اختصاصی الف؛ آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

گفت‌وگو: سعید نوروزی،   3970427049 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه این وزارتخانه هیچ امکاناتی را از محل اعتبار خودش در اختیار تلگرام قرار نداده است؛ گفت: این دعوا، دعوای سیاسی است و می فهمم موضوع چیست؛ حالا عده‌ای اصرار دارند که وزارت ارتباطات این کار را انجام داده است، و در طبقه نهم گذاشتید.

به گزارش خبرنگار الف؛ دستور قضایی فیلترینگ شبکه پیام‌رسان تلگرام در 10 اردیبهشت از سوی دادستانی تهران صادر شد. آن‌طور که در دستور قضایی آمده بود، این فیلترینگ باید به‌گونه‌ای باشد که محتوای پیام‌رسان تلگرام به هیچ نحوی در کشور قابل‌دسترس نباشد، اما پس‌ازاین مسدودسازی شاهد بودیم که نسخه‌های فارسی تلگرام‌ به‌راحتی فعالیت می‌کنند که این موضوع موجب شده فیلترینگ تلگرام تا حد زیادی با چالش مواجه شود.

بر اساس این گزارش، پس‌ازاینکه سردار محمدحسین جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در گفتگویی عنوان کرد سرورهای هات تلگرام و تلگرام طلایی در طبقه نهم ساختمان مرکز امام (ره) وزارت ارتباطات قرار دارند (اینجا را بخوانید).

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اطلاعیه عنوان کرد رسانه‌ها می‌توانند از طبقه نهم این وزارتخانه بازدید کنند و این اتفاق در روز دوشنبه هفته جاری انجام شد که در بازدید اصحاب رسانه‌ از طبقه نهم مرکز مخابراتی امام خمینی مشخص شد که سرور نسخه‌های فارسی تلگرام در این طبقه وجود ندارد، اما ابهاماتی همچنان باقی است که به آن پاسخ داده نشد. (اینجا را بخوانید).

 طی این بازدید ابعاد مختلف این قضیه را روشن نشد و این شائبه همچنان در ذهن وجود دارد که ممکن است سرور نسخه‌های فارسی تلگرام در سایر طبقات این ساختمان و یا سایر ساختمان‌های مرتبط با این وزارتخانه باشد؛ و یا اینکه  تلگرام از سرور شرکت‌های خصوصی استفاده می‌کند. و به همین دلیل وزارت ارتباطات نقش خود را تکذیب می‌کند. 

محمدجواد آذری جهرمی در گفتگو با خبرنگار الف و در پاسخ این ابهامات و اینکه عنوان شد باید کارشناسان به‌جای خبرنگاران بازدید می‌کردند، گفت: در سالن طبقه نهم هیچ‌چیزی نیست؛ حالا چه تفاوتی می‌کند که کارشناسان بازید کنند یا خبر نگاران ، ما شفاف اعلام کردیم.

وی افزود: وزارت ارتباطات جمهوری اسلامی ایران هیچ امکاناتی را از محل اعتبارات خود در اختیار این‌ها قرار نداده است؛ حالا میگویند یک شرکتی آمده از شما سرور گرفته، خوب آن شرکت گرفته و پولش را پرداخت کرده است. ما امکانات مجانی در اختیار کسی قرار ندادیم، بعد آقایان عنوان کردند در طبقه نهم است و گفتیم بیاید و از طبقه نهم بازید کنید که روز دوشنبه هفته جاری  بازدید انجام شد .

آذری جهرمی با بیان اینکه این دعوا، دعوای سیاسی است، بیان کرد: می‌فهمم موضوع چیست و شما و مردم هم می‌دانید که قضیه چیست. یک‌بار در دی‌ماه سال گذشته توسط مرکز ماهر و بار دیگر در اواسط خردادماه امسال اطلاعیه دادیم و شفاف گفتم که ما سروری در اختیار تلگرام قرار  ندادیم، حالا عده‌ای اصرار دارند که  وزارت ارتباطات این کار را انجام داده است و در طبقه نهم گذاشه است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: آدرس غلط به مردم می‌دهند؛ درواقع  بگونه‌ای  با اطمینان خاطر مسئله را بیان می‌کنند که تصور می‌شود که این اتفاق آن‌طور که بیان کردند، حتماً رخ داد و وجود دارد و به این بزرگی که دروغ نمی‌گویند.

