احمد توکلی: نماینده کارچاق کن؛ نماینده ی مردم نیست!

گروه سیاسی الف،   3971019070 ۲۲ نظر، ۳۱ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
احمد توکلی: نماینده کارچاق کن؛ نماینده ی مردم نیست!

احمد توکلی گفت: عده‌ای برای گرفتن کرسی مجلس میلیاردی خرج می‌کنند! وقتی چنین پول‌هایی خرج ‌شود که ازطرف افراد یا گروه‌هایی پشتیبان باشد، به دنبال آن توقعاتی در میان است که برای برآورده کردن آن، نماینده به کارهای خلاف کشیده می‌شود.

به گزارش الف، احمد توکلی رییس دیده بان سازمان شفافیت و عدالت، در مصاحبه با برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" رادیوگفت‌وگو بیان کرد: در سوالی که پرسیدید هم از استعفای دسته جمعی نمایندگان اصفهان یاد کردید و هم از فحاشی یک نماینده به شهروندان و کارمندان دولت. لذا باید رفتارهای نمایندگان را دسته‌بندی کرد، رفتاری که متفاوت از هم هستند. رفتاری مانند استعفای نمایندگان در واقع اعتراضی به بی‌نتیجه بودن گفت‌وگو به نظر آنهاست و در حد شرکت نکردن در قدرت نیز بایستند و در واقع یک نوع مانور سیاسی است که البته در این شرایط استعفای نمایندگان را نمی‌پسندم. به هر حال جدیت دیگری در پشت آنان است و می‌خواهد به مردم وفاداری خودشان را نشان دهند و حاکی از آن است که در کشور گفت‌وگو بی‌نتیجه است.

وی افزود: رواج نداشتن گفت‌وگو در کشور باعث شده که نمایندگان مجلس به آنجا برسند که به ناچار استعفا بدهند. اما اگر من به جای نمایندگان اصفهان بودم، استعفا نمی‌دادم و گفت‌وگو را پی می‌گرفتم. گفت‌وگو با موسسات و افراد مختلف تا راه چاره‌ای پیدا کرد اما در شرایط فعلی استعفای نمایندگان کار خطرناکی است.

نماینده ادوار مجلس ادامه داد: اما دلیل رفتار نامناسب یک نماینده با مردم می‌تواند برای این باشد که در کشور ما حزب به معنای کلمه وجود ندارد، لذا افرادی که به عنوان نماینده وارد مجلس می‌شوند، خودشان رای‌ها را گردآوری می‌کنند و چون عمر نماینده کمتر از عمر احزاب است، وعده‌هایی که می‌دهند کوتاه مدت و دم‌دستی است. لذا یک نماینده مجلس نمی‌تواند بگوید اگر به مجلس بروم نرخ تورم را سه درصد کم می‌کنم. چون این کارجمعی و دقیق است و یک نفر نمی‌تواند از طرف همه وعده بدهد.  

احمد توکلی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: اما وقتی حزب فعال و به معنای واقعی کلمه در کار باشد، تلاش می‌کند که وعده‌های نمایندگان محقق شود، زیرا آبروی حزب در گرو عملی کردن وعده‌های نمایندگانش به مردم است. لذا یک نماینده حزبی وقتی وارد مجلس بشود، در نخستین گام سراغ عملی کردن وعده‌های می‌رود که به مردم داده است و تلاش می‌کند که در این راه با کمک دیگر نمایندگان موفق شود. اما اگر حزبی در کار نباشد، می‌تواند بگوید اکثریت با من نبود و حزب مقابل نیز به من رای نداد.

وی افزود: اما نماینده‌ای که مثلا می‌خواهد به صورت مستقل وارد مجلس شود، برای جمع کردن آراء مردم وعده‌های دم دستی می‌دهند و برای مثال یک نماینده می‌گوید فرودگاه را چهار باند می‌کنم و یا بیمارستان می‌سازم. لذا وقتی به مجلس ورود پیدا می‌کند، به دنبال وفای به عهد می‌روند و در نتیجه پشت سر این وزیر و آن معاون وزیر می‌نشینند و به نظرم نماینده‌ای که این کار را بکند، نماینده نیست، کارپرداز حوزه انتخابی است.    

