احمد توکلی: نماینده کارچاق کن؛ نماینده ی مردم نیست!

گروه سیاسی الف،   3971019070 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
احمد توکلی: نماینده کارچاق کن؛ نماینده ی مردم نیست!

احمد توکلی گفت: عده‌ای برای گرفتن کرسی مجلس میلیاردی خرج می‌کنند! وقتی چنین پول‌هایی خرج ‌شود که ازطرف افراد یا گروه‌هایی پشتیبان باشد، به دنبال آن توقعاتی در میان است که برای برآورده کردن آن، نماینده به کارهای خلاف کشیده می‌شود.

به گزارش الف، احمد توکلی رییس دیده بان سازمان شفافیت و عدالت، در مصاحبه با برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" رادیوگفت‌وگو بیان کرد: در سوالی که پرسیدید هم از استعفای دسته جمعی نمایندگان اصفهان یاد کردید و هم از فحاشی یک نماینده به شهروندان و کارمندان دولت. لذا باید رفتارهای نمایندگان را دسته‌بندی کرد، رفتاری که متفاوت از هم هستند. رفتاری مانند استعفای نمایندگان در واقع اعتراضی به بی‌نتیجه بودن گفت‌وگو به نظر آنهاست و در حد شرکت نکردن در قدرت نیز بایستند و در واقع یک نوع مانور سیاسی است که البته در این شرایط استعفای نمایندگان را نمی‌پسندم. به هر حال جدیت دیگری در پشت آنان است و می‌خواهد به مردم وفاداری خودشان را نشان دهند و حاکی از آن است که در کشور گفت‌وگو بی‌نتیجه است.

وی افزود: رواج نداشتن گفت‌وگو در کشور باعث شده که نمایندگان مجلس به آنجا برسند که به ناچار استعفا بدهند. اما اگر من به جای نمایندگان اصفهان بودم، استعفا نمی‌دادم و گفت‌وگو را پی می‌گرفتم. گفت‌وگو با موسسات و افراد مختلف تا راه چاره‌ای پیدا کرد اما در شرایط فعلی استعفای نمایندگان کار خطرناکی است.

نماینده ادوار مجلس ادامه داد: اما دلیل رفتار نامناسب یک نماینده با مردم می‌تواند برای این باشد که در کشور ما حزب به معنای کلمه وجود ندارد، لذا افرادی که به عنوان نماینده وارد مجلس می‌شوند، خودشان رای‌ها را گردآوری می‌کنند و چون عمر نماینده کمتر از عمر احزاب است، وعده‌هایی که می‌دهند کوتاه مدت و دم‌دستی است. لذا یک نماینده مجلس نمی‌تواند بگوید اگر به مجلس بروم نرخ تورم را سه درصد کم می‌کنم. چون این کارجمعی و دقیق است و یک نفر نمی‌تواند از طرف همه وعده بدهد.  

احمد توکلی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: اما وقتی حزب فعال و به معنای واقعی کلمه در کار باشد، تلاش می‌کند که وعده‌های نمایندگان محقق شود، زیرا آبروی حزب در گرو عملی کردن وعده‌های نمایندگانش به مردم است. لذا یک نماینده حزبی وقتی وارد مجلس بشود، در نخستین گام سراغ عملی کردن وعده‌های می‌رود که به مردم داده است و تلاش می‌کند که در این راه با کمک دیگر نمایندگان موفق شود. اما اگر حزبی در کار نباشد، می‌تواند بگوید اکثریت با من نبود و حزب مقابل نیز به من رای نداد.

وی افزود: اما نماینده‌ای که مثلا می‌خواهد به صورت مستقل وارد مجلس شود، برای جمع کردن آراء مردم وعده‌های دم دستی می‌دهند و برای مثال یک نماینده می‌گوید فرودگاه را چهار باند می‌کنم و یا بیمارستان می‌سازم. لذا وقتی به مجلس ورود پیدا می‌کند، به دنبال وفای به عهد می‌روند و در نتیجه پشت سر این وزیر و آن معاون وزیر می‌نشینند و به نظرم نماینده‌ای که این کار را بکند، نماینده نیست، کارپرداز حوزه انتخابی است.    

