صحبت‌های وزیر اطلاعات در مورد کانال‌های تلگرامی

گروه سیاسی الف،   3970431080

وزیر اطلاعات با بیان اینکه این وزارتخانه درباره ده‌ها هزار کانال تلگرامی حکم واحدی ندارند، گفت: براساس تحلیل محتوا و نوع رویکرد آنها و گرایشاتشان به لحاظ منافع عالی نظام، امنیت ملی در مورد آنها رفتار و تصمیم‌گیری می‌کنیم.

سید محمود علوی وزیر اطلاعات صبح امروز در پاسخ به سوال کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: این سوال نشانگر دغدغه عزیزان نسبت به مسائل امنیت ملی و مسائل اخلاقی است، از این بابت از این دغدغه عزیزان تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: هر فرد، سازمان و دستگاهی براساس شاکله خودش عمل می‌کند، هر دستگاهی براساس نگاه کارشناسی، نظر کارشناسی، رویکردها و روش‌هایی که براساس راهبردهای حاکم بر سازمان تنظیم می‌کند رفتار می‌کند ولی این یک امر طبیعی است. وزارت اطلاعات در این چارچوب عمل می‌کند. دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی دیگر نیز در همین چارچوب عمل می‌کنند.

وزیر اطلاعات بیان داشت: وزارت اطلاعات در هر موضوعی از جمله مسئله فضای مجازی و فعالان رسانه‌ای و مدیران کانال‌هار تلگرامی براساس کارشناسی خودش عمل می‌کند.

علوی تصریح کرد: در اینگونه موارد ملاحظات غیرکارشناسی را دخالت نمی‌دهم. از نظر کارشناسی وزارت اطلاعات درباره ده‌ها هزار کانال تلگرامی حکم واحدی ندارند. براساس تحلیل محتوا و نوع رویکرد آنها و گرایشاتشان به لحاظ منافع عالی نظام، امنیت ملی در مورد آنها رفتار و تصمیم‌گیری می‌کنیم.

وزیر اطلاعات اعلام کرد: وزارت اطلاعات با کانال‌هایی که رسماً محتوای ضد دین منتشر می‌کردند و یا بازنشرمی‌کردند توهین به خداوند متعالی، توهین به انبیاء، ائمه طاهرین و قرآن می‌کردند را شناسایی کرده، آنها را احضار کرده و باز هم بررسی و دسته‌بندی کرده است. آنجایی که مدیران چنین کانال‌هایی که با هیجان‌های کور و نادانسته به چنین رفتاری دست زده‌اند آنها را احضار و راهنمایی کرده و به آنها تذکر داده است و کار بخش عظیمی از اینها را به دستگاه قضایی نکشانده و مزاحم دستگاه قضایی نشده است. از آنها تعهد گرفته که این فعالیت را متوقف کنند و به دست خود آنها کانال‌ها را مسدود کرده و تحت اشراف اطلاعاتی قرار داده که اگر چنانچه دوباره به این روش اقدام کنند آن وقت گام‌های بعدی را بر می‌دارد و برخورد بازدارنده متناسب را داشته باشد.

علوی خاطرنشان کرد: اما آن دسته از مدیران کانال‌های ضد دین که وزارت با کار کارشناسی به این نتیجه رسید که اینها سازمان‌یافته دارند فعالیت می‌کنند و با سازمان‌هایی که با اتاق فکر عملیات ضد دینی انجام می‌دهند و محتوای ضد دینی تولید می‌کنند اگر به این مطلب رسید که برخی مدیران با این رویکرد عمل می‌کنند آنها را هم شناسایی کرده است چون کارکرد، کارکرد سازمانی است آنجا دیگر تذکر و امثال اینها ضرورت ندارد و وزارت اطلاعات اینگونه افراد را به دستگاه قضایی واگذار کرده است.

