مگنت-ستاره یک مربع

صحبت‌های وزیر اطلاعات در مورد کانال‌های تلگرامی

گروه سیاسی الف،   3970431080

وزیر اطلاعات با بیان اینکه این وزارتخانه درباره ده‌ها هزار کانال تلگرامی حکم واحدی ندارند، گفت: براساس تحلیل محتوا و نوع رویکرد آنها و گرایشاتشان به لحاظ منافع عالی نظام، امنیت ملی در مورد آنها رفتار و تصمیم‌گیری می‌کنیم.

سید محمود علوی وزیر اطلاعات صبح امروز در پاسخ به سوال کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: این سوال نشانگر دغدغه عزیزان نسبت به مسائل امنیت ملی و مسائل اخلاقی است، از این بابت از این دغدغه عزیزان تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: هر فرد، سازمان و دستگاهی براساس شاکله خودش عمل می‌کند، هر دستگاهی براساس نگاه کارشناسی، نظر کارشناسی، رویکردها و روش‌هایی که براساس راهبردهای حاکم بر سازمان تنظیم می‌کند رفتار می‌کند ولی این یک امر طبیعی است. وزارت اطلاعات در این چارچوب عمل می‌کند. دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی دیگر نیز در همین چارچوب عمل می‌کنند.

وزیر اطلاعات بیان داشت: وزارت اطلاعات در هر موضوعی از جمله مسئله فضای مجازی و فعالان رسانه‌ای و مدیران کانال‌هار تلگرامی براساس کارشناسی خودش عمل می‌کند.

علوی تصریح کرد: در اینگونه موارد ملاحظات غیرکارشناسی را دخالت نمی‌دهم. از نظر کارشناسی وزارت اطلاعات درباره ده‌ها هزار کانال تلگرامی حکم واحدی ندارند. براساس تحلیل محتوا و نوع رویکرد آنها و گرایشاتشان به لحاظ منافع عالی نظام، امنیت ملی در مورد آنها رفتار و تصمیم‌گیری می‌کنیم.

وزیر اطلاعات اعلام کرد: وزارت اطلاعات با کانال‌هایی که رسماً محتوای ضد دین منتشر می‌کردند و یا بازنشرمی‌کردند توهین به خداوند متعالی، توهین به انبیاء، ائمه طاهرین و قرآن می‌کردند را شناسایی کرده، آنها را احضار کرده و باز هم بررسی و دسته‌بندی کرده است. آنجایی که مدیران چنین کانال‌هایی که با هیجان‌های کور و نادانسته به چنین رفتاری دست زده‌اند آنها را احضار و راهنمایی کرده و به آنها تذکر داده است و کار بخش عظیمی از اینها را به دستگاه قضایی نکشانده و مزاحم دستگاه قضایی نشده است. از آنها تعهد گرفته که این فعالیت را متوقف کنند و به دست خود آنها کانال‌ها را مسدود کرده و تحت اشراف اطلاعاتی قرار داده که اگر چنانچه دوباره به این روش اقدام کنند آن وقت گام‌های بعدی را بر می‌دارد و برخورد بازدارنده متناسب را داشته باشد.

علوی خاطرنشان کرد: اما آن دسته از مدیران کانال‌های ضد دین که وزارت با کار کارشناسی به این نتیجه رسید که اینها سازمان‌یافته دارند فعالیت می‌کنند و با سازمان‌هایی که با اتاق فکر عملیات ضد دینی انجام می‌دهند و محتوای ضد دینی تولید می‌کنند اگر به این مطلب رسید که برخی مدیران با این رویکرد عمل می‌کنند آنها را هم شناسایی کرده است چون کارکرد، کارکرد سازمانی است آنجا دیگر تذکر و امثال اینها ضرورت ندارد و وزارت اطلاعات اینگونه افراد را به دستگاه قضایی واگذار کرده است.