نماینده ادوار مجلس ادامه داد: بنابراین سطح نماینده پایین می‌آید، وقتی سطح نماینده تنزل پیدا کرد، افراد بسیاری وارد کار می‌شوند، متاسفانه علاوه بر آن در سمت‌های سیاسی افراد سوء‌استفادگر نیز وجود دارند و پول جمع‌آوری و ثروت‌اندوزی می‌کنند، عده‌ای نیز به این سمت متمایل می‌شوند و به این طمع در انتخابات شرکت می‌کنند. این سخن به دلیل آن است که عده‌ای برای رای آوردن و گرفتن کرسی مجلس میلیاردی خرج می‌کنند! وقتی چنین پول‌هایی خرج می‌شود، ممکن است که از جیب خودش نباشد و از طرف افراد یا گروه‌هایی پشتیبانی شود، وقتی چنین پشتیبانی صورت گیرد، به دنبال آن توقعاتی در میان است و زمانی که فرد به عنوان نماینده وارد مجلس می‌شود، باید توقعات پشتیبان را برآورده کند و برای برآورده کردن توقعات به کارهای خلاف کشیده می‌شود.  

احمد توکلی گفت: لذا دلالی و کارچاق‌کنی اتفاق می‌افتد و به نظرم افرادی که نباید وارد مجلس شوند از این طریق به سمت نماینده دست پیدا می‌کنند، اگرچه برخی از افراد مستقل که وارد مجلس می‌شوند، کارآیی خوبی داشتند و به خوبی از پس مسئولیت خود برآمده‌اند، اما معمولا وقتی با کارچاق‌کنی و دلالی افراد به مجلس راه می‌یابند سطح پایین می‌آید و کار خراب می‌شود.

وی افزود: دلیل دیگر وقتی نمایندگان انتخاب و به مرحله تائید اعتبارنامه می‌رسند، از آن لحظه به بعد مصونیت پیدا می‌کنند و نمی‌توان آنها را از نمایندگی برداشت. لذا این مصونیت باعث می‌شود افرادی که با وعده خدمت وارد مجلس شدند، سراغ کارهای سخیف بروند و یا منافع محلی بر مصالح و منافع ملی ترجیح پیدا می‌کند و امور خرد بر امور کلان حاکم می‌شود. از طرفی برخی برای سوء‌استفاده از عنوان نمایندگی به مجلس می‌آیند و چون به دنبال امتیاز هستند، خودشان را از دیگران برتر می‌بینند و پس از نمایندگی ماهیتشان عوض می‌شود. اگرچه ماهیت عوض نمیشود، بلکه رفتارشان تغییر پیدا می‌کند، لذا در کارهای اساسی شرکت نمی‌کند و مرتب در حوزه انتخابیه در مجلس ختم و عروسی شرکت می‌کند.       