جهرمی با اشاره به اینکه آقایان می‌توانند بروند و طبقه نهم را ببیند که در این سالن جز میز پینگ‌پونگ و فوتبال دستی چیزی نیست، اظهار کرد: چهار ماه است این گروه سیاسی این موضوعات را مطرح می کنند، البته آقای سردار جلالی خودش شخصا چنین نکته‌ای ندارد و ایشان فرد متدین و غیرتمندی است، ولی گزارش غلط به او دادند و ما می‌دانیم چه کسی گزارش غلط داده است، ما آن افراد را دقیقاً می‌شناسیم، دیدگاه فکرشان را هم می‌دانیم و خط سیاسی آن‌ها را هم می‌دانیم .  وزارت ارتباطات شفاف گفته است من یک سر سوزن امکانات رایگان در اختیار آن‌ها قرار نداده‌ است. پس با مردم و روان مردم بازی نکنیم.

وی گفت: می‌گویند اینترنت گرفته است، خب اگر گرفته پولش را می‌دهد و این مکانیزم در این چارچوب‌ها قرار نمی‌گیرد و هرچه هست حاشیه‌سازی  است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد اینکه این پشت پرده‌ها و جریان چه کسی است، گفت: مردم می‌دانند و نیاز به گفتن ما نیست.

*پیگیری برای تشکیل کارگروه ملی برای موضوع پارازیت‌ها

وی در مورد سوال خبرنگار الف مبنی بر اینکه  درباره پارازیت‌ها سازمانها اظهار نظرهای متفاوتی دارند و مردم در این مورد سرگردانند لذا به نظر می‌رسد باید یک «کارگروه ملی» متشکل از دستگاه‌های مرتبط و تخصصی ایجاد شود و جمعبندی نهایی را به مردم اعلام کنند ، پاسخ داد: به نظرم اگر اندازه‌گیرها را شفاف نشان دهیم، مابقی موضوع حل خواهد شد و انشا الله این موضوع (تشکیل کارگروه) هم پیگیری خواهد شد.

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳۰ مهر ۱۳۹۷آذری جهرمی: قانون بقای کلاهبردار و قاچاقچی از بین نمیروند بلکه از شکلی به شکل دیگر تغییر ابزار می‌دهند  
۳۰ مهر ۱۳۹۷اجازه آقای "رئیس" !؟
۲۷ مهر ۱۳۹۷هشدار جدی وزیر جوان؛ تعارفی برای جایگزینی نداریم
۲۲ مهر ۱۳۹۷دلیل اختلال در تلگرام اعلام شد
۲۱ مهر ۱۳۹۷اختلال سراسری در پیام رسان تلگرام
۲۱ مهر ۱۳۹۷وزیر ارتباطات: ناجا به مرکز ملی تبادل اطلاعات پیوست
۲۱ مهر ۱۳۹۷«توافق مقام ارشد دولتی با "پاول دورف" درباره هاتگرام و تلگرام طلایی»
۲۱ مهر ۱۳۹۷سخنان جنجالی وزیر ارتباطات در تلویزیون/ آذری جهرمی: با دوروف در تهران جلسه داشتیم/ مردم به مسئولان بی‌اعتمادند، زیرا حرفمان با عمل تعارض دارد
۱۵ مهر ۱۳۹۷اینستاگرام صوت و تصویر فراگیر را از انحصار صدا وسیما خارج کرده است
۱۲ مهر ۱۳۹۷واکنش آذری جهرمی به سخنان امروز رهبری +عکس
۱۲ مهر ۱۳۹۷آذری جهرمی: حقوقی نجومی نگیریم، حرف فضایی نزنیم ، تلاش نجومی کنیم
۱۲ مهر ۱۳۹۷پیشنهاد آذری‌جهرمی برای استانداردسازی فضای‌مجازی برای استفاده کودکان

