صحبت‌های وزیر اطلاعات در مورد کانال‌های تلگرامی

گروه سیاسی الف،   3970431080

وزیر اطلاعات با بیان اینکه این وزارتخانه درباره ده‌ها هزار کانال تلگرامی حکم واحدی ندارند، گفت: براساس تحلیل محتوا و نوع رویکرد آنها و گرایشاتشان به لحاظ منافع عالی نظام، امنیت ملی در مورد آنها رفتار و تصمیم‌گیری می‌کنیم.

سید محمود علوی وزیر اطلاعات صبح امروز در پاسخ به سوال کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: این سوال نشانگر دغدغه عزیزان نسبت به مسائل امنیت ملی و مسائل اخلاقی است، از این بابت از این دغدغه عزیزان تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: هر فرد، سازمان و دستگاهی براساس شاکله خودش عمل می‌کند، هر دستگاهی براساس نگاه کارشناسی، نظر کارشناسی، رویکردها و روش‌هایی که براساس راهبردهای حاکم بر سازمان تنظیم می‌کند رفتار می‌کند ولی این یک امر طبیعی است. وزارت اطلاعات در این چارچوب عمل می‌کند. دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی دیگر نیز در همین چارچوب عمل می‌کنند.

وزیر اطلاعات بیان داشت: وزارت اطلاعات در هر موضوعی از جمله مسئله فضای مجازی و فعالان رسانه‌ای و مدیران کانال‌هار تلگرامی براساس کارشناسی خودش عمل می‌کند.

علوی تصریح کرد: در اینگونه موارد ملاحظات غیرکارشناسی را دخالت نمی‌دهم. از نظر کارشناسی وزارت اطلاعات درباره ده‌ها هزار کانال تلگرامی حکم واحدی ندارند. براساس تحلیل محتوا و نوع رویکرد آنها و گرایشاتشان به لحاظ منافع عالی نظام، امنیت ملی در مورد آنها رفتار و تصمیم‌گیری می‌کنیم.

وزیر اطلاعات اعلام کرد: وزارت اطلاعات با کانال‌هایی که رسماً محتوای ضد دین منتشر می‌کردند و یا بازنشرمی‌کردند توهین به خداوند متعالی، توهین به انبیاء، ائمه طاهرین و قرآن می‌کردند را شناسایی کرده، آنها را احضار کرده و باز هم بررسی و دسته‌بندی کرده است. آنجایی که مدیران چنین کانال‌هایی که با هیجان‌های کور و نادانسته به چنین رفتاری دست زده‌اند آنها را احضار و راهنمایی کرده و به آنها تذکر داده است و کار بخش عظیمی از اینها را به دستگاه قضایی نکشانده و مزاحم دستگاه قضایی نشده است. از آنها تعهد گرفته که این فعالیت را متوقف کنند و به دست خود آنها کانال‌ها را مسدود کرده و تحت اشراف اطلاعاتی قرار داده که اگر چنانچه دوباره به این روش اقدام کنند آن وقت گام‌های بعدی را بر می‌دارد و برخورد بازدارنده متناسب را داشته باشد.

علوی خاطرنشان کرد: اما آن دسته از مدیران کانال‌های ضد دین که وزارت با کار کارشناسی به این نتیجه رسید که اینها سازمان‌یافته دارند فعالیت می‌کنند و با سازمان‌هایی که با اتاق فکر عملیات ضد دینی انجام می‌دهند و محتوای ضد دینی تولید می‌کنند اگر به این مطلب رسید که برخی مدیران با این رویکرد عمل می‌کنند آنها را هم شناسایی کرده است چون کارکرد، کارکرد سازمانی است آنجا دیگر تذکر و امثال اینها ضرورت ندارد و وزارت اطلاعات اینگونه افراد را به دستگاه قضایی واگذار کرده است.

علوی گفت: بحث، بحث دین و مقدسات مردم است. از طرف دیگر وزارت اطلاعات با هزاران کانال و گروه که با ماهیت ضد انقلابی و امنیتی فعالیت می‌کنند اعم از کانال‌هایی که یا مربوط به منافقین بود یا مرتبط با آنها بود روبرو بود. کانال‌های سلطنت طلب‌ها، تجزیه طلب‌ها، فرق نوظهور همه اینها را تحت اشراف اطلاعاتی قرار دادیم و با اینها برخورد کرده است به خاطر اینکه اینها در مقابله با امنیت ملی فعالیت می‌کردند. اضافه بر آن براساس مقررات بین‌المللی ده‌ها هزار کانال‌های با محتوای مستهجن، کودک‌آزاری و تروریستی را شناسایی کرده، از همکاری مسئولین مختلف و جامعه اطلاعاتی برای شناسایی استفاده کرده و با همکاری وزارت ارتباطات نسبت به مسدود کردن این کانال‌ها اقدام کرده است.