عناوین مرتبط

۲۵ خرداد ۱۳۹۸توکلی: دلار ۴۲۰۰تومانی من‌دَرآوردی بود/ دولت چاره‌ای جز توزیع کالابرگ الکترونیکی ندارد/ قدرت خرید حقوق یک میلیون و ۳۵۰هزار تومانی کارگر در سال۹۷ حدود ۶۵۰هزار تومان شد
۲۲ خرداد ۱۳۹۸احمد توکلی: اینستکس اروپایی حتی اگر عملیاتی شود هم فایده‌ای ندارد/ چطور می‌شود تصور کرد که اروپا در صدد نفع رساندن به ایران باشد؟
۷ خرداد ۱۳۹۸احمد توکلی: اگر مردم سفره‌شان کوچک شود دیگر توانایی دفاع از انقلاب را هم ندارند
۷ خرداد ۱۳۹۸توکلی: صلاحیت شورای رقابت برای قیمت گذاری خودرو بیش از سایر نهادهاست/ برخی نمایندگان از خودروسازها امتیاز می‌گیرند/ بازار خودرو در دست دو عرضه کننده بزرگ است
۷ خرداد ۱۳۹۸احمد توکلی: ارز ۱۴۵۰۰ تومانی تولید را تعطیل میکند  
۷ خرداد ۱۳۹۸توکلی: ارز ۱۴۵۰۰تومانی تولید را «تعطیل» می‌کند؛ ۷۴۷هزار نفر کارگر بیکار شدند/ دولت خیال می‌کند که بازار ارز را سامان داده است
۶ خرداد ۱۳۹۸احمد توکلی: رهبر انقلاب اختیارات لازم برای فرماندهی جنگ اقتصادی را به روحانی داده است