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۳۹۳۲۲۱۱:۳۰:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۲۷
اگر تلگرام فیلتر شده چرا باپیامک رمز می فرستد؟
ناشناس۴۳۹۷۰۰۱۴:۵۹:۵۳ ۱۳۹۷/۴/۲۷
من که هر کاری میکنم برام پیامک نمیاد
ناشناس۴۳۹۳۲۳۱۱:۳۱:۱۸ ۱۳۹۷/۴/۲۷
سال گذشته خبر خرید و انتقال تجهیزات به نهاد ریاست جمهوری منتشر شد که رییس قوه قضاییه علت را خواستار شد که البته دولتی ها جواب ندادن.. سرورهای تلگرام طلایی انجاست ... مشاوران امنیتی اشنا ، برای دوقطبی سازی و مانور روی کنسرت و ورود زنان به ورزشگاه و منحرف کردن اذهان به بستر تلگرام نیاز دارند..
ناشناس۴۳۹۸۲۹۱۶:۲۸:۰۸ ۱۳۹۷/۴/۲۷
شما چه مشکلی با کنسرت و ورزشگاه رفتن زنان داری؟ اگر شماها اینقدر گیر ندین، امثال آشنا نمیتونن از اون برای انحراف افکار عمومی از مسایل مهمتر استفاده کنن.
ناشناس۴۳۹۸۳۳۱۶:۳۰:۴۲ ۱۳۹۷/۴/۲۷
خودت اعتراف میکنی کنسرت و استادیوم رفتن زنان بحث فرعی حساب میشه. اگر بحث فرعیه، چرا شما اینقدر رو این مسائل تمرکز کردین و نمیگذارین با چندتا راهکار ساده حل بشه و همه بتونن رو مسائل مهمتر تمرکز کنن؟
مازندرانی۴۳۹۳۲۷۱۱:۳۳:۰۷ ۱۳۹۷/۴/۲۷
جناب وزیر جوان و جسور عزیز که ایکاش کابینه اقتصادی ما هم از نیروهای خبره وجوانی مانند شما استفاده میکرد.ما مردم نمیدانیم پشت پرده این دعوای سیاسی چه کسانی هستند.ما مردم نمیدانیم هدف از ارجاع اخبار غلط به سردارمحترم چیست.ما نمیدانیم سروش متعلق به چه شخصی هست.شما که با افشای ارز 4200 تومانی کولاک کردید لطفا ادامه بدید تا مردم نیز متوجه بشن.
ناشناس۴۳۹۴۸۰۱۲:۵۴:۲۱ ۱۳۹۷/۴/۲۷
نگاه کن ببین چه گروه سیاسی و چه افرادی درست در بحبوحه شفاف سازی ارزی بحث حجاب و گشت ارشاد و شایعات مختلف در مورد رییس جمهور و برخی وزرایش را ساز می کنند....اکثرا هم برای اینکار کسانی چون رنجبران و سردار جلالی و ....را سپر قرار می دهند
ناشناس۴۳۹۳۳۷۱۱:۴۰:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۲۷
امیدوارم این وزیر جوان را مجبور به استعفا نکنند
ناشناس۴۳۹۳۴۹۱۱:۴۵:۰۲ ۱۳۹۷/۴/۲۷
درود بر وزیر خوب دولت
ناشناس۴۳۹۳۶۳۱۱:۵۱:۵۷ ۱۳۹۷/۴/۲۷
امكانات غيررايگان چطور؟
ناشناس۴۳۹۳۸۵۱۲:۰۴:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۲۷
آقای وزیر! ون شما ادعا شفاف سازی دارید به این سوالات لطفا پاسخ بدهید: اون شرکت که می گید اومده از شما سرور کرایه کرده، چقدر پول بهتون داده؟ محل درآمدش کجاست و چطوریه که بتونه پول رو بده؟
سید۴۳۹۳۹۷۱۲:۱۲:۲۰ ۱۳۹۷/۴/۲۷
پاسخ وزیر شفاف است : ما سرورها را به شرکتها اجاره می دهیم آنها هم به هر کس بخواهند اجاره میدهند / نتیجه:تلگرام طلایی و هات تلگرام از یک شرکت ایرانی ارایه دهنده خدمات سرور گرفته . بر این اساس است که وزیر میگوید ما نداه ایم
ناشناس۴۳۹۴۴۹۱۲:۳۶:۵۲ ۱۳۹۷/۴/۲۷
الان کی داره راست میگه؟؟؟
ناشناس۴۳۹۴۵۲۱۲:۳۷:۳۳ ۱۳۹۷/۴/۲۷
پس چی دادین به تلگرام؟؟
ناشناس۴۳۹۶۳۶۱۴:۳۲:۳۷ ۱۳۹۷/۴/۲۷
ساعت خواب!!!
ناشناس۴۳۹۴۵۸۱۲:۳۸:۲۵ ۱۳۹۷/۴/۲۷
دم اقای جلالی گرم که حرف رو بدون رودربایستی میزنن