نماینده ادوار مجلس ادامه داد: بنابراین سطح نماینده پایین می‌آید، وقتی سطح نماینده تنزل پیدا کرد، افراد بسیاری وارد کار می‌شوند، متاسفانه علاوه بر آن در سمت‌های سیاسی افراد سوء‌استفادگر نیز وجود دارند و پول جمع‌آوری و ثروت‌اندوزی می‌کنند، عده‌ای نیز به این سمت متمایل می‌شوند و به این طمع در انتخابات شرکت می‌کنند. این سخن به دلیل آن است که عده‌ای برای رای آوردن و گرفتن کرسی مجلس میلیاردی خرج می‌کنند! وقتی چنین پول‌هایی خرج می‌شود، ممکن است که از جیب خودش نباشد و از طرف افراد یا گروه‌هایی پشتیبانی شود، وقتی چنین پشتیبانی صورت گیرد، به دنبال آن توقعاتی در میان است و زمانی که فرد به عنوان نماینده وارد مجلس می‌شود، باید توقعات پشتیبان را برآورده کند و برای برآورده کردن توقعات به کارهای خلاف کشیده می‌شود.  

احمد توکلی گفت: لذا دلالی و کارچاق‌کنی اتفاق می‌افتد و به نظرم افرادی که نباید وارد مجلس شوند از این طریق به سمت نماینده دست پیدا می‌کنند، اگرچه برخی از افراد مستقل که وارد مجلس می‌شوند، کارآیی خوبی داشتند و به خوبی از پس مسئولیت خود برآمده‌اند، اما معمولا وقتی با کارچاق‌کنی و دلالی افراد به مجلس راه می‌یابند سطح پایین می‌آید و کار خراب می‌شود.

وی افزود: دلیل دیگر وقتی نمایندگان انتخاب و به مرحله تائید اعتبارنامه می‌رسند، از آن لحظه به بعد مصونیت پیدا می‌کنند و نمی‌توان آنها را از نمایندگی برداشت. لذا این مصونیت باعث می‌شود افرادی که با وعده خدمت وارد مجلس شدند، سراغ کارهای سخیف بروند و یا منافع محلی بر مصالح و منافع ملی ترجیح پیدا می‌کند و امور خرد بر امور کلان حاکم می‌شود. از طرفی برخی برای سوء‌استفاده از عنوان نمایندگی به مجلس می‌آیند و چون به دنبال امتیاز هستند، خودشان را از دیگران برتر می‌بینند و پس از نمایندگی ماهیتشان عوض می‌شود. اگرچه ماهیت عوض نمیشود، بلکه رفتارشان تغییر پیدا می‌کند، لذا در کارهای اساسی شرکت نمی‌کند و مرتب در حوزه انتخابیه در مجلس ختم و عروسی شرکت می‌کند.       