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۱۴۷۷۷۱۲:۲۱:۴۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
نماینده کارچاق کن دلال بی ادب هتاک سارق علمی ؛ نماینده ملت نیست
ناشناس۷۱۵۰۲۲۱۴:۱۲:۵۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
بی خاصیت ترین مجلس پس از انقلاب
ناشناس۷۱۵۲۴۳۱۶:۰۳:۰۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
از کره بخار بلند میشه از این مجلس نه
ناشناس۷۱۵۳۹۱۱۸:۱۸:۴۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
بهترین مجالس پس از انقلاب دوره های اول و ششم بودند
ناشناس۷۱۵۰۲۹۱۴:۱۶:۰۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
این مجلس با ان مجلسی که امام خمینی فرمودند عصاره ملت است تفاوت از زمین تا اسمان است
ناشناس۷۱۵۳۴۵۱۷:۱۸:۲۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
احمدی نژاد در مورد کارچاق کنی ها افشاگری کرد اما نتیجه اش جنجال و هیاهوی حامیان نافعان کارچاقکنی بود.
ناشناس۷۱۵۱۰۴۱۴:۵۲:۱۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
در مورد مجلس حمایت کننده از این فرد هتاک چه باید گفت!
ناشناس۷۱۴۷۸۲۱۲:۲۳:۲۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
مقصر افراد ناآگاهی هستند که رفتند دیمی به لیستها رای دادند و یک عده رانتخور و کارچاق کن و غیره !!!!! را به مجلس فرستادند.
ناشناس۷۱۴۹۹۲۱۳:۵۷:۰۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
مگر شما دیمی رای نمی دهی؟ راستش را بگو قبلش تحقیق میکنی یا براساس آنچه بهت دیکته میشه عمل میکنی
ناشناس۷۱۴۸۰۲۱۲:۳۱:۴۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
نماینده کار چاق کن خیلی خوبه- نماینده پست و مقام چاق کن- نماینده معامله جوش ده - نماینده انحصار کننده داریم- البته کل مزایای نمایندگی به همین نخبه(نخبه فک و فامیلی) گردانی هاست وگرنه نمایندگی کار دیگری اگر دارد شما توضیح بده
مهندس ناظر سازمان انرژی اتمی واقع در تورقوزآباد۷۱۴۸۰۴۱۲:۳۳:۱۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
با عرض سلام و احترام خدمت دکتر توکلی بزرگوار اگر واقعا این افراد را سراغ دارید و از کارشان اطلاع دارید مردم از فرد شما توقع دارند ضمن آوردن اسامی آنها برای مردم آن ها را به قوه قضاییه معرفی نمایید.
ناشناس۷۱۴۸۵۷۱۳:۰۱:۰۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
آنوقت سرنوشت حجت الاسلام زائری در انتظار آقای توکلی خواهد بود.
ناشناس۷۱۵۱۱۷۱۴:۵۶:۱۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
رطب خورده منع رطب کی کند؟
عبدالله۷۱۴۸۹۳۱۳:۱۷:۳۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
ما را به نمایندگان این مملکت امیدی نیست!!!
محمد قاسمی۷۱۴۹۷۳۱۳:۴۷:۴۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
پس چه‌ مجلس خلوتی از نماینده های مردم
ناشناس۷۱۴۹۷۵۱۳:۴۸:۰۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
قابل توجه هیات رئیسه محترم مجلس که به دفاع از نماینده خاطی درآمدند. لطفا یا پاسخ دکتر توکلی رو با دلیل و مدرک بدین یا بابت کار ناشایست تون از مردم عذرخواهی کنید.
ناشناس۷۱۵۰۵۰۱۴:۲۴:۲۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
آقای توکلی انگار شما تازه رسیدین به حرف بیست سال پیش جناب آقای محمد خاتمی . ایشان گفتند که باید احزاب درست و حسابی و شناسنامه دار داشته باشیم تا مردم در انتخابات به گفتمان و اندیشه و منش حزب رای بدهند نه به افراد و بر اساس وعده های تو خالی و گاها بر اساس قومیت و فامیلی . . افرادی ملون که به راحتی خود را پشت شعارها قایم میکنند و فقط به فکر رانت و سو استفاده از موقعیت نمایندگی است . یا دنبال کارچاق کنی این وارد کننده و آن سرمایه دارند ، یا دخالت در کار دستگاههای دولتی که لزوما هیچ ربطی به وظایف نمایندگی آنها ندارد و یا اخذ هر چه بیشتر امتیازات از این وزیر و آن مدیر کل . مثلا نماینده فلان شهر شمال کشور به صرف سفارش یا آشنایی یک دستگاه دولتی را تحت فشار قرار میدهد که یک فرد را از جنوب کشور به استان البرز منتقل کنند . حال اینکه اصلا این فرد نماینده هیچ کدام از مبدا و مقصد آن کارمند هم نیست . به راستی نمایندگان کی باید جوابگوی این گونه رفتارشان شوند
ناشناس۷۱۵۰۹۰۱۴:۴۳:۴۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
شرم و ننگ بر این مجلس
رضامیرزایی۷۱۵۲۲۹۱۵:۴۸:۱۹ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
بعضی از نمایندگان از قرآن کریم فقط آیه ی چشم زخم را ازسی جزء حفظ هستند و از عمل آنان به قرآن ،عمل به این آیه محدود شده است. خطبه ای از نهج البلاغه:دعونی والتمسوا غیری ... وانا لکم وز`یراً خیراً لکم منی امیراً وان ترکتمونی فانا کاحدکم واسمعکم واطوعکممرا رها کنید و به سراغ دیگری بروید ، وزیر و مشاور بودن من برای شما بهتر از آن است که امیر و زمامدار باشم. اگر مرا رها کنید، مانند شما از شما می شنوم و اطاعت می کنم.
م۷۱۵۲۸۱۱۶:۳۱:۱۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
الان تمام ادرات باندبازی و کارچاق کنی است. هرکسی مکار و دروغ گو و اهل باند نباشد از دور خارج است.
ناشناس۷۱۵۳۹۲۱۸:۱۹:۲۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
باید قانون اساسی جدید و طرحی نو درانداخت وگرنه ....
نیما تیرگر۷۱۵۵۱۳۲۰:۳۸:۰۲ ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
احسنت استاد بزرگوار برادر گرامی توکلی خدا رحمت کند فرزند شما را

پربحث‌های امروز

 1. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 2. جهانگیری: دولت برای مقاومت در برابر فشارها برنامه دارد

 3. علی علیزاده: اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد

 4. مسکن در یک قدمی دلار قرار گرفت

 5. کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران، ادامه تحریم آمریکا و انفعال اروپا/ سرانجام برجام چه خواهد شد؟

 6. جایگاه «پرستو» در فقه اسلامی چیست؟

 7. توقیف اکران «ماهمه باهم هستیم» در کرمان

 8. مکرون: تا 8 جولای فرصت داریم تا برای حفظ توافق هسته‌ای مذاکره کنیم

 9. همسان‌سازی حقوق کارکنان قراردادی و پیمانی در دستور کار دولت قرار دارد

 10. تصاویر خشن ترین ورزش جهان  

 11. روحانی: طرف مقابل ما یک عده سیاستمدار کم‌تجربه هستند/ باید در برابر بدخواهان‌ ایستادگی کنیم

 12. ادامه «دورهمی» با مهران مدیری منتفی شد

 13. قانونگرایی ساده‌انگارانه؟!

