مگنت-ستاره یک مربع

سرنوشت سوال چهارم سه‌شنبه آینده مشخص خواهد شد؛ طرح سوال از رئیس جمهور باز هم در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت/ طرح سوال هم پنجم کلید خواهد خورد؟

گروه سیاسی الف،   3970428145 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
طرح سوال از رئیس جمهور باز هم در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت/ طرح سوال هم پنجم کلید خواهد خورد؟

چهارمین طرح سوال از رئیس جمهور روز سه شنبه آینده در حالی در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار دارد که سه سوال قبلی با پس گرفتن امضای نمایندگان در مجلس در مجلس منتفی شد، البته از راهروهای مجلس طرح سوال پنجم هم به گوش می‌رسد.

به گزارش خبرنگار الف، در دستور کار بعدازظهر روز سه شنبه هفته آینده کمیسیون اقتصادی مجلس آمده که سوال تعدادی از نمایندگان از رئیس جمهور به استناد ماده 212 آئین نامه داخلی مجلس بررسی می شود.

طبق این ماده در صورتی‌ که حداقل یک‌ چهارم کل نمایندگان بخواهند درباره یک یا چند وظیفه رئیس جمهور سؤال کنند، باید سؤال یا سؤالات خود را به طور صریح و روشن و مختصر همگی امضا و به رئیس ‌مجلس تسلیم نمایند.

این سوال، چهارمین سوال از رئیس جمهور است که با 96 امضاء در واقع، بیش از یک چهارم نمایندگان امضاء دارد.سوال مذکور در اولین روز کاری مجلس در سال جاری در روز یکشنبه 19 فروردین در مجلس کلید خورد.

موفق نبودن دولت در کنترل قاچاق، علت استمرار تحریم‌های بانکی با گذشت بیش از ۲ سال از آغاز اجرای برجام و با وجود ایفای همه تعهدات ایران، بی توجهی دولت تدبیر و امید نسبت به آمار بیکاری مفرط، علت رکود اقتصادی شدید چندین ساله در دولت با وجود وعده‌ها و اعلام‌های مکرر عبور از رکود و علت افزایش شتابان نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی از محورهای این سوال است. این سوال از سوی هیئت رئیسه مجلس به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.

از فروردین امسال تا کنون که بیش از 100 روز هم گذشته، نمایندگان رئیس جمهور برای پاسخ به نمایندگان در مجلس حاضر نشدند، اما ظاهرا کمیسیون اقتصادی با دستور کار قرار دادن این سوال، می خواهد درباره آن تصمیم گیری کند؛ البته شاید روز سه شنبه آینده نمایندگان رئیس جمهور در کمیسیون حاضر شوند و به سوالات نمایندگان پاسخ دهند.

بعد از این جلسه چنانچه تعداد امضاهای نمایندگان در خواست کننده سوال کمتر از 74 تا نباشد، سوال در دستور کار مجلس قرار می گیرد و رئیس جمهور باید برای پاسخ به سوالات در صحن مجلس حاضر شود. 

براساس این گزارش، تا کنون رویه دولت و رئیس جمهور بجای پاسخگویی به نمایندگان تلاش برای پس گرفتن امضاها و منتفی کردن سوال بود و رئیس جمهور دولتی ها را بسیج می کرد تا در رایزنی با نمایندگان و دادن وعده ها، امضاهای خود را پس بگیرند. از طرف دیگر هیئت رئیسه مجلس هم همگام با دولت مانع طرح سوال از رئیس جمهور در صحن مجلس شده است. برای طرح سوال از رئیس جمهور به امضای حداقل 74 امضاء نیاز است.

اولین طرح سوال از رئیس جمهور در خرداد سال گذشته در مجلس کلید خورد. محور این طرح در خصوص موسسات مالی- اعنباری بود که 130 امضاء داشت. این طرح پس از تحویل به هیئت رئیسه مجلس، حدود هشت ماه در هیئت رئیسه معطل ماند اما در نهایت در بهمن ماه برای برگزاری نشست میان نمایندگان سوال کننده و نمایندگان رئیس جمهور، به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد. کمیسیون مذکور روز دوشنبه 30 بهمن نشست مشترک با حضور نمایندگان متقاضی سوال و نمایندگان دولت شامل نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور، مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و سیف رئیس کل بانک مرکزی برگزار کرد.

بعد از این جلسه سوال از رئیس جمهور بیش از حد نصاب امضاء داشت. طبق آئین نامه داخلی مجلس، چنانچه یک هفته بعد از این نشست، حداقل یک چهار نمایندگان بر طرح سوال از رئیس جمهور و حضور وی در صحن مجلس اصرار داشته باشد، سوال باید در دستور کار مجلس قرار می گرفت اما هیئت رئیسه مجلس بجای یک هفته، 13 روز بعد اعلام کرد که سوال از رئیس جمهور دارای حد نصاب امضاء نیست و از دستور کار مجلس خارج شده است.