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۱۴۷۷۷۱۲:۲۱:۴۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
نماینده کارچاق کن دلال بی ادب هتاک سارق علمی ؛ نماینده ملت نیست
ناشناس۷۱۵۰۲۲۱۴:۱۲:۵۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
بی خاصیت ترین مجلس پس از انقلاب
ناشناس۷۱۵۲۴۳۱۶:۰۳:۰۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
از کره بخار بلند میشه از این مجلس نه
ناشناس۷۱۵۳۹۱۱۸:۱۸:۴۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
بهترین مجالس پس از انقلاب دوره های اول و ششم بودند
ناشناس۷۱۵۰۲۹۱۴:۱۶:۰۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
این مجلس با ان مجلسی که امام خمینی فرمودند عصاره ملت است تفاوت از زمین تا اسمان است
ناشناس۷۱۵۳۴۵۱۷:۱۸:۲۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
احمدی نژاد در مورد کارچاق کنی ها افشاگری کرد اما نتیجه اش جنجال و هیاهوی حامیان نافعان کارچاقکنی بود.
ناشناس۷۱۵۱۰۴۱۴:۵۲:۱۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
در مورد مجلس حمایت کننده از این فرد هتاک چه باید گفت!
ناشناس۷۱۴۷۸۲۱۲:۲۳:۲۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
مقصر افراد ناآگاهی هستند که رفتند دیمی به لیستها رای دادند و یک عده رانتخور و کارچاق کن و غیره !!!!! را به مجلس فرستادند.
ناشناس۷۱۴۹۹۲۱۳:۵۷:۰۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
مگر شما دیمی رای نمی دهی؟ راستش را بگو قبلش تحقیق میکنی یا براساس آنچه بهت دیکته میشه عمل میکنی
ناشناس۷۱۴۸۰۲۱۲:۳۱:۴۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
نماینده کار چاق کن خیلی خوبه- نماینده پست و مقام چاق کن- نماینده معامله جوش ده - نماینده انحصار کننده داریم- البته کل مزایای نمایندگی به همین نخبه(نخبه فک و فامیلی) گردانی هاست وگرنه نمایندگی کار دیگری اگر دارد شما توضیح بده
مهندس ناظر سازمان انرژی اتمی واقع در تورقوزآباد۷۱۴۸۰۴۱۲:۳۳:۱۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
با عرض سلام و احترام خدمت دکتر توکلی بزرگوار اگر واقعا این افراد را سراغ دارید و از کارشان اطلاع دارید مردم از فرد شما توقع دارند ضمن آوردن اسامی آنها برای مردم آن ها را به قوه قضاییه معرفی نمایید.
ناشناس۷۱۴۸۵۷۱۳:۰۱:۰۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
آنوقت سرنوشت حجت الاسلام زائری در انتظار آقای توکلی خواهد بود.
ناشناس۷۱۵۱۱۷۱۴:۵۶:۱۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
رطب خورده منع رطب کی کند؟
عبدالله۷۱۴۸۹۳۱۳:۱۷:۳۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
ما را به نمایندگان این مملکت امیدی نیست!!!
محمد قاسمی۷۱۴۹۷۳۱۳:۴۷:۴۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
پس چه‌ مجلس خلوتی از نماینده های مردم
ناشناس۷۱۴۹۷۵۱۳:۴۸:۰۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
قابل توجه هیات رئیسه محترم مجلس که به دفاع از نماینده خاطی درآمدند. لطفا یا پاسخ دکتر توکلی رو با دلیل و مدرک بدین یا بابت کار ناشایست تون از مردم عذرخواهی کنید.
ناشناس۷۱۵۰۵۰۱۴:۲۴:۲۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
آقای توکلی انگار شما تازه رسیدین به حرف بیست سال پیش جناب آقای محمد خاتمی . ایشان گفتند که باید احزاب درست و حسابی و شناسنامه دار داشته باشیم تا مردم در انتخابات به گفتمان و اندیشه و منش حزب رای بدهند نه به افراد و بر اساس وعده های تو خالی و گاها بر اساس قومیت و فامیلی . . افرادی ملون که به راحتی خود را پشت شعارها قایم میکنند و فقط به فکر رانت و سو استفاده از موقعیت نمایندگی است . یا دنبال کارچاق کنی این وارد کننده و آن سرمایه دارند ، یا دخالت در کار دستگاههای دولتی که لزوما هیچ ربطی به وظایف نمایندگی آنها ندارد و یا اخذ هر چه بیشتر امتیازات از این وزیر و آن مدیر کل . مثلا نماینده فلان شهر شمال کشور به صرف سفارش یا آشنایی یک دستگاه دولتی را تحت فشار قرار میدهد که یک فرد را از جنوب کشور به استان البرز منتقل کنند . حال اینکه اصلا این فرد نماینده هیچ کدام از مبدا و مقصد آن کارمند هم نیست . به راستی نمایندگان کی باید جوابگوی این گونه رفتارشان شوند
ناشناس۷۱۵۰۹۰۱۴:۴۳:۴۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
شرم و ننگ بر این مجلس
رضامیرزایی۷۱۵۲۲۹۱۵:۴۸:۱۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
بعضی از نمایندگان از قرآن کریم فقط آیه ی چشم زخم را ازسی جزء حفظ هستند و از عمل آنان به قرآن ،عمل به این آیه محدود شده است. خطبه ای از نهج البلاغه:دعونی والتمسوا غیری ... وانا لکم وز`یراً خیراً لکم منی امیراً وان ترکتمونی فانا کاحدکم واسمعکم واطوعکممرا رها کنید و به سراغ دیگری بروید ، وزیر و مشاور بودن من برای شما بهتر از آن است که امیر و زمامدار باشم. اگر مرا رها کنید، مانند شما از شما می شنوم و اطاعت می کنم.
م۷۱۵۲۸۱۱۶:۳۱:۱۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
الان تمام ادرات باندبازی و کارچاق کنی است. هرکسی مکار و دروغ گو و اهل باند نباشد از دور خارج است.
ناشناس۷۱۵۳۹۲۱۸:۱۹:۲۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
باید قانون اساسی جدید و طرحی نو درانداخت وگرنه ....
نیما تیرگر۷۱۵۵۱۳۲۰:۳۸:۰۲ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
احسنت استاد بزرگوار برادر گرامی توکلی خدا رحمت کند فرزند شما را