 14. آلمان: همه باید اثبات کنند که خواستار جنگ نیستند

 15. شمخانی: با پدیده‌ای جهانی به اسم ترامپیسم مواجهیم که سلیقه‌ای و شخصی است

 16. سردار سلیمانی: شما آمریکایی‌ها ریاض و عربستان را زیر آتش قرار دادید+ فیلم

 17. اصابت موشک به پادگان نیروهای آمریکایی در بغداد

 18. جلیلی: از بین بردن فشار اقتصادی آمریکا با مقاومت حاصل می‌شود

 19. آیت الله مکارم شیرازی: اعتماد شرط مذاکره است

 20. تعدادی از بازنشستگان مقابل مجلس تجمع کردند

 21. ترامپ حادثه دریای عمان را «بسیار جزئی» خواند

 22. اگر خلافی دارید؛ سریعتر پرداخت کنید

 23. ۵۰۰ هزار واحد ساختمانی بدون سکنه در پایتخت داریم

 24. جمعیت جهان تا سال 2100 به 10.9 میلیارد نفر می رسد

 25. پیکر محمد مرسی در شرق قاهره به خاک سپرده شد

پربحث‌های دیروز

 1. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 2. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 3. محمد مُرسی رئیس جمهور برکنارشده مصر فوت کرد

 4. خانه‌های خالی بلای بازار مسکن/ قانونی که اجرا نمی‌شود!

 5. معجزه افزایش ۴۰ میلیاردی ذخایر ارزی بدون فروش نفت

 6. ماکرون: ایران در قبال برجام صبور و مسئول باشد

 7. جوابیه علی مطهری به الف/ پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه/ انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری

 8. واکنش دولت آلمان به اظهارات سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران

 9. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 10. شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

 11. تصویری دیده نشده از بشار اسد  

 12. سخنگوی قوه قضاییه خبر داد: دستور رئیسی برای بررسی قصور احتمالی در مورد قتل اخیر در زندان تهران بزرگ

 13. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 14. درخواست از مردم برای مدیریت مصرف برق/افزایش۱۰۰۰مگاواتی مصرف

 15. انگلیس: همه گزینه‌ها را در برابر ایران بررسی می‌کنیم

 16. نمایندگان مجلس از وضعیت مسکن خود در تهران می گویند/ نمایندگان توان اجاره منزل را ندارند

 17. اطلاعیه سازمان زندان‌ها درباره جزئیات قتل شیرمحمدعلی در زندان فشافویه

 18. اردوغان: رحمت خداوند بر برادر شهید ما محمد مرسی باد

 19. واکنش سرخپوشان به خبر جدایی برانکو از پرسپولیس

 20. موگرینی: هدف ما حفظ برجام است/ملاک ارزیابی ما گزارشهای آژانس است

 21. چرا در کوچه‌ها و پارک‌ها درخت میوه نمی‌کاریم؟   

 22. واکنش‌های بین‌المللی به عبور قریب‌الوقوع ایران از سقف 300 کیلویی اورانیوم

 23. ترامپ، چین را به روسیه و ایران نزدیک می‌کند؟

 24. حاشیه های یک پرواز با هفت ساعت و 45 دقیقه تاخیر/از مریض بدحال و انتقال به بیمارستان تا عدم پرداخت خسارت به مسافران

 25. ترامپ به دور جدید غنی‌سازی اورانیوم در ایران واکنش نشان داد/عکس

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 3. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 4. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 5. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 6. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 7. پرستو یا آشیانه!؟

 8. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 9. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 10. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 11. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 12. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 13. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 14. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 15. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 16. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 17. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 18. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 19. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 20. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 21. آگهی هم‌خانه خانم مجرد!  

