انتقاد تکراری اصلاح طلبان از روحانی و کابینه/ حرف حساب نماینده مجلس ششم/ غلبه نگاه سیاسی در برخورد با سی اف تی

گروه سیاسی الف،   3970814134 ۷ نظر، ۷ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
انتقاد تکراری اصلاح طلبان از روحانی و کابینه/ حرف حساب نماینده مجلس ششم/ غلبه نگاه سیاسی در برخورد با سی اف تی

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

شورای نگهبان و انجام وظیفه قانونی 

دیروز خبر ردشدن لایحه CFT توسط شورای نگهبان منتشر شد. کدخدایی با انتشار توییتی از ایرادات و ابهامات شورای نگهبان به لایحه CFT و عودت آن لایحه به مجلس خبر داد. امروز هم متن ایرادات شورای نگهبان منتشر شد.

متن کامل ۲۲ ایراد شورای نگهبان به لایحه CFT

رسانه‌های مختلف در ادامه منازعه سیاسی در باب این لایحه درباره این اقدام شورای نگهبان هم موضع‌گیری کردند. روزنامه کیهان با تیتر «سیلی محکم مردم و شورای نگهبان به آمریکا در ۱۳ آبان» به این موضوع پرداخت و از اقدام شورای نگهبان حمایت کرد. 

در مقابل، روزنامه‌های اصلاح‌طلب با موضعی انتقادی با این مسئله مواجه شدند. برخی به این مسئله پرداختند که مهلت شورای نگهبان برای بررسی تمام شده بود. علی لاریجانی در جلسه علنی امروز  مجلس به این ادعا پاسخ داد و گفت نامه شورای نگهبان در مهلت قانونی به مجلس رسیده است.

لاریجانی: نظرات شورای نگهبان درباره CFT در مهلت قانونی به مجلس ارسال شده است

بررسی مجدد لایحه CFT در صحن مجلس

برخی دیگر از اصلاح‌طلبان از اعلام رسانه‌ای در تاریخ ۱۳ آبان انتقاد کردند و چون رد CFT را کمک به تحریم‌های آمریکا می‌دانند، اعلام نظر در این تاریخ را کمک ناخواسته شورای نگهبان به آمریکا دانستند.

در باب این مسئله باید گفت برخورد سیاسی مخل تصمیمات کارشناسی است و متاسفانه در مورد FATF نگاه سیاسی بر همه چیز غلبه کرده است. شورای نگهبان برحسب وظیفه قانونی بخش‌هایی از این لایحه را منطبق با شرع و قانون اساسی تشخیص نداده است. این مسئله نه هورا کشیدن دارد و نه اعتراض. فضای سیاسی، استادیوم فوتبال نیست.

اگر کسی به ایرادات شورای نگهبان، انتقادات کارشناسی وارد می‌داند می‌تواند با بررسی عالمانه، آن‌ها را مطرح کند، نه‌اینکه یک مسئله مهم ملی را که نیازمند نظرات کارشناسی است در سطح دعواها و کل‌کل‌های فوتبالی پایین بیاورند و با این کار به‌دنبال ماهی خویش از آب گل‌آلود باشند.

متاسفانه گروه‌های سیاسی کشور در این ماجرا سربلند نیستند. متاسفانه سیاستمداران ما عموما مسائل را سیاه و سفید می‌بینند و بدنه اجتماعی گروه‌های سیاسی هم طالب همین نگرش هستند. گویی تا وقتی ماجرایی برای ایشان حیثیتی نباشد واکنشی نسبت به آن ندارند.

رفتار گروه‌های سیاسی و بدنه اجتماعی آن‌ها باید توسط جامعه‌شناسان و عالمان سیاست بررسی شود. آنچه محرز است این است که این رفتار و گفتار به صلاح منافع ملی نیست.