این سوال بعد از یک هفته دارای 89 امضاء بود اما با ترفند هیئت رئیسه مجلس و معطل کردن زمان اعلام نظر، تعداد امضاها به 58 عدد رسید که بدین ترتیب سوال منتفی شد. سوال دوم از رئیس جمهور نیز در اسفند سال گذشته در مجلس کلید خورد که دارای 104 امضاء بود و از سوی هیئت رئیسه مجلس به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع شد. علت افزایش قیمت ارز، گسترش بیکاری و ایجاد نشدن شغل برای جوانان، دلایل استمرار تحریمهای بانکی علی رغم اجرایی شدن همه تعهدات برجام از سوی ایران، حجم زیاد کالای قاچاق به کشور و رکود اقتصادی چندین ساله از جمله محورهای طرح دوم سوال از رئیس جمهور بود. کمیسیون مذکور هم روز دوشنبه 14 اسفند نشستی میان طراحان سوال و نمایندگان دولت برگزار کرد.

اما این بار نمایندگان دولت شامل عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، سیف رئیس کل بانک مرکزی و نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور در کمیسیون اقتصادی مجلس حاضر شدند و به سوالات نمایندگان پاسخ دادند.

مهلت یک هفته ای برای حد نصاب داشتن و یا نداشتن امضاهای این طرح سوال، عصر روز یکشنبه 20 اسفند به پایان رسید که در این زمان سوال مذکور بیشتر از حد نصاب امضاء داشت و رئیس مجلس باید سوال را در دستور کار مجلس قرار می داد اما دولتی ها روز دوشنبه 21 اسفند و یک روز پس از پایان مهلت یک هفته ای لیست اسامی 46 نماینده ای که امضاهای خود را پس گرفتند، به هیئت رئیسه مجلس دادند و این سوال هم منتفی شد.

سومین طرح سوال نیز در اواخر اسفند با 102 امضاء و با همان محوریت موسسات مالی-اعتباری در مجلس کلید خورد که باز این طرح هم منتفی شد.