علوی گفت: بحث، بحث دین و مقدسات مردم است. از طرف دیگر وزارت اطلاعات با هزاران کانال و گروه که با ماهیت ضد انقلابی و امنیتی فعالیت می‌کنند اعم از کانال‌هایی که یا مربوط به منافقین بود یا مرتبط با آنها بود روبرو بود. کانال‌های سلطنت طلب‌ها، تجزیه طلب‌ها، فرق نوظهور همه اینها را تحت اشراف اطلاعاتی قرار دادیم و با اینها برخورد کرده است به خاطر اینکه اینها در مقابله با امنیت ملی فعالیت می‌کردند. اضافه بر آن براساس مقررات بین‌المللی ده‌ها هزار کانال‌های با محتوای مستهجن، کودک‌آزاری و تروریستی را شناسایی کرده، از همکاری مسئولین مختلف و جامعه اطلاعاتی برای شناسایی استفاده کرده و با همکاری وزارت ارتباطات نسبت به مسدود کردن این کانال‌ها اقدام کرده است.

وی اضافه کرد: کانال‌هایی که جنبه ضد امنیتی و اخلاقی نداشته و به فعالیت‌های جناحی خود می‌پرداختند همانطور که ۲ تیم استقلال و پیروزی در زمین بازی فوتبال مسابقه می‌دهند و داور باید نسبت به آنها بی‌طرف باشد ما در مقابل کانال‌هایی که در چارچوب نظام فعالیت کرده‌اند و دارای گرایش‌های سیاسی درون نظام بوده‌اند، گرایش سیاسی آنها را لحاظ نکرده‌ایم و اصول انقلاب، نظام و خطوط قرمز نظام را ملاحظه کرده و در رفتار با کانال‌های درون نظام با گرایش‌های مختلف متناسب با این نرم‌افزارانه برخورد کرده‌ایم و اگر مواردی بوده که مغایر با منافع ملی و مصالح ملی بوده است و مغایرت با امنیت ملی و اصول اخلاقی و شرعی در اینها به آن صورت ندیده‌ایم این موارد را سعی کرده‌ایم تذکر و هشدار دهیم. اگر هم موردی لازم بود و لجاجت و عنادی دیدیم حتی برخورد هم داشته باشیم.

وی تأکید کرد: سعی ما در برخورد با نیروهای درون نظام براساس رهنمود حکیمانه مقام معظم رهبری مبنی بر جذب حداکثری و دفع حداقلی بوده است.

علوی در مورد مدیرانی که در سوال نمایندگان در مورد آنها مواردی مطرح شده بود، گفت: اینها مدیرانی هستند در دسته اخیر قرار داشته‌اند و در محدوده نظام با کارکردی درون نظام و تمایلات خودشان بوده‌اند و از این موضع با آنها رفتار شده است. من از برادر عزیزم جناب آقای کریمی قدوسی استدعا می‌کنم که مطالب خود را در این بحث بگویند و فرصت پاسخگویی را داشته باشم و به بعد از صحبت دوم بنده موکول نشود. به ما هم حق بدهید، امروز جمعی از نمایندگان ملت به من می‌گویند چرا اینها را گرفته‌اید و چرا اینها را نگرفته‌اید. همین مقدار کار را مشکل می‌کند اما این را می‌دانیم از هر دو صورت نشأت گرفته از دغدغه عزیزان نسبت به مسائل کشور است.

وی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت پاسداران در نقطه مرزی مریوان گفت: آنچه در عمل انجام شده چه در وزارت و چه در بین همکاران ما در سپاه و قوه قضاییه سیر طبیعی و کارشناسی خودش را طی کرده است منتهی هرکدام با نگاه و تشخیص همان دستگاه بوده که یک امر طبیعی است.

علوی ادامه داد: وزارت اطلاعات به مسائل حرفه‌ای نگاه می‌کند و قبل از اینکه در برخورد با عوامل ناامنی بخواهد فعال شود در برقراری امنیت به صورت مثبت سعی می‌کند عمل کند. امنیت رسانه‌ای را وزارت حق فعالان وزارت می‌داند، همه اقشار باید در جامعه احساس امنیت کنند.