***

احمد شیرزاد و حرف حساب

احمد شیرزاد سیاستمدار اصلاح‌طلب و نماینده اصفهان در مجلس ششم در گفت‌وگویی با روزنامه آرمان صحبت‌های جالبی درباره وضعیت کشور و امید به آینده مطرح کرده است. 

احمد شیرزاد: باید از مصیبت خوانی دست بکشیم؛ به فکر امیدآفرینی باشیم

شیرزاد گفته است: «به هر جنبه‌ای از مسائل و پیشرفت‌های اجتماعی کشور که نگاه کنیم می‌بینیم نه در شرایط قهقرا هستیم و نه در حد اعلی! یک کشوری هستیم در حد متوسط که در برخی از مسائل از کشورهای اطراف خود جلوتریم؛ پیشرفت علمی و فنی بیشتری داشته‌ایم، شعور اجتماعی و سیاسی و فرهنگی بالاتری داریم، تحمل مخالف و افراد در ایران بالاتر است و... بدون شک در بین کشورهای منطقه و کشورهای اسلامی تنها کشوری که سطح شعور اجتماعی و فرهنگی آن با ایران قابل مقایسه است، کشور ترکیه است.

این مسائل را نباید نادیده گرفت. در سفر اخیری که به اروپا داشتم دیدم مثلا شهر تهران به لحاظ سطح فناوری، شهرسازی و مسائل شهری دستکمی از آنها ندارد. اما خدا نکند یک کالایی گران شود ببینید چه هیاهویی بلند می‌شود؛ نه اینکه گرانی شیر و پوشک و مایحتاج مردم مهم نباشد، نه اما به اندازه اهمیتشان باید پرداخته شود. باید مجموع مولفه‌های پیشرفت را با هم نگاه کرد.»

همانگونه که شیرزاد گفته است متاسفانه رسانه‌ها و مردم کشور ما بیشتر از همه چیز به کاستی‌ها می‌پردازند و از اتفاقت مثبتی که رخ می‌دهد غافل هستند. مشکلات و کاستی‌ها در کشور زیاد است اما باید واقعیت کشور و پیشرفت‌های آن را هم ملاحظه کرد. 

نگاه واقعی به پیشرفت‌های کشور باعث می‌شود امید به آینده در جامعه بیشتر شود.

***

شورای شهر با چراغ به‌دنبال شهردار می‌گردد

با رای منفی دیروز کمیسون اجتماعی مجلس به استفساریه مستثنا کردن شهردار تهران از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، خداحافظی افشانی از شهرداری تهران قطعی شد. در پی این اتفاق، شورای شهر تهران وارد فرایند انتخاب سومین شهردار شد.

یکی از اعضای شورای شهر تهران از احتمال انتخاب سرپرست برای شهرداری تهران خبر داده است.

عضو شورای شهر: محسن هاشمی در شورا می‌ماند/ احتمال انتخاب سرپرست برای شهرداری تهران

هرچند نژادبهرام از شهردارنشدن محسن هاشمی خبر داده است اما در خبر دیگری که امروز منتشر شد نام محسن هاشمی در بین ۵ گزینه نهایی آمده است.

۵ گزینه نهایی شهرداری تهران

به‌نظر می‌رسد متاسفانه فرایند انتخاب شهردار در شورای شهر بیشتر به میدان مسابقه فراکسیون‌های شورا تبدیل شده است. افراد مطلع می‌دانند که ترکیب شورای شهر تهران از سه حزب اتحاد ملت، کارگزارن سازندگی و اعتمادملی تشکیل شده است و هرکدام از این سه حزب تلاش دارند فردی از خود را به شهرداری برسانند.

این رویه، غلط است، راه درست آن است که با تعریف شاخص‌ها به دنبال افراد حائز آن شرایط باشند، نه‌اینکه از ابتدا به‌دنبال افراد هم‌حزبی خود باشند. 

باید منتظر باشیم و ببینیم چه بر سر شهرداری تهران می‌آید.