*پنجمین سوال از رئیس جمهور هم در راه است

براساس این گزارش،  پنجمین سوال از رئیس جمهور هم در مجلس کلید خورده است و محور این سوال درباره علل شفاف‌سازی نکردن حقوق و دستمزد مدیران، وزرا و معاونین دولت و راه اندازی نشدن سامانه ثبت حقوق و دستمزد در این زمینه است. طبق قانون برنامه ششم توسعه که مجلس آن را مصوب کرده، مقرر شده که دولت از ابتدای اجرای این قانون، یعنی از ابتدای سال گذشته، نسبت به راه‌اندازی سامانه‌ای جهت ثبت و شفاف‌سازی حقوق و دستمزد مدیران، وزرا و معاونان وزرا اقدام کند، اما تاکنون این کار صورت نگرفته است. نمایندگان در قالب سوال خواستار پاسخگویی رئیس‌جمهور در این زمینه هستند؛ البته باید منتظر ماند تا آیا سوال پنجم از روحانی کلید خواهد خورد یا نه.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۸ مرداد ۱۳۹۷ نه به مذاکره با آمریکا/ صدای واحدی که از دولت شنیده می‌شود
۲۷ مرداد ۱۳۹۷روحانی 6 شهریور برای پاسخ به سوالات اقتصادی به مجلس می‌رود
۲۷ مرداد ۱۳۹۷حاجی دلیگانی: بهترین نتیجه سؤال از رئیس جمهور «شفاف‌سازی» است/ وکیلی: سهم دولت روحانی در پیدایش وضع موجود کمتر از ۱۰ درصد است
۲۷ مرداد ۱۳۹۷متن گزارش کمیسیون اقتصادی برای تفحص از بانک مرکزی
۲۷ مرداد ۱۳۹۷«روحانی» انتخاب نخست وزیر جدید پاکستان را تبریک گفت
۲۷ مرداد ۱۳۹۷واکنش پناهیان به سخنان اخیر روحانی  
۲۷ مرداد ۱۳۹۷رحمانی فضلی «نماینده رئیس جمهور در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز» شد
۲۷ مرداد ۱۳۹۷تغییرات کابینه به کجا رسید؟
۲۵ مرداد ۱۳۹۷گزارش ادعایی المانیتور درباره احتمال دیدار ترامپ و روحانی
۲۴ مرداد ۱۳۹۷فلاحت‌پیشه: طرفین کاری کنند که طرح سؤال از رئیس جمهور التهاب بیشتری در اقتصاد ایجاد نکند
۲۴ مرداد ۱۳۹۷امیری: رییس جمهوری در موعد قانونی در مجلس حضور می یابد
۲۴ مرداد ۱۳۹۷روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۴۱۷۵۲۰۹:۱۷:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۲۹
چرا سوال؟ باید رییس جمهور استیضاح شود.
ناشناس۴۴۱۹۱۳۱۱:۴۹:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۲۹
الان مشکل تحریم و دلار با عوض شدن رییس جمهور حل میشه ؟
ناشناس۴۴۲۴۶۱۱۸:۲۷:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۲۹
ایا رانت و تخلف در 20 میلیارد دلار ارز دولتی هم تقصیر امریکاست؟ ایا تخلف در واردات خودرو هم تقصیر امریکاست ؟ ایا اختلاس در صندوق فرهنگیان هم تقصیر امریکاست؟ ایا واردات بی رویه اجناس چینی و ورشکستگی کارخانه ها هم تقصیر امریکاست ؟ ایا وصول نکردن بدهی های کلان بانکی هم تقصیر امریکاست؟ ایا برخورد نکردن با مفسدین اقتصادی و دانه درشت ها و ... تقصیر امریکاست؟ ایا چاپ هزار میلیارد تومان پول بدون پشتوانه و افزایش نقدینگی طی 5 سال هم تقصیر امریکاست؟ ایا پایین اوردن سود بانکی و هدایت نقدینگی سمت ملک و دلار و سکه هم هم تقصیر امریکاست؟ ایا استفاده نکردن از نقدینگی موجود در کشور برای تولید داخلی و اشتغال هم تقصیر امریکاست؟ ایا نگرفتن مالیات از واحد های مسکونی خالی هم تقصیر امریکاست؟ ایا عدم شفافیت در حقوق های نجومی و میزان حقوق مدیران هم تقصیر امریکاست؟ ایا اگر با امریکا دوست شویم مشکلات بالا حل می شود یا مشکلاتی که ذکر کردم به خاطر کم کاری و بی خیالی مسئولین است؟ نمی شود که کم کاری و بی کفایتی بعضی از مسئولین را به خارج از کشور ارتباط داد
ناشناس۴۴۲۶۶۶۲۰:۴۴:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۲۹
اما تقصیر خودی ها است، چرا که غیر خودی ها که شامل بیشتر مردم است دستشان به جایی بند نیست
ناشناس۴۴۲۶۸۷۲۰:۵۹:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۲۹
بکارگیری وزرای کارنابلد و میلیاردر و پورشه سوار را هم اضافه نمایید. آیا وزیر و رییس بانک مرکزی که افتضاح ارزی اخیر را ببار آورده اند، شایسته حضور در هیئت دولت را دارند؟
mostafa.kamali95@yahoo.com۴۴۱۹۴۴۱۲:۱۶:۵۰ ۱۳۹۷/۴/۲۹
طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی و چند بانک دیگر هم باید عملیاتی شود چرا تا به حال نمایندگان چندین بار طرح تحقیق و تفحص را کلید بزنند ولی عده ای نگذارند اینکار عملیاتی شود
ناشناس۴۴۲۰۴۶۱۳:۱۶:۱۶ ۱۳۹۷/۴/۲۹
تیم اقتصادی دولت شامل نوبخت سیف نهاوندیان و نیلی باید اتوبوسی برکنار و در زمان مناسب توسط مدعی العموم محاکمه گردند
ناشناس۴۴۲۴۷۴۱۸:۳۸:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۲۹
موقعی که وزیر اطلاعات می اید و می گوید نباید با مفسدین اقتصادی برخورد کرد !!! در واقع باید فهمید چرا مفسدین دانه درشت ازادانه در حال فعالیت و ضربه زدن به اقتصاد کشور هستند
ناشناس۴۴۱۷۶۰۰۹:۲۴:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۲۹
رئیس‌جمهور و اعضای دولت از هر گونه اتهام‌زنی به دولت احمدی نژاد درست یا نادرست ابائی ندارند. اما واقعیت‌های کنونی دولت را تاب نمی‌آورند و فریادشان بلند است که دروغ است در حالی که اقدامات خودشان در این 5 سال به مراتب بدتر بوده است. تنها طرح سوال دردی را دوا نمی کند.
ناشناس۴۴۲۰۰۲۱۲:۵۰:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۲۹
چرا ریاست مجلس با کار شکنی هایش نگذاشت طرح سوال از ریس جمهور انجام شود
ناشناس۴۴۲۰۸۲۱۳:۳۹:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۲۹
دولت تمام تلاشش را کرد تا اقتصاد کشور سامان یابد. مخالفان داخلی و خارجی برجام مانع کار دولت شده اند
ناشناس۴۴۳۰۱۷۰۵:۰۵:۳۸ ۱۳۹۷/۴/۳۰
تلاش؟؟!! هههه خخخ
ناشناس۴۴۱۷۶۱۰۹:۲۵:۱۴ ۱۳۹۷/۴/۲۹
