این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

گروه سیاسی الف،   3970823153 ۶۱ نظر، ۱۵ در صف انتشار و ۳۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

الف / دیدن این فیلم میتواند برای آقای ظریف جالب و صد البته قابل تامل باشد.. روزی که احمد شیرزاد در مجلس ششم بدون در نظر گرفتن جامعه، مردم و شرایط کشور به ادعاهای عجیبی را زده و با همراهی عده‌ای از نمایندگان آن زمان که دغدغه‌شان نه معیشت بود و نه نظام، حواشی بسیاری برای کشور ایجاد کرده و دشمن را خوشحال نمودند.

یک -  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی روز ۲۱ آبان در مصاحبه تصویری با یک سایت حامی دولت، با امتناع از ارائه استدلال درباره چرایی پافشاری دولت برای تصویب لوایح FATF در اظهاراتی خلاف واقع و بدون ارائه هیچگونه سند و مدرکی، نظام و نهادهای آن را به پولشویی متهم کرده و اتهام سنگینی را به نظام میزند که با استقبال رسانه های بیگانه همراه شد.

 ظریف در این مصاحبه با بیان اینکه پولشویی در کشور ما یک واقعیت است میگوید: کسانی که هزاران میلیارد تومان پولشویی می‌کنند به راحتی ده‌ها میلیارد هم برای مخالفت با پولشویی هزینه می‌کنند.!

وزیر خارجه در بخشی از این مصاحبه بدون آنکه از هیچ شخصیت حقیقی یا حقوقی نام ببرد، تنها با عبارت موهوم و مبهم «برخی نهادها» ادعا کرد که آنها فقط در یک قلم ۳۰ هزار میلیارد تومان پولشویی کرده‌اند!

ادعاهای بی‌اساس و بدون مدرک ظریف، استقبال گسترده رسانه‌های معاند و ضدانقلاب خارج‌نشین را در پی داشت. و سوال اینجاست که آیا وزیر خارجه با عمری طولانی در دیپلماسی و سیاست نمی‌دانست که بیان این اظهارات آنهم از زبان یک مقام بلندپایه با استقبال گسترده رسانه‌های معاند و ضدانقلاب خارج‌نشین نیز مواجه می‌شود؟ و کشور را دچار حواشی و بحران می‌کند؟!

دو - احمد شیرزاد نماینده اصلاح طلب مجلس ششم در ۳ آذر ۸۲ در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی مجلس، همه دستاوردهای هسته‌ای کشور را زیر سوال میبرد تا خواسته دشمن در آن دوران برآورده شود.

شیرزاد نماینده اصفهان و عضو فراکسیون مشارکت پشت تریبون مجلس رفته و نطق خود را اینگونه آغاز می‌کند: «مدعی‌ بودیم‌ که‌ رهبر معنوی‌ جهان‌ هستیم‌، تمام‌ توده‌های‌ محروم‌ چشم‌ امید به‌ ما دوخته‌اند. از مظلومان‌ جهان‌ حمایت‌ می‌کنیم‌، سردمدار اخلاق‌ و انسانیت‌ در جوامع‌ خشونت‌زده‌ امروز هستیم‌. بجای‌ سلاح‌های‌ مرگبار ضدانسانی‌، بر ایمان‌ و ایثارگری‌ جوانانمان‌ تکیه‌ داریم‌. می‌گفتیم‌ رژیمی‌ هستیم‌ که‌ قدرتمان‌ ریشه‌ در قلوب‌ مردم‌ دارد. بجای‌ داغ‌ و درفش‌، از نفوذ کلام‌ معنوی‌ بهره‌ می‌بریم‌. در حکومت‌ ما فاصله‌ای‌ میان‌ رهبران‌ و مردم‌ نیست‌ و همبستگی‌ مردم‌ با حاکمیت‌ ضامن‌ شکست‌ تمام‌ توطئه‌هاست‌. مدعی‌ بودیم‌ راه‌ نوینی‌ برای‌ بشریت‌ به‌ ارمغان‌ آورده‌ایم‌.»

