درباره تهدید مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط محمود واعظی/ وقتی آقای رئیس دفتر فرافکنی می‌کند

گروه سیاسی الف،   3971124249 ۴۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

اصولاً از دید رئیس دفتر رئیس جمهور و دیگر اعضای دولت، سهم دولت در ناکارآمدی‌های امروز تا چه اندازه است و چرا این دولت به جای پاسخگویی بدلیل سیاست‌های اشتباه در پی فرار از مسئولیت، فرافکنی و مقصر نشان دادن دیگر نهادها و سازمان‌هاست. لازم به گفتن نیست که ناکارآمدی دولت در ماه‌های اخیر تا به آن حد آشکار شده که دیگر نه تنها منتقدان بلکه حامیان آن یعنی اصلاح طلبان نیز به این مسئله اشاره می کنند.

درباره تهدید مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط محمود واعظی/ وقتی آقای رئیس دفتر فرافکنی می‌کند

قرار است روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لایحه پالرمو (یکی از لوایح مربوط به FATF) تصمیم‌گیری کند. این در حالی است که رئیس دفتر رئیس جمهور دیروز در سخنانی مجمع تشخیص را تلویحاً تهدید کرد در صورت رد این لایحه، مسئول مشکلات و ناکارآمدی‌های آینده است.

واعظی گفت: اگر لوایح مربوط به FATF تصویب نشود، این فشارها بیشتر می‌شود. اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام این لوایح را تصویب نکند باید نتیجه آن را بپذیرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره اینکه آیا رئیس جمهوری در جلسه روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور خواهند یافت، گفت: تا جایی که من اطلاع دارم، آقای رئیس جمهوری روز شنبه برنامه‌های دیگری دارند.

بیشتر بخوانید:

واعظی: مجمع لوایح مربوط به FATF را تصویب نکند باید نتیجه آن را بپذیرد/ اجلاس ورشو یک شوی تبلیغاتی است

درباره این سخنان می توان به نکات زیر اشاره کرد:

*چرا رئیس دفتر رئیس جمهور و کلاً اعضای دولت بجای تاکید بر بحث و اقناع اعضای مجمع، آنها را تهدید می‌کنند که مسئول مشکلات آینده می‌باشند. از دیدگاه دولت آیا این نوع ادبیات و اقدامات بر نظر اعضای مجمع تاثیرگذار است؟! و کلاً با گفتمان دولت تدبیر و امید چه نسبت و قرابتی دارد؟

*موضع دولت درباره شرایط و بیانیه تحقیر کننده اروپایی ها چیست؟ قرار بود بدلیل خروج ترامپ از برجام، اروپایی‌ها قوانین مسدود کننده علیه تحریم‌های ثانویه آمریکا را عملیاتی کنند که نه تنها چنین اتفاقی رخ نداده بلکه صراحتاً عنوان شده اینس تکس محدود به دارو، تجهیزات پزشکی و محصولات غذایی است و انجام آن هم منوط به تصویب لوایح FATF  است. آیا موضع گیری دولت در قبال اقدامات اروپایی ها منطبق با عزت و حکمت است؟

*اصولاً از دید رئیس دفتر رئیس جمهور و دیگر اعضای دولت، سهم دولت در ناکارآمدی‌های امروز تا چه اندازه است و چرا این دولت به جای پاسخگویی بدلیل سیاست‌های اشتباه در پی فرار از مسئولیت، فرافکنی و مقصر نشان دادن دیگر نهادها و سازمان‌هاست. لازم به گفتن نیست که ناکارآمدی دولت در ماه‌های اخیر تا به آن حد آشکار شده که دیگر نه تنها اصولگرایان بلکه اصلاح طلبان نیز به این مسئله اشاره می کنند.