علوی گفت: بحث، بحث دین و مقدسات مردم است. از طرف دیگر وزارت اطلاعات با هزاران کانال و گروه که با ماهیت ضد انقلابی و امنیتی فعالیت می‌کنند اعم از کانال‌هایی که یا مربوط به منافقین بود یا مرتبط با آنها بود روبرو بود. کانال‌های سلطنت طلب‌ها، تجزیه طلب‌ها، فرق نوظهور همه اینها را تحت اشراف اطلاعاتی قرار دادیم و با اینها برخورد کرده است به خاطر اینکه اینها در مقابله با امنیت ملی فعالیت می‌کردند. اضافه بر آن براساس مقررات بین‌المللی ده‌ها هزار کانال‌های با محتوای مستهجن، کودک‌آزاری و تروریستی را شناسایی کرده، از همکاری مسئولین مختلف و جامعه اطلاعاتی برای شناسایی استفاده کرده و با همکاری وزارت ارتباطات نسبت به مسدود کردن این کانال‌ها اقدام کرده است.

وی اضافه کرد: کانال‌هایی که جنبه ضد امنیتی و اخلاقی نداشته و به فعالیت‌های جناحی خود می‌پرداختند همانطور که ۲ تیم استقلال و پیروزی در زمین بازی فوتبال مسابقه می‌دهند و داور باید نسبت به آنها بی‌طرف باشد ما در مقابل کانال‌هایی که در چارچوب نظام فعالیت کرده‌اند و دارای گرایش‌های سیاسی درون نظام بوده‌اند، گرایش سیاسی آنها را لحاظ نکرده‌ایم و اصول انقلاب، نظام و خطوط قرمز نظام را ملاحظه کرده و در رفتار با کانال‌های درون نظام با گرایش‌های مختلف متناسب با این نرم‌افزارانه برخورد کرده‌ایم و اگر مواردی بوده که مغایر با منافع ملی و مصالح ملی بوده است و مغایرت با امنیت ملی و اصول اخلاقی و شرعی در اینها به آن صورت ندیده‌ایم این موارد را سعی کرده‌ایم تذکر و هشدار دهیم. اگر هم موردی لازم بود و لجاجت و عنادی دیدیم حتی برخورد هم داشته باشیم.

وی تأکید کرد: سعی ما در برخورد با نیروهای درون نظام براساس رهنمود حکیمانه مقام معظم رهبری مبنی بر جذب حداکثری و دفع حداقلی بوده است.

علوی در مورد مدیرانی که در سوال نمایندگان در مورد آنها مواردی مطرح شده بود، گفت: اینها مدیرانی هستند در دسته اخیر قرار داشته‌اند و در محدوده نظام با کارکردی درون نظام و تمایلات خودشان بوده‌اند و از این موضع با آنها رفتار شده است. من از برادر عزیزم جناب آقای کریمی قدوسی استدعا می‌کنم که مطالب خود را در این بحث بگویند و فرصت پاسخگویی را داشته باشم و به بعد از صحبت دوم بنده موکول نشود. به ما هم حق بدهید، امروز جمعی از نمایندگان ملت به من می‌گویند چرا اینها را گرفته‌اید و چرا اینها را نگرفته‌اید. همین مقدار کار را مشکل می‌کند اما این را می‌دانیم از هر دو صورت نشأت گرفته از دغدغه عزیزان نسبت به مسائل کشور است.

وی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت پاسداران در نقطه مرزی مریوان گفت: آنچه در عمل انجام شده چه در وزارت و چه در بین همکاران ما در سپاه و قوه قضاییه سیر طبیعی و کارشناسی خودش را طی کرده است منتهی هرکدام با نگاه و تشخیص همان دستگاه بوده که یک امر طبیعی است.

علوی ادامه داد: وزارت اطلاعات به مسائل حرفه‌ای نگاه می‌کند و قبل از اینکه در برخورد با عوامل ناامنی بخواهد فعال شود در برقراری امنیت به صورت مثبت سعی می‌کند عمل کند. امنیت رسانه‌ای را وزارت حق فعالان وزارت می‌داند، همه اقشار باید در جامعه احساس امنیت کنند.