ادامه نطق شیرزاد درباره مهم‌ترین پرونده آن روزها و البته آینده کشور بود؛ مساله هسته‌ای! وی با بیان حرف‌های غیرمنطقی ادامه می‌دهد: «اما امروز در جهان‌ از ما چهره‌ رژیمی‌ ساخته‌اند خشن‌، سرکوبگر و بریده‌ از مردم‌، متکی‌ بر قدرت‌ نظامی‌ و ابزار سرکوب‌. تصویر رژیمی‌ که‌ هیچ‌ سخن‌ انتقادآمیزی‌ را برنمی‌تابد و روز به‌ روز مرزهای‌ خطوط‌ قرمز آن‌ گسترش‌ می‌یابد. چهره‌ حکومتی‌ که‌ در خفاء، رفتاری‌ متفاوت‌ با ادعاهایش‌ دارد و بفکر تهیه‌ سلاح‌های‌ مرگبار و ابزار تهدیدکننده‌ بشریت‌ است‌. از این‌ رژیم‌ چنان‌ تصویری‌ منعکس‌ شده‌ است‌ که‌ گویی‌ منطق‌ گفت‌وگو با جهان‌ را نمی‌داند و تنها زبان‌ تهدید را می‌شناسد و با خشن‌ترین‌ و قسی‌ترین‌ گروه‌های‌ تروریستی‌ در ارتباط‌ است‌. می‌گویند رد پای‌ او در بسیاری‌ از حوادث‌ تروریستی‌ در گوشه‌ و کنار جهان‌ وجود دارد و دین‌ برای‌ او ابزار سرکوب‌ است‌. از ما تصویر رژیمی‌ ساخته‌اند که‌ دروغ‌ می‌گوید و به‌ تعهدات‌ خود در جامعه‌ جهانی‌ پایبند نیست‌، و قس‌علی‌هذا. چند روز پیش‌ تیتر درشت‌ برخی‌ از روزنامه‌های‌ اروپا این‌ بود: «جمهوری‌ اسلامی‌ ۱۹ سال‌ به‌ جهانیان‌ دروغ‌ گفته‌ است».

نماینده اصلاح‌طلب مجلس ششم در بخشی از اظهارات خود رسما ادعاهای غرب را مدارک مستندی می‌خواند که آنها از برنامه هسته‌ای ایران در اختیار دارند.

بخش آخر نطق شیرزاد اما دارای نکات قابل توجهی است، آنجا که شیرزاد حرکت ایران به سمت هسته‌ای شدن را با مسائل سیاسی و ادعاهای حقوق بشری در کنار یکدیگر قرار می‌دهد و می‌گوید: «آن‌ زمانی‌ که‌ ساده‌لوحانه‌ سر خود را به‌ زیر برف‌ کردند، پروژه‌های‌ بلندپروازانه‌ بی‌هدف‌ طراحی‌ کردند، نامعقول‌ترین‌ و نامتعارف‌ترین‌ شیوه‌ها را برای‌ دستیابی‌ به‌ فناوری‌ هسته‌ای‌ برگزیدند و فکر نکردند که‌ آنچه‌ می‌کنند روزی‌ در معرض‌ دید و بررسی‌ متخصصان‌ جهان‌ قرار می‌گیرد، آن‌ روز که‌ سایت‌ عظیم‌ (۵۰) هزار متری‌ طراحی‌ کردند تا در چند متر مربع‌ (رئیس‌ ـ وقتتان‌ تمام‌ است‌) از یک‌ گوشه‌ آن‌ چند دستگاه‌ کوچک‌ نصب‌ کنند، فکر نکردند که‌ اگر از این‌ چاه‌، آب‌ فناوری‌ استراتژیک‌ درنیاید، نان‌ تبلیغات‌ استکباری‌ درخواهد آمد. آری‌ در آن‌ روز باید روزی‌ را می‌دیدند که‌ علیه‌ ما تیتر شود «جمهوری‌ اسلامی‌ (۱۹) سال‌ دروغ‌ گفت‌». آیا بافرض‌ هر موفقیتی‌ این‌ ضربه‌ معنوی‌ (رئیس‌ ـ وقتتان‌ تمام‌ است‌) و تبلیغاتی‌ قابل‌ توجیه‌ است‌؟ والسلام‌علیکم»

اظهارات شیرزاد آنقدر بهت‌برانگیز، عجیب و نادرست بود که مهدی کروبی رئیس وقت مجلس بلافاصله بعد از اظهارات شیرزاد به آن واکنش نشان می‌دهد و از وی بخاطر نطق‌اش به شدت انتقاد می‌کند.کروبی می‌گوید: صبر کنید . یک سوال از جنابعالی دارم .اگر رادیو اسراییل بخواهد این حرفها را بزند آیا تندتر از حرفهای شما خواهد بود؟

سه - باید از آقای ظریف پرسید این صحبت‌ها چه سود و چه منافعی برای ایشان داشته که وی حاضر است با تحمیل هزینه و خطر برای کشور ادعایی را در سمت وزیر خارجه بیان کرده و موجب خوشحالی و خرسندی ضدانقلاب شده و جناب وزیر تیتر یک رسانه‌های غرب شود. آیا این صحبت‌ها برای کشور منفعتی داشته؟ یا خیر ایشان به فکر بازی‌های سیاسی و خواسته‌های گروهی خود بوده اند. 

نطق احمد شیرزاد در مجلس ششم و نتیجه‌اش را با اظهارات ظریف مقایسه کنیم و در کنار هم گذاشته.. دستاورد بیان ظریف چه میتواند برای کشور باشد؟ آیا غیر از این است که ایشان برای نظام هزینه درست کرده و ادعاهای واهی که در طول سال‌ها دشمنان زده‌اند اینبار از زبان مقام ارشد دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی زده شده است؟ شاید بتوان گفت در بهترین حالت، ما گرفتار مدیرانی هستیم که به جهت اعتقادی و اخلاقی با کمترین تهدیدی چنان دچار ترس و و نفس تنگی ناشی از تهدید دشمن می شوند که توان تحلیل مسائل ساده را هم از کف میدهند؛ و البته این برداشت بهترین گمانه زنی است.