صد تا سوال هم بپرسید فایده نداره.تا1400با روحانی خوش بگذره.
ناشناس۴۴۲۰۹۰۱۳:۴۲:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۲۹
با یکی 30 سال خوش گذشته با اینم تا 1400 خوش میگذره
ناشناس۴۴۱۷۶۴۰۹:۲۹:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۲۹
آقای روحانی برای تورم سرسام‌آور چه کردید؟ برای جوانان دم بخت چه کردید؟ برای تعطیل نشدن کارگاه‌های کوچک و بزرگ که چند خانواده از کنار آن امرار معاش می‌کردند چه کردید؟ برای بیکاری جوانان چه کردید؟ برای منزلت پاسپورت ایرانی چه کردید؟ برای ارزش پول ملی چه کردید؟ برای نابودی رانت و ویژه خوری چه کردید؟ و هزاران سؤال دیگر که هیچ وقت دولت پاسخی برای آن نداشته است و هنوز از عبارت باید چنین و چنان شود، استفاده می‌کند. طرح سوال از دولت کافی نیست. باید اقدام اساسی انجام گیرد.
ناشناس۴۴۲۰۸۹۱۳:۴۱:۵۶ ۱۳۹۷/۴/۲۹
روحانی داشت کارش را میکرد منتها شما خیلی ذوق مرگ شده بودید که اوباما رفت و ترامپ آمد تا برجام را پاره کند
ناشناس۴۴۲۱۸۵۱۴:۵۲:۱۵ ۱۳۹۷/۴/۲۹
سامانه اشتغال که موقع انتخابات برای بیکاران قول دادید چه شد
رضا۴۴۱۷۶۶۰۹:۲۹:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۲۹
یعنی می شود به نمایندگان کنونی مجلس امید داشت که احساس مسئولیت کنند و با جدیت سوالاتشان را از رییس جمهور پیگیری نمایند
ناشناس۴۴۱۷۸۱۰۹:۵۳:۳۰ ۱۳۹۷/۴/۲۹
خواهشمندم دیدگاه های مخاطبین با افکار مختلف را هم منتشر فرمایید عنایت داشته باشید رئیس جمهور اثری روی تحولات اقتصادی نداره تنها راه فقط صلح با دنیا است و من جز این هم هیچ راه حلی نمیبینم چون بالاخره ما در اخر کار میریم صلح می کنیم توصیه می کنم همین الان این کار رو بکنیم که هزینه به مردم تحمیل نشود اگر صبر کنیم هم هزینه را باید پرداخت کنیم و هم در نهایت تنها گزینه صلح با دنیا است بهتره قبل اینکه بیش از این هزینه درست بشه بریم سراغش الان دلار نزدیک 8 هزار تومنه و وضعیت جالبی نیست همه قیمتها دو برابر میشه و تازه تحریمها چند روز دیگه شروع میشه ممکنه خدای نکرده دلار به 10 هزار هم برسد
ناشناس۴۴۱۸۵۴۱۱:۱۰:۵۳ ۱۳۹۷/۴/۲۹
نماینده ها و طرح سوال! این جمله هم دیگه داره کلیشه ای میشه
ناشناس۴۴۱۸۹۳۱۱:۳۸:۴۰ ۱۳۹۷/۴/۲۹
باز هم واعظی و نوبخت با هدیه هایشان لابی می کنند و سوالی در کار نخواهد بود.
ناشناس۴۴۱۸۹۵۱۱:۳۹:۲۲ ۱۳۹۷/۴/۲۹
پیشنهاد بدهید که روحانی چکار باید بکنه
ناشناس۴۴۲۵۸۰۱۹:۴۳:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۲۹
الکترونیکی کردن تمام تراکنش های مالی و اقتصادی. وضع مالیات بر درآمد. مبارزه با سوداگری. تجمیع تمام بانک های اطلاعاتی.
ناشناس۴۴۳۰۱۸۰۵:۰۶:۲۴ ۱۳۹۷/۴/۳۰
استعفا دهد تمام
ناشناس۴۴۳۰۸۹۰۸:۰۴:۴۱ ۱۳۹۷/۴/۳۰
همه دراند پیشنهاد میدهند، منتها روحانی فکرش جای دیگری است ، مردم میگویند وزرا را عوض کن ، اما ایشان خاموش هستند
ناشناس۴۴۱۹۵۹۱۲:۲۷:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۲۹
اقای روحانی با واردات بی رویه اجناس چینی کمر تولید داخلی را شکست از واردات ماهی تیلاپیلا و دسته بیل و سنگ قبر و تسبیح و رب گوجه و ادامس و بیسکوییت و کود انسانی و خاک چوب و .... بگیر تا واردات لوستر و سورنگ و .... . در صورتی که تمام این اجناس را می توان براحتی در کشور تولید کرد . تمام دلارهای کشور را برای واردات اجناس چینی به هدر دادید و .........
مجتبی۴۴۲۰۹۵۱۳:۴۵:۰۳ ۱۳۹۷/۴/۲۹
بهترین کار در شرایط فعلی این است که اقای روحانی استعفا دهند و اداره کشور توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام شود . اگر دوباره انتخابات و رای گیری انجام شود هم فایده ای ندارد چون هر حزبی اگر سر کار بیاید فقط فکر هم حزبی های خود هستند و دوباره رانت بازی و فساد وتقسیم قدرت بین نورچشمی ها و.... . بهترین کار در شرایط فعلی این است که مجمع تشخیص مصلحت نظام یک تیم کارامد و با کفایت از مدیران دلسوز را انتخاب کنند و این تیم زیر نظر تشخیص مصلحت کشور را اداره کنند .هر هفته هم این تیم گزارش عملکرد و کارکرد خود را به مجمع تشخیص مصلحت ارارئه دهد . مجلس و دولت هر دو ناکارامد هستند مجلسی ها که فقط فکر بازی های حزبی خود هستند و چشمشان را بر روی خطاهای دولت می بندند و دولت هم که نیاز به تعریف نداره . این صحبت های من از سردلسوزی است خودتان بهتر از هرکسی می دانید باید کشور در شرایط فعلی فراجناحی اداره شود این احزاب کشور را به این وضع رساندند و هر حزبی هم فکر منافع خودش است . امیدوارم نظرم را چاپ کنید
ناشناس۴۴۲۱۳۱۱۴:۱۵:۰۰ ۱۳۹۷/۴/۲۹
واقعیت این است که رفتار نمایندگان در سه سال اخیر سبب تنزل جایگاه مجلس در نظر مردم شده است. به عنوان یکی از رای دهندگان لیست ۳۰ نفره از رفتار خودم پشیمانم و تجربه اشتباه خود را هرگز تکرار نخواهم کرد.
محسن۴۴۲۱۴۹۱۴:۲۶:۳۴ ۱۳۹۷/۴/۲۹
مارا به لیست امید امیدی نیست.باز هم حق و حساب یک عده میرسه امضاشون پس میگیرن
به تاراج‌رفته۴۴۳۸۳۸۱۵:۲۴:۴۶ ۱۳۹۷/۴/۳۰
از قبل ۲۲بهمن سال۹۶اعلام کردن افرایش حقوق کارمندان دولت بین ۱۳..۲۰درصد پلکانی خواهد بود و کمترین دریافتی ها مشمول بیشترین افزایش خواهند شد در حالیکه برعکس این ماجرا اتفاق افتاد و کم ترین درامد ها کم ترین افزایش و داشتن خواهشا از این هم سئوال کنید که علی رغم استفصاریه ی مجلس چرا قانون اجرا نشد و مردم رو به تمسخر گرفتند؟؟
ناشناس۴۴۴۰۸۲۱۷:۲۵:۵۸ ۱۳۹۷/۴/۳۰
مردم چشم اميدشان به نمايندگان محترم مجلس و قوه قضاييه مي باشد اعتماد عمومي را احيا نماييد.
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های اخیر