علی۴۳۹۵۲۳۱۳:۱۵:۰۵ ۱۳۹۷/۴/۲۷
جناب آقای وزیر محترم در مورد شرکت راهکار سرزمین هوشمند توضیح بفرمایید چرا که این شرکت اصلی ترین ارائه دهنده خدمات پشت پرده به تلگرام طلایی است. ضمن اینکه گزارش فنی و مستند و مستدل دسترسی های خطرناک تلگرام طلایی موجود است، چرا برای آن پاسخی ارائه نمی شود؟ چگونه شرکت راهکار سرزمین هوشمند راه دور زدن فیلترینگ تلگرام را به رایگان ارائه می کند و اطلاعات حساس 25 میلیون ایرانی در اختیار این شرکت قرار گرفته؟ جناب آقای وزیر برای سوالات بالا هیچ پاسخی ندارید؟
ناشناس۴۳۹۶۰۹۱۴:۱۲:۱۰ ۱۳۹۷/۴/۲۷
سوالات بالا رو سردار جلالی مطرح نکرده که پاسخ بدن. به دستشون برسه سوال این رو هم جواب می دن. آفرین به این وزیر پاسخگو ، هیچ کس بی عیب نیست اما به نسبت عملکرد بقیه وزرا چه این دولت چه دولت های دیگه جز وزرا خوب و پاسخگو هستند . امیدوارم ایشون با همین فرمون و همین روش و منش در موقعیت های کلیدی تر ببینیم
ناشناس۴۳۹۵۸۲۱۳:۵۷:۰۴ ۱۳۹۷/۴/۲۷
در هر صورت مردم تلگرام را دوست دارند و می مانند من خودم از تلگرام اصلی و با فیلترشکن استفاده می کنم و هزار تا سروش و سردار هم بیان حق خودم می دونم که تلگرام را استفاده کنم این وزیر میدونه با زور نمیشه به مردم چیزی را تحمیل کرد ولی بقیه فقط منطق زور را دارند
ناشناس۴۳۹۸۲۵۱۶:۲۶:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۲۷
فرمانده پدافند غیرعامل کشور با اون همه ادعا که اطلاعاتش غلط باشه پس وای بحال بقیه!!!!!!!!!!!!!!! در مورد سرور تلگرام به آقای فرمانده پدافند غیرعامل اطلاعات غلط دادن، در مورد دزدی ابرها هم به ایشان اطلاعات غلط دادن؟ اصلا اطلاعات غلط داده باشن، پس ایشون چکاره است؟ خودش نباید دقت کنه حرفی رو که میزنه تجزیه و تحلیل کنه ببینه درسته یا غلط؟
ناشناس۴۳۹۹۷۸۱۸:۳۹:۱۹ ۱۳۹۷/۴/۲۷
«سردار جلالی خودش شخصا چنین نکته‌ای ندارد و ایشان فرد متدین و غیرتمندی است، ولی گزارش غلط به او دادند» این جمله فقط در مقام تعارف گفته می شود. وگرنه فرد متدین و غیرتمند بدون تحقیق هیچ مطلبی به این صراحت نمی گوید. اینکه چه کسی راست می گوید و چه کسی دروغ امر دیگری است. صرف اینکه یک مقام بگوید دیگری دروغ می گوید و حتی بتواند دروغ آن مقام را ثابت کند مشکلی را حل نمی کند. متضرر اصلی در این نزاع سیاسی نظام است. مقامات عالی رتبه نظام یکدیگر را به دروغگویی متهم می کنند. آیا اعتمادی برای مردم باقی می ماند؟ در کشورهای دیگر احزاب سیاسی یکدیگر را به دروغگویی متهم می کنند. ولی وضعیت ایران متفاوت است. در اینجا قرار بر این است که مقامات کشور انسانهای متدین و پرهیزگاری باشند و به آن دنیا اعتقاد داشته باشند. چه بسیار انسانهای متخصص در بالاترین سطح به همین دلیل که متدین نیستند از احراز مقامات عالیه محروم شده اند، یعنی کشور از تخصص آنها محروم شده. حالا اگر قرار باشد مقامات متدین نیز دروغ بگویند ملت دو جانبه باخته است.
ناشناس۴۴۰۰۲۰۱۹:۱۶:۴۵ ۱۳۹۷/۴/۲۷
بس کنید همش تلگرام به فکر ما مردم باشید
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های اخیر