***

انتقاد تکراری یک اصلاح‌طلب از رحمانی فضلی

عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب با انتشار یادداشتی در روزنامه آرمان از رحمانی فضلی، وزیر کشور انتقاد کرد. ناصری در بخشی از این مطلب نوشته است: «آقای روحانی حامیان اصلی‌اش را ناامید کرده است، چرا که ایشان فرصت‌های طلایی را از دست داده و بعید است که بتواند کار جدی انجام دهد. یکی از مواردی که آقای روحانی از لحاظ سیاسی و اجتماعی بسیار هزینه پرداخت و همچنین مقبولیت اجتماعی خود را از دست داد، انتخاب وزیری بود که با گفتمان سیاسی انتخاباتی‌اش به هیچ وجه سازگار نبود. زیرا جامعه‌ای که در دو انتخابات به او رای دادند خواهان ادامه مسیر توسعه سیاسی اصلاحات بودند، اما همگی شاهد موضوعی برعکس آن در دولت هستند. ضمن آنکه مجوز برخی احزاب کم و بیش در دولت‌های ایشان ارائه شد ولی آقای رحمانی‌فضلی با نگرش خاص خود استانداران را تقسیم و عملا نمایندگان آقای روحانی در استان‌ها، استاندار نشدند. در مجموع عملکرد آقای رحمانی‌فضلی بسیار ضعیف است، اما ایشان همچنان مورد حمایت آقای روحانی است.»

این انتقاد بارها و بارها از زبان اصلاح‌طلبان مطرح شده است و مشخص نیست تکرار چندباره آن چه فایده‌ای دارد. آن‌وقتی که همه‌جانبه در انتخابات از روحانی حمایت می‌کردند باید به‌فکر چنین روزهایی هم می‌بودند که روحانی بدون توجه به ایشان کار خود را می‌کند. روحانی چهار سال امتحان پس داده بود و کارنامه‌اش مشخص بود و اصلاح‌طلبان با آگاهی از کارنامه روحانی از او حمایت کردند. 

پس امروز جایی برای گلایه نیست. یک‌سال پیش و در هنگامه انتخابات باید به چنین روزهایی می‌اندیشیدند.

***

واکنش مجمع تشخیص به ماجرای هیئت نظارت

ماجرای نظارت مجمع تشخیص بر مصوبات مجلس چند روز است مورد توجه رسانه‌ها نیست. در چنین شرایط علی احمدی جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت‌وگویی در این باره با خبرگزاری مهر داشته است و با استناد به قوانین از نظارت مجمع تشخیص دفاع کرده است. 

اقدام لاریجانی در ارسال دو لایحه به مجمع تشخیص مصلحت تخلف بود

احمدی در بخشی از این گفت‌وگو گفته است: «موضوع نظارت، خارج از مصادیق اصل (۱۱۲) قانون اساسی و صلاحیت نیابتی هیات عالی نظارت مجمع است؛ نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی در صلاحیت مقام رهبری است که موضوع بند (۲) اصل (۱۱۰) قانون اساسی قرار گرفته است. مطابق ذیل اصل (۱۱۰) قانون اساسی، رهبری می‌تواند بعضی از وظایف و اختیارت خود را به شخص دیگری تفویض کند. بر همین اساس وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی از سوی رهبری ابتدا به مجمع‌تشخیص‌ مصلحت‌ نظام و سپس در سال ۹۶ به هیات عالی نظارت منتخب مجمع تفویض شد.

در نتیجه، مجمع و هیات عالی نظارت دو شان دارند، یکی صلاحیت نیابتی موضوع بند دو اصل ۱۱۰ برای تشخیص مغایرت مصوبات مجلس با سیاست‌های کلی که مطابق حکم رهبری به هیات عالی نظارت تفویض شده است؛ دیگری صلاحیت حل اختلاف بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان بر اساس مصلحت نظام که موضوع اصل (۱۱۲) قانون اساسی است.»