پربحث‌های امروز

 1. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 2. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سونوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 3. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 4. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 5. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 6. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 7. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 8. پورابراهیمی: خودروسازان در ظاهر خصوصی سازی شده‌اند / وزیر صنعت هم پاسخگو نیست

 9. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 10. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 11. حکم قطعی پرونده ۵ صراف صادر شد + جزئیات

 12. گام‌هایی که برای تولید تانک در ایران برداشته شد+ عکس و فیلم

 13. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 14. طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام وصول شد

 15. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 16. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 17. پوری‌حسینی با دستور بازپرس ممنوع‌الخروج شد

 18. معصومه ابتکار در BRT  

 19. سرقت مسلحانه در رشت  

 20. اصلاح نظام بانکی و دست‌های پشت پرده؛ چه کسی می‌تواند انجام دهد؟/ آقای روحانی‌ ‌ترمز بانک‌ها را می‌کشد!

 21. چرا فتنه ۸۸ عامل وضع مهم‌ترین تحریم‌های اقتصادی شد؟+ جدول

 22. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 23. سگ گردانی در پارک‌های لواسان ممنوع شد

 24. وزیر نفت: از مهرماه هیچ بنزینی وارد کشور نشده است/ اگر دو ساعت بنزین نباشد، مردم نمی‌توانند آن را تحمل کنند

 25. سردار نقدی: هیچ بن‌بستی در کشور ‌نداریم

پربحث‌های دیروز

 1. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 2. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 3. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 4. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 5. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 6. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 7. اعترافات اسماعیل بخشی / گروه کمونیستی گام در هفت تپه چه می‌کرد؟  

 8. بررسی حقوقی واقعه حمله سگ به دختر ده ساله در لواسان/ مجازات صاحب سگ چیست؟

 9. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 10. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 11. آیت‌الله مکارم شیرازی: فضای مجازی برای همه تریبون درست کرده است

 12. خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 13. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 14. تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای افشین پیروانی درباره کی‌روش

 15. عصبانیت مردم در مواجهه با آقازاده‌ها بخاطر چیست؟

 16. سعید جلیلی: می‌خواهند «آلزایمر سیاسی» را به ملت تحمیل کنند تا حافظه تاریخی‌اش از بین برود

 17. حضور رئیسی در جایگاه سران قوا در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 18. نگذاریم «داعش» را بدزدند!