 22. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 23. تجمع دانشجویان مقابل سفارت انگلیس   

 24. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 25. آقای نخست‌وزیر! چطور به جنایتکار جنگی اعتماد می‌کنید؟

پربحث‌های امروز

 1. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 2. جهانگیری: دولت برای مقاومت در برابر فشارها برنامه دارد

 3. علی علیزاده: اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد

 4. جایگاه «پرستو» در فقه اسلامی چیست؟

 5. روحانی: طرف مقابل ما یک عده سیاستمدار کم‌تجربه هستند/ باید در برابر بدخواهان‌ ایستادگی کنیم

 6. قانونگرایی ساده‌انگارانه؟!

 7. شمخانی: با پدیده‌ای جهانی به اسم ترامپیسم مواجهیم که سلیقه‌ای و شخصی است

 8. سردار سلیمانی: شما آمریکایی‌ها ریاض و عربستان را زیر آتش قرار دادید+ فیلم

 9. جلیلی: از بین بردن فشار اقتصادی آمریکا با مقاومت حاصل می‌شود

 10. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مذاکره مجدد با آمریکا‌ ‌منطقی و عقلانی نیست/در برابر تحریم‌ها باید مقاومت کرد‌

 11. تعدادی از بازنشستگان مقابل مجلس تجمع کردند

 12. واکنش معاون نیروی زمینی سپاه به حضور ناوهای آمریکایی در خلیج فارس

 13. زمان دقیق ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات مجلس مشخص شد

 14. جزئیات جدیدترین ضربه وزارت اطلاعات به شبکه‌ جاسوسی سیا/ انهدام شبکه «رُتیل‌های سایبری آمریکا»+ فیلم

 15. انتقاد تند عباس عبدی از نقش اصلاح‌طلبان در ماجرای نجفی

 16. دانشگاه آزاد در حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات مقصر است

 17. عرف: از وزارت کشور ۵۰ نفر برای شرکت در انتخابات مجلس استعفا داده اند

 18. حاجی: دولت قانون رفع انحصار در فضای کسب و کار را اجرا نمی‌کند/ لاریجانی:پیگیری می‌کنیم

 19. «چرنوبیل» یا دومینوی فروپاشی؟!      

 20. تردد وسایل نقلیه فرسوده در کلان شهرها ممنوع شد

 21. پورمختار خبر داد: پیگیری تشکیل جبهه واحد 25 کشور برای مقابله با تحریم

 22. سند همکاری های استانی دو کشور ایران و روسیه امروز امضا می شود/ اعلام همکاری 51 استان روسیه با ایران

 23. افتتاح ترمینال «سلام» فرودگاه امام (ره) با حضور روحانی

 24. شمخانی وارد روسیه شد

 25. آغاز جلسه علنی مجلس/ قرائت گزارش واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد در دستور

پربحث‌های دیروز

 1. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 2. جوابیه علی مطهری به الف/ پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه/ انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری

 3. نمایندگان مجلس از وضعیت مسکن خود در تهران می گویند/ نمایندگان توان اجاره منزل را ندارند

 4. آیا در رآکتور اراک سیمان ریخته‌اند؟  

 5. با این سوابق حسینی چه کنیم؟

 6. بیانیه‌ای برای ترامپ! / نسخه ضد ایرانی تسلیم

 7. کمالوندی در پاسخ به الف: اگر لازم باشد غنی سازی بیشتر از ۲۰ درصد را هم انجام می‌دهیم/ تا ۶ تیر از سقف ۳۰۰کیلو اورانیوم غنی‌شده عبور می‌کنیم