 1. محمود صادقی تهدید به افشاگری کرد

 2. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 3. افشاگری محمود صادقی از بانک سرمایه + سند

 4. «ح.ب.د» ابربدهکار و مفسد بزرگ اقتصادی، کیست؟

 5. نوبخت: امروز نوبت حمایت از پول ملی است/ اقتصاد ما نه لیبرالیستی و نه برنامه‌ای تمام دولتی است/ اعتقادی به چرخ دنده اقتصاد لیبرالیستی نداریم

 6. پوشش همسر نخست وزیر پاکستان در مراسم تحلیف  

 7. پزشکان بیش از ۶ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند + عکس

 8. توکلی: اسامی آن‌هایی که ارز دریافت کرده‌اند باید روی صفحه مانیتور بانک مرکزی درج شود/ بانک مرکزی ۶۲ تن طلا را حراج کرد

 9. نقوی حسینی در گفتگو با الف: بررسی «گروه اقدام ایران» در مجلس/ آمریکا به دنبال اجماع علیه ایران است/ وقت اروپایی‌ها تمام شد؛ باید اقدامات عملی خود را نشان دهند

 10. زنگنه: توتال به صورت رسمی ایران را ترک کرد

 11. بيانيه آيت‌الله مكارم شيرازى پيرامون گردهمايى مدرسه فيضيه

 12. نقش اول گرانی خودرو ، ایران‌خودرو و سایپا + نمودار

 13. دهه شصت، این طور زندگی کردیم

 14. تهران تحت مدیریت "قالیباف" بین ۵ شهر برتر جهان

 15. ادامه حواشی پلاکارد جنجالی تجمع فیضیه/ انتقاد مطهری از جهانگیری/افشاگری عجیب یک نماینده مجلس/ مبدع طلبکاری ژن های خوب/ آیا وزیر اقتصاد قربانی سوال از روحانی خواهد شد؟!