شاید ضروری باشد برای مسئولین و این روزهای آقای ظریف و.. که بازهم به بیانات رهبر انقلاب رجوع کنیم. آنجا که ایشان در اسفند سال ۹۴ در دیدار مردم نجف آباد تاکید میکنند: موضوع نفوذ و نفوذی واقعی است اما گاهی اوقات فرد نفوذی خودش هم متوجه نیست که در چه مسیری قرار گرفته است. این فردِ موجه، نه پولی گرفته و نه تعهدی داده است اما بدون آنکه بداند، سخن دشمن را تکرار می کند و در واقع به نوعی زمینه ساز نفوذ شده است.

از قضا در همین زمینه، حضرت آیت الله خامنه‌ای در همان دیدار، به نمونه هایی از نفوذی هایی که احیاناً خودشان هم متوجه نبوده‌اند، اشاره کرده و می‌گویند: در سال‌های گذشته در صحن علنی مجلس، یکی از نمایندگان، با تکرار حرف دشمن، نظام اسلامی را متهم به دروغگویی کرد.

رهبر انقلاب در اشاره به نمونه‌ای دیگر می‌فرمایند: در دورانی که هیات مذاکره کننده هسته ای کشورمان، مشغول مذاکره سخت و در واقع مبارزه با طرف مقابل بود و رئیس جمهور محترم فعلی نیز، رئیس هیات مذاکره کننده بود، عده‌ای طرحی سه فوریتی را به مجلس آوردند که تایید حرف طرف مقابل ما در مذاکرات بود و رئیس جمهور محترم فعلی در آن زمان از این طرح گلایه کرد و گفت این طرح به نفع دشمن است.

در پایان، رهبر انقلاب اسلامی، همه مردم به‌ویژه مسئولان و سیاسیون را به هوشیاری آگاهانه در مقابل نفوذ دشمن فراخوانده و خاطرنشان می‌کنند: لازمه مراقبت این است که اگر دشمن با هدف ایجاد دودستگی در مردم، از فلان گروه یا فرد تعریف می‌کند، بی‌درنگ ابراز بیزاری و در مقابل او موضع‌گیری شود.

** ای کاش مصاحبه تصویری وزیر خارجه قسمت دومی هم داشته باشد و وی برای این صحبت‌های نسنجیده خود توضیحی ارائه کند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

