امام جمعه مشهد: برخی به نام مدارا ترویج بی‌حجابی می‌کنند

گروه سیاسی الف،   3971014099 ۱۰ نظر، ۳ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
امام جمعه مشهد: برخی به نام مدارا ترویج بی‌حجابی می‌کنند

امام جمعه مشهدمقدس گفت: اخیرا در برخی همایش‌ها شنیدم تحت عنوان مدارا نمادهایی را از بی‌حجابی نشان می‌دهند.

به گزارش  تسنیم ، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: نکته قابل توجه در شیطان شناسی از نگاه نهج‌البلاغه این است که در نهج‌البلاغه در مورد شیطان یک تحلیل روشی و تبیین جریانی است که از فرمایشات حضرت علی(ع) استفاده کرده و در مباحث تفسیری آیات شیطان بحث نشده است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: حضرت می‌فرمایند شیطان در موقعیت خودش کمین کرده؛ خداوند متعال ما انسان‌ها را خلق کرد و از لحظه خلقت نیز سرسخت‌ترین دشمنان بر انسان مسلط شدند. ساختار وجودی شیطان در تنازل و سقوط از اوج عبودیت پروردگار این است که باید بر انسان مسلط شود.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: شیطان وقتی از اوج عبودیت تنازل و سقوط کرد، خاصیت ساختار وجودی وی این گونه بود که باید بر انسان مسلط شود و این خرابی‌ها را به بار بیاورد اما ذات مقدس پروردگار در مقابل ویرانی‌های شیطان، وسایلی برای مصونیت انسان‌ها و نجات انسان‌ها و بیمه کردن و به سلامت ماندن انسان‌ها در این مسیر و رهگذر شیطان قرار داده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با قدردانی از مردم مشهد در حماسه آفرینی 9 دی تصریح کرد: هفته بصیرت شما عزیزان نمایش بسیار جالبی را در این شهر و سایر شهرهای استان ما و همه کشور در معرض قرار دارید؛ مردم ما قهرمانان بصیرت هستند و مردم ما در عرصه بالای بصیرت، حماسه‌آفرین هستند و این بصیرت به تعبیر مقام معظم رهبری باطل‌السحر همه فتنه‌ها و علاج تمام توطئه‌های دشمن در مقابله با انقلاب و نظام ما و اسلام ما است.
علم‌الهدی با اشاره به اینکه برخی اشتباه می‌کنند و تصور می‌کنند کاری به عنوان فتنه 88، 10 سال قبل صورت گرفت و ما نیز به انتقام از آنها یا برای تخریب و تخطئه آنها و یا مقابله آنها در سالروز 9 دی حاضر می‌شویم گفت: مسئله این گونه نیست سال 88 این مسئله با سرانگشت تدبیر مقام معظم رهبری و حمایت مردم مشکل حل شد و هر کس نیز مجرم و متهم است دستگاه قضایی کشور خودش می‌داند اما آنچه مربوط به مردم است، به‌خاطر فتنه اکنون است زیرا فتنه و توطئه تمام نشده و باطل‌السحر همه فتنه‌ها و توطئه‌های دشمن، بصیرت مردم ما است و این مسائل هم نمایش بصیرت است و نه انتقام از یک جریان گذشته و یا عداوت و رقابت سیاسی با یک جریان سال 88 است.

وی افزود: امروز راهبرد توطئه‌‌ها و فتنه‌هایی که دشمن ذلیل شده و خوار شده علیه ما دارد؛ دشمنی که بعد از 17 سال از خاورمیانه با ذلت خارج شد تصریح کرد: ذلت بدتر اینکه برای سرکشی از یک پایگاه نظامی شبانه آمد و شبانه رفت و یک نفر از شخصیت‌های سیاسی عراق به وی اعتنا نکرد، این دشمن توطئه و فتنه دارد و دو اصل را در دستور کار دارد.