علوی اضافه کرد: کشور برای رشد، پویایی و بالندگی هم نیاز به امنیت فیزیکی دارد که در این زمینه وزارت اطلاعات کارنامه درخشان دارد و نیمه خالی لیوان که کار وزارت نیست. از بین حدود ۳۰۰ تیمی که با برنامه اقدام تروریستی وارد کشور شده‌اند و زیر ضربه رفتند و عوامل آنها توسط وزارت اطلاعات دستگیر شدند چرا آن را فراموش می‌کنید؟

وی ادامه داد: در قوی‌ترین کشور با قوی‌ترین سرویس هم ممکن است یک رخنه‌ای به وجود بیاید، قاعده این بود که نسبت به جمهوری اسلامی ایران که این همه توطئه از هر سو متوجه آن است تا امنیتش را به چالش بکشد باید رخنه‌ها اتفاق می‌افتاد اما اینکه از بیش از ۳۰۰ مورد، یک رخنه اتفاق می‌افتد نشانه قدرت دستگاه امنیتی است مثل اینکه تیمی نه اینکه ما یک مورد را ببینیم مثل اینکه تیمی ۱۰ گل زده و یک گل خورده، آن یک گل خورده را ببینیم و ۱۰ گل را نادیده بگیریم، تیمی که ۱۰ گل زده، برنده است. 

وی اظهارداشت: امنیتی فیزیکی ، اقتصادی، روانی، رسانه‌ای، فرهنگی و سیاسی همه نیاز جامعه است و وزارت اطلاعات در جهت تأمین هر یک از این ابعاد امنیت تلاش خودش را می‌کند. وجود اختلاف یک مسئله‌ای است که طبیعی است. دستگاه‌ها هرکدام نظر خود را دارند اما این اختلاف دیدگاه‌ها نتوانسته مانع بر هم خوردن همدلی و هم‌افزایی دستگاه‌های اطلاعاتی به خصوص وزارت اطلاعات و سپاه شود.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: براساس نظر کارشناسی نه اینجانب و نه کارشناسان وزارت بر محتوای کانال‌های مورد نظر آقای کریمی قدوسی به موردی که جنبه ضد امنیتی و اخلاقی داشته باشد برخورد نکرده‌ایم که بخواهیم از این منظر با آنها رفتار کنیم، تا آنجا که ما می‌دانیم عنادی با نظام ندارند و حتی برخی از آنها که من می‌شناسمشان مقلد مقام معظم رهبری هستند. بعضی از آنها براساس تمایلات جناحی‌شان مطلب زدند، آیا وزارت اطلاعات که باید از بازی‌های سیاسی به دور باشد از موضع جریان‌های سیاسی باید با افراد برخورد کند؟! که مقام معظم رهبری ما را از آن منع کردند.

وی تأکید کرد: اگر همین کانال‌ها و امثال اینها موردی داشتند که مغایر با منافع و مصالح کشور چه برسد به امنیت ملی تذکر داده‌ایم و هشدار داده‌ایم و ارشاد کرده‌ایم و تاثیرش را در رفتار آنها دیده‌ایم. 

علوی بیان داشت: وقتی افرادی با ارشاد، موعظه و نصیحت مسیر خود را اصلاح می‌کنند چه نیازی است که با مشت آهنین بر فرق آنان بکوبیم، کاش این سوال در شرایط خودش مطرح می‌شد، در شرایط وحدت، برادری و همدلی و همگرایی بیش از هر زمان دارد و پرچم این حرکت سازنده و کشتی‌بان با کفایت مقام معظم رهبری بر دست گرفته‌اند و تاکنون چندین حرکت در جهت تقویت، وحدت و انسجام ملی انجام داده‌اند، کاشکی در این شرایط مطرح نمی‌شد و موجب دل‌مشغولی مردم را فراهم نمی‌کرد.

وی اظهارداشت: آنچه توسط همکاران ما در وزارت اطلاعات، یا عزیزانمان در اطلاعات سپاه اتفاق افتاده براساس کارشناسی آنها بوده که با نظر کارشناسی همدیگر ممکن است تفاوت داشته باشد، دستگاه قضایی هم براساس محتویات پرونده‌ای که توسط وزارت اطلاعات یا اطلاعات سپاه به آن داده می‌شود اقدام به صدور حکم می‌کند که برای ما هم نظر کارشناسی عزیزان اطلاعات سپاه و هم حکم قضایی محترم است و این مانعی نیست که ما نظر کارشناسی خودمان را داشته باشیم.

