جزئیات «لبه شمشیر» از زبان سخنگوی گردان‌های قسام

گروه جهان الف،   3971023016

گردان‌های شهید عزالدین قسام جزئیاتی جدید از عملیات مقابله با نفوذ یگان ویژه ارتش صهیونیستی به نوار غزه که از آن با عنوان «عملیات لبه شمشیر» یاد می‌شود، منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، ابو عبیده، سخنگوی قسام طی کنفرانسی مطبوعاتی خاطرنشان کرد: امروز می خواهیم برخی نتایج عملیات لبه شمشیر را برای جهانیان تشریح کنیم. رژیم صهیونیستی فکر می‌کرد که مقاومت در حالت ضعف قرار دارد و در برابر جنایت‌های این رژیم سکوت خواهد کرد.

وی افزود: تیم صهیونیستی مامور اجرای این عملیات آموزش‌های لازم را طی ماه‌های ژانویه تا اکتبر برای کار گذاشتن سیستم‌های جاسوسی علیه مقاومت فلسطین فراگرفته بود و می‌خواست این دستگاه‌های شنود را در سیستم‌های ارتباطی ویژه مقاومت در نوار غزه کار بگذارد اما مقاومت این نقشه را به شکست کشاند.

سخنگوی قسام تصریح کرد: با وجود تلاش‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، توانستیم این گروه از نظامیان صهیونیستی را شناسایی کنیم و این در حالی است که رژیم صهیونیستی سعی داشت تجهیزات مورد نیاز این گروه را از طریق گذرگاه‌های نوار غزه و به ویژه گذرگاه کرم ابو سالم وارد غزه کند.

وی افزود: تیم صهیونیستی که وارد غزه شد، متشکل از کماندوهای یگان ویژه ارتش صهیونیستی و تیمی مجهز بود که عناصر آن از کارت‌های شناسایی جعلی استفاده می‌کردند و یکی از اعضای این تیم صهیونیستی بارها در پوشش یکی از موسسات بین‌المللی وارد غزه شده بود.

ابو عبیده با اشاره به این که رژیم صهیونیستی از تمامی سامانه‌ها، فناوری‌ها، ابزارها و شیوه‌های اطلاعاتی برای اجرای این عملیات بهره برده بود، خاطرنشان کرد که اجرای عملیات لبه شمشیر از چند ماه پیش با وارد کردن قاچاقی تجهیزات فنی و لوجستیک و خودروهای ویژه به غزه در چندین مرحله از طریق گذرگاه‌های این منطقه و به ویژه گذرگاه کرم ابو سالم آغاز شده بود که از آن برای واردات کالاها و تجهیزات انسانی و معیشتی مورد نیاز ساکنان غزه استفاده می‌شود.

وی با تاکید بر این که «تجهیزات وارد شده به غزه در برخی مکان‌ها انبار و نگهداری می‌شدند که به خاطر مسائل امنیتی نمی‌خواهیم آنها را بیان کنیم»، تاکید کرد: عصر روز اجرای عملیات، عناصر تیم صهیونیستی که متشکل از ۱۵ نفر بود و همه آنها از نظامیان صهیونیست بودند و در میان آنها هیچ مزدوری حضور نداشت و حتی برخی یهودیان شرقی هم در میان آنها بودند، در قالب چندین گروه وارد غزه شدند که یکی از آنها گروه مجری عملیات و دیگری گروه پشتیبانی بودند و از طریق یکی از مناطق ناهموار و صعب العبور در مرزهای غزه وارد این منطقه شده بودند. این گروه از نظامیان صهیونیست که مجهز به ابزارهای پیشرفته و سامانه‌های هدایت و کنترل و نیز تجهیزات اورژانسی دیگر و تمامی ابزارهای مورد نیاز تیم مجری عملیات بود، با استفاده از مه شدید در مرزهای غزه وارد این منطقه شده بودند.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، سخنگوی قسام در ادامه اظهاراتش تصریح کرد: تیم صهیونیستی تمامی اسناد لازم برای سرپوش گذاشتن بر روی نقش خود در اجرای عملیات را آماده کرده بودند و کارت‌های شناسایی به نام خانواده‌های واقعی در نوار غزه جعل کرده بودند. آنها همچنین از دو خودروی دارای مدارک جعلی استفاده کرده بودند و مدارک جمعیت خیریه‌ای را هم که از آن به عنوان سرپوشی برای اجرای عملیات استفاده می‌کردند، جعل کرده بودند و یکی از افسران زن شرکت‌کننده در این عملیات قبلا تحت پوشش یک موسسه بین‌المللی فعال در غزه وارد این منطقه شده و خارج شده بود.