وی اضافه کرد: کانال‌هایی که جنبه ضد امنیتی و اخلاقی نداشته و به فعالیت‌های جناحی خود می‌پرداختند همانطور که ۲ تیم استقلال و پیروزی در زمین بازی فوتبال مسابقه می‌دهند و داور باید نسبت به آنها بی‌طرف باشد ما در مقابل کانال‌هایی که در چارچوب نظام فعالیت کرده‌اند و دارای گرایش‌های سیاسی درون نظام بوده‌اند، گرایش سیاسی آنها را لحاظ نکرده‌ایم و اصول انقلاب، نظام و خطوط قرمز نظام را ملاحظه کرده و در رفتار با کانال‌های درون نظام با گرایش‌های مختلف متناسب با این نرم‌افزارانه برخورد کرده‌ایم و اگر مواردی بوده که مغایر با منافع ملی و مصالح ملی بوده است و مغایرت با امنیت ملی و اصول اخلاقی و شرعی در اینها به آن صورت ندیده‌ایم این موارد را سعی کرده‌ایم تذکر و هشدار دهیم. اگر هم موردی لازم بود و لجاجت و عنادی دیدیم حتی برخورد هم داشته باشیم.

وی تأکید کرد: سعی ما در برخورد با نیروهای درون نظام براساس رهنمود حکیمانه مقام معظم رهبری مبنی بر جذب حداکثری و دفع حداقلی بوده است.

علوی در مورد مدیرانی که در سوال نمایندگان در مورد آنها مواردی مطرح شده بود، گفت: اینها مدیرانی هستند در دسته اخیر قرار داشته‌اند و در محدوده نظام با کارکردی درون نظام و تمایلات خودشان بوده‌اند و از این موضع با آنها رفتار شده است. من از برادر عزیزم جناب آقای کریمی قدوسی استدعا می‌کنم که مطالب خود را در این بحث بگویند و فرصت پاسخگویی را داشته باشم و به بعد از صحبت دوم بنده موکول نشود. به ما هم حق بدهید، امروز جمعی از نمایندگان ملت به من می‌گویند چرا اینها را گرفته‌اید و چرا اینها را نگرفته‌اید. همین مقدار کار را مشکل می‌کند اما این را می‌دانیم از هر دو صورت نشأت گرفته از دغدغه عزیزان نسبت به مسائل کشور است.

وی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت پاسداران در نقطه مرزی مریوان گفت: آنچه در عمل انجام شده چه در وزارت و چه در بین همکاران ما در سپاه و قوه قضاییه سیر طبیعی و کارشناسی خودش را طی کرده است منتهی هرکدام با نگاه و تشخیص همان دستگاه بوده که یک امر طبیعی است.

علوی ادامه داد: وزارت اطلاعات به مسائل حرفه‌ای نگاه می‌کند و قبل از اینکه در برخورد با عوامل ناامنی بخواهد فعال شود در برقراری امنیت به صورت مثبت سعی می‌کند عمل کند. امنیت رسانه‌ای را وزارت حق فعالان وزارت می‌داند، همه اقشار باید در جامعه احساس امنیت کنند.

علوی اضافه کرد: کشور برای رشد، پویایی و بالندگی هم نیاز به امنیت فیزیکی دارد که در این زمینه وزارت اطلاعات کارنامه درخشان دارد و نیمه خالی لیوان که کار وزارت نیست. از بین حدود ۳۰۰ تیمی که با برنامه اقدام تروریستی وارد کشور شده‌اند و زیر ضربه رفتند و عوامل آنها توسط وزارت اطلاعات دستگیر شدند چرا آن را فراموش می‌کنید؟

وی ادامه داد: در قوی‌ترین کشور با قوی‌ترین سرویس هم ممکن است یک رخنه‌ای به وجود بیاید، قاعده این بود که نسبت به جمهوری اسلامی ایران که این همه توطئه از هر سو متوجه آن است تا امنیتش را به چالش بکشد باید رخنه‌ها اتفاق می‌افتاد اما اینکه از بیش از ۳۰۰ مورد، یک رخنه اتفاق می‌افتد نشانه قدرت دستگاه امنیتی است مثل اینکه تیمی نه اینکه ما یک مورد را ببینیم مثل اینکه تیمی ۱۰ گل زده و یک گل خورده، آن یک گل خورده را ببینیم و ۱۰ گل را نادیده بگیریم، تیمی که ۱۰ گل زده، برنده است. 