به گزارش فارس، علوی گفت: الحمدولله ما الان در شرایطی هستیم که به دنبال جلسات هم‌اندیشی، دوستانه و برادرانه‌ای که برگزار کرده‌ایم در حال حاضر نگاه‌ها در وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و دستگاه قضایی به همدیگر نزدیک شده و این امید را انشاالله ایجاد کرده که با همکاری عزیزانمان در اطلاعات سپاه به همراهی قوه قضاییه موضوع مورد بحث به خیر و خوشی خاتمه یابد.

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۲ مهر ۱۳۹۷علوی: مردم با شنیدن نام وزارت اطلاعات باید احساس آرامش کنند
۱۶ مهر ۱۳۹۷واکنش کریمی قدوسی به صحبت‌های ظریف در مجلس  
۸ مهر ۱۳۹۷طرح ممنوعیت انتصاب مدیران دارای تابعیت بیگانه در دستور کار سه کمیسیون
۷ مهر ۱۳۹۷روایتی عجیب از دیدار رئیس دولت اصلاحات با ملک عبدالله در سال ۸۸  
۳ مهر ۱۳۹۷هشدار کریمی قدوسی به روحانی و ظریف
۲ مهر ۱۳۹۷وعده 15 هزار دلاری، تابعیت و اقامت در اروپا به تروریستهای اهوازی
۲ مهر ۱۳۹۷وزیر اطلاعات: بخش عمده‌ای از عوامل حادثه تروریستی اهواز دستگیر شده‌اند
۱ مهر ۱۳۹۷پاسخ کوبنده سربازان گمنام امام زمان (عج) به طراحان حادثه تروریستی اهواز
۱ مهر ۱۳۹۷جلسه ویژه کمیسیون امنیت با وزرای اطلاعات، خارجه، کشور و اطلاعات سپاه/ احتمال سفر دسته جمعی به اهواز
۲۶ شهریور ۱۳۹۷حضور وزیر اطلاعات در هیئت ریحانه الحسین (س)  
۲۵ شهریور ۱۳۹۷نظر کریمی قدوسی در مورد نداشتن سفیر در چین و هند
۱۷ شهریور ۱۳۹۷جلسه مسئولان تلگرام با برخی مدیران کانالهای پرمخاطب، در امارات

وب‌گردی

کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 2. شکست زودهنگام برنامه ترامپ برای "صفر شدن صادرات نفت ایران"/ یک "بلوف سیاسی" که نگرفت

 3. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 4. چند نفر در ایران از فیلترشکن استفاده می‌کنند؟

 5. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 6. جانشین احتمالی محمد بن سلمان کیست؟

 7. پیش‌فروش جدید ایران‌خودرو ۲۹ مهرماه انجام می‌شود

 8. مخالفت شهروندان انگلیسی با برگزیت براساس نظرسنجی‌ها

 9. ۲ مستند ایرانی در مهم‌ترین جشنواره فیلم مستند جهان پذیرفته شدند

 10. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 11. شورای نگهبان از نظرات وکلا استفاده می‌کند؟  

 12. روایتی تکان دهنده از اموال، ثروت و ساعت کاری برخی وزرای دولت روحانی  

 13. تعداد متقاضیان سفر اربعین از مرز یک میلیون نفر گذشت

 14. حضور بانوان در بازی پرسپولیس و السد صحت ندارد

 15. خانه و موزه «گوته» در آلمان  

 16. شهادت یک محیط بان و دو فعال محیط زیست در درگیری با شکارچیان

 17. جزئیات ورود آب به متروی تجریش اعلام شد

 18. شایع ترین بیماری‌هایی که زنان مبتلا می‌شوند

 19. نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

 20. توافق اولیه گروه‌های سیاسی لبنان درباره پست‌های دولت آینده

 21. مجلس از تصمیمات هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص تبعیت می‌کند

 22. افشاگری از دزدی‌ها و اختلاس‌های کهکشانی  

 23. آغاز حرکت کاروان پیاده روی اربعین از ملاشیه خوزستان  

 24. دستگیری جاعلان روادید اربعین با ۹۷ ویزای جعلی

 25. رئیس جمهور وقت تلف نکند؛ مجلس به شریعتمداری رای اعتماد نمی‌دهد

پربحث‌های دیروز

 1. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 2. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 3. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 4. آرایشگاه معروف، عروس خانم را کچل کرد

