوع حادثه نفتکش‌ها

 23. نامه عذرخواهی فدراسیون والیبال به خاطر رفتارهای کوبیاک  

 24. لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است

 25. ناگفته‌هایی از درگیری مسئولان وقت دانشگاه آزاد با خانواده «هادوی»  

پربحث‌های هفته

 1. موج حمایت از راننده قانونمدار اسنپ چگونه به‌راه افتاد؟ + عکس

 2. تولد فرزند رامبد جوان در کانادا با دلار ۱۰ هزار تومانی چقدر می‌شود؟

 3. وزیر نیرو: چینی‌ها با یک وعده غذا هم سیرند؛ ما زیاد می‌خوریم و می‌پوشیم!

 4. طبق دستور قرآن مثل سایر مسلمان، مهریه را زمان عقد بگیرید و جوانان را نجات دهید

 5. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 6. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 7. به آبه امیدی نیست

 8. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 9. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 10. برنامه واقعی ترامپ در ماه‌های آینده برای ایران چیست؟

 11. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 12. پرستو یا آشیانه!؟

 13. راننده اسنپ جنجالی تعطیلات نوروز کجا بود؟!  

 14. مسافر هنجارشکن یا راننده متخلف

 15. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 16. ادعا‌های برادر میترا استاد علیه نجفی: او سابقه عقد موقت با زنان دیگر هم داشته/ خواهرم با پی بردن به خیانت‌ها با او درگیری داشت/ میترا را به مرگ تهدید کرده بود

 17. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 18. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 19. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 20. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 21. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 22. مقامات بلندپایه از اروپا تا شرق آسیا در تهران چه می‌خواهند؟

 23. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 24. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 25. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

پربحث‌های امروز

 1. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 2. راز یک شعف

 3. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 4. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 5. اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها

 6. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 7. درخواست تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با 18 محور

 8. توضیحات ربیعی درباره تغییر در دولت و استیضاح‌ زنگنه

 9. آیا احتمال حمله به نفت‌کش‌های ایران هم می‌ر ود؟

 10. انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌های مجلس/ تکیه حضرتی بر ریاست کمیسیون اقتصادی/ زاهدی جایگزین عارف شد

 11. عملیات روانی، آخرین گزینه آمریکا/ بانک جهانی: آثار تحریم بر اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد

 12. تاج‌زاده و باز هم توجیه مذاکره با آمریکا

 13. ورودی سفارت ایران در لندن توسط چند معترض مسدود شد + عکس

 14. مطهری: اموال و دارایی خود را با اجرای قانون «از کجا آورده‌ای» اعلام می‌کنم

 15. شلیک به خود

 16. صفار هرندی: کسی حق دارد از «خط امامی» بودن بگوید که از خط امام(ره) تبعیت می‌کند

 17. آرایش نهایی کمیسیون‌های پارلمان در آخرین سال مجلس دهم + جدول

 18. پیرهادی: هدف قالیباف سرلیستی در انتخابات نیست

 19. ابوترابی مدعی شد: انتقاد روحانی به زنگنه در جلسه هیات دولت/ جایگزین وزیر نفت انتخاب شده است

 20. انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی به هفته آینده موکول شد

 21. دیدار هیئت بلندپایه حماس با وزیر اطلاعات کشورمان

 22. آخرین خبر از تجمع مقابل سفارت ایران در لندن

 23. آخرین اقدامات تداوم کاهش تعهدات برجامی فردا اعلام می‌شود

 24. ۱۱ سوال اعضای مجمع تشخیص از رئیس‌جمهور درباره CFT و پالرمو

 25. آیا اقدام کمیسیون امور داخلی و شورا‌ها در این دوره از مجلس به سرانجام خواهد رسید؟

پربحث‌های دیروز

 1. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 2. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 3. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 4. علی لاریجانی در نقش هاشمی رفسنجانی/ اصلاح‌طلبان، پرستو و توهم توطئه/ رئیسی و تلاش برای استفاده از فضای مجازی