علم‌الهدی با اشاره به نفوذ و استحاله به عنوان دو راهبرد دشمن گفت: وقتی ما صحبت از نفوذ می‌کنیم همه تصور می‌کنند جایگاه نفوذ، دستگاه‌های مدیریتی است خطر نفوذ در همه جا هست و از جمله در دستگاه‌های مدیریتی اما منحصر به دستگاه‌های مدیریتی کشور نیست؛ دشمن در مراکز اقتصادی ما نفوذ می‌کند و از همه بدتر در جوامع ما نفوذ می‌کند و از همه جلوتر در جریان‌های ارزشی و نیروهای حزب‌اللهی نفوذ می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: حزب‌اللهی‌ها و نمازگزاران حواستان باشد که دشمن کنار شما نیز نفوذ می‌کند؛ نفوذ دشمت مخصوص مدیریت نیست و حتی ممکن است در جریان‌های امثال بنده نیز نفوذ کند و جریان را در یک مسیر زیان بخش انقلاب راه بیندازد؛ در یک جریان دینی ممکن است دشمن نفوذ کند و نیروها را تحریک کند و مقابل یک جریان ارزشی انقلاب اینها به اسم دفاع از معیشت مردم بجنگند. اینها همه خطر نفوذ دشمن است.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: گاهی برخی حرکات را از نیروهای دینی خود می‌بینیم که دنبال یک جریان غیر اولویت‌دار می‌روند، اگر قرار است از فقرا و معتادان و کارتن خواب‌ها حمایت کنید؛ این طور نباشد که به جای حمایت از یک خانواده سالم، فکر یک معتاد و کارتن خواب باشید البته این را هم باید نجات داد اما اولویت با کدام است؟ دشمن با نفوذ ما را به جریان‌های غیر اولویت‌دار وادار می‌کند. در عرصه مبارزه نیز همین است. امروز انقلاب نیاز به نیروی انقلابی و مبارز و رزمنده دارد. انقلابی بودن و مبارزه با دشمن اولویت یک ما در همه مسائل است و این را فراموش نکنیم.

علم‌الهدی با اشاره به خطر استحاله گفت: استحاله این است که جامعه پویای متحرک تبدیل به جامعه ساکت و آرام و رفاه طلب و عیاش دربیاید و اگر خاصیت انقلابی از دست رفت دیگر اینجا تبدیل به پایگاه سلطه استکبار، کفر و دشمن شده و انقلاب تمام می‌شود؛ امروز به دو منظور دشمن در توطئه و فتنه خود دنبال استحاله است؛ یکی به این منظور که جامعه دینی ما تبدیل به جامعه غیردینی شود و در این صورت تعبدش نسبت به نظام از میان می‌رود.

وی افزود: اگر جامعه دینی ما جامعه بی دین شد، آقایی دشمن و سلطه او را می‌پذیرد و در اقتصاد و سیاست سلطه‌پذیر دشمن می‌شود؛ دشمن سعی در استحاله جامعه و ترویج بی‌حجابی دارد؛ اگر پرده حجاب کنار رفت، جامعه دینی تبدیل به جامعه بی‌دین می‌شود و نسل جوان، نسلی غریزی و عیاش و شهوت طلب می‌شود.

علم‌الهدی گفت: اخیرا در برخی همایش‌ها شنیدم تحت عنوان مدارا نمادهایی را از بی‌حجابی نشان می‌دهند و عکس‌هایی از امام موسی صدر در مجالس زنان بی‌حجاب لبنان نشان می‌دهند؛ امام موسی صدر یک شخصیت عظیم انقلابی مبارز و رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان در زمان تسلط فالانژها بود و باید به این اقتضا در تمامی موقعیت‌های سیاسی شرکت می‌کرده و طبیعی است در جلسات رسمی که ایشان خواسته برنامه سیاسی خود را اجرا کند عده‌ای زن بی‌حجاب نیز بوده و اکنون این عکس‌‌ها را به عنوان مدارا ترویج و می‌گویند حجاب اجباری را کنار بگذاریم.

