چه کسانی پولمان را بی ارزش می کنند؟

پویا کریمی، گروه تعاملی الف،   3970618105 ۲۷ نظر، ۱ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
چه کسانی پولمان را بی ارزش می کنند؟

در کشورهایی که رشد اقتصادی خوبی دارند مبنای اقتصاد، تولید است. این تولید همه حوزه ها مانند کشاورزی، صنایع شیمیایی و پتروشیمی و غیره را در بر می گیرد. متاسفانه در کشور ایران به تولید کنندگان توجه زیادی نمی شود و مردم نیز در این تولید از طریق مشارکت سهیم نمی شوند. با چنین رویکردی همه افراد جامعه و نیز بانک ها و دیگر مراکز رو به مسکن می آورند. یعنی به جای آنکه تولید و محصولات تولیدی و به تبع آن صادرات این محصولات به دیگر کشورها پایه های اقتصاد کشور را شکل دهد، مردم به سمت خرید مسکن و نیز خودرو سوق داده شده اند.

در حالیکه اگر به عنوان مثال، کشاورزی مدرن برای یک کشور جزء ارزش های اقتصادی تلقی شود، مردم نیز به این سمت گرایش پیدا می کنند و یا به بیان بهتر خود دولت مردم را در این امور مشارکت می دهد. متاسفانه بیشتر بانک های کشور نیز سپرده های مردم را در حوزه مسکن مصرف می کنند. این عدم مدیریت صحیح اقتصادی در کشور باعث شده که بخش زیادی از مردم با سوء استفاده دلالان در حوزه مسکن و خودرو به نوعی بازیچه دست آنها شده و از اینکه قیمت مسکن یا خودروی آنها بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی به میزان خیلی زیاد بیشتر شود احساس خوشحالی کنند.

نتیجه این خوشحالی کم ارزش شدن پول کشورمان و نداشتن آرامش در زندگی به دلیل نبود ثبات قیمت و یا حداقل افزایش قیمت های متعارف مسکن، خودرو و همه نیازمندی های مردم جامعه است. از طرفی برخی افراد هم شغلشان شده معامله گری، غافل از آنکه بازیچه دست دلالان هستند. شاید هم آگاهند و منفعت طلبی را ترجیح می دهند. یعنی این افراد بنابر نیازشان مسکن و خودرو تهیه نمی کنند بلکه به دنبال کسب سودهای کلان هستند. سودهای کلانی که آسیب های آن همه مردم را دچار مشکل می کند.

متاسفانه در کشور ما این دلالان هستند که قیمت های حبابی را ایجاد کرده اند. امیدواریم که این رویکردها اصلاح شود، با دلالان و افراد سودجو برخورد شود. راه حل مساله، تغییر نگاه دولت به پایه های اقتصاد کشور است. این روزها، دلالان در کشور ایران جولان می دهند. خانه و ماشین می خرند و چند روز بعد آنها را خیلی گرانتر می فروشند. این باعث شده که حتی مردمی که بنا بر نیازشان قصد خرید خانه و ماشین دارند دچار مشکل شوند. نتیجه چنین معامله هایی ایجاد قیمت های حبابی و کم ارزش شدن پول کشور است. این دلالان خائنین به مردم و کشور هستند. همه چیز را به دلار و تحریم نسبت می دهند. با این طرز فکر همه دست به دست هم می دهند تا پول کشورمان بی ارزش تر شود و این هدفی است که دشمنان ما به دنبال آن هستند. یعنی هر کس نه با یک رشد متناسب ارزش افزوده مالی که دارد، بلکه با سیر تصاعدی تلاش می کند آنچه را دارد گرانتر بفروشد.