 1. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 2. آزموده را آزمون خطا است!/ رحمانی می‌تواند صنعت و تولید را رونق بخشد؟

 3. وزیر بهداشت: سرانه مصرف لبنیات در کشور پایین است

 4. خبر نماینده مجلس از امتناع دولت در مورد حفظ کارت سوخت

 5. نقوی حسینی: آب و نان مردم ارتباطی به آمریکا ندارد‌

 6. امیرعبداللهیان: ترامپ باید به خاطر ماجرای خاشقچی به جهان پاسخ دهد

 7. آخوندی رفت ولی دیر رفت!

 8. وزیر نفت: ترامپ دست از تحریم بردارد

 9. پرداخت ارز مسافری در خاک عراق از ساعت ۸ تا ۲۰ و تحویل در ۵۱ نقطه

 10. دستگیری یک زن مرتبط با حمله تروریستی اهواز

 11. آخوندی با شرمساری رفت

 12. رضا رویگری: بی‌پولی باعث شد درمانم را متوقف کنم

 13. جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به نامه آخوندی پاسخ داد

 14. فرار بزرگ قالیباف

 15. ایرانی‌ها نصف میانگین جهانی هم لبنیات مصرف نمی‌کنند!

 16. وزیری که برای خودش نفرین خرید

 17. سفر تعدادی از نمایندگان مجلس به برزیل + تصاویر

 18. ماموریت واعظی برای محدود کردن اصلاح‌طلبان از طریق جهانگیری/ پشت‌پرده نقش رئیس دفتر روحانی در اختلافات

 19. با مظلوم نمایی نمی‌شود از بار مسئولیت افتضاح به بار آمده شانه خالی کرد آقای جهانگیری  

 20. اسیدپاشی به یک کارگردان پس از تماشای فیلم سینمایی

 21. سردار نجات: ربودن مرزبانان میرجاوه کاری پست و کثیف بود

 22. حضرتی: جهانگیری به احتمال زیاد از دولت می‌رود

 23. اسامی ۶۷ نفر از مدیران بازنشسته سراسر کشور + جدول

 24. گزارشگر پرسپولیس - السد مشخص شد

 25. وضعیت قرمز در فضای کسب و کار  

پربحث‌های دیروز

 1. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 2. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 3. واکنش روزنامه‌ها به صحبت‌های روز گذشته جهانگیری؛ بفرمایید منزل سوپرمن هیچکاره  

 4. اولین تصویر از مرزبانان ربوده شده در میرجاوه

 5. تحلیل عباس عبدی از انتقادات دیروز معاون اول رئیس جمهور: دیر شده آقای جهانگیری

 6. واکنش وزارت خارجه به خبر کناره‌گیری ظریف: خبرسازی متوهمان ارزش تکذیب هم ندارد

 7. آزموده را آزمون خطا است!/ رحمانی می‌تواند صنعت و تولید را رونق بخشد؟

 8. پادشاه و ولیعهد عربستان مرگ خاشقجی را به خانواده‌اش تسلیت گفتند

 9. نشست سرّی حاکمان سعودی برای حل ماجرای خاشقچی/ راه حل های ملک سلمان برای رهایی از بحران/ آینده ولیعهد چه خواهد شد؟

 10. کیهان: آقای جهانگیری! «یادتان هست»؟!/ سوپرمن امروز اظهار عجز و ناتوانی می‌کند

 11. آقایان به امید دولت اوباما ماندند/ می‌گفتند کشور را گلستان می‌کنیم، گلستان امروز برای همه قابل ارزیابی است