 5. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 6. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 7. تصمیم‌گیری برای ۲ نرخی شدن بنزین؛ هفته آینده روی میز کمیسیون انرژی

 8. تیپ عجیب سفیر ژاپن در تهران  

 9. آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعلام کرد

 10. امیرعبداللهیان: قیافه «ترامپ» پس از ۱۳ آبان امسال دیدنی است

 11. کاهش پلکانی قیمت‌ خودرو آغاز شد

 12. بخشنامه رییس قوه قضاییه برای جلوگیری از زندانی شدن محکومین مهریه

 13. مردی با خودرو همسرش را له کرد

 14. ارزشمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۱۸

 15. بازی جدید ترامپ برای رهایی بن سلمان از ماجرای خاشقچی

 16. انتخابات آزاد به سبک محمد‌رضا پهلوی + سند

 17. خبر خوش سپاه پاسداران از هلاکت امیر داعش و طراح اصلی جنایت تروریستی اهواز در عملیات نیروهای مقاومت

 18. پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور از کشور

 19. هاشمی: از موضوع شنود بگذرید/حتی زن و شوهر نیز می‌توانند از این وسایل استفاده کنند

 20. طلبه همدانی و همسرش با ضربات چاقو مجروح شدند

 21. فیلم/حضور بانوان در ورزشگاه آزادی و تشویق تیم ملی   

 22. واکنش نماینده ایران به ادعای امارات درباره جزایر۳گانه ایران+فیلم

 23. رکورد تاریخی یک شهرداری در کتک زدن مردم!

 24. اینجا ماهشهر: اگه می‌تونی نفس بکش!  

 25. تصاویر بازدید پلیس ترکیه از کنسولگری عربستان  

پربحث‌های هفته

 1. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 2. تصادف برادر عضو شورای شهر تهران با ماشین بیت‌المال در شمال + واکنش شورا

 3. حکم راننده لندکروز جنجالی صادر شد

 4. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 5. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 6. دلار ۱۹ هزار تومانی کار دولت بود  

 7. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 8. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 9. بهشت جای چه افرادی است؟/ آیا امکان دارد که غیرمسلمانان نیز وارد بهشت شوند؟

 10. دلار در مرز ۱۵ هزار تومان/ حال و هوای بازار ارز تهران

 11. قدرتمندترین پاسپورت جهان متعلق به کدام کشور است؟

 12. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 13. آقای سیف لطفا فرافکنی نکنید!

 14. واکنش خداکرمی به تصادف برادرش با خودروی شورای شهر: برادرم در حال انجام وظیفه بود/ بیمه خسارت ماشین را پرداخت می‌کند

 15. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 16. لوطیان جاده‌ها یا مرگ قانون؟!/ سمندی که یخچال فریزر است!

 17. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 18. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 19. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 20. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 21. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 22. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 23. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 24. نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضائیه؛ بیانات جنابعالی قانع کننده نبود

 25. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

گوشی شاپ

پربحث‌های اخیر

 1. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 2. ترک مناظره «بررسی ابعاد سیاسی FATF» از سوی صادق زیباکلام

 3. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 4. شورای نگهبان از نظرات وکلا استفاده می‌کند؟  

 5. نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

 6. مجلس از تصمیمات هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص تبعیت می‌کند

 7. رئیس جمهور وقت تلف نکند؛ مجلس به شریعتمداری رای اعتماد نمی‌دهد

 8. واکنش بعیدی‌نژاد به تحریف سخنانش توسط بی‌بی‌سی فارسی + عکس

 9. سرنوشت شهردار تهران هفته آینده مشخص می شود

 10. طرح نمایندگان تهران برای ابقای افشانی در شهرداری/ هاشمی مناسب‌ترین گزینه برای شهرداری تهران است

 11. موشک ضد زره صاعقه+ عکس

 12. نمایندگانی که اخبار محرمانه را علنی کنند به کمیته نظارت معرفی می‌شوند

 13. علمای اهل سنت ربایش مرزبانان میرجاوه را محکوم کردند

 14. مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی اقدام تروریستی میرجاوه را محکوم کرد