در کجای تاریخ کشورمان بخش زیادی از مردم تا این اندازه از ارزش ها فاصله گرفته بوده اند؟ بخش زیادی از مردم عوض شده اند، منفعت طلبی بیداد می کند و در کشور نوعی سکولاریسم دارد رواج می یابد. باید هدف ها و ارزش هایمان را که برای آن هزینه ها داده ایم با هیچ چیز عوض نکنیم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۳۹۲۲۲۱۱:۵۰:۱۵ ۱۳۹۷/۶/۱۸
همسر خانم سلحشوری ، معاون پژوهشی و فناوری وزارت صنعت هستند...حالا ایشون اومده ژست طلبکار گرفته و نطق حاشیه ای می کند!!
ناشناس۵۳۹۶۲۷۱۴:۰۱:۵۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
چه ربطی به موضوع داشت؟!
ناشناس۵۴۰۱۰۰۱۷:۴۱:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۱۸
بنده خدا می خواسته برای یادداشت خانم سلحشوری نظر بدهد اشتباها این جا داده، عیب نداره پیش میاد
ناشناس۵۴۰۲۹۶۱۹:۴۴:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
دلالان که از طرف خود مقامات و بانک مرکزی هستند !
ناشناس۵۴۷۹۴۷۱۷:۵۳:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۲۳
شما جواب حرف ایشون رو بگو
بینوا۵۳۹۲۶۵۱۲:۰۶:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
پول را خود دولت بر اساس سیاستهای نولیبرالی و شوک درمانی بی ارزش میکند. اگر دقت کنید می بینید که هر چند وقت یک بار یک شوک قیمتی به ارز وارد میشود و در همان حال دولت با ارائه اطلاعات نادرست و مواضع فریب دهنده مردم را سر کار میکذارد تا اولا از تبدیل ریال به هر چیز با ارزش دیگر منصرف شوند و ثانیا حواسشان از برنامه اصلی دولت منحرف شود. دولت احمدی نژاد هم همین ترفند را می زد و هر دو دولت هم زمان تحریم را بهترین فرصت برای اجرای سیاستهایشان میدانستند و میدانند زیرا همه تقصیرها را گردن عوامل خارجی میاندازند! شروع طرح هدفمندی چند ماه زودتر از تحریمهای اوباما بود و شروع آزادسازی قیمتها هم چند ماه زودتر از تحریمهای ترامپ!
ناشناس۵۴۰۰۸۴۱۷:۲۹:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۱۸
این وظیفه دولت است که نرخ های نجومی ارز را نپذیرد وقتی دولت نرخ 7700 تومان را در نیما به رسمیت می شناسد و نرخ 4200 تومان را منحصر به کالای اساسی می کند این فاجعه به بار می اید دولت دوازدهم بدلیل بی ارزش کردن تعمدی ریال باید استیضاح بشود مقایسه رشد نقدینگی ایران و کشورهای همسایه بالاترین نرخ ارزی که می دهد 3500 تومان است که متاسفانه دولت به نرخ واقعی ارز بی توجه است چون بالا بودن نرخ به نفع دولت و به ضرر کارمندان و کارگران است.
ناشناس۵۳۹۳۱۳۱۲:۱۸:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
دلال اعظم دولت است که به مردم آموزش دلالی می دهد . چرا از دلال بر حسب تراکنش مالیات نمی گیرد اگر ریگی به کفش ندارد
ناشناس۵۳۹۳۸۲۱۲:۳۷:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
باند مافیای فولاد مافیای پتروشیمی ها مافیای بانک ها مافیای خودرو سازان اینها پول را بی ارزش می کنند نه ان بیچاره ای که برای حفط دارایی خود اقدام به خرید می کند. لطفا ادرس غلط ندهید
ناشناس۵۴۱۱۴۶۱۱:۳۴:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۹
ممنون از نظر شما. مردم فهیم کشورمان می دانند که منشا مافیا از کجاست. منظور اینجانب این نبود که مردمی که خودرو و مسکن می خرند، مقصرند. منظور این بود که سیاست های حاکم به گونه ای است که مردم لاجرم به این سمت گرایش پیدا می کنند حتی افراد پر درآمد مانند پزشکان، وکلا و ...
ناشناس۵۳۹۳۸۶۱۲:۳۸:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
متاسفانه در کشور ما این دلالان هستند که قیمت های حبابی را ایجاد کرده اند. امیدواریم که این رویکردها اصلاح شود، این دلالها از کجا آمده اند؟ مریخ؟! در کشورهای دیگر کسی تمایل به کسب درآمد بادآورد ندارد؟ صد البته که دارد، اما اجرای قانون است که میتواند جلوی سو استفاده را بگیرد. وقتی در کشور دهها قانون بدون ضابطه اجرایی تصویب میشود، در عمل حرمت قانون لوث میشود. مثل قانون مالیات بر خانه های خالی، یا قانون ماهواره، و یا قانون حجاب
علی۵۳۹۴۴۸۱۲:۵۵:۲۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
تنها کسانی که پول را بی ارزش میکنند ماییم، ما مردم. مسئولین ناراحت نباشند ما طاقت ناراحتی شما رو نداریم. باشه از این به بعد مردم خوبی میشیم ارزش پولمون را پایین نمیاریم. ببخشید دیگه تکرار نمیشه
به آفرید۵۳۹۵۲۱۱۳:۲۵:۰۸ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مردم پیروان رفتار و منش بزرگانشون هستن، وقتی برخی مسوولان مملکت دلال پروری میکنن چرا به مریم گیر میدین؟؟ صداقت در گفتار مسئولین چقدره؟ شفافیت در مجلسمون چقدره؟ حقوق های نجومیو مردم عادی میگیرن؟؟رانت هار کی تقسیم میکنه دوست عزیز؟ من به عنوان یه شخص عادی تو این کشور حق دارم از سرمایه خودم محافظت کنم این وظیفمه، اما ایا مسولین هم از سرمایه هاشون که همین مردم هستن محافظت میکنن؟؟ یا بیشتر بفکر رای اوری و جنگ سیاسی و تقویت ژن های خوبشونن؟
ناشناس۵۳۹۸۹۳۱۵:۴۴:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
ترامپ
نادان۵۴۰۱۴۶۱۸:۰۵:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