وی افزود: زنان فلسطینی و دختران فلسطینی را بدون حجاب نشر می‌دهند تا حجاب را از ارزش بیندازند، توطئه دیگر این است که زن‌های چادری را کانون بی‌عفتی و فحشا معرفی می‌کنند و این توطئه از ترکیه آغاز شده است؛ در ترکیه دیسکوی زنان باحجاب تشکیل داده‌اند این کار را ترکیه کرده و عده‌ای در کشور دنبال این حرف‌ها هستند و این همان فتنه دشمن است که از راه حجاب وارد شده است. 17 دی و سالروز کشف حجاب رضاخان ملعون است. رضاخان می‌گفت زن باید روحی باحجاب و باعفت باشد! این را انگلیسی‌ها خواسته بودند تا جامعه بی‌دین شود و راهش نیز کشف حجاب بوده است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۷۰۷۶۳۷۱۷:۰۸:۴۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
مردم و جامعه ایران نگران فردا و معیشت و گذران زندگی هستند.
ناشناس۷۰۸۰۷۱۲۳:۳۸:۳۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
نگران هستیم. ولی سوء استفاده از این نگرانی برای لطمه زدن به دینمان چیز دیگری است.
ناشناس۷۰۸۱۱۹۰۰:۵۹:۵۶ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
هرکسی خودش باید دین خود را نگه دارد
ناشناس۷۰۷۷۰۳۱۸:۰۸:۲۲ ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
از عروس ها و بچه های مسئولان شروع کنید
حسن۷۰۷۷۵۹۱۹:۰۳:۰۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
حضرت آیت الله هفته گذشته من در مشهد درساعت ۴صبح درفلکه آب مشاهده کردم چهار نفر دختر خانم که در حال رفتن به حرم به همراه مادرشان بودند تقریبا بی حجاب بودند و در دو متری گیت بازرسی چادر از کیف بیرون آوردند وهمه ها این ها علتش به خاطر دولت و عوم بی توجهی است.
ناشناس۷۰۷۷۹۱۱۹:۲۲:۴۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
یعنی دولت باید پشت سر همه ی خانم ها گشت ارشاد مستقر کنه ؟؟
ناشناس۷۰۷۷۹۹۱۹:۳۰:۵۲ ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
در اکثر کوچه و پس کوچه ها بعضی خانم ها روسری ندارند در مشاعات ساختمان و حیاط و پله ها و آسانسور و پارکینگ بعضی خانم ها روسری ندارند در هنگام خرید در پاساژها و حتی تره بار و دیگر مراکز خرید دیدن خانم هایی که شال و روسری آنها افتاده و بی توجه هستند عادی شده و فروشنده هم نه توجه دارد و نه براش مهمه چون به خاطر چنین موضوعی در این اوضاع کساد مشتری را نمی رنجاند چند روز پیش در مراسم ختمی شرکت کردم که خانم ها در هنگام خروج از مسجد و موقع تعارف و تسلیت جلوی در مسجد روسری بر سر نداشتند و این امر بسیار عادی تلقی می شد جالب اینکه کسی نگاه نمی کنه و اعتراضی نداره اینجا شیرازه تهران که حتما بدتره حاج آقا این صحبت ها دیگر موثر نیست درگیری بیشتر در این اوضاع صلاحه ؟؟؟
ناشناس۷۰۷۸۰۹۱۹:۳۹:۱۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
شما نگران نباش.با چادر تو کاری ندارند..
ناشناس۷۰۸۰۹۲۲۳:۵۸:۲۱ ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
بابا مردم بیکارن یه فکری بکنید عجب گرفتاری شدیم
مرادزاده۷۰۸۱۲۶۰۱:۱۳:۵۷ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
حاج آقا باور بفرمائید این انسان دو پا کارهایی انجام میده که اصلا به فکر شیطان هم نمیرسه.

پربحث‌های امروز

 1. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 2. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 3. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 4. طرح نمایندگان برای تغییر نام یک وزارتخانه + متن

 5. دفاع ابطحی از موسوی خوئینی ها: پاسخ تاریخی به حرفهای او بدهید

 6. مقصر آقای پول است!

 7. توییت امام جمعه لواسان درباره فساد مدیران   

 8. جدیدترین ترفند در سرقت خودرو را بدانید+ عکس

 9. نماینده مجلس: با طناب پوسیده‌ اروپا به چاه برجام رفتیم

 10. پشت پرده جدایی کی‌روش از تیم‌ملی

 11. "پیام" به سرعت لازم برای قرار گرفتن در مدار نرسید/"سفیر" حامل "دوستی" می‌شود

 12. سرانجام مبهم برگزیت و بحران در دولت انگیس/ جدال کوربین و ترزا می به کجا خواهد انجامید

 13. موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند

 14. شیر و ماست کم چرب بهتر است یا پر چرب؟

 15. ظریف: اقدام آمریکا در دستگیری مرضیه هاشمی یک اقدام سیاسی غیرقابل قبول است/ آمریکایی ها این بازی سیاسی را تمام کنند