وی خاطرنشان کرد: تیم مجری عملیات یک کلبه کوهستانی را در منطقه خان یونس به مدت چند ساعت از یک شهروندان فلسطینی اجاره کرده بود تا در آنجا با هم دیدار کنند. آنها برای اجاره این کلبه کوهستانی از مدارک جعلی استفاده کرده بودند اما وقتی سعی در آغاز اجرای عملیات خود را داشتند، گروهی از مبارزان قسام به آنها مشکوک شده و جلویشان را می‌گیرند اما وقتی نظامیان صهیونیستی با خودروی خود که فرمانده تیم نیز سوار بر آن بود، سعی می‌کنند فرار کنند، مبارزان قسام آنها را در شرق خان یونس تحت تعقیب قرار می‌دهند.

ابو عبیده گفت: پس از تحقیق شهید نور برکه و افسران اطلاعاتی قسام از سرنشینان خودروی تیم صهیونیستی، آنها به این افراد مشکوک می‌شوند و تصمیم به بازداشت آنها می‌گیرند، اما در این لحظه، آنها اقدام به تیراندازی می‌کنند که منجر به شهادت نور برکه، فرمانده میدانی قسام و یکی از مبارزان این گردان‌ها به نام محمد قرا می‌شود و مبارزان دیگر قسام به تیراندازی عناصر صهیونیستی واکنش نشان داده و فرمانده آنها را به هلاکت رسانده و یک تن دیگر را زخمی کردند. عناصر تیم صهیونیستی توانستند فرمانده کشته شده و یک عنصر زخمی دیگر را بردارند و قبل از این که نیروی کمکی قسام به آنجا برسد، پا به فرار بگذارند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مبارزان قسام بلافاصله اقدام به تعقیب نظامیان صهیونیست کرده و مرزهای شرق غزه را بستند و ضمن استقرار در این منطقه، آنجا را تحت کنترل خود درآوردند و در عین حال، امنیت تمامی جاده‌های غزه را حفظ کردند. در جریان تعقیب این تیم صهیونیستی، جنگنده‌ها و بالگردها و هواپیماهای شناسایی و نیز توپخانه ارتش صهیونیستی وارد عمل شده و ده‌ها بمباران علیه مبارزانی که در تعقیب تیم صهیونیستی در حال فرار بودند، انجام دادند که باعث شد مبارزان قسام نتوانند تیم مذکور را دنبال کنند.

سخنگوی قسام تصریح کرد که تیم صهیونیستی توانست با یک کشته و چندین زخمی با استفاده از این پوشش آتش و با کمک یک بالگرد که برای نجات آنها وارد منطقه شده بود، فرار کند و ارتش صهیونیستی بلافاصله اقدام به بمباران خودروهای مورد استفاده تیم مذکور در داخل غزه کرد تا به خیال خود اجازه کشف هدف عملیات یا جزئیات فعالیت تیم صهیونیستی توسط مقاومت غزه را ندهد.

وی افزود: در جریان این عملیات تعقیب و درگیری با تیم صهیونیستی، پنج تن از مبارزان قسام به نام های علاء‌الدین فسیفس، مصطفی ابو عوده، محمود مصبح، عمر ابو خاطر و خالد قویدر به افتخار شهادت نائل گشتند.

ابو عبیده بیان کرد: پس از شکست مستقیم این تیم صهیونیستی در شرق خان یونس، تلاش‌های پیگیر و تحقیقات گسترده را آغاز کردیم و با فعالیت‌های امنیتی، اطلاعاتی و میدانی توانستیم به لطف خداوند سرنخ‌های این عملیات را کشف کنیم و عناصر این گروه را به همراه اسم‌ها و تصاویر و ماهیت فعالیت‌ها و ماموریت‌هایشان و یگانی که در آنجا فعالیت می‌کردند، شناسایی کنیم. ما همچنین شیوه‌های فعالیت و ماموریت‌های اطلاعاتی و خرابکاری این تیم در چندین نقطه دیگر را کشف کردیم و متوجه شدیم که این گروه چندین ماموریت خارجی در کشورهای عربی و اسلامی انجام داده‌اند.