*صحبت واعظی با حرف‌‌های چند ماه قبل وزیر امور خارجه تناقض دارد. محمدجواد ظریف ۱۵ مهر ۹۷ عنوان کرد:« نه بنده و نه آقای رئیس‌جمهور نمی‌توانیم تضمین دهیم که با پیوستن به لایحه حمایت مالی از تروریسم مشکلاتمان حل خواهد شد».چرا دولت و شخص رئیس جمهور در این باره اعلام نظر نمی کنند. بهتر نیست دولت و شخص رئیس جمهور رسماً اعلام کنند حل مشکلات کشور منوط به تصویب لوایح مرتبط با FATF  است.

*اگر دولت ادعای این را دارد که عدم تصویب لایحه پالرمو بر اوضاع اقتصادی تاثیر دارد، چرا رئیس جمهور در جلسه مجمع شرکت نمی‌کند. حضور رئیس جمهور در جلسه روز شنبه می‌تواند نقش مهمی در فرایند اقناع اعضای مجمع داشته باشد و هم اینکه این کار موجب می‌شود تا یک رای موافق وی نیز محاسبه شود و چه بسا شاید در نهایت تک رای ایشان تعیین کننده باشد. اصولاً رئیس جمهور چه جلسه و برنامه مهم تر از این موضوع دارد که ترجیح می دهد در آن شرکت کند.

از این رو بهتر است دفتر رئیس جمهور در راستای شفاف سازی دقیقاً برنامه کاری رئیس جمهور را حداقل برای روز شنبه منتشر کند.

* اگر دولت تاکید دارد اقدامات ایران در حوزه مالی برای کشورها، سازمان‌ها و نهادهای بین المللی باید شفاف باشد چرا حداقل تا کنون بر اساس همین استدلال و البته با تمکین به ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه به شفافیت درباره حقوق و مزایای مدیران تن نداده است. یا چرا در این دولت فاجعه‌ای مانند ارز ۴۲۰۰ تومانی رخ می‌دهد که مشخص نیست چه کسانی از این رانت بهره‌مند شده‌اند که در برخی موارد حتی کالاها نیز به کشور وارد نشده است. یا چرا با عدم شفافیت در واگذاری شرکت‌ها و کارخانجات دولتی بحران خصوصی سازی در سال‌های اخیر به اوج رسیده است.

در نهایت باید گفت دولت تدبیر و امید به حدی محدودنگر و بدون برنامه است که ابتدا وعده حل تمامی مشکلات با برجام را داده بود اما نه تنها این اتفاق رخ نداد، بلکه سهم ایران تقریبا هیچ شد که خود دولتی‌ها وعده‌های چند سال پیش خود را فراموش کردند و حتی منکر هدف اقتصادی برای توافق برجام شده اند. امروز هم بعد از ۹ ماه مذاکره با اروپایی‌ها، کشور بر سر یک دو راهی ساختگی قرار داده شده و به گونه‌ای رفتار می‌شود که گویی تمامی نهادها به جز دولت مسئول مشکلات امروز و فردا هستند. به عبارتی گویی عده‌ای در تلاشند بدلیل ناکارآمدی گفتمانی و اجرایی، مردم را علیه نهادهای دیگر نظام تحریک کنند و بشورانند اما بدون شک تبعات این سیاست پیش و بیش از همه دامن دولت را خواهد گرفت.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