 16. بازخوانی روایتی از بک مبارز؛ گفته بود انگلیس‌ها خیلی خطرناکند

 17. وعده جدید اروپا برای تجارت پساتحریمی با ایران

 18. بازیِ قطر - عربستان جنگ است

 19. حاجی دلیگانی: نمایندگان اصفهان هنوز امضای خود را پس نگرفته‌اند

 20. قولنج نوزادان و راهکار رفع آن

 21. برف و باران در راه است/ رانندگان توصیه‌های پلیس را جدی بگیرند

 22. مردی که مرگ را طعنه سختی زد

 23. ظریف: پمپئو حق دخالت در ارتباط ایران و عراق را ندارد

 24. در انتظار بمب‌های زمستانی نقل و انتقالات فوتبال

 25. موضع انجمن واردکنندگان خودرو درباره اصلاح مصوبه اخیر دولت

پربحث‌های دیروز

 1. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 2. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 3. سروش: سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است/ پراید تولیدی امروز با پراید قبلی متفاوت است

 4. اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟

 5. حسین محب اهری درگذشت

 6. در ماه های آینده چه توطئه هایی در پیش است؟

 7. فیلمی از لحظه جدا شدن ماهواره پیام از ماهواره بر سیمرغ  

 8. واکنش روحانی به قرار نگرفتن ماهواره "پیام "در جایگاه خود

 9. نماینده ای که در چادر و کانکس زندگی می کند + تصاویر

 10. نگرانیم اما امیدواریم

 11. تصویری عجیب از رونالدو در عربستان!  

 12. واکنش عباس عبدی به مناظره جنجالی زاکانی و تاجزاده

 13. روحانی: سال‌ها در فقر زندگی کردم   

 14. ظریف: بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی نقض آزادی بیان است

 15. سرلشکر جعفری: جمهوری اسلامی ایران آنچه در سوریه دارد را حفظ خواهد کرد/ با دم شیر بازی نکنید!

 16. چرا برخی جوانان به کلی قید ازدواج را می‌زنند؟

 17. فرزندان مجری بازداشت‌شده پرس‌تی‌وی به دادگاه آمریکا احضار شده‌اند

 18. مناظره تاج‌زاده و زاکانی برای کشور مفید بود؟/ روایت نماینده مجلس هشتم از تصویب اعتبارنامه خدادادی/ انتقاد آیت‌الله جنتی از هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان

 19. طنز/ واقعا هدف برجام چه بود؟ زنو ناوین!  

 20. وزیر راه و شهرسازی: اقشار بی‌مسکن ۸۰ درصد درآمد را صرف اجاره بها می‌کنند

 21. ریس سازمان فضایی: طی شش تا هشت ماه می توانیم ماهواره با کیفیت بهتر از پیام بسازیم

 22. پورابراهیمی: گرفتار لابی دولت دربودجه هستیم/ طرحی برای افزایش پلکانی قیمت بنزین/ لایحه بودجه با شرایط جنگ اقتصادی منطبق نیست

 23. واکنش یک نماینده به پیشنهاد حذف پتروشیمی کرمان

 24. تشییع پیکر جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۰۷  

 25. چه تعداد ایرانی یارانه می‌گیرند؟

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 3. درباره صحبت های بازیکن مشهور راجع به افغانستانی ها

 4. ناامیدی از اروپا برای حفظ برجام و تجویز دوباره مذاکره با آمریکا

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. تشویق دختران به رقص، شگرد عجیب خوانندگان نوپا

 8. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 9. بی حجابی اجباری!

 10. قبول کنیم خودروساز کامل نشدیم؛ مونتاژکار خوبی هستیم/ کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان/ آغز فروش فوری و نقدی سایپا از امروز

 11. مدیرعامل ایران خودرو: اگر قیمت خودرو زودتر گران می‎شد، به تعهدات عمل می‎کردیم

 12. وعده حجاریان برای اغتشاش از جنوب تا شمال تهران

 13. آیا ایراد از مسلمانی ما است؟

 14. پولی شدن تونلها / طرحی که شهردار تهران از آن بی‌خبر است !