یعقوب آروند ـ رشت۶۳۶۲۲۹۱۸:۲۶:۴۷ ۱۳۹۷/۸/۲۳
روحانی و شاید کسی که او را برای انجام پروژه خودشان انتخاب کرده طوری برنامه ریزی کرده که افرادی را که مدیونشان هست برای انتخاب شدنش تا پایان دوره ریاست او به هر شکلی درپستها بمانند وتا می توانند بخورند و جمع کنند و بیندوزند تا بتوانند هفت پشتشان برای خوردن وریخت وپاش داشته باشند و خیالشان جمع است که اگر کنوانسیون fatf تصویب هم بشود بخاطر خوش خدمتی شان به غرب غربی ها با آنهاکاری ندارند وفقط دنبال محملی هستند که سپاه پاسداران و آستان قدس رضوی را کتترل یا منهدم کنند
ناشناس۶۳۷۰۱۱۱۰:۵۰:۱۸ ۱۳۹۷/۸/۲۴
انشالله
ناشناس۶۳۷۰۴۲۱۱:۱۷:۳۹ ۱۳۹۷/۸/۲۴
چرا ظریف این پولشویان را به مردم و مراجع قضایی معرفی نمی کند ؟ اگر ادعایش صحت دارد خودداری از معرفی آنان خیانت به ملت و همدستی با پولشویان است ! نیست ؟!
ناشناس۶۳۷۰۷۸۱۱:۴۳:۲۸ ۱۳۹۷/۸/۲۴
آقای ظریف لازمه مبارزه با فرار مالیاتی اصلاح قوانین مالایاتیه که آقای روحانی پنج سال فرصت ارائه طرح برای این موضوع به مجلس را داشتن و نکردند فکر نکن با اف ای تی اف مشکلی حل می شه. مشکل اینه که ما همیشه منتظریم یکی از بیرون بیاد و مشکل ما را حل کنه!
ناشناس۶۳۶۲۵۳۱۸:۴۱:۴۶ ۱۳۹۷/۸/۲۳
احسنت به هر دو تای این آقایون! حقیقت تلخه و البته گفتنش پیامد داره، ولی راه برون رفت از مشکلات کشور غیر از همین نیست و اصولاً هیچ مصلحتی بالاتر از گفتن حقیقت ها نیست.
ناشناس۶۳۶۵۴۹۲۲:۱۳:۱۷ ۱۳۹۷/۸/۲۳
اگه قوه قضائیه ، فریدون ها و جهانگیریها و رستگارسرخه ها و ....... را بدون مصلحت اندیشی محاکمه میکرد امروز ظریف گستاخی نمیکرد.
ناشناس۶۳۶۶۰۲۲۲:۵۰:۰۴ ۱۳۹۷/۸/۲۳
اگر یه اصول گرا بدون مدرک به خاتمی یا هر اصلاح طلبی تهمت میزد بازم یه عده ژست روشنفکری میگرفتن؟؟؟به شما که میرسه درسته به بقیه که میرسه کار غلطیه.
ناشناس۶۳۶۸۴۳۰۷:۴۱:۱۴ ۱۳۹۷/۸/۲۴
جاسوس و مامور
ناشناس۶۳۶۸۸۷۰۸:۲۷:۵۸ ۱۳۹۷/۸/۲۴
دوست عزیز، آقای ظریف داره خودش را واسه 1400 آماده میکنه، این موضوع و موضوعات بعدی هم برای همراه کردن شما بود. #تدبیر#امید#کلید#عوام فریبی
ناشناس۶۳۶۹۴۵۰۹:۳۵:۱۶ ۱۳۹۷/۸/۲۴
دوستان اصلاح طلب من نمیدونم چرا انقدر انتقاد می کنید که مگه ظریف دروغ گفته!!! حرف منصفانه اینه که اصلا بابا این حرف درست کسی هم منکر نیست اما زدن این حرف از زبان وزیر خارجه که یک مقام مهم سیاسی است اشتباهه که باعث آتو دادن به غربی ها میشه... آقای ظریف کل نظام را داره زیر سوال می بره نظامی که خودش یکی از مسولین سیاست خارجه اش هست!!
ناشناس۶۳۷۲۵۵۱۴:۱۰:۲۲ ۱۳۹۷/۸/۲۴
مسئله اصلی آتو دادن به دشمن هست. تمام قطع نامه و تحریم ها از کجا نشات گرفته؟ از همین حرفایی که در مجلس و وزیرهای مستعفی در دوران های گذشته بر زبان آوردند و برخیشون فرار کردن رفتن امریکا و انگلیس و فرانسه ساکن شدند.همین ها بودند که برای غربی به آنها استناد کردند و تهمت زدند وقتی هم گفتند مدرکت کو به همین نفوذی ها و فراری ها استنادشان کردند.البته من به اندازه سر سوزنی اعتقاد ندارم اصلاح طلب فیک (نه اصیل و وطن پرست و دینمدار) به فکر درست شدن کارهای مردم و پیشرفت هست.درحالی که تمام کشور ها مخصوصا پدر بازار آزاد و گلوبالیزاسیون ( آمریکا) درها را میبندد و تعرفه وضع میکند و فقط آمریکایی بخر را تبلیغ میکند یه عده بدبخت در دولت "تکرار میکنم" سینه جاک میدهند برای تجارت جهانی و برداشت تعرفه تا همین یه ذره تولیدداخل هم ویران شود و به حال روز ونزوئلا دچارمان کنند.
ناشناس۶۳۶۲۵۹۱۸:۴۵:۱۵ ۱۳۹۷/۸/۲۳
مشخص است کسی که دوتابعیتی است خانواده اش خارج از کشور زندگی می کنند یک ماموریت بیشتر ندارد و آن هم خدمت به آنورآب تا بیشتر خوش خدمتیش ثابت کند ولی چرا ما مصریم از این تبپ آقایان استفاده کنیم
ناشناس۶۳۶۲۷۴۱۸:۵۸:۰۱ ۱۳۹۷/۸/۲۳
تاریخ همیشه درس عبرت بوده...
ناشناس۶۳۶۲۹۱۱۹:۰۹:۳۰ ۱۳۹۷/۸/۲۳