وی اظهارداشت: امنیتی فیزیکی ، اقتصادی، روانی، رسانه‌ای، فرهنگی و سیاسی همه نیاز جامعه است و وزارت اطلاعات در جهت تأمین هر یک از این ابعاد امنیت تلاش خودش را می‌کند. وجود اختلاف یک مسئله‌ای است که طبیعی است. دستگاه‌ها هرکدام نظر خود را دارند اما این اختلاف دیدگاه‌ها نتوانسته مانع بر هم خوردن همدلی و هم‌افزایی دستگاه‌های اطلاعاتی به خصوص وزارت اطلاعات و سپاه شود.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: براساس نظر کارشناسی نه اینجانب و نه کارشناسان وزارت بر محتوای کانال‌های مورد نظر آقای کریمی قدوسی به موردی که جنبه ضد امنیتی و اخلاقی داشته باشد برخورد نکرده‌ایم که بخواهیم از این منظر با آنها رفتار کنیم، تا آنجا که ما می‌دانیم عنادی با نظام ندارند و حتی برخی از آنها که من می‌شناسمشان مقلد مقام معظم رهبری هستند. بعضی از آنها براساس تمایلات جناحی‌شان مطلب زدند، آیا وزارت اطلاعات که باید از بازی‌های سیاسی به دور باشد از موضع جریان‌های سیاسی باید با افراد برخورد کند؟! که مقام معظم رهبری ما را از آن منع کردند.

وی تأکید کرد: اگر همین کانال‌ها و امثال اینها موردی داشتند که مغایر با منافع و مصالح کشور چه برسد به امنیت ملی تذکر داده‌ایم و هشدار داده‌ایم و ارشاد کرده‌ایم و تاثیرش را در رفتار آنها دیده‌ایم. 

علوی بیان داشت: وقتی افرادی با ارشاد، موعظه و نصیحت مسیر خود را اصلاح می‌کنند چه نیازی است که با مشت آهنین بر فرق آنان بکوبیم، کاش این سوال در شرایط خودش مطرح می‌شد، در شرایط وحدت، برادری و همدلی و همگرایی بیش از هر زمان دارد و پرچم این حرکت سازنده و کشتی‌بان با کفایت مقام معظم رهبری بر دست گرفته‌اند و تاکنون چندین حرکت در جهت تقویت، وحدت و انسجام ملی انجام داده‌اند، کاشکی در این شرایط مطرح نمی‌شد و موجب دل‌مشغولی مردم را فراهم نمی‌کرد.

وی اظهارداشت: آنچه توسط همکاران ما در وزارت اطلاعات، یا عزیزانمان در اطلاعات سپاه اتفاق افتاده براساس کارشناسی آنها بوده که با نظر کارشناسی همدیگر ممکن است تفاوت داشته باشد، دستگاه قضایی هم براساس محتویات پرونده‌ای که توسط وزارت اطلاعات یا اطلاعات سپاه به آن داده می‌شود اقدام به صدور حکم می‌کند که برای ما هم نظر کارشناسی عزیزان اطلاعات سپاه و هم حکم قضایی محترم است و این مانعی نیست که ما نظر کارشناسی خودمان را داشته باشیم.

به گزارش فارس، علوی گفت: الحمدولله ما الان در شرایطی هستیم که به دنبال جلسات هم‌اندیشی، دوستانه و برادرانه‌ای که برگزار کرده‌ایم در حال حاضر نگاه‌ها در وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و دستگاه قضایی به همدیگر نزدیک شده و این امید را انشاالله ایجاد کرده که با همکاری عزیزانمان در اطلاعات سپاه به همراهی قوه قضاییه موضوع مورد بحث به خیر و خوشی خاتمه یابد.