 15. روحانی در نامه‌ای به وزیر دفاع، از پیشرفت‌های صنعت دفاعی قدردانی کرد

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 2. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 3. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 4. امیرعبداللهیان: قیافه «ترامپ» پس از ۱۳ آبان امسال دیدنی است

 5. ارزشمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۱۸

 6. انتخابات آزاد به سبک محمد‌رضا پهلوی + سند

 7. پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور از کشور

 8. سردار پاکپور: سپاه برای آزادی گروگانها آماده عملیات مشترک با ارتش پاکستان علیه اشرار است

 9. سردار سلامی: در هر نقطه منافع دشمن را ویران می‌کنیم

 10. آخرین اخبار از بررسی لایحه CFT در شورای نگهبان

 11. کنایه سنگین یک اصلاح طلب به شورای شهر تهران

 12. ترک مناظره «بررسی ابعاد سیاسی FATF» از سوی صادق زیباکلام

 13. جهانگیری: دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی از نظر بودجه در تنگنا قرار گرفته‌اند

 14. موشک های بالستیک دریایی سپاه 700 کیلومتری شدند/ ساخت موشک خاص ایرانی برای نبرد سوریه

 15. لاریجانی: بد و بیراه گفتن‌ها به یکدیگر موجب کُند شدن توسعه شده است

 16. ضرب‌الاجل به وزرای روحانی

 17. توکلی: شفافیت آرای نمایندگان به مجلس شجاعت می‌دهد/ شورای نگهبان تاکنون کسی را به خاطر رای دادن رد صلاحیت نکرده

 18. علمای اهل سنت ربایش مرزبانان میرجاوه را محکوم کردند

 19. مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی اقدام تروریستی میرجاوه را محکوم کرد

 20. روحانی در نامه‌ای به وزیر دفاع، از پیشرفت‌های صنعت دفاعی قدردانی کرد

 21. روحانی: امیدوارم حکم موقت دادگاه‌ لاهه بر رفتارهای غیرقانونی دولت آمریکا تأثیرگذار باشد

 22. نترسید، نترسید

 23. واکنش زاکانی به چشمک برجامی نعمتی

 24. رد پای عوامل نفوذی در ربوده شدن مرزبانان/ پاکستان نسبت به آزادی مرزبانان اقدام کند

 25. دریادار سیاری: همه تجهیزات نظامی را خودمان تامین می کنیم

پربحث‌های هفته

 1. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 2. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 3. دلار ۱۹ هزار تومانی کار دولت بود  

 4. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 5. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 6. آقای سیف لطفا فرافکنی نکنید!

 7. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 8. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 9. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 10. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 11. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 12. آیا مسئولان به کشور خیانت می‌کنند؟/ چرا حکم انفصال از خدمت سیف اجرا نشد؟/ اظهارات بحث‌برانگیز سردار نقدی

 13. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 14. فرصت سوزی دولت در ترمیم کابینه و معرفی وزراء/ خبرهای ناخوشایند از معرفی گزینه های تکراری و ناکارآمد

 15. فراخوان رهبر انقلاب برای تکمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت

 16. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: گرانی کمر جامعه را شکسته؛ دولت در بالا و پایین رفتن نرخ ارز نقش دارد

 17. نقش FATF را در این توصیه نامه نمی‌بینید؟

 18. سامانه پدافند هوایی سعیر+ عکس

 19. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 20. تجمع اعتراضی دانشجویان همزمان با حضور روحانی در دانشگاه تهران + عکس

 21. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 22. حواشی تجمع دانشجویان حامی روحانی علیه روحانی در دانشگاه تهران + جزئیات و تصاویر

 23. رهبر انقلاب در جلسه دو ساعت و نیمه با سران قوا: برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال و تورم تصمیم‌های جدی بگیرید

 24. حمله بمب‌گذار انتحاری به سفارت ایران در ترکیه + توضیحات بهرام قاسمی

 25. ابوترابی: رئیس‌جمهوری قدرت برکناری شریعتمداری را ندارد

آخرین عناوین