بانکها و در راس آن بانک مرکزی عامل بی ارزش شدن پول ملی میشوند. مکانیزم کار هم بسیار ساده است بانکها پول مردم را با وعده پرداخت سود بالا از مردم میگیرد. بانک باید این پول را بصورت وام دراختیار بخش کشاورزی، صنعت و تولید قرار دهد. اما هیچ تولیدی با این سودهای بانکی ممکن نیست. اما سود سپرده ها باید از جائی تامین شود. پس بانک مرکزی باید مدام پول چاپ و در اختیار این بانکها قرار دهد و در عوض بانکها را بدهکار میکند. بعد از مدتی که در ایران حدود 6، هفت سال است حجم پول بقدری افزایش میابد که مناسب توزیع بین خواص میگردد. در این زمان با رانت اطلاعاتی، بانکها و افراد خاص شروع به خرید مسکن یا سکه و ارز میکنند. مردم که تازه متوجه اتفاقات میشوند بصورت خود جوش برای حفظ سرمایه های نقدی خود وارد این بازار میشوند که البته تعداد این افراد در مقایسه با کل جمعیت کشور ناچیز است. اما همین هجوم که عمدتا در تهران و شهرهای بزرگ اتفاق میافتد، سونامی افزایش نرخ ارز و سکه و مسکن و ....را به راه میاندازد. نتیجه نیز معلوم است: انباشته شدن و تجمیع ثروت نزد خواص. خلاصه اینکه این عمل عامدانه و با هدایت دولت و همراهی بعضی از نمایندگان مجلس است.
ناشناس۵۴۰۳۱۵۱۹:۵۳:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
1- سیاستهای اشتباه مسئولان 2- فساد 3- عدم همراهی مردم به دلیل وجود نارضایتی از مسئولان
مهرداد۵۴۰۳۷۵۲۱:۰۷:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
تفکر و تجزیه و تحلیل در باب این نوشته که "در کجای تاریخ کشورمان بخش زیادی از مردم تا این اندازه از ارزش ها فاصله گرفته بوده اند؟ بخش زیادی از مردم عوض شده اند، منفعت طلبی بیداد می کند" بسیار مهم است"
ناشناس۵۴۰۳۹۶۲۱:۲۸:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اسلاحتلبای فاسد
ناشناس۵۴۰۴۹۱۲۲:۲۷:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۱۸
کار دژمنه امریکایی اسراییلی فتنه ،ساکت فتنه،سعودی،انحرافی،منافق،زنجیره ای ،اجاره ای،اشرافی یه
ناشناس۵۴۰۶۸۴۰۲:۳۶:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۱۹
بنظر من اینها همه چرت و پرت هستند.موضوع اینه که دولت با امار الکی در مورد نرخ تورم سود بانکی رو پایین اورد.با این کار دو اتفاق افتاد اولا خودیها که وامهای دهها وشاید صدها میگیرند نرخ سودشون پایین میاد و از طرفی مردم عادی که میبینند پول ملی هر روز ضعیفتر میشه برای حفظ حاصل دسترنج سالها جون کندنشون به خرید کالای سرمایه ای مثل ماشین و خونه یا طلا و ارز رو میارن.همین الان دارایی هر کس نسبت به فروردین یکسوم شده و از طرفی با موج گرانی و حقوق ثابت...!تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.
ناشناس۵۴۰۷۶۴۰۷:۴۶:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۱۹
سیستم بانکی شاید بیشترین عامل کاهش ارزش پول باشد.چون براحتی اندوخته های مردم را تا حد یک سوم کاهش می دهد و خود با خرید وبنگاه داری غلط ثروتش سه برابر می شود. باید بانک ها مجبور شوند به مقدار کاهش ارزش پول اندوخته های مردم را بالا ببرند. در این صورت کسی تقاضای کاهش ارزش پول را نمی دهد.
ناشناس۵۴۰۸۹۰۰۹:۲۰:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۱۹
اری ای چنین بود ای برادر.
ناشناس۵۴۳۲۶۲۱۳:۰۰:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۲۰
در این آشفته بازار هم دولت و هم مجلس مقصرند زیرا مجلس در بودجه 97 قیمت دلار 3500 تومان تصویب نمود پس چطور دولت باچه مجوزی دلار را 4200 تومان اعلام کرد . مگه کشور افغانستان سالهای طولانی درگیر جنگ های خارجی وداخلی نبوده (شوروی ، ائتلاف غربی ، طالبان ) عراق جنگ باایران حمله آمریکا ، داعش و همچنین کشور سوریه مگه جنگ زده و تحریم نیستند چرا ارزش پول ملی شان از بالاتر است تا کی ناصواب بشنویم ...اکثر افرادی که از اول انقلاب در حلقه مرکزی کشور .....ند جایشان به افراد جوان و بالیاقت و زبردست بدهیم .... ولی پاک دست و امین و امانتدار بیت المال باشند .
ali۵۴۴۰۳۹۱۸:۵۹:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۲۰
خروج کالاهای اساسی از مریوان ممنوع شد ‌فرماندار مریوان می‌گوید از امروز به گمرک و نهادهای ذی‌ربط اعلام شده که از خروج هر نوع کالای اساسی اعم از روغن، برنج و سایر اقلام معیشتی جلوگیری کنند. ‌محمد شفیعی پیش از این گفته بود که در پی خرید مسافران عراقی، کالاهای اساسی در مریوان نایاب شده‌اند. کاهش ارزش ریال ایران بهای این کالاها را برای مسافران عراقی کاهش داده است. گفته می‌شود شهرهای آبادان و خرمشهر در خوزستان هم با پدیده‌ای مشابه روبه‌رو هستند.
ناشناس۵۴۵۹۷۹۲۳:۳۸:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۲۱
باز هم مقصر اصلی مردم معرفی می شوند
حسین۵۴۷۶۲۵۱۲:۵۰:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۲۳
باسلام اینکه پرسش ندارد مدیران خارجی بانک مرکزی .که به ایران وپول ملی کوچکترین اهمیتی نمیدهند
ناشناس۵۴۸۴۴۴۰۸:۲۵:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۲۴
دولت وام های میلیاردی داده بود و پس نمیدانند دولت ارزش پول را پایین آور تا بدهکاران بانکی بدهی خود را بدهند هچنین دولت جهت پرداخت حقوق کارمندان بازنشسته ها یارانه دلار را گران میفروشند تا تامین بودجه شود