 12. مزایای حذف دلار؛ کم اثر کردن تحریم‌ها و مقاوم‌سازی اقتصاد

 13. وزیر بهداشت: سرانه مصرف لبنیات در کشور پایین است

 14. اجازه آقای "رئیس" !؟

 15. تزریق ۴میلیارد یورو در بازار ثانویه/۶۰۰ میلیون یورو بدون مشتری ماند+جدول

 16. درسی که باروز به کشتی‌ ایران داد

 17. خبر نماینده مجلس از امتناع دولت در مورد حفظ کارت سوخت

 18. نقوی حسینی: آب و نان مردم ارتباطی به آمریکا ندارد‌

 19. امیرعبداللهیان: ترامپ باید به خاطر ماجرای خاشقچی به جهان پاسخ دهد

 20. آخوندی رفت ولی دیر رفت!

 21. احمد توکلی مطرح کرد: ۲۰ میلیارد دلاری که پتروشیمی‌ها به بازار عرضه نکردند  

 22. نماینده مجلس: دولت باید حقوق کارگران را هم افزایش دهد

 23. گاردین: فرستاده سلمان، به ترکیه التماس می‌کرد

 24. دور زدن تحریم با نفتکش های ارواح

 25. رادار ۲۰۳۱ موشک کروز نور + عکس

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 3. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 4. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 5. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 6. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 7. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 8. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 9. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

 10. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 11. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 12. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 13. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 14. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 15. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 16. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 17. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 18. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 19. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 20. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 21. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 22. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 23. جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

 24. شوخی زشت سناتور آمریکایی: شاید دی‌ان‌ای من ایرانی باشد؛ وحشتناک است!

 25. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

علی بابا-AL97AB1گوشی شاپ

پربحث‌های اخیر

 1. آزموده را آزمون خطا است!/ رحمانی می‌تواند صنعت و تولید را رونق بخشد؟

 2. خبر نماینده مجلس از امتناع دولت در مورد حفظ کارت سوخت

 3. وزیر نفت: ترامپ دست از تحریم بردارد

 4. پرداخت ارز مسافری در خاک عراق از ساعت ۸ تا ۲۰ و تحویل در ۵۱ نقطه

 5. وضعیت قرمز در فضای کسب و کار  

 6. وزیر پیشنهادی اقتصاد برنامه‌هایش را تشریح کرد؛ از ایجاد ثبات اقتصادی تا عبور از تلاطم

 7. وزیر نیرو: در بخش برق نیازمند مدیریت مصرف هستیم

 8. مذاکرات آمریکا با سوئیفت برای قطع دسترسی ایران

 9. اولین دستور کار وزیر جدید کار چه باید باشد؟

 10. تحقیق و تفحص از کشت و صنعت مغان منتظر رای کمیسیون اقتصادی مجلس

 11. وزیر کشور: شاهد ثبات و آرامش نسبی در بازار هستیم

 12. آخرین وضعیت پرداخت ارز اربعین

 13. اژه‌ای: اخلالگران اقتصادی در سایر استان‌ها به زودی محاکمه می‌شوند

 14. میزان خسارت مالی قابل پرداخت به خودروها صرفاً تا میزان متناظروارده به گرانترین خودروی متعارف پیش بینی شده است

 15. رویداد بین المللی «اینوکس کیش 2018 » کلید خورد

 16. اسماعیلی: زمان اعدام سلطان سکه و سالم هنوز مشخص نشده است

 17. ریزش ۱۷۰۰ واحدی شاخص بورس

 18. سکه ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان شد + آخرین قیمت دلار و ارز

 19. ۲۵ مهر ۹۶ چه اتفاقی در کشور افتاد ؟

 20. جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور جهانگیری برگزار شد

 21. افزایش دوباره قیمت نفت در بازار جهانی

 22. زمان آغاز پروازهای اربعین اعلام شد

 23. خرید دینار در عراق ارزان‌تر از ایران/ هزار دینار عراقی معادل ۱۱ هزار تومان

پربحث‌های دیروز

 1. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 2. آزموده را آزمون خطا است!/ رحمانی می‌تواند صنعت و تولید را رونق بخشد؟