وی تاکید کرد: جهانیان دیدند که چطور انتشار تصاویر عناصر این تیم صهیونیستی دشمن را شوکه و مجبور به اتخاذ تمامی تدابیر لازم برای جلوگیری از انتشار تصاویر کرد و این رژیم حتی مجبور به ارعاب و تهدید و فشار علیه افراد و موسسات و بازداشتن رسانه‌ها، پایگاه‌ها و صفحات اجتماعی و حتی همدستی با برخی شرکت‌های اجتماعی برای کاهش حجم ضربات امنیتی و اطلاعاتی وارد شده به مهم‌ترین و خطرناک‌ترین یگان خود کرد. این شکست مفتضحانه یکی از موارد نادر در تاریخ این رژیم به شمار می‌رود اما این همه خفقان و تلاش برای پنهان‌کاری نتوانست جلوی تلاش فرزندان ملت فلسطین و امت برای حمایت از مقاومت با تمام توان‌ را بگیرد.

سخنگوی گردان‌های قسام گفت: غزه برای صهیونیست‌ها سرزمین ممنوعه است و مقاومت اجازه اجرای هیچ طرح صهیونیستی در آن را نخواهد داد. آنچه درباره عملیات لبه شمشیر منتشر کردیم، بخشی از نتایج تحقیقات اطلاعات قسام است و ما سیستم‌های فنی به دست آورده‌ایم که اسرار بزرگی از دشمن در آنها وجود دارد. این رژیم فکر می‌کرد که با بمباران خودروها، این اسرار از بین رفته است.

ابو عبیده تاکید کرد که عملیات اخیر نشانگر درستی رویکرد امیدواری مقاومت به پشتوانه مردمی خود است. او افزود: قسام همچنان به مزدوران فرصت توبه می‌دهد و به هر مزدوری که به شناسایی تیم صهیونیستی کمک کند، وعده عفو و پاداش یک میلیون دلاری می‌دهد.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 2. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 3. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 4. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 5. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 6. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 7. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 8. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 9. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 10. عرضه گوشت سگ در مشهد تکذیب شد

 11. فرانسه: کانال ویژه مالی با ایران احتمالاً ظرف روزهای آینده راه‌اندازی می‌شود

 12. بطحایی: تنها راه نجات آموزش و پرورش بازنگری کلی مسیر است

 13. جزئیات تغییرات تورم یکساله ۱۰دهک جامعه/افزایش فاصله تورمی دهک‌ها

 14. معاون برون مرزی صداوسیما: آمریکا می‌خواهد فشار روانی روی مرضیه هاشمی وارد کند

 15. «رزمایش قطع اینترنت» لغو شد  

 16. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 17. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 18. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 19. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 20. با برجام چه باید کرد؟

 21. تهران - تل‌آویو، هفت دقیقه  

 22. وحشت صهیونیستها از تهدید بشار الجعفری علیه تل آویو

 23. عیدی ۹۷ چقدر است؟

 24. تجمع اعتراضی مردم در حمایت از «مرضیه هاشمی»  

 25. حضور سردار سلیمانی در حرم رضوی  

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 5. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 6. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 7. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 8. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 9. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 10. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 11. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 12. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 13. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 14. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 15. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 16. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 17. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 18. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 19. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 20. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 21. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 22. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 23. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 24. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 25. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 7. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 16. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 17. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 18. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 19. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 20. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 21. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 22. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 25. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

پربحث‌های اخیر

 1. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 2. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 3. فرانسه: کانال ویژه مالی با ایران احتمالاً ظرف روزهای آینده راه‌اندازی می‌شود