عناوین مرتبط

۲۵ آذر ۱۳۹۷افزایش شکاف بین اصلاح طلبان و اعتدالی ها/ تعارض منافع؛ این بار در سازمان محیط زیست/ حاشیه‌های ادامه‌دار انتصاب داماد رئیس‌جمهور
۲۴ آذر ۱۳۹۷داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست
۲۱ آذر ۱۳۹۷فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی
۲۰ آذر ۱۳۹۷ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی
۱۹ آذر ۱۳۹۷نظر اصلاح‌طلبان درباره ریاست‌جمهوری سردار سلیمانی/ کاسبی با حصر/ انتقاد معاون رئیس جمهور از حجاریان
۱۸ آذر ۱۳۹۷اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟
۱۷ آذر ۱۳۹۷نامه جهانگیری به مقامات عالی نظام/ روایت دو دانشجوی منتقد از بیان انتقادات در دیدار با رهبری/ استراتژی اصلاح‌طلبان برای انتخابات 1400
۱۴ آذر ۱۳۹۷انتقاد روزنامه اصلاح طلب از صادق زیباکلام/ کاسبی برخی نمایندگان مجلس/ آقای رحمانی فضلی به این تناقض پاسخ دهید
۱۳ آذر ۱۳۹۷واکنش سلحشوری به تقطیع سخنانش درباره حجاب/ مناظره غیابی سعید حجاریان و بهزاد نبوی/ وزیر دولت اصلاحات: حمایت از روحانی اشتباه بود
۱۲ آذر ۱۳۹۷مشابهت‌های رفتاری واعظی و مشایی/ بهزاد نبوی از چه چیزی گلایه می‌کند؟/ پوپولیسم در انتصاب مدیران جوان
۱۱ آذر ۱۳۹۷نظر رهبری درباره فیلم «مارمولک»/ رونق فضای شعر و شاعری در مجلس/ نامزد اتاق فکر دولت برای انتخابات ریاست جمهوری/ سپاه روی موشک می‌نویسد، موشک؟
۱۰ آذر ۱۳۹۷کنگره حزب کارگزاران؛ آغاز عبور از روحانی/ اصولگرایان با استیضاح ظریف موافقند؟/ انتقاد کیهان از علی‌اکبر صالحی

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۲۳۹۲۶۲۱:۴۸:۵۰ ۱۳۹۷/۸/۱۴
باز هم تحریم خوب آقایونی که میفرمودند برجام حالا راهکار بدین
ناشناس۶۲۴۲۷۲۰۸:۴۲:۱۲ ۱۳۹۷/۸/۱۵
شما که برجام را به هم زدید راهکار دهید
ناشناس۶۲۴۳۳۵۰۹:۲۱:۳۰ ۱۳۹۷/۸/۱۵
اونهایی که میگفتن برجام بده و نبود بهتر بود راه حل بدن! فرض کن شدیم قبل از برجام.
ب ز۶۲۴۷۹۹۱۲:۴۴:۳۶ ۱۳۹۷/۸/۱۵
برجام نباشد خیلی اوضاع خوب است خیلی حال میدهد .
ناشناس۶۲۴۱۶۲۰۵:۵۲:۳۰ ۱۳۹۷/۸/۱۵
میفرمایند تحریم ها را دور میزنیم خوب چرا از اول اینکار رو نکردید چرا مملکت رو معتل کردید فاتحه هسته ای رو هم خوندید البته خداییش زهر تحریم ها با به ظاهر عدم همکاری اروپا و بعضی کشورها گرفته شده و غیر قابل اعتماد بودن آمریکا به همه دنیا ثابت شده است
ناشناس۶۲۴۶۹۱۱۱:۵۰:۰۸ ۱۳۹۷/۸/۱۵
ر باب این مسئله باید گفت برخورد سیاسی مخل تصمیمات کارشناسی است
ناشناس۶۲۴۷۲۱۱۲:۰۶:۱۸ ۱۳۹۷/۸/۱۵
داریم برمی گردیم به عهد قاجار هر گوشه مملکت رو یکی برای خودش داره سند میزنه