 16. فرزندان آیت‌الله علم‌الهدی کجا هستند؟

 17. مرگ طبقه متوسط

 18. زمان صدور حکم پرونده دختر وزیر سابق مشخص شد

 19. بازار داغ استیضاح 9 وزیر و سوال از رئیس جمهور در مجلس

 20. حفظ شأن اتباع ایران در گرجستان؛ از حرف تا عمل

 21. توتال رسماً خروج از پروژه چندین میلیاردی گاز پارس جنوبی را تأیید کرد

 22. حاجی بابایی: شرم بر آن مسئولی که بخواهد در این شرایط مردم را به سختی بکشاند

 23. آیت‌الله جنتی: مردم همیشه وفادار نظام و انقلاب بوده‌اند و مستحق خدمت هستند/ رفاه حداقلی برای مردم برقرار شود

 24. فکری به حال ریال کنید

 25. کارت خبرنگاری اسحاق جهانگیری  

پربحث‌های دیروز

 1. محمود صادقی تهدید به افشاگری کرد

 2. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 3. افشاگری محمود صادقی از بانک سرمایه + سند

 4. «ح.ب.د» ابربدهکار و مفسد بزرگ اقتصادی، کیست؟

 5. ظریف: فکر می‌کردم آمریکایی‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها را درک کرده‌اند/ برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم

 6. نوبخت: امروز نوبت حمایت از پول ملی است/ اقتصاد ما نه لیبرالیستی و نه برنامه‌ای تمام دولتی است/ اعتقادی به چرخ دنده اقتصاد لیبرالیستی نداریم

 7. ورود ساز به پارک‌ها آزاد شد +عکس

 8. پوشش همسر نخست وزیر پاکستان در مراسم تحلیف  

 9. پزشکان بیش از ۶ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند + عکس

 10. واقعیت ازدواج دختران در سنین پایین/ مرکز پژوهشها گزارش می‌دهد

 11. توکلی: اسامی آن‌هایی که ارز دریافت کرده‌اند باید روی صفحه مانیتور بانک مرکزی درج شود/ بانک مرکزی ۶۲ تن طلا را حراج کرد

 12. مسئولین پاسخگو باشند؛ ماجرای مرگ تلخ جانباز اعصاب و روان در افغانستان+ اسناد

 13. نقوی حسینی در گفتگو با الف: بررسی «گروه اقدام ایران» در مجلس/ آمریکا به دنبال اجماع علیه ایران است/ وقت اروپایی‌ها تمام شد؛ باید اقدامات عملی خود را نشان دهند

 14. زنگنه: توتال به صورت رسمی ایران را ترک کرد

 15. بيانيه آيت‌الله مكارم شيرازى پيرامون گردهمايى مدرسه فيضيه

 16. نقش اول گرانی خودرو ، ایران‌خودرو و سایپا + نمودار

 17. دهه شصت، این طور زندگی کردیم

 18. تهران تحت مدیریت "قالیباف" بین ۵ شهر برتر جهان

 19. ادامه حواشی پلاکارد جنجالی تجمع فیضیه/ انتقاد مطهری از جهانگیری/افشاگری عجیب یک نماینده مجلس/ مبدع طلبکاری ژن های خوب/ آیا وزیر اقتصاد قربانی سوال از روحانی خواهد شد؟!

 20. فرزندان آیت‌الله علم‌الهدی کجا هستند؟

 21. مرگ طبقه متوسط

 22. زمان صدور حکم پرونده دختر وزیر سابق مشخص شد

 23. بازار داغ استیضاح 9 وزیر و سوال از رئیس جمهور در مجلس

 24. حفظ شأن اتباع ایران در گرجستان؛ از حرف تا عمل

 25. توتال رسماً خروج از پروژه چندین میلیاردی گاز پارس جنوبی را تأیید کرد

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. علت اینکه در ایران مردم دلارها را آتش نزدند چه بود؟

 3. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 4. قالیباف: معضلات فعلی اقتصادی کشور راه حل دارد/ بانکداری ما باعث شده ثروتمندان هر روز ثروتمندتر شوند/ نقدینگی بی‌حساب و کتاب صرف سفته بازی شد

 5. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 6. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 7. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 8. محمود صادقی تهدید به افشاگری کرد

 9. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 10. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 11. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 12. افشاگری محمود صادقی از بانک سرمایه + سند

 13. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 14. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 15. انصراف ۵۰ نماینده از استیضاح کرباسیان