علی 671۷۷۴۶۷۵۱۰:۲۸:۰۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
مقصر تمام نا کامی ها و گرانی و بد بختی مردم دولت و همین افراد نا آگاه و مغرور نظیر واعظی ها می باشد .
ناشناس۷۷۴۷۳۴۱۱:۰۷:۳۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
به نظرم اگه یه حرف درست توی عمرش زده باشه همینه . FATF باید تصویب شه .
ناشناس۷۷۴۸۴۹۱۲:۱۵:۵۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
تصویب FATF یعنی هوشمند شدن تحریم ها و مسدود شدن راه های دور زدن تحریم ها و افزایش نرخ دلار زیرا FATF بخشی از ساختار وزارت خزانه داری امریکاست .
ناشناس۷۷۴۷۷۳۱۱:۲۴:۰۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
مقصر کسانی هستند که کشور را در چاه تحریمها انداختند.
ناشناس۷۷۴۸۴۶۱۲:۱۳:۰۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
هیلاری کلینتون: تحریم های بانکی و نفتی جمهوری اسلامی در حمایت از سبزها و اصلاح طلبان بود.
ناشناس۷۷۴۸۵۵۱۲:۱۹:۰۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
عمده مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت دولته و به تحریم ها و عوامل خارجی مربوط نیست .
ناشناس۷۷۴۸۸۶۱۲:۳۷:۱۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
بله دقیقا همانهایی با فتنه۸۸ و گراهای از داخل این تحریمها را به مردم تحمیل کردند برای منافع سیاسی شان
حسنعلی سبد سبد گل یاس۷۷۴۷۹۵۱۱:۴۳:۰۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
وز حسن و اسحاق وتیم اشرافیش ملولم و اعتماد بخدا را بجای اعتماد به کدخدا و ناخدا را ارزوست
ناشناس۷۷۴۸۰۱۱۱:۴۶:۰۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
پیر زنی ساده دل و با صفا می گفت ننه زمونه اوتقدر سخت شده که از دست خدا هم کاری بر نمی اید اگه اقا ابو الفضل العباس خودشون ی ابی رو این اتیش بریزه
ناشناس۷۷۴۶۷۹۱۰:۲۸:۵۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
متاسفانه داستان برجام داره تکرار میشه...
هوشیار۷۷۴۶۸۲۱۰:۳۰:۳۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
چه چیزی در پس پرده وجود داره که دولت برای تصویب این لایحه تهدید میکنه و گریبان چاک میکنه ؟؟؟ جای سئوال نیست ؟؟؟
ناشناس۷۷۴۸۴۴۱۲:۱۱:۴۴ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
احتمالا"در برجام تعهداتی به طرف مقابل داده اند که اینقدر برای تصویب آن چانه زنی می کنند.
ناشناس۷۷۴۶۸۴۱۰:۳۰:۴۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
قیمت گوشت را به عمد بالا بردن تا فشار افکارعمومی رو ببرن روی مجمع...
ناشناس۷۷۴۶۹۳۱۰:۳۴:۴۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
تا الان با هر ساز دولت پرادعا رقصیدیم هر اقدامی خواست کسی جلوشو نگرفت نتیجه چی شد؟ حتی مسئولیت وضعی که درست کرده رو نمیپذیره بازم تهدید میکنه؟ وقاحت داره به خدا
ناشناس۷۷۴۶۹۵۱۰:۳۷:۴۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
ظریف: نه بنده و نه آقای رئیس‌جمهور نمی‌توانیم تضمین دهیم که با پیوستن به لایحه حمایت مالی از تروریسم مشکلاتمان حل خواهد شد! این حرف رو باهاش چیکار می کنی آقای واعظی!
ناشناس۷۷۴۶۹۶۱۰:۳۸:۰۷ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
برنامه مخالفین برای بعد از رد fatf چیست . همین .
ناشناس۷۷۴۷۳۹۱۱:۱۱:۵۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
برنامه ی شما که مشخص است بعد از تصویب خود را کنار می کشید و به جمع دلواپسان می پیوندید. ما با عدم تصویبش دنبال ضرر کمتر به کشور هستیم.
ناشناس۷۷۴۸۱۹۱۲:۰۱:۰۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
تلاش و کوشش و مجاهدت در راه خدمت به مردم و استفاده از همه ظرفیت های داخلی
ناشناس۷۷۴۸۹۳۱۲:۴۰:۳۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
برنامه و خواست اصلی مردم بجای این تعهدات بی فایده و حتی مشکوک ، برخورد با علت اصلی مشکلات یعنی مدیران بی عرضه و رانت ساز است چون مشکل در داخل است اما ادرس غلط میدهند
ناشناس۷۷۵۰۷۸۱۴:۴۸:۱۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
هر چی باشه از بی برنامگی محض مسئولین بی مسئولیت برای بعد از نقض برجام و بوی تعفن لاشه اش که همه را آزرده کرده، بهتر و مفیدتره ...
ناشناس۷۷۴۶۹۸۱۰:۳۸:۴۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