 15. با این شرایط، عقل نمی گوید: ازدواج کن

 16. ابعاد جدید فساد در خصوصی‌سازی/فروش کارخانه ۱۰هزار میلیاردی به ۷۰میلیارد تومان به یک بی‎سواد

 17. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 20. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 21. نامه عجیب استاندار اصفهان به رئیس جمهور

 22. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 23. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 24. رییس کل بانک مرکزی: مردم هشیار باشند/ آغاز دور جدیدی از جنگ روانی آمریکا علیه ایران/ تامین ارز از طریق هند، کره جنوبی و چین شتاب گرفته است

 25. روحانی: نه شلاق ساواک و نه شلاق بر آبرو، نتوانست هاشمی را به زانو درآورد/ به موشک های دفاعی و علمی خود فخر می کنیم؛ بزودی دو ماهواره به فضا خواهیم فرستاد

پربحث‌های اخیر

 1. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 2. نماینده ای که در چادر و کانکس زندگی می کند + تصاویر

 3. روحانی: سال‌ها در فقر زندگی کردم   

 4. دفاع ابطحی از موسوی خوئینی ها: پاسخ تاریخی به حرفهای او بدهید

 5. مناظره تاج‌زاده و زاکانی برای کشور مفید بود؟/ روایت نماینده مجلس هشتم از تصویب اعتبارنامه خدادادی/ انتقاد آیت‌الله جنتی از هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان

 6. نماینده مجلس: با طناب پوسیده‌ اروپا به چاه برجام رفتیم

 7. توضیحات زاکانی درباره مناظره با تاجزاده

 8. ظریف: اقدام آمریکا در دستگیری مرضیه هاشمی یک اقدام سیاسی غیرقابل قبول است/ آمریکایی ها این بازی سیاسی را تمام کنند

 9. بازخوانی روایتی از بک مبارز؛ گفته بود انگلیس‌ها خیلی خطرناکند

 10. وعده جدید اروپا برای تجارت پساتحریمی با ایران

 11. حاجی دلیگانی: نمایندگان اصفهان هنوز امضای خود را پس نگرفته‌اند

 12. ظریف: پمپئو حق دخالت در ارتباط ایران و عراق را ندارد

 13. بعیدی نژاد: اعمال فشار سیاسی کمکی به پرونده نازنین زاغری نمی ‌کند

 14. ناطق‌نوری در دوم خرداد دنبال ابطال آرای خاتمی بود؟ / اکرمی: تاجزاده و زاکانی دو نفر بیکارند و شما هم بیکارتر از آنها

 15. سرلشکر موسوی: امروز در عرصه فضای مجازی، سومارها، خرمشهر‌ها و مهران‌ها در محاصره است

 16. واشنگتن: سامانه‌های موشکی در اروپا با هدف مقابله با تهدیدات ایران است

 17. روایت یک شاهد عینی از شب خونین دانشگاه تبریز

 18. آیت‌الله جنتی: مردم در فشار معیشت هستند

 19. لایحه CFT هفته آینده در مجلس بررسی می‌شود

 20. واکنش چهره اصولگرا به سخنان موسوی خویینی ها

 21. موهبتی: پیگیری‌ها برای آزادی سربازان میرجاوه ادامه دارد/ کارت سوخت، از قاچاق جلوگیری می‌کند

 22. ۲۷ دی ۱۳۵۷؛ وعده تشکیل دولت موقت

 23. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 24. امام موسی صدر، انقلابی تمام عیار

 25. انتقاد یک نماینده مجلس از خوش‌بینی دستگاه دیپلماسی به اروپا

پربحث‌های دیروز

 1. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 2. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 3. واکنش روحانی به قرار نگرفتن ماهواره "پیام "در جایگاه خود

 4. نماینده ای که در چادر و کانکس زندگی می کند + تصاویر

 5. واکنش عباس عبدی به مناظره جنجالی زاکانی و تاجزاده

 6. روحانی: سال‌ها در فقر زندگی کردم   

 7. سرلشکر جعفری: جمهوری اسلامی ایران آنچه در سوریه دارد را حفظ خواهد کرد/ با دم شیر بازی نکنید!