واقعا به دور از هرگونه تعصب و جناح اندیشی،کدام قسمت حرف های این دو نفر اشتباه بوده؟ببینیم با تعصبات بیجا چگونه روز به روز بدتر میشویم.
ناشناس۶۳۶۷۰۳۰۰:۱۱:۲۰ ۱۳۹۷/۸/۲۴
همین که صحبت های ظریف فورا"به تیتر یک رسانه های معاند بیگانه تبدیل شد یعنی اشتباه محض بود.
ناشناس۶۳۷۱۹۱۱۳:۱۵:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۲۴
هر نکته منفی ای که در ایران باشه رسانه های بیگانه اون رو پررنگ میکنند. این دلیل میشه که نکات منفی پوشیده بمونن؟ مثلا همین فسادهای هزاران میلیاردی؟ ما باید کار درست رو بکنیم نه اینکه نگاهمون به رسانه های بیگانه باشه!
ناشناس۶۳۶۷۰۵۰۰:۱۵:۴۸ ۱۳۹۷/۸/۲۴
حرفهای شیرزاد باعث فشار دولت های غربی به ایران و اعمال تحریمها شد و صحبت های ظریف هم می تواند همچنین تبعاتی داشته باشد.
ناشناس۶۳۷۰۴۵۱۱:۲۲:۰۱ ۱۳۹۷/۸/۲۴
کشوری با این عظمت نباید وزیر خارجه اش جلوی شیخ کویت که رو صندلی اش لم داده زانو بزند . نباید رفتار به ظاهر مودبانه ظریف موجب فریب شود . کاری که ظریف با این کشور کرد بدتر از بانیان گلستان و ترکمنچای است . حیف که بعد از 3 سال و پایان ماموریت ایشان کسی به ایشان دسترسی ندارد
ناشناس۶۳۶۳۲۱۱۹:۲۹:۱۷ ۱۳۹۷/۸/۲۳
اگر یه اصول گرا بدون مدرک به خاتمی یا هر اصلاح طلبی تهمت میزد بازم یه عده ژست روشنفکری میگرفتن؟؟؟به شما که میرسه درسته به بقیه که میرسه کار غلطیه.
ناشناس۶۳۶۷۰۷۰۰:۱۹:۵۰ ۱۳۹۷/۸/۲۴
بزرگترین تهمت دروغ بدون سند را اصلاح طلبان و خاتمی در سال 88 به نظام زدند که خسارت هایی زیادی به کشور وارد کرد.
ناشناس۶۳۶۳۲۳۱۹:۲۹:۵۲ ۱۳۹۷/۸/۲۳
شما مو را می بینید ظریف پیچش مو
ناشناس۶۳۶۷۲۲۰۰:۳۱:۳۷ ۱۳۹۷/۸/۲۴
برجام بی فرجام و تخریب صنعت 30 میلیارد دلاری هسته ای و لغو نشدن تحریمها دستپخت ظریف بود .
ناشناس۶۳۷۵۳۷۱۹:۳۳:۲۵ ۱۳۹۷/۸/۲۴
چرا 30 میلیارد دلار برای هسته ای هزینه شده ؟؟
ناشناس۶۳۷۴۱۷۱۷:۰۰:۳۸ ۱۳۹۷/۸/۲۴
پیچش مو فقط آنجا که واژه "lift" را آقای ظریف "برداشتن" ترجمه میکردند و موگرینی "تعلیق"
ناشناس۶۳۶۳۲۵۱۹:۳۲:۲۱ ۱۳۹۷/۸/۲۳
اگر سیستم مالی شفاف بود امروز مجبور نبودیم که افرادی را به سبب سواسیتفاده از این عدم شفافیت اعدام کنیم
ناشناس۶۳۶۳۴۷۱۹:۵۰:۵۰ ۱۳۹۷/۸/۲۳
یعنی می گید دروغ گفته ؟! الان ظریف یک موضوع واضح که مردم با پوست وگوشت خود حس می کنند را بیان کرده آنچنان بر آشفته اید که هر تهمت وتوهینی را به او بسته اید !! فقط یک نگاه به تیتر خبرهای همین سایت الف بیندازید ! تازه یعنی الف ادعای یک سایت اصولگرای منطقی را دارد !!
ناشناس۶۳۷۰۵۰۱۱:۲۴:۱۲ ۱۳۹۷/۸/۲۴
این چه دولتی است که در سیستم بانکی آن هزاران میلیارد تومان پولشویی صورت می گیرد و سیستم بانکی توان کشف آنرا ندارد ! و برای مقابله با آن باید به بیگانگان متوسل شود (FATF) آیا این اعتراف به ناکارآمدی دولت نیست ؟
ناشناس۶۳۶۳۵۱۱۹:۵۲:۰۷ ۱۳۹۷/۸/۲۳
درود بر ظریف
ناشناس۶۳۶۸۶۲۰۸:۰۰:۲۷ ۱۳۹۷/۸/۲۴
مرده باد وطن فروشان
ناشناس۶۳۶۳۵۲۱۹:۵۲:۱۹ ۱۳۹۷/۸/۲۳
ظریف باید به عظمت پولشویان اعتراف کند.
ناشناس۶۳۶۳۶۵۲۰:۰۳:۳۲ ۱۳۹۷/۸/۲۳
آقای ظریف واقعیت را گفته است. چرا بیخودی سرتان را مثل کبک توی برف کرده اید.
ناشناس۶۳۷۰۰۸۱۰:۴۴:۵۶ ۱۳۹۷/۸/۲۴
ظریف اگر مستندات داره باید به مراجع قضایی ارائه کند نه اینکه در رسانه ها مطرح کنه و خوراک برای رسانه های غربی مهیا نماید.
ناشناس۶۳۷۰۶۰۱۱:۲۹:۴۷ ۱۳۹۷/۸/۲۴
اگر واقعیت رو گفته باید اسناد خود را به مراجع قضایی ارائه نماید و اگر ارائه نکرد یعنی تهمت دروغ به نظام زده و باید به جرم تشویش افکار عمومی محاکمه شود.
ناشناس۶۳۶۴۲۵۲۰:۴۶:۵۷ ۱۳۹۷/۸/۲۳
یک مشت خائن که هرجای دنیا بودن بلافاصله اعدام میشدن اما تو ایران هر کاری دلشون بخواد میکنن و بعد هم فرار میکنن وطن اصلی خودشون که امریکا یا کانادا یا اروپا یا اسرائیله
ناشناس۶۳۶۴۲۸۲۰:۴۷:۱۶ ۱۳۹۷/۸/۲۳
واقعا چرا مسئولین ما اینجوری شدن...
ناشناس۶۳۶۴۳۰۲۰:۴۷:۵۶ ۱۳۹۷/۸/۲۳