هیچ علاقه ای به واعظی ندارم اما این مورد را درست گفته ، قرار نیست دست و پای دولت را ببندید و اختیاراتش را مصلوب کنید و بعدش هم تمام مسئولیتها را به پای دولت بزارید . منطقی اینه که هر کسی تصمیمی می گیرد مسئولیتش را هم بر عهده بگیرد .
ناشناس۷۷۴۷۴۵۱۱:۱۳:۱۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
متاسفانه متوجه منظورش نشدین. ایشون رسما دارن تهدید می کنن مه اگه تصویب نکنید با مردم طرفتون می کنیم.
ناشناس۷۷۴۷۶۵۱۱:۲۱:۱۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
واعظی کامنت گذاشتی
ناشناس۷۷۴۸۵۲۱۲:۱۷:۵۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
چرا واعظی و دولتی ها مسئولیت شکست برجام و تشدید تحریمها را نمی پذیرند ؟!
محمد۷۷۵۰۸۰۱۴:۵۰:۲۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
مسئولیت ننگجام رو پذیرفتن این دولت شما باوجوداینکه کری تضمین داده بود واوبا مردبااخلاقی بود
ناشناس۷۷۴۶۹۹۱۰:۴۰:۳۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
نتیجه برجامی که خود روحانی و ظریف و جان کری !!! تضمین می کردند تقریبا"هیچ شد حالا وای به حال FATF که هیچ کس آنرا تضمین نمی کند !
ناشناس۷۷۴۹۸۰۱۳:۳۸:۴۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
نتیجه مذاکرات و تصویب برجام 4 سال ثبات اقتصادی بود تا قبل از خروج امریکا از برجام که تورم شدید ایجاد کرد.
دانشجو۷۷۴۷۰۱۱۰:۴۲:۴۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
از توضیحات گروه سیاسی الف متشکرم. قطعاً اگر اراده دولت بر کاهش مشکلات اقتصادی نباشد که ظاهراً نیست هیچ لایحه استعماری مشکلی از این مملکت کم نخواهد کرد بلکه برعکس مشکلات را افزایش خواهد داد.
ناشناس۷۷۴۷۰۲۱۰:۴۲:۴۱ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
وای این چه تهدیدی است میگن مسولیت کارتون قبول کنین این تهدیده، شب و روز فحاشی میکنین تهمت میزنین مباهته دارین ، البته دولت هم اشتباه زیاد داره ولی این نازک تر از گل که دیگه تهدید نیست خب کوچکترین کار پذیرفتن مسولیت اختیارات ، اگه نمی پسندیدن برین استراحت هیچکس هم چیزی نمیگه
ناشناس۷۷۴۷۴۸۱۱:۱۴:۵۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
اونایی که فحاشی می کنن همون دولتمردان هستند بهتره بیشتر در انتخاب کلمات دقت کنین.
ناشناس۷۷۴۷۲۳۱۰:۵۸:۱۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
جناب هفته بعد fatfجلسه داره اگر مجمع لوایح ۴ گانه را تصویب نکند رابطه بانکی ما با دنیا قطع می شود و در سال اینده با یک سونامی تورمی شدید روبرو می شویم .
ناشناس۷۷۴۸۴۰۱۲:۰۹:۵۹ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
وقتی خود روحانی و ظریف هیچ تضمینی نمی دهند شما کاسه داغ تر از آش نباش و جوسازی الکی نکن .
ناشناس۷۷۴۹۸۹۱۳:۴۳:۰۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
اون کسی که سونامی تورم به وجود میاره دقیقا دولته حالا عمد یا غیر عمدش گردن خودشون.
s۷۷۵۲۶۰۱۷:۵۰:۱۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
باز هم تهدید! تا مطمئن بشن تهدید جواب میده بازم تهدید جدیدی مطرح میکنند. ما زبان دنیا رو بلدیم ولی گویا زبان زورگو را نه!
ناشناس۷۷۵۴۱۴۲۱:۰۲:۴۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
خوب بود خندیدیم ، زیادی ژانر علمی-تخیلی نگاه میکنی
امید۷۷۴۷۵۴۱۱:۱۶:۳۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
بسم الله الرحمن الرحیم برای کسی که بهانه می آورد همیشه بهانه است. حضرت علی (ع)
ناشناس۷۷۵۰۲۱۱۴:۰۲:۲۰ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
این لوایح بیشتر یک آزمون برای مروم هست تا مسئولین مردمی که سالهاست بخاطر عهدنامه گلستان و ترکمنچای ژست ناراحتی میگیرن
بنده خدا۷۷۵۱۷۰۱۶:۳۶:۵۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
پیوستن به اف ای تی اف مشکلاتمان را حل نخواهد کرد اما نپیوستن به ان مشکلاتمان را بیشتر خواهد کرد . درک این مسئله سخت نیست .
ناشناس۷۷۵۱۷۲۱۶:۳۸:۰۵ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
شما همچنان مسئولیت برجام خسارت بار را بر عهده نگرفتید اون وقت میاید و تهدید می کنید؟
ناشناس۷۷۵۳۳۱۱۹:۲۱:۱۳ ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
شما کوچک تر از آنید که مردم را مقابل جمهوری اسلامی ایران قرار دهید.