 16. خوش‌بینی به آمریکا دولت مصدق را ساقط کرد

 17. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 18. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 19. «ح.ب.د» ابربدهکار و مفسد بزرگ اقتصادی، کیست؟

 20. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 21. تابلوی انحرافی و یک سوال از علی مطهری

 22. نه به مذاکره با آمریکا/ صدای واحدی که از دولت شنیده می‌شود

 23. تلاش یک مدیر دولتی برای کسب سود صدها میلیاردی از واردات سیگار مارلبرو

 24. ظریف: فکر می‌کردم آمریکایی‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها را درک کرده‌اند/ برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم

 25. روحانی: عملکرد وزارت اقتصاد قابل قبول است

پربحث‌های اخیر

 1. محمود صادقی تهدید به افشاگری کرد

 2. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 3. نقوی حسینی در گفتگو با الف: بررسی «گروه اقدام ایران» در مجلس/ آمریکا به دنبال اجماع علیه ایران است/ وقت اروپایی‌ها تمام شد؛ باید اقدامات عملی خود را نشان دهند

 4. بيانيه آيت‌الله مكارم شيرازى پيرامون گردهمايى مدرسه فيضيه

 5. ادامه حواشی پلاکارد جنجالی تجمع فیضیه/ انتقاد مطهری از جهانگیری/افشاگری عجیب یک نماینده مجلس/ مبدع طلبکاری ژن های خوب/ آیا وزیر اقتصاد قربانی سوال از روحانی خواهد شد؟!

 6. فرزندان آیت‌الله علم‌الهدی کجا هستند؟

 7. زمان صدور حکم پرونده دختر وزیر سابق مشخص شد

 8. بازار داغ استیضاح 9 وزیر و سوال از رئیس جمهور در مجلس

 9. حفظ شأن اتباع ایران در گرجستان؛ از حرف تا عمل

 10. حاجی بابایی: شرم بر آن مسئولی که بخواهد در این شرایط مردم را به سختی بکشاند

 11. آیت‌الله جنتی: مردم همیشه وفادار نظام و انقلاب بوده‌اند و مستحق خدمت هستند/ رفاه حداقلی برای مردم برقرار شود

 12. سیاست راهبردی آمریکا در دولت ترامپ، تغییر رژیم در ایران است/ فرار شرکت‌های خارجی ناشی از بی‌تدبیری در مدیریت داخلی کشور است/گروه اقدام علیه ایران نقش دورهمی دارد

 13. نعمتی: روحانی بعد از دیدار با رهبری در مجلس حاضر می‌شود

 14. رئیس کل دادگستری تهران: دادگاه مشایی علنی برگزار می‌شود/ آخرین وضعیت پرونده ناظم مدرسه معین

 15. ماجرای جمع‌آوری صندوق‌های صدقات چیست؟ + عکس

 16. سخنگوی وزارت خارجه: تشکیل «گروه اقدام ایران» یادآور کودتای ۲۸ مرداد است/ از اروپا گلایه‌مند هستیم، اما همچنان خوش‌بینیم/ تیم مذاکره‌کننده رهنمودهای رهبری را انجام داده است

 17. پزشکیان: دشمنان دیگر نمی‌توانند در اشغال خاک ایران طمع داشته باشند

 18. بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ارتباط با حواشی پیش آمده در تجمع مدرسه فیضیه

 19. ظریف: آمریکا می‌خواهد با فشار و قُلدری عمل کند

 20. بیانیه سپاه در مورد حواشی تجمع مدرسه فیضیه؛ تکذیب هرگونه دخالت در برگزاری تجمع طلاب و روحانیون

 21. وزیر دفاع: در حوزه صنایع موشکی ۱۰ سال از کشورهای منطقه جلوتر هستیم

 22. واکنش وزیر کشور به تجمعات اخیر قم

 23. حسین شریعتمداری: یکی از ترفند‌های دشمن شکار میانجی است

 24. یونسی: بی اعتمادی میان مردم و مدیران به دوران قاجار و پهلوی بر می‌گردد

 25. زمان برگزاری استیضاح وزیر اقتصاد

پربحث‌های دیروز

 1. محمود صادقی تهدید به افشاگری کرد

 2. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 3. ظریف: فکر می‌کردم آمریکایی‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها را درک کرده‌اند/ برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم

 4. نقوی حسینی در گفتگو با الف: بررسی «گروه اقدام ایران» در مجلس/ آمریکا به دنبال اجماع علیه ایران است/ وقت اروپایی‌ها تمام شد؛ باید اقدامات عملی خود را نشان دهند

 5. بيانيه آيت‌الله مكارم شيرازى پيرامون گردهمايى مدرسه فيضيه

 6. ادامه حواشی پلاکارد جنجالی تجمع فیضیه/ انتقاد مطهری از جهانگیری/افشاگری عجیب یک نماینده مجلس/ مبدع طلبکاری ژن های خوب/ آیا وزیر اقتصاد قربانی سوال از روحانی خواهد شد؟!