علوی اضافه کرد: کشور برای رشد، پویایی و بالندگی هم نیاز به امنیت فیزیکی دارد که در این زمینه وزارت اطلاعات کارنامه درخشان دارد و نیمه خالی لیوان که کار وزارت نیست. از بین حدود ۳۰۰ تیمی که با برنامه اقدام تروریستی وارد کشور شده‌اند و زیر ضربه رفتند و عوامل آنها توسط وزارت اطلاعات دستگیر شدند چرا آن را فراموش می‌کنید؟

وی ادامه داد: در قوی‌ترین کشور با قوی‌ترین سرویس هم ممکن است یک رخنه‌ای به وجود بیاید، قاعده این بود که نسبت به جمهوری اسلامی ایران که این همه توطئه از هر سو متوجه آن است تا امنیتش را به چالش بکشد باید رخنه‌ها اتفاق می‌افتاد اما اینکه از بیش از ۳۰۰ مورد، یک رخنه اتفاق می‌افتد نشانه قدرت دستگاه امنیتی است مثل اینکه تیمی نه اینکه ما یک مورد را ببینیم مثل اینکه تیمی ۱۰ گل زده و یک گل خورده، آن یک گل خورده را ببینیم و ۱۰ گل را نادیده بگیریم، تیمی که ۱۰ گل زده، برنده است. 

وی اظهارداشت: امنیتی فیزیکی ، اقتصادی، روانی، رسانه‌ای، فرهنگی و سیاسی همه نیاز جامعه است و وزارت اطلاعات در جهت تأمین هر یک از این ابعاد امنیت تلاش خودش را می‌کند. وجود اختلاف یک مسئله‌ای است که طبیعی است. دستگاه‌ها هرکدام نظر خود را دارند اما این اختلاف دیدگاه‌ها نتوانسته مانع بر هم خوردن همدلی و هم‌افزایی دستگاه‌های اطلاعاتی به خصوص وزارت اطلاعات و سپاه شود.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: براساس نظر کارشناسی نه اینجانب و نه کارشناسان وزارت بر محتوای کانال‌های مورد نظر آقای کریمی قدوسی به موردی که جنبه ضد امنیتی و اخلاقی داشته باشد برخورد نکرده‌ایم که بخواهیم از این منظر با آنها رفتار کنیم، تا آنجا که ما می‌دانیم عنادی با نظام ندارند و حتی برخی از آنها که من می‌شناسمشان مقلد مقام معظم رهبری هستند. بعضی از آنها براساس تمایلات جناحی‌شان مطلب زدند، آیا وزارت اطلاعات که باید از بازی‌های سیاسی به دور باشد از موضع جریان‌های سیاسی باید با افراد برخورد کند؟! که مقام معظم رهبری ما را از آن منع کردند.

وی تأکید کرد: اگر همین کانال‌ها و امثال اینها موردی داشتند که مغایر با منافع و مصالح کشور چه برسد به امنیت ملی تذکر داده‌ایم و هشدار داده‌ایم و ارشاد کرده‌ایم و تاثیرش را در رفتار آنها دیده‌ایم. 

علوی بیان داشت: وقتی افرادی با ارشاد، موعظه و نصیحت مسیر خود را اصلاح می‌کنند چه نیازی است که با مشت آهنین بر فرق آنان بکوبیم، کاش این سوال در شرایط خودش مطرح می‌شد، در شرایط وحدت، برادری و همدلی و همگرایی بیش از هر زمان دارد و پرچم این حرکت سازنده و کشتی‌بان با کفایت مقام معظم رهبری بر دست گرفته‌اند و تاکنون چندین حرکت در جهت تقویت، وحدت و انسجام ملی انجام داده‌اند، کاشکی در این شرایط مطرح نمی‌شد و موجب دل‌مشغولی مردم را فراهم نمی‌کرد.