 8. اروپا در برجام اقدامی نکند، خروج از NPT در دستور کار قرار می‌گیرد

 9. روحانی: فرصت اروپا برای جبران کوتاه است/ از بین رفتن برجام به نفع منطقه و جهان نیست

 10. کواکبیان: مردم ایران حواسشان به پیروی انگلیس از آمریکا است

 11. واکنش آذری جهرمی به دریافت کارت زرد از مجلس+ عکس

 12. موسوی: انفجار نفتکش‌های ژاپنی می‌تواند کار تیم B باشد/ پس از ۶۰ روز گام بعدی محکم‌تر خواهد بود

 13. انتشار تصاویر دیده نشده از عملیات لیله‌القدر سپاه علیه داعش برای نخستین بار  

 14. روایتی از یک دورهمی سیاسی با حضور چهره های اصولگرا و اصلاح طلب

 15. اعلام زمان برگزاری اجلاسیه خبرگان

 16. فرمانده کل ارتش: توجه به امر آموزش در نیروهای مسلح یک فریضه است

 17. قدردانی نمایندگان مجلس از مواضع اخیر رهبر انقلاب در برابر آمریکا

 18. شمخانی : بزودی مستندات کشف و نابودی یکی از پیچیده ترین شبکه های سایبری و جاسوسی سازمان سیا را منتشر می‌کنیم

 19. ذوالنور: اروپا در برجام اقدامی نکند، خروج از NPT در دستور کار قرار می‌گیرد

 20. سه فقره شکایت زنگنه از نماینده مجلس/ خادمی: اسناد و مدارک تخلفات زنگنه را منتشر می‌کنم

 21. امیدی‌ها و اصلاح‌طلبان موفق در آبستراکسیون، ناموفق در توجیه افکار عمومی

 22. کانون وکلا یا پیاده‌نظام دشمنان ایران؟!

 23. تکلیف مجلس به دولت برای ارائه گزارش سالیانه به پارلمان

 24. «مقاومت» یا «سازش»؛ کدام‌یک به جنگ منتهی می‌شود؟

 25. واکنش سردار باقری به حادثه اخیر نفتکش‌ها در دریای عمان: اگر کار ایران بود با شجاعت قبول می‌کردیم

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 4. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 5. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 6. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 7. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 8. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 9. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 10. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 11. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 12. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 13. احیای ظرفیت ضدفساد با اجرای قانون «از کجا آورده‌ای؟»

 14. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 15. مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی به روایت عباس عبدی/ نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری/ ضرغامی: هیچ وقت با قدم زدن ظریف با کری کنار نمی‌آیم

 16. خبرخوش درباره افزایش حقوق کارمندان

 17. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 18. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: از راننده اسنپ، سوپرمن نسازید/ تناقض در حرف و عمل رامبد جوان/ آقای وزیر نیرو، نمک به زخم مردم نپاشید

 19. افشاگری درباره عامل انفجار نفتکش‌ها +تصاویر

 20. ضرغامی: آقای روحانی شما در فرماندهی خودت در دولت مشکل داری/ رئیس جمهور حاضر به استفاده از تجربیات دیگران نیست

 21. توضیحات وزیر نیرو درباره مصاحبه جنجالی‌اش: نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند

 22. راز یک شعف

 23. چه کسانی برای ملکه بریتانیا در ایران تولد گرفتند؟ +عکس

 24. ناگفته‌هایی جدید از زندگی نجفی؛ میترا استاد همه تماس‌های نجفی را کنترل می‌کرد/ نجفی گفت می‌خواهد برای همیشه کنار استاد زندگی کند!

 25. واکنش کاربران توییتر به سخنان وزیر امور خارجه آلمان در تهران/ ماس؛ ما سیب زمینی هستیم/ آلمان و ژاپن به دنبال میانجیگری نیستند/ ایران ساکت نمی‌ماند

آخرین عناوین