عناوین مرتبط

۱۹ آذر ۱۳۹۷وزیر اطلاعات: تلاش حراست ها برای مقابله و پیشگیری است
۱۸ آذر ۱۳۹۷۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  
۱۷ آذر ۱۳۹۷وزیر اطلاعات: حاکمیت‌ها مانع شکل‌گیری تروریسم در کشورها شوند
۲۲ آبان ۱۳۹۷کریمی‌قدوسی: اظهارات ظریف مورد استناد و استقبال آمریکا و سازمان‌های غربی قرار گرفته است
۱۹ آبان ۱۳۹۷سوال از ظریف درباره ۲۴ پرونده دعاوی ظالمانه آمریکا علیه ایران و درخواست مصادره ۱۰۰ میلیارد دلار اموال ایران
۱۴ آبان ۱۳۹۷وزیر اطلاعات: مرزبانان ربوده شده تا این لحظه در سلامت هستند
۱۴ آبان ۱۳۹۷شناسایی ۱۱ تیم‌ تروریستی در ایام اربعین
۱۴ آبان ۱۳۹۷اولین واکنش وزیر اطلاعات به ادعاهای دانمارک
۱۳ آبان ۱۳۹۷وزیر اطلاعات: توطئه‌جدید آمریکا سرنوشتی جز شکست در پی نخواهد داشت
۱۲ آبان ۱۳۹۷کریمی قدوسی: موضع‌گیری اخیر آیت‌الله یزدی خیرخواهانه و عمیق بود
۵ آبان ۱۳۹۷وزارت خارجه خبر مذاکره با آمریکا در عمان را تکذیب کرد
۳۰ مهر ۱۳۹۷مخالفت 2 صفحه ای هیات عالی نظارت مجمع با سی اف تی و اف ای تی اف

پربحث‌های امروز

 1. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 2. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 3. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 4. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 5. متن فایل صوتی لحظات آخر زندگی خاشقچی منتشر شد

 6. رئیسی از کدام نظرسنجی حرف میزند؟!  

 7. دلار به کانال ۱۰ هزار تومان بازگشت

 8. آقای رئیسی، نمی‌دانستیم شما قرار است با آقای قالیباف رقابت کنید!  

 9. تهران، کلانشهر غالباً پر ترافیک، چه زمان به سامان خواهد رسید!

 10. رویای ۱۳ میلیون جوان ایرانی  

 11. وزیرصنعت را استیضاح و خودروسازان را مجبور به افزایش عرضه و کاهش قیمت‌ها کنید

 12. رئیس کل بانک مرکزی برای بانک‌ها خط قرمز تعیین کرد + جزئیات

 13. سردار در تهران، شایعه دستگیری در دبی + تصاویر

 14. کار خودروسازان، اخلال در نظام اقتصادی نیست؟

 15. شارلاتانیسم مطبوعاتی یعنی...  

 16. جهانگیری: می‌توانیم محرومیت را از مناطق محروم سراسر کشور برطرف کنیم

 17. قیمت روز دلار پرشیا را ۸۰۰۰ دلار کرد

 18. کرباسچی: اگر به من بود، نجفی و افشانی را شهردار نمی‌کردم

 19. ولایتی: پایان‌دادن به خونریزی میان مسلمانان وظیفه‌ای اسلامی انسانی است

 20. حیف‌ومیل چندهزار میلیاردی در آموزش و پرورش/ قوه قضائیه ورود کند

 21. ترامپ: دولت من در دوسال بیش از هر دولت دیگر آمریکا دستاورد داشته است

 22. وزیر صنعت: با افزایش تولید خودرو قیمت‌ها اصلاح می‌شود

 23. خودروسازان را محاکمه کنید

 24. همه اظهارات حاشیه‌ساز دکتر مهناز افشار!  

 25. هرکه بی‌روزی است روزش دیر شد

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 5. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 6. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 7. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 8. واکنش سیداحمد خمینی به انتشار عکسی جنجالی تفریح لاکچری

 9. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 10. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 11. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 12. قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

 13. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 14. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 15. نه چپ نه راست، دعوت به ساختارشکنی

 16. طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان از سر گرفته شد

 17. مدیرعامل جدید شستا انتخاب شد + سوابق

 18. شرکت بول فرانسه مدعی طلب 1.9 میلیون یورویی از سازمان مالیاتی شد +سند

 19. جلیلی: برخی مسئولان تازه به شناخت ۷۰ سال پیش دانشجویان از آمریکا رسیدند/ حفظ برجام با جیب ملت ایران خوابی است که برای اروپا تعبیر نخواهد شد

 20. چرا نرخ دلار پایین آمد اما اجناس ارزان نشد؟

 21. اولین تصویر منتشر شده از عامل انتحاری حمله تروریستی چابهار  

 22. کنایه رئیسی به هوچی‌گران زمان انتخابات!  