اماما بیا ببین چه شد اون انقلاب مستضعفان که میگفتی
ناشناس۶۳۶۴۳۲۲۰:۴۸:۴۲ ۱۳۹۷/۸/۲۳
کاش برخی از مسئولین حرف نزنند و کار کنند فقط..
ناشناس۶۳۶۴۳۷۲۰:۵۱:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۲۳
چرا اقای دادستان ورود نمیکنه؟؟؟
ناشناس۶۳۶۴۳۹۲۰:۵۲:۰۹ ۱۳۹۷/۸/۲۳
حرف های ظریف تا حدودی درسته.. باید قبول کرد!
ناشناس۶۳۶۷۳۸۰۱:۱۸:۳۲ ۱۳۹۷/۸/۲۴
کاملا درسته
ناشناس۶۳۶۴۶۸۲۱:۱۶:۳۱ ۱۳۹۷/۸/۲۳
اگه درمورد این مطلب در کل کشور نظر سنجی کنیم به نظرم حداقل 60 درصد بر صحت این مطالب رای می دهتد
ناشناس۶۳۶۵۱۰۲۱:۵۲:۳۷ ۱۳۹۷/۸/۲۳
ارازل اسلاحتلب جز ایجاد دردسر کاری برای این کشور نکردن(دزدی کار نیست)
ناشناس۶۳۶۵۵۱۲۲:۱۳:۵۱ ۱۳۹۷/۸/۲۳
حرف های آقای ظریف گل به خودی بود
ناشناس۶۳۶۵۶۰۲۲:۱۸:۱۴ ۱۳۹۷/۸/۲۳
چشم ما به جماعت حامیان پولشویی روشن شد
ناشناس۶۳۸۲۸۴۲۰:۱۷:۰۰ ۱۳۹۷/۸/۲۵
البته حامیان نجومی گیران ...
کامبیز۶۳۶۶۴۷۲۳:۲۳:۳۶ ۱۳۹۷/۸/۲۳
استاد شیرزاد ، استاد بنده بودن در دانشگاه ذره ای در بینش سیاسی ایشون و حرفهاشون شک ندارم، کمااینکه تموم حرفهایی هم که زد درست بود و فقط پول استکبار ستیزی در اومد از فناوری هسته ای و ترور دانشمندان هسته ای ما
ناشناس۶۳۶۷۴۴۰۱:۲۹:۲۳ ۱۳۹۷/۸/۲۴
بحث آینه که هر کس در کشور یک مسئولیتی به او داده شد فکر می کنه که همه کاره کشوره هر چنیات را می تواند ببافد و حرف دشمن را با هر ادبیات هزینه بر برای کشور درست کند
ناشناس۶۳۶۷۹۶۰۶:۰۰:۴۲ ۱۳۹۷/۸/۲۴
امیدوارم قوه قضائیه بطور جدی ورود کند و از وزیر دلایل و مدارک بخواهد تا مشخص شود حرف مفت زدن، هزینه دارد!
ناشناس۶۳۶۸۱۷۰۷:۰۲:۲۸ ۱۳۹۷/۸/۲۴
سلام. با وجید این آقایون دیگه کشور برای سرنگونی احتیاج به دشمن خارجی نداره!!!!
ناشناس۶۳۶۹۰۹۰۸:۴۸:۲۸ ۱۳۹۷/۸/۲۴
شما اگه سایت خبری هستی برو تحقیق و تجسس کن بعد از چند وقت بیا بگو مقام ارشد راست گفت یا دروغ . متاسفانه مملکت طوری شده یک مقاله نویس قاضی شده و حکم هم میدهد و....
ناشناس۶۳۶۹۱۳۰۸:۵۱:۲۸ ۱۳۹۷/۸/۲۴
واقعا نمیشه حرفهای آقای ظریف رو انکار کرد اینهمه اختلاس وچپاول توسط بعضی نامردان در این مملکت که آبروی ایران ونظام را برد اسمش چیه برداشتن ورفتن کشورهای دکه صفا میکنند به ریش ما ایرانیها میخندند
حسن۶۳۶۹۳۸۰۹:۱۹:۴۴ ۱۳۹۷/۸/۲۴
جالبه کسی که خودش رو دیدبان شفافیت میدونه از شفافیت می ترسه.
ناشناس۶۳۷۰۰۱۱۰:۳۹:۵۴ ۱۳۹۷/۸/۲۴
چرا رسانه های خارجی حامی تحریم برای این سخنان ظریف سوت و کف می زنند ؟!
ناشناس۶۳۷۰۱۲۱۰:۵۱:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۲۴
تصویب لوایح FATF باعث لو رفتن راههای دور زدن تحریمها و افزایش نرخ ارز خواهد شد شفاف سازی باید با ساز و کار داخلی صورت بگیرد.
ناشناس۶۳۷۰۱۸۱۰:۵۸:۲۱ ۱۳۹۷/۸/۲۴
این دو اسلاحتلب باید محاکمه بشن
ناشناس۶۳۷۳۹۱۱۶:۱۵:۲۳ ۱۳۹۷/۸/۲۴
چی میگی اسولگرا؟ مثلا این خیلی بامزه بود؟
محمد ایرانی۶۳۷۰۵۸۱۱:۲۸:۰۶ ۱۳۹۷/۸/۲۴
فرض کنیم صحبتهای آقای ظریف همگی درست است! مسئول پول شویی در کشور کیست؟ مگر پول شویی در سیستم بانکی کشور اتفاق نمی افتد؟ مگر دولت مسئول سیستم بانکی نیست؟ اگر حرفهای آقای ظریف صحیح است متهم اصلی خود دولت است که به جای مراجعه و فشار بر قوه قضاییه و برخورد و جلوگیری از پول شویی فقط دارد فضاسازی میکند!
ناشناس۶۳۷۱۰۵۱۲:۰۹:۲۴ ۱۳۹۷/۸/۲۴
ظریف کار درست رو انجام داده
ناشناس۶۳۷۷۴۲۲۳:۲۷:۰۱ ۱۳۹۷/۸/۲۴
امام خمینی (ره) :اگر چنانچه امریکا از ما تعریف کند و روزنامه‎های امریکا از ما تعریف کنند، آن وقت است که باید مردم بگویند این چه است قضیه؟ یک قضیه‎ای است که دارند تعریف می‎کنند!
علی۶۳۷۹۵۰۰۹:۴۷:۱۳ ۱۳۹۷/۸/۲۵
نفوذیها در کشور که به عنوان ستون پنجم دشمن عمل میکنند باید توسط وزارت اطلاعات شناسایی و از طریق قوه قضاییه محاکمه شوند
ناشناس۶۳۸۰۶۷۱۲:۴۱:۲۲ ۱۳۹۷/۸/۲۵
آینه چون نقش تو بنمود راست /خودشکن آینه شکستن خطاست