پربحث‌های امروز

 1. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 2. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 3. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 4. چرا پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی مردود است؟

 5. حراج اطلاعات کشور، با چه قیمتی

 6. بازار آجیل شب یلدا   

 7. مردم از فقر و تبعیض ناراحت اند، با برجام، FATF و بازی سیاسی شما کار ندارند

 8. جهانگیری: هدف از تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه و مردم به تنگ بیایند

 9. عضو فراکسیون امید: وزیر صنعت با انتصاب داماد روحانی به لبه تیغ استیضاح نزدیک شد/ نمی‌توانم باور کنم روحانی در جریان این انتصاب نبوده/ سرمایه اجتماعی روحانی بازهم کاهش پیدا خواهد کرد

 10. صحنه وحشتناکی که کارمند تنها در شرکت با آن مواجه شد  

 11. حاجی دلیگانی: مخالف افزایش قیمت بنزین هستیم

 12. دوروف  چگونه به تلگرام طلایی شما پیام فرستاد؟

 13. پیشنهاد جدید مجلس برای سهمیه‎بندی بنزین در سال ۹۸

 14. زمان بازنشستگی «زیباکلام» از دانشگاه تهران مشخص شد

 15. خوب بد زشت سخنان ظریف

 16. یکی از نشانه‌های وقاحت در برخی مسئولان  

 17. FATF بخشی از ساختار وزارت خزانه‌داری آمریکاست

 18. سرعت رشد مسکن در آذر + جدول قیمت

 19. بلاتکلیفی جاماندگان دریافت بسته حمایتی دولت/ خانواده‌هایی که مشمول بسته حمایتی نشده‌اند، چه کنند؟

 20. همسر «مهندس بازرگان» درگذشت

 21. سفره کارگران چیده می‌شود

 22. یادداشت مطهری درباره بدعت مجمع تشخیص مصلحت نظام!

 23. کار تراشی معاون روحانی برای شرکتی که از آن سهم می‌برد + سند

 24. وزیر دفاع: بخش دفاعی کشور نگاه به بیرون ندارد/ اتخاذ تدابیر صحیح رهبری موجب شکست آمریکایی‌ها شد

 25. انتقاد کامیابی‌نیا از فهرست ۳۵ نفره کی‌روش/ هرکسی سرش به کار تیم خودش باشد بهتر است

پربحث‌های دیروز

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 3. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 4. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 5. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 6. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 7. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 8. مظلومی که داستان ندارد

 9. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 10. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 11. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 12. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 13. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 14. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 15. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 16. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 17. ظریف کافه را بهم ریخت / ادعایی که زود تکذیب شد  

 18. خداوند از علما، عهد و پیمان گرفته که در برابر شکم‌بارگی ستم‌گران و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند  

 19. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

 20. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 21. راز جسد سوخته زن جوان در کوه‌های مشهد

 22. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 23. واکنش مهاجرانی به سخنان امروز رضا پهلوی!  

 24. ترکان: در شرایط اقتصادی امروز، گروه‌های فقیر بیشتر شده‌اند

 25. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 8. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 9. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 10. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 11. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 12. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 13. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 14. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 15. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 16. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 17. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 18. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 19. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 20. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 21. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 22. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 23. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 24. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 25. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

پربحث‌های امروز

 1. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 2. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 3. حراج اطلاعات کشور، با چه قیمتی

 4. جهانگیری: هدف از تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه و مردم به تنگ بیایند

 5. عضو فراکسیون امید: وزیر صنعت با انتصاب داماد روحانی به لبه تیغ استیضاح نزدیک شد/ نمی‌توانم باور کنم روحانی در جریان این انتصاب نبوده/ سرمایه اجتماعی روحانی بازهم کاهش پیدا خواهد کرد

 6. خوب بد زشت سخنان ظریف

 7. یکی از نشانه‌های وقاحت در برخی مسئولان  

 8. همسر «مهندس بازرگان» درگذشت

 9. یادداشت مطهری درباره بدعت مجمع تشخیص مصلحت نظام!