 19. توضیحات نماینده ماهشهر برای انتشار عکس سوار شدن بر ماشین برقی

 20. اولتیماتوم وزیر صنعت به خودروسازان

 21. طرح «خرید خدمات آموزشی»، ذبح کیفیت برای کاهش هزینه

 22. دستمزد ۲میلیاردی بازیگر در دولتی که سرمایه وزیرش ۱۰۰۰ میلیارد است، عجیب نیست!   

 23. بیم ها و امیدهای SPV

 24. آیت‌الله نوری همدانی: کنوانسیون پالرمو برای کشور مفید نیست/ ما نمی‌توانیم سکوت کنیم

 25. حاجی‌بابایی: نرخ ارز هنوز حباب دارد

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 3. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. قبول کنیم خودروساز کامل نشدیم؛ مونتاژکار خوبی هستیم/ کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان/ آغز فروش فوری و نقدی سایپا از امروز

 10. مدیرعامل ایران خودرو: اگر قیمت خودرو زودتر گران می‎شد، به تعهدات عمل می‎کردیم

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. آیا ایراد از مسلمانی ما است؟

 13. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 14. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 15. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 16. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 17. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 18. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 19. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 20. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 21. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 22. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 23. رییس کل بانک مرکزی: مردم هشیار باشند/ آغاز دور جدیدی از جنگ روانی آمریکا علیه ایران/ تامین ارز از طریق هند، کره جنوبی و چین شتاب گرفته است

 24. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 25. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

پربحث‌های امروز

 1. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 2. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 3. گام‌هایی که برای تولید تانک در ایران برداشته شد+ عکس و فیلم

 4. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 5. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 6. چرا فتنه ۸۸ عامل وضع مهم‌ترین تحریم‌های اقتصادی شد؟+ جدول

 7. سردار نقدی: هیچ بن‌بستی در کشور ‌نداریم

 8. خرازی: انقلاب تا یمن بینش و آگاهی به مردم داده است/ صفارهرندی: آمریکا هربدلی زدشکست خورد

 9. روسای قوا برای کمک به اشخاص چقدر بودجه می‌گیرند؟

 10. حکم حبس حسین دهباشی قطعی شد  

 11. «حاج قاسم» چگونه قدرت نظامی ایران را چند برابر کرد + عکس و فیلم

 12. فلاحت‌پیشه: مخالفان حق شرط‌های صیانتی قوی برای «CFT» ایجاد کردند/ از مخالفان تشکر می‌کنم

 13. انتقاد لاریجانی از برخورد غیرقانونی با خبرنگار پرس‌تی‌وی: آمریکا حقوق بشر را برای دیگران می‌سراید

 14. طرف تعمد دارد در جهل بماند اما نقد کند...  

 15. نقوی‌حسینی: اجلاس ضد ایرانی لهستان پروژه شکست خورده آمریکاست

 16. صالحی در واکنش به اظهارات بولتون: مگر آقای بولتون حرف راست هم می‌زند؟

 17. لایحه CFT به مجمع تشخیص مصلحت رفت + جزئیات

 18. دهباشی: دولت فعلی بی‌جنبه است/ از نوشتن نطق روحانی پشیمان شدم

 19. آیت‌الله علم‌الهدی: تلاش دشمن قرار دادن مردم مقابل ولایت است

 20. تجمع دانشجویان مقابل سفارت سوئیس در تهران

 21. ۱۱ نماینده‌ای که با تاخیر در مجلس حاضر شدند

 22. ۳۰ دی ۱۳۵۷؛ شروط امام برای ملاقات با رئیس شورای سلطنت+ عکس

 23. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 24. پرویز فتاح: جانمان را فدای انقلاب می‌کنیم

 25. تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان

پربحث‌های دیروز

 1. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 2. خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 3. عصبانیت مردم در مواجهه با آقازاده‌ها بخاطر چیست؟

 4. سعید جلیلی: می‌خواهند «آلزایمر سیاسی» را به ملت تحمیل کنند تا حافظه تاریخی‌اش از بین برود

 5. حضور رئیسی در جایگاه سران قوا در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 6. نگذاریم «داعش» را بدزدند!