پربحث‌های امروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 5. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 8. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 9. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 10. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 11. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 12. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 13. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 14. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 15. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 16. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 17. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 18. عجیب‌ترین ماشین عروس دنیا  

 19. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 20. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 21. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 22. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 23. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 24. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 25. نصب تابلوی ورود ممنوع حیوانات در ۸۰ درصد پارکها/ نیازمند فرهنگ سازی هستیم

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 3. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 4. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 5. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 6. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 7. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 8. ظریف: به شما اطمینان می‌دهم آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود!   

 9. بیرانوند مغلوب دروازه‌بان عربستان شد + عکس

 10. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 11. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 12. فشار معیشتی خانوار افزایش یافت، دولت اقدام کند، منتظر نماند/ میزان خط فقر چقدر است؟

 13. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 14. محمد هاشمی: نتیجه عملکرد دولت روحانی کاهش ارزش پول ملی شد

 15. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 16. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 17. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 18. رئیس کل بانک مرکزی: بر نوسانات بازار ارز غلبه کردیم/وضعیت ذخایر ارزی کشور مطلوب است/برنامه‌ریزی‌های انتقال مالی را بدون توجه به SPV تدارک دیده‌ایم

 19. احمد توکلی: رهبری نظری درباره پالرمو و CFT به مجمع اعلام نکرده‌اند/ ظریف نتوانست مجمع را درباره لایحه پالرمو قانع کند

 20. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 21. زمان حال را غنیمت بشمار  

 22. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 23. شریعتمداری نامه وزیران به رهبر انقلاب برای لوایح FATF را تایید کرد

 24. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 25. کارکنان دولت سال آینده چقدر حقوق می‌گیرند؟

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 7. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 8. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 9. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 10. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 11. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 12. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 13. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 14. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 15. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 16. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 17. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 18. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 19. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 20. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 21. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 22. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 23. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 24. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 25. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

آخرین عناوین