 5. ذوالنور: نباید مشکلات کشور را به گردن نظام انداخت/ مردم تحت‌فشار شدید اقتصادی هستند/ برخی از مسئولان توجهی به مشکلات ‌ندارند

 6. حسین شریعتمداری: موسای ما عصا انداخت

 7. عباس عبدی: سناريوی پرستو توهین به شعور نجفی است

 8. هرجا مسئولان زندگی‌ می‌کنند، آسمان آبی‌تر، آب گواراتر، درختان سبزتر

 9. لاریجانی: مکانیزم اینستکس روی کاغذ مانده است

 10. مشاور محمود احمدی‌نژاد خودکشی کرده؟

 11. تهیه طرح استیضاح حجتی با ۲۰ محور و ۵۳امضا+ اسامی امضا کنندگان و متن کامل محورها

 12. ترامپ تحقیر و خاک شد

 13. فلاحت پیشه: آمریکایی‌ها به خوبی از توان دفاعی ایران آگاهی دارند/ امکان جنگ با ایران وجود ندارد

 14. واکنش مشاور دولت احمدی‌نژاد به شایعه خودکشی   

 15. کدخدایی: انتخابات ۸۸، انتخابات سالمی بود/ محمدرضا خاتمی برود حرف‌هایی که زده‌ ثابت کند، ما هم پاسخ می‌دهیم

 16. حاجی‌بابایی: باید برای مردم شغل ایجاد کرد

 17. راز وقار ایران و استراگیجی آمریکا

 18. دیدار رئیس‌جمهور با تولیت آستان قدس رضوی +عکس  

 19. لاریجانی: تحریم باعث توجه به تولید داخل شد

 20. مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان تغییر کرد

 21. رئیس جمهور در سفر غیر رسمی به مشهد سفر کرد

 22. رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور منصوب شد

 23. توضیحات معاون سیاسی وزیر کشور در خصوص انتخاب استاندار گلستان

 24. روحانی تاجیکستان را به مقصد کشورمان ترک کرد

 25. جلالی: راهبرد ایران در مقابل آمریکا، مقاومت است

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 4. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 5. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 6. مقامات بلندپایه از اروپا تا شرق آسیا در تهران چه می‌خواهند؟

 7. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 8. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 9. پرونده نجفی و اصلاح طلبان

 10. وقتی نه قصد جنگ باشد و نه میل به تسلیم...

 11. واکنش برادر میترا استاد به یادداشت علی مطهری  

 12. واکنش کاربران به اظهارنظر وزیر نیرو/ تو مثل دولت چین کار کن، من همون تک وعده غذا هم نمی‌خورم

 13. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 14. عقب نشینی مطهری در ماجرای نجفی/ توافق عجیب بر سر ریاست کمیسیون امنیت/ تشدید اختلافات درباره حقوق کارمندان

 15. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 16. احیای ظرفیت ضدفساد با اجرای قانون «از کجا آورده‌ای؟»

 17. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 18. مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی به روایت عباس عبدی/ نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری/ ضرغامی: هیچ وقت با قدم زدن ظریف با کری کنار نمی‌آیم

 19. خبرخوش درباره افزایش حقوق کارمندان

 20. جهانگیری: می‌توانیم کارهای ماندگاری برای کشور انجام دهیم/ وزیر نفت در خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است

 21. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 22. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: از راننده اسنپ، سوپرمن نسازید/ تناقض در حرف و عمل رامبد جوان/ آقای وزیر نیرو، نمک به زخم مردم نپاشید

 23. افشاگری درباره عامل انفجار نفتکش‌ها +تصاویر

 24. ظریف: امید مردم باید به خدا و توان خودشان باشد

 25. ضرغامی: آقای روحانی شما در فرماندهی خودت در دولت مشکل داری/ رئیس جمهور حاضر به استفاده از تجربیات دیگران نیست

آخرین عناوین