 10. کار تراشی معاون روحانی برای شرکتی که از آن سهم می‌برد + سند

 11. وزیر دفاع: بخش دفاعی کشور نگاه به بیرون ندارد/ اتخاذ تدابیر صحیح رهبری موجب شکست آمریکایی‌ها شد

 12. توضیحات یک مقام آگاه درباره پرونده «وحید صیادی نصیری»

 13. نعمتی: بودجه ۹۸ باید واقعی بسته شود/ ارائه بودجه به مجلس طی ۱۰ روز آینده

 14. تجمع نمایندگان اصفهان در دفتر آیت‌الله طباطبایی‌نژاد

 15. مواد منفجره حادثه چابهار چگونه به کشور وارد شد؟

 16. فرمانده ارتش: تدابیر رهبر انقلاب قطب‌نمایی برای پیشرفت است

 17. مطهری و صادقی کجاء مجلس نشسته‌اند؟  

 18. جلسه غیرعلنی تمام شد؛ آغاز جلسه علنی مجلس

 19. عکسی از امام خمینی (ره) که رسانه‌ها را به اشتباه انداخت!

 20. ابزار‌های نظارتی مجلس کارآمدتر می‌شود

 21. موافقت دولت با واگذاری شرکت‌های فرهنگی - ورزشی استقلال و پرسپولیس

 22. افزایش شکاف بین اصلاح طلبان و اعتدالی ها/ تعارض منافع؛ این بار در سازمان محیط زیست/ حاشیه‌های ادامه‌دار انتصاب داماد رئیس‌جمهور

 23. محکومیت‌های «اسفندیار رحیم مشایی» تایید شد

 24. کلیات طرح تجمعات و راه‌پیمایی‌ها تصویب شد

 25. مدیرمسئول روزنامه شرق مجرم شناخته شد

پربحث‌های دیروز

 1. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 2. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 3. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 4. مظلومی که داستان ندارد

 5. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 6. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 7. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 8. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 9. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 10. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 11. ظریف کافه را بهم ریخت / ادعایی که زود تکذیب شد  

 12. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

 13. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 14. واکنش مهاجرانی به سخنان امروز رضا پهلوی!  

 15. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 16. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

 17. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 18. واعظی در واکنش به مصاحبه حجاریان: با اصلاح‌طلبان تندرو روابط خوبی نداریم/ با هیچ گروهی ائتلاف نکردیم

 19. کدخدایی: شورای نگهبان نمی‌تواند از ایرادات CFT چشم پوشی کند

 20. جنجال ضدانقلاب روی عکس آیت‌الله کاشانی + تصاویر

 21. کاظم جلالی: خبری از اجرای SPV نیست

 22. «دولت» خبر انتصاب داماد روحانی در وزارت صمت را تایید کرد

 23. انصاری: حتماً ضعف‌هایی دولت‌ وجود دارد/ نگه ‌داشتن نرخ ارز و ترامپ باعث مشکلات ارزی شد

 24. دیدار نمایندگان مستعفی با امام جمعه موقت اصفهان

 25. غیبت ۱۴ عضو مجمع تشخیص در جلسه امروز + اسامی

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 5. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 6. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 7. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 8. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 9. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 10. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 11. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 12. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 13. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 14. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 15. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 16. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 17. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 18. حجاریان؛ از پراگماتیسم تا اپورتونیسم

 19. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 20. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 21. حراج اطلاعات کشور، با چه قیمتی

 22. مظلومی که داستان ندارد

 23. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 24. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 25. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

آخرین عناوین