 3. مزایای حذف دلار؛ کم اثر کردن تحریم‌ها و مقاوم‌سازی اقتصاد

 4. تزریق ۴میلیارد یورو در بازار ثانویه/۶۰۰ میلیون یورو بدون مشتری ماند+جدول

 5. خبر نماینده مجلس از امتناع دولت در مورد حفظ کارت سوخت

 6. نماینده مجلس: دولت باید حقوق کارگران را هم افزایش دهد

 7. دور زدن تحریم با نفتکش های ارواح

 8. وزیر نفت: ترامپ دست از تحریم بردارد

 9. پرداخت ارز مسافری در خاک عراق از ساعت ۸ تا ۲۰ و تحویل در ۵۱ نقطه

 10. شورای عالی کار منتظر وزیر جدید/ مزد کارگران افزایش می‎یابد؟

 11. قیمت نجومی بلیط پرواز اربعین/ با گرانفروشان برخورد می‌شود؟ +اسناد

 12. وضعیت قرمز در فضای کسب و کار  

 13. وزیر پیشنهادی اقتصاد برنامه‌هایش را تشریح کرد؛ از ایجاد ثبات اقتصادی تا عبور از تلاطم

 14. وزیر نیرو: در بخش برق نیازمند مدیریت مصرف هستیم

 15. مذاکرات آمریکا با سوئیفت برای قطع دسترسی ایران

 16. توزیع سبد کالا آغاز شد + جزئیات

 17. واردات پوشاک ممنوع شد ولی قاچاق متوقف نشد

 18. وزیر کشور: شاهد ثبات و آرامش نسبی در بازار هستیم

 19. آخرین وضعیت پرداخت ارز اربعین

 20. اژه‌ای: اخلالگران اقتصادی در سایر استان‌ها به زودی محاکمه می‌شوند

 21. میزان خسارت مالی قابل پرداخت به خودروها صرفاً تا میزان متناظروارده به گرانترین خودروی متعارف پیش بینی شده است

 22. رویداد بین المللی «اینوکس کیش 2018 » کلید خورد

 23. اسماعیلی: زمان اعدام سلطان سکه و سالم هنوز مشخص نشده است

 24. ریزش ۱۷۰۰ واحدی شاخص بورس

 25. سکه ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان شد + آخرین قیمت دلار و ارز

پربحث‌های هفته

 1. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 2. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 3. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 4. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

 5. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 6. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 7. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 8. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 9. سلطانی فراتر از سکه/ وحید مظلومین در یک قدمی اعدام   

 10. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 11. جهانگیری: افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست/ تورم را تک نرخی کردیم

 12. قیمت خودرو در سراشیبی سقوط/ دلالان هم فروشنده شدند!

 13. دلار آمریکا واحد پول کدام کشورها است؟

 14. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 15. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 16. آخرین خبرها از تعیین قیمت‌ جدید خودروها

 17. تصمیم‌گیری برای ۲ نرخی شدن بنزین؛ هفته آینده روی میز کمیسیون انرژی

 18. محسنی اژه ای: حکم اعدام سلطان سکه و محمد سالم در دیوان عالی کشور تایید شد

 19. اقتصاد خوانده‌هایی که اقتصاد دان نیستند

 20. خادمی: بنزین با فعال شدن کارت سوخت "دو نرخی" می‌شود

 21. پیشنهاد اصلاح قیمت خودرو به ستاد تنظیم بازار رفت

 22. جزئیات دستگیری ۴۰ اخلالگر اقتصادی/ ضبط صد‌ها میلیون تومان وجه نقد

 23. کاهش قیمت دلار به ۱۳۸۰۰ تومان/ سکه ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد + جدول

 24. عسگراولادی: به سیف گفتم دو ماهه مسئله ارز را حل می کنم/ آقای روحانی سخنران خوبی است، اما در عمل تیم اقتصادی ایشان موفق نبود/ تحریم ۱۳ آبان ترسی ندارد/ سلطان زیره شدم

 25. مجید شاکری: دولت نسخه‌ای برای اقتصاد نداشته و گوش شنوا هم برای هیچ راهکاری ندارد/ از اظهار نظر سیاسیون در حوزه‌های اقتصادی نگران هستیم/ رکورد تورمی خواهیم داشت

آخرین عناوین