وی اظهارداشت: آنچه توسط همکاران ما در وزارت اطلاعات، یا عزیزانمان در اطلاعات سپاه اتفاق افتاده براساس کارشناسی آنها بوده که با نظر کارشناسی همدیگر ممکن است تفاوت داشته باشد، دستگاه قضایی هم براساس محتویات پرونده‌ای که توسط وزارت اطلاعات یا اطلاعات سپاه به آن داده می‌شود اقدام به صدور حکم می‌کند که برای ما هم نظر کارشناسی عزیزان اطلاعات سپاه و هم حکم قضایی محترم است و این مانعی نیست که ما نظر کارشناسی خودمان را داشته باشیم.

به گزارش فارس، علوی گفت: الحمدولله ما الان در شرایطی هستیم که به دنبال جلسات هم‌اندیشی، دوستانه و برادرانه‌ای که برگزار کرده‌ایم در حال حاضر نگاه‌ها در وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و دستگاه قضایی به همدیگر نزدیک شده و این امید را انشاالله ایجاد کرده که با همکاری عزیزانمان در اطلاعات سپاه به همراهی قوه قضاییه موضوع مورد بحث به خیر و خوشی خاتمه یابد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷کریمی قدوسی: مبارزه با فساد باید ابتدا از قدرتمندان شروع شود/ نباید اینگونه باشد که قوه قضاییه فقط با چند دلال ساده برخورد کند
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۷وزیر اطلاعات: ملت ایران در برابر توپ توخالی ترامپ به زانو در نخواهد آمد
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۷معاون دادستان کشور خبر داد: کاهش بازدیدها از ۲۰ هزار کانال پرمخاطب تلگرام
۱۴ اَمرداد ۱۳۹۷جوابیه بروجردی به اظهارات کریمی قدوسی
۱۰ اَمرداد ۱۳۹۷توضیحات کریمی قدوسی در خصوص درج گفتگویی در سایت الف
۹ اَمرداد ۱۳۹۷وزیر اطلاعات: ترامپ و دوستانش کاری از پیش نمی‌برند، مردم ما همیشه در صحنه هستند
۶ اَمرداد ۱۳۹۷تغییرات در کابینه نباید محدود به تغییر رییس بانک مرکزی شود
۲ اَمرداد ۱۳۹۷بروجردی در گفتگو با الف: فرزندانم فعالیت اقتصادی ندارند/ در سال ۹۰ اتهاماتی به من وارد کردند که رد شد/ واکنش به فعالیت‌های مسئول دفترش
۱ اَمرداد ۱۳۹۷وزیر اطلاعات: رسانه‌ها بین مردم امید وارد کنند
۳۱ تیر ۱۳۹۷نام پنچ مدیر سازمان محیط زیست در لیست 100 نفره 2 تابعیتی ها/جاسوسی از اسکله ها و ترددهای سپاه
۳۱ تیر ۱۳۹۷کریمی قدوسی از پاسخ‌های وزیر اطلاعات قانع شد
۳۱ تیر ۱۳۹۷کریمی قدوسی: وزارت اطلاعات اجازه ندهد امنیت از طریق جریان‌های نفوذ ضربه بخورد/ گزارش غلط علوی به روحانی در موضوع ادمین‌های دستگیر شده

وب‌گردی

تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 2. ازدیاد تقاضای سوداگرایانه برای ارز/ چه وقت حواله طالب بیشتری دارد؟

 3. آخرین میانگین روزانه فروش نفت ایران

 4. توکلی: ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت/ اعدام مفسدین اقتصادی موثر خواهد بود

 5. ترکیه: عملیات‌های نظامی علیه پ.ک.ک در عراق افزایش می‌یابد

 6. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 7. فیلم/ به بهانه درگذشت عزت‌الله انتظامی  

 8. پوتین چگونه کشاورزی را تکیه‌گاه اقتصاد روسیه کرد؟

 9. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 10. مصرف «گل» سلول‌های مغز را نابود می‌کند

 11. امتناع دانشجویان پزشکی در آمریکا از حضور در کلاس درس

 12. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 13. جزئیات ثبت نام کارگران و کارفرمایان در سامانه روابط کار

 14. فرماندار: ازدواج زیر 13 ساله‌ها در خنداب صحت ندارد

 15. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 16. محیط زیست: بیشتر زباله‌گردها طرف قرارداد با پیمانکاران شهرداری تهران هستند