 7. توضیحات نماینده ماهشهر برای انتشار عکس سوار شدن بر ماشین برقی

 8. بیم ها و امیدهای SPV

 9. آیت‌الله نوری همدانی: کنوانسیون پالرمو برای کشور مفید نیست/ ما نمی‌توانیم سکوت کنیم

 10. سایه جنگ را توان دفاعی دور کرد نه برجام/ زیاد توییت کردن نشانه فقدان پشتوانه سیاسی است

 11. غایبان جشن ۴۰ سالگی انقلاب

 12. احمد توکلی: برای بررسی «پالرمو» جلسه فوق‌العاده تشکیل خواهد شد

 13. سعید مرتضوی کجاست؟ نجف یا زندان؟

 14. سرلشکر رحیم صفوی درگذشت احمد فضائلی را تسلیت گفت

 15. واکنش مهدی چمران به اظهارات اخیر موسوی خوئینی‌ها علیه شهید چمران و امام موسی صدر

 16. مجید توکلی مجرم امنیتی در جلسه شورای شهر چه می‌کند!

 17. توضیحات رئیسی درباره وضعیت شرکت‌های زیان‌ده آستان قدس  

 18. ناگفته‌های میرسلیم از آخرین جلسه با مرحوم هاشمی در روز آخر حیات/ نامزدی جهانگیری ظاهرسازی بود

 19. آشنا: برجام نه ورسای است نه ویتنام

 20. اطلاعیه‌ وزارت کشور: دخالتی در تعیین محل اقامت اجباری محکومین نداریم

 21. نوباوه: برخورد آمریکا با یک خبرنگار، نشانه موفقیت آرمان ماست

 22. نماینده مجلس: بعضی‌ها با استانی کردن انتخابات به دنبال حذف رقبای انتخاباتی‌شان هستند

 23. شورای عالی انقلاب فرهنگی نهادی فراقوه ای است

 24. عطریانفر: جهانگیری به اندازه دولت یازدهم اختیارات دارد

 25. کمال خرازی: شکست برجام، امنیت اروپا را نیز تحت الشعاع قرار خواهد داد/ اگر اروپایی‌ها نفوذی بر شرکت‌هایشان ندارند چرا با ایران مذاکره کردند؟

پربحث‌های هفته

 1. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 2. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 3. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 4. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 5. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 6. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 7. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 8. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 9. جدال دیپلماتیک ایران و آمریکا در عراق/ معنای سفر ظریف و پمپئو به بغداد چیست؟

 10. از خلع لباس تا خلع اعتماد

 11. روحانی: کشور در شرایط سخت قرار دارد/ نمی توان مشکلات را صفر کرد

 12. عارف: اگر مصمم باشیم تحریم‌ها اثری نخواهد داشت

 13. مفتح در نشست خبری: رشد ۲۰ درصدی حقوق و دستمزد‌ها در بودجه ۹۸

 14. اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی

 15. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 16. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 17. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 18. واکنش روزنامه شرق به افشاگری موسوی خویینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی؛ شما هم رادیکال بودید!

 19. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 20. روحانی: ملّت قدرشناس ایران در ۲۲ بهمن پاسخ قاطعی به دشمنان خواهد داد

 21. سفرهای ظریف و تغییر نگاه در دستگاه دیپلماسی/ همزیستی با همسایگان؛ خوب یا بد؟

 22. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 23. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 24. چالش اصلاح‌طلبان با روحانی و فرصت طلبی برای انتخابات۹۸ و ۱۴۰۰

 25. افشاگری بی‌سابقه موسوی‌خویینی‌ها/رهبری به‌دنبال مشارکت بیشتر ولی هاشمی به‌دنبال مهندسی انتخابات بود

آخرین عناوین