 7. فرزندان آیت‌الله علم‌الهدی کجا هستند؟

 8. زمان صدور حکم پرونده دختر وزیر سابق مشخص شد

 9. بازار داغ استیضاح 9 وزیر و سوال از رئیس جمهور در مجلس

 10. حفظ شأن اتباع ایران در گرجستان؛ از حرف تا عمل

 11. حاجی بابایی: شرم بر آن مسئولی که بخواهد در این شرایط مردم را به سختی بکشاند

 12. آیت‌الله جنتی: مردم همیشه وفادار نظام و انقلاب بوده‌اند و مستحق خدمت هستند/ رفاه حداقلی برای مردم برقرار شود

 13. سیاست راهبردی آمریکا در دولت ترامپ، تغییر رژیم در ایران است/ فرار شرکت‌های خارجی ناشی از بی‌تدبیری در مدیریت داخلی کشور است/گروه اقدام علیه ایران نقش دورهمی دارد

 14. نعمتی: روحانی بعد از دیدار با رهبری در مجلس حاضر می‌شود

 15. رئیس کل دادگستری تهران: دادگاه مشایی علنی برگزار می‌شود/ آخرین وضعیت پرونده ناظم مدرسه معین

 16. ماجرای جمع‌آوری صندوق‌های صدقات چیست؟ + عکس

 17. سخنگوی وزارت خارجه: تشکیل «گروه اقدام ایران» یادآور کودتای ۲۸ مرداد است/ از اروپا گلایه‌مند هستیم، اما همچنان خوش‌بینیم/ تیم مذاکره‌کننده رهنمودهای رهبری را انجام داده است

 18. پزشکیان: دشمنان دیگر نمی‌توانند در اشغال خاک ایران طمع داشته باشند

 19. بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ارتباط با حواشی پیش آمده در تجمع مدرسه فیضیه

 20. ظریف: آمریکا می‌خواهد با فشار و قُلدری عمل کند

 21. بیانیه سپاه در مورد حواشی تجمع مدرسه فیضیه؛ تکذیب هرگونه دخالت در برگزاری تجمع طلاب و روحانیون

 22. وزیر دفاع: در حوزه صنایع موشکی ۱۰ سال از کشورهای منطقه جلوتر هستیم

 23. واکنش وزیر کشور به تجمعات اخیر قم

 24. حسین شریعتمداری: یکی از ترفند‌های دشمن شکار میانجی است

 25. یونسی: بی اعتمادی میان مردم و مدیران به دوران قاجار و پهلوی بر می‌گردد

پربحث‌های هفته

 1. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 2. قالیباف: معضلات فعلی اقتصادی کشور راه حل دارد/ بانکداری ما باعث شده ثروتمندان هر روز ثروتمندتر شوند/ نقدینگی بی‌حساب و کتاب صرف سفته بازی شد

 3. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 4. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 5. محمود صادقی تهدید به افشاگری کرد

 6. چرا آقازاده‌ها این قدر طلبکار هستند؟

 7. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 8. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 9. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 10. انصراف ۵۰ نماینده از استیضاح کرباسیان

 11. خوش‌بینی به آمریکا دولت مصدق را ساقط کرد

 12. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 13. تابلوی انحرافی و یک سوال از علی مطهری

 14. نه به مذاکره با آمریکا/ صدای واحدی که از دولت شنیده می‌شود

 15. ظریف: فکر می‌کردم آمریکایی‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها را درک کرده‌اند/ برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم

 16. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

 17. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 18. فرزندان ربیعی کجا هستند و چه شغلی دارند؟

 19. شرط رهبر انقلاب برای فعالیت اقتصادی فرزندانشان/ درخواست آیت الله مصباح برای استغفار/ پشت پرده خبر استعفای جهانگیری/ نعمت زاده: ستاد روحانی طبقه هشتم بود و هر روز با پله بالا می‌رفتیم

 20. شما باشید دخترتان را اینگونه شوهر می‌دهید؟ + عکس

 21. جنجال یک پلاکارد در تجمع طلاب قم/ انتقاد عضو مذاکره کننده تیم جلیلی از ظریف و لاریجانی/ رسیدن فساد به برخی مسئولان بالای کشور/ عارف: مثال از سروش تا گوگوش درباره اصلاحات درست است

 22. کلاه گشاد مسیح علی نژاد بر سر فالوورهاش + تصاویر

 23. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 24. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 25. احمد توکلی: فرزندان همه مسئولان که رانت خوار نیستند/ پاسخ به پویش فرزندت کجاست موجب افزایش اعتماد عمومی است

آخرین عناوین