 23. دهقان: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت/ کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور

 24. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 25. واکنش عجیب مهناز افشار به خبر احضارش  

پربحث‌های هفته

 1. خانم سلحشوری چادر حرمت دارد؛ لطفا صداقت داشته باشید

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. پاسخ جالب مردم درباره نمایندگان مجلس؛ استعفا بدید/ مشکل ما رفع حصر است؟  

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 7. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 8. حیف از نام هنرمند که برای سلبریتی‌های بی‌سواد استفاده می‌شود   

 9. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 10. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 11. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 12. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 13. عامل آتش زدن مردم در پارکها دستگیر شد+ فیلم

 14. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 15. تلاش گسترده خودروسازان برای آزادسازی قیمت خودرو در بازار رها شده/ قیمت خودرو گران خواهد شد؟ نظر دولت چیست؟

 16. هشدار توکلی به روسای قوای سه‌گانه: از نارضایتی مردم مستضعف بپرهیزید/ از سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول دست بشویید/ برای عبور از بحران فکری کنید

 17. روحانی با افزایش قیمت خودرو مخالفت کرد

 18. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 19. حرف های یک مهندس برق مملکت

 20. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 21. در دنیای پروانه سلحشوری‌ها، سمیه حیدری باشید  

 22. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 23. آزمایش موشکی ایران و نقشه جدید آمریکا/ همراهی اروپا با ترامپ

 24. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

 25. تکرار حادثه تلخ مدرسه معین/ 4 دانش آموز اصفهانی قربانی آزار جنسی

پربحث‌های اخیر

 1. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 2. رئیسی از کدام نظرسنجی حرف میزند؟!  

 3. آقای رئیسی، نمی‌دانستیم شما قرار است با آقای قالیباف رقابت کنید!  

 4. سردار در تهران، شایعه دستگیری در دبی + تصاویر

 5. شارلاتانیسم مطبوعاتی یعنی...  

 6. جهانگیری: می‌توانیم محرومیت را از مناطق محروم سراسر کشور برطرف کنیم

 7. ولایتی: پایان‌دادن به خونریزی میان مسلمانان وظیفه‌ای اسلامی انسانی است

 8. جواد لاریجانی: مدیران دولتی اگر غیرکارآمد عمل کنند در تیم دشمن هستند

 9. هرکه بی‌روزی است روزش دیر شد

 10. سخنگوی وزارت خارجه: مردم تا اطلاع ثانوی از سفر به گرجستان خودداری کنند/ به فرانسه توصیه می‌کنیم که مسایل خود را با عدم استفاده از زور جلو ببرد

 11. چرا روحانی سابقه اعتمادش به آمریکا را انکار می‌کند؟

 12. ۳۲ استیضاح در مجلس دهم/ وزرای کشور و آموزش و پرورش بالاترین تقاضای استیضاح

 13. ما اسلام را نمی‌فهمیم آقای روحانی  

 14. لاریجانی: اگر حوادث فرانسه در ایران رخ می‌داد، دشمنان می‌گفتند نظام ایران در حال واژگونی است

 15. نتیجه تفکر غرب زده برخی مسئولین  

 16. سردار شریف: اظهارات آمریکایی ها برای روحیه‌دهی به آل سعود است

 17. واکنش بهرام قاسمی به بیانیه شورای همکاری خلیج فارس

 18. وزیر اطلاعات: تلاش حراست ها برای مقابله و پیشگیری است

 19. موسویان: ایران ظرفیت مذاکرات جامع با اروپا را دارد اما اروپا این ظرفیت را ندارد

 20. رائفی‌پور: اصلاح‌طلبان خودشان را از مردم جدا می‌دانند و با ایجاد ترس سراغ مردم می‌آیند