پربحث‌های امروز

 1. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 2. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 3. چرا پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی مردود است؟

 4. بازار آجیل شب یلدا   

 5. حراج اطلاعات کشور، با چه قیمتی

 6. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 7. جهانگیری: هدف از تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه و مردم به تنگ بیایند

 8. حاجی دلیگانی: مخالف افزایش قیمت بنزین هستیم

 9. پیشنهاد جدید مجلس برای سهمیه‎بندی بنزین در سال ۹۸

 10. صحنه وحشتناکی که کارمند تنها در شرکت با آن مواجه شد  

 11. خوب بد زشت سخنان ظریف

 12. سرعت رشد مسکن در آذر + جدول قیمت

 13. مردم از فقر و تبعیض ناراحت اند، با برجام، FATF و بازی سیاسی شما کار ندارند

 14. بلاتکلیفی جاماندگان دریافت بسته حمایتی دولت/ خانواده‌هایی که مشمول بسته حمایتی نشده‌اند، چه کنند؟

 15. عضو فراکسیون امید: وزیر صنعت با انتصاب داماد روحانی به لبه تیغ استیضاح نزدیک شد/ نمی‌توانم باور کنم روحانی در جریان این انتصاب نبوده/ سرمایه اجتماعی روحانی بازهم کاهش پیدا خواهد کرد

 16. سفره کارگران چیده می‌شود

 17. یادداشت مطهری درباره بدعت مجمع تشخیص مصلحت نظام!

 18. دوروف  چگونه به تلگرام طلایی شما پیام فرستاد؟

 19. زمان بازنشستگی «زیباکلام» از دانشگاه تهران مشخص شد

 20. انتقاد کامیابی‌نیا از فهرست ۳۵ نفره کی‌روش/ هرکسی سرش به کار تیم خودش باشد بهتر است

 21. 92 درصد از بیمه شدگان کمتر از 3 میلیون تومان درآمد دارند

 22. واردات واکسنی که در تولید آن خودکفا هستیم!