 8. مناظره تاج‌زاده و زاکانی برای کشور مفید بود؟/ روایت نماینده مجلس هشتم از تصویب اعتبارنامه خدادادی/ انتقاد آیت‌الله جنتی از هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان

 9. واکنش یک نماینده به پیشنهاد حذف پتروشیمی کرمان

 10. چه تعداد ایرانی یارانه می‌گیرند؟

 11. پیام متفاوت و مهم از پرتاب «پیام»

 12. آیت الله مکارم: صداوسیما مدیون قم و حوزه‌های علمیه است/ بیان خدمات حوزه ریاکاری نیست

 13. نماینده مجلس: مافیای گوشت اجازه ارزانی نمی ‎دهد

 14. پدر و پسری که از ایران فرار کردند

 15. توضیحات زاکانی درباره مناظره با تاجزاده

 16. نامه مخالفان FATF از قم به آملی لاریجانی

 17. محسنی اژه ای: رییس بعدی قوه قضاییه هنوز بطور قطعی مشخص نشده است/قطعا جزو گزینه‌ها نیستم

 18. راهکار یک نماینده برای جلوگیری از پرداخت حقوق‌های نجومی

 19. در نظام مالیاتی باید از فرد محوری به سمت سیستم محوری حرکت  کنیم

 20. واکنش‌ها به مناظره تاجزاده و زاکانی درباره ماجرای کوی دانشگاه 78/ عباس عبدی: تنش‌ها و بدبینی‌ها را تشدید خواهد کرد/ گنجی: این گفت‌وگوها نیاز است

 21. عباس عبدی: انتقاد موسوی خویینی‌ها بیشتر متوجه طرفداران هاشمی بود/ هاشمی حتی در خفا هم با تسخیر سفارت آمریکا مخالف نبود

 22. حضور "ظریف" در حرم امام حسین(ع)  

 23. وزارت خارجه بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا را محکوم کرد

 24. روایتی از اختلافات اصلاح‌طلبان بر سر گشایش‌ها برای سران فتنه/ قوچانی _ شریعتمداری پیوندتان مبارک!/ موسوی و کروبی دو ماه است که می‌توانند بیرون بروند

 25. شورای روابط خارجی آمریکا: احتمال درگیری نظامی ایران و آمریکا در سال 2019

پربحث‌های هفته

 1. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 2. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 3. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 4. وعده حجاریان برای اغتشاش از جنوب تا شمال تهران

 5. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 6. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 7. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 8. نامه عجیب استاندار اصفهان به رئیس جمهور

 9. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 10. روحانی: نه شلاق ساواک و نه شلاق بر آبرو، نتوانست هاشمی را به زانو درآورد/ به موشک های دفاعی و علمی خود فخر می کنیم؛ بزودی دو ماهواره به فضا خواهیم فرستاد

 11. درخواست برای رسیدگی به ماجرای خودکشی دختر جوان و ارتباط آن با یک نماینده مجلس

 12. پاسخ وزیر ارتباطات به زیباکلام

 13. جدال دیپلماتیک ایران و آمریکا در عراق/ معنای سفر ظریف و پمپئو به بغداد چیست؟

 14. از خلع لباس تا خلع اعتماد

 15. روحانی: کشور در شرایط سخت قرار دارد/ نمی توان مشکلات را صفر کرد

 16. عارف: اگر مصمم باشیم تحریم‌ها اثری نخواهد داشت

 17. مفتح در نشست خبری: رشد ۲۰ درصدی حقوق و دستمزد‌ها در بودجه ۹۸

 18. اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی

 19. طلاق توافقی روحانی و اصلاح‌طلبان؟/ پاسخ وزیر ارتباطات به زیباکلام/ خاوری به قتل رسیده است؟

 20. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 21. واکنش روزنامه شرق به افشاگری موسوی خویینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی؛ شما هم رادیکال بودید!

 22. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از قیمت‌های جدید ایران خودرو و خیرخواهی رهبری برای احمدی‌نژاد تا حریم خصوصی آقازاده‌ها و نقشه ترامپ علیه ایران

 23. ورود هیات نظارت به مسئله «سلمان خدادادی»/از او توضیح می‌خواهیم

 24. روایت شریعتمداری از کاسه‌ای که زیر این نیم کاسه بود!

 25. روحانی: ملّت قدرشناس ایران در ۲۲ بهمن پاسخ قاطعی به دشمنان خواهد داد

آخرین عناوین