 21. سخنرانی محکومان سال‌های ۷۸ و ۸۸ در دانشگاه تربیت مدرس

 22. بزرگ‌ترین تهدیدات امنیت کشور  

 23. چه قوانینی در ارسال لوایح پالرمو و پولشویی به مجمع تشخیص نقض شد؟

 24. نشست رئیس‌جمهور با مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

پربحث‌های دیروز

 1. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 2. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 3. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 4. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 5. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 6. قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

 7. مدیرعامل جدید شستا انتخاب شد + سوابق

 8. جلیلی: برخی مسئولان تازه به شناخت ۷۰ سال پیش دانشجویان از آمریکا رسیدند/ حفظ برجام با جیب ملت ایران خوابی است که برای اروپا تعبیر نخواهد شد

 9. اولین تصویر منتشر شده از عامل انتحاری حمله تروریستی چابهار  

 10. دهقان: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت/ کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور

 11. حجاریان؛ بدعهدی موجر و مستاجر

 12. تردید در حسن نیت یک ادعا

 13. معاون روحانی: فساد اصلی ناشی از ساختار دولت است

 14. جواد لاریجانی: مدیران دولتی اگر غیرکارآمد عمل کنند در تیم دشمن هستند

 15. سخنگوی قوه قضائیه: پرونده عراقچی ۹ متهم دارد/ دادگاه علنی با اجازه قاضی

 16. ناصر ایمانی: جبهه پایداری برای اصولگرایان فقط هزینه داشته است

 17. پروژه‌ای قدیمی یا جدید؟/ دستور حجاریان برای عبور از روحانی با نافرمانی مدنی

 18. سردار فضلی: تفکر بسیجی کشور را از مراحل مختلف تحریم‌ با قوت عبور خواهد داد

 19. آزادیخواه: سازشگران با آمریکا خائن هستند/ نباید چشمانمان را به روی ظلم ببندیم

 20. ناوهای جنگی ایران با «چشم عقاب» می‌بینند/ ویژگی های جدیدترین رادار آرایه فازی نداجا

 21. مشاور روحانی استعفا کرد

 22. آخرین وضعیت طرح سوال از روحانی در مجلس

 23. پشت پرده حادثه تروریستی چابهار

 24. هشدار بجایِ روحانی

 25. نقوی‌حسینی: ثبت"SPV" در هاله‌ای از ابهام است

پربحث‌های هفته

 1. خانم سلحشوری چادر حرمت دارد؛ لطفا صداقت داشته باشید

 2. پاسخ جالب مردم درباره نمایندگان مجلس؛ استعفا بدید/ مشکل ما رفع حصر است؟  

 3. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 4. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 5. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 6. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 7. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 8. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 9. هشدار توکلی به روسای قوای سه‌گانه: از نارضایتی مردم مستضعف بپرهیزید/ از سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول دست بشویید/ برای عبور از بحران فکری کنید

 10. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 11. در دنیای پروانه سلحشوری‌ها، سمیه حیدری باشید  

 12. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 13. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

 14. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 15. روحانی: اگر جلوی صادرات نفت ایران در خلیج فارس گرفته شود نفتی صادر نخواهد شد

 16. کدخدایی: اظهارات محمودصادقی را از طریق قوه قضائیه پیگیری می‌کنیم

 17. آقای روحانی! محرمانه نداریم/ شفافیت را از دولت آغاز کنید

 18. روحانی: ‌فشار اقتصادی‌ آمریکا و صهیونیست‌ها علیه ملت ایران است/ با اقامه نماز در برابر ابرقدرت‌ها حفظ خواهیم شد

 19. وزیر بهداشت: تحریم کشوری با حداقل ۱۵ همسایه یک شوخی است!

 20. تایید حکم انفصال از خدمت رئیس کل پیشین بانک مرکزی/سیف نمی‌تواند مشاور روحانی باشد

 21. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 22. روحانی: FATF لازمه ارتباط مالی جهانی است/ چه کسی به آمریکا اعتماد کرده است؟/ چه کسانی موسسات اعتباری پدید آوردند و اجازه تاراج مال مردم را دادند؟/ آمریکا ۸ بار مستقیم درخواست مذاکره کرد

 23. دکتر احمد توکلی : درباره بازنشسته‌ها؛ یا افراط کردیم یا تفریط/ مجلس اصلاح کند

 24. موشک کروز کوثر؛ قاتل ناوچه اسرائیلی ساعر + تصاویر

 25. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

آخرین عناوین