پربحث‌های اخیر

 1. جشن تولد ۷۱ سالگی روحانی در بالای ابرها

 2. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 3. روایت احمد توکلی از ۵۳ میلیارد دلاری که بر باد رفت/ عراقچی یک زیر دست بود و سیف باید محاکمه شود/ اسلام اصرار دارد که همه مردم را چشم حکومت کند

 4. روحانی: انتخابات سرنوشت مردم است؛ اگر مشکلی حس کنم، خواهم گفت/ برجام افتخار ما است

 5. همه فقط شلوغ می‌کنند حتی سازندگان مستند ایکس ‌سونامی !

 6. سهامداران تاکسی اینترنتی معروف چه کسانی هستند؟

 7. دانیال زاده دستگیر و به کشور بازگردانده شد

 8. کارکنان متخلف سازمان ثبت اسناد بازداشت شدند + جزئیات

 9. سرنوشت متفاوت ۲ متجاوز به دختر نوجوان

 10. سازمان سینمایی: «خانه پدری» با دستور رئیسی رفع توقیف شد

 11. درختی که در هند شفا می‌دهد !

 12. فرار خبرنگار اسرائیلی هنگام شنیدن آژیر خطر

 13. همتی: بانک‌ها نباید برای رمز دوم از مردم هزینه‌ای بگیرند

 14. رفع توقیف «خانه پدری» با دستور رئیسی؟/ توضیحات عجیب واعظی درباره سخنان روحانی/ انتقاد عباس عبدی از انتشار گزینشی نظرسنجی‌ها/ پاسخ وزیر کشور به آیت‌الله جنتی

 15. گزارش روزنامه چینی از نادیده گرفتن تحریم های آمریکا در خرید گاز مایع از ایران

 16. انتشار نخستین تصویر از رسول دانیال زاده پس از بازداشت

 17. سازمان مالیاتی: وکلا دو ماه دیگر برای نصب کارتخوان فرصت دارند

 18. هشدار مجدد همتی به سرمایه گذاری در بازار ارز/ خریدار نداریم؛ عامل گرانی یکباره دلار چیست؟

 19. رئیس شورای شهر رودهن دستگیر شد

 20. دلایل افزایش ترافیک در پایتخت

 21. دژپسند: تعلل، علت اصلی انسداد دو میلیارد دلار در آمریکا بود

 22. احمد توکلی خطاب به روحانی: اگر پسر خودتان هم بیکار بود می‌گفتید «وظیفه دولت ایجاد شغل نیست»؟