 23. پیش بینی زمان مرگ تنها با یک آزمایش خون

 24. نوبخت: لایحه بودجه ۹۸ یکشنبه هفته آینده به مجلس تقدیم می‌شود

 25. تجمع نمایندگان اصفهان در دفتر آیت‌الله طباطبایی‌نژاد

پربحث‌های دیروز

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 3. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 4. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 5. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 6. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 7. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 8. مظلومی که داستان ندارد

 9. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 10. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 11. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 12. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 13. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 14. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 15. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 16. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 17. ظریف کافه را بهم ریخت / ادعایی که زود تکذیب شد  

 18. خداوند از علما، عهد و پیمان گرفته که در برابر شکم‌بارگی ستم‌گران و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند  

 19. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

 20. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 21. راز جسد سوخته زن جوان در کوه‌های مشهد

 22. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 23. واکنش مهاجرانی به سخنان امروز رضا پهلوی!  

 24. ترکان: در شرایط اقتصادی امروز، گروه‌های فقیر بیشتر شده‌اند

 25. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 9. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 10. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 11. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 12. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 13. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 14. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 15. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 16. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 17. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 18. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 19. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 20. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 21. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 22. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 23. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 24. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 25. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

پربحث‌های امروز

 1. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 2. حراج اطلاعات کشور، با چه قیمتی

 3. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 4. جهانگیری: هدف از تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه و مردم به تنگ بیایند

 5. خوب بد زشت سخنان ظریف

 6. عضو فراکسیون امید: وزیر صنعت با انتصاب داماد روحانی به لبه تیغ استیضاح نزدیک شد/ نمی‌توانم باور کنم روحانی در جریان این انتصاب نبوده/ سرمایه اجتماعی روحانی بازهم کاهش پیدا خواهد کرد

 7. یادداشت مطهری درباره بدعت مجمع تشخیص مصلحت نظام!

 8. تجمع نمایندگان اصفهان در دفتر آیت‌الله طباطبایی‌نژاد

 9. یکی از نشانه‌های وقاحت در برخی مسئولان  

 10. جلسه غیرعلنی تمام شد؛ آغاز جلسه علنی مجلس

 11. ابزار‌های نظارتی مجلس کارآمدتر می‌شود

 12. مواد منفجره حادثه چابهار چگونه به کشور وارد شد؟

 13. کار تراشی معاون روحانی برای شرکتی که از آن سهم می‌برد + سند

 14. همسر «مهندس بازرگان» درگذشت

 15. اعلام وصول ۵ سوال از ظریف

 16. وزیر دفاع: بخش دفاعی کشور نگاه به بیرون ندارد/ اتخاذ تدابیر صحیح رهبری موجب شکست آمریکایی‌ها شد

 17. اقدامات دولت در مبارزه با پولشویی

 18. فرمانده ارتش: تدابیر رهبر انقلاب قطب‌نمایی برای پیشرفت است

 19. مطهری و صادقی کجاء مجلس نشسته‌اند؟  

 20. نعمتی: بودجه ۹۸ باید واقعی بسته شود/ ارائه بودجه به مجلس طی ۱۰ روز آینده

 21. صحبت‌های لاریجانی درباره استعفای نمایندگان اصفهان

 22. اسامی ۲۱ نماینده تاخیرکننده آغاز جلسه علنی مجلس

 23. آغاز جلسه غیرعلنی مجلس با موضوع لایحه بودجه ۹۸

 24. عضو کمیسیون فرهنگی: طرح سازش به درد ملت ایران نمی‌خورد

 25. عکسی از امام خمینی (ره) که رسانه‌ها را به اشتباه انداخت!

پربحث‌های دیروز

 1. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 2. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 3. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 4. مظلومی که داستان ندارد

 5. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 6. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 7. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 8. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 9. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 10. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 11. ظریف کافه را بهم ریخت / ادعایی که زود تکذیب شد  

 12. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

 13. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 14. واکنش مهاجرانی به سخنان امروز رضا پهلوی!  

 15. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 16. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

 17. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 18. واعظی در واکنش به مصاحبه حجاریان: با اصلاح‌طلبان تندرو روابط خوبی نداریم/ با هیچ گروهی ائتلاف نکردیم

 19. کدخدایی: شورای نگهبان نمی‌تواند از ایرادات CFT چشم پوشی کند

 20. جنجال ضدانقلاب روی عکس آیت‌الله کاشانی + تصاویر

 21. کاظم جلالی: خبری از اجرای SPV نیست

 22. «دولت» خبر انتصاب داماد روحانی در وزارت صمت را تایید کرد

 23. انصاری: حتماً ضعف‌هایی دولت‌ وجود دارد/ نگه ‌داشتن نرخ ارز و ترامپ باعث مشکلات ارزی شد

 24. دیدار نمایندگان مستعفی با امام جمعه موقت اصفهان

 25. غیبت ۱۴ عضو مجمع تشخیص در جلسه امروز + اسامی

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 5. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 6. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 7. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 8. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 9. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 10. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 11. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 12. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 13. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 14. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 15. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 16. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 17. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 18. حجاریان؛ از پراگماتیسم تا اپورتونیسم

 19. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 20. مظلومی که داستان ندارد

 21. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 22. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 23. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 24. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 25. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

آخرین عناوین