 17. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 18. میزان افزایش شهریه پیش دبستانی‌های مدارس دولتی

 19. برنامه‌هایی که اطلاعات شما را در دسترس هکرها قرار می‌دهد

 20. تیم ملی فوتبال کره جنوبی هم به سراغ یک پرتغالی رفت

 21. بازدید بشار اسد و همسرش از تونل‌های مرگ تروریست‌ها در غوطه شرقی  

 22. نور آبی نمایشگرهای دیجیتال و احتمال نابینایی

 23. آخرین مهلت ثبت‌نام در دوره‌های کاردانی دانشگاه علمی‌کاربردی

 24. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 25. کنسرت شهرام شکوهی

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 5. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 6. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 7. زندگی مدفون شده + تصاویر

 8. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 9. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 10. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 11. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 12. دختران‌ ۳۰ ساله‌ای که ۵۰ ساله هستند  

 13. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

 14. آخرین قیمت خودروها در بازار

 15. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 16. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 17. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 18. چرا فرانسه یک مقصد محبوب گردشگری است؟

 19. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 20. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

 21. جدول کامل نرخ جریمه تخلفات رانندگی در سال ۹۷

 22. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 23. آجرچینی پنجره‌های یک خانه نیمه کاره برای احتکار کالا در مشهد  

 24. افزایش قیمت نان منتفی شد

 25. لیورپول صلاح را به پلیس معرفی کرد!

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 5. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 6. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 10. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 15. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 16. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 17. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 18. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 19. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 20. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 21. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 22. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 23. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 24. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 25. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 3. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 4. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 5. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 6. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 7. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 8. حاجی بابایی: ۸ وزیر در معرض استیضاح هستند/ ادعاهای ربیعی باید پیگیری شود/رئیس تیم اقتصادی کشور یعنی معاون اول باید جوابگو باشد

 9. فرزندان «باهنر» کجاست هستند و چه شغلی دارند؟

 10. آتش زدن دلار توسط علما و طلاب در مدرسه فیضیه قم!   

 11. چرا فساد در ایران ریشه کن نمی شود؟

 12. کاظم جلالی: تاکنون در مجلس به مصادیق زدوبند و معامله برخورد نکردم

 13. عارف: برای ریشه‌کنی فساد نیازمند عزم ملی هستیم

 14. رحیم پور ازغدی: نمی توان مرگ بر آمریکا گفت و دنبال اقامت فرزندمان در این کشور باشیم

 15. پاسخ حداد عادل به رضا پهلوی در برابر تحریک مردم

 16. نظر کواکبیان درباره طرح سوال از رئیس جمهوری

 17. آذری جهرمی: چینی اقتصاد آمریکا ترک برداشته است

 18. دفاع روزنامه اصولگرا از «پرویز فتاح»

 19. پشت پرده حزب علی لاریجانی چیست؟

 20. در دولت علیه دولت/ در حیاط پشتی کیست؟

 21. نماینده ایران در آژانس: اروپایی‌های عضو برجام با حداکثر توان مقابل یکجانبه‌گرایی آمریکا بایستند

 22. امیر سیاری: دشمن جرات حمله به کشورمان را ندارد

 23. فروزنده: عده‌ای جاهلانه یا مغرضانه «مذاکره با آمریکا» را مطرح می‌کنند

 24. بالاخره چه کسی هویدا را کشت؟

 25. تشکیل گروه ۱۵ نفره مجلس برای بررسی مسائل اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 9. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 10. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 11. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 12. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 13. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 14. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 15. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 16. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 17. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 18. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 19. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 20. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

 21. جای خالی این روزها را با چه کسی پر کنیم؟

 22. پس از ۲۱ سال؛ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد

 23. پاکدستان دست بسته!  

 24. پورابراهیمی: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تبرئه‌ام کرد/ فعالیت‌های اقتصادی فرزندان ربیعی، پدرشان را به خاک سیاه نشاند

 25. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

آخرین عناوین