 23. هوای تهران همچنان آلوده است

پربحث‌های دیروز

 1. جشن تولد ۷۱ سالگی روحانی در بالای ابرها

 2. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 3. روایت احمد توکلی از ۵۳ میلیارد دلاری که بر باد رفت/ عراقچی یک زیر دست بود و سیف باید محاکمه شود/ اسلام اصرار دارد که همه مردم را چشم حکومت کند

 4. روحانی: انتخابات سرنوشت مردم است؛ اگر مشکلی حس کنم، خواهم گفت/ برجام افتخار ما است

 5. همه فقط شلوغ می‌کنند حتی سازندگان مستند ایکس ‌سونامی !

 6. سهامداران تاکسی اینترنتی معروف چه کسانی هستند؟

 7. دانیال زاده دستگیر و به کشور بازگردانده شد

 8. کارکنان متخلف سازمان ثبت اسناد بازداشت شدند + جزئیات

 9. سرنوشت متفاوت ۲ متجاوز به دختر نوجوان

 10. سازمان سینمایی: «خانه پدری» با دستور رئیسی رفع توقیف شد

 11. درختی که در هند شفا می‌دهد !

 12. حالا نمی‌شود وزارت بهداشت جشنواره‌های هنری برگزار نکند؟!

 13. اسراییل، نگران ظهور حزب الله دوم در منطقه

 14. فرار خبرنگار اسرائیلی هنگام شنیدن آژیر خطر

 15. همتی: بانک‌ها نباید برای رمز دوم از مردم هزینه‌ای بگیرند

 16. رفع توقیف «خانه پدری» با دستور رئیسی؟/ توضیحات عجیب واعظی درباره سخنان روحانی/ انتقاد عباس عبدی از انتشار گزینشی نظرسنجی‌ها/ پاسخ وزیر کشور به آیت‌الله جنتی

 17. گزارش روزنامه چینی از نادیده گرفتن تحریم های آمریکا در خرید گاز مایع از ایران

 18. انتشار نخستین تصویر از رسول دانیال زاده پس از بازداشت

 19. سازمان مالیاتی: وکلا دو ماه دیگر برای نصب کارتخوان فرصت دارند

 20. هشدار مجدد همتی به سرمایه گذاری در بازار ارز/ خریدار نداریم؛ عامل گرانی یکباره دلار چیست؟

 21. رئیس شورای شهر رودهن دستگیر شد

 22. دلایل افزایش ترافیک در پایتخت

 23. دژپسند: تعلل، علت اصلی انسداد دو میلیارد دلار در آمریکا بود

 24. احمد توکلی خطاب به روحانی: اگر پسر خودتان هم بیکار بود می‌گفتید «وظیفه دولت ایجاد شغل نیست»؟

 25. هوای تهران همچنان آلوده است

پربحث‌های هفته

 1. چرا روحانی عصبانی است؟

 2. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

 3. جشن تولد ۷۱ سالگی روحانی در بالای ابرها

 4. مشکلات کشور برجای خود باقی است حتی اگر آمریکا به دوست خوب ما تبدیل شود !...

 5. پزشکان کلاه خود را قاضی کنند، مردم توان افزایش تعرفه‌های درمانی را ندارند

 6. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 7. شعار اعتراضی مردم یزد: روحانی حیا کن آمریکا رو رها کن

 8. مقایسه قیمت بنزین در ایران با همسایگان و دیگر کشورها

 9. بگویید و مردم را خلاص کنید !

 10. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

 11. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

 12. جرم حداد عادل چیست؟

 13. "چَت" جنجالی سعید ملایی با فدراسیون جهانی/ سناریو از پیش طراحی شده برای پناهندگی + سند

 14. توسعه نیروگاه بوشهر، توقف ناپذیری قطار هسته ای ایران

 15. در برجام تضمین های کافی نگرفتیم/ روحانی بد شانسی آورد/ امروز که در موضع قدرت هستیم بهترین زمان برای حل و فصل مسایل مان است

 16. استیگلیتز: آثار و نتایج آزادسازی بازار سرمایه، نفرت انگیز بوده اند/ مردم حق دارند که حس کنند فریب خورده اند

 17. دو قطبی ایرانی- اسلامی، فرصت یا چالش؟

 18. روحانی: پرونده‌سازی برای افراد هنر نیست!/ با هم دوست باشیم

 19. چه کسانی عراق و لبنان را به این روز انداختند؟!