 4. معاون برون مرزی صداوسیما: آمریکا می‌خواهد فشار روانی روی مرضیه هاشمی وارد کند

 5. وحشت صهیونیستها از تهدید بشار الجعفری علیه تل آویو

 6. اعتراض آمریکایی‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی+عکس

 7. اتهام‌زنی امارات علیه ایران در شورای امنیت

 8. دادگاه‌های آمریکا فقط تا ۸ روز دیگر بودجه دارند

 9. ابراز تمایل فیلیپ ششم برای سفر به ایران

 10. فرانسه: درباره ونزوئلا با شرکای اروپایی رایزنی می‌کنیم

 11. پلوسی: ترامپ تا هنگام تعطیلی دولت اجازه ایراد سخنرانی سالانه را ندارد

 12. واکنش کشورهای آمریکایی به اعلام ریاست‌جمهوری گوآیدو در ونزوئلا

 13. ونزوئلا روابط دیپلماتیک با آمریکا را قطع کرد/مادورو: تسلیم نمی‌شوم

 14. کشته شدن ۳۰ شبه‌نظامی در جنوب عربستان

 15. قطر: بحران با ۴ کشور حل نمی‌شود

 16. ترامپ: همه گزینه‌ها علیه ونزوئلا روی میز است

 17. گاردین: آمریکا تلاش می‌کند که اروپا دست از حمایت برجام بردارد

 18. خط‌دهی پامپئو به مخالفان ونزوئلا برای تشکیل دولت انتقالی در این کشور

 19. درخواست آلمان از روسیه درباره معاهده تسلیحات هسته‌ای

 20. رئیس رژیم صهیونیستی در پاریس: ایران دشمن ماست

 21. پوتین: اجرای طرح خروج آمریکا از سوریه قدمی مثبت است

 22. آمریکا برای استقرار نیروهایش در کره جنوبی 1.2 میلیارد دلار درخواست کرد

 23. لغو برخی تحریم‌های کره شمالی از سوی شورای امنیت سازمان ملل

 24. بری: دولت لبنان طی یک هفته آینده یا کمتر تشکیل می‌شود

 25. روسیه: حملات خودسرانه اسرائیل به سوریه باید پایان یابد

پربحث‌های دیروز

 1. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 2. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 3. دستور رئیس‌جمهور ونزوئلا برای بازنگری کامل در روابط با آمریکا

 4. فرانسه: کانال ویژه مالی با ایران احتمالاً ظرف روزهای آینده راه‌اندازی می‌شود

 5. معاون برون مرزی صداوسیما: آمریکا می‌خواهد فشار روانی روی مرضیه هاشمی وارد کند

 6. اتاق فکر احمق‌ها

 7. وحشت صهیونیستها از تهدید بشار الجعفری علیه تل آویو

 8. وال‌استریت سقوط کرد

 9. اعتراض آمریکایی‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی+عکس

 10. اتهام‌زنی امارات علیه ایران در شورای امنیت

 11. دادگاه‌های آمریکا فقط تا ۸ روز دیگر بودجه دارند

 12. نشست لهستان یا عقبه ناتوی عربی؟

 13. کشته شدن ۳۰ شبه‌نظامی در جنوب عربستان

 14. قطر: بحران با ۴ کشور حل نمی‌شود

 15. ترامپ: همه گزینه‌ها علیه ونزوئلا روی میز است

 16. گاردین: آمریکا تلاش می‌کند که اروپا دست از حمایت برجام بردارد

 17. خط‌دهی پامپئو به مخالفان ونزوئلا برای تشکیل دولت انتقالی در این کشور

 18. درخواست آلمان از روسیه درباره معاهده تسلیحات هسته‌ای

 19. رئیس رژیم صهیونیستی در پاریس: ایران دشمن ماست

 20. پوتین: اجرای طرح خروج آمریکا از سوریه قدمی مثبت است

 21. آمریکا برای استقرار نیروهایش در کره جنوبی 1.2 میلیارد دلار درخواست کرد

 22. لغو برخی تحریم‌های کره شمالی از سوی شورای امنیت سازمان ملل

 23. بری: دولت لبنان طی یک هفته آینده یا کمتر تشکیل می‌شود

 24. روسیه: حملات خودسرانه اسرائیل به سوریه باید پایان یابد

 25. ادعای روزنامه کویتی: سفر سردار سلیمانی به سوریه موجب حمله اسرائیل شد

پربحث‌های هفته

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 3. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 4. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 5. دونالد ترامپ و حنایی که دیگر رنگی ندارد/ آیا سال ۲۰۱۸ نقطه اوج سقوط آمریکا بود؟

 6. ترامپ: کاری که با ایران کردم، معجزه‌آسا بود

 7. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 8. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 9. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 10. ۴۸ درصد مردم آمریکا در مرز خط فقر زندگی می‌کنند

 11. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 12. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 13. از ملانی فرانکلین تا مرضیه هاشمی

 14. ترامپ به پرتاب ماهواره‌بر ایرانی واکنش نشان داد

 15. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 16. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 17. عراقچی: اجازه ائتلاف سازی علیه منافعمان را به هیچ کشوری نمی‌دهیم

 18. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 19. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 20. جان کری: «دونالد ترامپ» باید استعفاء دهد

 21. موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند

 22. پمپئو: ما در راستای تشکیل ائتلاف ضد ایران حرکت می کنیم!

 23. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 24. پاسخ سوریه به حملات هوایی اسرائیل در جنوب دمشق

 25. دستور رئیس‌جمهور ونزوئلا برای بازنگری کامل در روابط با آمریکا

آخرین عناوین