 20. علی مطهری: حکومت اسلامی می‌تواند در موضوع «چندهمسری»دخالت کند

 21. درددل های مردم با وزیر کار روحانی درباره بیکاری

 22. طرح برخورد با خانه‌های مجردی

 23. پاره کردن پلاکارد دانشجویان منتقد در سخنرانی دیروز رئیس جمهور

 24. دست‌نوشته‌های مردم یزد در حضور روحانی

 25. طرح سوال از رئیس جمهور در پنچ محور

پربحث‌های هفته

 1. چرا روحانی عصبانی است؟

 2. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

 3. مشکلات کشور برجای خود باقی است حتی اگر آمریکا به دوست خوب ما تبدیل شود !...

 4. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 5. بگویید و مردم را خلاص کنید !

 6. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

 7. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

 8. جرم حداد عادل چیست؟

 9. توسعه نیروگاه بوشهر، توقف ناپذیری قطار هسته ای ایران

 10. در برجام تضمین های کافی نگرفتیم/ روحانی بد شانسی آورد/ امروز که در موضع قدرت هستیم بهترین زمان برای حل و فصل مسایل مان است

 11. استیگلیتز: آثار و نتایج آزادسازی بازار سرمایه، نفرت انگیز بوده اند/ مردم حق دارند که حس کنند فریب خورده اند

 12. روحانی: پرونده‌سازی برای افراد هنر نیست!/ با هم دوست باشیم

 13. علی مطهری: حکومت اسلامی می‌تواند در موضوع «چندهمسری»دخالت کند

 14. طرح سوال از رئیس جمهور در پنچ محور

 15. جمعه‌های فرصت ساز برای فرصت طلبان / سخنی با آیت الله علم‌الهدی 

 16. روحانی: هر کسی که به فساد آلوده است باید با او برخورد شود/ در این دولت یک ریال یا یک دلار گم نخواهد شد

 17. نظر علی مطهری درباره چندهمسری/ واکنش سرد رئیسی به سخنان روحانی/ آیا کاظم جلالی به ظریف تحمیل شده است؟

 18. پاسخ ۱۲ روز قبل رئیسی به اظهارات امروز روحانی: با سیاسی‌کاری و دوقطبی‌سازی مبارزه با فساد را ترک نمی‌کنیم

 19. حسین شریعتمداری: مگر چند نفر مُرده‌اند؟!

 20. آخرین خبر درباره حضور قالیباف و حدادعادل در انتخابات مجلس/ سخنرانی پرحاشیه روحانی در یزد/ قوچانی: طرح اصلاح‌طلبان مانند بنگاه‌های دوست‌یابی است

 21. نظر رهبری درباره چندهمسری/ «خدا یکی ، محبت یکی و یار یکی»

 22. آیا هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اراده رسیدگی به رفتار و فحاشی‌های علی مطهری را دارد؟

 23. مرعشی: رای روحانی زیر ۴ درصد بود/ در بکارگیری آدم‌های صالح، انتظار بیشتری از روحانی داشتم/ نظارت استصوابی را قبول داریم اما.../ رشد اقتصادی ۸ درصد بدون کار با دنیا نمی‌شود

 24. حسین شریعتمداری: دلارهای گم‌نشده، پیدا شده!

 25. روایت احمد توکلی از ۵۳ میلیارد دلاری که بر باد رفت/ عراقچی یک زیر دست بود و سیف باید محاکمه شود/ اسلام اصرار دارد که همه مردم را چشم حکومت کند

آخرین عناوین